Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 386 od 386

Tema: Kupnja autosjedalice

  1. #351

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    to se valjda odnosi na mene, iako ne vidim svoj post nigdje
    curka mi ima pet godina. ma citala sam da je vezanje s pojasom od autosjedalice sigurnije nego s pojasom od auta pa zato.. ali mozda pojasevi od sjedalice nisu dovoljno izdrzljivi za dijete od 20kg? znaci bolje da se prebacim na pojas od auta?

  2. #352
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Da, odnosi se na vase pitanje
    Greskom nisam odobrila post, a jos vam ne idu automatski

    Da, pojasevi sjedalice i jesu sigurniji, ali samo do kilaze koju odredjuje proizvodjac
    Vase dijete je dovoljno veliko da moze sjediti mirno i shvati vaznost vezanja pojasom, odnosno da se igra pojasom, ne provlaci ga ispod ruke ili iza ledja i slicno
    A pojas auta ce odraditi svoj posao i zastititi dijete, tako da ne morate brinuti
    Svakako skinite pojase sjedalice i prebacite se na vezanje pojasom auta

  3. #353

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    i budem, odmah danas. hvala na odgovoru

  4. #354

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    evo me opet s pitanjem.. kupujem sjedalicu 15-36 za curku za bakin auto i vidim da je cybex solution x na popustu sada u babycentru, kosta 900kn. jedino me muci sto je to stariji model, ako sam dobro skuzila, i ne znam jel bitna godina proizvodnje kad se kupuje sjedalica? i gdje se to uopce moze provjeriti?

  5. #355
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    CYBEX Solution X-fix dizajniran je tako da može lako ispuniti svoju svrhu tijekom
    očekivanog trajanja (ukupno do 9 godina). Međutim, obzirom da može doći do velikih
    fluktuacija temperature i do nepredviđenih događanja s dječjim sjedalom, važno je
    imati na umu sljedeće:
    Sedež CYBEX Solution X-fix je izdelan tako, da obdrži svoje lastnosti ves čas
    uporabe - od približno 3 do 12 let - torej 9 let. Ne glede na povedano
    pa lahko prihaja do temperaturnih sprememb in nepredvidenega
    izpostavljanja sedeža, zato si je pomembno zapomniti naslednje:
    --
    Ako je vozilo izravno izloženo sunčevom svjetlu tijekom dužeg vremenskog perioda,
    dječje sjedalo se mora izvaditi ili prekriti tkaninom.
    --
    U godišnjim intervalima pregledati sve plastične i metalne dijelove sjedala da nema
    oštećenja ili promjena u obliku ili boji . Ako primijetite promjene, morate se riješiti
    dječjeg sjedala ili ga dati pregledati proizvođaču, te u slučaju potrebe zamijeniti.
    --
    Promjena tkanine, posebno kod boja koje blijede, uobičajena je nakon
    jednogodišnjeg korištenja u vozilu.


    ovo kaže u Cybexovim uputama, a datum proizvodnje uglavnom se nalazi utisnut negdje u plastičnom dijelu sjedalice u kružićima u kojima su brojevi i strelica koja označava mjesece, odnosno godinu proizvodnje


  6. #356
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Koliko je točno, prodavačica me uvjerava da je, da je bitan datum kupnje a ne datum proizvodnje sjedalice?

  7. #357
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    kako kod koje sjedalice
    neki proizvođači navode datum proizvodnje a neki datum kupnje
    mi se uglavnom vodimo datumom proizvodnje ako proizvođač ne navodi drugačije

  8. #358
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Kupila sam AS grupe 1 maxi cosi 2 way pearl i imam dosta veliki problem s njom pa ako netko ima slicnu situaciju cisto da pokusam skuziti da li ja nesto krivo radim kod namjestanja ili je problem u sjedalici...naime sjedalica ima 3 polozaja i u najnagnutijem polozaju maloj kad zaspi padne glava prema naprijed...neki dan sam joj drzala glavu od rijeke do splita,poludila sam...zanima me da li se to jos nekom desava?imam u drugom autu jaje maxi cosi pebble i tamo je sve super,ali u ovoj je uzas...kad je budna sve ok,ali cim zaspi ko visibaba je...sjedalica je kao od 67 cm,a ona ima cca 69cm...ima li to mozda s tim veze da je mozda premala ili nesto mada ne vidim kakve bi to veze imalo...

  9. #359
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    To je česti problem kod kombiniranih sjedalica. Upravo zato preporučamo da se male bebe voze u jajetu. Radi se vjerojatno o tome da nemate dobar nagib.
    Ali treba mi još nekoliko podataka prije nego što probamo riješiti problem:
    Koliko je dijete staro?
    Koliki je nagib sjedalice (gledate naslon u odnosu na tlo)?

    Ukoliko beba nije skroz mala tj ako već ima stabilnu kontrolu glave onda glava koja visi nije sigurnosni problem. Samo ružno izgleda.

  10. #360
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Gledam sad slike na njihovoj stranici i ima jedna gdje je prikazano jaje u toj bazi i ova sjedalica - točno se vidi razlika u nagibu. Ova je uspravnija i još ako imate sportska sjedala u autu, koja imaju svoj nagib prema natrag, onda je nemoguće namjestiti ovu bazu i sjedalicu u njoj tako da beba ima potreban nagib od 45 stupnjeva

  11. #361
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ma nagib nije ni priblizan nagibu u jajetu..to je kao polozaj za spavanje,a ustvari je isto skoro sjedeci...mislis da ima veze sa sjedalom u autu?vidis to mi nije palo na pamet uopce..nisam trebala preko neta narucivati sjedalicu nego nekako isprobati prije...

    Beba ima 10 mjeseci..drzi ona glavu stabilno,ali mi ne izgleda bezopasno da joj par sati glava visi na prsima...kupila sam ovu sjedalicu da ne kupujem jos jedno jaje za drugi auto,a jedino mi je bilo bitno da omogucava voznju obrnuto od smjera voznje bar do trece godine zivota...a sad imam problem samo takav ako je stvarno do sjedalice...mislis da u drugom autu s drugacijim nagibom sica ne bi bio problem mozda?ili kad dobije jos par centimentara?bas me to nervira..

  12. #362
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    teško je reći ovako napamet...
    možda će biti bolje a možda neće
    treba isprobati u drugom autu...
    trebalo je isprobati i u ovom... ali opet - ne bi znala da će joj padat glava kad zaspi i da ste ju probali prije...
    nemam neku pametnu... probati vratiti pa uzeti drugu? Ne znam...
    Ono što znam - sa 10 mjeseci glava koja visi nije sigurnosni problem, samo ružno izgleda. To je već dijete koje će se probuditi ako mu smeta viseća glava. I odraslima padne glava kad zaspu, ako im smeta onda se probude. Problem je ako je beba mala i nema kontrolu glave jer onda postoji i problem potencijalnog gušenja.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    narucila sam preko neta britax romer kid II 15-36 i kad sam ju izvadila iz kutije i posjela curku da joj namjestim visinu naslona, naslon se samo polegnuo i sad je paralelan s podom i ne znam sta da napravim da se vrati u uspravan polozaj. jel to puklo? gledam upute na netu i ne pise nigdje za to.... aaaaarghhh

  14. #364
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    najvjerojatnije se nije ništa potrgalo, a ako je teško (daje otpor za vraćanje u uspravni položaj naslona) tako je kod većine sjedalica kojima je odvojivi donji (sjedeći dio
    pogledajte ovaj video, pred kraj ima da je naslon u položaju koji ste opisali

    https://www.youtube.com/watch?v=26OTdbaziHI

  15. #365

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    najvjerojatnije se nije ništa potrgalo, a ako je teško (daje otpor za vraćanje u uspravni položaj naslona) tako je kod većine sjedalica kojima je odvojivi donji (sjedeći dio
    pogledajte ovaj video, pred kraj ima da je naslon u položaju koji ste opisali

    https://www.youtube.com/watch?v=26OTdbaziHI
    evo muz je jace pritisnuo i vratio naslon u uspravni polozaj. zanimljivo kako se nigdje u uputama ni na njihovoj stranici ne spominje da je odvojiv sjedeci dio od naslona... zapravo, nemam pojma kako bi ga odvojila kad je tako u lezecem polozaju. mislim, nije da ga planiram odvajati nego samo razmisljam...

  16. #366
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    nisam sigurna je li odvojiv kod ove sjedalice, jer ni ja nisam nigdje na netu naišla na taj podatak
    kod nekih sjedalica jest odvojiv naslon, i to na takav način da se naslon polegne, a onda se odvoji dio gornjeg i donjeg dijela koji bude spojen u nekakvom kao S dijelu

  17. #367

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Molim vas savjet... Beba nam ima 10 mj i 12 kg i u fazi smo kupnje as...ova nam je zapela za oko i po izgledu i po cijeni...ali ne nalazim nikakva iskustva po netu sa njom...osim da je po hak-u ocjenjena kao dobra.. Svaki savjet nam je dobro dosao
    http://www.magicbaby.hr/oprema-za-be...d-inkwell.html

  18. #368
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Dakle mene zanima sljedece. Dali je bolje da djete od 5,5godina kohe bi trebalo biti u boosteru sa naslonom nema opce sjedalicu i veze se pojasom ili je bolje da ima bar nesto pod guzom i zaveze se pojasom. Tipa onih boostera koji se prodaju po ducanima za 50kn.

  19. #369
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    To je kao da pitas dal je bolje da se penje po krovu na petom katu ili sestom katu. Niti jedno...
    Ja ti kao savjetnica ne mogu savjetovat sto je od dvije grozne stvari groznije... ako sjedi u boosteru bez naslona onda moooozda donji dio pojasa ne ide skroz preko trbuha nego malo dolazi do kostiju. Ali ako je sudar jaci onda ce skliznuti na trbuh. Gornji dio pojasa ce u oba slucaja prerezati vratne žile. Osim ako pojas u autu izlazi nisko (tipa iz sjedala a ne iz karoserije) onda ce moooozda sjesti dobro.
    Previse je tu varijabli. Ja ne bi preuzela odgovornost za tuđe dijete i dala savjet... pogotovo ne napamet.
    Odluka je na roditelju.

  20. #370
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    mene zanima sljedeće. Što je bollje da djete od 5,5 godina koje bi trebalo sjediti u boosteru sa naslonom samo se veže pojasom ili ima ispod guze onaj booster koji se može kupiti pod učanima za 50kn

  21. #371
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ima li ko iskustva s nekom od ovih sjedalica (grupa 0+/1):
    Cybex Autosjedalica 0+/1 Sirona
    Romer Autosjedalica Dualfix - Black Thunder

  22. #372

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    Ima li netko iskustva sa sjedalicom PEG PEREGO AUTOSJEDALICA GR 0+/1 VIAGGIO SWITCHABLE?
    Ne mogu naci kako je prosla na test.

  23. #373
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja imam Cybex Sironu. Oduševljena sam.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  24. #374
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo na kraju uzeli uvu Romer - Dualfix - slici na svemirksu raketu :D Jos ostaje da je isprobamo.

  25. #375
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mene je rotacija na Sironi osvojila. To je bio glavni razlog za nju. Okrenem sjedalicu prema sebi, uvalim mališu i vratim u poziciju za čas. Divota.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  26. #376

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    koliko mora dijete biti visoko da smije koristiti booster bez naslona (da mu pojas ide pravilnom putanjom)?

  27. #377
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    visina u centrima i nije najpouzdaniji parametar. neko dijete ima duge noge, pa će mu pojas drugačije stajati nego djetetu iste visine, kraćih nogu i duljeg trupa

    dakle, dijete posjednete na donji dio boostera, leđa ravno uz naslon sjedala, pojas auta mora ići preko sredine ramena, sredine prsa i preko kukova
    moj najstariji se vozio do sigurno 10g u boosteru s naslonom
    sad je visok preko 150cm, i još uvijek mu je bolje sa boosterom pod riticom

  28. #378
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mojem tati (od 70 godina). kad sjedne otraga u moj auto. pojas ne stoji dobro, reže mu vrat. A visok je 170cm. Ovisi o autu i sjedalu u njemu. Treba isprobati kao što je rahela rekla

  29. #379

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    9

    Početno

    jos jedno pitanjce.
    imam sjedalicu romer king plus i pukao je lijevi gornji stiropor. kontaktirala sam babycenter i kazu da kosta 230 + 30 kn dostava. uzasno mi je to skupo za obican komad stiropora pa me zanima jel sa sigurnosnog aspekta problematicno ako ja taj stiropor samo zalijepim s nekim dobrim ljepilom? mah..vec znam da mi ne gine kupovina novog al eto, da pitam..

  30. #380
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Svi dijelovi sjedalice koji su neispravni se trebaju popraviti.
    To će vam reći svaka savjetnica.
    A vi ćete napraviti onako kako možete i želite

  31. #381

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Imam jedno pitanje.Da li znate koja je marka ove sjedalice,vidjeh je na oglasima ali ne piše proizvodđač?Hvala
    Posljednje uređivanje od spajalica : 06.03.2017. at 08:15 Razlog: spajalica izbrisala sliku

  32. #382

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Curke, ima li neka od vas iskustva ili znanja o ovoj auto sjedalici? Koliko znam ovaj brand je dosta poznat, ali ne znam kakve su im autosjedalice općenito i kakav je ovaj model... https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3939958

  33. #383

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    frendica ima taj..neznam
    samo tocno dali bas taj broj modela...zadovoljna...mozes prikljucit na isofix a ako nemas isofix moze se i sa remenom svezat..remen ne ide preko dijeta vec se provuce kroz sjedalicu..ima dva polozaja za sjedenje ili za spavanje...ja sam htjela taj kupit ali ga nisu imali vise pa sam uzela römer..iste funkcije samo druga marka..za te sjedalice se mogu i kupiti "ljetne navlake" ..da se dijete ljeti u duzoj voznji ne znoji toliko.

  34. #384

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    frendica ima taj..neznam
    samo tocno dali bas taj broj modela...zadovoljna...mozes prikljucit na isofix a ako nemas isofix moze se i sa remenom svezat..remen ne ide preko dijeta vec se provuce kroz sjedalicu..ima dva polozaja za sjedenje ili za spavanje...ja sam htjela taj kupit ali ga nisu imali vise pa sam uzela römer..iste funkcije samo druga marka..za te sjedalice se mogu i kupiti "ljetne navlake" ..da se dijete ljeti u duzoj voznji ne znoji toliko.
    tnx, po ovome sto si rekla zvuci kao dobra kupovina... mislim da cu to uzeti

  35. #385

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    13

    Početno

    https://www.ekupi.hr/PRIMEBEBE-Autos...na-249999.aspx

    Ima netko iskustva ili neki link sa ocjenama ?

  36. #386

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    1

    Početno Kupnja prve autosjedalice

    Molim preporuku za kupnju prve autosjedalice. Beba je oko 8kg, i jaje nam je malo pocelo biti na knap. U moru objava sam se malo pogubila. Hvala puno na odgovorima

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •