Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 178

Tema: Prirodna medicina i MPO - što možemo sami učiniti?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    hvala na odgovorima
    ali doista mi je folikularna faza jako skraćena, u ovom ciklusu već 7.d.c. lh trakica pozitivna??? uh...

  2. #52
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    ima li načina da je netko uspio nekim pripravcima produžiti folikularnu fazu, odn. pomaknuo o. bliže 14.d.c.?
    Meni je ciklus točno na 25, O - 9./10. dan! Kad pijem vrkutu uvjek se ciklus produži, tako je i sada, 27dc, a M još nije stigla!

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Frćka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ciklus točno na 25, O - 9./10. dan! Kad pijem vrkutu uvjek se ciklus produži, tako je i sada, 27dc, a M još nije stigla!
    Možda si trudna

  4. #54
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    Možda si trudna
    Nemoguce, pazili smo se jer nesmijem bar tri ciklusa! Nije valjda da se to tako radi? salu na stranu, prosle god sam tri mjeseca pila vrkutu i sva tri mjeseca imala cikluse na 28/29 dana! Naravno, cim prestanem pit, opet sam na 25!

  5. #55
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne znam jel tu spada ili ne, ali bih podijelila, pa se možda netko nađe i u tome...
    pokušavamo već godinu dana, ništa. Ovaj vikend smo trebali krenuti u postupak, ali m. nikako da dođe. Napravim test sinoć i pozitivan.
    Jedino što smo radili različito od prethodnih mjeseci je da smo i muž i ja išli na reiki tretmane. Ostalo što smo koristili: ja spiruline, idem na yogu, on: bioastin, selen i C vitamin - ali sve to već uzimamo jako dugo.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    bella77, čestitam
    u kom smislu ste "išli na reiki tretmane"? kod nekoga ili na tečaj?

  7. #57
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Hvala martta!
    Išli smo kod jedne gospođe koja nam je davala reiki. Ne tečaj, nego baš tretman. Ja sam išla na 15 tretmana, a muž na nešto više. Bili su tu i drugi povodi za tretmane osim neplodnosti (stres, alergije...).

  8. #58
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bella,
    koliko ste plaćali jedan tretman? koliko vremenski traje jedan tretman?

  9. #59
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo išli kod jedne gospođe u njenu kuću, ona se inače na bavi time, nego samo za preporuke i poznanike. Plaćali smo 150 kn i traje sat i pol. Ne znam koliko bi bilo kod nekog reikiste koji se i profesionalno bavi davanjem reikija, ali koliko sam uspjela izguglati tretman mora trajati barem sat vremena.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    kako si se osjećala? odn. jesi li se osjećala bolje ili slično?

  11. #61
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Za vrijeme tretmana sam zaspala svaki put. Dolazila sam uvijek poslije posla pa mi je baš pasalo da malo ubijem oko. Tako da tijekom tretmana baš i nisam nešto osjećala.
    Meni je osjećaj nakon nekoliko (3 ili 4) tretmana bio nešto skroz neočekivano. Iskreno, nisam ništa očekivala, išla sam više kao podrška mužu jer je on htio ići zbog stresa koji ima na poslu. Ja sam si mislila, ako meni pomogne u bilo kojem smislu - super, a ako ne, barem znam da sam probala.
    Nakon nekoliko tretmana: nestala mi je potpuno bol u leđima i vratnoj kralježnici (koja je kod mene kronična, zbog posla i skolioze). Imala sam jedan živac koji je bio malo uklješten ispod lopatice, to se riješilo samo od sebe, a baš sam planirala kod kiropraktičara. Prethodno tretmanima imala sam probleme sa spavanjem (probudila bih se oko 2 ili 3 i više nisam mogla zaspati). To je skroz nestalo - spavam kao beba. Puna energije, smirena iznutra. Stvari koje bi me prije totalno izbacile iz takta, sad samo odmahnem rukom i idem dalje. Kod muža je promjena i više vidljiva.
    Eto, sad idemo kod te gospođe jednom ili dva puta mjesečno na "održavanje".

  12. #62
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Da li je netko koristio Fertilup? Ili neki drugi kombinirani preparat?

  13. #63
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Često razmišljam o tome fertilup preparatu. Ne može odmoći. ja trenutno pijem puno svega tako da ga trenutno neću uzimati. Gledam sastojke. Stvarno pokriva sve. http://www.fertilup-hrvatska.com/fer...p-za-zene.html
    Osobito ove biljke konopljike o kojima sam čitala da reguliraju rad hipofize (pronašla sam podatak da snižava fsh)

  14. #64
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Krtica,što trenutno uzimaš?

  15. #65
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj njanja1 prvotno napisa Vidi poruku
    I nikako da odem kupit prah od zita onaj zeleni kako li se vec zove na hrvatskom!
    Pšenična trava (Wheatgrass)

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    danas sam bila na bowen terapiji, čini se vrlo neobična tehnika, ali kako je više osoba već bilo i rezultati su odlični, nastaviti ću i dalje.
    zanima me dali je neka od vas bila na toj terapiji? ili čula nešto o njoj u vezi plodnosti?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    curke, vidim da se dosta vani piše i istražuje povezanost netolerancije na hranu i neplodnosti.
    najčešće se radi o glutenu, mlijeku i naravno šećeru.
    ja sam po preporuci svog liječnika krenula izbaciti gluten, a i čitala sam puno iskustava po stranim forumima da su
    žene izbacivši gluten uspjele obuzdati endometriozu pa i postići trudnoću.
    Negdje sam naišla i na podatak da otprilike 9 od 10 ljudi koji imaju netoleranciju na gluten to neznaju.

    Problem je što gluten uopće nije lako izbaciti, ali s druge strane sam primijetila da otkad ne jedem kruh i kolače više jedem drugih, kvalitetnijih stvari,
    pogotovo raznog voća, pa očekujem da će mi ovo utjecati na zdravlje (imunitet) općenito.
    Ima li koja iskustava s navedenim?

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    i ja sam naišla u nekoliko članaka da gluten može raditi probleme neplodnosti ali i gubitaka trudnoće (što mene zanima)
    već sam radila pretragu alergija i netolerancije na gluten. čeka se nalaz tri mjeseca, tako da ga ovih dana očekujem

    u međuvremenu sam isto smanjila unos bijelog brašna i kolača i također sam primjetila kako u biti sada više jedem voća, svježeg i sušenog, da je nestala napuhnutost trbuha i osjećam se manje gladna

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Da se nadovežem vezano za wheatgrass.ja sam ga pila po preporuci moje drage forumašice Spodobe.narucivala sam ga iz Amerike jer je bio dosta jeftiniji nego kod nas.pila sam ga možda 2 god.nedavno sam cula za jednu obitelj iz Zg koji sami uzgajaju pšenicu,bez ikakvih dodataka i od nje prave pšenični sok.to odmah zamrznu u vrećice od leda.ja to pijem nekih 2 mj i mogu vam reć da to nema nikakve sličnosti sa onim prahom iz amerike.prah mi je bio malo bljutav i osjećale su se sušene trave i korijeni i tko zna šta je tu sve samljeveno. ovaj sok je pomalo slatkastog okusa, kao banana.odličan je i definitivno ima puno više vitamina nego isušeni.ako nekoga zanima javite se da vam sve objasnim.

  20. #70
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    vedre, mene zanima.
    Baš sam neki dan mislila da bi mogla uzgajati mladu pšenicu i piti sok...

  21. #71
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    curke, vidim da se dosta vani piše i istražuje povezanost netolerancije na hranu i neplodnosti.
    najčešće se radi o glutenu, mlijeku i naravno šećeru.
    sve ovo puno koristim
    puu, koje restrikcije moram udariti sebi

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    sve ovo puno koristim
    puu, koje restrikcije moram udariti sebi
    mostarkice, s obzirom na mlade godine možda ne moraš baš sve ovo ukinuti, nego ciljano:
    ako znaš da imaš endometriozu (ili sumnjaš) onda izbaci gluten, a ako imaš PCOS onda šećere.

  23. #73
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    http://www.amazon.de/gp/aw/s/ref=is_...efix=weizengra

    sok od psenice mozete i sami raditi uz pomoc ove napravice..

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    možda je pitanje užasno glupo ali pitat ću:

    wheatgrass ne sadrži gluten, jelda?

    pretpostavljam da je gluten u zrnu pšenice a ne u stabljici ili se varam?

  25. #75
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Ja ga sama doma radim već mjesecima,nije komplicirano,uzgoj traži malo vremena i truda,ali uživam u vlastitom soku.
    Jedino,iz iskustva,za to treba bolji blender.
    Evo tu je mali filmić o uzgoju i kako se radi sok.

    http://www.youtube.com/watch?v=CyHvo4wjw5U

  26. #76
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Iz doba dok sam brijala po makrobiotici sam puno čitala o tome da ti brzi blenderi uništavaju određene enzime, pa su preporučljivi ovakvi http://www.wheatgrasskits.com/greenstar_elite.htm

    Sram me priznati da ga godinama imam doma... bio u upotrebi tek nekoliko puta.

  27. #77
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zaboravih, ovo što je spodoba linkala je zapravo super, sporo cijeđenje i prihvatljiva cijena.

  28. #78
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    mostarkice, s obzirom na mlade godine možda ne moraš baš sve ovo ukinuti, nego ciljano:
    ako znaš da imaš endometriozu (ili sumnjaš) onda izbaci gluten, a ako imaš PCOS onda šećere.
    endometriozu sam 2 x operisala, trenutno je nema, ali nije isključeno da će se vratiti. Povest ću računa o glutenu. Hvala puno

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    ponavljam pitanje:

    wheatgrass ne sadrži gluten, jelda?

  30. #80
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ne sadrzi gluten..

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Na jednom srpskom forumu je jako razvikan recept za popravljanje kvalitete js, smokve u maslinovom ulju?
    Zna li netko razlog ili to spada u bablje price
    Posljednje uređivanje od krojachica : 12.03.2014. at 22:49 Razlog: greska

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    cure jel sok od mlade psenice ono sto se prodaje pod nazivom zelena magma?

  33. #83
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    magma je od ječma

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    948

    Početno

    Smokve u maslinovom ulju,od davnina je taj recept povezan sa raznim želučanim tegobama.Kažu da snižava fsh i pomaže kvaliteti js.Ja ga isto koristim.U teglu stavim smokve i prerežem ih na 4 dijela i to prelijem sa uljem do vrha.kažu da je najbolje da to stoji nekih 40 dana.Svako jutro pojesti 1-2 smokve.Pokušajte nabavit domaće smokve i domaće ulje.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mojca hvala. sad sam isla citati na zelenoj magmi, pise da je od lisca mladog jecma.

    sad me zanima jel to vise manje slicno sve ili je bas mlada psenica nesto posebno tj bolja od mladog jecma.
    ja pijem zelenu magmu i stvarno osjetim da imam vise energije.

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E to ne znam.
    Mislim da je svakako bolje šok od friske psenicne trave uzgojene doma nego dehidrirane tablete.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ma to svakako. Ovo konkretno je dehidrirani prah ali vjerojatno je nemjerljivo sa svjezim. a uz to je skupo

    Jel jako komplicirano uzgajati vlastitu psenicu? moram pogledati ona filmic sto je netko stavio...

  38. #88
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kaže Glacova da nije.

    Glacova?

  39. #89
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Više manje svi je posijamo za sv.Luciju i stavimo je pod bor, zar ne? Jedino što je tad kupimo u marketima/sjemenarnama u onim malim vrećicama. Ali proces je isti.

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, treba nabaviti pšenicu iz eko uzgoja, provjereni humus... i to je valjda to...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    evo još jednog zeca iz mog rukava:

    http://natural-fertility-info.com/fertility-massage

    downloadala sam si dvd, kupila ricinusovo ulje i sad se lijepo masiram.
    problem je jedino što se smiješ masirati samo od prestanka M do O, a meni je to max 4-5 dana u mjesecu.

    Inače mi se ideja čini skroz logičnom, pogotovo za nas koji po cijele dane sijedimo na poslu da malo
    probudimo zaspale i neprokrvljene organe.

  42. #92
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    psenica valjda ima poseban ucinak na jajnike. mada je jecam dobar energizer, nigdje nisam citala da se dovodi u vezu s revitaliziranjem jajnika.
    inace, pse ica se moze uzgojiti i bez zemlje u posebnim posudama za klijanje. ja sam je znala uzgajati i stavljati u salatu..

  43. #93
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca hvala. sad sam isla citati na zelenoj magmi, pise da je od lisca mladog jecma.

    sad me zanima jel to vise manje slicno sve ili je bas mlada psenica nesto posebno tj bolja od mladog jecma.
    ja pijem zelenu magmu i stvarno osjetim da imam vise energije.
    i ja pijem vec godinama zelenu magmu, zadnju turu sam pila 2. mj. i 20 dana ali ne osijecam visak energije, nazalost
    samo mi je zeljezo ok, i malo mi je bolji imunitet...

  44. #94
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    evo još jednog zeca iz mog rukava:

    http://natural-fertility-info.com/fertility-massage

    downloadala sam si dvd, kupila ricinusovo ulje i sad se lijepo masiram.
    problem je jedino što se smiješ masirati samo od prestanka M do O, a meni je to max 4-5 dana u mjesecu.

    Inače mi se ideja čini skroz logičnom, pogotovo za nas koji po cijele dane sijedimo na poslu da malo
    probudimo zaspale i neprokrvljene organe.
    Ja sam koristila r.ulje i masirala stomak par mjeseci. U tom periodu, endometrioza je mirovala, čak se smanjila za koji mm, kao da se sušila. U jednom momentu sam prestala to raditi, za 1-2 mj.se uduplala. Da li ima veze sa r.uljem ili je to slučajnost, ne znam, ali ja mislim da mi je dosta pomagalo.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    i ja pijem vec godinama zelenu magmu, zadnju turu sam pila 2. mj. i 20 dana ali ne osijecam visak energije, nazalost
    samo mi je zeljezo ok, i malo mi je bolji imunitet...
    to sam osjetila po tome sto sam bila manje umorna ujutro. inace sam jako umorna ujutro i jedva se dignem unatoc tome sto idem vise manje na vrijeme spavati.
    mozda je to i slucajnost nemogu bas tvrditi da je od zelene magme. ali i meni je imunitet bio bolji.

    nego, ja sam tu i tamo znama uzeti psenicne klice i stavljati u salatu. to je to od cega s radi sok jel tako?

  46. #96
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sok se radi od lišća, kad pustiš klice nekih tjedan dva dana, da izrastu u travu... kao ono pred Božić.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 17.03.2014. at 11:41

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Krojachica,evo da se javim na temu glutena.
    Ja od rujna prosle godine ne jedem gluten. Odnosno, vrlo malo ga konzumiram (npr.kad napravim bucnicu pojedem je,al to je vrlo rijetko).
    Inace sam oduvijek imala dosta problema s probavom,sad mi je super.
    Također sam izbacila i mlijeko (osim u kavi),pijem rizino.
    Osjecam se bolje,uzimam i prenatal vitamine.
    No,otad bila na 1 fetu i jednom postupku - nula bodova.
    Tako da osim kaj se bolje osjecam,konacnog rezultata i dalje nema

  48. #98
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Pijete li možda PRENATAL tablete?

  49. #99
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    što mislite da uzmem Prenatal,matičnu,koenzim Q10 i eventualno još folnu i vitamin D? Imam užasno osjetljiv želudac

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj mammasita prvotno napisa Vidi poruku
    što mislite da uzmem Prenatal,matičnu,koenzim Q10 i eventualno još folnu i vitamin D? Imam užasno osjetljiv želudac
    Mislim da prenatal ima sve od navedenog,odim coenzimq10.....barem onaj od twinlaba

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •