Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #51
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Što bi ja dala za vaše testosterone!

  2. #52
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    ovo mi zvuči jako logično i pozitivno . super da si to podjelila sa svima

  3. #53
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Slučajno ili ne i ja sam ostala trudna nakon uzimanja DHEA-S-a.
    Uz to sam još na svoju ruku uzimala čistu matičnu mliječ.
    A suprug Betaimune.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    prenatalni multivitamin (sa 800µg folne)
    DHEA 75mg dnevno (50mg ujutro, 25mg uvece)
    CoQ10 (trebalo bi 600mg dnevno, kod mene je bilo oko 200mg jer takav je bio preparat)
    vitamin D 2000 IU dnevno
    omega 3 (DHA i EPA 300mg kombinovano)


    kojim redosljedom i u koje doba dana mogu piti ove vitamine i suplemente.

  5. #55
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    draga jo ja vec zamisljam saku punu suplemanata za dorucak haha samo da stignu vise

    Sent from my move 2 using Tapashit 2

  6. #56
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Super tema, hvala Hanumico!
    Imam i ja pricu, kaze meni moja draga Kadauna da uzimam sve to, ja naravno proslijedjujem mudrost dalje i opa- prekjucer me nazove frendica sa uzasnim inace rezultatima, svi hormoni u nekom disbalansu, low responder, 38 godina….. da je prirodno zatrudnila! I veli mi- uzimali smo ono sto si nam rekla!
    Dakle, ja bi dodala- za muske jos tribestan! To je neki bugarski booster testosterona, i dobila sam tip od frendice ciji je muz sportas uzimao, s teskom terato, azospermijom cak.
    Onda, ja sam proslo ljeto bila kod osteopata (to nije kiroprakticar, nesto slicno) i rekao mi je da sam iskrivljena na jednu stranu i da mi je jajnik prignijecen. Nakon toga sam u tretmanu dobila 12 j.st., a ciklus prije toga samo 5!

    E sad, Kadauna, nizam uzimala nikakve preparate za kvalitetu, jer mi je muz govorio da ne vjeruje on u woodoo, al sad ce bome jesti sve moguce tablete, sve sam narucila, stize mi za koji tjedan, i nema sanse da vise prepustam stvar "prirodi".

    Ono sto mi je malo previse je ta doza koju ste napisale, npr. na mom preparatu za koenzim q10 pise 45 mg, i 1x dnevno, a sad treba 600mg? Toga bi me ipak bilo malo strah…. otkud vam takve brojke? Ne smije se ni vitamina previse uzimat, ipak….

  7. #57
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    e da, i cure nemojte se svadjat jel dokazano il nije.
    ako je meni sansa da zatrudnim prirodno 5-10% (uskoro punim 37 godinica), pa ako mi suplementi dignu tu sansu samo 1-2 %, to je porast od 20% i ja ga objerucke prihvacam!!

  8. #58
    sissy75 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Brač
    Postovi
    170

    Početno

    ja sam uzela coq10 od 400mg pa nek me skupljaju zlicicom ako treba

    Sent from my move 2 using Tapatalk 2

  9. #59
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hanumica Fata,
    nakon koliko postupaka ste ostvarili prvu trudnoću?

  10. #60
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto mi je malo previse je ta doza koju ste napisale, npr. na mom preparatu za koenzim q10 pise 45 mg, i 1x dnevno, a sad treba 600mg? Toga bi me ipak bilo malo strah…. otkud vam takve brojke? Ne smije se ni vitamina previse uzimat, ipak….
    njemci npr. dosta trtare s kolicinom Q10. po njima je maksimalna preporucena kolicina tu negdje oko 40-50mg.
    americki repromedicinari preporucuju cak 800mg conecima dnevno i misljenja su da nema opasnosti od te kolicine.
    znam da sam naisla na studije koje kolicine coencyma su ucintkovite kod ovih ili onih bolesti. tako ta ove kolicine od 45mg mozes objesit macku o rep tj. nisam bas uvjerena da je dovoljno za revitaliziranje krzljavih jajnika.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 03.02.2014. at 10:13

  11. #61
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    da da, u pravu si, vidim sad da je limit nekih 1200 mg /dan :D
    bit ce saka pilula svako jutro!

  12. #62
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Hanumica Fata,
    nakon koliko postupaka ste ostvarili prvu trudnoću?

    kadauna, hvala na poruci!
    izvinite cure sto nisam pratila temu,
    imali smo goste, prehlade, drndam se sa administracijom svoje web stranice oh

    da odgovorim prvo na pitanje:
    mi smo trudnocu jurili 2,5 godine.
    za to vrijeme imali smo 3-4 IUI (ne sjecam se vise, znam da su osim prve sve bili stimulirane da bi vidjeli kako najbolje moji jajnici odgovaraju) pa smo onda isli na IVF. tu smo imali samo dvije stanice (ali obje su se oplodile i obje dale embrione koji se nazalost nisu implantirali, ali samo da pomenem da sam vec tada uzimala sve supplemente). onda smo krenuli u drugi ICSI, i tu ostanemo trudni a medikamenti u frizideru nikada neiskoristeni. umjesto na punkciju JS, otisli smo na prvi ultrazvuk i vidjeli to je bas onako bio najdramatican momenat

    kod drugog djeteta, taman smo krenuli da se mentalno pripremamo na postupak
    uradili nalaze i AMH vise nije bio detektabilan nazalost
    jos sam dojila i ni menstruacija se nije vratila
    i tu ispadne pozitivan test prirodno, jos uvijek mi je tesko to da vjerujem, ali evo ih trce pored mene

  13. #63
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    jos da kazem, cure moja knjiga o popravljanju kvaliteta JS bice ponovo na FREE download negdje februar 17-18,
    stavicu i ovdje na forum ali samo da znate koga interesuje neki detalj

  14. #64
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    i jos nesto bih rado da kazem,
    malo je filozofski i ne znam da li ce da me razumije i ko,
    bilo bi mi drago ako ina33 jos ovo cita, ali mozda je vec stara tema...

    sada ce suludo da zvuci sta cu da kazem, i mozda nece svako da skonta,
    ali mene neko da pita, reci majke ti, mislis li ti stvarno da zene bez vitamina ne mogu normalno da zatrudne,
    ja bih rekla, ne mislim nikako, sta ce zdravoj zeni vitamini...

    pa kako sad to?!
    uzimala sam vitamine, ostala sam trudna dvaput protiv svake vjerovatnoce, napisala sam **enu knjigu o tome?!
    stvar je u tome sto ja mislim da je nas civilizacijski generalni problem u tome
    sto smo poremetili neki geneticki, metabolicki, primarni blueprint po kojem nas je priroda pravila milionima godina
    jos dok nismo bili ni sisari, a kamoli majmuni, a kamoli ljudi...

    drustva su presla na agrarni oblik zivljenja prije 10 000 godina (otprilike, kako gdje)
    promijenila se totalno hrana koju jedemo
    zadominirale zitarice
    meso je od zivotinja koje se takodje hrane zitaricama
    nije nasa biohemija za to napravljena...

    kontate sta mislim??

  15. #65
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Kontamo te Hanuma
    a evo i jos necega, osim promjene prehrane koja nam je "nova" ni jabuka nije ona jabuka koju su nase bake jele
    http://www.scientificamerican.com/ar...utrition-loss/

    A Kushi Institute analysis of nutrient data from 1975 to 1997 found that average calcium levels in 12 fresh vegetables dropped 27 percent; iron levels 37 percent; vitamin A levels 21 percent, and vitamin C levels 30 percent. A similar study of British nutrient data from 1930 to 1980, published in the British Food Journal,found that in 20 vegetables the average calcium content had declined 19 percent; iron 22 percent; and potassium 14 percent. Yet another study concluded that one would have to eat eight oranges today to derive the same amount of Vitamin A as our grandparents would have gotten from one.

  16. #66
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    hocu da kazem, mi smo po defaultu vec rodjenjem u jednom hematoloskom profilu koji ima otklon od kontinuuma u kojem se desila nasa ukupna evolucija...
    sa industrijalizacijom, stvari su podivljale totalno...
    toxini, nevidjen surplus hrane, civilizacijske bolesti rasturaju sva zapadna drustva...

    eto tu mislim da vitamini pronalaze svoje mjesto...nekoj zeni iz plemena vjerovatno ne bi trebala extra folna kiselina da joj sredi ovulaciju i produzi lutealnu fazu,
    ali nama, eto, treba...

    ima i gomila publikacija na ovu temu,
    nemam sada vremena da ih kopiram sa moje stranice,
    ja sam pala u nesvijest kad sam citala 13 uporednih studija koje analiziraju krvne slike od ljudi iz traditional societies (kako kung npr, ovi preostali hunter-gatherer jos po africi etc), i nalaze da oni redovno imaju druge vrijednosti gvozdja i puno puno mikroelemenata koji mi u krvi nemamo...
    ali oni jedu divlje zivotinje,
    divlje biljke,
    naravno nacin zivota koji mi ne mozemo ni da zamislimo dobro a kamoli da bismo se jedan dan snasli u svemu tome...

  17. #67
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

  18. #68
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Tema je interesantna, nešto od toga sam i proucavala, vec sam mislila naručiti mix navedenog + neki antioksidansi i sl.. prije 6 mjeseci ali sam odustala, sad cu objasniti zašto pa mi recite vase misljenje..
    Skupo je uzimati u ljekarni, a bojim se naručiti na iherbu jer sam gledala reportažu o krivotvorenju lijekova, tj preko neta prodaju lijekove pune teskih metala i sl. Krivotvorine..sto mislite je li iherb pouzdan?

  19. #69
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hanumica,

    prošli ste nekoliko inseminacija i jedan ivf, a obje trudnoće dogodile su se spontano. bila sam uvjerena da ste iza sebe imali puno dužu i kompliciraniju anamnezu liječenja neplodnosti.

    Theorema,
    lijekovi iz ljekarne prolaze potrebne kontole, naručivati internetom ipak predstavlja rizik, što od krivotvorenja, što od toga da ne zadovoljavaju sve propisane sandarde kvalitete.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ja nikome nevjerujem a posebno onima iz ljekarne i kod njih se zna svašta naći,ako krenem gledati koje otrove unosim u sebi mogla bih odmah od susjedne pekarne i početi od bjeloga kruha pa nadalje.

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    [QUOTE=hanumica fata;2566464]i jos nesto bih rado da kazem,
    malo je filozofski i ne znam da li ce da me razumije i ko,
    bilo bi mi drago ako ina33 jos ovo cita [QUOTE=hanumica fata;2566464]

    Joj, hanumo, imam i ja znanstvenicu u obitelji, koja se uključila jednim dijelom u debunkingom modernih mitova stila - vitamini-toksini-buy muy book instead of "read my peer reviewd article in scientific magazine" itd.

    Imaju jedan poster, koji sve te moderne fallacies lista, ne mogu ga attachirat, ne znam kako, meni je genijalan. Dok sam čitala ove topice, svih ovih godina, puno toga sam se sjetila. Ne kažem da namjere nisu dobre, ali, jedna od njih je - the plural of anecdotes (zatrudnila ja u 43, a ja u 45-toj, koristila to i to) nije data, i ima ih još. Data je ovo što je iskopala Inesz. Ne kažem da se ne smijemo nadati, ali da i u nadi trebamo ostati racionalni.

    Jedan od njih je i oprez kad neko priča o toksinima i preparatima protiv toksina - you're liver is doing it just fine.

    Jedan od njih je i oprez na hostility to criticism, drugi je ne vjerujte autoritetima, slika je dr. Oza itd.

    Meni je ful zgodan.

    Možda je taj poster gugljiv, zove se "The red flags of quackqery" - uz hajlajt "be safe - be sceptical".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2014. at 17:44

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I jedan od opreza je "helps your body" do this or that citat uz debunking činjenicu da to najvjerojatnije ne radi ništa.

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odlučila sam prepisati cijeli poster, koliko sam skužila, ovo nije topic di se stav ne bi smio kritizirati. Na eng . je , na žalost, a neplodnost je, zbog manjka znanstvenih odgovora kako funkcionira, a potrebe da je sve rješivo, pa razočarenja ako medicinski nije, jedno od idealnih područja za pseudoznanost.


    „Sci-ence.org presents
    'The red flags of quackery v 2.0'
    If you come upon a treatment or product that seems too good to be true, consult this handy guide for finding pseudoscience, scams and quack medicine. Rember, it only takes one match to be considered suspect!
    Be safe, and be skeptical!

    1. Testimonials – tu je slika „manurea“, da ne pišem nepristojne riječi

    'So and so said it worked'. You can stack manure up to the sky, but its' still a pile of crap. Anecdotes – the plural of 'anecdote' is not 'data'.

    1. 'Helps your body…' – tu je slika bubrega koji namiguje.

    'Heal itself', or 'remove toxins' in orther words: 'Doesn't do anything' because your body does it just fine on its own. Also see 'Boosts the immune system' and 'balances so and so'.

    1. Celebrity Doctor – tu je slika dr. Oza

    An appeal to an authority, rather than the evidence. Being a doctor, teacher or Nobel prize winner doesn't mean anything if there is no evidence to support a claim.

    4) Ancient Wisdom – tu je slika Ying/Yang simbola, uz natpis „magical thinking“
    Just because it's old, it doesn't mean it's right. The belief that demons are the cause of disease has been around longer than germ theory, but that does not make it correct.

    1. Secret Conspiracy – tu je neka slika neke piramide i piše „Hyperactive Agency Detection Device“

    There is a world-wide plot to hide the truth. But it's Okay, I looked on Google and unrevelled the hell out of it.

    1. Buy My Book – slika knjige s dolarskim znakom

    For when they can't say 'Read my peer-reviewed journal article'.

    1. Burzyinski – slika valjda tog Burzyinskog

    Patients pay thousands to be part of his shady 'clinical trials'. Doesn't publish results. Also see 'Hostile to Criticism'.

    1. Miracle Cure-All – slika Panacee

    See aso: too good to be true, 'quick and easy' and 'holistic' .

    1. 'Doctor' – slika prekriženog ljekarničkog znaka

    Be wary of treatments offered by a practicioner who is not licensed physician or registered nurse. Chiropractors, naturopaths and acupuncturists are doctors the same way that I'm a Jedi Knight.

    1. 'Natural' – slika otrovnog bršljana

    Also see: Organic. Not everything that is natural is heathy. Arsenic and sharks are natural too. – tu je slika na kojoj piše „poison ivy“ i „rub me on your genitals“.

    1. 'Quantum' – slika nekog lika iz možda Big Bang Theory serije

    If somebody says that you can have a direct effect on quantum physics, it's probably Chopra.

    1. 'Toxins' – slika lubanje uz natpis „Really?“

    Also see: chemicals. Imaginary substances invoked to sell a product. The liver removes any real toxis from your body just fine.

    1. 'Energy' – slika Papa štrumpfa?

    See: Negative ions, reiki, chi, etc. Energy is a measurement of work capability, not an undetectable magic cloud.

    1. 'Magnets' – slika nekog lika s magnetnim poljima po glavi

    Simple magnetic fields cannot affect your health. ICP fallacy: Just because you don't know how it works, doesn't mean it's magic. Reserach, friends.

    1. 'Hostility to Criticism' – slika nekog lika, ne znam tko je

    Help, help, I'm being oppressed! British Chiropractic Association. Highly defensive of disproven positions, often resorting to litigation.

    1. Western Medicine' – slika bijelog dredloks mladića

    There is no 'eastern' and 'western' medicine. There's 'medicine' and then there's 'stuff that has not been proven to work'. Otherwise known as the 'Minchin Declaration'.“
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2014. at 18:24

  24. #74
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Naslov teme "Kako smo popravili kvalitetu jajnih stanice i ostali trudni DVAPUT?"

    Naslov tako obećavajući mnogim curama koje još nemaju djece, ali na žalost imaju po 5, 10 ili više mpo postupaka iza sebe.

    Hanumica Fata ima dvoje djece spontano začete, anamneza liječenja neplodnosti činila je 3 ili 4 inseminacije i jedan stimulirani postupak.

    Kad bi DHEAS, koenzim Q, viatamini, minerali i ine supstance bile put koji vodi rađanju djece kod neplodnih parova, neplodnost zasigurno ne bi bila jedan od najvećih zdravstvenih problema suvremenog svijeta.

    Od svih nadanja, najviše bola nose lažne nade.


  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Naslov teme "Kako smo popravili kvalitetu jajnih stanice i ostali trudni DVAPUT?"

    Naslov tako obećavajući mnogim curama koje još nemaju djece, ali na žalost imaju po 5, 10 ili više mpo postupaka iza sebe.

    Hanumica Fata ima dvoje djece spontano začete, anamneza liječenja neplodnosti činila je 3 ili 4 inseminacije i jedan stimulirani postupak.

    Kad bi DHEAS, koenzim Q, viatamini, minerali i ine supstance bile put koji vodi rađanju djece kod neplodnih parova, neplodnost zasigurno ne bi bila jedan od najvećih zdravstvenih problema suvremenog svijeta.

    Od svih nadanja, najviše bola nose lažne nade.

    Potpis! Skeptična sam jer potpada pod više kriterija gore navednih, od too good to be true, pa do conspiracy (doktorima nije u interesu itd.), pa read my book itd. Lijepeći ovo, nastojim biti i pomoć hanumi, barem ja to tako gledam, da kritički pogleda na svoju knjigu. Svakom je njegovo iskustvo najteže, ali jedan IVF nije neka anamneza. Ja znanstvenica nisam, ali ovo mi daje neke alate da ne budem bespomoćna - peer review itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2014. at 18:39

  26. #76
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Isto mislim i za topic od spodobe i od mojce... sve su to neki testimoniali... nema tu znanstvene potkove, ako kome služi za nadu, super, ali... nije to tako jednostavno.

  27. #77
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto mislim i za topic od spodobe i od mojce... sve su to neki testimoniali... nema tu znanstvene potkove, ako kome služi za nadu, super, ali... nije to tako jednostavno.
    ja mislim da na ovom forumu ima dosta topica na kojima se raspravljalo o tome da li se kvaliteta js moze popraviti ili ne. steta sto hanumica kao i mojca nije smislila ovu temu u smislu iznosenja iskustva - pa tko vjeruje u to ili ne.
    naravno, i nadalje ostaje na forumasicama da li ce se odvaziti probati nesto od onoga sto su hanumica ili netko drugi uzimali i probati ili ne.
    ne znam zaista zasto ovakva tema ne moze biti i ostati takva da netko iznese svoj iskustvo i zasto se mora gusiti u moru 'spam' postova u kojima se pokusava dokazati suprotno.
    predlazem da zapocnete jos jednu temu o neucintkoviosti suplemenata i ostalih (po tvom misljenju) ćiribu ćiriba stvari, ali ne gusite ovu guseci je, tako se u moru off postova gube vrijedne informacije.
    http://forum.roda.hr/threads/16832-k...u-jaja%C5%A1ca
    mislim da je ova tema vise smisljena kao diskusija o ucintkovitosti.

    da ostanem on, moja reprodukcijska slika se kroz sve sto sam uzimala popravila. počevši od toga da nisam više imala uranjene ovulacije, počevši od činjenice da sam 2010 imala svega 3-5 antralaca, da bi prosječni broj bio čak i 10-12..itd. i dan danas uzimam whatgrass i sir s lanenim uljem i osjetim da su neke stvari drugacije..itd.
    ja nisam prosla 'samo' inseminacije i prirodna pokušavanja, ja iza sebe imam osam IVF/ICSI pokušaja i pun kufer svačega.

  28. #78
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zato jer je hanuma,.koliko kuzim, znanstvenica, i trazila je i iskreno misljenje i 'izazov', a ne samo podrsku? Jer nije 'hostile to challenge'? Na ' hostile to challenge' teme uvjerenja ja se ne javljam jer tamo nemam sto doprinijeti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.02.2014. at 02:26

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A ko je imao koliko ivf-ova je takodjer dijelom i anegdotalno, al kad vec (otvoreno i slobodno, a ne samo pro) pricamo poznati su mi i moderni postupci u americi sa svim boostom svega zivoga od dheasa pa neko vrijeme i serotonina, ivf maratonci i corak. Na zalost, nisam uvjerena da su stvari tako jednostavne i popravljive, a bojim se ni znanstvena ni lijecnicka zajednica. Takodjer, vecina nas tu je zapravo subfertilna ne infertilna, sto upravo dolazi do izrazaja kod ovih pozitivnih prica koje cine onu manju stranu te statistike. A popravljanje reproduktivnog statusa nije, po meni, info nego dojam. Ja onda migu reci da se meni popravilo nakon sto sam stala s ivf-ovima, sve je urednije. Sve su to neke faze u zivotu zene, nije nula i jedan i iznenadjenja sporadicna su moguca al neumoljiva statistika je tu i ona je podatak a ne anegdota.

  30. #80
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    da..steta sto je trazila izazov. jer ako sam dobro sve pokopcala, ona je htjela svoje iskustvo podijeliti i tako pomoci drugima. tko je voljan, naravno. zato je dobila i zasebnu temu uz blagoslov modova. mada ovo sto je podijelila s nama spada pod onu temu od mojce ili pak onu koja vec postoji nekoliko godina.
    zaista steta.

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da na ovom forumu ima dosta topica na kojima se raspravljalo o tome da li se kvaliteta js moze popraviti ili ne. steta sto hanumica kao i mojca nije smislila ovu temu u smislu iznosenja iskustva - pa tko vjeruje u to ili ne.
    naravno, i nadalje ostaje na forumasicama da li ce se odvaziti probati nesto od onoga sto su hanumica ili netko drugi uzimali i probati ili ne.
    ne znam zaista zasto ovakva tema ne moze biti i ostati takva da netko iznese svoj iskustvo i zasto se mora gusiti u moru 'spam' postova u kojima se pokusava dokazati suprotno.
    predlazem da zapocnete jos jednu temu o neucintkoviosti suplemenata i ostalih (po tvom misljenju) ćiribu ćiriba stvari, ali ne gusite ovu guseci je, tako se u moru off postova gube vrijedne informacije.
    http://forum.roda.hr/threads/16832-k...u-jaja%C5%A1ca
    mislim da je ova tema vise smisljena kao diskusija o ucintkovitosti.

    da ostanem on, moja reprodukcijska slika se kroz sve sto sam uzimala popravila. počevši od toga da nisam više imala uranjene ovulacije, počevši od činjenice da sam 2010 imala svega 3-5 antralaca, da bi prosječni broj bio čak i 10-12..itd. i dan danas uzimam whatgrass i sir s lanenim uljem i osjetim da su neke stvari drugacije..itd.
    ja nisam prosla 'samo' inseminacije i prirodna pokušavanja, ja iza sebe imam osam IVF/ICSI pokušaja i pun kufer svačega.

    Sinoć prije spavanja pročitala sam nove postove na ovom topicu... baš sam nekako tužna zaspala... jer ina (čije mišljenje vezano za da tako kažem potvrđeno znanstvenu stranu ove priče izuzetno cijenim) uvijek ima potrebu svakom malo drugačijem loncu biti poklopac.. i to nekoliko puta.
    I baš s ovim mislima sam se probudila...
    Prvo , tu je spodoba sa svojom pričom... i kaduanima priča je na prvoj strani... one imaju malo bogatiju anamnezu od hanumice koja nije gubila vrijeme...
    A drugo... da, zašto ne otvorite topic koji će se zvati kontra alternative? I sve pet. Tko hoće nek čita.

  32. #82
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Mojca, ovaj osvrt od Inesz i ine33 po meni nije kontra alternative nego realno sagledavnje problematike, jer sama suplementacija dodacima prehrani vitaminima, koenzimom Q10, omegom-3 i nije neka alternativa. Svi smo mi u nekoj fazi dodavali kroz suplemente neke supstance u organizam, da li potrebno ili nepotrebno, u konačnici je nebitno, ali ono što ponovno treba naglasiti da teške anamneze; tu ne brojim manje od 5-6 full stimulacija s optimalnim brojem dobivenih stanica (plus pripadajući FET-ovi) i ispod ukupno 15-tak transferiranih embrija koji prema morfološkim kriterijima spadaju u kategoriju "kvalitetni" embriji, a bez ostvarene ili iznesene trudnoće; uglavnom uz sve moguće suplementacije na žalost i dalje ostaju teške anamneze.

  33. #83
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mojca, ja imam potrebu ostati na strani realnosti i cinjenica jer smatram da je to najveci benefit ovoj populaciji. Ako ti to iscitavas kao poklapanje drugacijih to je tvoja percepcija. Ja tu oopce nisam u registru emoocija zao mi je, drago mi je, nego na strani dokazanih cinjenica. I to imam potrebu jer sam i sa mislila da su nk stanice vazne itd i jer mi je doslo oslobadjajuce i otreznjavajuce susret s istinom.. Da budem sasvim izravna, dok hanuma nema peer citat svoje knjige za mene to nije to. Pa ko tuzan ko sretan bio.

  34. #84
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Takodjer mogu i ja reci kako me rastuzuje da su ljudi iracionalni u lijecenju ako cemo potezat emocije ali ni to nije argument.

  35. #85
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A drugo... da, zašto ne otvorite topic koji će se zvati kontra alternative? I sve pet. Tko hoće nek čita.
    A zašto vi pak ne otvorite topic "za alternativu" pa tamo sistematizirate sve te postove? Isto takvo pitanje bi mogla postaviti. Ovaj topic je krenuo, koliko ja vidim, kao znanstveni. Znanost dozvoljava suprostavljanje mišljenja i izazove. Ako ne dozvoljava - nije znanost. Ja jesam protiv alternative, ako ona nema dokaza, osim emocija i individualnih priča - to mi nisu dokazi.

    Ja sam u ovih 10 godina čitanja ovog PDF-a, a mislim da sam najduže tu, s najviše postova, u stavu oko neplodnosti prošla puni krug. Prepoznajem potrebu za Sv. Graalom. Raznorazni su se pojavljivali - od NK stanica (to sam i ja uzdizala), imunologije, i sto toga. I ja sam iščitavala knjigu, i razne moje maratonke, povećajte plodnost prirodnim putem, pila svašta, muž je pio svašta.

    Po meni, šutjeti na nedokazane hvalospjeve raznih preparata je negirati iskustva (VEĆINE) žena kojima dheas nije učinio ništa osim im akne ostavio, kojima bioastini, NK stanice i sto toga, što se već ciklički javilo, a što je populacija 39+ marljivo iščitavala i koristila, nije učinilo ništa.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Meni nije jasno čemu sad sva ova prepucavanja,ja sam na pragu svoje 40 sa 4 prirodne trudnoće + 1 ivf nažalost nisam još postala mama,kod mene i md relativno sve ok ali nešto ipak neštima,s moje strane uradila sam sve do čega sam došla kao i mnogi ovdje isto tako probat ču i ovaj koktel nevidim u tome da če mi naškoditi doduše nisam još nikako koristila nikakve suplemente niti vitamine pa idemo i to probati,još uvijek dobro reagiram u kratkom protokolu u prosjek je 5js s godinama njihova kvaliteta je smanjena pa sad od idiopata smo došli do nekvalitete i mogući razlog nezaćeča,svjesna sam da če nekome pomoći ovo ili ono a nekome neće i to uzimam u obzir,neoslanjam se 100% na alternativu ali vrijedi probati nada je velika ku.... ali ona je sve što imam za sada.I još nešto ništa nije dokazano i istraženo i nikada neće biti u cijelosti ,sva istraživanja se rade na mali broj ljudi tako da sve što nas okružuje što nam pomaže je to da je nekome u nekom trenutku nekome nešto pomoglo neki određeni lijek ili alternativni pristup svako reagira drugaćije i svi se mi razlikujemo,možemo bolovati od iste bolesti a pristup ljećenje da bude potpuno drugačije baš zbog toga da svako neragira isto na lijek,neželim se pametariti ali volim pročitati ljepe priće i kako si je neko pomogo ponekad nam to malo da vjetra u leđa digne nas pa makar na tren jest da je bolno kad se prizemljimo ali svi mi imamo um i razum svijest i svjesni smo da na kraju puta možemo ipak ostati sami bez djece a može biti i obrnuto,priželjkujem ovo drugo ne samo sebi nego svakoj rodici i ženi.

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Slucajno sam naisla na ovu temu i posto sam preko mob nisam sve postove ni procitala! Ja sam zivi primjer kako se to sve isplati,4 ivf (ovaj zadnji 5-ti je druga prica) sa jendnom maximalno dvije js izvadjene,kvaliteta uzas, uvijek treci dan vracane! Tri mjeseca sam pila DHEA,fortil forte,maca korjen,Q10,vitamin D jela sir sa lanenim sjemenkam, ovaj zadnji 5 -ti su izvadili 7, oplodilo se 5,vracene su 5 -ti dan jedna blastozysta vec podjeljena i jedna morula,nazalosz nije uspjelo jer smo prerano otkrili nisku razinu progesterona! Ja sljedeci pokusaj planiram za svibanj,uz ovo sve sto sam koristila za popravak kvalitete js uzela sam mönchpfefe tablete i ginko tablete!
    Spodobo hvala ti do neba za sve tvoje savjete i sto si mi dala vjeru da jos nije kasno

  38. #88
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Ina33 je u pravu, nista nije dokazano. Plus ove urotnicke teorije su malo naporne. No, faza 3 klinickih ispitivanja za uvodjenje lijeka na trziste kosta oko 200 miliona eura, tako da takve dokaze nikad necemo imati. (Mozda jedino da crkva da novac i plati :D, u nadi da nitko vise nece ici na IVF ) Ako bi se neka grupica bavila uzorkom od xxx ljudi i proucavala "kvalitete" jajnih stanica, pa to publicirala, opet je toliko variabli prisutno, i nisam sigurna da embriolozi i stanicni biolozi uopce znaju sta je dobra kvaliteta, a sta nije. Znamo svi da od svakakvih jadnih embrija moze nastat zdrava bebica, tako da..... ja sam kemicar i meni je biologija bauk jer je toliko komplexna.
    A isto ovo reverzibilno popravljanje kvalitete j.stanica, hmmm, a mozda! mozda nas repair system zbilja ih moze popravit ako mu damo vise coenzyma Q10, ili hormona, i ako jedemo bolje....mozda! nije tako glupa ideja u svakom slucaju. Zato cure, vi koje imate vec djecu, mozda bi bilo solidarnije da nama ostalima koji se borimo svakodnevno za trudnocu i vlastito dijete ipak ne ubijate nadu. kako bi moji necaci rekli- fakat nije fora. Vi imate djecu i lako je nama govoriti- budite realne jer necete sve zatrudnit! Mislim, ipak.... malo empatije za nas koje imamo sansu, ali nas do realizacije dijeli nada koja ulijeva snagu za jos nekoliko pokusaja.
    peace!

  39. #89
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    i btw ina33 jel imas jos informacija o nus pojavama tih suplemenata? Mislim, ja svakako necu piti tolike kolicine, to mi je ipak malo opasno.

  40. #90
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Po meni je ok da se na jednom mjestu iznose različita iskustva jer tek kroz argumentaciju i kontra-argumentaciju možemo doći do nekog uravnoteženog mišljenja koje bi bilo najbliže istini.
    Činjenica je da je prodaja suplemenata big business, činjenica je da njihova učinkovitost nije dovoljno potkrepljena. Isto tako je činjenica da su nekima pomogli, a nekima (među kojima sam i ja) - nisu. Ali nije mi žao što sam probala i ne smatram to bačenim novcem i vremenom.
    Kao što je boogie rekla i svi to znamo, puno toga u MPO-u je još uvijek nepoznanica... Ako postoji bilo kakva šansa za uspjeh, treba ju iskoristiti. Ali naravno ostati s obje noge na zemlji, često se kontrolirati i ako vidiš da taj pristup ne vodi nikuda, priznati sebi da je to bio pogrešan smjer i krenuti dalje.

    Boogie, 4 mjeseca sam pila konjske doze i nije mi bilo ništa. Inače sam dobrog zdravlja, ne znam je li tko imao negativnih posljedica?
    Jedino znam da se muškarcima ne preporučuje DHEA ako imaju bilo kakvih problema s prostatom.

  41. #91
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    i btw ina33 jel imas jos informacija o nus pojavama tih suplemenata? Mislim, ja svakako necu piti tolike kolicine, to mi je ipak malo opasno.
    Ne, meni su akne bile dovoljan turn-off od toga da to ne pijem, kao i mlake reakcije četri moja ginića koje sam za to pitala, kao i iskustvo ženske koja je prošla IVF u mislim Clevelandu i pila svašta od toga pa ništa. Mislim da mi je moj ginić rekao da dheas uzimaju i bilderi.

    Uz moj tadašnji manjak vjere, a strah od akni kojima sam se borila u mladosti, nije mi se to dalo piti.

    Kažem tadašnji jer sam i ja, u potrazi za razlozima, imala faze "povećajte plodnost prirodnim putem","NK stanice","imunologija", "dexhametason" (tada se o tome pisalo).

    Amerikanci imaju pristup ovaj koji je i ovdje popularan - što ne šteti, ajmo piti, nikad ne znaš (i IVF ekipa). Evropljani su konzervativniji i tu, čini mi se, prevladava struja "nećemo preporučati ništa što nije dokazano, a vi kako želite".

    Ja nikome ne savjetujem ništa, samo određenu, po meni, zdravu skepsu, jer ako to u nekom realnom roku ne urodi plodom, a ako je žena otvorena za neke alternative (donacija/posvajanje) da ne gubi vrijeme u svemu tome, jer je jako jako teško odustati od svega toga, i za to treba snaga, jednaka snaga kao i furati xy postupak i nadati se nakon xy godina.

    Svako zna svoj put, ali ako razgovaramo o tome što je znanstveno potvrđeno, onda trebamo jasno razgraničiti. Što nosi danas, sutra, prekosutra, to mi je domena kristalne kugle kojoj nisam nikad bila sklona.

  42. #92
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, da, i mom mužu su se, a propos nuspojava bioastina, digle jetrene probe, pa smo s tim stali, ionako smo furali ICSI pa je bilo besmisleno, jedino što je radio je da je spavao bez gaća i nastojao ne utopljavati reproduktivne organe.

  43. #93
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam isto mislila uzimati DHEA ali sam negdje pročitala da bi moglo biti nuspojava kod endometrioze i onda sam odustala.
    Ja sam isto nekako sklona isprobavati sve i svašta i evo u našem dobitnom postupku moj muž i ja smo pili neke pripravke od Forever living kao za poboljšanje plodnosti ali ja još uvijek ne mislim da je isključivo to imalo neku čarobnu moć našeg uspjeha iako imam puno staža po MPO klinikama. Mislim da ako ne šteti da se može probati uzimati vitamine itd. ali trebalo bi biti s jednom nogom na zemlji a ne da se sve nade polažu u to!

  44. #94
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    svidja mi se gace dolje alternativna metoda lijecenja budem predlozila muzhekovicu koji nista nece

  45. #95
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    alternativna metoda lijecenja
    još mi je smješnije što ide od Ine33 kojoj sve mora biti dokazano pa i to skidanje gaća noću - ne znam kolko znanstvenih studija o tome ima

    ali ajmo šalu na stranu, svakako - svakako - svakako valja imati na umu mogućnost da neke stvari možda ipak mogu možda mali pripomoći, ali i dalje ćemo imati dobar dio populacije koja neće ostvariti roditeljstvo IVF-om ili spontano niti uz 100x suplemenata.

    Ja sam napisala svoje i napisala što je sve bilo drugačije, nisu to samo bili suplementi, bilo je tu i estrogen priminga o kojem isto na netu imate oprečna mišljenja, iskustva, radove, ali ja sam imala od 14 j.s. - 7 blastica (i 2 morule koje uopće ne brojim). Pa nek mi netko kaže da je to uobičajeni skor s 38,5 godina. MOguće i da je u tom trenutku svemirski prst bio ključan koji je odlučio moj taj postupak na taj način dovršiti, ali kažem da nikada ranije nisam bila na suplementima (Ina33 - bez DHEA, to nisam uzimala nego samo vitamin D, COq10 u visokim dozama i omega 3), nikada ranije nisam primala 375 jedinica puregona, nikada ranije nisam odradila estrogen priming ranije.

    tko voli neka izvoli, ja sam to za sebe napravila i uopće nisam shvaćala opasnost suplemenata u konjskim dozama, stvarno to mislim.
    Moj MPO-ovac je na suplemente i estrogen priming odmahivao, ali rezultat je bio i za njih iznenađujući obzirom na godine.

  46. #96
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    A boogie woogie, ako sam dobro shvatila - ti si u CH, za njih vjerujem ionako da su potpuno zatvoreni prema svemu što nije onako "by the book", ne znam što se uopće piše o "predoziranju" s CoQ10?

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zatopljavanje te regije je spika od operacije varikokele pa utoliko dokazi ma koliko bilo smijesno.

    Ja sam u dobi od 40 imala bez suplemenat mislim 19 js tajna je u mom velikom amh i vel dozi hormona.

    Po meni je kod kadaune razlog kionacno pogodjene stimulacije kod tebe pogotovo s pbzirom na tvoj amh i najvjerojatnije a ne to sto si koristila suplemente.

    Da, na potpomognutoj ja primarno govorim o medicini i dokazima pa to to mi je logicno.

    Povijesna perspektiva ce dokazati je li ovo novo poglavlje nk stanice ili nesto od substancea stvarnog, dotad sretno svima al nadam se da sam objasnila svoju poziciju.

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    čitam i doista dođe tužno kako pojedinke vole samo sebe i svoj put smatrati isključivo ispravnim, sve ostalo - nula bodova??? zašto???
    zašto samodopadnost na ovim temama??
    kratko sam ovdje ali doista pojedinke vole "svakom loncu biti poklopac", zašto???

    i zašto samodopadno isticanje samo "svoje realnosti"?? i pljuvanja svih koji ne misle "kao ja"?? na ovim temama mi to ne ide u glavu??

    zašto ovdje vrijedi mišljenje samo onih koje su prošle xy ivf-a?? a mišljenje i iskustva ostalih opet - nula bodova vrijednosti??

    i na koncu zašto stalno "ja sam realna, a vi ostali niste (vi ste nula bodova)??
    pa zar nije jasno da sve koje su na ovim temama su itekako REALNE i SVJESNE svoje sitacije!!! jer da nisu ne bi niti bile na ovom forumu.

    žao mi je zbog netolerancije na ovakvim REALNIM temama

  49. #99
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam mislila da vas zanima rasprava o dokazima. Jednostavno, ne mozemo svi biti u pravu, pa ovisno o svjetonazoru tako to ne funkcionira, postoji dokazano i nedokazano i to je ono sto mene zanima al vidim da soliram tu i vjerojatno sam fulala temu, koja je, ocito nada, a ne dokaz.

  50. #100
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    boogie woogie, u postu osam na ovom linku sam opisala sto sam uzimala..
    jetrene vrijednosti su mi uvijek bile kao u bebe..
    http://forum.roda.hr/threads/83657-P...i-u%C4%8Diniti

    nema garancije za nista. to sto nekome suplementi nisu pomogli ne znaci da generalno ne pomazu. to sto su suplementi nekima pomogli, ne znaci da ce i posljednja mohikanka zatrudniti uz tu semu. istina je da nas ima dosta kojima su (ocito) pomogli.
    tko voli neka izvoli. oni ostali neka se drze strogo medicinski preporucenih stvari.
    btw, jel se tko pita kakve su jetrene probe nakon pun kuki stimulacija i ostalih lijekova koje jedna zena u godinu dvije prodje?

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •