Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Ujutro stenje i napreže se ali se ne budi..

  1. #1
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno Ujutro stenje i napreže se ali se ne budi..

    Bebač ima 3 tjedna i unazad nekoliko dana jako lijepo spava po noći, papamo oko 22h, zaspi, papa opet u 1h pa zaspi, pa u 3h, pa u pola 6 i tada opet zaspi.. Nakon zadnjeg hranjenja , ujutro, počne se naprezati kao da mora kakati, baš jako stenje i napreže se ali sve u snu, ne budi se ali se vidno muči.. Prvi dan sam ga probudila, presvukla i odmah je postao mirna i zadovoljna beba .. Drugi dan sam ga pustila malo duže da vidim koliko dugo će tako da se ne probudi i spavao je sve dok ga nisam opet digla, a kad sam ga digla prestao je.. Danas smo jeli oko 8h, podrignula sam ga i vratila u kinderbet gdje je oko 9h počeo stenjati ko inače, ja sam ležala i opet ga pustila i promatrala, nije se budio do pola 11, prestao je čim sam ga uzela na ruke .. Jel ima netko pametniji od mene da mi ovo objasni? .. I dal da ga puštam da se tako napinje ili da ga pustim da spava , ili šta da radim..

    Isključivo je dojen, po danu nema problema sa kakanjem ni grčevima, a kad se napinje ujutro zna tu i tamo prdnuti ali ne pokaka se sve dok ne papa , a i to kad pokaka onda je lijepo mekano..

  2. #2
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Grčevi od zraka nama je masiranje bušeka pomoglo i biogaia,isto nije plakao sammo se napinjao,teško ga bilo gledati.I stavlja ga što više na bušek da se isprdi.

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Normalno je da bebe stenju. Moj je prva dva mjeseca stenjao po cijelu noć u snu. Jednu noć kad sam se ja probudila prva, a on nije stenjao, skoro me infarkt strefio, mislila sam da nije živ, toliko sam navikla na njegovo stenjanje. I sljedećih noći mi je baš bilo neobično čuti tišinu, trebalo mi je vremena da se naviknem da se ne glasa i da ne skačem sad zbog toga iz kreveta

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    Grčevi od zraka nama je masiranje bušeka pomoglo i biogaia,isto nije plakao sammo se napinjao,teško ga bilo gledati.I stavlja ga što više na bušek da se isprdi.
    ajmo jedno mamopočetničko .. smije beba od 22 dana na bušu?

  5. #5
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Smije

  6. #6
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam biogaia kapi al mu ih jos nisam dala, ako cu mu dati- dam 5 kapi odjednom ili kroz cijeli dan?

  7. #7
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Imam biogaia kapi al mu ih jos nisam dala, ako cu mu dati- dam 5 kapi odjednom ili kroz cijeli dan?
    Odjednom 5 kapi,ali ako je iskljucivo dojena beba biogaia ti ne treba,a i pises da nema grceve pa nema potrebe za njima.
    Ujutro je probavni sustav kod beba najaktivniji pa se zato vjerovatno tako napreze i stenje.

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa da, ne bi mu ih bas htjela davati osim u krajnjoj nuzdi.. Onda ni necu, ako je to ujutro normalno bude jednom proslo..

  9. #9
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Apsu, kao da si opisala mog malog par dana nakon što se rodio. Za nas, i dragog i mene, je to značilo samo jedno - da mu je mjesto s nama u krevetu. Instinkt nam je to govorio, jednostavno se nismo slagali s tezom da je to, eto, normalno. Prestalo je u potpunosti iste noći kada je počeo spavati s nama, preciznije uz mene.

    Ovime ti ne govorim što bi i kako ti ili bilo tko trebao raditi, samo iznosim naše iskustvo i naše uvjerenje.

  10. #10
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, ne bi mu ih bas htjela davati osim u krajnjoj nuzdi.. Onda ni necu, ako je to ujutro normalno bude jednom proslo..
    pitaj jos rodine savjetnice kaj one kazu

  11. #11
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja kapi nisam davala, grčevi, stenjanje, napinjanje... sve to brzo prođe. Jedino sam ga znala svući i dignuti nogice prema trbuhu da se isprdi i redovno onda pokaka (znalo je tu biti eksplozivnih, špricajućih stolica pa ih je bilo i po meni, i zidu i zavjesama) i na trbuhu bi mu bilo lakše. Osim toga, masiranje trbuščića (noću) beskonačno nosanje po kući u bilo koje doba dana i noći.

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ujutro najčešće prde i napinju se. Ja bi ga pustila i spavala. Ako ne plače i ne traži sisati, nara vno.

    Ali ja ne spavam od 2007, možda to umor govori iz mene.

  13. #13
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    More, isto je i u kimbacu il spavao kraj mene, probala sam

    Vikki i moje zavjese su upravo u mašini, eksplodirao je neviđeno

  14. #14
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    More, isto je i u kimbacu il spavao kraj mene, probala sam
    Je, i meni je isto bilo, par sekundi bi pomogla ruka na trbuščiću i ponovno stenjanje.

  15. #15
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Dakako da može na bušu dapače i fizijatri preporučuju zbog dizanja glavice i učvršćivanje vratnih mišića,a nama je biogaia puno pomogla i da bio je isključivo dojen(osim tih kapi naravno) bušek mu je bio ko balonček.Nemoraš ti odmah njih koristit probaj prvo masažu bušeka i nogicama stisnutim na bušek.

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam moje stavljala da se pokenjaju kad su tako stenjali

    i onda bi ili opet zaspali ili bili malo budni pa onda zaspali

  17. #17
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kak da stavim bebu da se pokenja?

  18. #18
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moj se pokenja kad lezi na ledjima na ravnom. Prdi i kenja.
    Prdi i kad je na trbuscicu na baby-gymu, ali ne kenja.

  19. #19
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moj se pokenja ili kad mu skinem pelenu- po meni, ili kad mu stavim novu pelenu

  20. #20
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da, da...to je redovno dobra poza za spricanje dreka po mami
    Moj isto. I kad mu stavim toplomjer u guzu.

  21. #21
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Joj moj je jos djevica iza, ja jednostavno nemam srca gurnut mu toplomjer , jadnicak mali haha

  22. #22
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Pa kak mu mjeriš temperaturu?

  23. #23
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa ne mjerim potpuno je zdrav, da primjetim da mu je nesto onda bi mjerila..

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kolko ja znam nije bas preporucljivo gurati toplomjer u guzu bebi, zaboravila sam zasto

    a bebu mozes staviti u pozu, ledja naslonjena na tvoj trbuh i drzis ga/ju ispod koljena, imas na pdf-u bespelenastvo sve o tome, a evo i fotka http://www2.ljworld.com/photos/2007/aug/28/130793/

    nisam nasla bolju, ali mozes stajati ili sjediti, ne moras cucati

    puno se lakse isprazne, sto je i logicno kad gledas da ni mi ne kakamo u gace, niti kakamo lezecki i sl

  25. #25
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Je, i meni je isto bilo, par sekundi bi pomogla ruka na trbuščiću i ponovno stenjanje.
    Sad ne znam, jeste li uzele bebicu sebi kad bi počelo stenjanje ili na cijelu noć. Ovo prvo ni kod mog nije imalo ozbiljnijeg efekta. Ali od kad je prvu noć prespavao cijelu uz mene (u položaju koji je otprilike ovako izgledao: on na boku, ja isto na boku, on ispred mog trbuha, okrenut trbuhom prema meni, rukicama i nogicama na meni, ko mali crvić : ), to je bila razlika nebo i zemlja kakvo je opušteno biće postao, između ostalog jutarnje stenjanje 'zamijenio' efikasnim jutarnjim kakanjem koje se uopće ne bi skužilo da se odvija da se nije lagano čulo. Imao je tada nešto manje od puna dva tjedna.

  26. #26
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne znam, ja se ne mogu opustiti s njim kraj mene, bojim se da ga ne pokrijem po glavi, sva sam ukocena i ne uzivam u takvom spavanju.. Krevetic mu je odma kraj mene, dovoljno je blizu, prebacim ga k sebi tek pred jutro i onda vise ne spavam..

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam spavala sa svo troje, bili su odmah do mene, budila sam se (i jos se budim) na svaki njihov dublji udah

  28. #28
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    joj od jučer na vecer mi je nemiran jako, povracao mi je i kroz usta i kroz nos mlijeko, pa kasnije bljucka sir, cijelo vrijeme se grči i vidi se da ga muči želudac, hrana mu se stalno vrača, napinje se pa prdne a stolica mu je eksplozivna.. idemo za tjedan dana pedijatru, valjda ima onaj refluks

  29. #29
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    dan dva bljuckanja nemora odmah znaciti refluks

    a tako je to, nekome odgovara, nekome ne odgovara zajednicko spavanje, meni u pocetku nije odgovaralo cjelonocno spavanje kraj nas kad su bili jako mali, stariji je poceo dolaziti sa godinom i evo ga jos uvijek dolazi k nama sa 5 i ne smeta mi ni najmanje.a sa ovom devetomjesecnjakinjom me strah zaspati jer je brza i u sekundi bi bila na podu, a ja se ne probudim cim ona otvori oci

  30. #30
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    kud odmah refluks?
    mozda se naguta zraka, pazi kak jede, da se podrigne i mozes mu podici uzglavlje na kimbici. i nositi ga u uspravnom polozaju (marama).

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Samo sam preletjela topic... ali ne vidim da je netko napisao da mame djece s grčevima i eksplozivnim stolicama trebaju izbaciti mliječne proizvode iz prehrane. Meni je pomoglo, ali to sam doznala kasno, pa sam imala veselje sa starijim koje je trajalo do početka dohrane.

    Sorry ako sam što previdjela. Probajte s regulacijom prehrane. Mom starijem je smetala i zelena salata i općenito sirovo povrće, naročito voće - tak da sam imala pravu makrobiotičku prehranu. Mlađi je bio puno manje osjetljiv.

  32. #32
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Znači predlazes da izbacim mlijecne proizvode.. Probat cu par dana.. Srecom nema prave kolike, samo ovo, da bar na tome i ostane..

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Znači predlazes da izbacim mlijecne proizvode.. Probat cu par dana.. Srecom nema prave kolike, samo ovo, da bar na tome i ostane..
    Probaj... to se pokaze za 2-3 dana.

    Meni je bilo dosta izbaciti NEFERMENTIRANO mlijeko, cak i iz kave. Za mlijecne probiotike ne znam - jogurta i sira ionako nisam puno jela.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.01.2014. at 21:17

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo linka na portal pa malo pronjuškaj! Sretna si da ti se bebač ne budi, moj je arlaukao do neba...

    http://www.roda.hr/article/read/grcevi-kod-dojenih-beba

  35. #35
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    I moji su oboje dosta prduckali i stenjali u pocetku a i bljuckali, bome. Ali vidjet ces jos kod pedijatra. A kako si se snasla sa platnenim pelenama?

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    I moji su oboje dosta prduckali i stenjali u pocetku a i bljuckali, bome. Ali vidjet ces jos kod pedijatra. A kako si se snasla sa platnenim pelenama?
    Sta to znaci u pocetku? Do kad je trajalo? Cijelu noc i dan smo budni, zaspi na kratko i probudi ga zeludac, pa stenje i buba ga dok se ne isprdi, jadnicak i stalno bljucka..

    Platnene su odlicne! Snasli smo se odma

  37. #37
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Pa prva 2-3 mjeseca. A zna i dan danas dok se ne iskaka placuckat, bas ono kad se iskaka, vidim da mu je lakse. Pa u biti kao i mi kad smo napuhani a nikako da izadje. Ma najgora su ti ta prva 3 mjeseca, dok se probava ne ustali i crijeva sazriju. Super da vam dojenje ide, najbolje lezi s njim, stavi si film i kad se probudi a ti odmah siku u usta. Pa se nece stici razbuditi.

    Super za platnene, bas mi je drago!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mislila sam da sam jedina koja za bebu kaže da "kenja"
    Apsu, pusti da se malac isprdi na miru, što ga odmah analiziraš

    Btw moji su kao mali kakali isključivo u čistu pelenu, ja bih čekala nakon obroka (i dan danas obave nakon jela) kao, da ušparam jednu pelenu, ma jok, stiskali su dok nebi dobili čistu.
    A položaj koji Mika spominje je zbilja djelotvoran, moj jedan malac je tako kakao na wc školjku sa 7 mjeseci, ala kako sam mu se divila.

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je imala bolne prdeze prvih mjesec i pol, dva i kod svakog prdeza bi izletilo nesto malo, takodjer i eksplozivne stolice, to su imale obje zbog hiperprodukcije.
    koliko znam, prdezi ih bole jer im jos probavni sustav nije razvijen i to ce proci.
    moja nije dopustala da je ja isprdim, borila se protiv tih poza.

    a temperaturu sam mjerila ispod pazuha. barem je tako malim bebama to lako.

  40. #40
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku

    a temperaturu sam mjerila ispod pazuha. barem je tako malim bebama to lako.
    isto, uopce ne kuzim potrebu da se malim (a i velikim) bebama toplomjer stavlja u guzu
    puno mi je lakse minutu dvije, deset drzati rukicu i zabavljati s necim dok mi sjedi u krilu

  41. #41
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I mi imamo problem s tim mučenjima u snu i to uvijek po noći nakon hranjenja a pred jutro je jače,sve se to događa na snu i proizvodi čudne zvukove,jel ima neko kakav savjet kako mu pomoć?u petak idem kod dr pa ću je pitat,inače imao je jako grčeve sad ih više nema al ima to naprezanje jadničak.

  42. #42
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    I mi imamo problem s tim mučenjima u snu i to uvijek po noći nakon hranjenja a pred jutro je jače,sve se to događa na snu i proizvodi čudne zvukove,jel ima neko kakav savjet kako mu pomoć?u petak idem kod dr pa ću je pitat,inače imao je jako grčeve sad ih više nema al ima to naprezanje jadničak.
    Ja sam pitala pedijatricu i rekla mi ke da uzmem bio gaia kapi.. Imam ih doma al mu necu dat jer nema prave grceve da place i da ga jako boli,, samo stenje i napreze se, ovu noc je i puno prdio uz tiskanje..

  43. #43
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    nema ni moj više grčeve nego to naprezanje i dosta prdi ja mu dajem sirup torminalis od kima i kopra.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moj bebo je imao iste probleme sa probavom još od boravka u rodilištu. rodila sam na carski, pa su mu sestre dale AD mlijeko i kad smo došli doma i prešli na isključivo dojenje, počelo je sa grčevima, prduckanjem stenjanjem i eksplozivnim stolicama. Prestalo je nakon mjesec dana isključivog dojenja.
    Da li je možda i kod vaših beba bio sličan slučaj, da su ih na početku hranili sa AD?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Zaboravila sam reći i da je znao i bljuckati poveću količinu mlijeka, neki put i sat vremena nakon dojenja, u tekućem ili sirastom obliku.

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Diana moj je iskljucivo dojen.. Nadam se da ce uskoro prestati s tim mucenjem, zao mi ga jako iako mi nije jasno, čim ga dignem i probudim on prestane, ne znam zašto bas dok spava..

    A što se bljuckanja tiče da, bas jako bljucka i isto tako sat nakon podoja i po nekoliko puta .. I ostanu dosta velike mrlje ali ne brinem se jer su mu pelene stalno teske..

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    V ima skoro 9 mjeseci, i potpuno je prestao bljuckati negdje oko 5-tog mjeseca, a sa 3 je blujckao minimalnu količinu. Nadam se da će i kod tebe biti tako. Na kraju će ti biti čudno što ne bljucka, a najede se.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 08.02.2014. at 19:33

  48. #48
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Bljucka zato jer mu misic koji zatvara zeludac jos nije dovoljno sazreo i ne zatvara zeludac, pa se mlijeko vraca. Uz to dodaj da stalno lezi i eto ti dobitne kombinacije. A bar ga ne muci kiselina iz zeludca.

  49. #49
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    da nije ni meni jasno zašto dok spava??? moj je u rodilištu bio na ad mlijeku i mojem a kad smo došli kući samo moje ,a sad zadnjih mjesec dana je kombinacija po danu je moje mlijeko a po noći ad.

  50. #50
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da dam zaključak.. Od kad sam izbacila mlijeko ( hvala Peterlin ) dakle samo tekuće mlijeko, jogurte i dalje pijem, maleni se prestao grčiti u jutro. Tu i tamo se još zna malo naprezati ali to je sada zanemarivo, kratko i obično nakon toga slijedi buđenje i kakanje
    Ostala ja bez 100 opcija za doručak i večeru, ali on je super

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •