Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Zaustavljeni postupci u Češkoj na teret HZZO-a

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj prag prvotno napisa Vidi poruku
    pro po članka u jutarnjem...što mislite da pošaljem jutarnjem dopis Pronatala????
    Pozdrav,

    Ja sam novinarka i upravo istrazujem ovu temu. Kao tek registrirani clan ovog foruma ne mogu slati PP pa Vas molim da mi se javite na petra tocka bilic 42 majmun gmail tocka kom.

    Takodjer, ako smijem, koristila bih gore citirani dopis koji je poslala bmaric i odgovor koji je HZZO poslao.

    Hvala

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima

    evo da se i ja pridružim u raspravu.
    supruga i ja također želimo otići u Češku na MPO meni dg. azoo supruga manje više OK, i krenemo tako mi skupljati papire koji su nam potrebni, nalaze i sva ostala čudesa onak po zakonu i po redu, normalno kak to kod nas ide na pretrage i nalaze se čekako poprilično dugo ( normalno kak za kaj ) dr. u Petrovoj nam preporuča Pronatal u Pragu te AID postupak.
    i onda kreće priča sa HZZO.
    u 12mj. 2013 šaljemo prvi zahtjev na koji početkom siječna dolazi odgovor da nam fali med. dokumentacija od supruge odnosno da nije kompletna te da moramo imati izjavu od klinike gdje želimo ići na MPO da nas prihvačaju na liječenje.
    Kontaktiramo Pronatal u Pragu da nam vele kak to ide kod njih kaj se tiče liječenja i naravno nakon čitanja postova na ovom forumu ( hvala Vam svima na informacijama koje ste podijelili ) u kakvim su odnosima s HZZO.
    dobivamo odgovor da zbog neplačanja računa do daljnjeg ne primaju odobrenja izdana od strane HZZO-a, ali ako smo dobili odobrenje i tiskanicu E112 možemo jedino se prijaviti kod nekog od Čeških osiguravajućih društava da dobijemo broj osiguranika s kojim se dalje ide u postupak kao da smo građani Češke.
    Također je navedeno da još ni jedan par iz Hrvatske taj postupak nije apsolvirao, dakle mission impossible al nek me neko razuvjeri.
    Šaljemo mi svu ostalu dokumentaciju koju imamo na HZZO i u četvrtak dobivamo odgovor odnosno zaključak u kojem stoji da u roku od 15 dana moramo dostaviti HZZO-u izjavu Pronatala i nadležnog osiguranja iz praga da nas prihvačaju na postupak MPO uz tiskanicu E112 izdanu od strane HZZO-a, a u kojem dijelu je osiguranica po češkim propisima obvezna na plačanje predloženog postupka???
    Navode se također odredbe i članci propisa EU u svezi sa zakonom o obaveznom zdravstvenom osiguranju te da se HZZO mora pridržavati tih naputaka.
    Odnosno da se mora pridržavati čeških pozitivnih propisa uz izdavanje tiskanice E112.
    Prema obavijesti Tijela za vezu Republike Češke za područje zdravstvene skrbi koji je zaprimljen 28 studenog 2013g. moguće je na teret obaveznog zdravstvenog osiguranja pokriti samo manji dio troškova postupka MPO.
    Link na dokument od Češkog tijela za vezu http://www.docdroid.net/8pts/cmu.pdf.html.
    Obratite pozornost na podcrtani dio taj dio ide u korist HZZO, iznad je navedeno da nije isključen dogovor između HZZO-a i čeških pružatelja uluga o direktnom plačanju prema izdanim fakturama.
    Izgleda da ni češka osiguranja ne pokrivaju sve oblike MPO odnosno da se zahvati koji se pokrivaju razlikuju od ustanove do ustanove.
    Moje je mišljenje da je HZZO do ulaska Hrvatske u EU plačao klinikama prema izdanim fakturama a nakon ulaska u EU se prihvatio odredbi i propisa EU o liječenju u članicama EU zato jer im to ide u korist u ovom slučaju. Odnosno HZZO je obvezan podmiriti samo one troškove koje podmiruje i zdavstveno osiguranje u državi članici gdje se ide na liječenje.
    Moram provjeriti u Pronatalu koje postupke MPO kod njih pokriva obvezno zdravstveno osiguranje.
    Nije mi jasno zašto mi moramo kontaktirati osiguranje u češkoj dali prihvačaju odobrenja izdana od strane HZZO-a, pa zar mi kao građani RH moramo uspostavljati međudržavne odnose sa stranim zemljama kraj silnog državnog aparata koji gomila samo troškove a ništa ne riješava barem ne u korist građana?
    Još jedna nebuloza u zaključku se navodi da nevide nikakve medicinske razloge koji bi zahtjevali pratnju za moju suprugu tijekom boravka u Pragu ( kao pratnja je naveden suprug ) pošto je predloženi postupak AID znači oplodnja sa sjemenom donora?
    Još bih i shvatio da su na dokumentu potpisane muške osobe ( osječajnost nam nije jača strana ) ali potpisane su dvije ženske osobe?????

    Uglavnom čekamo termin za konzultacije u Pronatalu, na MPO ćemo najvjerojatnije o svom trošku.
    Želim sreću svima da uspiju u svojim nastojanjima da postanu roditelji bez obzira na to koliko nas ova država koči u tome, a ponosno se predstavlja kao pronatalitetna.

    LP Dražen.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Dražen, nažalost trenutno je situacija takva kakva jeste.
    Što se tiče putnih troškova, HZZO kod AID-a i IVF-a sa donorskim sjemenom, tj. ako je problem kod muškarca, pokriva samo putni trošak ženi, jer smatraju da joj muž tamo gore i tako nije potreban.

    Želim vam puno sreće!

  4. #54
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

  5. #55
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    jel itko kontaktirao ovu novinarku?

  6. #56
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Zanima me jel netko dobio bilo kakav odgovor od hzzo.Ja sam poslala zahtjev za produženjem rješenja ali još ništa nisam dobila!?

  7. #57
    kety4 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Dražen prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima

    evo da se i ja pridružim u raspravu.
    supruga i ja također želimo otići u Češku na MPO meni dg. azoo supruga manje više OK, i krenemo tako mi skupljati papire koji su nam potrebni, nalaze i sva ostala čudesa onak po zakonu i po redu, normalno kak to kod nas ide na pretrage i nalaze se čekako poprilično dugo ( normalno kak za kaj ) dr. u Petrovoj nam preporuča Pronatal u Pragu te AID postupak.
    i onda kreće priča sa HZZO.
    u 12mj. 2013 šaljemo prvi zahtjev na koji početkom siječna dolazi odgovor da nam fali med. dokumentacija od supruge odnosno da nije kompletna te da moramo imati izjavu od klinike gdje želimo ići na MPO da nas prihvačaju na liječenje.
    Kontaktiramo Pronatal u Pragu da nam vele kak to ide kod njih kaj se tiče liječenja i naravno nakon čitanja postova na ovom forumu ( hvala Vam svima na informacijama koje ste podijelili ) u kakvim su odnosima s HZZO.
    dobivamo odgovor da zbog neplačanja računa do daljnjeg ne primaju odobrenja izdana od strane HZZO-a, ali ako smo dobili odobrenje i tiskanicu E112 možemo jedino se prijaviti kod nekog od Čeških osiguravajućih društava da dobijemo broj osiguranika s kojim se dalje ide u postupak kao da smo građani Češke.
    Također je navedeno da još ni jedan par iz Hrvatske taj postupak nije apsolvirao, dakle mission impossible al nek me neko razuvjeri.
    Šaljemo mi svu ostalu dokumentaciju koju imamo na HZZO i u četvrtak dobivamo odgovor odnosno zaključak u kojem stoji da u roku od 15 dana moramo dostaviti HZZO-u izjavu Pronatala i nadležnog osiguranja iz praga da nas prihvačaju na postupak MPO uz tiskanicu E112 izdanu od strane HZZO-a, a u kojem dijelu je osiguranica po češkim propisima obvezna na plačanje predloženog postupka???
    Navode se također odredbe i članci propisa EU u svezi sa zakonom o obaveznom zdravstvenom osiguranju te da se HZZO mora pridržavati tih naputaka.
    Odnosno da se mora pridržavati čeških pozitivnih propisa uz izdavanje tiskanice E112.
    Prema obavijesti Tijela za vezu Republike Češke za područje zdravstvene skrbi koji je zaprimljen 28 studenog 2013g. moguće je na teret obaveznog zdravstvenog osiguranja pokriti samo manji dio troškova postupka MPO.
    Link na dokument od Češkog tijela za vezu http://www.docdroid.net/8pts/cmu.pdf.html.
    Obratite pozornost na podcrtani dio taj dio ide u korist HZZO, iznad je navedeno da nije isključen dogovor između HZZO-a i čeških pružatelja uluga o direktnom plačanju prema izdanim fakturama.
    Izgleda da ni češka osiguranja ne pokrivaju sve oblike MPO odnosno da se zahvati koji se pokrivaju razlikuju od ustanove do ustanove.
    Moje je mišljenje da je HZZO do ulaska Hrvatske u EU plačao klinikama prema izdanim fakturama a nakon ulaska u EU se prihvatio odredbi i propisa EU o liječenju u članicama EU zato jer im to ide u korist u ovom slučaju. Odnosno HZZO je obvezan podmiriti samo one troškove koje podmiruje i zdavstveno osiguranje u državi članici gdje se ide na liječenje.
    Moram provjeriti u Pronatalu koje postupke MPO kod njih pokriva obvezno zdravstveno osiguranje.
    Nije mi jasno zašto mi moramo kontaktirati osiguranje u češkoj dali prihvačaju odobrenja izdana od strane HZZO-a, pa zar mi kao građani RH moramo uspostavljati međudržavne odnose sa stranim zemljama kraj silnog državnog aparata koji gomila samo troškove a ništa ne riješava barem ne u korist građana?
    Još jedna nebuloza u zaključku se navodi da nevide nikakve medicinske razloge koji bi zahtjevali pratnju za moju suprugu tijekom boravka u Pragu ( kao pratnja je naveden suprug ) pošto je predloženi postupak AID znači oplodnja sa sjemenom donora?
    Još bih i shvatio da su na dokumentu potpisane muške osobe ( osječajnost nam nije jača strana ) ali potpisane su dvije ženske osobe?????

    Uglavnom čekamo termin za konzultacije u Pronatalu, na MPO ćemo najvjerojatnije o svom trošku.
    Želim sreću svima da uspiju u svojim nastojanjima da postanu roditelji bez obzira na to koliko nas ova država koči u tome, a ponosno se predstavlja kao pronatalitetna.

    LP Dražen.
    Pozdrav,
    Čitam i ne vjerujem!Sve to smo i mi prošli.Odgovor od HZZO-a,nepotpuna dokumentacija...
    Mi smo bili u Pragu na konzultacijama 06.02.2014.
    I kako sada stvari stoje,sve što dalje slijedi idemo o svome trošku.
    Nadam se da će naše priče imati sretan kraj !A za našu sreću neće biti zaslužna niti naša država,niti HZZO!!!!!!
    Sretno svima!
    Lp,Kety4

  8. #58
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Večer sam da se pohvalim kako mi je hzzo važno poslao odobrenje na rješenje o produžnju!Al interesantno ništa nisu naznačili tko što plača!Piše ako ni do tog datuma nee obavim postupak mogu ponovno produžit..kak su velikodušni!

  9. #59
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Valiana, od koga oni u HZZO-u čine budale?

    Zašto vam šalju rješenja kada HZZO ne plaća postupke donacije već mjesecima, tj. češkim klinikama nije platio postupke za hrvatske pacijente već 9 mjeseci, a hrvatskim osiguranicima već nekoliko mjeseci poručuje da mogu ići na donaciju kao da su češki državljani tj. platiti najveći dio vrlo skupog postupka?


    (ps vidim tvoj potpis , idem provjeriti na drugi podforum je li ima novosti)

  10. #60
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Informacija koju sam ja dobila prošli tjedan iz HZZO-a je ta da će nam tiskanicom E112 pokriti trošak u iznosu 1000 eura i putne troškove. Morala sam im poslati izjavu da smo suglasni da nam pokrivaju taj trošak, a ostatak troška od 3.500 eura plaćamo sami. Al još uvijek čekam rješenje, jer sam temeljem zaključka morala dostaviti potvrdu PFC-a da nas primaju na liječenje i novu tiskanicu. Gospođa iz HZZO-a koja me telefonski kontaktirala, rekla je da tek sad kad imaju sve naše papire ide na komisiju i da to ne traje dugo.
    Eto..sad čekamo rješenje. Nažalost, nema šanse da nam pokriju cijeli trošak tako da čim dobijemo rješenje idemo u PFC s tim da sami plaćamo razliku od 3500 eura. Nemamo izbora, a ne možemo čekati. 37 godina je tu..

  11. #61
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Vlatka draga, stvarno kužim da nemate vremena za čekanje, ali ovako prihvaćate ovu odluku kao finalnu i ispravnu (

  12. #62
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Znam Kadauna.. Svjesna sam da se oni tom izjavom ograđuju i da potpisom te izjave gubim pravo na tužbu, al eto.. ovaj put moramo ovako. Nadam se da će to biti prvi i zadnji put. Da ih neću više trebati.
    A ako ih ipak zatrebamo, daj bože da se nešto promijeni do onda.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    I ja sam kandidatkinja za Pronatal. Imamo Rješenje od HZZO, ali situacija se nije još promijenila. Ima li netko ikakvik novih saznanja?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Je li itko od vas s Rješenjem od HZZO obavio postupak u Češkoj pa refundirao novac od HZZO?

  15. #65
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Dudo...od kad imaš rješenje? Jesi dobila i tiskanicu E112? Ja još čekam Rješenje, zadnji rok je 14.04., al prema svemu što znam nema refundacije. AKo ideš na donaciju JS, onda ti tiskanicom E112 pokrivaju trošak u iznosu od 1000 € i putne troškove, a 3.500 € plaćaš sama. Nema drugog načina..za sad. I kolko ja znam.

  16. #66
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Vlatka35 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam Kadauna.. Svjesna sam da se oni tom izjavom ograđuju i da potpisom te izjave gubim pravo na tužbu, al eto.. ovaj put moramo ovako. Nadam se da će to biti prvi i zadnji put. Da ih neću više trebati.
    A ako ih ipak zatrebamo, daj bože da se nešto promijeni do onda.
    Pozdrav Vlatka35

    Oprosti možeš li skenirati tu izjavu koju treba potpisati na HZZO-u kojom se ograđuju, da vidimo što piše i kako izgleda da znamo što nas čeka


  17. #67
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    florjan,
    ne postoji nikakva tiskanica izjave. Ja sam sama napisala da smo suglasni da trošak u iznosu od 3.500€ snosimo sami. To napišete i potpišete, oboje. Da to nisam napisala i poslala, vjerojatno ne bi ni slali u daljnju proceduru.
    Trenuto čekam rješenje. 14.04. je bio rok, tako da ga očekujem ovaj tjedan. Ako ne stigne danas, sutra zovem da provjerim. Vi ste poslali zahtjev il se spremate?

  18. #68
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Vlatka35
    Predali smo prošli tjedan zahtjev tako da neće biti baš tako brzo, ali da se pripremimo

    Lp

  19. #69
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Na koji postupak idete? Imate potvrdu klinike da vas primaju na liječenje?

  20. #70
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Predali za IVF a sad će mo vidjeti,
    Što se tiće klinike idemo na PFC, čekamo sad prvo poziv HZZO za dopunom dokumentacije točnije zahtjev za tom potvrdom klinike, pa će mo ponovo stupiti u kontakt sa PFC-om da nam otvore broj osiguranja i daju tu potvrdu.

  21. #71
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Nadam se da nećete dugo čekati.
    Ja sam dobila potvrdu PFC-a, al još ne znam kako će osiguranje biti riješeno. Pretpostavljam da kada dobijem tiskanicu E112 uz rješenje, onda šaljem Mirni u PFC, pa će oni ostalo napraviti. Tak sam si ja protumačila iz njenih mailova. Al dobro. Čekamo pa ćemo vidjeti. Javim kad saznam koji je slijedeći korak.

  22. #72
    florjan avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Može javimo i mi ako će biti nešto novo

    Lp i sretno!

  23. #73
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    pišem ti PP
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 16.04.2014. at 13:11

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    83

    Početno

    pozdrav, dobila sam jucer nebulozni zaključak od hzzo, traže potvrdu Pronatala (jer je moja mpo doktorica predlozila tu kliniku) i češkog tijela za vezu?! što sad? je li postoji ikakva mogućnost da bar hzzo plati lijekove i da mogu postupak do punkcije obaviti tu. p.s. naravno da je moja doktorica tražila ivf a oni bi aid, naravno da im nije kao jasno što mi treba i muž kao pratnja ako idem na donaciju sjemena, jer se ti postupci provode od jučer pa babuskare ne znaju da češke klinike rade s parovima...živjela birokracija, glavno da hzzo plaća trošak liječenja nekakvih "navijača" koji su se sinoć dogovoreno pomlatili iz zabave...oprostite ali baš me sve to ljuti, kao da nam naše dijagnoze nisu dovoljne, onda nas još prave majmunima, zaključak im je pisan da ga čitaš 5 puta i još ti nije sjelo šta oni hoće...

  25. #75
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    oprostite mi ulet, ali mene i dalje "fascinira" način na koji trpite sve ovo što se događa vezano za CZ postupke ali me ustvari rastužuje.


    znate li bilo koga tko je već išao od lanjskog (listpoda/studeni 2013) ukidanja postupaka na teret HZZO-a u postupak na teret HZZO-a ali u izmijenjenoj verziji - kao što to sad pokušava vlatka35? da vam HZZO preko one tiskanice plati samo maks. 1000 EUR odnosno onoliko koliko i češki parovi dobivaju za takve postupke?

  26. #76
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Pišem iz bolnice, bila na laparoskopiji i situacija kod mene je grozna, zatekli ovako jajnik začahuren u priraslicama, s jedne strane maternica a s druge crijevo i nema nikakve šanse da punktiraju jajnik a da ne probuše crijevo, rizik je prevelik,doktor mi rekao da jedino mogu ići na donorsku stanicu, sutra izlazim iz bolnice pa će mi sve detaljnije objasnit, eto nažalost i ja se priključujem na ovu temu

  27. #77
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Da javim i na ovoj temi...prije pola sata sam dobila informaciju iz HZZO-a da mi je odobren postupak u PFC u Pragu. Rješenje se piše i stiže kroz par dana.
    Kadauna..ne znam kako rješenje izgleda, al ću javiti čim ga dobijem.

  28. #78
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Vlatka35 držim fige i jedva čekam da javiš

  29. #79
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Sretno s rješenjem ja jučer poslala molbu za produženjem rješenja jer možda bude nade da se vrati na staro pa odem po ovom novom nema šanse.

  30. #80
    Vlatka35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    55

    Početno

    Pozdrav cure i dečki!
    U petak sam konačno primila rješenje. Ne znam dal je još netko od vas dobio, al izgleda kao što sam i očekivala. Troškove od 1000 eura plaća HZZO preko tiskanice E112, a ostatak 3500 eura moram platit sama. Putne troškove plaćaju za oboje, najjeftiniju kartu, pokriveni su lijekovi, a odobravaju 3 dana mada ne znam kakvu to ulogu ima, kad nam ne plaćaju smještaj.
    Uglavnom, ja oko 15.06. idem u Prag s tim rješenjem jer tako imamo dogovoren termin (već sam u protokolu), al u slijedećih 15 dana će mi prijateljica napisati žalbu na financijski dio, pa ćemo vidjeti kako će na kraju to završiti.
    Eto..ukratko..

  31. #81
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Pozdrav ja sam neki dan dobila od hzzo kako mi odobravaju produljenje rješenja i da im PFC mora poslat novi tremin za postupak inače to mora do 15.6 biti rješeno...poslal mail Mirni ali nema odgovora!Sretno svima

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •