Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    tko voli neka izvoli. oni ostali neka se drze strogo medicinski preporucenih stvari.


    Upravo tako sam i ja shvatila ovu temu pa mi nije jasno zašto je ova tema kao "crvena krpa" nekome???
    doista ne razumijem potrebu iskričavog negiranja nečijeg iskustva??? samo zato što ta osoba "ne vjeruje u to"???

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, of kors da se pita za dizanje jetrenih, one jesu povisene al tu je jasno zasto se izlazes riziku lijeka i njegovih nuspojava, ocekujes boost ovulacije i visak jajnih stanica, stvar je klinicki ispitana s nuspojavama, a kod suplemenata nisi i tu je razlika. Lijekovi su nesto za sto postoje ispitivanja i sto kod vecine djeluje a kod suplemenata smo, barem zasad, u mutnim podrucju testimoniala tj iskustava, a to je sasvim drugavrijednosna kategorija. Zao mi je sto ne uspijevam objasnit razliku i zasto mislim da je vazna pa ostavlj dojam zluradog muppet show starcica al bar sam probala.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.02.2014. at 22:49

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I to nema veze s vjerom, nismo u kategorijama religije-dokazano je ili nije.

  4. #104
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    e moja Ina33, da si pročitala ono što sam napisala a ne ono što ti želiš isčitavati, vidjela bi da se ne čudim dobivanju 14 j.s. nego skoru od 7 blastica od toga (što je 50% plus još 4 morule - sad provjerih svu papirologiju, dakle od 14 j.s. smo dobili 7 blastica i 4 morule), e taj skor je neobično visok s 38,5 godina.

    I ono što sam još napisala - a ti si to u miru i hladne glave još jednom pročitaj - jeste da nikad prije nisam bila na 375 IU/dnevno, nikada ranije nisam išla s puregonom (do tada samo menopur ili gonal), nikada prije nisam bila na estrogen primingu i nikada prije nisam bila na suplementima koje sam navela, i još sam pisala o svemirskom prstu koji se možda umiješao. E sad moja Ina33, tko voli neka izvoli, kao što rekoh.

    I još za kraj te molim - open your mind Ina33, ako ništa onda za mogućnost da možda postoje dodatne stvari koje utječu kod nekih parova na ishod IVF postupka osim onog što ti navodiš (bez linkova na znanstvene radove i testiranja koje također navodiš stalno kao dokaz). Kod nekih je operacija variokele pomogla, kod nekih je bilo gubljenje vremena, kod trećih pak je došlo do pogoršanja situacije, nekima je bioastin pomogao, drugima skidanje gaća noću, you name it!
    I na koncu, dopustimo ina33 bar malo prostora za druga iskustva i mišljenja, uz dužno poštovanje na tvoje/naše (ne)znanje, na tvoje/naše osobno IVF (ne)iskustvo, na tvoj/naš broj postova i općenito tvoje /naše postojanje na ovom forumu - ovo vrijedi i za mene

  5. #105
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam po struci cell biologist, imala sam na poslu pristup svim medicinskim bibliotekama et...kako tikaju, disu, sta trebaju, ko su i sta...srecom je zadnjih godina izaslo bas dosta publikacija u medicinskim zurnalima na tu temu,
    kako popravljati kvalitet JS i cijelog hardware-a oko njih: tube, jajnici, ENDOMETRIJUM (imunoloski issues su OGROMNI i mislim da ce tu tek narednih godina i decenija dosta toga da se shvati...)
    Hanumica, molim te osvrt na ovo boldano, koje su to nove spoznaje u medicinskim časopisima koje govore u prilog popravku cijelog hardware-a (posebice endometrija) oko njih (jajnih stanica)?
    Što se primjenjuje novoga u promjeni ekspresije adhezijskih molekula i imunoloških čimbenika, kako utjecati na poremećaj normalnog djelovanja različitih citokina (interleukina (IL) 12, 15 i 18, IL-1β, IL-10, interferona-γ) kod ponavljajućih izostanaka implantacije?

  6. #106
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Evo sto su meni moji dr rekli- da je svaki ciklus nova prica i da s istom stimulacijom jednom moze bit 10 jaja, dr put 5. Sto je bilo kod mene u rasponu od 2 godine: 1.put 9jaja, 2.put 5 jaja, 3. put 12 jaja! vrlo slicna stimulacija, bez suplemenata…

    e, cure, a sta je s cigaretama? jel to 100% no no, ili moze ponekad, ili da se pokrijem po glavi (nisam pusac, al zapalim nekoliko cigareta tjedno. u zadnjih 2-3 mjeseca sam smanjila skoro na nulu).
    Posljednje uređivanje od boogie woogie : 08.02.2014. at 10:48

  7. #107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mi se ne kuzimo. Moj je stav da opening of mind nije vrijednost sama po sebi nego upravo skepticizam, da on stiti. Vracam se na sebe, uvjerena da mi je dex dao trudnocu, bjesnila na zatvorenost dr-ova i oskamcila ga jer eto u americi ga svi piju, pa kad sam zavrtila jos tri postupka s njim ohladila sam se od toga. Slazem se s boogie
    Boogie, ja mislim da ti par cigareta nece bitno utjecat na sam postupak al zbog zdravlja opcenito ti je bolje preszat skroz al sad ce cute rec a jel, ina33, ne moze suplement al moue cigareta pa ovo je vec stvarno previse!!!!ostavi nas kad si tako jednoumna itd. Biz ja ca sama prije nego me potiraju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2014. at 11:01

  8. #108
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tebe ina štiti skepticizam, nekog drugog činjenica da našto sam pokušava, djeluje...
    Nismo svi isti.

  9. #109
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ina, ja citam tvoj post "uvjerena da mi je sex dao trudnocu" jel to tip feller?
    ma cure, ne mozemo imat jednoumlje, VIVE la différence! tako da ina ostani s nama i sve ostale cure!

  10. #110
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    tako da ina ostani s nama
    potpis na ovo!

    ina-niz je neprocjenjiv

  11. #111
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja ne govorim o tome sto ko misli i vjeruje laicki nego o poziciji znanosti i dr-ova. Mene npr beskrajno nervirao lucinger i vlais sto su tako tvrdi oko dexa lad je rekla ova ili onaa da im je to pomoglo u svojoj euforiji nakon trudnoce, prva ja sam pricala svoju hepi dex pricu i kritizirala zatvorene dr-ove. Nakon fodatna tri stimulirana i iskistva maratonaca zao mi je zbog toga i mislim da u takvom zatvorenom stavu ima puno strucnog postenja jer ako kazu da nije dokazano onda valjda nije...nekome u toj prici treba vjerovati, laici ne znaju iscitavati znanstvene clanke sve da i krenemo u 'linkom na lunk'stila davor vs mujica.

  12. #112
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad mi je smiješno kako sam naivno na prvoj strani napisala da mislim da će i najskeptičniji među nama tu pronaći nešto za sebe
    I, mada vidim da su neki noviji korisnici šokirani ininom brutalnom iskrenošću

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    potpis na ovo!

    ina-niz je neprocjenjiv
    još jedan X na ovo.

    Svatko može napisati svoje mišljenje i iskustvo ovdje, samo zadržite nivo bez prepucavanja i zgražanja, a posebno su dobrodošli linkovi na studije.
    Je li netko pročitao hanumičinu knjigu - ja stigla tek do pola - dosad mi je odlična, pisana jednostavnim jezikom i jednostavnim engleskim.
    Zasad mi se čini da ću u sljedeći postupak ipak ići 'na golo' (lijena sam, eto), pa ako ne uspije, u onaj sljedeći sa svom ovom teškom artiljerijom...
    Posljednje uređivanje od Argente : 08.02.2014. at 11:30

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I još jedna stvar... vi ne poznajete mene, ne poznajete hanumu, ne poznajete nikog, zapravo, osim ako ga niste u RL-u upoznali, ko tu posta. I u svim tim suplementima je lova, možda je manja lova nego u IVF lijekovima u smislu da bočica suplementa xy košta manje od ampule gonala, ali pije ih veća količina populacije (bilderi, ovi koji žele zaustaviti starenje, IVF ekipa), apoteke su prekrcane vitaminima za ovo, vitaminima za ono, jer moderni život itd. I na kraju se možda veća količina love u tome vrti, nego što sam Serono okrene, ja ne znam. I knjige su lova, ne znam je li hanuma svoju namjerava pustiti u prodaju ili ne pa je ovo neki "teaser". Jednostavno... skepticizam štiti, po meni je to najbolji alat koji nekom možeš dati, jer vidim i na svom primjeru koliko sam si bila spremna s tim dexom i zdravlje izložiti jer... "nije dokazano da ne pomaže, pa možda pomogne", a po tom kriteriju možeš uzeti svašta - i ja sam sigurno bila gora od bilo koje cure koja će koristiti wheatgrass ili dheas. Zato, zato što sam to prošla, ide moje takvo upozorenje svima za stvari koje nisu dokazane.

  14. #114
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I u svim tim suplementima je lova, možda je manja lova nego u IVF lijekovima u smislu da bočica suplementa xy košta manje od ampule gonala, ali pije ih veća količina populacije (bilderi, ovi koji žele zaustaviti starenje, IVF ekipa), apoteke su prekrcane vitaminima za ovo, vitaminima za ono, jer moderni život itd. I na kraju se možda veća količina love u tome vrti, nego što sam Serono okrene, ja ne znam.
    Je, u vitaminima leži lova... na prvoj strani knjige Prodavanje bolesti piše da je neki tip, glavna faca neke farmaceutske kuće još 80-tih izjavio da jedva čeka dan kad će njegovi korisnici biti i zdravi ljudi.
    Da se s vitaminima pretjeruje.. istina je. Ali jednako je istina da malo magnezija prije spavanja opusti mišiće... jednako je istina da ga u hrani nema dovoljno.
    I jednako je istina da ga se može nadomjestiti preparatom.. pa se kupi preparat. Primjer.

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno... skepticizam štiti, po meni je to najbolji alat koji nekom možeš dati, jer vidim i na svom primjeru koliko sam si bila spremna s tim dexom i zdravlje izložiti jer... "nije dokazano da ne pomaže, pa možda pomogne", a po tom kriteriju možeš uzeti svašta - i ja sam sigurno bila gora od bilo koje cure koja će koristiti wheatgrass ili dheas. Zato, zato što sam to prošla, ide moje takvo upozorenje svima za stvari koje nisu dokazane.
    Skepticizam tebe štiti.
    Dopusti da druge razara.

    I... dex i dheas sigurno nisu za usporediti.

  15. #115
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I... ono što se na kraju broji je duševni mir.
    Kad znaš da si dao svoj maksimum. SVOJ.
    Da si probao sve što je u skladu s tvojim bićem, vjerovanjem... Pa ako nije išlo, izlaziš mirniji iz ove priče. (Pretpostavljam nisam u toj situaciji, ali sa svim važim u životu je tako, pa držim da je i s ovim.)

  16. #116
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Poštujem skepticizam-obrambeni mehanizam ali ovaj primjer "vi ne poznajete mene, ni hanumu" ne drži vodu jer ovdje manje-više svatko poznaje nekog u RL

  17. #117
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    I... dex i dheas sigurno nisu za usporediti.
    Mojca, kako ovo misliš da nisu za usporediti?

  18. #118
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, kako ovo misliš da nisu za usporediti?
    Dex je ozbiljan lijek, DHEA je dodatak prehrani.

  19. #119
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    DHEA (Dehidroepiandrostendion) je steroidni hormon koji nastaje u nadbubrežnoj žlijezdi iz kolesterola; deksametazon je sintetski kortikosteroid (također steroid) djeluje jednako kao i prirodni kortikosteroidi koji nastaju u nadbubrežnoj žlijezdi iz kolesterola, znači polazište oba hormona je istovjetno (metabolizam sinteze kortizola iz kolesterola) razlika je u njihovoj krajnjoj funkciji. To što je jedan registriran kao lijek, a drugi kao dodatak prehrani ne umanjuje opasnost od korištenja bez nadzora liječnika niti jednog niti drugog.

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno.
    Ali nitko nije ni pričao o uzimanju bez provjere i konzultacija.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    [QUOTE=Argente;2569738]
    I, mada vidim da su neki noviji korisnici šokirani ininom brutalnom iskrenošću


    ako se to odnosilo na mene nisam šokirana iskrenošću nego netolerancijom (gotovo do granice agresivnosti) na drugačije mišljenje i puteve.

    ako je netko "nevjerni Toma" pa neka ne dolazi na temu "molitve", jer ako netko dođe i kaže "ma to su vam sve gluposti, nema dokaza" ???? i onda pošalje 10-15 postova u kojima ih pila jedno te isto i zagušuje temu??? to za mene nije iskrenost nego netolerancija drugoga i drugačijega. a obzirom na broj postova navodim i termin "do granice agresivnosti"

    isto vrijedi i za teme bioenergije, akupunkture, Daruvarskih toplica,.. i kojih sve tema na ovom forumu, a koje nisu vezane isključivo za MPO i klasičnu medicinu, nego kao dodatna samopomoć (u fizičkom ili psihičkom smislu, nebitno).

    pa mi je žao što negativni tekstovi "zagušuju" ovu, za neke od nas, vrlo zanimljivu temu.

  22. #122
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja razmišljam kao i boggie neka nas ima različitih i meni uopće ne smeta to što ina piše... možda je nekome zagušavanje i nekome smeta, ali ja to sve promatram kao debatu nek se čuju i oni za i protiv. Isto tako kad gledam npr. temu cijepljenja/necijepljenja pa ima hrpu postova onih protiv cijepljenja pa onda dođe jedan mujica i sve to malo spusti"na zemlju, i onda ti sam razmisliš i odvažeš čemu ćeš i u kojoj mjeri vjerovati . Jer da ovdje apsolutno svi pišu kako ta kombinacija suplemenata pomaže onaj tko prvi put čita će reći nama ni ne treba MPO i možda će izgubiti dragocjeno vrijeme samo koristeći nazovemo to alternativu

  23. #123
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    ja razmišljam kao i boggie neka nas ima različitih i meni uopće ne smeta to što ina piše... možda je nekome zagušavanje i nekome smeta, ali ja to sve promatram kao debatu nek se čuju i oni za i protiv. Isto tako kad gledam npr. temu cijepljenja/necijepljenja pa ima hrpu postova onih protiv cijepljenja pa onda dođe jedan mujica i sve to malo spusti"na zemlju, i onda ti sam razmisliš i odvažeš čemu ćeš i u kojoj mjeri vjerovati . Jer da ovdje apsolutno svi pišu kako ta kombinacija suplemenata pomaže onaj tko prvi put čita će reći nama ni ne treba MPO i možda će izgubiti dragocjeno vrijeme samo koristeći nazovemo to alternativu
    mozda bi naslov trebalo editirati da ljudi ne pomisle da nikome vise ne treba MPO
    sala mala. ja mislim da je kristalno jasno o cemu tzv. alternativke trabunjaju. a to je da se popratno uz MPO moze probati i s nekim stvarima koje europski lijecnici obicno ne zagovaraju, ali zato ameri. tipa coenzym, wheatgrass, dhea.

    i da, nitko od 'alternativki' nije tvrdio da su suplementi jedino rijesenje. ako me ovaj krzljavi mozak nije napustio, vecina njih je misljenja da je vrijedno pokusaja. jer je kod mnogih bas tako uspjelo. i znanstvenike u 15-16. stoljecu su mucili i ubijali jer im nitko nije vjerovao ono sto su proucavali, da bi se puuno kasnije pokazalo da su bili u pravu. pa koliko je glava palo zbog teze da je zemlja okrugla?
    tako i glede suplemenata u okviru pripreme za postupke i zatrudnjivanja uopce. postoje studije o ucitkovitosti, no mnoge su na malom uzorku. kao sto je hanumica rekla, pa tko ce riskirati da bude pokusni kunic u poznim godinama i da bas upadne u testnu grupu koja ne uzima nikakve suplemente..
    tako da dokazano na manjem uzorku ljudi ili ne - oni koji su to spremni probati neka probaju, uz MPO, razumije se. ako i ne uspije, barem su sve probali. tako valjda 'alternativci' razmisljaju. oni koji se boje jetrenih proba ili nekih drugi nus pojava neka se klone svega ko vrag tamjana.

    a jetrene probe - malo je naivno na osnovu pojedinca zakljuciti kako suplementi generalno dizu jetrene probe. pa ne znamo da li je taj pojedinac tjedan dva prije razuzio uz alkohol i masnu klopu, da li ima problema s probavnim traktom ili žuči..itd itd.
    da suplementi generalno dizu jetrene probe, onda bi pola americke populacije pocrkalo.

  24. #124
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    a možda je tebi smiješno al sjećam se samo sebe na početku tamo prije 9 godina kako sam svemu naivno vjerovala i love i love izgubila na alternativu jer mi je MPO bilo nešto što meni naravno nije potrebno pa zato kažem da nije loše čuti i drugu stranu...i prije sam već spomenula kako sam i ja uzimale neke dodatke tj. dosta njih uz MPO i nisam protiv toga no nije ni to idealno riješenje za sve

  25. #125
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    nitko nije ni tvrdio da je to non plus ultra za SVE. nego vrijedno pokusaja..
    kao sto i neke druge stvari (npr. visane za endometriozu) nisu rjesenje za sve. ali vrijedne pokusaja.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Martta pretjerujes. Tebi skepticizam gusi temu, nekome upravo kriticko razmisljanje pomogne.
    Nitko nikoga ni na sto ne tjera, niti moze natjerati - na uzimanje ili neuzimanje suplemenata. Tko ti brani?
    Ali dopusti pravo i drugima na svoje misljenje i na argumentaciju, stil pisanja...ne mogu se svi svakome svidjati i podilaziti si. Mene recimo zivciraju "svete krave"...ne samo na ovoj temi.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    152

    Početno

    Pozdrav svima ovdje! Dolazim s prijedlogom ( koji dajem na razmatranje), ali najprije moram reci kako iznimno cijenim misljenje svih forumasica, bile one za ili protiv suplemenata i ostalih pomoci, jer je njihovo znanje i komentiranje na ovom forumu jako bitno i od velike koristi za sve nas! Na nama samima osobno je da si iz svega izvucemo dobrobit i korist njihova znanja i ono sto su prosle na vlastitoj kozi.....

    Prijedlog: hajmo se skupiti u podjednake grupe (maratonke i one mladjeg staza, zbog 'ovog ili onog' faktora itd) i zajedno uzimati iste "vitamine" 3-4 mjeseca pred postupak i videti kako ce koja reagirati (bolja oplodnja, dosle do blaste i ne...itd) pa napraviti malo istrazivanje.
    Kad potrosim svojuh 7 morula, krecem u projekt, pa sta bude bude.

    (Sad kad sam sve napisala, vise mi se ne cini kao dobra zamisao......uh), ali ostavit cu, mozda me skuzite, samo me nemojte kuditi. Stvarno sam imala dobru namjeru...

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Ovdje se pravo zakuhalo ,ja sam do sada prosla 5 stimuliranih postupaka,prva cetiri su bili jedan gori od drugog,znaci nakon milijon sprica kod mene su uspjeli izvadit 2-3js od kojih se jedna max dvije uspjela oplodit,uvijek su bile vracene treci dan,i svi su kukali na losu kvalitetu,cak su mi ljetos predlozili donaciju u pragu jer ja sa mojim js nikada necu uspjet,male rezerve los amh i sve ostalo! Ja sam ovaj 5-ti odgodila za 1/2014 iskljucivo zbog tih vitamina,jer sam bila misljenja kako nemam sta izgubit! Ja nista drugo nisam promjenila,i dalje sam jela vise nezdravo nego zdravo,cigare,kava,radim u hoferu,radimo na principu sto nas je manje to nam je veca placa,znaci stresa na izvoz! Ovaj zadnji postupak su izvadili 7,oplodilo se 5 js...vratili extra razvijenu blastozystu i morulu!da je neko pratio moj progesteron ja vjerujem kako bi bilo pozitivno! Ja sljedeci pokusaj planiram u svibnju i opet cu ovo sve piti! Mozda je to za nekoga gubljenje vremena,neznam,mozda se to sve odvija u mojoj glavi,neznam ni to! Ipak mislim kako mi je to sve pomoglo da se maknem sa mrtve tocke!!

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Marlen ja sam za,evo ja cu u svibnju opet podnjet izvjestaj sasvim sto sam pila

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    njanja1

    kako trenutno intenzivno razmišljam o dhea-i molim one sa iskustvom za pomoć.
    znači one koje su uzimale: kako ste reagirale, kakvih je bilo promjena (pozitivnih-negativnih) ili ih nije niti bilo.
    ili savjetujete wheatgrass?

    trenutno pijem laneno ulje (savjet mpo liječnice), smokve u maslinovom ulju, med, propolis, vitamine (cink, b vit., folna, prenatal) i aspirin.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    marlen, i ja sam za.

    i ja ću "podnijeti izvješće" nakon nekog vremena.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Ja sam DHEA pila tri mjeseca,dva aam mjeseca pila 50mg,a zadnji mjesec 75mg,ja stvarno nista nisam imala nikakvih nuspojava,gore mu je bilo ona dva tjedna kad sam testesteron koristila(nisam tad pila dhea) na tom mi se mjestu na bedru pojavila neka udubina,neznam kakda je opisem ali evi nema je vise! Nalaz krvi je bio odlican,ja cu opet piti sa tim da sam dodala mönchpfefer tablete i ginko zbog progesterona!

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    njanja1, hvala na odgovoru. gdje si kupovala DHEA?
    za što planiraš piti monchpfefer? ginko-progesteron?? ako ti se da pojasniti

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Na mobu sam cini mi se da mi pobjegao post,DHEA sam kupovala u ljekarni,ja u becu zivim,neznam kako to u Hr funkcionira! Ja svaki put nakon transvera neki 5-ti,ovaj put 7-mi dan dobijem to neko znojenje,do sada mi to niko nije vjerovo jer to moze biti svasta,do one najgore situacije preniskog progesterona,sto ja mislim kako je kod mene slucaj,ovaj put sam i spricu dobila ali je bilo kasno vec! Sad sam nasla kako mönchfeferi i ginko poravljaju progesterin,tj tu drugu fazu menstrualnog ciklusa,poslat cu ti link sutra jer
    se nemogu snaci sa moba!

  35. #135
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    njanja poslat cu ti pp u vezi znojenja, to je meni bilo….
    Posljednje uređivanje od boogie woogie : 09.02.2014. at 08:58

  36. #136
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    sto se tice kombinacije sir i laneno ulje - dakle mijesa se ca. 200g sira s 2 zlice lanenog ulja. neki stavljaju i 3 zlice ulja.
    pogotovo za one koje se bore s kilogramima bi bilo dobro da tu kombinaciju jedu kao zadnji obrok navecer, to ce pridonijeti i mrsavljenu.

    opcenito, tijelo treba za sagorijevanje bjelancevina 20% vise energije, a dobro je ne mijesati ugljikohidrate (tipa tjestenina, riza) i bjelancevine. isto tako ne bi trebalo mijesati razne vrste bjelancevine. npr. u jednom obroku ne bi trebali jesti istovremeno sir i meso. razlog tome je da tijelo sagorijeva razlicitom brzinom odredjene namirnice. npr. velika je razlika izmedju mesa i jogurta, mada obadvoje spadaju pod namirnice bogate bjelancevinama.

  37. #137
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ajde da se i ja javim kad sam već probala taj DHEA. Starije forumašice me se sjećaju, novije vjerojatno ne pa ću nabrzaka ispričati svoju priču ... uglavnom, nizak AMH, visok FSH ... na stimulacije uglavnom ne reagirala ... ponekad sa jednom ili dvije stanice ...
    Čula ja za DHEA, pitala doktora .. njemu to nije baš leglo ali obzirom da me već dobro poznao i bio svjestan da ću ja po tom ovako ili onako dogovorili smo uzimanje DHEA dva-tri mjeseca prije stimulacije 75 mg na dan ... krajnji rezultat je bio stanica ili dvije .. neoplođene i štanga ... brdo prišteva ... bacila ostatak i našla novi kotlelčić lijekova !
    Nikad nisam imala mira .. uvijek sam morala nešto isprobavat .. moj dobitni koktel je bio prirodnjak bez ikakve stimulacije, ali uz dodatak dexa, aspirina, i još nešto ... sad se više i ne sjećam točno .. ovo dvoje sam zapamtila, e da .. heparin ... znam da sam dex uzimala od prije ciklusa pa skroz kroz postupka do nekog 4., 5. tjedna ... aspirin do 16. tjedna ... a heparin do iza poroda ...
    Eto, moj izlet s DHEA je bio potpuni fijasko ... razumijem cure kad pokušavaju i isprobavaju ovo, ono, lijevo i desno .. takva sam i ja bila ... i opet bi, samo s manjim očekivanjima ... mislim da je moja trudnoća bila čista sreća ... računajte i na to!

  38. #138
    mila23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj martta prvotno napisa Vidi poruku
    njanja1, hvala na odgovoru. gdje si kupovala DHEA?i
    Dhea, Omega3 najpovoljnije što sam ja našla.

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    U mom glavinjanju lijevo desno lucinger mi je rekao vi ne razumijete koliko je srece u svemu tome. Mrzila sam ga zbog toga i prezirala. Sad, kad se njega sjetim, pomisliim kapa dolje, covjece.

  40. #140
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Uvjerena sam da će jednog dana ono što se danas smatra srećom u MPO postupku imati jako dobro medicinsko objašnjenje. Ono, vjerojatno su i praljudi mislili da imaju sreće svaki dan kad je sunce izašlo. Jbg, danas znamo da se ne radi o sreći...

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    hvala svima na odgovorima u vezi dhea!
    mislim da ću je ipak uzimati. napišem svoje iskustvo za koji mjesec

    a što se tiče sreće?? hm? mislim da je phiphy bliže istini.
    naime, nažalost imala sam 4 neuspješne trudnoće doktori su mi, vjerujem upravo zbog godina i šabloniziranja problema kvalitete naših js olako govorili: "niste imali Sreće, a i morate biti svjesni svojih godina,.. ", da bih i ja to prihvatila ALI uvijek me intrigiralo da ako sam zadnju trudnoću i uz heparin izgubila u 8 tt da možda ipak ima neki razlog, osim Sreće.

    Da bih lani u studenom otišla na histeroskopiju i dr. mi nakon uvida u hormone kaže: sa tako niskom razinom hormona štitnjače (iako u granici normale, ali na dnu) ni ne može se iznijeti trudnoća???
    toliko o sreći.

  42. #142
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Cure, čekirajte si DHEA-s prije nego što krenete piti DHEA, ako vam je nalaz prema gornjoj granici nemojte ga uzimati.

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Snekica, hvala na upozorenju, da potrebno je čekirati.
    Ja sam već čekirala i znam da je na donjoj razini.

  44. #144
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Dobro je onda Puno njih nezna, ni ja nisam do prije malo vremena, zato i upozoravam, hehe

  45. #145
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    njanja poslat cu ti pp u vezi znojenja, to je meni bilo….
    Pardon što upadam,reci šta sa znojenjem i ja imam taj problem?

  46. #146
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U mom glavinjanju lijevo desno lucinger mi je rekao vi ne razumijete koliko je srece u svemu tome. Mrzila sam ga zbog toga i prezirala. Sad, kad se njega sjetim, pomisliim kapa dolje, covjece.
    E naš Luči surovo iskren,zbog puno toga sam ga mrzila ali u svemu je čovjek imao pravo.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    jednostavno želim ovo podjeliti sa svima vama odvojite vrijeme i pročitajte cijeli ćlanak:

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...munoloski.html

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    zanimljivo. da, uvijek nam govore da se izlažemo suncu.
    i kada sam bolesna i kada sam depresivna

  49. #149
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Sunce je najbolji izvor svega, pogotovo D vit. iako ni sunca nema baš previše, pa ga je poželjno iskoristiti ono malo kad se pokaže...

  50. #150
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Cure, jel dovoljna il premala doza Co Q10 300mg/ dan? Naručujem s e-baya pa razmišljam o ovima. http://www.ebay.com/itm/Co-Enzyme-Q1...item5afae5a921

    Na nekoj američkoj stranici našla sam podatak da bi za poboljšanje jajnih stanica bila doza minimalno 600mg. Koliko vi pijete, koje pijete? Hvala!!!
    Vidim da ovdje ima žena s lijepim iskustvima.
    Posljednje uređivanje od Krtica : 03.03.2014. at 14:40

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •