Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 441 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #401
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  2. #402
    leny avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,
    Evo malo mog iskustva...
    Borim se sa neuspijesima vec 8 godina...imam 37 godina i Amh mi je nizi...svi nalazi su mi uvijek odlicno-skolski, obavila sam propuhivanje jajovoda i laparoskopiju i sve je bilo odlicno...prominila sam klinike sto u ST, Pragu (najgore iskustvo) i Zg...sada zadnji postupak je bio kod dr vlaisavljevica u zg...nakon terapije decapeptylom i ukupno 39 ampula menopura...imala sam
    5 folikula i od toga tri folikula (1 od20mm, i 2 od 19mm)....medutim rezultat je bio 1 atrezija, a 2 js GV...
    Ista prica se dogodila i u postupcima prije, gdje su me na moje kratke cikluse pumpali hormonima i dobivala bi oko 8-12 folikula gdje su sve jajne stanice bile neupotrebljive za oplodnju...
    I napokon je dr potvrdio da je moj problem kvaliteta jajnih stanica...da on ne preporucuje jos donatorski postupak jer nama je bitno da dobijemo 1 js, ali odlicne kvalitete...jer kako on kaze svi smo mi nastali iz jedne jajne stanice...rekao mi je da se odmorim i dam si vremena i da je on tu na mailu...on bi pokusao jos jedanput, ali prije same terapije bi da bzdem 2-3 mj prije na 75mg DHEA i terapiji testosterona...jer oni utjecu na kvalitetu...nije zagarantirano, ali on bi pokusao s time...ja se mislim promijeniti i prehranu skroz, medutim ako su mi do sada nalazi bili odlicni, strah me da tom promjenom ne narusim dosad dobre rezultate...a s druge strane zelim poboljsati kvalitetu js...
    Mjesec dana prije postupka sam pila ;na svoju ruku) po jednu tableticu omega3, koenzimQ10, folacin, vitamin D1000, ca-mg-zn, vitamin b...ocigledno prekasno i premala doza...izbjegavala sam kruh i slatko maksimalno (ali pokazalo se nedovoljno)...uglavnom necu odustati jer ionako nemam sta izgubiti vise od ovoga...
    Nisam sigurna da li cu nakon ove pauze ici kod vlaisavljevica...mozda odem ovdje u gradu kod drugog (ali prije toga cu otici na misljenje da vidim kako dise i da li razumije moj problem)...ne podcjenjujem niciji problem, ali ipak sam vjerovanja da moj problem je jako kompliciran i neistrazen...i da je puno lakse kada je problem u muskome...jer puno imam orijatelja koji su imali grozne nalaze ali s terapijom su uspijeli i danas su tate...a ja s ovakvim problemom sam rijetka i za istrazivanje kvalitete js- neisplativa...pitala sam dr vlaisavljevica da li se susrece s ovakvim tipom problema...rekao je u 35 godina njegovog rada...mozda 3-4 zene godisnje...i citiram “ bogami ne znam sta reci kako vas savjetovati, jer prema vasim godinama sve je kako treba biti, super reagirate na terapiju,omjeri estradiola i progrsterona skolski odlicni, endometriji odlican, ali jajne stanice grozne...
    Iako nista nije na mojoj strani, ja vjerujem u cuda!

  3. #403

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Dobar dan, evo i ja imam isti problem sa kvalitetom jajnih stanica, molim vas ako netko zna nešto što može pomoći pa makar neki primjer da je bilo trudnoće nakon nekvalitetnih pokušaja sa ivf/icsi. Hvala

  4. #404

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Cure, kupujem suplemente u ljekarnama u RH. Trenutno pijem : Inofolic, cink, folnu, omegu 3,6,9, c vit, b12, d vit, melatonin, q10, e vit. Dhea mi je blizu gornje granice, pa ne uzimam. E sada .. dali ste narucivale suplemente preko Ebaya ili Amazona? Dali ste narucivale iz Amerike? Dali je potrebno platiti carinu?

  5. #405
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Iherb.
    Pazi da ne prelazis 150 kn, tu negdje.

  6. #406
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    postoji li na iherbu šifra za popust??

  7. #407

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    postoji li na iherbu šifra za popust??
    Hvala ti. Čitam za Q10 da se pije po 600 mg.. ja sam kupila nekakvi sa jačom apsorbacijom .. što god to značilo .. platila 480 kn.. 1 tbl 50 mg, u ljekarni. To mi je onako ful puno.. ali ok . Sutra jos jednom idem vaditi hormone i amh koji nije vađen.

  8. #408
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tužnaana,
    je li kod TM uredan spermiogram?

  9. #409

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Jest. Jucer bili rezultati.

  10. #410

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Ovo je jako zanimljivo. Ne znam jesi li jos na forumu.
    Pisem ti jer je meni endokrinolog jos pred godinu i pol prepisao 5000 jedinica D vitamina rekavsi kako su nova istrazivanja pokazala koliko koristi. Na kraju mi je narastao u krvi pa mi je smanjio na 2000. Omegu 3 pijem vec godinama, Q10 pije muz zbog drugih razloga, pa se sada pitam bi li i ja trebala. DHEA ja imam u krvi dosta visok.

    Ono sto je problem su seceri i generalno imam jos nekih losih navika kojih bi se trebala rijesiti u prehrani. Inace imam PCOS otkad znam za sebe i pocela sam razmisljati o trudnoci.
    Veliki pozdrav i super mi je tvoja prica. Bas je lijepo procitati takvo sto.

  11. #411

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti. Čitam za Q10 da se pije po 600 mg.. ja sam kupila nekakvi sa jačom apsorbacijom .. što god to značilo .. platila 480 kn.. 1 tbl 50 mg, u ljekarni. To mi je onako ful puno.. ali ok . Sutra jos jednom idem vaditi hormone i amh koji nije vađen.
    Ja sam kupila Mikrobiane q10 100 mg, kaze farmaceutkinja isto da se full apsorbira, ali citam ovdje na temi da uzimaju po 600 mg pa se bojim da je ovo moje malo.
    Ima li neko preporuku koji kupiti?

  12. #412

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Nova sam na forumu i veliki pozdrav za sve vas...zanima me da li je kvalitetan q10 od brenda Puritans pride..ima li neko iskustva?

  13. #413

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    74

    Početno

    Pozdrav cure moja prica je da imam 31 god, 5 godina radimo na bebi bez uspjeha i nedavno sam otkrila da je razlog moj niski amh(2.6) i povecani fsh i lh(prvo su bili fsh 21,lh 14 a nedavno fsh skocio na 25 a lh se unirmalizirao). Na prvim konzultacijama mi je receno da nemam nikakve sanse i da je jedina opcija donacija jajne stanice premda mi nije napravljen ni uzv. Par ciklusa prije ssam radila folikulometrije kod moje ginekologice i ispustila dvije jajne stanice. Potrazila drugo misljenje i receno mi je da moram pokusati ivf jer imam jos uvijek normalan ciklus redoviti i ocigledno ovuliram. Odlucila sam se otici na ivf u prirodnom ciklusu kako mi je sugerirao moj mpo. U medjuvremenu citajuci ovaj forum pocela uzimati maticnu mlijec svjezu svako jutro, q10 u obliku ubiquinola, folnu te od nedavno prenatalne vitamine sa iherba garden of life koji su raw(sadrze dosta vitamina medju kojima a, c, d, e, k, thiamin, riboflavin, niacin, b6, folate, b12, biotin, kalcij, zeljezo, iodine, magnezij, cink, selen, mangan etc.), kako ima u sebi jako puno folate kis.izbacila sam folnu. Takodjer uzimam sir i laneno bar jednom tjedno. Iduci mjesec krecem na folikulometrije pa ako bude dobar ciklus idemo u postupak, doktor je dodusr rekao da ce cekati jako dobar ciklus sa sto vise folikula. Muzu je sve ok. Sto bi mi jos preporucile? Razmisljam da izvadim dheu i mozda testosteron, to nisam jos. Estradiol mi je bio malo povisen.

  14. #414

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Moj je dhea-s neznatno povišen. Druge su vrijednosti ok. Na što to ukazuje?

  15. #415

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Tema je zamrla al mozda neko odgovori.
    Koliko bi ubiquinola trebalo uzeti umjesto 600mg obicnog q10?

  16. #416

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, da li netko zna u kojoj ljekarni u Zagrebu ima za kupiti DHEA tablete.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Cure zna li neka od vas, smijem li piti ove suplemente nakon transfera. Kao da sam negdje pročitala da bi s nečim trebalo prestati nakon tr, DHEA čini mi se, ali nisam sigurna. Ako netko zna molim vas da javi

  18. #418
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Carmen77 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure zna li neka od vas, smijem li piti ove suplemente nakon transfera. Kao da sam negdje pročitala da bi s nečim trebalo prestati nakon tr, DHEA čini mi se, ali nisam sigurna. Ako netko zna molim vas da javi
    Niti q10 se ne preporucuje piti.

  19. #419

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    24

    Početno

    Hvala puno na odgovoru

  20. #420
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Jučer sam dobila nalaz Dheas, i ispod donje granice je . AmH je super, čak i previše dobro reagiram na stimulaciju.
    Pitala sam u ljekarni nemaju DHEA, razmišljam da naručim a iherba.
    Da li imate preporuke koje da uzmem. Ginekologica ne zna što bi mi savjetovala.
    Pripremamo se za fet sljedeći ciklus pa bi htjela prije transfera početi uzimati.
    Koliko sam vidjela preporuka je nakon transfera prestati s coq10 i dhea3.

    Da li imate kakva iskustva vezana uz fet s tim dodacima ?
    Posljednje uređivanje od zrinkica : 10.02.2021. at 10:33

  21. #421

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo svima!Nova sam neznam bas kako funkcionise al pokusacu jer zelim da podijelim moje iskustvo sa vama ,citala sam ovaj forum kad sam se borila sa neplodnoscu od 2015 god,unaprijed da vam kaze da ce moja curica 5 marta biti vec 4mjeseca stara,dakle 2015 sam pocela sa terapijama hormonskih,dugi i kratki postupak imala sam ukupno 9 pokusaja samo sam 2 puta imala po jednu jajnu celiju za oplodnju,uglavnom nikad nisam uspela ostati trudna vise od 2 sedmice.
    Pila cajeve,vrkutu,macinu travu,zeleni caj godinama,mjesecima.
    Vitamine folna,D,E,C,Selen,Multivitamine,sa odredjenim pauzama,naravno,jela zdravo,pila Dhea,u toku 2 godine,isla na razne masaze kako obicne tako specijalne(kod zena sto znaju)stezanje stomaka(isto kod zena)razni ginekolozi sto su "dobri"u narodu koji su uvijek nalazili gresku zasto nisam trudna,nakraju tj.2018 idem na preporuku u privatnu kliniku da probam/pricam sa njima sta preporucuju jer su mi sve ostale klinike sto sam isla do tada preporucili donaciju jajne celije,sto smo ja i mm odbili,i tako sretnemo mi tog doktora na novoj klinici sto sam mu ja unaprijed mejlala sve nalaze od bivsih klinika,kaze covjek ti mozes ostati trudna prirodnim putem na osnovu tvojih nalaza,moja prva misao(prirodnjak-zanesen)al mi covjek djeluje skroz ok dobar,odlucim da mu malo vjerujem,dobijem terapije i i izvade mi 2 jajne celije koje se oplode i budem ali 12 dan dobijem krvarenje.Ali posle posete njima sam dobila pozitivnu energiju i snagu da nastavim zato sto je to bilo posle duzeg vremena da je terapija uspela znaci prva oplodnja koja je bila 2015 a druga 2018 znaco da je nesto pomoglo od svega sto sam pila i jela u medjuvremenu.
    2019 ljeto planiramo ponovo ici na kliniku meni nesto smorno hocu odmor kaze MM da odlozimo za proljece,odlozimo,to je znaci avgust 2019,oktobar kupujemo kucu stres,prodaja stana pakovanje selidba uf poso stres masa,useljavamo se u kucu januar 2020.sredjivanje renoviranje opet stres,pocinjemo pricat za terapije da pocnemo ali malo smo potrosili vise nego smo trebali planiramo,odlucimo da odeml na kraci odmor ja umorna nikako da se odmorim i naspavam to je vec kraj marta,ja zovem da zakazem doktora jer mislim fali vitamina ili nesto nije u redu da radim nalaze krvi,isto se setim da nisam imala ciklus kasni 1å dana sumnjam na cistu(vec sam imala jednom ranije)zovem ginekologa pita me zena jesam li provjerila ako sam trudna kazem:nisam te srece posle ovoliko godina pokusaja.
    Ipak provjerum isti dan kad dodjem kuci 2 crte,uradim ukupno 5 testova 2crte na svaki sedim na solji i neznam sta da mislim,strah,sreca,neznam ni sama.Budim MM kazem trudna on place, jesil sigurna?Kazem neznam...
    Uglavnom vec sam bila trudna 8 sedmica prirodnim putem,hocu reci da mislim da je sve sto sam pila i jela je pomoglo,a ima dosta i u glavi kad se prestane razmisljati o tome.
    Ako nekog zanima sta sam sve pila mogu napravit spisak naravno.
    Srecno svima koji pokusavaju neodustajte

  22. #422

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj Bakula prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo svima!Nova sam neznam bas kako funkcionise al pokusacu jer zelim da podijelim moje iskustvo sa vama ,citala sam ovaj forum kad sam se borila sa neplodnoscu od 2015 god,unaprijed da vam kaze da ce moja curica 5 marta biti vec 4mjeseca stara,dakle 2015 sam pocela sa terapijama hormonskih,dugi i kratki postupak imala sam ukupno 9 pokusaja samo sam 2 puta imala po jednu jajnu celiju za oplodnju,uglavnom nikad nisam uspela ostati trudna vise od 2 sedmice.
    Pila cajeve,vrkutu,macinu travu,zeleni caj godinama,mjesecima.
    Vitamine folna,D,E,C,Selen,Multivitamine,sa odredjenim pauzama,naravno,jela zdravo,pila Dhea,u toku 2 godine,isla na razne masaze kako obicne tako specijalne(kod zena sto znaju)stezanje stomaka(isto kod zena)razni ginekolozi sto su "dobri"u narodu koji su uvijek nalazili gresku zasto nisam trudna,nakraju tj.2018 idem na preporuku u privatnu kliniku da probam/pricam sa njima sta preporucuju jer su mi sve ostale klinike sto sam isla do tada preporucili donaciju jajne celije,sto smo ja i mm odbili,i tako sretnemo mi tog doktora na novoj klinici sto sam mu ja unaprijed mejlala sve nalaze od bivsih klinika,kaze covjek ti mozes ostati trudna prirodnim putem na osnovu tvojih nalaza,moja prva misao(prirodnjak-zanesen)al mi covjek djeluje skroz ok dobar,odlucim da mu malo vjerujem,dobijem terapije i i izvade mi 2 jajne celije koje se oplode i budem ali 12 dan dobijem krvarenje.Ali posle posete njima sam dobila pozitivnu energiju i snagu da nastavim zato sto je to bilo posle duzeg vremena da je terapija uspela znaci prva oplodnja koja je bila 2015 a druga 2018 znaco da je nesto pomoglo od svega sto sam pila i jela u medjuvremenu.
    2019 ljeto planiramo ponovo ici na kliniku meni nesto smorno hocu odmor kaze MM da odlozimo za proljece,odlozimo,to je znaci avgust 2019,oktobar kupujemo kucu stres,prodaja stana pakovanje selidba uf poso stres masa,useljavamo se u kucu januar 2020.sredjivanje renoviranje opet stres,pocinjemo pricat za terapije da pocnemo ali malo smo potrosili vise nego smo trebali planiramo,odlucimo da odeml na kraci odmor ja umorna nikako da se odmorim i naspavam to je vec kraj marta,ja zovem da zakazem doktora jer mislim fali vitamina ili nesto nije u redu da radim nalaze krvi,isto se setim da nisam imala ciklus kasni 1å dana sumnjam na cistu(vec sam imala jednom ranije)zovem ginekologa pita me zena jesam li provjerila ako sam trudna kazem:nisam te srece posle ovoliko godina pokusaja.
    Ipak provjerum isti dan kad dodjem kuci 2 crte,uradim ukupno 5 testova 2crte na svaki sedim na solji i neznam sta da mislim,strah,sreca,neznam ni sama.Budim MM kazem trudna on place, jesil sigurna?Kazem neznam...
    Uglavnom vec sam bila trudna 8 sedmica prirodnim putem,hocu reci da mislim da je sve sto sam pila i jela je pomoglo,a ima dosta i u glavi kad se prestane razmisljati o tome.
    Ako nekog zanima sta sam sve pila mogu napravit spisak naravno.
    Srecno svima koji pokusavaju neodustajte
    Jako lijepa prica,zelim ti puno srece i uzivaj u trudnoci.Zanima me sta si pila sve?Prepostavljam niski amh imas?

  23. #423

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    531

    Početno

    Citiraj zrinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam dobila nalaz Dheas, i ispod donje granice je . AmH je super, čak i previše dobro reagiram na stimulaciju.
    Pitala sam u ljekarni nemaju DHEA, razmišljam da naručim a iherba.
    Da li imate preporuke koje da uzmem. Ginekologica ne zna što bi mi savjetovala.
    Pripremamo se za fet sljedeći ciklus pa bi htjela prije transfera početi uzimati.
    Koliko sam vidjela preporuka je nakon transfera prestati s coq10 i dhea3.

    Da li imate kakva iskustva vezana uz fet s tim dodacima ?
    Dhea moras naruciti preko stranice,jer kod nas nema.Ja sam pila Natrol,sve njihove lijekovi su dobri.Ne trebala bi prestati sa svime bas 3 tj sa svim sta pijes.Na fet nije dobro dizat imunitet jer moze doci da organizam odbaci.Ali ovo moras minimalnon 3 mj uzimat da se vide rezultati.Sretno

  24. #424
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Hvala

  25. #425

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Uskoro se spremam na svoj prvi IVF (stimulirani) krajem 6.mj.
    Imam 32. godine i niži AMH (9,5), Dhea 6,70, Vitamin D 42,3. Ostali nalazi su uredni, a spermiogram muža također.

    Htjela sam vas zamoliti da me ispravite ukoliko griješim u uzimanju suplemenata i prehrani.

    Prehrana mi je trenutno 80% zdrava hrana i 20% manje zdrava hrana.
    Izbacila sam dosta toga, kruh, bijelo brašno, sirovu ribu, rafinirani šečer i ubacila puno povrća, ribu, ciklu, voće... ali s vremena na vrijeme dođe mi želja i jednostavno se ne mogu suzdržati.
    Kako se vi nosite s napadima gladi? Meni je skroz narasla želja za slatkim, a prije uzimanja suplemenata, jedva da bi 2x tjedno jela slatko.
    Pijem kavu 2x dnevno (tursku), trebam li skroz prestati ili smanjiti na 1 šalicu?

    Suplementi koje uzimam na preporuku ginekologice:
    - folnu kiselinu (Solgar Folacin) - 1x dnevno navečer
    - DHEA 2x 25mg - pijem nakon doručka obje tablete
    - D vital (na recept)- 1x tjedno - pijem ponedjeljkom nakon ručka

    Dodatno uzimam:
    -Pregnazon (zadnjih mjesec dana sam prestala jer mi stvara užasnu glad, ali sutra opet krećem) 1x dnevno nakon ručka
    -100mg q10- 1x dnevno nakon ručka
    -Omega 3 (180gEPA/120DHA) -1x dnevno nakon ručka
    -kelirani cink (Solgar) 1x dnevno nakon ručka

    Ako imate kakvih sugestija, bila bi vam zahvalna

  26. #426

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Da sam na tvom mestu bi definitivno smanjila kavu, ako ne i potpuno prestala. Možeš probati ječmenovu kavu - ne pijem, ali kažu da je dobra.

    Folnu i D vitamin je super uzimati, iako ima sada puno sunca pa možda D vitamin i nije must have. Mene kad ulovi glad i želja po nečim nezdravim, jako redko, ali eto bilo je baš juče pa sam napala neke čokoladice i pojela 3 i stala. Ali inače to rešavam tako da imam doma uvek nešto zdravo i homemade - tipa presne kuglice sa datuljama. Kruh radimo sami, a od šećera volim kokosov šećer koga dam u pahuljice pri kraju kuhanja. I puno opuštanja, u smislu šetnje u prirodi, pranayama svaki dan, joga i slično Sretno!

  27. #427
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Prestani piti Pregnazon (gladna si od B vitamina) i nastavi piti tursku kavu (od 2 ti neće biti ništa).

  28. #428
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Možda sam na krivoj temi, ali imam endometriozu, a samim time se smatra da su stanice loše (nikad nismo došli do toga da se provjeri kvaliteta jajnih stanica), još prije 8 god mi je bilo preporučeno da odem na donaciju stanice (jer amh je bio nemjerljiv), ali smo krenuli drugim putem (posvajanje). Zaboravili na mpo priču i bez da je počela. I onda menstruacija kasni i čeka nas iznenađenje! Prvi puta 2 crtice na testu, pa pregled, pa srce kuca, a meni suze od sreće...S tim da imam jedan i jajnik i jajovod za koji je utvrđeno da je oštećen, neprohodan, imam autoimunu bolest štitnjače i godine...

  29. #429

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Cao Hanumica fata,

    procitala sam tvoju poruku, informisala sam se sa drugim foruma u Makedoniji. Neverovatna prica.
    Zanima me samo, dali je FSH bio i veci kod tebe il je ostao na 10 t.j. 15?
    Ne znam dal da se uopshte nadam, jer sum moji vrednosti FSH 63, AMH 0.02.
    Imam 33 godina.
    Takodje sam htela da pitam o mishljenje za akupunktura.

    Puno pozdrava

  30. #430

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Bufica prvotno napisa Vidi poruku
    Cao Hanumica fata,

    procitala sam tvoju poruku, informisala sam se sa drugim foruma u Makedoniji. Neverovatna prica.
    Zanima me samo, dali je FSH bio i veci kod tebe il je ostao na 10 t.j. 15?
    Ne znam dal da se uopshte nadam, jer sum moji vrednosti FSH 63, AMH 0.02.
    Imam 33 godina.
    Takodje sam htela da pitam o mishljenje za akupunktura.

    Puno pozdrava
    Pozdrav svima!
    Evo jedno moje iskustvo, sa 32 godine mi nalaze amh 1,0 i menstruacije jedino dobivam uz pomoć duphastona,nakon mjesec dana pijenja CoQ10,vitaminD,omega 3i 6 ,prenatal,filma i maca prah ostajem trudna prirodno, fsh tada bio .
    Sada sa 35 godina ponovno želim ostati trudna međutim nemam menstruacije 10 mjeseci,nalazi katastrofa,fsh 180,amh 0.7, progesteron i estrogen ništa,ima li nade uopće,jel netko imao takve nalaze,moja situacija je perimenopauza ili menopauza??

    Lp

  31. #431
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Bok cure,
    Evo mog iskustva.
    Zadnji fet u 9mj 21, prirodni uz stopericu
    Na svoju ruku sam pila dhea 50, i koenzim q10
    Prvi put u životu dvije crtice. Prošli smo 4ivf i ne brojim koliko transfera.

    Jedino što sam drugačije radila je to da sam pila dhea i cq10.
    Sad da li je do toga ili ne, ne znam. Čini se da je.
    Trudnoca je nažalost loše završila u 8tt.
    Kasnije sam nasla istraživanje da dhea pomaže kod implantacije.
    Sretno svima!

  32. #432
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Moj dhea je bio ispod granice i to dosta.
    Sad ne znam kakav je.

  33. #433

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Zrinkice, i meni je nedavno DHEA istaknuta kao mogući problem, prvi put od 2018. godine kad smo krenuli u MPO (također nikad dvije crtice), i to tek kad smo krenuli obilaziti privatnike. S time da je jedan za sve nalaze hormona rekao da su u redu, a drugom je zazvonilo i prije nego je pogledao u nalaz, već tijekom uzimanja anamneze. Prema njegovoj preporuci, uzimam 3x25 mg, kao i q10, pa krajem travnja moram ponoviti nalaz da vidimo ima li pomaka i je li situacija pogodnija za postupak.
    Iskreno mi je žao zbog gubitka bebice i doista držim fige da je ovo zadnji put da to moraš prolaziti, ali možda da ipak dalje ne nastaviš uzimati na vlastitu ruku? Ipak se radi o hormonu, čisto da ti netko stručan podesi dozu...

  34. #434
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Pitala sam svog mpo dr I on nije obraćao pažnju na to. Zato mu nisam ni rekla da pijem. Bila sam kod nefrologa, endokrinologa i opce i niko ništa ne zna...
    Nisu upoznati s tom tematikom

  35. #435

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Da, to je još 'sivo područje' mpo-a, dosadašnja istraživanja nisu dala neke očekivane rezultate, pa neki to čak svrstavaju u paramedicinu. Uostalom, tablete je u Hrvatskoj teško kupiti jer nemaju odobrenje HALMED-a.
    Ali, ima liječnika koji ipak imaju drugačije mišljenje i iskustvo, a meni je specijalist kod kojeg sam bila vrlo detaljno objašnjavao, čak i crtao, ulogu DHEA-e u reproduktivnom procesu. Naravno, ne mora značiti da je ovo čarobni štapić kojim ćemo mi magično ostati trudni, ali vrijedi probati.
    Uglavnom, ne znam jel se smije po pravilima foruma javno, ali mogu ti privat poslati u poruci koji specijalist je u pitanju.

  36. #436
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Moze, bila bih ti zahvalna

  37. #437

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj KajTeBriga prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je još 'sivo područje' mpo-a, dosadašnja istraživanja nisu dala neke očekivane rezultate, pa neki to čak svrstavaju u paramedicinu. Uostalom, tablete je u Hrvatskoj teško kupiti jer nemaju odobrenje HALMED-a.
    Ali, ima liječnika koji ipak imaju drugačije mišljenje i iskustvo, a meni je specijalist kod kojeg sam bila vrlo detaljno objašnjavao, čak i crtao, ulogu DHEA-e u reproduktivnom procesu. Naravno, ne mora značiti da je ovo čarobni štapić kojim ćemo mi magično ostati trudni, ali vrijedi probati.
    Uglavnom, ne znam jel se smije po pravilima foruma javno, ali mogu ti privat poslati u poruci koji specijalist je u pitanju.
    Molim ako nije problem i meni ime spomenutog specijalista. S obzirom na još jedan neuspješan IVF, ovaj puta zbog loše kvalitete jajnih stanica, rado bih probala sa DHEA jer sam danas vadila nalaz i 4,9 je. Hvala unaprijed.

  38. #438

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, nova sam ovdje, iako čitam već godinama, koliko i traje moja borba sa IVF-om. Nakon jednog zdravog djeteta prirodnim putem 2009, krenuli smo i dalje misleći da je sve ok. Nakon godina i godina pokušavanja, nalaza koji su ok, a druge trudnoće nema, odlučili smo se na IVF. Nakon neuspješnih postupaka u Vinogradskoj, nepotrebnog gubitka vremena i živaca, odlučili smo se ići privatno u Split. Uspjelo od 1. puta. Rodila zdravu djevojčicu 2019. Nakon toga odmah krenuli na FET, ali opet bezuspješno. Sad sam 39 godina, i upravo izlazim iz neuspješnog IVF-a gdje smo prvi puta dobili lošiju kvalitetu blastice. Do sada svaki put odlične blastice, više komada. Čitajući ovaj forum, naišla na ovu odličnu temu, pa sad planiram pokušati poboljšati kvalitetu jajnih stanica sa DHEA-om i Q10. Molim pomoć koja je DHEA najbolja i gdje kupiti kao i Q10? Unaprijed hvala.

  39. #439

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Goa, nova si na forumu pa ti ne mogu još slati privatno poruke, ja sam tablete naručila preko iherba, za tjedan dana su mi došle, jako sam se iznenadila. Nisu skupe, više platiš takse i poštarinu do Hrvatske. Po preporuci specijalista uzela sam Natrol DHEA 25 mg, a q10 Solgarov Nutri-nano CoQ-10, to sam kupila u ljekarni, dosta je skup, nekih 500-tinjak kuna.

  40. #440

    Datum pristupanja
    Mar 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj KajTeBriga prvotno napisa Vidi poruku
    Goa, nova si na forumu pa ti ne mogu još slati privatno poruke, ja sam tablete naručila preko iherba, za tjedan dana su mi došle, jako sam se iznenadila. Nisu skupe, više platiš takse i poštarinu do Hrvatske. Po preporuci specijalista uzela sam Natrol DHEA 25 mg, a q10 Solgarov Nutri-nano CoQ-10, to sam kupila u ljekarni, dosta je skup, nekih 500-tinjak kuna.
    Ma skužila sam tek kad sam poslala poruku da ne mogu primati privatne. Pitala sam za specijalista jer si razmišljam da li još jednom pokušati u Splitu ili probati Zagreb, a krajnja opcija mi je Češka, u koju mi se trenutno baš ne ide radi ovog sa Ukrajinom. Puno hvala na odgovoru, taman sam kupila Q10 koji si napisala, tažila sam u ljekarni najbolji i rekle su da nema boljeg od tog Solgarovog. Idem naručiti i NATROL DHEA 25 mg. Nadam se da će biti nekakvih rezultata. Štetiti ne može Tnx još jednom

  41. #441
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Malo da obnovimo temu.

    U 12 mjesecu 2023 bilo smo na transferu s doniranim js.
    Prije postupka pila sam Natrol Dhea i prenatal (kršitelj koda), pa onda Femibion 1.
    Fet je bio uspješan ali je u 10tt utvrđeno da srce ne kuca i dijagnosticirali su da beba ima omfalokelu.

    Želim samo reci da je opet bio uspješan fet nakon što sam pila Dhea.

    Meni je uvijek hormon dheas snizen i zato pijem dodatke.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •