Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Preporuke za kineski restoran u Zg

  1. #1
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno Preporuke za kineski restoran u Zg

    Molim preporuke za dobar kineski u zg

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Molim preporuke za dobar kineski u zg
    Ovaj http://www.index.hr/foodspots/restoran/tian-tan/zagreb/
    ti preporučuju neki selebritiji, npr. Sandra Bagarić, ja nisam bila.

    Meni je najbliži onaj u Gajnicama, tamo smo dosta često. Ambijent je kičast, uređen zadnji put 1978. i totalno bezveze, ali je hrana dobra, i nije skupo.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 16.01.2014. at 13:57

  3. #3
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ja preporučam Tian-tan, tamo sam bila nekoliko puta i super mi je klopa, dragi su i uslužni, lijepo mi je uređeno unutra.

  4. #4
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    da se ubacim, idemo u pon za zg, ( u mali dom ), i baš bi otišli na nešt kinesko, jel imaju gdje onako u onim kutijicama noodle s povrćem, pačijim prsima, tempurom i sl?

  5. #5
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    http://www.takenoko.hr/
    Bio je drugi ili treći na top 100 hrvatskih restorana...

  6. #6
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.takenoko.hr/
    Bio je drugi ili treći na top 100 hrvatskih restorana...
    Čini mi se da je ovo japanski restoran

  7. #7
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Aaaa, pitala je za kineski. Sorry!
    Onda Asia: http://www.asia.hr/

  8. #8
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    da se ubacim, idemo u pon za zg, ( u mali dom ), i baš bi otišli na nešt kinesko, jel imaju gdje onako u onim kutijicama noodle s povrćem, pačijim prsima, tempurom i sl?
    U kutijicama, za van dakle, imaš u Ilici kod Frankopanske (Wok 'n' Walk) i u veži kod kazališta Kerempuh (ulaz iz Ilice, mislim da može i iz Varšavske, Wok by Matija).

  9. #9
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Asia na novoj vesi ili Tian Tan u Okićkoj

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Asia na novoj vesi ili Tian Tan u Okićkoj
    Definitivno Mr Chen pokraj Green Golda u Radničkoj. Nije prejeftin, ali hrana je ukusna, čist, ugodan...meni izvrstan

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da je ovo japanski restoran
    Jeeee, japanski, napokon! Moram to isprobati s mm-om, dugo nismo bili nigdje, a ovo mi nije daleko. Fingertips, fala!

    Offt. kad treba birati između japanskog i kineskog, ja sam za japanski, ali nisam u Hrvatskoj nikad bila u nekom . Moram zaviriti u ovaj.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.01.2014. at 08:16

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja čujem da svi hvale Asia Gold, u Green Gold centru, i stvarno imaju zanimljiv jelovnik, no ja nisam nikad bila (a i neću tako skoro jer mi se lani zgadila kineska hrana)

    Asia na Novoj Vesi je OK, meni najbolji kineski u Zgb od onih koje sam probala.

  13. #13
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Također sam za japansku hranu,radije nego kinesku. Kineska mi je previše ljuta-kisela-slatka, ne odgovaraju mi ti okusi. Japanska je nježnija, puno više ribe, zanimljivija!

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj http://www.index.hr/foodspots/restoran/tian-tan/zagreb/
    ti preporučuju neki selebritiji, npr. Sandra Bagarić, ja nisam bila.

    Meni je najbliži onaj u Gajnicama, tamo smo dosta često. Ambijent je kičast, uređen zadnji put 1978. i totalno bezveze, ali je hrana dobra, i nije skupo.

    Pa ok je, porcije su velike, hrana fina, nije skupo, jedino mi je malo zastrašujuće što smo uvijek jedini gosti

    E da, i zanji put kad smo bili konobar je bio, pa kako da kažem iznad ovog restorana, pa smo ga pitali gdje je prije radio, i ispalo da je prije radio u hotelu Palace, mislim, odmah smo po načinu ophođenja skužili da je to profesionalac.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 17.01.2014. at 09:03

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni malo to što gazda lovi ribu u potoku pored restorana

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Također sam za japansku hranu,radije nego kinesku. Kineska mi je previše ljuta-kisela-slatka, ne odgovaraju mi ti okusi. Japanska je nježnija, puno više ribe, zanimljivija!
    Jao, meni ta japanska nikako nije legla, išla sam u onaj Takenoko, i ili ja ne znam odabrati ili šta, ali meni je to sve presirovo i totalno bezukusno.

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni malo to što gazda lovi ribu u potoku pored restorana
    Pa sad, koliko tamo ribe uspije uloviti, mislim da je kanalizacija poubijala sve živo u tom smrdljivom potoku, osim bakterija.

  18. #18
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni je Takenoko pregenijalan i neusporediv sa bilo kojim kineskim restoranom, ali bogme mu je i cijena neusporediva.

  19. #19
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja čujem da svi hvale Asia Gold, u Green Gold centru, i stvarno imaju zanimljiv jelovnik, no ja nisam nikad bila (a i neću tako skoro jer mi se lani zgadila kineska hrana)
    Asia Gold je super, ali je nešto skuplji od drugih, ako se dobro sjećam. Skroz sam zaboravila na njega. Hvala na podsjetniku

  20. #20
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Jao, meni ta japanska nikako nije legla, išla sam u onaj Takenoko, i ili ja ne znam odabrati ili šta, ali meni je to sve presirovo i totalno bezukusno.
    Iskreno, kad bih birala između japanske i kinske, uzela bih talijansku!!
    U japanskom bih uzela prvo sushi, neki s avokadom,škampima, onda bih uzela neku tempuru, pa tunu... i nikako ne pohani sladoled, to mi je odvratno!

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad, koliko tamo ribe uspije uloviti, mislim da je kanalizacija poubijala sve živo u tom smrdljivom potoku, osim bakterija.
    Pa tim više je smiješno što ljudi pecaju na tom potoku!

    Naravno da se šalim i ne mislim da se riba iz potoka servira u tom restoranu.
    Ja nikad tamo nisam jela, isto me odbija to što djeluje prazno, premda znam puno ljudi iz kvarta koji često idu i kažu da je super.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ok je, porcije su velike, hrana fina, nije skupo, jedino mi je malo zastrašujuće što smo uvijek jedini gosti

    E da, i zanji put kad smo bili konobar je bio, pa kako da kažem iznad ovog restorana, pa smo ga pitali gdje je prije radio, i ispalo da je prije radio u hotelu Palace, mislim, odmah smo po načinu ophođenja skužili da je to profesionalac.
    :LOL: pa kako nas ne viđeste?

    Gostiju je malo, ali ih uvijek ima, bar su dva -tri stola puna, i izmjenjuju se ,

    no, nije mi to čudno, s obzirom na lokaciju restorana i populaciju u kvartu. Ne znam jel ogledni primjerak, ali rodbina mog muža i susjedi niže u ulici, porikjelom Ličani, Zagorci..., ista stvar i s ovima što idu s klinkama u razred..., ne bi oni zakoračili u taj restoran, osim da je baš opća glad na zemlji.
    Preferira se tradicionalna domaća prehrana pa i takvi restorani, tipa onaj "Kameni svati" ili "Zelendvor".

    A da oni tamo imaju više gostiju, konobar bi valjda umro jer uvijek radi samo jedan po čitave dane i čitav tjedan. Taj "profi" je novi, ne znam koliko će ostati.
    Tamo je meni sve smiješno na neki način, i taj predpotopni ambijent, i gazda koji lovi ribu u potoku, i pirane u akvariju,

    ali posve nebitno kad je hrana stvarno fina.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Meni je najbolji kineski definitivno Asia na Novoj Vesi, a onu u Green Goldu nisam probala ali kaze MM da je taj fusion restoran/sve azijsko i da je fino.

    Takenoko tj. japanski i kineski mi nisu uopce usporedivi, skroz je to drugi koncept iako je i jedno i drugo nama egzoticno Takenoko je vise finjak, i cijene takodjer su finjak, ali super je. Za one koji ne vole sirovo, ima i dio menija s hranom iz woka i sl, kao fusion meni.

  24. #24
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    meni je wok by matija ukusan što se tiče hrane, bez daljnjeg
    ali kad vidim gdje se ta hrana sprema hmmm...
    ne ulijeva mi povjerenje, eto

  25. #25
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Wok 'n' Walk ima savrsenu hranu, barem jednom tjedno na poslu narucujemo od njih a Wok by Matija smo narucili jednom i nikada vise. To s kinezima veze nema, nismo mogli pojesti kakvog je okusa bilo, rezanci nisu bili kineski, bili su nekakva blatna masa.

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Japanski (sushi) ima Manzoku u Gajevoj http://www.manzoku.com.hr i Red Dot u centru Cvjetno http://reddot.hr
    Dosta jeftiniji od takenoko za one koji vole japansku.

  27. #27
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Meni je dobar onaj u Areni centru, nije Aladin, nego pored... Bolji od Mr. Chena, tamo mi sva hrana nekako djeluje pougljeno...

  28. #28
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Još jedan glas za Asiu, najbolje od svega kineskog što smo probali u zg (iako mi mm ipak radi boljeg kineza od samih kineza ). Doduše, nismo bili u Green Goldu.

  29. #29
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Panda u Crnčićevoj je isto super

    moramo probati taj Takenoko - mislim da samo tamo nismo bili. od Asia mi je najbolja ona najmanja u Ilici, a Asia Gold je daleko od tipičnog kineskog restača, ali s najboljom juhom koju sam ikada probala. mljac!

  30. #30
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja k'o da sam s kruške pala kad sam pisala post - mislila sam na Tian tan, ne Takenoko.

    i zamijenila sam Asiu u Šenoinoj s jednim malim kineskim u Ilici - hrana u Pandi u Crnčićevoj i u ovom restoranu u Ilici nam je puno bolja nego u bilo kojoj Asiji. Ako niste probali, tople preporuke.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kineski u Ilici blizu Britanca se zove Peking (ima web str i dostavu) i jedan je od prvih kineskih u Zg; meni je odmah iza Asie, s tim da su znatno vece porcije

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Puno bolji u Ilici je bio pokraj Krajiške, ali je na žalost zatvoren

  33. #33
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    ja k'o da sam s kruške pala kad sam pisala post - mislila sam na Tian tan, ne Takenoko.

    i zamijenila sam Asiu u Šenoinoj s jednim malim kineskim u Ilici - hrana u Pandi u Crnčićevoj i u ovom restoranu u Ilici nam je puno bolja nego u bilo kojoj Asiji. Ako niste probali, tople preporuke.
    Panda, to je tamo gdje je prije bio Maksimirski Zmaj? Zmaj mi je bio super i često smo tamo išli. Ne znam što se dogodilo s njima.

  34. #34
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Ovaj u green goldu je so-so. uglavnom sam tamo jela prosječno, jednom vrlo dobro.

    Japanske preferiram, ali Takenoko je jedini vrijedan spomena. Jako ga volim, no dosta je skup pa ne idem prečesto. Nažalost se zatvorila Hanafuda u zagorskoj, njihov sushi je bio fenomenalan.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Panda, to je tamo gdje je prije bio Maksimirski Zmaj? Zmaj mi je bio super i često smo tamo išli. Ne znam što se dogodilo s njima.
    Maksimirski Zmaj se zatvorio, otvorili su sad u Kranjčevićevoj Halo Maksimirski Zmaj, ali samo catering, tj. dostava.

    http://www.halomaksimirskizmaj.com/jelovnik.html

  36. #36
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Mi neki dan, po preporuci odavdje, otišli u Tien Tan. Ne mogu reći da nije bilo ok, jer je bilo, ali očekivala sam više. Meni nema baš nikakve razlike između njih, Asie, onog u Ilici, ma kojeg god. Na nekom drugom forumu netko je preporučio njihove proljetne rolice - sam kupus u debelom lisnatnom tijestu. Bez okusa (osim po kupusu). To sve skupa meni ima jako malo s kineskom hranom kakvu sam jela drugdje i prilično mi je dosadna. I poludim kad vidim da svi imaju identične menije. Zaključila sam da odustajem od Kineza kod nas. Nije to to.

    Fusion mi ispadne puno bolji obično (šteta što su zatvoreni Opium i People's). I da mogu birati, izabrala bih tajlandsku. I pravu japansku tempuru.

  37. #37
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Japanski (sushi) ima Manzoku u Gajevoj http://www.manzoku.com.hr i Red Dot u centru Cvjetno http://reddot.hr
    Dosta jeftiniji od takenoko za one koji vole japansku.
    red dot je u tvornici. nelosa hrana ali je sushi turbo mali. a prostor je klaustrofobican bez zraka i danjeg svjetla i taman izmedu ulaza i wc-a

  38. #38
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Panda, to je tamo gdje je prije bio Maksimirski Zmaj? Zmaj mi je bio super i često smo tamo išli. Ne znam što se dogodilo s njima.
    je, Zmaj se zatvorio i umjesto njega otvorila Panda. tugovali smo za Zmajem - to nam je bio omiljeni kvartovski, ali Panda je dostojna zamjena. Za sad nemamo zamjerki, a baš smo ljubitelji kineske hrane (mada je i MM najbolji Kinez ). Nedavno smo bili u Asiji u Šenoinoj i užasno se razočarali - neusporedivo s Pandom.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    5

    Početno

    China house..mi znamo naručiti szechuan piletinu i ne može se usporediti sa ostalima

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Podižem
    Baš sam se zaželila klasične kineske kuhinje, a u nedjelju imamo i prigodu za obiteljski izlazak...
    Imate li novijih info?
    Ako mogu birati, ja bi na istočnu stranu grada ili centar...

  41. #41
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Panda u Crnčićevoj, mi odemo često tamo jer nam je blizu...
    Odlična hrana, velike porcije, cijene vrlo primjerene, osoblje vrlo ljubazno...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno


    E baš me taj zanimao
    I/ili Asia u Šenoinoj
    Nisam još sigurna kojim kvartom ćemo se kretati..

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nije klasični kineski, više thai, ali meni je Umami sasvim solidan, a cijene su super.

  44. #44
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije klasični kineski, više thai, ali meni je Umami sasvim solidan, a cijene su super.
    Je, slažem se, Umami je jako simpa, po svim stavkama

  45. #45
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kaže mi kikica da se onaj u ilici (peking) ponovo digao na noge, i da je hrana fina....
    imaju i dostavu, ali limitirano na centar i eventualno po dogovoru.

  46. #46
    maeve avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    33

    Početno

    A onaj Umami na Vrbanima? Nisam dugo bila, ali se pred zatvaranje prilično srozao. :/

    Inače mi je favorit Tian Tan, Asia na Novoj Vesi, a za dostavu Bambus Garden (to je ovaj u Gajnicama, samo očito ne dostavlja na istok :D). Awokaido na Knežiji je isto neloš.

  47. #47
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jao meni je dostava iz tog Bambus Gardena užasna.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Bili
    U Panda restoranu, Crnčićeva, kraj Maksimira
    Forka, hvala!
    Baš kak si rekla:
    Odlična hrana, velike porcije, cijene vrlo primjerene, osoblje vrlo ljubazno..

  49. #49
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Bili
    U Panda restoranu, Crnčićeva, kraj Maksimira
    Forka, hvala!
    Baš kak si rekla:
    Odlična hrana, velike porcije, cijene vrlo primjerene, osoblje vrlo ljubazno..
    Baš mi je drago da si zadovoljna mojom preporukom

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je drago da si zadovoljna mojom preporukom
    Forka, da li se kod njih baš uzima meni za troje za tri osobe ili su veći pa može recimo onaj za dvoje za troje? Kao recimo u klasičnim restoranima sa platama.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •