Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: dojenje i trajna ondulacija (minival)

  1. #1
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno dojenje i trajna ondulacija (minival)

    Neznam di bi nasla inf koliku bi trebalo pauzu napraviti sa dojenjem ako se zeli napraviti trajna ondulacija iliti minival. Naime ja dojim već 2 god i 8 mjeseci 2x dnevno trenutno. Ako mi je mala par dana kod bake ili tete ne dojim, ali kad se vrati kuci nastavljamo di smo stali. Nigdje nisam pronasla inf da li i koliko se kemikalije mini vala zadrzavaju u organizmu, točnije u mlijeku a jako bih voljela napraviti isti. Ako vi znate pomagajte. Recimo ako odem na kakvo vjenčanje di ću piti alkohol sa dojenjem stanemo koji dan da se prolufta mlijeko, ali ovo mi je nepoznanica. takodjer me zanima da li znate za farbanje kose i izlučivanje u mlijeko.

    Hvala na informacijama

    lp

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    zar još postoji trajna ondulacija?

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Potpisujem cvijetu!
    Ok je dojiti isti dan, samo nemoj da je dijete s tobom dok imaš tu kemiju na glavi. Da ne udiše.

    A ovo:
    ako odem na kakvo vjenčanje di ću piti alkohol sa dojenjem stanemo koji dan da se prolufta mlijeko
    Alkohola u mlijeku ima koliko ga ima u nekom trenutku u krvi.
    Kad je eliminiran iz krvi, eliminiran je i iz tvog mlijeka.
    Budući da u krvi (i mlijeko) ulazi stvarno mala količina alkohola (do 2%), dosiže vrhunac 1/2 do 1 sat od konzumiranja (više, ako jedeš istovremeno) i nakon toga razina opada (u krvi i mlijeku) i eliminira se, ovisno o vrsti i količini alkohola koji piješ i o tome koliko kila imaš, u vremenu od 2-3 sata (vino i pivo) do 13 sati (žestica), jedna "doza" (čaša).
    Dakle, nema potrebe stati koji dan da se proluftaš.
    Ako umjereno piješ, nakon par sati možeš dojiti. Ako se napiješ ful, trebaš prestati dojiti dok se ne otrijezniš.

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja ću se prišlepati na temu s pitanjem o brazilskom feniranju.
    To je nešto obrnuto od 'ladne trajne dakle kosa se ravna s kao fol potpuno prirodnim sastojcima, keratin blabla (tako tvrde frizeri koji je rade) ali ja sam našla na netu da u toj smjesi ima i formaldehida. Pitanje je - da li je to isto kao i kemikalije mini vala (tj. ima li i tamo formaldehida), ili ću morati još neko vrijeme hodati kao raščupano strašilo?

  5. #5
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Cvijeta, da postoji, ali sad se moze raditi na velike viklere čime lokne izgledaju prirodnije.
    BusyBee ma čitala sam i ja da se nakon par sati to sve izluči, ali nekako od svoje paranoje ipak sutradan ne dojim.
    Pa ja se nisam farbala (lakirala nokte, koristila parfeme niti antperspirante na bazi aluminija) od kad sam saznala da sam trudna pa do prije par mjeseci od paranoje, sad kontam misica je već veća, jede sve i dojim ju puno manje nego kad je bila manja pa sam svoju mišiju boju napokon prefarbala, e sad bi svoju ravnu kosu koja je od 4 god držanja u repu podosta oslabila malo napuhnnula minivalom i da imam nekakvu frizuru napokon. I to bih radila u frizerskom salonu tako da nema sanse da bi dosla sa malom tamo.

  6. #6
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    sve prolazi, samo ondulacija je trajna

  7. #7
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    reko bi mm što bi dala trajnu oVulaciju?

  8. #8
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Pa ja se nisam farbala (lakirala nokte, koristila parfeme niti antperspirante na bazi aluminija) od kad sam saznala da sam trudna pa do prije par mjeseci od paranoje,
    Antiperspirante s aluminijem je bolje ne koristiti. Trudna ili ne.

    Što se tiče frizerske kemije, našla sam jedino da se preko kože apsorbira vrlo mala, beznačajna količina, a onda još manje (damo djelić toga) u mlijeko, ako uopće.
    Kad uzmeš u obzir da su svi ti zahvati još manje opasni što je dijete starije, što je teže, što rjeđe cica... odite se uljepšati, cure, ako vam je to gušt.

  9. #9
    peppa&braci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Salona
    Postovi
    76

    Početno

    evo mene iz "struke". BusyBee je sve lipo rekla. Usput..i trajna ond. i keratinski tretman( popularno brazilsko feniranje) se ne rade direktno do koze vec 0.5-1cm od koze (u pravilu) al da ce vas ugusiiiit isparavanje to budite spremne. P.s-trajna na velike viklere samo kod isprobane frizerke ili ako je vec netko prije kod iste bio da se me razocaras

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ee, to te ja pitam, zeleno svjetlo i od savjetnice i od frizerke, idem odmah! (čim potrošim ovu dozu Fitovala, dotle će mi valjda poispadat sve vlasi zaostale od trudnoće pa bude manja cijena )

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, da, na isparine sam i mislila, malo više peče za oči nego šta davi...a valjda mi se neće formaldehid kroz oči apsorbirat u mlijeko

  12. #12
    peppa&braci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Salona
    Postovi
    76

    Početno

    ponesi gas-masku
    javi nam kako je proslo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •