Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 178

Tema: Prirodna medicina i MPO - što možemo sami učiniti?

  1. #101
    mammasita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Onda matična,prenatal i Q 10?

  2. #102
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Strojček za raditi sok od pšenice, onaj koji je spodoba linkala ili sličan sa vidjela danas u importane galeriji... na minus 1, u malom dućanu nasuprot DM-a.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Mojca, može ime trgovine? bar na pp, iako mislim da bi bilo dobro i ovdje da napišeš, informacija je korisna.

  4. #104
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nemam pojma, prodaju proizvode od konoplje, ulje i sl.
    Kad se spustis pokretnim stepenicama na minus jedan ravno ispred tebe je Escobar, a taj dućan mu je lijevi susjed, na samom cosku je, a ulaz gleda u dm.

  5. #105
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da, strojček je.u izlogu, kojim gleda na dm...tek krajickom oka sam ga.skuzila i vraćala se provjerit da li dobro vidim.

  6. #106
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Mene je strah krenuti zbrajati koliko mjesečno potrošim na tablete i druge dodatke prehrani..i muž i ja se osjećamo bolje nego ikada u životu, ne sjećam se kada smo zadnji put bili umorni ili bolesni..krvna slika savršena..srećom se sve to preko interneta naruči dosta jeftino tj. 3 puta jeftinije nego u našim ljekarnama pa ajde..ako ništa drugo savjest mi je skroz mirna,da to sve ne uzimamo stalno bih se žderala da ne radim dovoljno da dođem do cilja..A sad ako ne upali ne upali, mi smo napravili sve što je u našoj moći..još jedino možda o akupunkturi razmišljam jer su istraživanja u Americi pokazala da povećava za 30 % uspješnost IVF-a..ali se bojim da kod nas nema adekvatnih stručnjaka..

    Muž uzima: bioastin 16mg, l-arginin 3000mg, vitamin e 200 iu, vitamin c 500mg, l-carnitin 800mg, cink 50mg, selen 100iu, koenzim q10 100mg i matičnu mliječ
    Ja uzimam: prenatal, selen 100iu, vitamin c 500mg, vitamin e 200iu, koenzim q10 300mg, omega 3-6-9, matičnu mliječ i svježi sir sa lanenim uljem...i vježbam svaki dan..

  7. #107
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajme red, živjet ćete 300 godina
    Mene bi bilo strah trpati to sve odjednom u sebe, naprosto ne vjerujem da to može biti zdravo...kontam, jedno popravi-drugo pokvari.

  8. #108
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Red, tu smo negdje, samo ja zbog endometrioze uzimam još i piktogenol, ulje noćurka i vitamin D, a zbog ferritina željezo Ne pijem vitamin E, a selen iz brazilskih oraščića dobivam.
    Mm "zoba" sve što mu se nudi

  9. #109
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Haha,ma i 100 ce nam biti dosta

    Iskreno da ti kazem mene puno vise brinu posljedice tih estrofema,duphastona,puregona,gonala i ostalih otrova nego tih svih vitamina i antioksidansa koje uzimam na svoju ruku..a ionako cemo veci dio izbaciti kad/ako dodjemo do cilja..

  10. #110

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    još jedino možda o akupunkturi razmišljam jer su istraživanja u Americi pokazala da povećava za 30 % uspješnost IVF-a..ali se bojim da kod nas nema adekvatnih stručnjaka..
    ja sam išla kod dr.šemnički u Betu, odlična dr., u samo 3-4 tretmana uspostavila mi je ovulaciju i na kraju tih 10 tretmana sam i ostala prirodno trudna. ali bitno je i da sam se ja odlično osjećala dok sam išla kod nje na tretmane.

  11. #111
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Znaci beta plus radi bas i akupunkture?to nisam pojma imala,ali super informacija..jedini problem sto sam ja iz rijeke pa mi je to nezgodno..ali cu ih pitati imaju li koga u ri za preporuciti.ako nemaju,onda cu se nekako snaci pa u zg otici..kolika je cijena tretmana?koliko puta tjedno se ide?ukupan broj tretmana pretpostavljam ovisi o tome kakve probleme imas?

  12. #112
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Curke,jedno pitanje.Mom se muzu nakon ture od 2 mjeseca biastina 4 tbl. dnevno,spiruline 6 tbl dnevno,piskavice,maticnjaka i zdravca spermiogram poboljsao vise od 50%.Sad sam ja sebi kupila biastin i spirulinu da malo popravim kvalitetu jajasca.Ali vidim da nema nikakvih istrazivanja kako djeluje na zene?da li uopce djeluje? Uz to pijem vrkutu,marulju,stolisnik i list maline.Ima li itko iskustva?

  13. #113
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A cim je antioksidans nece ti odmoci..ali ni ja nisam nista procitala o utjecaju na zene u pogledu plodnosti. pokusaj radije sa visokim dozama koenzima q10,cak,do 600mg.za to postoje dokazi da djeluje na kvalitetu js.isto maticna mlijec,smokve u ulju i jos dosta toga..

  14. #114
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hm...pred nekoliko godina gledala sam neku emisiju, pričalo se o vitaminu E i njegovim antioksidans moćima. Slabo, ako uopće, se sjećam detalja, u memoriji je ostao samo zaključak. Radilo se testiranje, jednoj grupi muškaraca je davan vitamin E u određenoj količini kroz određeni vremenski period, drugoj skupini muškaraca placebo. Na sveopće iznenađenje, nakon ? vremena više je muškaraca u skupini koja je uzimala vitamin E imalo rak prostate, nego u onoj koja je uzimala placebo pa su se znanstvenici zapitali da li vitamin E uopće svojstva koja mu se pripisuju i/ili u određenim količinama trigerira suprotnu reakciju od očekivane (djeluje na pojavljivanje karcinoma ). Meni je emisija izgledala dovoljno ozbiljno da mm nije pio vitamin e.

  15. #115
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    phiphy sva ta istraživanja se provode na način da se ljudima/životinjama daju jako jako velike doze vitamina kroz duže vremensko razdoblje..i ja vjerujem da ne treba pretjerivati sa dozama.
    dosta proučavam nutricionizam i baš sam čitala da farmaceutske kompanije potkopavaju namjerno učinke vitamina i antioksidansa da bi ljudi bili bolesni i da bi uzimali njihove lijekove za srce, dijabetes, rak i da bi se oni tako bogatili..to me podsjeća baš na ovaj sada aktualni film Dallas buyers club-ljudi umiru od side,a agencija za lijekove im ne odobrava vitamine i ostale preparate koji im naočigled pomažu i produžuju život nego gura neki svoj eksperimentalni lijek od kojeg su u još većoj komi..

  16. #116
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Voljela bih da se sjećam o kojoj se količini vitamina E radilo, ali jbg, ovako mogu samo misliti da se dobro sjećam kad kažem da se nije radilo o enormnoj količini nego o preporučenoj/optimalnoj koja se promovira kao količina koju se treba uzimati da bi vitamin E pokazao svoj učinak. Mogu se složiti da farmaceutska ind. ima svoje prste u svemu, no i industrija vitaminskih dodataka je isto tako jaka i tu se vrte jako veliki novci...u svakom slučaju, teško je biti pametan...

  17. #117
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    LOL, vitamin E je jedini pripravak koji je MD popio, budući je u narodu znan kao kao "antisterilitetni vitamin"! Srećom, bila je samo jedna bočica...

  18. #118
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    joj cure vi se tako jako brinete za svoje mužiće i njihovu prostatu, a da li se oni brinu za naše jajnike i dojke i povećan rizik od raznih bolesti zbog stimulacija mislim da je manji rizik da eksaš odjednom cijelu bočicu vitamina e nego jedna naša injekcija

  19. #119
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih da se sjećam o kojoj se količini vitamina E radilo, ali jbg, ovako mogu samo misliti da se dobro sjećam kad kažem da se nije radilo o enormnoj količini nego o preporučenoj/optimalnoj koja se promovira kao količina koju se treba uzimati da bi vitamin E pokazao svoj učinak. Mogu se složiti da farmaceutska ind. ima svoje prste u svemu, no i industrija vitaminskih dodataka je isto tako jaka i tu se vrte jako veliki novci...u svakom slučaju, teško je biti pametan...
    slažem se..ne znam što je istina što nije, svi nas manipuliraju i prezentiraju nam ono što oni žele da mi mislimo..Ali meni osobno svi ti vitamini smiruju savjest pa ako ništa drugo djeluju tako da se ne žderem oko svega toga..

  20. #120
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    joj cure vi se tako jako brinete za svoje mužiće i njihovu prostatu, a da li se oni brinu za naše jajnike i dojke i povećan rizik od raznih bolesti zbog stimulacija mislim da je manji rizik da eksaš odjednom cijelu bočicu vitamina e nego jedna naša injekcija
    Pa zapravo, zasad je dokazan samo povećan rizik od raka jajnika i to nekih 3%...a i ako je više, pa farmaceutsko-humanoreproduktivni lobi to prikriva, bolje da dobijem rak samo ja, nego još i on

  21. #121
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zapravo, zasad je dokazan samo povećan rizik od raka jajnika i to nekih 3%...a i ako je više, pa farmaceutsko-humanoreproduktivni lobi to prikriva, bolje da dobijem rak samo ja, nego još i on
    ja pijem estrofem i popis nuspojava unutra je debljine Tolsojevih knjiga..Em rak dojke, em rak jajnika, pa tromboza, pa srčani udar..ej zelena sam bila nakon čitanja..odmah sam išla popiti svoju šaku gore navedenih vitamina i antioksidansa za smirenje! lol

  22. #122
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    ja pijem estrofem i popis nuspojava unutra je debljine Tolsojevih knjiga..Em rak dojke, em rak jajnika, pa tromboza, pa srčani udar..ej zelena sam bila nakon čitanja..odmah sam išla popiti svoju šaku gore navedenih vitamina i antioksidansa za smirenje! lol

    nakon zlog estrofema gonali i orgalutrani će ti doći k'o blagi čaj od kamomile

  23. #123
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    a da li se oni brinu za naše jajnike i dojke i povećan rizik od raznih bolesti zbog stimulacija
    A joj, pošaljem ti ovog mog .

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci beta plus radi bas i akupunkture?to nisam pojma imala,ali super informacija..jedini problem sto sam ja iz rijeke pa mi je to nezgodno..ali cu ih pitati imaju li koga u ri za preporuciti.ako nemaju,onda cu se nekako snaci pa u zg otici..kolika je cijena tretmana?koliko puta tjedno se ide?ukupan broj tretmana pretpostavljam ovisi o tome kakve probleme imas?
    da! dr. čak radi njihove pacjentice za vrijeme postupka (koje žele, naravno) tako da sam jednom na tretmanu bila sa jednom ženicom kojoj je beta bila pozitivna pa je došla po još tretmana ja sam isto putovala (a puno dalji mi je put), ide se jednom tjedno, ali bilo je i kada mi prođe 10 dana.
    najbolje da nazoveš i pitaš jer ja sam išla 2012.g.

  25. #125
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    da! dr. čak radi njihove pacjentice za vrijeme postupka (koje žele, naravno) tako da sam jednom na tretmanu bila sa jednom ženicom kojoj je beta bila pozitivna pa je došla po još tretmana ja sam isto putovala (a puno dalji mi je put), ide se jednom tjedno, ali bilo je i kada mi prođe 10 dana.
    najbolje da nazoveš i pitaš jer ja sam išla 2012.g.
    Puno hvala na informaciji.Kada čujem da to rade baš u Beta plusu onda odmah imam puno više povjerenja nego da idem kod nekoga tko nije povezan sa svime time..A ono što mi nije jasno je koliko prije postupka bi trebalo krenuti na akupunkturu?Pretpostavljam da nije dovoljno ako sad krenem,a postupak je u 5.mjesecu?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Drage curke, ne znam gdje da postavim pitanje, najbliže je ovoj temi.. zna li koja smije li se uz estrofem piti čaj od mješavine vrkute i stolisnika? znači, nema drugih hormona u ovom ciklusu, a cilj je zadebljanje endometrija i fet. u jednom sam ciklusu endometrij lijepo podebljala samo vrkutom, sada me strah uzeti nešto uz konvencionalnu terapiju da ne bi imalo kakvog suprotnog međusobnog utjecaja..iako oboje služe manje više istom..inače su mi svi hormoni u redu. nezgodno mi pitat doktora, pa ako ima koja "travarica" među vama koja bi baš znala reći...hvala!

  27. #127
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ma ja ne bih mijesala hormone i biljke..biljke znaju biti zeznute iako izgledaju bezopasno..ali estrofem ce ti sigurno zadebljati endometrij..ja sam probala i vrkutu i ciklu i ananas i jedino estrofem djeluje..tako da nekad ipak treba prednost dati klasicnoj medicini..iako meni,estrofem bas lose pada..

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    tochka, ne znam za čajeve, ali ja sam ovaj ciklus vrlo uspješno zadebljala endometrij s lanenim uljem (k tome, ono je i prirodni izvor b vitamina tako da mi lijepo umiruje i živce što je isto zgodno )
    javi nam se ako što otkriješ

  29. #129
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Marrta sta si bas negdje procitala da je laneno ulje dobro za endometrij?

  30. #130
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo laneno ulje ili ulje plus sir, po Budwig-ici?

  31. #131
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja svaki dan jedem sir i laneno ulje.sir je samo vodic za laneno ulje u organizmu pa vjerujem da je ucinak jos i bolji,sta ne?

  32. #132
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, zato i pitam.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala cure! Nisam ni ja baš za "miješanje" kemije s prirodom, rađe ili jedno ili drugo. Estrofem je u dva dana od posljednjeg pregleda učinio svoje, doduše s pojačanom dozom u ta dva dana, tako da je teren spreman za fet za 5 dana, danas je nulti. O preživljavanju ne razmišljam, odnosno vodim se mišlju da od tri mooora barem jedna blastica ostat za vratit. I nisam nešto smogla hrabrosti za pitat doktora, tim više što je bila gužva u čekaoni i pregledi su išli brzinski. Htjela bih još samo dodat moje iskustvo sa sokom od cikle, kupljenim, Encijanovim... meni nije djelovao na endometrij u konzumaciji od mjesec dana, pa ako ću se ikad još odlučit na ciklu, bit će svježa. Taj put nisam imala vremena za guljenja, cijeđenja ili ribanja. Al za vrkutu bih definitivno rekla da mi je bila djelovala. Pozz!

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    laneno ulje+sir. za uravnoteženje hormona,

    uzimala zbog nepucanja folikula (na taj način nisam imala o. )

    + bowen terapija, suhe smokve u maslinovom ulju i vitamini (koje ne uzimam baš redovito), med+cvjetni prah, + aspirin100
    čaj od koprive (za detoksikaciju)

    i upravo danas utvrđeno - bila ovulacija nakon dugo, dugo mjeseci luf sindroma

  35. #135
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Martta,a koje kolicine sira sa uljem uzimas otrprilike dnevno?i koliko smokvi? Jesi bas cekala da prodje 40 dana kako pise? Meni se nije cekalo pa sam odmah pocela s njima iduci dan..

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala na informaciji.Kada čujem da to rade baš u Beta plusu onda odmah imam puno više povjerenja nego da idem kod nekoga tko nije povezan sa svime time..A ono što mi nije jasno je koliko prije postupka bi trebalo krenuti na akupunkturu?Pretpostavljam da nije dovoljno ako sad krenem,a postupak je u 5.mjesecu?

    Ja sam lani išla na akupunkturu u Beta plus, i radila mi ju dr. koja nema veze sa MPO,
    samo radi tretmane u zgradi u kojoj je Beta plus.

  37. #137
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,jedno pitanje.Mom se muzu nakon ture od 2 mjeseca biastina 4 tbl. dnevno,spiruline 6 tbl dnevno,piskavice,maticnjaka i zdravca spermiogram poboljsao vise od 50%.Sad sam ja sebi kupila biastin i spirulinu da malo popravim kvalitetu jajasca.Ali vidim da nema nikakvih istrazivanja kako djeluje na zene?da li uopce djeluje? Uz to pijem vrkutu,marulju,stolisnik i list maline.Ima li itko iskustva?
    znam da je spirulina jako dobra za popraviti krvnu sliku , zeljezo
    barem se meni popravila a uzimala sam i zelenu magmu za imunitiet
    i nisam bila bolesna, hvala bogu.....
    a mm je uzimao bioastin i nije mu se spermiogram popravio
    e sad za kvalitetu jajašca neznam sta bi bilo dobro uzeti
    jer nigdje ne pise da popravlja js

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    laneno ulje+sir. za uravnoteženje hormona,

    uzimala zbog nepucanja folikula (na taj način nisam imala o. )

    + bowen terapija, suhe smokve u maslinovom ulju i vitamini (koje ne uzimam baš redovito), med+cvjetni prah, + aspirin100
    čaj od koprive (za detoksikaciju)

    i upravo danas utvrđeno - bila ovulacija nakon dugo, dugo mjeseci luf sindroma
    možeš li mi molim te reći jeli ti nepucanje folikula bilo potvrđeno i lab. nalazima ili samo UZV?
    koji dr. ti je utvrdio Luf? Pitam jer sam ja do svoje dijagnoze lufa došla dosta teško i nakon dosta vremena.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    red pepper, uzimam dvije jušne žlice ulja u zdjelici sira (tako sam našla na internetu), a smokve:dvije dnevno (isto našla preko interneta) ali znala sam i još koju pojesti jer su mi fine . Ni ja nisam baš čekala 40 dana, a niti držala na suncu (to mi je malo sumnjivo, zbog užegnutosti ulja), jedino sam zarezala smokve kad već nečekam 40 dana. Nisam išla brojati antralce, jer ni ne znam kako to ide??? koji dan ciklusa da se javim??

    techna, sama sam posumnjala da imam taj sindrom (imala sam i prije dvije godine pa zato pala sumnja) jer mi u drugom dijelu ciklusa nije rasla temperatura, a i ciklusi su stalno bili preko 40 dana. otišla svom ginu na dvije folikulometrije i UZV ustanovili da folikul raste do 19 mm i onda stoji 2 dana i zatim se ispuše (rubovi folikula budu zvjezdasti odn. kao suha šljiva).
    vjerujem da su mi pomogli bowen tretmani da se hormoni uravnoteže.

  40. #140
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Hvala martta..ja isto tako slicno uzimam..antralci se broje na 2 dc.tako mi doktor rekao da je najpouzdanije..

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    red pepper, mogu li ići svom soc. giniću ili kod mpo?

    baš sam danas čitala na faceu: estrogen u hrani: na prvom mjestu soja, pa neka egzotična biljčica (nikad čula), pa laneno ulje

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    mojca, kako je ona tvoja znanica sa početka ove teme?

  43. #143
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Martta to ti nisam sigurna da li socijalni ginekolog to moze izbrojati..mislim ne vidim nikakvu nauku u brojanju antralnih folikula pa vjerujem da moze, osim u slucaju da ima neki prapovijesni ultrazvuk..ili u slucaju da ne zna sta su antralni folikuli mozda najsigurnije ipak kod mpo-vca..a i moras racunati da na 2 dc imas najjacu menstruaciju pa mozda socijalni ginic ne bi ni htio to raditi..

    Znaci laneno ulje sadrzi estrogene pa zato povoljno djeluje..bas me zanimalo zasto..

  44. #144
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    mojca, kako je ona tvoja znanica sa početka ove teme?
    I dalje se nada čudu iz kućne radinosti. Ne znam što sve uzima, što ne... ali nije krenula i mpo.

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    red pepper, hvala na odgovoru.

    Mojca, žao mi je što to čujem, ali u 40+ godinama treba puno toga poduzeti da se dogodi čudo mada neke moje znanice vršnjakinje zatrudne lako, iznesu trudnoću i onda opet zatrudne i sve školski. nakon 42 godine rodila 2 djece bez problema. i što onda reći

    mislim da uz sve naše "prihrane" dobro je otići i na neke tretmane tipa akupunktura, bioenergija, reiki, bowen...toplice??... i imati Sreće.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku

    Znaci laneno ulje sadrzi estrogene pa zato povoljno djeluje..bas me zanimalo zasto..
    ulje kao i lanene sjemenke sadrži lignin koji regulira razinu estrogena u tijelu.
    imaš ovdje više o tome:

    http://www.roda.hr/article/read/fant...ranjivih-tvari

  47. #147
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    red pepper, hvala na odgovoru.

    Mojca, žao mi je što to čujem, ali u 40+ godinama treba puno toga poduzeti da se dogodi čudo mada neke moje znanice vršnjakinje zatrudne lako, iznesu trudnoću i onda opet zatrudne i sve školski. nakon 42 godine rodila 2 djece bez problema. i što onda reći

    mislim da uz sve naše "prihrane" dobro je otići i na neke tretmane tipa akupunktura, bioenergija, reiki, bowen...toplice??... i imati Sreće.
    A znam... njena odluka.
    Ja sam joj rekla sve što sam znala, na njoj je da vidi što će dalje.
    Upuštanje u MPO je proces koji ima svoje korake, ne idemo svi jednako brzo...

    Jedna moja prijateljica je tako izgubila dvije godine na čekanju čuda, pa se ipak odvažila otići dr. R., pa nakon prekinute stimulacije i nikakvog odgovora na klomifen... otišla na donaciju i sad ima curu i dečka... hoću reći, svako ima svoje granice rasta i treba ih poštovati.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Mojca, upravo tako.
    Svi mu čujemo informaciju, ali svatko od nas ima svoj put.

  49. #149
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A znam... njena odluka.
    Ja sam joj rekla sve što sam znala, na njoj je da vidi što će dalje.
    Upuštanje u MPO je proces koji ima svoje korake, ne idemo svi jednako brzo...

    Jedna moja prijateljica je tako izgubila dvije godine na čekanju čuda, pa se ipak odvažila otići dr. R., pa nakon prekinute stimulacije i nikakvog odgovora na klomifen... otišla na donaciju i sad ima curu i dečka... hoću reći, svako ima svoje granice rasta i treba ih poštovati.
    e vidis ovo mi je tako jako poznato....
    i mi smo cekali cudo 10 god. pa nije se dogodilo, nazalost....
    znam da smo trebali ici puno ranije ali se nisam a vjerujem i moj muz mogli
    pomiriti sa tim da moram na pot. oplod. a i kad smo htjeli ici bila je ona afera
    sa dr. kurjakom pa smo odustali......
    e onda smo prije 4 god. se ipak odlucili otici na vv
    ali nije nam uspjelo...
    neznam koliko ima god. tvoja prijateljica ali ja sam dosta
    kasno krenula na vv (sa 38)

  50. #150
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ona ima 44, ali kako nema dijagnozu smatra da su joj podjednake šanse i doma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •