Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 77

Tema: Promišljanja o stvorendanu

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Promišljanja o stvorendanu

    Danas je Smjehuljicin treći stvorendan.

    Pred tri godine otprilike u ovo doba bila sam na punkciji... a nešto kasnije maestro Romac ju je vješto "smučkao", kako bi rekao Smjehuljicn tata. Nakon toga više ništa nije bilo isto.

    Meni je ovaj dan izuzetno poseban, emotivan... podjednako kao i rođendan... i imam potrebu dati mu posebnu pažnju, važnost... ali puno nježnije i intimnije nego što to dajemo rođendanu. Znam i kako, to ćemo učiniti popodne.

    Ono što sam vas htjela pitati je... kako vi MPO mame doživljavate dan na koji su začete vaše čudesne bebe? Sjetite li ga se? Obilježavate li ga? Hoćete li im u budućnosti pričati o njemu, hoćete li im pričati o načinu na koji su začeta... Hoćete li zajedno obilježiti stvorendan?
    Znam, možda sve zvuči blesavo... ali romantik i emotivac sam... i još me neki hormoni peru... ne mogu si pomoći, moram pričati s vama o ovome...

    Hvala vam na odgovorima.

  2. #2
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Smjehuljice, sretan ti Stvorendan! <3

  3. #3
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Da, sjetila sam se i ja našeg stvorendana. Prvog. Mada ga nisam ničim posebno obilježila osim zagrljajima i poljupcima kojima sam obasipala obraščiće naše čudesne djevojčice. I sjetila sam s dana kad sam ugledala prvi plus na testu, dana kad sam vadila betu i kad mi je do mozga počelo dolaziti da sam trudna i da neko maleno biće raste pod mojim srcem

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    ne sjećam se stvorendana tako jasno kako pamtim dan kad je postupak započeo, bio je 1.4. (i to je tada bila šala, kakav datum takav ishod - govorili smo)
    Svake godine, cijeli travanj, kako dani odmiču prisjećam se tijeka dobitnog postupka. Sve se svodi na eru prije ili poslije dečki.
    Kako ti dani odmiču sjećam se svake inekcije, folikulometrije, odlaska u Rijeku, punkcije i transfera.
    Sjećam se čekanja bete, ti su dani bili dugi. Sjećam se jutra kad sam doslovno sjela od šoka nad betom od 11 tisuća i nešto, žena koje su me ispred laba pitale jesam li dobro, sjećam se posta na forumu, forumašica koje su me nazvale par minuta nakon objave, straha od ponovnog gubitka (prvi postupak je bio biokemijska)
    Kako travanj odmiče, tako sve jače grlim dječicu jer se sjećam kako su došli na svijet, svaki dan od početka njihovog života, još od kad su bili samo moja JS i MMov plivač, pa 6 i 7 stanični embrij (nisam išla dalje, tražila sam transfer). Najviše se sjećam kako je moj MPO-vac predlagao da vratimo samo jedan embrio, kad ih gledam pitam se, bolno i neumoljivo, koga nebih imala da sam ga poslušala. Dobro da ga nisam poslušala.
    Još nisam na čisto hoću li im pričati i kada o načinu njihova začeća. Mislim, izletit će mi prije ili kasnije, ali kako im reći, kako im objasniti, a da im bude razumljivo, da shvate koliko su željeni i što smo sve bili spremni učiniti da bi oni došli na svijet. Kako im ispričati sve to, a da ne bude teret za njih (ne želim da rastu u misli jadna mama jer se pikala, jadan tata jer štaojaznamšto) da se ne osjećaju drugačije u odnosu na prirodno začetu djecu.
    Ne znam, slavim za sebe te naše dane, samo MMove i moje, vrtim sjećanja i promišljam.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Čestitam!

  6. #6
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    opet si mi trefila frekvenciju već sam mislio da sam lud
    nema šanse da se tog dana ne sjetimo do najsitnijih detalja...
    obavezno taj dan(10.12.) pošaljem mail sa Karlinom novijom slikom i kako je prigodan datum čestitam Božić i to sve...

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Stvorendan je za nas besmislen jer je bio skoro 2 godine prije njenog rođenja, i jer je bila tranša od zadnja 3 iz tog "egg harvesta" i obilježavanje toga mi se čini u našem slučaju, s obzirom na obilje produkcije, upravo put u zbunjujući pakao jednom kad se susretne s Embrij-inicijativama. Transferodan mi je fora, zato jer je zgodna kombinacija brojki i toga se dana uvijek sjetim. Ništa neću govoriti, to je previše zbunjole za dijete (reći ću joj basic facts stila "išli smo kod doktora"), ali ništa više od toga. To je za nas emotivno važno, po meni, za djecu je samo zbunjuće, a i nepotrebno je, po meni, da se djeci uvlače dvije priče s dva datuma, ipak to nije kao posvojenje da bi se obilježavalo dan rođenja i dan dolaska u obitelj. To je, meni, za neko interno slavlje u mojoj duši i unutarnji smješak.

    Ali, ako slavite - čestitam "stvorendan" !
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.01.2014. at 11:11

  8. #8
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Sretan stvorendan!

    Ja se sjetim Sunčicinog stvorendana, ne slavim ga ali mi je važan. 15. 4.

    Za Srečicu ne znam više kad je začeta. S njom sam bila na FET-u, od začeća do implantacije je prošlo 6 mjeseci i pomješali su mi se datumi u glavi. Tako da to više nije to.

  9. #9
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Sretan stvorendan!!!!!!
    Ja se sjetim našeg stvorendana... Doduše, do sada smo imali samo jedan i kad čitam anddu post kao da je ispisala moje misli... Naš stvorendan mij e baš fora jer je bio 16.10. a nasa sreca se rodila 16.7.

  10. #10
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Sretan stvorendan Smjehuljici!

    U očima suze radosnice zbog stvorendana...zvuči super...nadam se da ćemo ga se i mi jednog dana prisjećati...

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala na čestitkama.

    ina kužim tvoj post. Puno je to kompleksnije nego kod nas. Da nije bilo sve tako školsi, tko zna kako bi se ja danas osjećala i razmišljala.

    Igra brojki je i kod nas zgodna. 22.01.11. je začeta, rođena 22.10.11. Točno 9 mjeseci, samo su dvije brojke zamijenile mjesta.


    Da, obilježavanje će se svesti na to da tata dođe ranije s posla, a ne u 8... i da se svi puno grlimo i naslikamo zajedničku sliku. Ništa posebno.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 22.01.2014. at 11:40

  12. #12
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Sjetim se, naravno, nema šanse da mi ikada promakne taj važan datum u životu moga sina... Ne obilježavamo ga nikako posebno, uobičajene svakodnevne radosti. Čim bude stasao, planiram mu ispričati sve detalje o okolnostima i načinu njegovog začeća. Zapravo, jedva čekam da mu ispričam, jer to je jedna fantastična priča!

  13. #13
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    cool, Mojca sretan stvorendan glavnim akterima - ipak vas je troje

    ja pamtim i ugrije me oko srca, kako ina kaže, transferodan - to mi je najposebniji dan jer smo od tada nas dvije skupa 1.5. u pravom radničkom štihu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Sretan stvorendan Smjehuljici!

    U očima suze radosnice zbog stvorendana...zvuči super...nadam se da ćemo ga se i mi jednog dana prisjećati...
    ovo mogu samo potpisati!

  15. #15
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Hm, mislim da vedska astrologija računa nešto tipa stvorendan.. A judaizam kaže da duša ulazi u tijelo 40. dana po začeću. No broj 40 kod starih naroda ne znači nužno taj broj nego "jako puno" (Ali Baba i 40 razbojnika)... Jesam li udavila? Jesam.
    Smehuljice, sretan ti stvorendan!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja pamtim sve datume, punkcije, transfera, prve bete...sve osjecaje ezane uz te dane

    Ali ne obiljezavamo ih nikako, mozda podsjetim MMa kojeg datumi bas i ne zanimaju, i pomislim koji smo sretnici sto ih imamo (iako skoro pa ne prodje dan da to ne pomislim...).

    Jednog dana sigurno cemo im ispricati kako su zacete, ali ne mislim pritom opisivati bolne punkcije, pikanja...

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Krenula sam pisati priču o porodu, pa se priča malo omakla kontroli i krenula par godina u prošlost... pa se niz detalja oteo kontroli.. pa je postala preduga i sve manje i manje se mogla nazvati pričom o porodu, pa sam ju odlučila zadržati za nas, ne objaviti ju...
    Osim toga čini mi se da još nije gotova, svaki put kad ju otvorim dodam još koji detalj, ona raste i živi... divan je katalizator sjećanja. I nadam se da će jednoga dana obuhvatiti sve bitne detalje, od toga koji šal sam imala tog dana, preko radio stanice koju smo slušali u autu pred klinikom, pa kako sam u svakom okruglom obliku vidjela folikule Sve mi se to čini jako bitno i bez svega toga priča nije potpuna. I valjda, kad više ne budem imala što za dodati... valjda će tad biti gotova.
    A sad dok ovo tipkam, pada mi na pamet ideja... kad priča bude gotova, prepisati ju rukopisom i darovati Smjehuljici jednog dana.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Jako lijepo, Mojca...ja bih bas voljela procitati tvoju pricu jer lijepo pises. Ja nisam jako vjesta pretociti svoje osjecaje na papir, ali vodim dnevnike zaceca/trudnoce/djetinjstva za obje cure i isto im ih mislim dati, jednog dana...

  19. #19
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    A joj draga šta sjećam li se stvorevdana taj 13.02. dok sam živa biće pored dana kada sam ugledala lice svoje djevojčice, dan kada zaista pustim suza i suza od sreće što smo uspijeli dobiti moju princezu. Evo i sada suza u oku.
    Tvojoj smjehuljici sretan stvorevdan.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Pamtim stvorendan blizića, tim više što je tada i moj imendan.
    Osjećam ga nekako posebno i svaki puta im kažem da su tada postali dio mene.
    Igrom slučaja, znam i za stvorendan mlađe, iako je nastala u kućnoj radinosti.

  21. #21
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    smijem li razbiti romantiku?

    ja se stvorendana ne sjetim - uopće ) nije mi bitan, pa ne znam da li pamtim i transferodan osim kad računam onako oštroumno - dan punkcije, dan transfera, pa dan kad sam vadila betu - e to je meni ostao urezan dan........ zašto? ne znam?
    Ali ću sigurno pričati našoj K. o načinu nastajanja......

    Slavimo rođendan, vrlo dobro pamtim dan kad je ona ugledala svjetlost dana, taj prvi susret meni nepovoljiv, to jutro, ta noć- taj cijeli period i prije rođenja jer su mi se u tom periodu sastavili izrazito tužan period zbog nagle tatine smrti i njezino rođenje koje je uslijedilo samo 2,5 tjedna iza......................

    Uglavnom, fora mi je stvorendan ali ja kao ina33 - bez obzira što nismo zatrudnjeli tad iz FET-a meni ne znači mnogo


    smjehuljice - sretan stvorendan

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Smjehuljice,sretan stvorendan

  23. #23
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Sretan stvorendan
    Da znam gdje i kada su mi djeca začeta, sigurna sam da bih se sjetila tih dana.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mojca, umirem na rukopis detalj . Kakva sam ja, moja ce dobit prezentaciju...ali to je samo jedna strana medalje, jer ko bi skupio sve ina-nizeve .

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Tako smo različite, a tako iste... Svima je neki trenutak važan i ostaje u sjećanju... Meni je od dana bete ostalo u sjećanju samo da sam mahnito hodala po stanu u nevjerici... Uopće nemam pojma što se drugo dešavalo tog dana... Sad se pitam jesam li ga posebno spomenula u svojoj priči.

    ina, bojim se,da će i Smjehuljica dobiti neku e verziju, dok dovrsim mučiti će me artritis, zaboraviti cu pisati rukom..
    A osim toga, ma tko bi našao vremena to prepisati.

  26. #26
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Smjehuljici sretan stvorendan!!!

    Sjećam se svakog detalja tog dana /stvorendana svoje D..
    POsebno su mi se urezala u sjećanje razmišljanja i molitve dok sam čekala punkciju . .. i hrpa drugih detalja tog dana!!

    Naravno sjwćam se i početka postupka, terapije, transverdana, bete, ponovljene bete, poroda..
    Sve te važne dane si vrtim po sjećanjima , a najvažniji je ipak ostao STVORENDAN 4.5. 2011. i rođendan 26.1.

  27. #27
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Smjehuljici sretan Stvorendan

    da i mi ga pamtimo, 18.6 i slaviti ćemo ga, provesti skupa samo nas troje. Mislim da nećemo nigdje ići, napraviti ćemo si nešto fino i cijeli dan se igrati, maziti i ljubiti.

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Lina, već se sad veselim tom vašem trenutku.
    Ljubac!

  29. #29
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Smjehuljice,sretan stvorendan!!!!

    Da i ja se sjetim i punkcije i transfera i injekcija i dana kad sam napokon imala pozitivnu betu u rukama i dvi crtice na testu i svega se sjetim i često čini mi se
    emotivno je to sve za mene
    i imam sliku blastociste koju naravno čuvam

    I sad kad sam u postupku bila i neuspješno i grlim svoju djevojčicu i plačem,mislim da će bit toga još u budućnosti da je grlim i plačem od sreće tako da ću joj jednog dana sigurno objasnit

  30. #30
    Bubzi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Svaka čast Mojca na terminu koji službeno prihvaćam. Stvorendan se od sada slavi i kod nas. Divna dosjetka. Sretno tvojoj djevojčici. Moja je stvorena 5.3.2012. rođena 4.12.2012.

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Rasplaka se na ovu temu.

  32. #32
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Stvorendan. Divna dosjetka.
    Zašto ne? Svima kojima je uspjelo želim i sretan stvoren dan!

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Rasplaka se na ovu temu.
    Lavko nije mi bila namjera nikog rasplakati. Van ovog virtualnog prostora nemam nikoga s kim bi mogla pričati o tome...

  34. #34
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ma nije od tuge, lijepa je tema, zato, lijepi osjećaji, kužiš?

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Onda dobro.

  36. #36
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja mogu pisati uz misli nekako isto kao Kadauna i Ina.
    Tebi Mojca i svima koji tako osjećate, od srca želim da taj dan lijepo proslavite, i kužim potpuno...

  37. #37
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    14.06. transferdan Smjehuljici sretan stvorendan

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mojca i Smjehuljice

    Mi smo zajedno proslavil već dva puta dan kad je na 6+5 kucalo srce , mada i stvorendana se sjetim...

  39. #39
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Stvorendan, transferodan, kuckodan...

  40. #40
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Stvorendan, transferodan, kuckodan...
    Nama je sutra stvorendan... I svakog se sjetim. I transferodana... Betadana - ne. Al dana implantacijskog krvarenja zato da. Ajme, koliko mi tih "danova" imamo....

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sretan sutrašnji stvorendan!

    E da... betodan!

    Dakle:
    Stvorendan, transferodan, betodan, kuckodan...

  42. #42
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Hvala!
    Mene su zaista uvijek posebno u mislima stvorendan i transferodan....
    Sjećam ih se još pod mikroskopom...i bilo nam je lijepo, uz smijeh, bez straha....baš je sve bilo onak, spremno za njih.

  43. #43
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Oh, evo i mene I ja se sjetim i stvorendana i transferodana i plusićdana i betodana 15.06., 20.06, 30.06 i 03.07. Svaki od njih poseban na svoj način

  44. #44
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Fora tema

    Smjehuljici sretan stvorendan

    Naravno da se sjetim, nama je stvorendan za koji dan; 14.02. i jos je posebniji jer je dan zaljubljenih (iako mi Valentinovo inace nije posebno)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #45
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo sad sam i ja postala nostalgična... sutra je mišu stvorendan
    To mi je baš nekako emotivno, kad se sjetim tog iščekivanja, pa tri dana nakon toga slika pod mikroskopom..šteta što još onda nisu imali taj neki fotoaparat da dobijem sliku tog deset staničnog zametka...
    I iskreno ne mogu vjerovati da je protekla samo godina dana, baš mi je sve to vremenski nestvarno

  46. #46
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Nama je stvorendan baš tamo negdje pred Božić i pamtim ga i ja, baš dva dana poslije mog transfera je bila prognoza za SMAK SVIJETA onaj 21.12.2012. i tako ja fino razmišljam na onom stolu o tome, još smo nešto i zezali na tu foru s doktorom...a mi smo dobili i sličicu i baš je gledam neki dan i mislim si kako je to tako nestvarno od onog cvijetića sa slike je nastao moj sin

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    nama ce jos malo nas prvi stvorendan i mi smo odlucili se krstiti na taj dan i napraviti veliku zurku za sve nase prijatelje koji su prije tacno godinu dana bili uz nas .
    sad kad se sjetim nikad se nisam vise ismijala nego na taj dan , dobila sam strasno mnogo poruka od svojih prijatelja sa pitanjem jeste li trudni a meni to tako bilo smijesno sto nam na dan punkcije i biopsije svi pitaju jesmo li trudni ko da se to odmah zna.

  48. #48
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo ne mogu vjerovati da je prosla godina dana...stvarno mi se cini da je vise. Ajme kad se sjetim svog tog vrtloga emocija taj dan... frendicama je bilo cudno sto spominjem ovaj dan. Al mislim da je to totalno drugi sklop emocija nego kod prirodne trudnoce

  49. #49
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Danas je i nama Stvorendan, nevjerojatna godina u kojoj sam otkrila mnogo o ljudima, prirodi, ljepoti života, hrabrosti i o onima najmanjima među nama.
    Hvala svima na podršci, mislima i molitvama

  50. #50
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Lina sretan Stvorendan

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •