Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 178

Tema: Prirodna medicina i MPO - što možemo sami učiniti?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Prirodna medicina i MPO - što možemo sami učiniti?

    Javila mi se nedavno poznanica, ima 44 godine, nalazi su joj prilično dobri za godine i kreće u MPO. Jasno joj je da nema puno vremena pa želi sama što bolje pripremiti svoje tijelo da što bolje odreagira na simulaciju. Razumijem ju u potpunosti, "što mogu sama učiniti" je bilo prvo pitanje kad sam shvatila da je MPO put kojim moramo krenuti.
    I sad, tri i pol godine nakon tog pitanja, nakon što sam postala mama, nakon što sam čula stotine različitih MPO priča, i predivnih i pretužnih koje su zauvijek postale dio mene, i dalje ne znam dati odgovor na to pitanje.
    Znam zašto ne znam... jer smo različiti, jer različito reagiramo, jer ono što je meni prihvatljivo neće biti prihvatljivo i nekome drugome. Kao što pred izlogom punim različitih cipela nećemo svi izabrati iste, tako nećemo ni u ovome.
    No, sve su to iskustva koja su vrijedna i koja trebaju biti zabilježena kako bi buduće članice i članovi ovog foruma, buduće čitateljice i čitači imali na jednom mjestu sažetak iskustava s prirodnom medicinom, metodama. Ja vjerujem u to da ima smisla probati ono što ti dobro odrezonira.

    I zato, pozivam vas da stavimo na hrpu sve recepte, kontakte, preparate, tehnike, vježbe, seminare... i sve ostalo što smatrate da je pomoglo ili da može pomoći. Naravno, slobodno napišite i negativna iskustva, ako ih ima.

    Lijepo molim one koji imaju stav o prirodnoj medicini koji nije podržavajući da se suzdrže od komentiranja. Na više mjesta na ovom forumu se već bila povela rasprava na tu temu, želim da ovo bude mjesto za iskustva, a ne raspravu.



    Evo našeg iskustva:
    MD je uzimao multivitamine od Vitabiotic-a http://www.vitabiotics.com/immunace/ (ovi desni), bio je zelenu magmu i spirulinu. Spermiogram se jako popravio od prvog koji je bio u ljeto 2010 do postupka u siječnju 2011, ne znam sad napamet, ako koga zanima, mogu pogledati u nalaze. Vitabiotic vitamine smo kupili u ljekarni na Borongaju, tad ih je bilo i kod nas, mislim da ih nema više.

    Ja sam uzimala matičnu mliječ kupljenu direktno kod pčelara (Tomislav Krapljan) jer je ta najkvalitetnija, zelenu magmu i spirulinu, išla sam na jogu (Yoga u svakodnevnom životu), rekla sam instruktorici koji je moj problem i ona je (nije mi to nikad rekla, ali sam osjećala da je tako) dio vježbi za cijelu grupu prilagodila mojim potrebama. Bila sam na više tretmana realisinga, na više seminara sistemskih konstelacija (i jedno i drugo kod Liddy Adlon, terapeutice iz Njemačke), puno, baš puno sam se bavila art terapijiom, (tehnika slikanja nedominantnom rukom i zatvorenih očiju). Bila sam i na jednom tretmanu bioenergije kod frendice, više slučajno nego s nekom namjerom, ali evo sad sam se sjetila i toga.
    Da li je sve to pomoglo ili nije, iskreno... ne znam. I nikada neću znati... Ja vjerujem da je.

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj muž je pio razne vitamine, ali niti jedni mu nisu popravili spermiogram. Maaalo bolje stanje je bilo uz bioastin, tako da je dobio preporuku za njega pred mpo. Ali i dalje je spermiogram bio lošiji OA

    Ja sam pila matičnu mliječ, i mislim da sam si njome u tom razdoblju zeznula štitnjaču (mislim da sam pila neka 2-3mjeseca). Naime, imam hashimoto i povišena antitijela. Kažu da preparati koji podižu imunitet mogu loše djelovati na oboljele od autoimune bolesti, i meni je stvarno bilo tako. U razdoblju uzimanja matične mliječi moja antitijela su skočila, a tsh je išao preko 20. Pila sam terapiju svo to vrijeme. Trebala su mi poslije 3 mj da se tsh vrati u normalu, jedno vrijeme su mi čak morali povećati dozu tableta. Od tada je opet sve super.

    Tako da smo mi odustali od prirodnih metoda, na žalost

  3. #3
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Nije baš vezano za temu ali... ja sam godinu i pet mjeseci prije uspješnog postupka konačno rekla zbogom cigaretama, a bila sam strastveni pušač punih 20 godina. Ne mogu tvrditi da nam je to pomoglo ali u svakom slučaju nije ni odmoglo. Sad imam curku od 6,5 mjeseci
    Posljednje uređivanje od anddu : 14.01.2014. at 10:07

  4. #4
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    MM je pio sve i svašta od čaja Mije iz Solina do nekog pripravka iz CG, preko vitamina E i C, preko cinka, selena... ne mogu se više ni sjetiti i ništa nije pomoglo, na kraju je zadnji nalazi bio teška oligoasthenoterato ali eto bio je dovoljan taj jedan jedini spermij

  5. #5
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Probali smo svašta.
    Muž je pio profertil, cink, magnezij, selen, folnu, arginin, karnitin, matičnu mliječ, vitamin D, sve u konjskim dozama. Rezultat je bio sve gori OAT i kvržica na prostati gratis.
    Ja sam pila prenatal, laneno ulje, dhea, arginin, vitamin D, proteinske shakeove. Nakon 4 mjeseca takvog tretmana - najgori ikada postupak sa samo jednom dobrom JS.
    Prestali pušiti odavno, alkohol sveli na prigodnu čašu vina, redovito vježbali, zdravo se hranili...
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 14.01.2014. at 10:20

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Također probali smo svašta. Muž je pio bioastin, cink, selen, l-arginin , vitamin e, vitamin c, matičnu mliječ, čaj od piskavice. Počeli smo se zdravo hraniti, više kretati. Nakon svega toga nalaz je bio još gori, zapravo ravan katastrofi. Odustali smo od svega toga, jedino zadržali zdraviju prehranu i nalaz je još uvijek bio loš, ali ne onako katastrofalan.
    Iako treba sve probati, jer prijatelju koji je koristio sve isto kao i muž nalaz se od OAT popravio na normo, tako da nikad se ne zna što može pomoći.
    Jedino možda nam je malo pomoglo odlazak bioenergetičarki jer nakon tretmana iz dijagnoze Oligoasthenoteratospermia izgubili smo onaj dio terato. Pa smo se čudili skupa sa biologom kako više nema velik broj nepravilnih spermija što nam je inače bio velik problem.

    Ja sam mišljenja da sve treba probati jer nikada se ne zna što može pomoći.

  7. #7
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Uvijek sam se pitala zašto mm ima asteno,koji je uzrok ,posao prehrana da bi na kraju skužila da su ipak preboljeni zaušnjaci koji i nisu tako veliku štetu napravili(mm ne puši,ja kuham tako da se hrani ok,živimo u prirodi na selu jedino posao ali ni on nije jako sjedilački iako dosta radnog vremena odsjedi),pio je vitamine za muškarce našla na netu preko beterlifea,bioastin i folnu i stavljali obloge na testise.Ja sam prije postupka pila vrkutu,vitamine b skupine(kažu da pomažu kod kvalitete js,)folna i puno kretanja i odmora,čitaj smanji stres,jer se sa svakom sitnicom opterečujem,tu mi je pomogla religija.Rezultat prvi icsi mišek 3 godine i prvi sekundarni(ostalo nam od prvog postupka iz doba milinovića)32.tijedan oćekujemo još jednog mišeka.

  8. #8
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ovo je moje iskustvo
    Evo da ostavim ovdje shemu po kojoj sam vjerovatno (nadam se) poboljsala kvalitetu JS.
    Prije prva dva postupka sam imala broj antralaca 3-5. AMH je bio 0.5, oscilirao je na max. 0.8.
    Imam dvije ostvarene trudnoce prirodnim putem, od toga jedan missed ab. Drugi spontani se desio u 5/2012 (ICSI trudnoca) i sad sam uz pomoc ICSI-ja u 24.tjednu trudnoce.
    prije ove kure sam imala losu stopu fertilizacije (uz sve to sam i low responder) sto je moguce i do same MPO ordinacije, no nakon toga sam kod dr. L ali i ovdje gdje sam uspjela imala odlicnu stopu fertilizacije..npr. zadnji put su se od tri dvije oplodile, ali treca je tako i tako bila mala i nezrela i nije bilo za ocekivati da ce se oploditi.

    Par mjeseci nakon uvodjenja ‚rezima‘ se broj antralaca u prosjeku popeo na 8, cak sam imala cikluse s 10-12 antralaca. Tu i tamo sam imala cikluse s 5-7 antralaca, nikad ispod. Najvisi FSH prije ‘rezima’ je bio 12.5. Nakon toga svakako ispod deset, najcesce oko sedam, s tim da se i kvocijent FSH /LH poboljsao. Bio je prije oko 2.2-2.3, da bi spao na oko 1.4..sto je super.
    izgled menstruacije se promijenio..krv bi bila svijetla, a ne zgrusana kao sto je prije znalo biti..ovulacije uredne.
    uzimala sam i dhea 3x25mg cak i prije prvog postupka u 4/2011, no kod mene nisam vidjela od toga neke koristi, na kraju sam smanjila na 1x25mg jer mi je DHEA bez toga bio spod granice.
    Dakle od 5/2011 sam pocela uvoditi sljedece..
    Najprije sam pocela s
    Ujutro 2 suhe smokve iz maslinovog ulja
    Wheatgrass - 3 zlicice praha na casu vode (obadvoje dobro za revitaliziranje jajnika)

    Vitex (pms free) – snizava FSH, uz njega mi se popravio kvocijent FSH/LH
    600mg coencym q10
    Prenatalni vitamini
    Cink 10-15mg
    500mg calcija
    Folna 5mg (zbog mthfr mutacije)
    U formi kure sam uzimala I inositol 2g (podijeljeno na ujutro I navecer), spade u grupu vitamin B

    Pojacala sam unos proteina na kojih 50-60g dnevno, prije sam bila vise orijentirana na ugljikohidrate i voce/povrce – protein su bitni za regeneraciju celija uopce.
    u 1/2012 mi je utvrdjen nizi ferritin pa sam nekoliko mjeseci uzimala ferrosanol duodenal, od tada uzimam redovito i B complex. Mjesec nakon suplementiranja zeljeza sam ostala trudna, ali se desio spontani

    Melatonin 3mg – neke japanske studije pokazuju da se on pozitivno odrazava na oksidacijski stress te da je stopa fertilizacije bolja nego u testnoj grupi. Pacijentice su ciklus ispred postupka uzimale 3mg melatonina.
    tko ga uzima na duze, ne bi bilo lose cekirati melatonin jer ako je melatonin u normi, moze djelovati kontraproduktivno, cak izazvati aovulatorne cikluse.
    Ja sam prije uzimanja cekirala melatonin koji je bio ocajno nizak, gore no u stare babe
    Dakle uz uzimanje Melatonina sam imala redovne cikluse kao i ovulacije.
    Po dogovoru s mojim MPOvcem sam ga uzimala sve do stoperice.

    Gelee royale sam uzimala nekoliko mjeseci, no pred zadnji postupak nisam, sto je cak bilo i dobro, imunitet mi se srozao pa brijem da je prehlada i kumovala boljem ugnjezdjenju
    -----------
    nekako mislim da su wheatgrass i melatonin pogotovo kumovali popravljanju reproduktivne slike. pogotovo uz cinjenicu da se broj antralaca kontinuirano povecavao. cinjenica da sam low responder se nikad nije promijenila, ali zato stopa fertilizacije...
    da i nije uspjelo bi na kraju rekla da sam sve pokusala, ukljucujuci i suplemente i prirodne pripravke. koliko god neki pljuvali po njima.
    Posljednje uređivanje od Argente : 14.01.2014. at 17:24 Razlog: dodavanje quota

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I mi smo pili suplemente, ove: http://www.naturalhealthpractice.com/Fertility__C6.cfm?UserID=5783506&jsessionid=8c3069 f392700$C5$3F$E kuru od 3 mjeseca
    Ja sam uzimala i Silicea gel od Hubnera i matičnu mliječ od Krnića
    MM je povećao unos banana i proteina
    Nalaz s-grama mu je bio očajan, a ipak postupak uspješan.
    Nabavila sam CD-e i DVD s ove web stranice http://www.thefertilesoul.com/ i to mi je pomoglo oko vlastitih negativnih stavova o mom tijelu.
    Bila sam na par tretmana theta healinga.
    Išli smo s mantrom - ajmo to odradit, ionako ćemo se u kliniku još stoput vraćat.

    Ne znam ni sama da li je išta od svega pomoglo, ali sve bih ponovila da moram vratit vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 14.01.2014. at 12:13

  10. #10
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Pretpostavljam da znate za ovu knjigu, ali za svaki slučaj lijepim link: Povećajte svoju plodnost

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ja pijem već dva mjeseca kapi Femisan A i mogu vam reći da su jako dobre za PCO i sl.
    Čak znaju povećati AMH (ne nešto puno, ali dođe do povećanja - prijateljici je povećao). Sve u svemu puno žena ih hvali...

    http://http://www.naturala.hr/femisa...probleme/1804/

  12. #12
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    evo jos nesto - smrsala sam 8kg i tako dosla na BMI od 24-25

    mjesec i pol pred uspjesni postupak sam jela svjezi sir s dvije zlice lanenog ulja. taj miks je inace dio 'dijete' kod malignih bolesti, no valjda odlican i za jajne stanice inace OCAJNO reagiram kad dobijem stopericu..boli me..neugodno je..probada
    taj zadnji, uspjesni postupak sam dobila brevactid 10000IE i nista me nije bolilo ni zatezalo. kao da se ovulacija i ne desava. kao da nisam dobila stopericu. pravo se prepala.
    tako zakljucujem da valja upravo taj miks omeksava opnu folikla, pa tako nisam nista osjetila. a valjda djeluje i na kvalitetu js..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 14.01.2014. at 18:02

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    spodoba, kako si mršavila?
    Gdje si nabavljala laneno ulje?

  14. #14
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba, kako si mršavila?
    Gdje si nabavljala laneno ulje?
    ulje sam nabavila u dm-u. bio od alnature.
    mrsala sam po metabolic balance principu. mada se nisam strogo drzala toga.
    dakle srezala sam ugljikohidrate, pogotovo one jednostavne. nisam mijesala proteine i ugljikohidrate, osim jabuke kao 'desert'. isto tako nisam u jednom obroku mijesala razne proteine..dakle nikad nisam jela piletinu i sir. razlog tome je nacin sagorijevanjau tijelu. nakon jela bi pojela najcesce jabuku jer pospjesuje sagorijevanje.
    i da..vrlo bitno. razmak izmedju obroka je bio 4 sata. jos bolje 5, ali to mi najcesce nije uspjelo.
    dakle nema pojedanja i grickanja izmedju obroka. ispocetka nije jednostavno odloziti tu naviku, ali navikla sam se.

  15. #15
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Mm je od astheno došao na normo pijući:
    L-carnitine (tekući)
    Acetyl-L-carnitine
    Selen
    Koenzim Q10
    Cink
    Arginin

    Godinu i pol je imao astheno s poboljšanjima (blaža astheno) kad bi pio bioastin (no nije ga pio u količinama koje preporučuju), no tijekom ove gore terapije imao je u 2 navrata dobru normo. Iz drugog postupka s njegovom normo ostala sam u 2. stanju pa dalje situaciju ne znamo.

    Ja sam pila vrkutu i folnu kiselinu te odlučila krenuti na akupunkturu nakon 5 neuspješnih postupaka, trebala mi je neka vrsta opuštanja jer me cijela MPO priča počela jako opterećivati. Terapeut mi je, prije nego krenemo s akupunkturom, preporučio čišćenje u vidu drugačije ishrane (zbog kiselosti krvi) pa sam jela prema krvnoj grupi i izbjegavala one namirnice na koje sam pokazala intoleranciju. Inače, ne vjerujem baš u alternativu i bila sam skeptična gledajući svoju kapljicu krvi i prilikom određivanja na koje sam namirnice intolerantna. No odlučila sam probati...osim što mi je stvaaaarno falilo jesti neku hranu pa sam imala apstinencijske krize , odlično sam se osjećala, bila puna energije i, iako nisam pazila koliko jedem, smršavila sam. Tko me zna, zna da mi ne treba i s tim dijelom promjene režima ishrane nisam bila baš too happy, ali zaista sam se osjećala jako dobro, inače bih na poslu do 16 h bila iscijeđena k'o krpa, a u ovom periodu je bilo: 'Pa šta je već 16?' . U sljedećem ciklusu ostala sam trudna, do akupunkture nisam ni došla. Da li je pomoglo, tko zna...

  16. #16
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    E da, išla sam na kontrolu kapljice krvi, mislim nakon 2 mjeseca izmjenjene prehrane, bila je puno bolja situacija, eritrociti mi više nisu bili sljepljeni , što bi trebalo značiti da su efikasniji u prenošenju kisika po tijelu (imaju veću površinu na koju se O2 veže) pa to objašnjava zašto sam se osjećala k'o avion. Tko zna, možda to ima veze i s prokrvljenosti i kvalitetom endometrija pa se embrijić ulovio...
    Posljednje uređivanje od phiphy : 15.01.2014. at 10:49

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kakva je to analiza iz kapljice krvi? Misliš na mikroskopiju u tamnom polju? Vanja Kovačić?

  18. #18
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da, da... to je to. Ja sam bila kod http://www.natura-naturans.hr/opsirno.php?gs=24
    Meni nije ništa posebno našla, ali MD-u je i uzimao je terapiju prema njenim preporukama, super se osjećao... to je bilo dosta prije mpo priče.

  20. #20
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Da li je itko pio čajeve nakon transfera? Konkretno vrkutu i stolisnik? Smije se to piti tokom postupka?

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    analiza iz kapljice krvi me jako zainteresirala jer sam stalno umorna
    da li se može napraviti u osijeku?
    gdje se radi u zagrebu?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    dodala bih još da i sama imam 44 godine, i iza sebe 4 neuspješne trudnoće
    nadamo se i dalje. iako smo prošli hrpu pretraga uvijek isti rezultat - sve ok, niste imali sreće...
    počeli smo piti vitamine, laneno ulje i smokve u maslinovom ulju. e sada jedna zanimljivost: zadnja kiretaža je bila lani u travnju i iza toga nisam dobila tri mjeseca, a onda krenule m. ali ja nikako nisam ulovila o. (lh testom), odem homeopatu i doista već nakon prvog mjeseca ulovim o! ali m. iza toga sasvim drugačija nego prije - bez spotinga (a imala ga od mladosti ) i samo svježa krv, svjetlo crvena ??
    da bih ovih dana čitala na nekoj temi još jednu suborku da od kada jede smokve da joj je m. bez spotinga i svjetlo crvena krv
    eto, bilo mi to zanimljivo napisati

  23. #23
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Susret sa mjesečevim kamenom na kojeg me kuma puno nagovarala dok nisam popustila, hehe:
    a) Nošenjem mjesečevog kamena polip na maternici mi se prepolovio (doslovce) pa je na samoj kireti doc komentirao da šta se dogodilo jer da ovo nije bilo za micati zbog male veličine (on je bio na svakom UZV prije). E sad, je li stvarno kamen utjecao ili nije, neznam, ali da je čudno - je.
    b) Seka mi ulazi u menopauzu pa zna imati jake M svakih par mjeseci (traju po 2 tj), poklonila sam joj narukvicu od mjes. kamena koju je momentalno napenderila na ruku, nakon 24h krvarenje joj se smirilo, za 3 dana skroz nestalo, i od tad više nema tolike izljeve. Bilo je to pred više od godine dana.
    Eto, bezbolno, ne šteti, ne konzumiraš već samo nosiš kao ukras

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Snekice i ja sam nosila ogrlicu od mjesečeva kamena u dobitnom postupku, tek sad si me sjetila

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    često se spominje DHEA i njena pretraga prije uzimanja. sada sam gledala svoje nalaze hormona, vadila sam DHEAS? da li je to isto?

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    često se spominje DHEA i njena pretraga prije uzimanja. sada sam gledala svoje nalaze hormona, vadila sam DHEAS? da li je to isto?
    Da.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    hvala, Mojca.
    moj nalaz kaže da mi je dheas 1,74 (žene 40-44 godine od 1,00 -6,9)
    znači li to da bih mogla/trebala uzimati nadomjestke dhea?

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam liječnik, pa te ne mogu savjetovati.
    Da sam na tvom mjestu ja bi uzimala.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Zanimljiva tema, super Mojca.

    Mi smo popravili mužev spermiogram ovom kombinacijom: čaj g. Mije iz Solina 2 mj.+bioastin+uvođenje svježeg sira u prehranu.
    Nalaz se bitno poboljšao, iako još nije bio normo, nakon 3 neuspješnja ICSI-a, zatrudnila sam prirodnim putem (na svom omiljenom Hvaru).

    Ne da samo vjerujem nego sam sigurna da nam je čaj u kombinaciji s bioastinom itekako pomogao. Inače, g. Mijo nam je preporučio da uzimati previše raznih dodataka istodobno znači rekao nam je da nam je E-vitamin (bioastin) sasvim dovoljan. Dijagnoza je bila asteno (i povremeno terato).

    Sad ne znam brojke napamet ipak je to bilo prije 5 godina al znam da je nalaz rađen nakon mjesec-dva pijenja čaja bio drastično bolji, bilo je nekoliko puan više spermija, veće brzine...ma fakaz nevjerojatno. S tim da se MM bavio i sportom i fakat si je svaki dan kuhao taj čaj ujutro i naveče. Čaj općenito čisti organizam i oslobađa od stresa, super je i za nesanicu. Kombinaciju trava u čaju radi prema dijagnozi pojedinca.

    Ja sam išla na homeoptaiju viđše u smislu da se smirim jer mi je sve drugo bilo b.o. i da homeopatija nam jako pomaže za raznorazne stvari, navikla sam je koristiti još dok sam bila u Francuskoj. Tamo je to pod normalno.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljiva tema, super Mojca.

    Mi smo popravili mužev spermiogram ovom kombinacijom: čaj g. Mije iz Solina 2 mj.+bioastin+uvođenje svježeg sira u prehranu.
    Nalaz se bitno poboljšao, iako još nije bio normo, nakon 3 neuspješnja ICSI-a, zatrudnila sam prirodnim putem (na svom omiljenom Hvaru).

    Ne da samo vjerujem nego sam sigurna da nam je čaj u kombinaciji s bioastinom itekako pomogao. Inače, g. Mijo nam je preporučio da uzimati previše raznih dodataka istodobno znači rekao nam je da nam je E-vitamin (bioastin) sasvim dovoljan. Dijagnoza je bila asteno (i povremeno terato).

    Sad ne znam brojke napamet ipak je to bilo prije 5 godina al znam da je nalaz rađen nakon mjesec-dva pijenja čaja bio drastično bolji, bilo je nekoliko puan više spermija, veće brzine...ma fakaz nevjerojatno. S tim da se MM bavio i sportom i fakat si je svaki dan kuhao taj čaj ujutro i naveče. Čaj općenito čisti organizam i oslobađa od stresa, super je i za nesanicu. Kombinaciju trava u čaju radi prema dijagnozi pojedinca.

    Ja sam išla na homeoptaiju viđše u smislu da se smirim jer mi je sve drugo bilo b.o. i da homeopatija nam jako pomaže za raznorazne stvari, navikla sam je koristiti još dok sam bila u Francuskoj. Tamo je to pod normalno.
    ispravak texta:

    Inače, g. Mijo nam je preporučio NE uzimati previše raznih dodataka istodobno znači rekao nam je da je za MM dijagnozu jača doza E-vitamina (bioastin) sasvim dovoljna. Dijagnoza je bila asteno (i povremeno terato).

    eh da a kad se pipa jednom otvori.....pogledajte moj potpis.

    Bila je i jedna trudnoća između al sam imala spontani u 9. tjednu T.

    Sretno svima!!! i neka vam ovi savjeti posluže, svakome nešto odgovara.

  31. #31
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    I mi pijemo svašta!
    MM bioastin, l-carnitine, matičnu mliječ, ca-mg-zn, l-arginine.....
    Ja matičnu mliječ, vitamin e, koenzim q 10, laneno ulje, folnu, andol, željezo, vrkutu.. Sad me zanima da li to sve mogu piti i za vrijeme stimulacije i čekajući betu ili moram prestati nakon transfera?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja sam valjda jedna od rijetkih koja skica na ovu temu i samo se uzrujava jer imam osjecaj da nis ne poduzimamo. a kad poduzimamo, onda nema ucinka. pa odustanemo pa se grizem(o).

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Mojca, hvala na odgovoru.

    bubekica, , nije sve za svakoga, svaka od nas je posebna (kao i nm), ja sam recimo pila vrkutu koja mi je poremetila ciklus, kasnije na toj temi našla još postova o tome, nama očito nije odgovarala vrkuta (iz nekog razloga)
    slažem se sa Lilly75, najbolja opcija je otići kod nekog tko se razumije i zna što preporučiti upravo za tu osobu.

  34. #34
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam valjda jedna od rijetkih koja skica na ovu temu i samo se uzrujava jer imam osjecaj da nis ne poduzimamo. a kad poduzimamo, onda nema ucinka. pa odustanemo pa se grizem(o).
    Ne trebaš se gristi. I ja sam među onima koji su štošta svojedobno poduzimali i ne da nije bilo rezultata nego je svaka sljedeća trudnoća trajala sve kraće i sve je ranije bilo očito da od toga neće biti ništa. Svaki put kad smo došli do neke (moje) dijagnoze bila sam presretna jer ako detektiraš problem, možeš tražiti i rješenje (pa je bilo: antifosfolipidni sindrom - super, idemo na heparin; hiperandrogenizam, tj. povišen DHEAs - super, idemo s decortinom itd.). Stotinu pretraga i prirodnih i sintetskih lijekova, u svakoj sljedećoj trudnoći imala sam terapiju više, ali bez ikakvog uspjeha.
    AMH je prije četiri godine bio vro nizak (3,6) i za sve sam krivila svoje niškoristi jajne stanice, uz slabu kvantitetu ide i loša kvaliteta (spermiogram je varirao astheno-normo što i nije neki problem). S punom stimulacijom sam dobila jednu jedinu stanicu, u prirodnjacima uopće nisam dobivala stanicu. No, pet puta sam spontano začela.
    Kad sam tri godine nakon odustajanja od cijele priče ostala trudna i u 43.-oj školski iznijela trudnoću i rodila s punih 39 tjedana (a to nisam mogla u 33.-oj godini ni u cijelim tridesetima), razmišljajući što se eventualno promijenilo, osim faktora sreće padaju mi na pamet samo dvije stvari.
    Prva, intenzivno bavljenje sportom, ali baš intenzivno za jednog rekreativca, šest dana u tjednu po dva sata trčanja, plivanja, bicikla, tjeranje pulsa do maksimuma (i uz to odgovarajuća krepka prehrana).
    Drugo što mi se učinilo zanimljivim, nakon što sam godinama bila anemična (rijetko sam kontrolirala željezo i rijetko ga nadomještala tableticama), s intenzivnim sportom se to još više pogoršalo. Dva-tri tjedna nakon prestanka uzimanja heferola željezo je opet padalo. Mjesecima sam se kljukala željezom da bi mi bilo barem na donjoj granici. Kad sam zatrudnila prestala sam ga uzimati. Cijelu trudnoću i poslije poroda moje je željezo oko 15 bez ikakvih suplemenata. Ne znam ima li veze sa zatrudnjivanjem, prijenosom kisika u stanicama, prokrvljenošću u maternici bla-bla... ali mi se učinilo znakovitim, prije nisam vodila računa o tome.

    Uglavnom, ne vjerujem da postoji univerzalni lijek, no vjerujem da nije loše pokušati sa svime što ne može škoditi, pogotovo ako vas to umiruje jer barem nešto radite da si poboljšate šanse.

  35. #35
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Interesantno sto vikki spominje bavljenje sportom-ja sam triput zatrudnila svaki put bas nakon jedno tri, cetiri mjeseca intenzivnog bavljenja sportom i gubljenja kilograma.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    jedino s cim smo mi konkretno pokusali za mm je sexovit (ak se to moze nazvat prirodnom medicinom ), nije imalo rezultata. ja sam pila caj jedne nase poznate fitoterapeutkinje 6mj i nije bilo bas nikakvog pomaka. problem je sto je mm tesko nagovoriti na nesto, evo sad ratujemo oko sumecih tableta mg, jer gospodin ima grceve, a ne sjeti se piti.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    jedino s cim smo mi konkretno pokusali za mm je sexovit (ak se to moze nazvat prirodnom medicinom ), nije imalo rezultata. ja sam pila caj jedne nase poznate fitoterapeutkinje 6mj i nije bilo bas nikakvog pomaka. problem je sto je mm tesko nagovoriti na nesto, evo sad ratujemo oko sumecih tableta mg, jer gospodin ima grceve, a ne sjeti se piti.
    ovo kao da sam ja pisala. kod nas je potpuno isti problem

  38. #38
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zbilja vjerujem da sport i zdrava prehrana mogu pomoći...
    Ali ja sam zatrudnila u vrijeme kad sam se najlošije u životu hranila nakon 20 godina vegetarijanstva s izletima u veganstvo i makrobiotiku završila sam na svakodnevnom ručku u kantini na poslu... skoro svaki pohano i prženo, ubijala se u čipsu i čokoladi... Na 162 cm sam imala 75,5 kg. Pa sad budi pametan.
    Istina, išla sam na jogu dva put tjedno. I to sam fakat vježbala. Ali samo dva put tjedno... tu i tamo i doma.

  39. #39
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mojca, stvar je u tome da ovdje nema univerzalnog recepta, svatko će tvrditi da mu je pomoglo baš to i to u onom postupku kad je uspio, no nitko to ne može dokazati. I ja sam se dugo godina hranila zdravo po nekakvim današnjim preporukama (i imala koju kilu manje nego što sam trebala), nakon operacije endometrioma nisam jela ništa mliječno, hormonski tretirano, s aditivima, kuhala svaki dan marulju i vrkutu i pazila na minute kad ih pijem... ma užas. Na kraju sam zatrudnila kad sam počela jesti špekove, paštete, salame, svinjetinu, vrhnje, lisnata iz pekare itd. jer na zelenjavi ne bih mogla istrčati 10 km.
    Ajde, neke stvari vjerojatno mogu popraviti spermiogram, ali on je ionako u IVF priči manje bitan. Mislim da je tu ipak najvažniji dobar biolog, dobar materijal, tj. zdrava jajna stanica i ono u što ja najviše vjerujem - sreća.
    Jer, kako mi je rekao jedan ginekolog kad sam nakon zadnjeg pobačaja prije četiri godine pitala ima li smisla dalje pokušavati, dok ima jajnih stanica ima i smisla, no nitko ne zna koji sve faktori utječu na implantaciju. Na kraju, ima parova za koje misliš da će uspjeti začas jer nemaju dijagnozu, dobro reagiraju na stimulaciju, sve je na njihovoj strani pa ipak nakon masu postupaka odustanu jer ne ide, a ima ih poput mene, Shanti npr. (nemoj se ljutiti, Shanti ) koje nisu imale nikakve objektivne šanse pa se dogodi. Isti taj ginekolog koji je rekao da uvijek ima smisla, i koji me slučajno pregledao oko mjesec dana prije poroda, nije mi vjerovao ne samo to da je trudnoća spontana nego ni da nije riječ o donaciji jajnih stanica.

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma da... izgleda da ti se na kraju, kako sam već puno puta rekla, sve svede na "kako ti grah padne".

    Naravno da je zdravlje bolje nego bolest, naravno da je bolje malo nego puno godina... itd, itd... ali naši organizmi nisu strojevi da funkcioniraju unutar samo jednog "radnog područja"... i baš zato nema pravila... i baš zato ima iznimki.
    A da je ljudski dati sve od sebe za postići "optimum"... "pomladiti" jajne stanice pomoću DHEA kad već ne možemo skinuti godine... zašto ne?

  41. #41
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A da je ljudski dati sve od sebe za postići "optimum"... "pomladiti" jajne stanice pomoću DHEA kad već ne možemo skinuti godine... zašto ne?
    Slažem se! Što se tiče tvoje poznanice s početka teme, naravno da će učiniti sve za što misli da joj može poboljšati šanse, jer si ona ne može (s obzirom na godine u njenom slučaju) priuštiti taj luksuz da misli bit će kako mi grah padne. Svi smo mi ovdje i nešto "sa strane" poduzeli u nekom momentu osim što smo vjerovali u medicinu.

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da.. i isti recepti na različitim ljudima su dali različite rezultate... nema druge nego probati (ako ti to zvuči dobro, naravno).

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Linkam koristan topic i ovdje, nek se nađe.
    http://forum.roda.hr/threads/83688-K...-trudni-DVAPUT

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    ima li načina da je netko uspio nekim pripravcima produžiti folikularnu fazu, odn. pomaknuo o. bliže 14.d.c.?

  45. #45
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ima..s agnus castus..tj. pms free tabletama. pri tome nije lose da cekiras kakav je progesteron na 7dpo..pa ako je nizak da svakako nakon O ides na duphastone ili utrogeste.

  46. #46
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    spodoba, misliš na konopljiku?
    zar ona ne regulira lutealniu fazu? Tako bar kažu:
    http://www.cydonia.com.ba/ba/biljne-kapsule/41-vitex
    http://prirodnilek.com/konopljika

  47. #47
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    spodoba, misliš na konopljiku?
    zar ona ne regulira lutealniu fazu? Tako bar kažu:
    http://www.cydonia.com.ba/ba/biljne-kapsule/41-vitex
    http://prirodnilek.com/konopljika
    neki doktori preprucuju uzimanje u drugoj fazi ciklusa, a vecina je za uzimanje cijeli ciklus.
    ja sam prvi put zatrudnila uz 25mg klomifena i vitex koji sam uzimala cijeli ciklus. to je trudnoca koju sam iznijela.
    sasvim je dovoljno kad test bude pozitivan je prestati uzimati..tako barem kazu ovdje u svabiji. ima dosta zena koje su zatrudnile uz vitex.

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zanimljivo, a jutros sam čitala da se ne smije uzimati uz Klomifen.

  49. #49
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ja sa imala dva neuspjela klomifena u ciljanim odnosima (s 25mg clomifena)..u treci sam ubacila vitex. a pila sam i caj od malinovog lista do O i bingo..toliko o klomicima i biljkama
    slucajnost ili ne.

    tek kasnije razina prolaktina u T raste..stoga je dovoljno prestati s konzumacijom kad test bude pizitivan.

  50. #50
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    edit - to sve naravno uz blagoslov mog tadasnjeg gyn-a..

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •