Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #251
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    Bila danas kod dr. Kaze da mi je DHEA-s 6,4 i da ne trebam piti DHEA koji mi je propisao. Sad neznam koje su ovdje referentne vrijednosti, moram pogledati sta kaze dr.google U svakom slucaju nastavit cu sa ostalim suplementima i vitaminima.
    Super ako nemoras, jedne tablete manje

  2. #252
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Drage heroine,

    lijepo je cuti da postoji sansa i nada i za nas sa veoma niskim amh i losim spermogramom.Zahvaljujem se svima na korisnim savjetima koje neke od nas prihvate ,a neke i ne.Hvala hanumici fata koja licno meni daje malo nade u ovom tunelu.Ja imam 36 godina ,u braku 4 godine,muzu ustanovljena losa pokretljivost i morfologija,pokretljivost smo doveli na normalu,ali morfologiju jos ne.Ako neko ima koristan savjet rado ga prihvatam.Imali smo jednu neuspjesnu ICSI sa merionalom i cetrotide,gdje smo dobili samo jednu nezrelu jc. oplodjenu,dvocelijsku,ali do trudnoce nije doslo.Citajuci post hanumice fate odlucila sam da probam sa uzimanjem istih suplemenata ,uz to jos macinu travu caj i laneno ulje sa sirom.Ako je nekoj od vas od koristi ,pokretljivost smo popravili sa cajem zvanim babin zub.Veliki pozdrav !

  4. #254
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj borba prvotno napisa Vidi poruku
    Drage heroine,

    lijepo je cuti da postoji sansa i nada i za nas sa veoma niskim amh i losim spermogramom.Zahvaljujem se svima na korisnim savjetima koje neke od nas prihvate ,a neke i ne.Hvala hanumici fata koja licno meni daje malo nade u ovom tunelu.Ja imam 36 godina ,u braku 4 godine,muzu ustanovljena losa pokretljivost i morfologija,pokretljivost smo doveli na normalu,ali morfologiju jos ne.Ako neko ima koristan savjet rado ga prihvatam.Imali smo jednu neuspjesnu ICSI sa merionalom i cetrotide,gdje smo dobili samo jednu nezrelu jc. oplodjenu,dvocelijsku,ali do trudnoce nije doslo.Citajuci post hanumice fate odlucila sam da probam sa uzimanjem istih suplemenata ,uz to jos macinu travu caj i laneno ulje sa sirom.Ako je nekoj od vas od koristi ,pokretljivost smo popravili sa cajem zvanim babin zub.Veliki pozdrav !
    Da li mi možeš reći gdje ima za kupiti taj čaj, babin zub?

  5. #255

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Varnice, babin zub caj narucujemo od travara Nikole Rancica iz Srbije,iz Pirota,koji nam salju prijatelji.Latinski naziv je Tribulus Terrestritis,pokusaj ga pronaci kod provjerenih travara u Hrvatskoj,procitala sam da ga ima na otocima i u Dalmaciji.Mi smo probali i caj od MIje iz Splita mnogima je on poznat,ali kod mm nije bilo ucinka,te razne vitamine i preparate i nista.Na preporuku poznanika dobijemo caj babin zub kao jos jedan probni preparat i to je bio bingo za pokretljivost.MM je imao samo 3% pokretljivih spermatozoida koji su se u roku od samo dva mjeseca popravili na 30%,tj 10% vise.To smo saznali slucajno ,jer sam ja posle tih dva mjeseca ostala prirodno trudna,nazalost ,zavrsilo se sa missed abort u 6.nedelji.Nadam se da ces imati srece da pronadjes babin zub,veoma je jeftin,a ucinak je ,barem kod nas,bio veoma znacajan.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Drage,

    imam jedno pitanje vezano za DHEA ,da li je moguce da je povezana kod nekih sa kasnjenjem menstruacije ? Uzimam je tek jedan mjesec,75 mg dnevno,2x25mg ujutro i 25 mg uvece.Menstruacija mi je zadnjih godina dolazila tacno svakih 25-26 dana ,medjutim,vec je 31 dan ,a nema nagovjestaja od nje.Imam zadnjih tri dana lagane grceve,kao i do sada sto sam imala,ali to je sve.Molim sve koje imaju iskustvo sa DHEA za pomoc.Da li je moguce da je 75 mg visoka doza za mene ili tijelu treba da se prilagodi ? Nazalost,nemam vremena za gubljenje,pogotovo ne bez ciklusa,jer se vec slijedeci mjesec pripremam za ICSI sa klomifenom ili femarom.Hvala unaprijed !

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Pitanje za moderatorke,

    zasto vec 5 dana necete da objavite moj post ? U cemu je problem ? Pitanje je veoma prikladno.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    3

    Početno

    lijep pozdrav! moram se ukljuciti u temu. nas problem je bio sekundarna neplodnost, tri godine smo pokusavali dobiti drugo dijete. otprilike nakon dvije odlucili smo se za pretrage koje su pokazale jako nizak Amh kod mene. MM sve u redu. nakon pocetnog soka, pocela sam citati sve i svasta, pa tako i ovu temu. 6 mjeseci sam uzimala: multivitamine, Q10, l-arginin, omega3, grickala sjemenke suncokreta i buce, laneno ulje, nastojala se sto zdravije hraniti itd.... povremeno sam pila caj od vrkute i predzadnji mjesec caj od marulje, ali stvarno ne mogu reci da sam bila disciplinirana u tome. i ostala sam trudna!!!
    vjerovatno je vise faktora utjecalo, ali sigurna sam da su ovi preparati pomogli. hvala Hanumi. i svima zelim puno srece!!! ne znaci da ce svima pomoci, svaka je prica individualna, ali vrijedi pokusati...

  9. #259
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj borba prvotno napisa Vidi poruku
    Drage,

    imam jedno pitanje vezano za DHEA ,da li je moguce da je povezana kod nekih sa kasnjenjem menstruacije ? Uzimam je tek jedan mjesec,75 mg dnevno,2x25mg ujutro i 25 mg uvece.Menstruacija mi je zadnjih godina dolazila tacno svakih 25-26 dana ,medjutim,vec je 31 dan ,a nema nagovjestaja od nje.Imam zadnjih tri dana lagane grceve,kao i do sada sto sam imala,ali to je sve.Molim sve koje imaju iskustvo sa DHEA za pomoc.Da li je moguce da je 75 mg visoka doza za mene ili tijelu treba da se prilagodi ? Nazalost,nemam vremena za gubljenje,pogotovo ne bez ciklusa,jer se vec slijedeci mjesec pripremam za ICSI sa klomifenom ili femarom.Hvala unaprijed !

    Osobno mislim da nisam imala neki benefit od DHEA. Ja sam ga pocela uzimati kad mi je doc izmjerio neke mizerne vrijednosti, pa smo uveli 1x25mg i vrijednost se popravila. Moj MPO-vac je rekao da ne mogu pogrijesiti ako uzimam i vise, tj. Njegova preporuka je bila 3x75mg..u stilu, DHEA nikad dosta. To je sve bilo prije prvih IVF pokusaja. Rezultati prva dva pokusaja su bili katastrofa, tako da sam ubrzo opet smanjila na 1x25mg.

    Ja sam se vise fokusirala na coenzym Q10, psenicnu travu, smokve u maslinovom ulju, melatonin (mada i za to valja cekirati vrijednosti), a pogotovo sir s lanenim uljem.

    Ja bi na tvom mjesto cekirala kakav je DHEA. Mnoge PCOS pacijentice imaju povisenu vrijednost, u tom slucaju npr ne bi imalo smisla kljukati se s tim.

    Glede melatonina – postoji mogucnost uzimati HTP5 koji sadrzi tryptophan, koji se pak odrazava na izmedju ostalog na melatonin i serotonin. Ja sam najprije uzimala 3mg melatonina jer je bio nizak, a onda sam presla na 200mg HTP5. Melatonin se inace pokazao da moze poboljsati stopu fertilizacije i tako i uspjeh IVF-a (ili prirodnog pokusavanja). Ali oprez, ako ga netko zeli duze vrijeme uzimati, dobro bi bilo cekirati vrijednosti, inace se moze i negativno odraziti na ciklus i izazvati suprotni ucinak.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno mislim da nisam imala neki benefit od DHEA. Ja sam ga pocela uzimati kad mi je doc izmjerio neke mizerne vrijednosti, pa smo uveli 1x25mg i vrijednost se popravila. Moj MPO-vac je rekao da ne mogu pogrijesiti ako uzimam i vise, tj. Njegova preporuka je bila 3x75mg..u stilu, DHEA nikad dosta. To je sve bilo prije prvih IVF pokusaja. Rezultati prva dva pokusaja su bili katastrofa, tako da sam ubrzo opet smanjila na 1x25mg.

    Ja sam se vise fokusirala na coenzym Q10, psenicnu travu, smokve u maslinovom ulju, melatonin (mada i za to valja cekirati vrijednosti), a pogotovo sir s lanenim uljem.

    Ja bi na tvom mjesto cekirala kakav je DHEA. Mnoge PCOS pacijentice imaju povisenu vrijednost, u tom slucaju npr ne bi imalo smisla kljukati se s tim.

    Glede melatonina – postoji mogucnost uzimati HTP5 koji sadrzi tryptophan, koji se pak odrazava na izmedju ostalog na melatonin i serotonin. Ja sam najprije uzimala 3mg melatonina jer je bio nizak, a onda sam presla na 200mg HTP5. Melatonin se inace pokazao da moze poboljsati stopu fertilizacije i tako i uspjeh IVF-a (ili prirodnog pokusavanja). Ali oprez, ako ga netko zeli duze vrijeme uzimati, dobro bi bilo cekirati vrijednosti, inace se moze i negativno odraziti na ciklus i izazvati suprotni ucinak.
    Hvala ti puno,

    ja sam sigurna da mi je ili doza previsoka ili dhea i pored niskog amh ne odgovara meni.Cekiracu melatonin svakako,kao i dhea,jer sam sigurna u moc ovih preparata,e sta je dobitna kombinacija za svakog pojedinacno,to ce se vec otkriti.Citajucu tvoj post,spodoba,uzimam i sir sa lanenim uljem,prava ste mala enciklopedija i cijenim vas svaki savjet,nikad ih nije mnogo.Nadam se sretnom kraju u mom slucaju,kao i za sve ostale.

  11. #261
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    drage cure,

    samo da vam javim da je moja knjizica o popravljanju kvaliteta JS danas i sutra na free download-u.
    evo je tu http://www.amazon.com/HOW-TO-IMPROVE.../dp/B00HIPVZM2

    znaci bas svako moze da je besplatno cita, ne treba da imate i-pod, tablet, kindle ili bilo koji specijalan uredjaj,
    bukvalno je 1-click da se sa amazon-a skine softwer sa knjigom i cita na kompjuteru ili cak i telefonu.

    ko stigne i ima volju i zelju bilo bi naravno fenomenalno da ostavi neki mali review, barem 1-2 recenice da ostale zene znaju sta ih ocekuje. ali ne osjecajte se molim vas ni u kakvoj obavezi, bice mi drago ako procitate i nadjete nesto za sebe, zato je i pisano.

    puno vas pozdravljam i posto se nazalost u zadnje vrijeme rijetko javljam na forum, odusevljena sam da vidim ove divne pozitivne postove i price o poboljsanju JS. puno srdacnih pozdrava,

  12. #262
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    hamunice, lijepo te vidjeti

  13. #263
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    hvala, mojca!

    nadam se svracacu cesce od jeseni. pozz

  14. #264
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Dobro veče,
    ovako, vadila sam DHEA 24.06 koji je bio dosta nizak 3.72 (ref interval je 1.65-9.15) i počela ga piti u dozi 75 mg dnevno (ujutro 50 mg i navečer 25 mg) i nakon 3 tjedna konkretno 15.07 ga opet kontrolirala i on se malo popeo sa 3.72 na 4.18
    Nastavila sam piti istu dozu i danas odem na folikulometriju (tako znatiželje radi jer sam imala kiretažu u lipnju a u srpnju sam dobila prvu menstruaciju taj put u srpnju nakon prve menstruacije i na 10 dc folikul mi je bio 16 mm a endometrij trolinijski debljine 9.6 mm) a ono danas mi je 11 dc folikul mi je 20.7 ali endometrij 4.37

    U životu nikada od kada sam počela ići na folikulometrije mi endometrij nije bio ovakav.

    Pijem DHEA od 75 mg dnevno, Q10 od 600 mg, omegu 3, Vitamin D... sad mene zanima da li je ijedna od vas nakon i pri uzimanju DHEA išla na folikulometrije i da li ima saznanja da je (možda) od DHEA joj se stanjio endometrij te da li je to uopće moguće?

    Ako nije od DHEA, od čega je to - eto baš me zanimaju vaša mišljenja te iskustva. Hvala!
    Posljednje uređivanje od mačkulina : 11.08.2015. at 23:05

  15. #265
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Cure dali koja ima podatak da ovih 600 mg coq10 sto hanumica preporucuje koliko je u ubiquinolu???
    Koliko sam mogla naci na netu ubiquinol od 100 mg i od 200 mg imaju...koji je to sad za preporuciti???

  16. #266

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Ne znam ti odgovoriti na to pitanje. Ja pijem 200 mg ubiqunola na dan.

  17. #267
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ti odgovoriti na to pitanje. Ja pijem 200 mg ubiqunola na dan.
    Mozda se netko javi pa cemo znati

  18. #268
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    7

  19. #269
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Nasla sam na hanumicinoj stranici da je preporuka 300-600 ubiquinola ili 800-1000 coq10 na dan.

  20. #270
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj iva777 prvotno napisa Vidi poruku
    7
    Sorry pregledavajuci postove, slucajno sam postala.

  21. #271
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    drage cure,

    samo da vam javim da je knjiga o popravljanju kvaliteta jajnih stanica danas na besplatnom downloadu,
    dakle svako moze da je prenese na kompjuter (tj. na tablet, telefon etc) i prelista!
    naravno bilo bi genijalno ako neko ostavi kratku recenziju poslije citanja, ali ne znam ni da li je to iz HR uopste moguce uraditi na amazonu...znaci nema veze, samo uzivajte u citanju i nadam se da ce neko da nadje nesto korisno za sebe. evo i link gdje cete pronaci knjigu

    na engleskom: http://www.amazon.com/gp/product/B00...U6FJKOHUYWMINR

    na njemackom: http://www.amazon.de/gp/product/B014L5Y5AU


    i kad sam vec tu, da odgovorim na pitanje sto je sara 79 gore postavila:

    Nasla sam na hanumicinoj stranici da je preporuka 300-600 ubiquinola ili 800-1000 coq10 na dan.

    istina je - postoji ta mantra, taj hype da je ubiqunol puno bolja forma CoQ10 nego ubichinon.

    ali kako se ispostavlja, jedan dio te price ima veze sa propagandom...ja zadnjih mjeseci provodim dosta vremena citajuci studije o razlikama u apsorpciji, koncentracijama razlicitih formi CoQ10 etc...bice u narednom periodu par novih clanaka o tome kod mene na websajtu, ali samo preliminarno da kazem par stvari:

    1. prve klinicke studije, kao i nebrojene case-studies na temu CoQ10 i popravljanje kvaliteta JC su napravljene sa ubichinonom (ubichinol je poceo da se koristi tek zadnjih godina), dakle kako to da ubichinon mnogima sad odjednom ne valja?

    2. najbolji timovi na svijetu koji se ovom tematikom bave (progugliti Dr.Casper na TCART toronto npr.) koriste i dalje ubichinon za svoje pacijente... tacnije receno, ovi sto ih pominjem razvili su i vlastiti CoQ10 supplement u kojem se nalazi 999mg ubichinon-CoQ10 po kapsuli, i to je ono sto njihove starije pacijentice dobijaju

    3. price o tome da ubichinol ima 5-8 puta bolju apsorpciju nego ubichinon su pisane od firmi koje isti proizvode, sto je i meni trebalo dugo da prihvatim

    4. ubichinol je pod patentom (jedna velika japanska firma od koje ostali kupuju row materials za vlastite produkte), a ubichinon je ovaj obicni divljak bez patenta, tako da on ne moze znacajnije da se brendira

    ovim svim hocu da kazem, da (premda ja jos uvijek preporucujem ubichinol da zaobidjem beskonacne diskusije), ne treba se time toliko opterecivati...

    ja licno uzimam ubichinon trenutno (ali gledam da je rastvoren u ULJU, a niposto pulverizovan ili u vodi, kako mnogi proizvodjaci podvaljuju CoQ10 supplemente...)

    eto samo sam to htjela ukratko da ispricam, jer znam da je u HR tesko pronaci suplemente u pravim dozama etc.

    puno vas pozdravljam !

  22. #272
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Hanumica samo da te pozdravim. Lijepo te je citati
    Jel to Coq10 ubiquinol sto vec imaju linkovi na stranici paleo mama??

  23. #273

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Hanumica, mozes mi molim te, onako kao malom debilceku, reci koje DHEA da kupim?
    Moze neke sa amazona? Od tamo mi je najzgodnije.
    Ili bolje ovo: https://www.ergomaxshop.de/biomatrix...-bio-identisch

  24. #274

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Pitam jer na medpex im izbacuje cudne rezultate, a jedan od njih je i Kukident Haftcreme!
    Na docmorris nema.

  25. #275
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Dobila sam preporuku od mpo dr da počnem uzimati DHEA sad 4 mj prije postupka. Jeste da ljetos punim 38godina, ali su mi svi hormoni ok. Jedino što sam low responder i imam malu zalihu js i to znam od 31.god kad smo krenuli s mpo.
    Zanima me da li da kontroliram DHEA prije uzimanja, da li bi vi uzimali na mom mjestu (uredni hormoni, nikad problem kod mene). Malo sam si zbunjena.

    Također molim preporuku koji dhea i CoQ10 kupiti.
    Hvala

  26. #276
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Svakako treba cekirati DHEA prije uzimanja tbl.

    Ovdje na linku od hanumice imas sve info..koji dhea, koja omega, Coq10 i jos puno savjeta.

    http://www.paleo-mama.com/

  27. #277
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Preporučam kontrolirati DHEA-S. Čemu uzimati preparat ako ga imaš dovoljno?
    Ja sam imala 39 godina kad sam ga kontrolirala i bio je unutar preporučenih vrijednosti, ali bliže gornjoj granici... A isto tako sam spadala u low respondere...

  28. #278
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam kontrolirati DHEA-S. Čemu uzimati preparat ako ga imaš dovoljno?
    Ja sam imala 39 godina kad sam ga kontrolirala i bio je unutar preporučenih vrijednosti, ali bliže gornjoj granici... A isto tako sam spadala u low respondere...
    Dr želi povećati broj i kvalitetu mojih js jer smo sad sa svih 225iu gonala sobili 3js od kojih je samo jedna bila ok i naravno, ostali smo bez transfera. Muž ima OAT i loš nalaz. Tražim i način kako njemu poboljšati stanje. Pio je bioastin i nakon 3mj je s-gram bio puno bolji, ali nakon 5mj je isti kao na početku.
    Dugo smo van mpo voda i vidim da ima puno novih saznanja i lijekova, a ja sam izašla iz štosa
    Također mi je dhea djeluje dosta riskantno uzimati bez prethodne provjere, a dr mi je to prepisala kao da je sitnica. I ovako imam masnu kosu i sa skoro 38god imam masno lice i ponekad akne. Dosta važem jer znam da ću si prebacivati ako ne uspijemo, a ja ne probam bar s nekom alternativom.
    Dala bi mi i estrofem priming protokol te elonvu.

  29. #279
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni se to ne čini sitnica. Svakako bi provjerila na tvom mjestu.

    Estrogen priming i Elonva mi se čine razumna opcija.

  30. #280
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to ne čini sitnica. Svakako bi provjerila na tvom mjestu.

    Estrogen priming i Elonva mi se čine razumna opcija.
    Hvala Mojca
    Znaš li gdje bi mogla naći više info o takvom protokolu i o elonvi? Može i u inbox da ovdje ne gušim temu

  31. #281
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Žao mi je, ne znam.
    Nisam to prolazila, pa se nisam bavila time.

  32. #282
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Koliko se sjecam odgovora mog mpo doktora, rekao je da estrogen priming i elonva ne idu zajedno.
    Ja sam estrogen priming imala u dobitnom ciklusu, ali ne s elonvom. Cak sam u tom (dobitnom) ciklusu prekinula dogovorenu stimulaciju zbog lose reakcije i nastavila samo s jednim gonalom dnevno. Od toga dobila 2js (a imala 8 antralaca!!), od 2js su se obadvije oplodile..cura je sad 2.5god ☺.
    S estrogenom sam nastavila i nakon punkcije..uz naravno obavezne utriće.

  33. #283
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se sjecam odgovora mog mpo doktora, rekao je da estrogen priming i elonva ne idu zajedno.
    Ja sam estrogen priming imala u dobitnom ciklusu, ali ne s elonvom. Cak sam u tom (dobitnom) ciklusu prekinula dogovorenu stimulaciju zbog lose reakcije i nastavila samo s jednim gonalom dnevno. Od toga dobila 2js (a imala 8 antralaca!!), od 2js su se obadvije oplodile..cura je sad 2.5god ☺.
    S estrogenom sam nastavila i nakon punkcije..uz naravno obavezne utriće.
    Ajmeee sad si me bacila u dilemu. Svakako ću pitati dr da mi malo pojasni zašto takav protokol. I mene si ponukala da malo više kopam za informacijama.

  34. #284
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Ja sam ovaj ciklus na Elonvi (3dc) i za sad sam samo na njoj. Sutra ćemo vidjeti kakva je situacija i da li ću još što dobiti. Od preparata za kvalitetu js uzimam Omegu3.

    mare157 MM ima isto OAT i njemu nismo nikako do sad uspjeli popraviti spermiogram (ustanovljeno je naknadno genetsko oštećenje y kromosma). Pio je astaxsantin - biosatin, selen, cink, folnu, tribestan, jeo je orašaste, kravlji sir...ma svašta. Sad smo uzeli fertilup, pa ćemo vidjeti dal ćemo barem mrvicu morfologiju popraviti, kad ne možemo količinu.

  35. #285
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmeee sad si me bacila u dilemu. Svakako ću pitati dr da mi malo pojasni zašto takav protokol. I mene si ponukala da malo više kopam za informacijama.
    gle, od elonve se ocekuje da malo mobilizira bolje nego ostali lijekovi ionako polijene jajnike low responderica. citala sam tada dosta o elonvi i po iskustvima postoje zene koje imaju odlican response na taj lijek u odnosu na ono sto su do tada pokusale. opet postoje one kojima ni to ne pomaze.
    primjedba - lijek postoji u dvije jacine, ovisno o kilazi pacijentice
    ja sam u skupini onih koji nisu posebno reagirali na taj lijek. dobila sam elonvu na 3dc i do 7-8dc nisam nista drugo smjela pikati. valjda je doc htio vidjeti kakvo je stanje. od kojih 7-8 antralaca se vidio jedan folikel i jos jedan sitnijii. onda je doc pojacao s puregonom 225IE, pa smo dosli na tri. end of story je bio taj da su se folikli neravnomjerno razvijali i tako smo dobili tri JS, od toga jedna zrela. tocno sam znala da ce se samo jedna razviti i po E2 koji je vadjen pred stopericu. ta jedna se i oplodila ali stala s razvojem 2.dan od punkcije.
    so far, za mene je elonva prosla s nula bodova.

  36. #286
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Ovu je bas slaba reakcija na lijek. Nesto kao ja s gonalima u ovom zadnjem postupku.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    gle, od elonve se ocekuje da malo mobilizira bolje nego ostali lijekovi ionako polijene jajnike low responderica. citala sam tada dosta o elonvi i po iskustvima postoje zene koje imaju odlican response na taj lijek u odnosu na ono sto su do tada pokusale. opet postoje one kojima ni to ne pomaze.
    primjedba - lijek postoji u dvije jacine, ovisno o kilazi pacijentice
    ja sam u skupini onih koji nisu posebno reagirali na taj lijek. dobila sam elonvu na 3dc i do 7-8dc nisam nista drugo smjela pikati. valjda je doc htio vidjeti kakvo je stanje. od kojih 7-8 antralaca se vidio jedan folikel i jos jedan sitnijii. onda je doc pojacao s puregonom 225IE, pa smo dosli na tri. end of story je bio taj da su se folikli neravnomjerno razvijali i tako smo dobili tri JS, od toga jedna zrela. tocno sam znala da ce se samo jedna razviti i po E2 koji je vadjen pred stopericu. ta jedna se i oplodila ali stala s razvojem 2.dan od punkcije.
    so far, za mene je elonva prosla s nula bodova.
    Ista stvar i kod mene, nula bodova s Elonvom, a polagala sam velike nade u nju

  38. #288

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    4

    Početno

    Voljela bih da mi se javiš. Ja sam nova ovdje a potrebno mi je nekoliko informacija.

  39. #289

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pozdrav cure!
    Nova sam na ovoj temi. Da se ukratko predstavim: 29 god., AMH 8,3, FSH 10,7 (mjereno u 2.mj.2016.), vjerojatno oštećeni jajovodi (imala sam laparoskopiju prije god.dana kojom su odstranjene priraslice, no rečeno mi je da je vjerojatno i u tome problem - što je dirano, dirano je); MM sve ok.
    Prošli smo prvi ivf, nažalost neuspješno.
    Čitajući ovu temu, odlučila sam poraditi na kvaliteti jajnih stanica.
    Budući da mi je DHEA 7,1, mislim da mi to ne treba, ali odlučila sam uzimati vitamin D, omegu 3 i COQ10 (mislim da bi 400 mg bilo ok). Nova sam u svemu tome i pojma nemam gdje naručiti, od kojeg proizvođača, koju količinu uzimati na dan i sl. Također me zanima koliko vremena je potrebno da to počne djelovati. U novi postupak ću vjerojatno u rujnu... Svi odgovori/iskustva i savjeti su dobro došli Hvala!

  40. #290

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pozdrav cure!
    Nova sam na ovoj temi. Da se ukratko predstavim: 29 god., AMH 8,3, FSH 10,7 (mjereno u 2.mj.2016.), vjerojatno oštećeni jajovodi (imala sam laparoskopiju prije god.dana kojom su odstranjene priraslice, no rečeno mi je da je vjerojatno i u tome problem - što je dirano, dirano je); MM sve ok.
    Prošli smo prvi ivf, nažalost neuspješno.
    Čitajući ovu temu, odlučila sam poraditi na kvaliteti jajnih stanica.
    Budući da mi je DHEA 7,1, mislim da mi to ne treba, ali odlučila sam uzimati vitamin D, omegu 3 i COQ10 (mislim da bi 400 mg bilo ok). Nova sam u svemu tome i pojma nemam gdje naručiti, od kojeg proizvođača, koju količinu uzimati na dan i sl. Također me zanima koliko vremena je potrebno da to počne djelovati. U novi postupak ću vjerojatno u rujnu... Svi odgovori/iskustva i savjeti su dobro došli Hvala!

  41. #291

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure!
    Nova sam na ovoj temi. Da se ukratko predstavim: 29 god., AMH 8,3, FSH 10,7 (mjereno u 2.mj.2016.), vjerojatno oštećeni jajovodi (imala sam laparoskopiju prije god.dana kojom su odstranjene priraslice, no rečeno mi je da je vjerojatno i u tome problem - što je dirano, dirano je); MM sve ok.
    Prošli smo prvi ivf, nažalost neuspješno.
    Čitajući ovu temu, odlučila sam poraditi na kvaliteti jajnih stanica.
    Budući da mi je DHEA 7,1, mislim da mi to ne treba, ali odlučila sam uzimati vitamin D, omegu 3 i COQ10 (mislim da bi 400 mg bilo ok). Nova sam u svemu tome i pojma nemam gdje naručiti, od kojeg proizvođača, koju količinu uzimati na dan i sl. Također me zanima koliko vremena je potrebno da to počne djelovati. U novi postupak ću vjerojatno u rujnu... Svi odgovori/iskustva i savjeti su dobro došli Hvala!
    Poslala sam ti poruku

  42. #292

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Vidjela sam, i odgovorila Hvala ti!

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Žene moje, imala bih jedno pitanje. Ne znam jesam li na dobroj stranici, a ako nisam, uputite me, pls. Naime, iza mene je 5 stimuliranih postupaka. Imam slabu rezervu, amh nizak, lpsc, ciste, histeroskopije-septum, mutacija trombofilija pai gen heterozigot 4g/5g, za što pijem aspirin protect, tsh 2,5, pijem eutirox, sada je oko 1,5. Već sam rekla, slabo reagiram na stimulaciju, ali svaki put je došlo do transfera barem jednom 8-st. Nikada nije došlo do implantacije. To je bit. Da li postoji nešto još da uradim od nalaza, ima li ikakve šanse da poboljšam šanse za implantaciju? dr. govore da nema, ali ja ne mogu da mirujem i pustim sve slučaju, dok mi postupak za postupkom odlazi...Ili, stvarno nema ništa?! Došla sam ovdje na forum, jer me razumijete, znate o čemu pričam, i ako ima bilo što što bi pomoglo, vi ćete znati.
    Unaprijed hvala...

  44. #294

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, imam pitanje.
    Koliko je opasno/preporucljivo piti coq10 i nakon ovulacije? U slucaju da je doslo do trudnoce?
    Htjela bih poceti s pijenjem no razmisljam sto ako slucajno zatrudnim dok cekam novi postupak...iako je mala sansa jer vec skoro 4 god.nista..al ono, uvijek je moguce. A sad bas da pazimo..ne znam, ipak to ne bi ako bas ne moramo, mozda se bas zalomi
    Sta kazete?

  45. #295

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure!
    Nova sam na ovoj temi. Da se ukratko predstavim: 29 god., AMH 8,3, FSH 10,7 (mjereno u 2.mj.2016.), vjerojatno oštećeni jajovodi (imala sam laparoskopiju prije god.dana kojom su odstranjene priraslice, no rečeno mi je da je vjerojatno i u tome problem - što je dirano, dirano je); MM sve ok.
    Prošli smo prvi ivf, nažalost neuspješno.
    Čitajući ovu temu, odlučila sam poraditi na kvaliteti jajnih stanica.
    Budući da mi je DHEA 7,1, mislim da mi to ne treba, ali odlučila sam uzimati vitamin D, omegu 3 i COQ10 (mislim da bi 400 mg bilo ok). Nova sam u svemu tome i pojma nemam gdje naručiti, od kojeg proizvođača, koju količinu uzimati na dan i sl. Također me zanima koliko vremena je potrebno da to počne djelovati. U novi postupak ću vjerojatno u rujnu... Svi odgovori/iskustva i savjeti su dobro došli Hvala!
    Draga @Mimsi, evo i mene s prošle zajedničke, na ovoj temi - nakon neuspjeha imam ista pitanja kao i ti za poboljšanje kvalitete jajnih stanica. Možeš li mi proslijediti nekak u pp ili javno svejedno mi je, što su ti od info, dale iskusnije cure kako sve to konzumirati - koliko - gdje naručivati i sl.

    Hvala puno!

  46. #296

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Hej Glow imas pp

  47. #297

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Za one koje planiraju naručiti Q10, na sniženju je trenutno na iHerb-u

    100 mg: http://hr.iherb.com/doctor-s-best-hi...9?rcode=ktb637
    600 mg: http://hr.iherb.com/doctor-s-best-hi...5?rcode=ktb637

  48. #298

  49. #299

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Babin zub go ima kao lek u bugarskoj pod imenom tribestan isto je i u makedoniji go ima pcelica 84 jel imas ispitanovit d i jel imas uradzeno ogtt test i insulin imas li ispitano izvini sto ovako ti pisem jer ja sam makedonka

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,svima!

    Nova sam na forumu ali već stara u MPO vodama, a opet, nista mi nije jasno.
    uzrok neplodnosti nepoznat. Naizgled i po nalazima, sve ok.MM nalaz uredan.

    Zadnji drugi po redu pokušaj icsi 03. 2015.

    Sad oporavljena od poraza, pokušavam krenuti dalje u postupke.
    Ja sam 41 mm 47 godina.
    Slučajno nabasam i na ovu temu o DHEA,
    Naravno odmah uradim analizu spolnih hormona, plus inhibin B, AMH i DHEA.
    Čini mi se da vi ovdje očitavate te analize u letu pa ako nekom nije mrsko nek odvoji malo vremena i za mene.

    prlolaktin 396,5 ref 102-496
    DHEA 5,3 ref 1,62-6,02
    estradiol 28,12 ref 26,7-156,0
    AMH 0,311 ref 0,10-2,96
    FSH 7,3 ref 3,5 -12,5
    progesteron 0,526 ref 0,15- 1,10
    testosteron 0,133 ref 0,06- 0,82
    inhibin B 42,4 ref 15- 200
    jutarnji kortizol u serumu 347,4 ref 171 - 536

    Iskreno, ja sam se pogubila u čitanju o svemu i svačemu što bi moglo uticati na plodnost.
    Nekako sam se duboko razočarala kad iz 1 iui i 2 icsi nismo uspjeli, a imam hrpu "urednih" nalaza.
    hormoni štitne, vitamini, minerali (malo mi je nizak mg i vit D), NK cells, inzulnemije,
    Sklonost trombofiliji imam ali imala sam i terapiju u zadnjem postupku.
    Ipak sam low respond.
    Uvjek samo tri js, ali kvalitetne i oplođene sve.
    Da pijem ovo što hanumica preporučuje iako mi DHEA baš nije niska ili...?

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •