Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #301
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Na tvom mjestu bi se vise vrtila oko coencyma q10
    Uzima se po 600-800mg dnevno
    Toplo preporucujem dnevnu konzumaciju svjezeg sira 200g i 2 zlice lanenog ulja..pomijesane zajedno.

    Tvoj dhea je dobar, skoro na gornjoj granici. Zato ne
    Pripazi na unos proteina.. 1g po kg tjelesne mase (ne manje), cekiraj ferritin. Niska rezerva zeljeza isto moze biti faktor neuspjeha. Cekiraj stitnjacu.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 03.10.2016. at 07:59

  2. #302

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Drage cure, help!

    Vidim na temi da je većina vas raznorazne vitamine i suplemente naručivala online.
    Prošli mjesec sam na iHerbu naručila Q10, vitamin D i melatonin. Pošiljka je po webtracku stigla u Hrvatsku prije 8 dana i sad sam u brizi da li će mi uopće stići i kako to provjeriti
    Je li netko imao slična iskustva?

  3. #303
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, help!

    Vidim na temi da je većina vas raznorazne vitamine i suplemente naručivala online.
    Prošli mjesec sam na iHerbu naručila Q10, vitamin D i melatonin. Pošiljka je po webtracku stigla u Hrvatsku prije 8 dana i sad sam u brizi da li će mi uopće stići i kako to provjeriti
    Je li netko imao slična iskustva?
    Koliki ti je ukupan iznos bio bez postarine??
    Ako je preko 22, 23 dolara mozda ces platiti pdv na iznos i otvaranje posiljke.
    Ne znam dal se to moze uopce provjeriti sto zelis.
    Ako je ovo sto pisem onda te moraju obavjestiti.

  4. #304

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Iznos je preko 22 dolara, nije mi problem platiti pdv, samo da mogu preuzeti posiljku. Brine me je li moguce da je posiljka zapela na carini iz nekog razloga?? U smislu da sam narucila nesto sto se ne smije uvesti u RH, mozda je taj melatonin sporan...

  5. #305

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Čitala sam na temi iHerb na forumu da je nedavno bilo nekih problema oko melatonina. Ja sam ga naručila prošle godine i došao je bez problema. Probaj zvati poštu.

  6. #306
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja bih naručila neke suplemente čitam ovdje već mi se zamutilo pred očima i opet ne znam koje, znači DHEA-s sam kontrolirala prije 8 godina bio je nizak, jel da ga uopće čekiram
    i ove druge pogotovo Q10 ali koji? i vitamin D

  7. #307
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih naručila neke suplemente čitam ovdje već mi se zamutilo pred očima i opet ne znam koje, znači DHEA-s sam kontrolirala prije 8 godina bio je nizak, jel da ga uopće čekiram
    i ove druge pogotovo Q10 ali koji? i vitamin D
    Cekiraj ipak DHEA.
    Ima na hanumicinoj stranici pa ako imas vremena pogledaj.
    Cini mi se da ona preporuca ubiquinol q10.

  8. #308
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909
    Posljednje uređivanje od sanjka : 08.11.2016. at 20:30

  9. #309

  10. #310
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Curke a dali ima neki web shop kod nas sa tim vitaminima a da su kvalitetni? Ja ne baratam sa paypalom i sl

  11. #311

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Jolice koliko sam vidjela kod nas bas nema u prodaji vitamina i ostalih cudesa u dozama koje je Hanumica preporucila, a cini mi se i da je sve skuplje.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Nina, idem gledati na forum, hvala ti!
    Je li melatonin imao kakvog ucinka?
    Sto si jos uz njega uzimala?

  13. #313
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Jolica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke a dali ima neki web shop kod nas sa tim vitaminima a da su kvalitetni? Ja ne baratam sa paypalom i sl
    Jolica uzmi si prepaid karticu. Platis ju 30 kn i nije vezana za tekuci racun. Koliko uplatis na nju toliko i potrosis.
    Ima ju Addiko banka to je bivsa Hypo Alpe Adria.

  14. #314
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala sanjka, raspitat ću se u banci

  15. #315

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Melatonin mi je odličan, pijem ga povremeno, par puta mjesečno oko punog mjeseca kad ne mogu zaspati ili kad zbog briga san ne dolazi na oči.Zaspim za 20-tak minuta.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Nema kod nas takvog povoljnog web shop. Ne moraš plaćati PayPalom, možeš bilo kojom karticom koju imaš uz tekući. Ja plaćam vizom.

  17. #317
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Sanjka čitala sam ali u linku su kapsule od 100 mg a ona preporučuje 600 mg Q10 pa zato pitam koje onda naručiti?

  18. #318

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Ja sam uzimala Coq10 mjesec dana od 400 mg, zatim od 200 mg. Znam cure koje su uzimale manju dozu i isto im je pomoglo.

  19. #319
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    NinaDrv gdje si to naručila možeš i na pp ako se tu nesmije reklamirat

  20. #320
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Mimi nisam mislila tocno na mg da pogledas vec i proizvodjaca.
    Evo ovdje imaju dva koja preporucuje hanumica ubiquinol i ima od 100 ili 200. Ubiquinol je pisala da se uzima 300-600 dnevno a obicni q 10 800-100.

    http://uk.iherb.com/search?kw=ubiquinol+coq10+

  21. #321

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    NinaDrv gdje si to naručila možeš i na pp ako se tu nesmije reklamirat
    Imaš pp

  22. #322
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno mislim da nisam imala neki benefit od DHEA. Ja sam ga pocela uzimati kad mi je doc izmjerio neke mizerne vrijednosti, pa smo uveli 1x25mg i vrijednost se popravila. Moj MPO-vac je rekao da ne mogu pogrijesiti ako uzimam i vise, tj. Njegova preporuka je bila 3x75mg..u stilu, DHEA nikad dosta. To je sve bilo prije prvih IVF pokusaja. Rezultati prva dva pokusaja su bili katastrofa, tako da sam ubrzo opet smanjila na 1x25mg.

    Ja sam se vise fokusirala na coenzym Q10, psenicnu travu, smokve u maslinovom ulju, melatonin (mada i za to valja cekirati vrijednosti), a pogotovo sir s lanenim uljem.

    Ja bi na tvom mjesto cekirala kakav je DHEA. Mnoge PCOS pacijentice imaju povisenu vrijednost, u tom slucaju npr ne bi imalo smisla kljukati se s tim.

    Glede melatonina – postoji mogucnost uzimati HTP5 koji sadrzi tryptophan, koji se pak odrazava na izmedju ostalog na melatonin i serotonin. Ja sam najprije uzimala 3mg melatonina jer je bio nizak, a onda sam presla na 200mg HTP5. Melatonin se inace pokazao da moze poboljsati stopu fertilizacije i tako i uspjeh IVF-a (ili prirodnog pokusavanja). Ali oprez, ako ga netko zeli duze vrijeme uzimati, dobro bi bilo cekirati vrijednosti, inace se moze i negativno odraziti na ciklus i izazvati suprotni ucinak.
    Samo da skrenem pozornost glede melatonina sto je spodoba pisala. Njegovo cekiranje dodje 650 kn.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Sto bi tocno bili duzi periodi? Planirala sam uzimati 3 mg melatonina dnevno otprilike mjesec i po, nisam znala da ga treba cekirati.
    Uf, uf, nije to bas mali iznos...
    Nikad kraja troskovima

  24. #324
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Sto bi tocno bili duzi periodi? Planirala sam uzimati 3 mg melatonina dnevno otprilike mjesec i po, nisam znala da ga treba cekirati.
    Uf, uf, nije to bas mali iznos...
    Nikad kraja troskovima
    Biska ne znam tocno sto znaci duzi period, mozda se spodoba javi ako vidi. Zao mi je da si narucila i potrosila novce a jos nisi niti dobila naruceno ali prije bilo cega da se podje piti treba sve dobro procitati i savjetovati se ovdje s iskusnim curama.
    Na ovoj temi sve pise, nema bas puno stranica....zato za sve cure citati citati citati. Nadam se da nikome nije problem vratiti se dvije, tri stranice unatrag pa procitati sto je napisano.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Hvala ti sanjka. Procitala sam temu, odavde sam i doznala za vecinu suplemenata, eto ocito mi je promaknula informacija o provjeri razine melatonina, za D3 znam da treba provjeriti, a Q10 da ne treba.
    Nadam se da ce spodoba baciti oko na temu ovih dana

  26. #326
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti sanjka. Procitala sam temu, odavde sam i doznala za vecinu suplemenata, eto ocito mi je promaknula informacija o provjeri razine melatonina, za D3 znam da treba provjeriti, a Q10 da ne treba.
    Nadam se da ce spodoba baciti oko na temu ovih dana
    Ajde javi dal ti je ovo stiglo.
    Nema na cemu

  27. #327

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Moja iherb posiljka s d3, q10 i melatoninom stigla je u srijedu nakon predugog cekanja (bila je na carini od 30.10. a tek prije cca tjedan dana sam primila obavijest o tome). Uglavnom, morala sam na ukupni iznos platiti PDV, ali dobra vijest je da nisam narucila nista zabranjeno :D i da napokon mogu i na ovom polju poceti poduzimati nesto (uz posni sir i laneno ulje).

  28. #328

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj biska prvotno napisa Vidi poruku
    Moja iherb posiljka s d3, q10 i melatoninom stigla je u srijedu nakon predugog cekanja (bila je na carini od 30.10. a tek prije cca tjedan dana sam primila obavijest o tome). Uglavnom, morala sam na ukupni iznos platiti PDV, ali dobra vijest je da nisam narucila nista zabranjeno :D i da napokon mogu i na ovom polju poceti poduzimati nesto (uz posni sir i laneno ulje).
    Koliko si morala platiti?

  29. #329

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    25% od ukupnog iznosa

  30. #330

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Drage cure, napisaću vam ja ovdje svoja iskustva ( iako meni nije uspjela trudnoća), jer ima očiglednih pomaka. Niame, ja sam ušla u priču već sa puno godina, 45, i dr me primila jer već imam dijete, i jer mi jajnici još uredno rade. Problem je mm. Na prvoj IVF (bez pripreme) imala sam 13 js od kojih se 11 oplodilo, vraćene 2 drugi dan, i kad sam pitala za zamrzavanje dobila sam odgovor: ne zamrzavamo poslije 40 god ( jer zamrzavaju samo blaste). Nije bilo ništa, i poslije 3 mj smo išli u novi postupak, a ja sam u međuvremenu:
    - pila Q10 ( 600 i 400 kako koji dan
    - D3 5000UI
    - vit E 500
    - matična mliječ ( ekvivalent 1000 mg)
    - ulje nućirka ( Primerose oil kapsule)
    - omega 3
    - L-arginin i Alfa Lipoin ( ovo je bilo za MM ali sam mu maznula po neku, ne svaki dan)
    - Folna redovno
    - čaj od virka, hajdučice i očajnice (virak inače pijem već dugo)
    - izbacila slatkiše potpuno
    - sir domaći mladi ( ali punomasni) svaki dan, 1 jaje svaki dan
    - kefir pravljeni kući
    - u blenderu cikla mrkva jabuka limun med cimet (svaki dan, jednu količinu na 2 ili 3 dana)
    - povrća inače puno
    - kafu samo jednu nes ujutro
    - sjemenke bundeve i suncokreta
    - lan mljeveni u sve trpala
    - Čia sjeme
    - hodala barem 5000 koraka
    - grijala stomak oblozima od ricinusovog ulja
    - sjedila na vrućoj soli
    - nosila čarape vunene pletene kući i noću
    - par puta jela pšeničnu travu (tamman oko Božića posijala u 3 posude)
    - jednu kutiju altajskog Mumija
    - jednu kutiju Make
    - melatonin 3mg


    Eto, to je zaista bilo udarnički, ali htjela sam da probam. Na sljedećoj stimulaciji ( tražila sam malo blažu, što će mi toliki broj jc) , imala sam čini mi se 9, oplodilo se 7, i biologica se čudila koliko su bolje nego prvi put, sve se same oplodile, nije trebalo ICSI, 2 vraćene, opet nije uspjelo ali ... jedna doživjela 6 dan i zaleđena.
    E sad, nije ni taj FET uspio ( pored svega, ne zaboravite moje godine! ) . Mislili smo da nećemo više, ali ja nisam mijenjala ishranu, a i nastavila sam manje doze sa Q10 ( 100-200), vit D, noćurkom, virkom, matičnom mliječi, vit e (100), nekako sam se dobro osjećala, svi virusi su me zaobilazili
    2 mjeseca nakon 46 rođendana odlučimo još jedan pokušaj. Ovaj put rezultat još bolji, dr ne može vjerovati kakvi su jajnici i folikule.
    Imali 7, oplodilo se 6 , ali mi je počeo rano rasti progesteron, pa je vraćen samo 1 sa malim izgledima. I iznenađenje, ovaj put 2 embriona preživjela do zamrzavanja.
    Tako da eto, imam tu još nadu za FET, ali sve ovo sam vam pisala da vam kažem da sam na svom primjeru isprobala "popravljanje" i mogu reći da pali.
    E sad, šta je od ovog svega imalo najveći utjecaj, ja ne znam.
    Mislim da je ključno izbaciti slatkiše i sve prerađevine ( suhomesnato, konzerve), jesti povrće i proteine (ali prirodne, jaja sir, meso i povrće, grašak, grah ...), a od medicine Q10, D, E, matični mliječ i čaj od virka.

    I ja sam kupovala preko I-Herba ( živim u Beogradu) , i ista je stvar, putuje 8 dana do BG, a onda 2 sedmice bude na carini. Ali stiže, i puno je jeftinije

  31. #331

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Molila bi za savjet. Uzela bi si ove proizvode koje Fata spominje, ali ne znam da li se to može koristiti uz Hashimoto odnosno kada se pije Eutirox? Moji problem su: jedan jajovod neprohodan, blagi Hashimoto zbog čega sam na Eutiroxu, jedna blaža mutacija na trombofiliju. Imam i jednu rijeđu morfološku promjenu na js, pa ne znam da li kod toga pomažu svi ti preparati. Nadam se da će mi Fata odgovoriti. Hvala

  32. #332

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bi za savjet. Uzela bi si ove proizvode koje Fata spominje, ali ne znam da li se to može koristiti uz Hashimoto odnosno kada se pije Eutirox? Moji problem su: jedan jajovod neprohodan, blagi Hashimoto zbog čega sam na Eutiroxu, jedna blaža mutacija na trombofiliju. Imam i jednu rijeđu morfološku promjenu na js, pa ne znam da li kod toga pomažu svi ti preparati. Nadam se da će mi Fata odgovoriti. Hvala
    Eutirox se (uglavnom)pije ujutro na taste. Ukoliko pijes dodatke zeljeza to treba odvojiti bar 5 sati.Vitamin d i omegu je dobro uzeti zajedno i to poslije obilatog rucka radi bolje iskoristivosti.Vitamin D voli masno.Autoimune bolesti cesto znace i manjak vitamina D.Zelim reci nece skoditi da ga pijes obzirm na hashimoto.Razmisli da folnu pijes u obliku Folata (ima ga me iherbu).Prije sublimacije bilo kojih drugih hormona trebala bi provjeriti trenutnu razinu istih u organizmu.Za hashimoto definitivno izbaci secere,mlijecno i gluten.Za trombofiliju znas..treba reagirati na vrijeme (razmisli o andolu vec sad ako vec nisi na nekoj terapiji).

  33. #333
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    mikiva ja prvi put cujem da vit d i omegu treba uzimati zajedno i to poslije rucka!!!!
    Za vit d znam da inace trebaju svi uzimati koji piju euthyrox al zajedno s kalcijem zbog bolje iskoristivosti.

    Meni su i dr a i magistrice uvijek za omegu savjetovale prije rucka bar pol sata ili iza rucka 2 sata sto po meni znaci nataste.

  34. #334
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Dixy bravo za stanice al kad vidim popis svega sto si pila vrti mi se u glavi. Dobro si uspjela sve to posloziti u jednom danu.

    Da se nadovezem na sve ovo.
    Psenicna trava se ne smije uzimati ako se pije euthyrox i to jasno stoji na pakiranjima pa oprez.

    Par postova iznad sam vec stavila sto je spodoba pisala za melatonin pa oprez i s tim.
    U Hr dodje 650 kn njegovo cekiranje.

    Isto tako Mumiju niti Macu/Maku ne bi uzimala.

    Ovo drugo sve je ok i sasvim je dovoljno sto je Fata tocno navela u svojim postovi da se pije.

    Isto tako Dhea obavezno provjeriti prije vec se uzme piti i posavjetovati sa lijecnikom.

    Moje osobno misljenje je a i cure su vec tu pisale na forumu da i nije bas dobro toliko bildati imunitet jer ti tijelo od embrija misli da je uljez pa ga odbaci.

    Sretno!!

  35. #335

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Ma da, Sanjka, definitivno ne treba sve. Ja sam ekstreman primjer godina, ali realno, budući da su mi hormoni potpuno u redu i nemem nikakvih drugih smetnji, nije bilo potrebe za DHEA recimo, ...

    Za imunitet si vjerovatno u pravu, o tome sam i ja razmišljala, ali nisam našla nigdje baš ni za ni protiv. Mada, neke klinike i daju ženama imuno supresore nakon transfera, da malo "spuste" imunitet. Činjenica je da nisam ni kihnula već godinu i po, i nijednom me gripa nije ni očešala

    Takođe se slažem za mumiju i Maku, ja sam to i uzela po jednu kutiju samo, tjedan dana, jer nisam baš imala neki filing da to pomaže. ( prvo nisam sigurna ni da su to zaista te biljke u tabletama). Melatonin sam isto samo povremeno, i to više da bih zaspala u 10, da obezbijedim sebi 8 sati sna.

    realno, da skratim listu, ja bih se samo oslonila na domaću hranu, proteine ( jaja, sir), izbacivanje slatkiša, Q10 ( za 40+ , mlađim nema potrebe), D3, čaj od virka (vrkute), Omega 3 i to je to. I umjerena fizička aktivnost i dosta sna.
    I naravno, cure koje imaju posebne terapije...

    Sve ovo ostalo mislim da je više psihološki efekat

    Stvar je u tome da je i taj psihološki "važan" u smislu da nekako ti treba taj osjećaj da "nešto radiš", nešto vidljivo, nekako se teško osloniti samo na procese koji se dešavaju u tijelu, nevidljivo. Onda se nekako javlja potreba da se "pomogne" , pa sve ide redom, u stilu " ajde i ovo ću, ne može škoditi" ... tako da zapravo najviše tih skupih preparata samo protrči kroz nas i ode u WC
    Drugo, ja sam jako disciplinovana, pa mi ovo nije bilo teško, ali smatram da nijedan potupak ne smije biti mučenje i praćen nervozom. AKo je nekom pritisak da razmišlj o suplementima i što kad i sa čim, bolje je onda smanjiti na minimum, ali biti opušten.
    Ono za čim mi sve tragamo je taj jedan optimalan režim funkcionisanja našeg tijela u kom će ono dati najbolje od sebe.

    Na kraju, nije bitan broj JS, već da se dogodi ta dobitna, a sve ovdje i na raznim drugim forumima smo svjedočile divnim čudima!

    Želim vam svima puno radosti i dobrih vijesti u 2017! Veeeelike stomake i pelene po kući.

    Mislim da obećava, neparna je i nije prestupna. A želim nam svima i da Bog vidi naše napore i želje, i da nam pomogne da damo svoj doprinos da se čudo života uveća.

    Jutros sam u autobusu slušala neku molitvu, kaže " Gospode, ako ima i jedno dobro djelo na mom ovozemaljskom putu, radi tog jednog izbavi me ..."
    Posljednje uređivanje od Dixy : 30.12.2016. at 10:32

  36. #336
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Dixy sve si ovo lijepo napisala i sve je na mjestu

    I ja tebi zelim sve najbolje i da sto prije budes "trbusasta" a i mi zajedno s tobom

    Apsolutno se slazem za 2017!!!!
    Posljednje uređivanje od sanjka : 30.12.2016. at 10:48

  37. #337

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Hvala ti puno na odgovoru Uh, stalno sam na Folacinu, što nije kontradiktorno sa mojom mutacijom Pai heterozigot. Također, zbog iste uzimam stalno Andol, a sada u zadnjem postupku sam bila na heparinu no isto mi nije pomoglo. Što se prehrane tiče, to ću se potruditi izbaciti, škoditi ne može.

  38. #338

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    mikiva ja prvi put cujem da vit d i omegu treba uzimati zajedno i to poslije rucka!!!!
    Za vit d znam da inace trebaju svi uzimati koji piju euthyrox al zajedno s kalcijem zbog bolje iskoristivosti.

    Meni su i dr a i magistrice uvijek za omegu savjetovale prije rucka bar pol sata ili iza rucka 2 sata sto po meni znaci nataste.
    Vitamin D je topiv u mastima (kao i vit.A,K,E..) i kao takav uzimanje istog netom nakon obilnog jela (meni je to rucak) utjece na njegovu bolju iskoristivost.Moze se uzeti i tokom jela..poanta su masti..

  39. #339

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Mala-bebica kakvi su ti hormoni stitnjace?Vidim da pijes minimalnu dozu E.Bitno je da su ti hormoni (ft3, ft4) u redu.Osobito ft3.Mozda ti je doza od 25 premala.Hashimoto je prica za sebe.Ako su antitjela visoka znaci da je upala jaka i da ju treba pokusati smanjiti.Prehrana.Probaj,jer inace neces znati (inace imam japanca za podstanara dugi niz godina
    Posljednje uređivanje od mikiva : 31.12.2016. at 14:08

  40. #340

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    CoQ10 je opet na sniženju na iHerbu http://hr.iherb.com/tr/cb?pcodes=DRB-00183&rcode=KTB637

  41. #341

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Vezano za co q10 jel netko probao koristiti i kakva su iskustva kv.jajnih stanica nakon uzimanja?

  42. #342

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Inada, citala sam na vise mjesta kako se q10 jako preporucuje, osobito za 40+ dobnu skupinu, a cure ovdje su pisale o pozitivnim iskustvima iako je vecina njih uzimala i druge suplemente zajedno s q10.
    Ono sto je super je da q10 nema nekih negativnih efekata na organizam ili sam postupak, pa se moze pokusati s njima bez bojazni.
    Ja sam u pripremama za postupak i ovaj puta uzimam q10, D3 vitamin i omegu uz svoj obavezni euthyrox jer sam u dosadasnjim postupcima imala dosta j.s. ali losije kvalitete.
    Nadam se pomaku
    Posljednje uređivanje od biska : 14.01.2017. at 10:31

  43. #343
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Imala sam vec tri spontana,.prirodno zacece.
    Ovaj put mi je dokt.rekla je je vjerovatno loša tj.nekvalitetna jajna stanica jer vec od samog pocetka nije bilo u redu, nije se dobro razvijalo.
    Uzimam aktivni folat, ne folnu nego folat radi mutacije heterozigot na Mthfr i koje vitamine bi jos trebala uzimati?
    Meni je receno da se kvaliteta jajne stanice nikako ne moze popraviti ali svakako bi uzimala neke vitamine. E da, uzimam prije iduce T andol, ne znam da li on može nekako uciniti tu j.s.nekvalitetnom ?
    Jos sam neki dan pocela uzinati Cink od 30, selen od 55, vitamin C od 400, narucila sam vitamin D, i B6 ali mislim da nije D 3 o kojem vi pišete ovdje?! U cemi je razlika? Do prekjucer sam uzimala i B12 ali sam ga potrošila, od koliko mg da kupim?
    Koje bi jos trebala?

    Hvala na odgovorima !

  44. #344
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nee, krivo sam napisala.
    Narucila sam B12 od 500 mg i B6 od 50. Da li je to ok?
    Vitamin D moram kupiti, od koliko da kupim?

  45. #345
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Nee, krivo sam napisala.
    Narucila sam B12 od 500 mg i B6 od 50. Da li je to ok?
    Vitamin D moram kupiti, od koliko da kupim?
    Piše vam u prvih par postova iskustvo forumašice kojoj je ova kombinacija pomogla. Kopiram...
    DHEA 75mg dnevno (50mg ujutro, 25mg uvece)
    CoQ10 (trebalo bi 600mg dnevno, kod mene je bilo oko 200mg jer takav je bio preparat)
    vitamin D 2000 IU dnevno
    omega 3 (DHA i EPA 300mg kombinovano)

  46. #346

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Imam pitanje, ako neka možda zna. Imam hashimoto, blagi, pa me zanima da li se mora izbaciti gluten iako nisam pozitivna na test intolerancije na gluten?

  47. #347

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Može li netko pomoći, kako povisiti testosteron?

  48. #348
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Curke, jel uzima/o tko dhea, a da ga je prije čekirao dheas i da je bio u granicama?

  49. #349
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Trazili me da chekiram, i jesam. Nalaz je bio ok pa mi nisu preporucili.

  50. #350
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Cure jel zna netko sto znaci ovo Kaneka ubiquinol, evo link.

    https://hr.iherb.com/pr/Doctor-s-Bes...Softgels/12631

    Sad me totalno ovo buni ubiquinol ili ubiquinone :/

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •