Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Sveti duh kontrola pred porod

  1. #1
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno Sveti duh kontrola pred porod

    Uskoro bi trebala krenuti na kontrolu u bolnicu 33tj sam odlučila sam se za sveti duh pa me zanimaju iskustva cura kakvo je stanje ,,,zanima me sve dobila sam preporuku za dr miskovica molim vas raspisite se lp

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Zima77 prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro bi trebala krenuti na kontrolu u bolnicu 33tj sam odlučila sam se za sveti duh pa me zanimaju iskustva cura kakvo je stanje ,,,zanima me sve dobila sam preporuku za dr miskovica molim vas raspisite se lp
    Ja sam rodila u 8. mjesecu, i kako je bilo vrijeme godisnjih, mislim da sam ih sve izredala. Pocela sam kod Miskovica, ali mislim da kod njega idu samo rizicne trudnoce. Bio je relativno ok, iako ne bas pretjerano razgovorljiv. E, kad je on otisao na godisnji, ne znam vise kod koga nisam bila. Na mene je najbolji utisak ostavila dr. Aksamija, vrlo ugodna, lijepo ti sve pojasni ako imas pitanja, kulturna. Takoder sam naletila na jednom pregledu na dr. Prku, kad sam vec isla na preglede u radaonu posto je bebac kasnio...katastrofa. Kao da imam plast nevidljivosti, samo se obracao nekom mladom specijalizantu, ja kao da ne postojim. A da ne kazem da je bio strahovito neugodan prilikom pregleda. Rekla sam muzu ako on bude u radaoni kad budem trebala radati, neka me vodi u drugu bolnicu. Suze su mi pocele frcati na oci kad su me u trudovima primili u radaonu a on u hodniku!!! Prvo sam pitala sestru da li je on dezuran, pa kad mi je rekla da upravo odlazi iz nocnog dezurstva, odahnula sam, ufffff! Na kraju me porodio prof. Habek, koji je bio odlican, postovao je moj plan poroda, na nista me nije forsirao, ma porod kakav sam mogla pozeliti...Eto, pitaj ako te jos nesto zanima

  3. #3
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Hvala na informacijama zanima me da li si dobila epiduralnu ili ne daju ,malo me strah svega prva trudnoca nakon dugo godina borbe ali vjerujem da će sve biti u redu ,,

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Zima77 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na informacijama zanima me da li si dobila epiduralnu ili ne daju ,malo me strah svega prva trudnoca nakon dugo godina borbe ali vjerujem da će sve biti u redu ,,
    Ja nisam htjela epiduralnu, tako da ti ne mogu reci kako je roditi s epiduralnom. Ali, meni je ovo bila treca beba. Prvo porod je bila dogovorena indukcija, bila sam mlada i glupa, nisam znala. Bilo je uuuuuzasno bolno. Trudovi pod dripom su ubitacni. Drugi put sam radala bez dripa, ali sam bila na cuvanju trudnoce skoro 2 mjeseca, tako da mi je sve u magli, a i primala sam svakakve konjske lijekove. Ovaj treci put sam stvarno htjela normalni prirodni porod, i bilo je stvarno najbolje. Trudovi jesu jaki, ali nisu uuuuzasno neizdrzivi kao na dripu. Pitaju te tamo da li zelis uzeti nesto protiv bolova, pa ti daju intravenozno, mislim da je to dolantin. Neko ti vrijeme bude lakse. Ali netko ne zeli niti to. Ja sam u planu poroda napisala da ne zelim epiduralnu, tako da me nisu niti nudili. Samo pred sam kraj mi je dr rekao da bi mi preporucio malo dripa i da cu roditi vrlo brzo, pa sam pristala. Stvarno sam nakon toga rodila u 2 truda. Babice su najvaznije, njih treba najvise slusati, kad ti koazu kako treba disati ili kada trebas tiskati. Ovaj treci porod, ajmo reci navise blizu prirodnom, bio je najlaksi. Da ne govorim da uopce nisam popucala, a bebac je bio 4300! Nakon sat vremena sam vec bila na wc- u, nakon dva sam se sama tusirala. Divota

  5. #5
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Je li i na SD sada situacija kao i u Vinogradskoj da se ne zna kada koji doktor radi u TA?

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Je li i na SD sada situacija kao i u Vinogradskoj da se ne zna kada koji doktor radi u TA?
    Mislim da mozes saznati kad je tko, ja sam doduse od 7 puta tamo, svih 7 puta pregledana od drugog dr. ali sam čula cure koje idu odredenom..

  7. #7
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I u Vinogradskoj su mi rekli da ako se ja dogovorim s doktorom da ću znati kad je , ali da nema stalnog rasporeda kad tko radi. A ja sam se nešto počela dvoumiti oko izbora rodilišta.

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni je na svetom duhu bilo super trude se maximalno pomoc oko dojenja, sve objasne, beba je stalno s tobom a ako si preumorna nakon poroda nije im problem uzet je da odmoris, čak je i hrana bila fina, svaka soba ima svoj wc ( i istina je da pola sata moras prvo pustiti vodu al onda stvarno dođe topla :D ).. Spavacice najbolje imati svoje (iako su cimerice bile u tajicama i majici i nitko im nista nije rekao, da sam znala i ja bi a ne ko baba u vreci haha).. Ugl.ja zadovoljna sa svim

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nekako mi se čini da ću se lakše nositi s ovim nakon poroda, samo bih rado da se moje mini želje ispoštuju tijekom poroda... i sad se ja (ipak) premišljam.

  10. #10
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    imam jedno pitanje, pa ako netko zna odgovor

    bila sam u TA prošlu srijedu i doktor je pisao kontrola za tjedan dana, a ja se poslije pregleda nisam javila sestrama
    jel da sad zovem i kažem da sam naručena za ovu srijedu ponovo, ili je dovoljno samo da se pojavim i pokažem im papir na kojem je dok. napisao kad je kontrola?

  11. #11
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mislim da se moras naruciti. Bar je tako bilo prije... Mozda da nazoves i pitas.
    Znam da oni imaju knjigu di sve pisu za taj dan i onda ujutro provjeravaju s rodilistem tko je od narucenih vec rodio pa nece doci u TA

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    hvala na odgovoru
    nazvala sam i sve dogovorila, sestra ljubazna i dobila ih iz prve
    eto, sad samo dočekati srijedu

  13. #13
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hej cure, evo da malo osvježim temu

    Drugi porod imala sam na Sv.Duhu i prošao je savršeno! Potpuno prirodan, bez ikakvih intervencija (osim klasika-klizma i otvaranje venskog puta) i to je to. Bilo je to skoro prije 3 godine. Sada čekam treću bebicu, ulazim u 36 tt, malo me strah, a opet se nekako nadam da će mi biti kao i sa sinom, u najmanju ruku :D

    Dali netko ima broj na koji se naručuje za pregled u trudničku ambulantu? Kada ono kreću pregledi u bolnici? Brzo se sve to zaboravi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Otprilike smo u istoj situaciji - i ja čekam 3. bebicu i idem na SD
    Sad sam u 37. tjednu (37 + par dana), dakle nešto malo više nego ti.
    Naručila sam se prošli ponedjeljak (12.1.) za ovaj četvrtak (22.1.). Nisam imala direktni broj TA, zvala sam centralu pa su mi dali.

    Inače, i meni je zadnji porod gore bio odličan, gotovo potpuno prirodno, bez dripa, bez epiziotomije, odlična babica... Nadam se tome opet.
    Makar, zadanjih dana (pogotovo noći), me peru nekakvi crni filmovi i loše spavam.

    Kad je tebi termin?

  15. #15
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Meni je termnin sredinom drugog mjeseca. Kod svoga ginekologa bila sam prije 10ak dana i bila sam otvorena 2 cm, beba je već nisko, spremna za izlazak
    Prvih dvoje rodila sam prije termina, u 38 tt, pa se nadam da će i ovog puta biti tako.

    Joj, baš je lijepo čuti tako pozitivna iskustva sa Sv.Duha

    I ja sam prošla bez dripa drugi put i bez epiziotomije (bez pucanja). Ma super su bili, bez ikakvog forsiranja, skroz drugačiji osjećaj nego kad si omamljen svim tim lijekovima protiv bolova i još drip koji te dotuče.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Meni je 8.2.
    I moji su oboje rodjeni malo ranije (sin dva tjedna, cura 10 dana).
    Na zadnjem pregledu prošli tjedan kod svoje dr. bila sam skroz zatvorena i rekla je da vjerojatno neće brzo (i bolje da je još na sigurnom jer je maleni, cca 2,5 kg, neka njega još unutra , do termina.

  17. #17
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Broj TA je 3712-196, narudžbe su od 13-15h

  18. #18
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hvala Sani1612

  19. #19
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Evo zvala sad i naručila me sestra za 2 tjedna, u utorak. Ostala je oduševljena što ranije (kao na vrijeme) zovem, jer se žene obično javljaju par dana prije nego što trebaju na pregled, a to im onda stvara probleme valjda zbog gustoog rasporeda. Eto, da znate

    Zna netko tko je utorkom u TA? Naručila me kod neke doktorice, nisam razumijela prezime, kaže da je glavna tamo. Ima tko ideju tko bi to mogao biti?
    Tnx curke

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    doktorice kojih se sjećam od gore su dr. Bekavac i dr. Akšamija - obje su mi ostale u pozitivnom svjetlu
    i jedna mladja, kratke plave kose - izvrsna
    vjerojatno ih ima još, ali druge nisam upoznala...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •