Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kortikosteroidi i dojenje?

  1. #1
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno Kortikosteroidi i dojenje?

    Drage moje molim vas pomagajte,

    sestra od mojeg muza ima bebu od 2 mjeseca, ali radi upale očnog živca zbog kojeg su posumnjali da ima multiplu sklerozu i trenutno čeka rezultate pretraga propisani su joj kortikosteroidi i također su joj zabranili dojenje jer je iste trebala primati korz duže vrijeme. Ona ih je primala 5 dana koliko je bila u bolnici i sad je trenutno bez terapije istima. Pije tablete za zaustavljnje mlijeka, kojega jos uvije ima i sad joj je muka ako vise neće uzimati kortikosteroide da stane sa dojenjem, radje bi se izdajala neko vrijeme pa nastavila, ali doktori joj nisu ama bas nista objasnili prilikom otpusta iz bonice tako da ona nezna koliko se kortikosteroidi zadrzavaju u organizmu.

  2. #2
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Pitanje na temu...
    Dobila sam osip po cijelim nogama, svrbi ko sam vrag!! kaze dr. ne zna od cega... moze bit hrana, pice, reakcija na bolnicu, sok organizma, pad imunuteta, stres... bilosta moze biti okidac. Da ne moram na inekcije, dala mi je kremu sa 40% kortikosteroida i rekla ako se ne popravi morat cu na inekcije... naravno ne ide bas nesto na bolje

    Zanima me vase misljenje, posto dojim, koliko opasne su inekcije? Ajd krema jos nekako.. lokalno se nanosi... ali ne zelim prestat dojit

  3. #3
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moraš inzistirati da dobiješ mišljenje bolničkog farmakologa. Znam da su za mene zvali kad sam morala na operaciju, a dojila sam bebu od 4 tjedna, za sve antibiotik, anesteziju... Tako da za kortikosteroide pogotovo

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    odi na hitnu u bolnicu i inzistiraj na dojenju. Ne daj se, ali slušaj što ti govore. Ako treba traži drugo mišljenje.

  5. #5
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Kojeg utjecaja KS imaju na bebu uopce? Koje posljedice mogu biti?

    Dr.mi je objasnila da recimo i da se njoj (bebi) dogodi neka alergija, primila bi istu tu inekciju, tako da ona ne vidi u cemu je tolika "frka" ako mama primi

  6. #6
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako to tvoja dr. tako olako shvaća onda obavezno traži drugo mišljenje.
    Kortikosteroid je jak hormon koji kod djece može imati ozbiljne posljedice npr zastoj u rastu.
    Ja nisam dr i ne znam koji kort. i koliko prelazi u mljeko, ali to nije za zezanje.
    Naravno da bi dobila tu injekciju da ima životno ugrožavajuću alergijsku reakciju, dobiju i nedonoščad puno kort., ali zbog stope preživljavanja koja je prevaga u odnosu dugotrajne posljedice.
    Kreme s kortik. se moraju koristiti pod strogim nadzorom dr. kod beba i djece.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jesi li što rješila?

    kort . kreme se kod djece ne daju pod nadzorom liječnika, neko kontrolirano se uzimaju doma uz evidenciju što i kolko u kolko vremena
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.08.2015. at 12:34

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Potraži drugo mišljenje. Jesi ti to dobila možda urtikariju? Ja sam imala skoro 2 godine gadnih problema s njom i to u neviđenom obujmu i znam kako ti je. Izbjegavala sam kortikosteroide u širokom krugu-osim kad nije prolazilo nikako drugačije.
    Meni je bilo (je još uvijek) od pojačivača okusa (u to spada i ekstrakt kvasca).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ivana.sky, doktorica ti je u pravu. Ako ce stvarno biti potreba, KS mogu uz dojenje. Synopen (ampule) ne.

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dižem...možda ću morati uzimati kortiće (dexametazon ako se ne varam) uz dojenje cca 5 dana, savjetnice što kažete?
    "Beba" će tada imati skoro 2 godine.

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pogledaj u Lactmed bazi. Nije dovoljno istrazeno da bi bilo rezultata boljih od "valjda je ok".

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hmh. Ovi predloženi zamjenski su tipa 5x slabiji. Ajd vidjet ćemo.

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Hmh. Ovi predloženi zamjenski su tipa 5x slabiji. Ajd vidjet ćemo.
    Argente, posavjetuj se s lijecnikom
    Ako dijete ima 2 godine, nije to vise cjelodnevno nacicavanje niti jedini izvor hrane za njega, pa se uzimanje lijeka mozda moze prilagoditi tim podojima (i izbjeci potpuni prestanak)
    tipa, neposredno nakon podoja uzeti lijek, pa onda paziti da prodje x sati do sljedeceg dojenja (vidjeti tocno s lijecnikom koliko bi to trebalo biti). A dijete je vec dovoljno veliko da ga mozes malo zavarati, otici van s njim, angazirati nekoga od obitelja da se zabavi s njim (ako je bas uporan i ne mozes ga odbiti) dok ne prodje to kriticno vrijeme da moze ponovo sisati.

    Vidi s doktorom

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Tnx Emily,
    ma dijete uopce nije problem zavarati, nije neki cicoovisnik, otkad spava noc (par dana ) imamo samo po 2-3 podoja;
    nego, u mom okruzju nema doktora ni pedijatra koji ne bi odmah odrezao “prestani dojit” kad bi cuo da dijete ima 2 godine. Jedino da slazem da ima par mjeseci
    Da ne govorimo da se redom ne kuze u dojenje pa da bi mi u najboljem slucaju rekli da izdajam 5 dana koliko traje terapija (posto ja mogu izdojiti smijesne kolicine, za 5 dana adio dojenje).
    Moram dakle naci vrijeme poluraspada dexa

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    koliko sam shvatila, potreba terapije je još pod upitnikom kod tebe?
    znači, možda uopće neće biti kolizije dojenja i kortića
    a možda dijete samo prestane dojiti do tada?

    a možda su u šumi

    hoću reći, nemoj se puno unaprijed opterećivati

    i da ne dojiš 5 dana, a izdajaš te smiješne količine, ako je dijete entuzijastično i želi sisati, navući će ponovo koliko mu treba

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Cure treba mi da mi se javi neko iz rode ko zna o kasnom pocnjanju dojenja, jako kompleksna situacija pa mi treba neko ko bas zna

  17. #17
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koliko znam, Kaae je rodina savjetnica za dojenje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala Eryngym, nasla sam odgovore

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •