Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 244

Tema: koje začine koristite

  1. #101
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ovako ja koristim začine:

    Juhe - sol, papar, peršin i kurkuma
    Pečeno i mljeveno meso - sol, papar, crvena paprika, peršin, vegeta (ne volim okus mesa pa moram ubiti vegetom)
    Umaci i variva: sol, papar, crvena paprika, peršin, bosiljak, lovor, kurkuma

    Za specijalna jela kao npr. curry sos, bechamel umak, bijeli umak sa travama.. koristim i curry, đumbir, mljeveni češnjak, muškantni oraščić, korijander, timijan i majčinu dušicu.. kako već recept traži.

  2. #102
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih pitati-piment...
    jel ga koristite? za sto osim za kolace?
    piment mi je na to buy listi otkad je frend ovaj vikend radio pileća prsa začinjena pimentom, ribanim limunom i origanom, bila su odlična

  3. #103
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Đumbir ide u curry sos i općenito s egzotičnim ljutim jelima.
    ja stavljam đumbir i u slatke umake (marokanske, tuniske), uz kardamom, korijander, kumin..

  4. #104
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Milasova, ako ti nitko nije već napisao, postoji miješano sušeno povrće od Kotanyija, koje može zamijeniti vegetu.

    Ne moraš na silu uvoditi začine u svoje kuhanje, ako ti je tako fino, što je bitno da se drugima sviđaju dodaci?

  5. #105
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    VIdiš ti - kak ljudi obrnu stvari... Pa nije ljupčac sličan vegeti nego vegeta sadrži ljupčac i to joj daje karakterističan miris! Ljupčac je biljka slična kao peršin i celer.
    ljupčac je super
    moja svekrva ga redovito stavlja u juhu zajedno s peršinom i celerom
    cijela kuća zamiriše

  6. #106
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Sama radim mješavine začina poput 5spice, ili začin za piletinu (ružmarin,chilli,cimet i curry).
    jel ga radis po receptu strogo pazeci na omjere?
    jel stavljas bas secuanski papar ili neki drugi?

    znam da ga je netko vec spomenuo...secuanski papar, gdje kupiti?

    finger, divim se tovojoj energiji vezanoj za hranu

  7. #107
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Omjeri u mojoj kući postoje samo kod kolača. Sve ostalo sama procijenim. Trudim se da stavim svega podjednako. Sečuanski papar ima kupiti na harissi, al nemam ga uvijek doma, pa stavim mješavinu papra.
    Hvala ti na divljenju, nije to ništa! Ima luđih od mene
    Posljednje uređivanje od fingertips : 23.01.2014. at 14:36

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bas me zanimalo sta drugi koriste-ljudi oko mene slabo koriste zacine pa cisto da cujem iskustva..
    A i zasto ne probati,pa mozda nam se i taj drugaciji okus svidi..

    Fingertips,bas sam cekala da se ti javis s obzirom na tvoj fanatizam za hranom

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ponukana temom bila sam jučer u Farissi.
    Kupila mljevenu goruščicu

  10. #110
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    A u kakvom obliku je stavljaš? Moja je kao mali kamenčići.

    Garam masalu stavljam u crni čaj. S tim kad je stavim u skoro gotovi čaj, prokuham je. Ja dodajem i mlijeko u crni čaj, tako da u toj kombinaciji sve zajedno prokuham.
    malo popržim pa usitnim u mužaru

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    MaliMimi,proslijedi-necu se bunit

  12. #112
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I moram si kupiti mužar.
    To si već dugo želim, i stvarno ne znam zašto nisam kupila.
    A tekući dim... Nek me netko razuvjeri, ali mislim da živimo u svijetu umjetnih okusa i aroma...

  13. #113
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a koja je fora s tim dimom? imaš okus roštilja?

  14. #114
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    tekući dim? to mi u provinciji nemamo

  15. #115
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Pretplaćujem se na temu.
    I ja sam jedna od onih koja nezna ništa skuhati bez vegete, baš ništa. A htjela bih se riješiti te navike.
    Čitam vas i učim...
    Milasova, super tema

  16. #116
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a sad me taj dim podsjetio na knjigu "parfem"
    i na p*zdin dim

  17. #117
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a koja je fora s tim dimom? imaš okus roštilja?
    Aha.
    Ja brijem da i oni svi jeftiniji špekovi i pancete se sigurno ne dime nego "bojaju" i "kupaju" u takvom nečemu.

  18. #118
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A uredba 2065/2003 regulira proizvodnju i rpodaju aroma dima.
    Očito je to popriličan biznis :/

  19. #119
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    nastranu to što vegeta nije zdrava ja asam nekad bila vegeta ovisnik. Kad sam ju izbacila skužila sam da su mi sva jela imala isti okus, sv eje mirisalo na begetu.
    Nego kad pravim neko fino pečenje, tipa teletine ili janjetine ne pretjerujem sa začinima, sol i malo papra jednostavno uživam u okusu mesa. Najčešće eksperimentiram sa piletinom i svinjetinom.

  20. #120
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma super! do danas ne bih rekla da takvo što uopće postoji. imitacija okusa dima.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    piment mi je na to buy listi otkad je frend ovaj vikend radio pileća prsa začinjena pimentom, ribanim limunom i origanom, bila su odlična

    Evo,to mi nikad nebi palo na pamet..
    Sad kad sam doznala bas cu probat..
    Cesto pravim pureci ili.pileci file na naglo i neam pojma kako bi zacinila..pa stavim samo vegetu..

  22. #122
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da, piletina i puretina, upijaju svakakve začine, svašta podnose. Ja stvarno volim piletinu s limunom, pa malo korijandera... Ili kad se napravi fina korica sa five spice-om...
    Za tekući dim, evo iskreno neznam ni ja koja je fora. Jel tko probao?

  23. #123
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I moram si kupiti mužar.
    To si već dugo želim, i stvarno ne znam zašto nisam kupila.
    A tekući dim... Nek me netko razuvjeri, ali mislim da živimo u svijetu umjetnih okusa i aroma...
    evo da te razuvjerim

    dakle, tekući se dim dobiva na sljedeći način: vodena para se dimi (onak k'o šunka) i stvar je u tome da se u tom postupku čađa taloži na dno, a katran ispliva na površinu pa se samo sredina "pobere". i to je kondenzat dima ilitiga prirodna aroma. taj se kondenzat čisti od benzopirena, što se kod klasičnog dimljanja ne može napraviti, a ne može se niti riješiti isto tako štetnog katrana i čađe. i pogriješila sam kad sam rekla da je to budućnost dimljenih proizvoda - veli MM da je to već sadašnjost, samo mi malo kaskamo. vani su striktne odredbe o količini benzopirena i uskoro i kod nas stiže taj zakon, a klasičnim je dimljenjem to nemoguće postići. kaže MM da se npr. u Nizozemskoj samo ovako i dimi.

    i da - ima okus roštilja i već ste ga sigurno i jeli a da niste znali

  24. #124
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Frka, majketimile, danas si k'o Mirko Miočić!

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    i ja želim kupiti mužar - ali niakko da nađem onaj koji mi se sviđa i da je u zadovoljavajućem cjenovnom razredu

  26. #126
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Frka, majketimile, danas si k'o Mirko Miočić!

    to je zato jer, eto, nemam pametnijeg posla nego učiti za sutrašnji ispit - vidi se kako sam produktivna po tom pitanju

    da sam bar Mirko
    Posljednje uređivanje od frka : 23.01.2014. at 15:25

  27. #127
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Slomi nogu na ispitu!
    Javi sutra kako je bilo.

  28. #128
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    hvala!

  29. #129
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Tnx Frka!
    Pročitala sam i uredbu u međuvremenu

  30. #130
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Frka, kad već imaš tak puno vremena može li i koja o dimljenoj soli?

  31. #131
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Đumbir u jela ne stavljam od fijaska sa umakom od piletine, đumbira, češnjaka i limuna jer to više nitko ne želi niti probati, ali zato od njega zimi radimo čaj, a ljeti smo totalno navučeni na limunadu s đumbirom i svježom mentom (rukovet mente u mužaru protrljam s dvije ravne žlice kristalnog šećera tako da se šećer prožme uljima mente; đumbir naribam i iscijedim sok u taj šećer, a također i sok dva limuna, malo promiješam da se šećer rastopi, dodam leda i litru mineralne vode).

  32. #132
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    i ja želim kupiti mužar - ali niakko da nađem onaj koji mi se sviđa i da je u zadovoljavajućem cjenovnom razredu
    50m istočno od Chemaco dućana u Vukovarskoj otvoren je novi dućan s repromaterijalima za izradu nakita, ali imaju i kamene mužare za malo para. Jedina mana im je da nisu trošeni pa bi bilo dobro u njima prvo sitniti sol ili sodu bikarbonu da se zahoblaju.
    Ako začine želiš imati u rastresitom obliku onda ti treba električni mlinac, ali onaj starinski s propelerom i poklopcem koji jako zuji. S njime u zadnje vrijeme radim biljnu sol (suho povrće za juhu + sol), a složio sam i hing aštak čurnu i vata čurnu - sve komponente iz Harisse.

  33. #133
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Frka, kad već imaš tak puno vremena može li i koja o dimljenoj soli?
    citiram MM-a: može se koristiti za sve gdje se želi dobiti miris dima (npr. čušpajz bez špeka, a ono miriši gaaaa; posipat po steaku - MM kad peče na grill tavi posipa s njom, a može se koristiti i kod sušenja mesa - napacat s njom pa aroma prodre u meso i nije samo površinski podimljeno, ali onda se miješa s običnom solju da ne bi bilo prejako. MM recimo soli inćune tako - na šaku soli stavi malo dimljene i onda inćuni imaju lagani miris dima). postoji razlika između prave dimljene soli (koju baš dime u pušnicama) i mješavine soli i kondenzata dima (za koju MM kaže da je zdravija baš kao i kondenzat dima naspram klasičnog dimljenja - ono što sam gore pisala).

    a možda baš i ne citiram
    Posljednje uređivanje od frka : 23.01.2014. at 19:40

  34. #134
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma super si!
    Sretno sutra!

  35. #135
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nakon višegodišnnjeg eksperimentiranja sa začinima (s puno začina, točnije) u mom začinskom ormariću su ostali:
    sol
    papar (jako rijetko)
    origano (samo pizza)

    Uz to koristim češnjak, peršin vrlo rijetko, bosiljak ako se sjetim posaditi ga.

    Ali koristim kilograme i kilograme povrća, što god nađem svježe ili imam od prije smrznuto.

    I skužila sam da mi tek sad hrana ima pravi okus. Kokoš po kokoši, grah po grahu.

  36. #136
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    To i ja tvrdim, sol, češnjak i maslinovo ulje...
    Kolegica jednostavno Ne vjeruje da kuham bez začina, ali istina je.

  37. #137
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    trampolina zapravo ima pravo. Ali ako jedem piletinu dva puta tjedno dosadi mi, tako da nekad jedemo pile na mađarski, kineski, mediteranski, indijski....

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    50m istočno od Chemaco dućana u Vukovarskoj otvoren je novi dućan s repromaterijalima za izradu nakita, ali imaju i kamene mužare za malo para. Jedina mana im je da nisu trošeni pa bi bilo dobro u njima prvo sitniti sol ili sodu bikarbonu da se zahoblaju.
    Ako začine želiš imati u rastresitom obliku onda ti treba električni mlinac, ali onaj starinski s propelerom i poklopcem koji jako zuji. S njime u zadnje vrijeme radim biljnu sol (suho povrće za juhu + sol), a složio sam i hing aštak čurnu i vata čurnu - sve komponente iz Harisse.
    E, fala ti ko bratu na ovoj informaciji, potražit ćemo.

    Imam drveni tarionik i mali porculanski mužar ali rado bih kameni jer porculanski ima previše glatku površinu, skliže se.

  39. #139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    To i ja tvrdim, sol, češnjak i maslinovo ulje...
    Kolegica jednostavno Ne vjeruje da kuham bez začina, ali istina je.
    Pa naravno, ako si na makrobiotici onda od začina koristiš samo soja sos...

    Začini ne trebaju za povrće, to je i trampolina rekla. Nisu nužni ni za mliječne proizvode (iako ja volim sirne namaze, a moj stariji voli i onaj začinski maslac u koji ide aromatično bilje).

    ALI riža bez začina - to ne bih preživjela, tjestenina bez bosiljka - isto anemično, ko da jedeš karton...

    Bijelo pileće i pureće meso bez začina - krepalina!

    Zapravo, i za sva ostala mesa to vrijedi. Moji dečki vole bolognese, gulaše i paprikaše, a u to ne mora ići puno mesa, ali ide puno začina.

    Pitanje glasi: da li začinom smatramo i luk (pitanje je da li to ubrojiti u povrće ili u začine - kod mene je povrće jer dečki umlate cijelu glavicu veličine ko jabuka utrpanu u stir fry s ostalim povrćem)

    Naravno, nisam nabrojila luk kozjak jer to mi je isto povrće. MOžda bi i češnjak trebalo utandrkati u povrće, a ne u začine. Brojne začine koristim za čajeve (menta, kadulja, bosiljak, čak i origano iako rijetko - taj mi baš nije fini, komorač, kim...) tak da je tanka linija između povrća i začina, između čajeva i začina, a bome se puno toga ljekovitog bilja koristi i u kozmetici.

    Ont. išla sam brojiti bočice sa začinima - 36

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    trampolina zapravo ima pravo. Ali ako jedem piletinu dva puta tjedno dosadi mi, tako da nekad jedemo pile na mađarski, kineski, mediteranski, indijski....
    ja volim na americki

    u pecnici, na vrh pobrasniti i staviti listove putra. pred kraj namazati senfom i posuti mrvicama, preliti saftom. zapeci. mmmmm
    al tu ne ide cijelo pile, najbolji su bataci, krilca i zabatci.

    bijelo meso recimo u umaku s vrhnjem za kuhanjem i slatkim curryem s bananama i kiselim jabukama. prilog riza vulgaris, bez zacina.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 23.01.2014. at 22:33

  41. #141
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Peterlin, nisam na makrobiotici, bila sam nekoć... Ali možda je stvar u tome da su mi receptori okusa istancaniji nego drugima. Za to me često u familiji optužuju. Meni sama tjestenina ima okus. I riza isto...i bijela i smedja.
    A shoyu i tamari koji se koriste u makrobiotici, nisam baš nešto previše ljubila ni onda. Jedino za poprziti suncokretove sjemenke.

  42. #142
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    50m istočno od Chemaco dućana u Vukovarskoj otvoren je novi dućan s repromaterijalima za izradu nakita, ali imaju i kamene mužare za malo para. Jedina mana im je da nisu trošeni pa bi bilo dobro u njima prvo sitniti sol ili sodu bikarbonu da se zahoblaju.
    Ako začine želiš imati u rastresitom obliku onda ti treba električni mlinac, ali onaj starinski s propelerom i poklopcem koji jako zuji. S njime u zadnje vrijeme radim biljnu sol (suho povrće za juhu + sol), a složio sam i hing aštak čurnu i vata čurnu - sve komponente iz Harisse.
    pogledati ću. Užasno mi je žao što sam jednom na brzinu uletila u Hofer u Brežicama, kupila par sitnivc i izletila van uzevši kataloge (one kao u Lidlu) - i tek sam doma skužila da su u ponudi imali predobar mužar za nekih mislim 5, ili 6 ili 7 eura, Vukovarska mi nije usput ali bih se mogla zaletiti koji dan.

    Ja ne volim egzotuične začine, ali često sama berem bilje za čaj i začine, i to me baš veseli. sa ljetovanja na Korčuli sam se vratila sa dosta velikom kopličinom origana (uz one uobičajene stvar koje i inače berem) - neakako mi je hrana draža kada stavim ono što sama naberem, a it o mi jedođe kao neki podsjetnik na GO, ili smao neko kratko putovanje. i uvije berem na čistom - sve si mislim da ću u penziji dane provoditi u prirodi berući aromatično bilje.

    E da- šipak čaj - neusporedivo - ovoo kaj se kupi u dućanu, nema veze sa šipkom.

  43. #143
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni je isto sama pašta fina
    pogotovo kad je domaća
    skuham si prazne pašte kad sam sama i lijena za kuhati
    i sasvim mi je to ok za pojesti

    ni ja nisam od začina
    sol, papar (bijeli, crni, zeleni, mix)
    cimet, muškatni oraščić
    peršin, češnjak, aceto, lovor, ružmarin
    soja sos kad radim kineza
    i to je to
    imam i klinčić, ali samo za kuhano vino, u kolačima ga ne volim

  44. #144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    a ja imam dva začina koja baš ne volim - cimet i kim

    Malu količinu cimeta mogu podnjeti samo u piti i štrudli od jabuka

    egzotične začine ne volim, a od đumbira imam traume - iako ge se ipak nekada natjeram pojesti, kada osjetim da mi je organizam slab

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A u koja jela stavljate cimet?
    Ja ga koristim samo za kolace..

  46. #146
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja fga ne volim u kolačima, eventualno samo malu količinu
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 24.01.2014. at 10:15

  47. #147
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja mrzim kim
    mrzim, mrzim, mrzim
    imam traume iz djetinjstva radi njega
    radi njega mi se želudac okrene na spomen prežgane i paradajz juhe
    Nano kud ga spomene

    cimet mi ide samo u kolace s jabukama
    jabuke u šlafroku se obavezno posipaju štaubom pomiješanim s cimetom

  48. #148
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    A u koja jela stavljate cimet?
    Ja ga koristim samo za kolace..
    Malo kuham, začine koristim još i manje.

    Ali sam naletila na jedan super recept s tunjevinom i - cimetom.
    Malo maslinovog ulja, par režnjeva češnjaka, nešto crnih maslina, malo kapara, fileti tunjevine (iz konzerve), pasata. Pred kraj - cimet. Špagete skuham posebno pa sve pomješam zadnjih minutu-dvije.

  49. #149
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja mrzim kim
    mrzim, mrzim, mrzim
    imam traume iz djetinjstva radi njega
    radi njega mi se želudac okrene na spomen prežgane i paradajz juhe
    Nano kud ga spomene

    x


    zato jer i ja imam traume - pa morala sam. Svi nabrajaju začine a nitko ne spominje da ih nevoli.

    A kim u kruhu/pecivima - katastrofa

  50. #150
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja napisala da ne volim origano.

    Ne volim ni pretjerivanje s cimetom - paše mi uz jabuke, u medenjake i engleski kolač sa suhim voćem, te korica u kompot od jabuka i kuhano vino. U slanim jelima mi ne paše, a mm i djeca ne dijele moje mišljenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •