Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 215

Tema: Mlijeko na analizu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno Mlijeko na analizu

    Od starijih generacija sam već više puta čula da su im analizirali mlijeko u rodilištu i ustvrdili kako imaju vodeno mlijeko pa su prestale dojiti. To je valjda nekada bila praksa. Moja nona je isto dobila nalaz da ima vodeno mlijeko kad je rodila mog tatu pa je dobila uputnicu da ode po drugo mlijeko, tada su davali izdojeno mlijeko drugih žena (barem nešto dobroga)

    No brine me što to i danas rade. Prijateljici analizirali mlijeko kad je rodila prije 8 godina, a jučer mi teta kaže za jednu ženu, njenu poznanicu koja ima bebu od 3 mjeseca i kako beba jako slabo napreduje, otišli za Ri i tamo joj analizom ustanovili da ima vodeno mlijeko i uputili je na formulu. Rekla sam joj da joj poruči neka ne prestane dojiti i neka joj da moj broj pa da je ja dalje uputim.


    Pitanje je kako je to moguće? Kakva je to analiza? Na temelju čega oni ustanove da je mlijeko vodeno? Kako uvjeriti ženu koja ima med.nalaz u ruci da je njeno mlijeko nikakvo da ustvari ima dobro mlijeko i daje to najbolje za njenu bebu?

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    joj joj joj
    nemam sad vremena za odgovor, samo da se zgrozim, znam da će netko već uskočiti s odgovorom

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Pa ono prvo mlijeko, a to je najvjerojatno ono koje su dale na analizu, i treba biti vodeno. Čisto sumnjam da su im uzimali uzorak upravo tog trenutka kad se dijete skinulo sa sise nakon što se dosita najelo. Zato vjerujem da su sirote žene ni krive ni dužne (umjesto da ih upute u pravilno dojenje) ubili u pojam kako nemaju dobro mlijeko i to bazirali na rezultatima uzorka uzetog na krivi način.

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Još malo pa ćemo imati i za po doma

    http://www.miris.se/doc/specs/Miris_...ons_HMA_EN.pdf

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ajme meni

    ajmeeeeeeeeeee ...

    i sad ce netko nadobudan kupit taj instrument i sta onda? kako ce tumacit rezultate? koga ce konzultirat? ajme, ajme ... vec vidim sta moze bit od svega toga ...

  6. #6
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    A joooj...
    Ja sam se sva tresla kad sam bila na probnom dojenju, ono: posisa, izvažu je, posisa, izvažu je...

    I izdajala sam se prva tri tjedna jer nije htjela sisati i netko iz obitelji je vidio boju tog "prvog", vodenastog mlijeka pa se zgrozio.

  7. #7
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    A joooj...
    Ja sam se sva tresla kad sam bila na probnom dojenju, ono: posisa, izvažu je, posisa, izvažu je...

    I izdajala sam se prva tri tjedna jer nije htjela sisati i netko iz obitelji je vidio boju tog "prvog", vodenastog mlijeka pa se zgrozio.
    joj,netko iz obitelji, da mi je znat tko
    kakve sve gluposti treba izmislit da se mladi roditelji prestraše i prave od prirodnih stvari NASIne projekte-žalosno.

  8. #8
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    to vaganje.... ajmeeee sad sam si smiješna, ali ima negdje moja tema, vagan je SVAKO hranjenje u petrovoj, SVAKO HRANJENJE na rebru dok je ležao bolestan. i toliko su me izmučili time da sam luda od svega drugi dan nakon otpusta sa odjela poslala dragog po vagu. pa smo svako hranjenje i doma jadno dijete mučili. ono za poluditi. jedino tome to služi. da sam imala i tako neku glupost za analizu mlijeka bilo bi- ubi me bože!!! sva sreća da sam se pojadala tu na forumu i bilo mi je lakše kad su me iskusnije cvure smirile i podržale. ne mogu vjerovati da i time žene plaše i odvraćaju od dojenja.
    ne bi vjerovale, ali od tih par ženskica koje sam upoznala u rodilišu i s kojima se povremeno čujem, još jedino ja djim dijete. a djeca nam nisu ni 6 mjeseci. ok, jedna je prestala pred neki dan iz zdravstvenioh razloga ali svim ostalim je netko rekao ili da im 'mlijeko nije dovoljno dobro' ili da su 'ostale bez mlijeka'. da ne bi bilo zabune- sve su fakultetski obrazovane osobe, iako to nije nikakav pokazatelj znanja o dojenju. a nekima su naravno to sugerirali zdravstveni radnici, medicinske sestre koje rade sa dojenčadi i sl. PRESTRAŠNO.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Pa ono prvo mlijeko, a to je najvjerojatno ono koje su dale na analizu, i treba biti vodeno. Čisto sumnjam da su im uzimali uzorak upravo tog trenutka kad se dijete skinulo sa sise nakon što se dosita najelo. Zato vjerujem da su sirote žene ni krive ni dužne (umjesto da ih upute u pravilno dojenje) ubili u pojam kako nemaju dobro mlijeko i to bazirali na rezultatima uzorka uzetog na krivi način.
    Znam da je to vjerojatno bilo ono prvo mlijeko, ali kako da doktori neznaju da je to tako? Šta se može napraviti u tom pogledu?

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    A joooj...
    Ja sam se sva tresla kad sam bila na probnom dojenju, ono: posisa, izvažu je, posisa, izvažu je...

    I izdajala sam se prva tri tjedna jer nije htjela sisati i netko iz obitelji je vidio boju tog "prvog", vodenastog mlijeka pa se zgrozio.
    joj,netko iz obitelji, da mi je znat tko
    kakve sve gluposti treba izmislit da se mladi roditelji prestraše i prave od prirodnih stvari NASIne projekte-žalosno.
    Sad kad to gledam, ne zamjeram jer ljudi fakat ne znaju.
    Ali tada- kad si tek postao roditelj, ne ide ti glatko dojenje kao što si mislio... :/ preispituješ.
    Ali...moram reći da sam imala veliku podršku. Unutar te iste obitelji

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Ali...moram reći da sam imala veliku podršku. Unutar te iste obitelji
    koja diplomacija

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    ne bi vjerovale, ali od tih par ženskica koje sam upoznala u rodilišu i s kojima se povremeno čujem, još jedino ja djim dijete. a djeca nam nisu ni 6 mjeseci. (...) da ne bi bilo zabune- sve su fakultetski obrazovane osobe, iako to nije nikakav pokazatelj znanja o dojenju... PRESTRAŠNO.
    ovako sam slično i ja mogla reći već 4 mj nakon poroda...

  13. #13
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    prvi put čujem za ovako nešto :shock:

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Aaaaaaaaaaaa Majo, ubila si mi ovaj dan

    BAs sam isla citati, ZASTO bi netko analizirao mlijeko, oni onda ponudise svoj odgovor

    for instance when the infant weight gain is too low or the milk needs to be fortified
    Da, kad dijete ne dobiva dovoljno na kilazi, to je sigurno zato jer mlijeko nije dovoljno dobro, nema veze s dudom, hranjenjem na sat, dodavanjem caja/vode, neefikasnim sisanjem ili tako necim "prizemnim"


    AAAAAAAAAAAAAAAAAAA

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To je samo sofisticirani mambo-džambo za dati alibi za prestanak dojenja.

  16. #16
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    To je samo sofisticirani mambo-džambo za dati alibi za prestanak dojenja.
    Slažem se.
    Čula sam ja i one "da je mlijeko prejako i premasno pa da je dijete zato jako"

  17. #17
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    To je samo sofisticirani mambo-džambo za dati alibi za prestanak dojenja.
    Slažem se.
    Čula sam ja i one "da je mlijeko prejako i premasno pa da je dijete zato jako"
    i ja!!! lovro jelte dobro napreduje pa ni to kakti ne valja

  18. #18
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Drage mame!
    Baš mi je drago da je dotična mama otvorila ovu temu. Iskreno nakon nekih mjesec dana Larinog života sam i ja pomislila da moje mlijeko nije dovoljno kvalitetno za našu bebu jer je vodenasto nakon toga su me i MM i svi ukučani razuvjeravali dok Lara nije sa samo 2 mjeseca dostigla punih 6,5 kila tada sam odustala od razmišljanja o analizi mog mlijeka. Danas dojim uz Larinu dohranu i Lara ima 9850 i za 5 dana punih 7 mjeseci i super nam ide. Dakle svim mamama nemojte sumnjati u kvalitetu kao i u količinu ( ima li ga ili nema dovoljno majčinog mlijeka) za vašu bebu.
    Od nas samo još svim mamama i bebicama

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    To je samo sofisticirani mambo-džambo za dati alibi za prestanak dojenja.
    Ma ako neka mama ne želi dojiti uvijek će naći razlog, pa i bez toga.

    Ja se i dalje pitam šta je sa doktorima, pedijatrima, patronažnama...? Grozim se od toga da med.osoblje NE ZNA da je majčino mlijeko UVIJEK najbolja opcija i da NE POSTOJI mlijeko koje nije dobro. Oni čak imaju i analizu. Kakva je to analiza? Jel koja mama ima taj papir i čime uspoređuju vrijednosti u mlijeku? Koji su kriteriji?

    Ja nisam nikada posumnjala u svoje mlijeko iako je M. dobio u prva 4 mj samo 1.450 gr.

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vjerojatno se ne razlikuje bitno od analize kravljeg mlijeka kojom Dukat i njima slični discipliniraju svoje kooperante. Čak se ni nakana ne razlikuje.

  21. #21
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    nakon ovoga možemo uskoro očekivati i komjutorizirani brojač mokrih i pokakanih pelena koji odmah oduzima izbačeni sadržaj od djetetove tjelesne težine i u sekundi izračunava koliko je nakon pune pelene dijete lakše, tj. koliko bi ml adaptiranog trebalo dobiti e nebili mirno usnulo i nadomjestilo izgubljene grame

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mene je naprosto fascinirao (budući da sam imala priliku vidjeti, koristeći prsne školjke) različit izgled mlijeka u pojedinim fazama. Iz dojke na koju sam dojila curilo je bijelo gusto mlijeko, a iz one koja je bila spremna za sami početak podoja gotovo prozirna tekućina. Nije mi bio potreban nikakav analizator, ali sam znala da je takav sastav mlijeka normalan. I bitno je ono jedna dojka u periodu 2-3 sata da se dođe do masnijeg mlijeka.
    Analiza mlijeka!? Pa trebalo bi izdojiti kompletnu dojku iz više puta da se dobije pouzdan rezultat. Ma glupost, sve u svemu.

  23. #23
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Strobery, potpis.

  24. #24
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    strava i uzas :shock: kako li je covjecanstvo prezivjelo cijeli svoj vijek na sisi, a bez ovog "analizatora"...

  25. #25
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ne mogu vjerovati :shock: . Kuda ide ovaj svijet

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    A vjerujte da nekad čovjek sam posumlja u sebe i da bi bilo dobro da se radi analiza ali pod pravim uslovima (zadnje masno mlijeko) i sa nekom vrstom ispravne tablice. Kada bi majke koje su sumnjale u sebe ili im je neko od rodbine govori da imaju slabo mlijeko imale pozitivan nalaz mogle bi njime svima začepiti gub... a i one bi bile smirene.
    Vjerujte da bi sada najradije imala taj aparat i nalazom im svima začepila gub....
    Moj Emir sada već 13 mj je u zadnjih 6 mj. dobio samo 600 gr iako je u prvih 6 mj isključivog dojenja dobivao gotovo po 1000 g

  27. #27
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Prestrašno
    Ubiti u pojam mladu majku....

  28. #28
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Vjerujte da bi sada najradije imala taj aparat i nalazom im svima začepila gub....
    Moj Emir sada već 13 mj je u zadnjih 6 mj. dobio samo 600 gr iako je u prvih 6 mj isključivog dojenja dobivao gotovo po 1000 g
    Ma šta će ti analizator, vidi mu obrašćića

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    A vjerujte da nekad čovjek sam posumlja u sebe i da bi bilo dobro da se radi analiza ali pod pravim uslovima (zadnje masno mlijeko) i sa nekom vrstom ispravne tablice. Kada bi majke koje su sumnjale u sebe ili im je neko od rodbine govori da imaju slabo mlijeko imale pozitivan nalaz mogle bi njime svima začepiti gub... a i one bi bile smirene.
    Vjerujte da bi sada najradije imala taj aparat i nalazom im svima začepila gub....
    Moj Emir sada već 13 mj je u zadnjih 6 mj. dobio samo 600 gr iako je u prvih 6 mj isključivog dojenja dobivao gotovo po 1000 g
    Pa necemo valjda raiditi analizu zbog takvih slucajeva? Zbog takvih slucajeva se prosurfa i pronadju tocne informacije o djetetovom dobivanju na tezini, pa se nauci da je to normalan i ZDRAV razvoj djeteta. Zamisli da cijele godine i nakon dobiva 1kg mjesecno :shock:

    Za takve stvari ne treba analiza mlijeka, treba samo vratiti samopouzdanje majkama da je njihovo tijelo u stanju proizvesti apsolutno savrseno mlijeko bas za to dijete

  30. #30
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Ne mogu vjerovati :shock: . Kuda ide ovaj svijet
    Ovaj svijet je već tamo barem zadnjih 40-tak godina, jer za testiranje mlijeka sam čuo od mame svoje frendice čije su mlijeko (prije nekih 40 godina) poslali na analizu, bilo je "slabo" i ona je "morala" prijeći na bočicu. (a frendica je do tada sasvimnormalno napredovala)

    Dakle ništa novo, samo što su na staru kramu stavili LCD displej, a nakana je cijelo vrijeme ista.

  31. #31
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    baka od mm-a je pocetkom pedesetih odustala od dojenja jer su joj poslali mlijeko na analizu, rekli da je preslabo, i hop - kravlje!

  32. #32
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ma ja prvi puta čujem za analizu majčinog mlijeka, odnosno da postoji i da je postojala sprava za to.
    Znam da se uvijek zaključivalo da mlijeka "nema ili je slabo" zato što se beba budi noću, odnosno plače između podoja, "jer se ne smije dojiti u razmacima kraćim od 3 sata, a prije podoja bradavicu očistiti alkoholom" :shock: :shock: - takve upute je dobila moja mama i, naravno, nije nas dojila duže od mjesec dana

  33. #33
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    a prije podoja bradavicu očistiti alkoholom"
    meni sveki savjetovala acidi borici :shock:

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    baka od mm-a je pocetkom pedesetih odustala od dojenja jer su joj poslali mlijeko na analizu, rekli da je preslabo, i hop - kravlje!
    jel ima neko s dobrim rezultatima analize?

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    odlično pitanje!

  36. #36
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Sumnjam

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Felix prvotno napisa
    baka od mm-a je pocetkom pedesetih odustala od dojenja jer su joj poslali mlijeko na analizu, rekli da je preslabo, i hop - kravlje!
    jel ima neko s dobrim rezultatima analize?
    Ima. Ova moja frendica koja je rodila prvog sina prije 8 god. u Puli ima analizu i pohvalili je kako ima super mlijeko. Rodila je u 35. tj. trudnoće pa su htjeli provjeriti hoće li biti u stanju prehraniti prijerođenu bebu . Još se ona uplašila jer je prije toga na balkonu popušila nekoliko cigareta (bila nervozna zbog cijele situacije), a nalaz super.
    Mali je dobivao po 1.500 gr na mjesec prvih par mjeseci. Bio je kao buhtlica . Koliko znam ima taj nalaz doma.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Strobery to je stara slika, nekad sa 7 mj. kada je gotovo isključivo dojio i dobivao 1000 g mjesečno.
    anchie76 pa i nije tako normalno jer se ganjamo po doktorima. Meni bi bilo dovoljno kada bi dobivao po 300 g mjesečno i sada imao 10 kg. Još da napomenem da zadnji mjesec nije dobio ništa na kilaži.

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ti imas dijete starije od godinu dana, jel tako? Onda neznam o cemu mi pricamo. Dijete obicno podupla tezinu sa 6 mj, neznam kakvo je "pravilo" do 12 mj (znam da ima nesto sto doktori spominju), al ovdje na forumu ima BRDO djece koja su ispod tih "preporucenih" tezina... Cak su se i pobrojavali. Treba postovati da je svako dijete drugacije, i da nece sva djeca dobivati isto. I to nije do tvog mlijeka nego do metabolizma tvog djeteta. Tako da taj "stoj" opet ne bi nista pokazao, jer nije do tebe nego do djeteta

  40. #40
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uostalom, i svjecka zdravstvena je nedavno korigirala tablice tako da reflektiraju napredovanje isključivo dojene djece. To mi je sasvim OK.

  41. #41
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ispravite me ako grijesim, mislim da je normalno da je Pliskina prijateljica imala "dobro" mlijeko u 35 tjednu kad je tada sami gusti kolostrum. Svi ostali imaju "vodeno" mlijeko jer vjerojatno daju na analizu 8-10 dan ili jos kasnije kad i treba bit prvo mlijeko vodenasto. Da ja dam svoje mlijeko sada na analizu uvjerena sam da bi mi ispalo vodenasto, a L ima preko 8 kg s nepunih 6 mjeseci.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ti imas dijete starije od godinu dana, jel tako? Onda neznam o cemu mi pricamo. Dijete obicno podupla tezinu sa 6 mj, neznam kakvo je "pravilo" do 12 mj (znam da ima nesto sto doktori spominju), al ovdje na forumu ima BRDO djece koja su ispod tih "preporucenih" tezina... Cak su se i pobrojavali. Treba postovati da je svako dijete drugacije, i da nece sva djeca dobivati isto. I to nije do tvog mlijeka nego do metabolizma tvog djeteta. Tako da taj "stoj" opet ne bi nista pokazao, jer nije do tebe nego do djeteta
    sa 6mj poduplat sa 12 utrostrucit
    moja L je poduplala sa 4 a utrostrucila porodajnu sa 15mj, s tim da je u zadnjih 10mj dobila 2kg. to je 200g/mj. a nije mrsava. ni malo

  43. #43
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa
    ...jedna je prestala pred neki dan iz zdravstvenih razloga ali svim ostalima je netko rekao ili da im 'mlijeko nije dovoljno dobro' ili da su 'ostale bez mlijeka'. da ne bi bilo zabune- sve su fakultetski obrazovane osobe, iako to nije nikakav pokazatelj znanja o dojenju. a nekima su naravno to sugerirali zdravstveni radnici, medicinske sestre koje rade sa dojenčadi i sl. PRESTRAŠNO.
    Meni se čini da je to samo izlika za prestat dojit. Pa ko normalan na komentar ''e, ti si ostala bez mlijeka'' kaže ''a, ok, onda prestajem dojit.'' Samo kaj je zgodnije reč ''rekla mi je patronažna da nemam dovoljno mlijeka'' (jer će to netko tko nije informiran o dojenju popušit), nego reč 'meni se ne da budit 100 x na noć i dojit 100 x na dan. Čula sam jednu kod pedijatrice u čekaoni neki dan kak objašnjava da je dojila mjesec dana i onda je 'presahnulo'. Ja si mislim joj daj ženo ne kenjaj, lijepo reci 'imam malu od 13 mjeseci i novorođenče o 3 mjeseca i prenaporno mi je sve skupa...

  44. #44
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Neroslava prvotno napisa

    Meni se čini da je to samo izlika za prestat dojit. Pa ko normalan na komentar ''e, ti si ostala bez mlijeka'' kaže ''a, ok, onda prestajem dojit.'' Samo kaj je zgodnije reč ''rekla mi je patronažna da nemam dovoljno mlijeka'' (jer će to netko tko nije informiran o dojenju popušit), nego reč 'meni se ne da budit 100 x na noć i dojit 100 x na dan. Čula sam jednu kod pedijatrice u čekaoni neki dan kak objašnjava da je dojila mjesec dana i onda je 'presahnulo'. Ja si mislim joj daj ženo ne kenjaj, lijepo reci 'imam malu od 13 mjeseci i novorođenče o 3 mjeseca i prenaporno mi je sve skupa...
    Nebi se složila s tobom
    Zar misliš da je svim ženama koje su prestale dojiti bilo prenaporno?
    Ne misliš li možda da su ipak neke okolnosti, posložene jedna na drugu, stvarno dovele da žena nema dovoljno mlijeka?
    Nabrojat ću ti par situacija koje vode ka smanjenoj proizvodnji mlijeka.
    Ako se ne doji na zahtjev, nego po strogo određenom vremenu - svaka 3 sata.
    Ako se daje duda varalica - pa beba umjesto da siše dojku i navlaći si potrebnu količinu mlijeka, duda u prazno.
    Ili ako se bebi daje čaj, pa je beba trenutno zasičena s čajem i ne posiše mlijeko - opet je narušen zakon ponude i potražnje.
    I još puno puno okolnosti + loša informiranost majke, slaba ili niakava podrška okoline, "dobronamjerni" savjeti tipa
    - opet cica, daj dudu, daj čaj, vidiš opet plače sigurno je gladno daj ad.
    itd. itd. itd.

  45. #45
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    I još puno puno okolnosti + loša informiranost majke, slaba ili niakava podrška okoline, "dobronamjerni" savjeti tipa
    - opet cica, daj dudu, daj čaj, vidiš opet plače sigurno je gladno daj ad.
    itd. itd. itd.
    Mislim da su ovo najčašći razlozi prestanku dojenja, a boldano je ključni razlog. Kad bi majka bila informirana, ostali razlozi ne bi niti mogli doći do izražaja.
    Neinformirana majka će, naravno, povjerovati rezultatu "analize mlijeka", osobito kad ga obavi medicinsko osoblje.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    žao mi je što tek sada vidim ovaj topić,jer bi se uključila ranije...ja sam tri puta analizirala svoje mlijeko,zato što je moja mala užasno loše napredovala a ja sam bila totalni freek,pa sam je do njenih 7.mjeseci vagala apsolutno nakon svakog podoja (pa i noćnih)i znala sam da ne posiše više od 80 ml i zato me je zanimala kalorijska vrijednost mog mlijeka,tj.postotak masti (koji je bio svaki put oko 7%,što je teško ludilo i razlog zbog kojeg nije sisala u velikim količinama)..u svakom slučaju meni je ta analiza davala utjehu,sigurnost i volju da ustrajem.
    i sada razmišljam da ga ponovo analiziram,ali iz čistog kurioziteta..(da vidim da li se šta promijenilo nakon 14 mjeseci)...

  47. #47
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Kad bi majka bila informirana, ostali razlozi ne bi niti mogli doći do izražaja.
    ja se ne bih složila, i informirana majka će posumnjati u svoju informiranost pred medicinskim osobljem koje ju obasipa suprotnim savjetima. njima bi trebao bit posao dati točne informacije, a ne sabotaža.

    osim ako pod informirana mislite "ima broj SOS telefona i zna ga koristit!"

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Kad bi majka bila informirana, ostali razlozi ne bi niti mogli doći do izražaja.
    ja se ne bih složila, i informirana majka će posumnjati u svoju informiranost pred medicinskim osobljem koje ju obasipa suprotnim savjetima. njima bi trebao bit posao dati točne informacije, a ne sabotaža.

    osim ako pod informirana mislite "ima broj SOS telefona i zna ga koristit!"
    Ja sam se davnih dana uvjerila da to što je netko med.struke ne znači da ima uvijek pravo. Puno puta su to zastarijele informacije i znanja. Ja sam se jaako informirala i bila sam 100% sigurna da moje tijelo to može. Nažalost, pokosio me užasan soor kojega smo lječili čak 6 mjeseci i koji je dojenje jaaaaaaako otežalo. Tu sam se uvjerila da doktori puno puta nemaju pojima! Sam svoj doktor, informiranost, razmišljanje svojom glavom ... Meni je pedijatrica u Ri kad je M. imao 1,5 mj. rekla da moram prestati dojiti jer je on popio malo krvi, a i zašto da se toliko mučim kad me boli Ta ista pedica mi je rekla da mu moram dati čaja da ga malo zavaram Užas!

  49. #49
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    princess puffy, kažeš nam gdje se to radi i opišeš kako? Što sve obuhvaća (ili može obuhvaćati) analiza? Koja količina mlijeka se analizira? Pretpostavljam da si ti došla do zaključka da je ta analiza smislena kad si ju ponavljala pa me baš zanima više. Ili si ju prvi put radila iz očaja, a poslije da si malo digneš samopouzdanje ?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    princess puffy, kažeš nam gdje se to radi i opišeš kako? Što sve obuhvaća (ili može obuhvaćati) analiza? Koja količina mlijeka se analizira? Pretpostavljam da si ti došla do zaključka da je ta analiza smislena kad si ju ponavljala pa me baš zanima više. Ili si ju prvi put radila iz očaja, a poslije da si malo digneš samopouzdanje ?

    Naravno radila sam iz očaja,jer mi je ona jako loše napredovala na težini,bila sam okružena s totalno ne prodojećom okolinom ("sigurno ti mlijeko nije dobro ili ga nema dovoljno")i u svakom slučaju sva tri puta vrijednosti masti su bile između 6,5 i 7% što znači da se radi o "dobrom",kalorijski visokovrijednom mlijeku (mislim da u formuli nije niti polovica tolike masti,a znam a sam uspoređivala i našla da ovčje mlijeko ima tako veliki postotak masti).
    Potrebno se je izdojiti 20 ml i tu analizu radi u Splitu Zavod za javno zdravstvo,odjel prehrane i mogu određivati samo udio masti u majčinom mlijeku.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •