Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: ne znam dal to spada pod ovu tem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    19

    Početno ne znam dal to spada pod ovu tem

    ne znam pod koju temu da postavim pitanje al zanima me iskistva ak je neko imao....beba mi ima 7 i pol mj i dobila mi je eserihiju coli 10x6 samo ju dojim ne zeli jos nikakve dohrane pa me zanima dal ima ta bakterija kakve veze s dojenjem i dal je prelazno?hvala unaprijed

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moj je mali do prve god često imao s njom problema. Čak smo išli i na uzv bubrega, jer se je dokt bojala da mu nije otišlo dalje. Moj savjet ti je da je se rješite, teško da ćeš ju uništiti s dohranom, možeš probati da pije što više tekučine tako da mu se ispire mjehur ili antibiotik. Moj je dobivao antibiotik.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Moj sin je imao eserihiju kada je imao osam mjeseci, mislim da nema veze sa dojenjem. Popio je jednu dozu ant. i rijesili smo se, srecom. Znam da mi je dr. rekla da ima dosta malih pacijenata djecaka kod kojih se zbog eventualnih fimoza i gradje te infekcije tesko rjesavaju. Kod djevojcica je jako vazan nacin odrzavanja higijene. Je li dobila neki lijek?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Sad vidim 10x6, kod nas je bila najvisa koncentracija, pa je zato odmah dobio lijek. Sjecam se da je mene dr, kad je vidjela nalaz urina bas isprepadala, bilo je proteina, mnogo leukocita, uzas... sve od eserihije.

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Koliko znam E.coli se najčešće prenosi putem hrane, ali je tvoja cura to morala nekako drugačije pokupiti.
    http://www.klinfo.hr/kategorija/hr/z...teriji/7554/1/

    sasvim sigurno se to nije moglo dogoditi putem dojenja. Moguća je i zaraza dodirom s zaraženim osobama. U svakom slučaju nije bezazleno, i svakako slijedi upute doktora, ali ako razmišljaš o ukidanju dojenja, to ne bih nikako savjetovala :/
    O dohrani ne znam što da ti kažem i ima li je smisla forsirati u toj situaciji.

    Možda da pokušaš nazvati sos telefon za dojenje, premda je ovo dosta specifičan situacija, vjerujem da bi dobila koji savjet više.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    19

    Početno

    danas idemo tek kasnije s nalazom doktoru pa sam htjela vidjet dal je imao ko takvo iskustvo.nebi htjela prekidat dojenje.hvala vam na odgovorima.malo sam u strahu od svega jer mi prve dvije curke nikad. to nisu imale.jel to zarazno ili?dal da se i muz i ja i ove starije curke isto pregledamo ili ?

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    U ovom linku koji sam stavila kaže da je zarazno, no pretpostavljam da je više manje dovoljna mjera prati redovito ruke. Te da nema potrebe za pretragama i pregledima ostalih članova obitelji dok nemaju simptotme. Ali za svaki slučaj, pitaj to doktora.

  8. #8
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Nije zarazno, u smislu da može nekome preneti tu bakteriju, jer je svi mi imamo, normalno, u našim crevima. Problem je kad bakterija iz creva preko uretre pređe u mokraćnu bešiku, jer tamo izazove zapaljenje. Znači nije ti beba niotkud pokupila bakteriju, već je to njena bakterija kojoj se ukazala prilika da pređe ako je npr nekad kakica zaprljala prednji deo. U teoriji to se češće dešava kod devojčica, zbog kraće uretre, ali je pelena, u principu, pogodna sredina za prenos bakterije.
    Dojenje nema nikakve veze sa tim.

  9. #9
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Priča iz linka se odnosi na patogene sojeve E.coli koje mogu izazvati crevne, i neke druge infekcije, ali to je druga problematika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •