Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: blizanci-indikacija za carski?

  1. #51
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Bila sam ivf trudnica, prvorotka s blizancima i zatkom i jako sam se bojala da ću zbog svega toga biti prisiljena na carski rez. Željela sam prirodni, vaginalni porod, ali lagala bih kad bih rekla da me zadak nije nimalo brinuo. Umirio me razgovor s doktorom koji je rekao da je zadak u višeplodnoj trudnoći sasvim drugačija stvar nego u jednoplodnoj. Pisala sam već o tome na drugim temama, ali nije zgoreg ovdje ponoviti: kad se prva beba u položaju glavicom rodi, porođajni kanal je proširen pa je drugoj bebi u položaju zatkom put otvoren tj. puno je lakši i brži. Moje iskustvo duplog poroda je upravo takvo. Za prvu bebu (glavica) trebalo se malo i pomučiti, ali druga (zadak) je rođena super brzo i bez imalo napora. A još su je i okretali dok je bila u porođajnom kanalu, ali sve se to dogodilo u trenutku, nisam valjda ni stigla registrirati bol. Ni epiziotomiju nisam imala. Tri sata nakon poroda odšetala na tuširanje.

    A i to da te ostave na miru dok rađaš može imati svojih prednosti. Moj porod je počeo u sred noći, bila sam u bolnici i cijelu noć kružila hodnicima jer mi ležanje nije pasalo. Do jutarnje vizite nisam srela nikoga od osoblja niti sam ih tražila. Na pregledu poslije vizite bila sam otvorena 8 cm. Da su ranije otkrili da je porod počeo sigurno bi me odmah prikopčali na ctg, meni bi ležanje bilo bolno i neugodno, u ležećem položaju sigurno bih se sporije otvarala, dali bi mi drip i tko zna kako bi dalje teklo.

  2. #52
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ovako isto je i meni doktorica objasnila,bitno da je prva beba na glavicu,kod mene je,a gospodin se još uvijek rotira,na svakom pregledu koji su sad na tjedan dana on je drugačije,i ja se nadam da se neće nešta neplanirano desiti jer mi je prvi porod bio vaginalni i relativno lak,a sa ovo dvoje očekujem iskreno i lakše(em je drugi porod,em će bebe biti manje)
    ja ne bi inzistirala na carskom,a u istom smo rodilištu,eto,imat ćeš priliku ćuti iz prve ruke kako je prošlo,jer ti imaš još vremena a ja sam u finalu,i još jedna

  3. #53
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj m2b prvotno napisa Vidi poruku
    gle, naravno da smo neinformirane kad se informacijama manipulira, zato i smatram da svaka od nas treba doniti SAMA odluku o tome kako će roditi!

    Evo reci, otkud tebi da CR nije skigurniji za bebe?
    Epiduralna ima svojih nuspojava ali ako je šef anestezije daje svojoj ženi i ja je želim!!!!!!!!!!!

    Svjesna sam na kojem forumu pišem i da se ovdje previše propagira jedna ideja ali ne mislim ni da je to dobro. Npr. daddycool je morao napisati da ovo što sam ja napisala nije točno ali ne vidim da je to isto objasnio. Valjda moji poznanici, rodbina i dr-i lažu!
    želiš li donijeti odluku bez da si informirana?
    informacijama se možda manipulira ali pošto si ovdje znači da si relativno informatički pismena, a na internetu se može pročitati i saznati puno toga. naravno, pod uvjetom da možeš filtrirati relevantne izvore od onih nerelevantnih.

    ovdje se ništa ne propagira "previše" već je ovaj forum u vlasništvu udruge RODA a ako si pročitala ono što o udruzi piše na portalu onda si vidjela:

    "Vrlo nam je važan i program poroda. Na području ovog programa aktivno djelujemo na promjenama unutar zdravstvenog sustava, a u smjeru omogućavanja prirodnog i neometanog poroda u Hrvatskoj. Rodina je velika želja usvajanje postupnika za skrb tijekom normalnog poroda, kojim bi se humanizirao proces rađanja, omogućio neprekinut kontakt majke i djeteta tijekom boravka u rodilištu, te smanjilo opterećenje zdravstvenog sustava."

    i

    MisijaRode je mijenjati društvo u društvo odgovorno prema djeci, roditeljima, budućim roditeljima i obiteljima - informiranjem, educiranjem, aktivnim zagovaranjem i sudjelovanjem u procesima promjene, kao i poticanjem roditelja i ostalih društvenih skupina na preispitivanje postojećeg stanja i sudjelovanje u promjenama.


    I da, to što si napisala nije točno bez obzira tko ti je to rekao i to nema veze sa našom udrugom nego sa notornim činjenicama.
    Isto kao što je i činjenica da je carski rez operacija sa svim rizicima koje svaka operacija donosi. Za neku rodilju je nužan, za neku nije.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Da, moja je PRVA beba bila na zadak i uopće nisu dvojili oko poroda.... CR

  5. #55
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Vidim da je ovo postala "vruca" tema sa mnogo emocija. Voljela bih napisati da se slazem da pri svakom porodu postoje rizici. Bilo da je carski, bilo da je prirodni. Mislim da je Pandora napisala jedno prekrasno iskustvo i nadam se da ce tvoje biti slicno njenom. Isto tako vidim da te je strah poroda. Ne znam u kojem si tjednu, ali, voljela bih ti preporuciti jedan DVD, zove se the ancient art of belly dance for labor. Radi se o vjezbama opustanja, te trbusnog plesa. Na kraju imas vizualizaciju. Princip je taj da se postavis u polozaj istezanja i zadrzis ga 5 minuta. Zatvorenih ociju zamisljas porod. Radi tog sto si u istom polozaju, pocet ces osjecati laganu bol i pokusas se nositi sa njome i pravilno disati. Meni je ovaj DVD dosta pomogao da prevladam strah od poroda i steknem povjerenje u vlastito tijelo, da zna sto treba ciniti u datom trenutku. Njezni pokreti trbusnog plesa bi trebali prisiliti bebe u pravilan polozaj. Toplo preporucujem taj DVD
    Posljednje uređivanje od Yummy_mummy : 29.01.2014. at 01:03 Razlog: greska u pisanju

  6. #56
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    rodila na carski, sve 10/10, oporavak nakon pune anestezije bzv, treci dan bila u kaficu, 7 dan setala s kolicima doma. sve ostale cimerice bebe koje su rodene vaginalno imale su hematome i krvarenja u mozgu il neke komplikacije iz do tada zdravih trudnoca. ne bih rekla da je za bebe bolji vaginalni.za blizance. nerijetko vaginalni s prvim zavrsi s drugim na kraju na carskom, svasta se desava .

  7. #57
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Da li imas mozda neku znanstvennnu literaturu koja podrzava ovu tvoju tvrdnju?

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    rodila na carski, sve 10/10, oporavak nakon pune anestezije bzv, treci dan bila u kaficu, 7 dan setala s kolicima doma. sve ostale cimerice bebe koje su rodene vaginalno imale su hematome i krvarenja u mozgu il neke komplikacije iz do tada zdravih trudnoca. ne bih rekla da je za bebe bolji vaginalni.za blizance. nerijetko vaginalni s prvim zavrsi s drugim na kraju na carskom, svasta se desava .

  8. #58
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Yummy, krivo si me shvatila... NE, nemam strah od vaginalnog (već sam ga prošla i nije pre traumatičan), nego od doktora, njihovih zakašnjelih reakcija i ovakvih ishoda o kakvima govori lunahor, a kakvih nažalost ima puno!!!! Ne trebaja mi znanstvena literatura da to potvrdi, imam primjere ljudi oko sebe.

    I ne izjednačavajte porod u ZGu di birate bolnicu i imate mogučnosti (stolčića, poroda u vodi, epiduralne) i nas daleko od ZGa, mi to nemamo!
    A ako nešto krene krivo, naše bolnice nisu TOLIKO dobro opremljene i moja beba mora u meni 160-300km udaljenu bolnicu.


    Jel sad shvaćaš moj strah????

  9. #59
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Razumijem u potpunosti. Rodila sam van RH i kad cujem price o radaonama ovdje, dodje mi muka. Jedino, sto si ja mislim kad ovo citam, tebi treba paznja za vrijeme poroda, i apsolutno se slazem. Svaka rodilja bi trebala imati pravo na to. Makar si mislim, ako i rodis na carski, to ne znaci da ces nuzno imati bolju paznju. Naprotiv, ako je medicinsko osoblje prezaposleno, veca je mogucnost raznih nuspojava nakon carksog.
    Moja bliska prijateljica radi kao vrhunska primalja u Londonu. Inace je zavrsila u Zagrebu primaljstvo. Ako mi kazes iz kojeg si grada, mozda nju mogu pitati ako zna koju primalju kojoj bi te mogla uputiti, a koja dobro zna svoj posao. Inace je ta primaljska skola jedina u Hrvatskoj, tako se sve primalje medjusobno znaju vise-manje.

    Citiraj m2b prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, krivo si me shvatila... NE, nemam strah od vaginalnog (već sam ga prošla i nije pre traumatičan), nego od doktora, njihovih zakašnjelih reakcija i ovakvih ishoda o kakvima govori lunahor, a kakvih nažalost ima puno!!!! Ne trebaja mi znanstvena literatura da to potvrdi, imam primjere ljudi oko sebe.

    I ne izjednačavajte porod u ZGu di birate bolnicu i imate mogučnosti (stolčića, poroda u vodi, epiduralne) i nas daleko od ZGa, mi to nemamo!
    A ako nešto krene krivo, naše bolnice nisu TOLIKO dobro opremljene i moja beba mora u meni 160-300km udaljenu bolnicu.


    Jel sad shvaćaš moj strah????

  10. #60
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    šteta što se tema ugasila, jako me muči cijela ova priča....

    Molila bih čak neku anketu ako se može napraviti:

    blizanačka trudnoća - porod: carski vs. vaginalni porod po bolnicama (vjerujem da takve statistike u HR ne postoje ( ali bi me zanimalo kakvu reputaciju ima S. Duh, kakvu Petrova a kakvu npr. Vinogradska po tom pitanju, što čine u Zadru, a što u Splitu, Osijeku

  11. #61
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    evo naišla na podatak iz Njemačke, tamo je CR želja žene dakle ako želi CR može ga bez problema dobiti što znači da je u 2011. g. 3,6% svih poroda bio višeplodni porod.

    Isto tako znači da je 3 od 4 takva poroda ipak išla na CR a od tog ukupnog broja je polovica poroda na CR bio željen od žene.

    Danas malo surfajući i čitajući je CR postao i izbor liječnika u Njemačkoj jer je boje tužbi.

  12. #62
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Tako je bilo i u UK. Lijecnici su se bojali tuzbi i zato su mnoge zene inzistirale na porodima. Na kraju su sve to postrozili i to jako zato sto upravo carski nosi sa sobom puno vise rizika od prirodnog poroda (naravno, ukoliko nije bio potreban).

  13. #63
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja sam ležala u Petrovoj, upoznala 5 mama blizančeka, jednu s trojkama, dakle, ja sedma višeplodna trudnoća. Nas 4 (uključujući trojke) smo išle na carski, tri su rodile vaginalno. Njihove bebice su obje bile okrenute glavicom - kod nas ostalih su bile kojekakve kombinacije. S tim da je meni rečeno da je carski i iz razloga što sam gotovo nepomično ležala mjesec i pol i doslovce nisam imala snaga ni za napraviti tri koraka.
    I poznajem još dva para blizanaca koja su u Petrovoj rođena - došle žene s trudovima, vaginalac bez problema.

  14. #64
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Blizanci nisu indikacija za carski . Pogotovo u petrovoj, tamo uvijek probaju prirodno pa tek ak je bas cista situacija mozes na carski. Trojke idu uvijek na carski.

  15. #65
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Joj, kad ovo citam, ne znam trebam li zavidjeti mamama dvojki-trojki, ali zavidim vam jako. Mislim da je to super
    Makar, mozda bih drugacije razmisljala da moram sve to hendlati odjednom...
    U svakom slucaju-svaka vam cast!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    šteta što se tema ugasila, jako me muči cijela ova priča....

    Molila bih čak neku anketu ako se može napraviti:

    blizanačka trudnoća - porod: carski vs. vaginalni porod po bolnicama (vjerujem da takve statistike u HR ne postoje ( ali bi me zanimalo kakvu reputaciju ima S. Duh, kakvu Petrova a kakvu npr. Vinogradska po tom pitanju, što čine u Zadru, a što u Splitu, Osijeku
    Evo mala statistika iz Zg.Merkur bolnice, za mog boravka 5 pari blizanaca 2 poroda carski,ostali vaginalni...

  17. #67
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    ja sam u zd rodila...nocna mora ostvarena... pustili su me da se mucim na dripu 6 sati da bi konacno otisli na carski...samo epizotomiju jos nisam imala...znaci kod nas pošto potom ce probati prirodno...tek kad vide da stvarno ne ide odustaju...ja jednostavno nisam mogla roditi prirodno i postojale su naznake toga ali su sve jedno pokusali.

  18. #68
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    sanna4, radi cega su te stavili na drip?

  19. #69
    Sanna4 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    sanna4, radi cega su te stavili na drip?
    radi toga sto se nisam otvarala...da ubrzaju porod...

  20. #70
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Vjerojatno su te zato i poslali na carski. Radi dripa cesto zene zavrse na carskom. Vani ga zato i ne zele davati ukoliko nije stvarno neka frka. Moja prijateljica radi kao primalja u Londonu i u bolnici ce sve dati prije dripa. Moja je prijateljica bila prenijela 2 tjedna i pokusali su inicirati porod svime i svacime kako bi izbjegli drip. Ne znam zasto ga ovdje tako cesto daju.

  21. #71
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ležala u Petrovoj, upoznala 5 mama blizančeka, jednu s trojkama, dakle, ja sedma višeplodna trudnoća. Nas 4 (uključujući trojke) smo išle na carski, tri su rodile vaginalno. Njihove bebice su obje bile okrenute glavicom - kod nas ostalih su bile kojekakve kombinacije. S tim da je meni rečeno da je carski i iz razloga što sam gotovo nepomično ležala mjesec i pol i doslovce nisam imala snaga ni za napraviti tri koraka.
    I poznajem još dva para blizanaca koja su u Petrovoj rođena - došle žene s trudovima, vaginalac bez problema.
    ne znam zašto bi mjesec i pol mirovanja bilo vezano uz CR. ja sam nepomično ležala skoro 5 mjeseci, par puta su me lovili kad sam išla na wc, ali o CR nije bilo ni govora (zapravo upravo suprotno).

    dok sam ležala u Vinogradskoj, bilo je nekoliko vaginalnih poroda blizića i nije bilo nikakvih problema. jedne bliziće (i to iz PFC-a ) još uvijek sretnem u parku - rođeni vaginalno s 32 ili 33 tt - sve u najboljem redu. CR-a blizića se uopće ne sjećam.

  22. #72
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    U rodilištu (SD) sam upoznala tri mame blizanaca - sve prvorotke. Dvije su imale vaginalni porod, a jedna carski rez (mislim dogovoreni, nisam sigurna jel imala baš indikaciju za carski).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    šteta što se tema ugasila, jako me muči cijela ova priča....

    Molila bih čak neku anketu ako se može napraviti:

    blizanačka trudnoća - porod: carski vs. vaginalni porod po bolnicama (vjerujem da takve statistike u HR ne postoje ( ali bi me zanimalo kakvu reputaciju ima S. Duh, kakvu Petrova a kakvu npr. Vinogradska po tom pitanju, što čine u Zadru, a što u Splitu, Osijeku
    Podižem ovu temu.
    U 25. tjednu blizanačke trudnoće sam. Idući pregled bih trebala obaviti u bolnici pa moram brzo odlučiti u kojoj ću. Čitam statistike carskih rezova po bolnicama u Zagrebu - Petrova 72%, najviše Vinogradska 92%, Sveti Duh 53%. Postotak djece u stavu zatkom rođene carskim: Vinogradska 94%, Petrova 81%, Sveti duh 96%.

    Moj slučaj: prvi blizanac okrenut glavom (tako je bilo i prije 3 tjedna na prošlom pregledu), drugi prošli puta glavom, sada se opet okrenuo zatkom
    Imam starije dijete, rođeno prirodno, a tako bih i ovaj puta. Čini mi se da je to najviše moguće u Petrovoj, iako mi je moj ginekolog preporučio Vinogradsku tako da se sada kada sam vidjela ove brojke premišljam.

    Ima li koja mama s istom situacijom (prvi blizanac okrenut glavom, drugi zatkom) da je rodila prirodno i u kojoj bolnici od ove gore 3 nabrojane. Ili ako znate stvarno stanje u bolnicama-koja od ove 3 će preferirati prirodan porod?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Ja sam rodila u Merkuru, bio je carski jer je cura bila prva za izlaz i okrenuta na zadak. Iskreno, ja sam više bila za carski jer me bila frka komplikacija pri porodu.
    Na Merkuru me vodio doc. Duić i na kontrolama mi je naglasio da ako želim, svakako možemo ići i na vaginalni porod. Tako da ti mogu reći da na Merkuru osobno nisam doživjela forsiranje bilo koje opcije i u slučaju još jedne trudnoće opet bi odabrala Merkur.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Mislim da je Sybila svoje blizeke rodila u Vinogradskoj i to vaginalno. Možda da joj pošalješ pp?

  26. #76
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj upitnik29 prvotno napisa Vidi poruku


    Ima li koja mama s istom situacijom (prvi blizanac okrenut glavom, drugi zatkom) da je rodila prirodno i u kojoj bolnici od ove gore 3 nabrojane. Ili ako znate stvarno stanje u bolnicama-koja od ove 3 će preferirati prirodan porod?
    Ja sam imala takav slučaj. Rodila na Svetom Duhu - vaginalno, bez lijekova, anestezija, epiziotomije, šivanja, s tim da se radilo o prvom porodu. I bilo mi je lakše roditi njih dvije (drugu na zadak - liječnik je rotirao u porođajnom kanalu), nego kasnije najmlađeg (uredna trudnoća, položaj glavom). Mislim da sam negdje gore na ovoj temi opisala svoje iskustvo. Zadak u slučaju drugog blizanca nije isto što i zadak u jednoplodnoj tudnoći, tako da za ovakav slučaj gornje brojke i nisu relevantne. U svakom slučaju sretno!
    Posljednje uređivanje od Pandora Aura Monroe : 22.09.2018. at 00:42

  27. #77
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Na merkuru izvode porode na zadak i kod jednoplodnih trudnoca, vjerojatno bi i kod viseplodnih.
    Ja sam rodila u VG, ali moje su bebe obje bile glavom dolje. Ja sam rekla da zelim izbjeci carski, dok sam pricala s dezurnim timom, oni su mi sami rekli da bi i njima bilo najdraze da ide vaginalni, da je to bolje i za mene i za bebe. Kad je dosao trenutak drip ili carski, nisam dvojila nesto, ali ja sam na dripu bila mozda 15 minuta, to je bilo da dodjemo od onih 8 do 10 otvorenosti. Nakon sto sam rodila curu je doktor drzao preko trbuha malog da se ne zarotira, nego da i on ide kak je bio polozen, glavom
    I rodila bih opet u VG, da sam trudnica.
    Inace, dosta se promijenila praksa i s neonatologijom tamo (a puno twinsa zavrsi gore) tako da bih i zbog toga otisla gore, sad su uvjeti za roditelje odlicni. Mozete biti s bebama skoro cijeli dan. U petrovoj, merkuru to nije moguce, za sv.duh ne znam iskreno.
    Posljednje uređivanje od Sybila : 22.09.2018. at 09:40

  28. #78
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Na tecaju na SD su rekli da blizance poradaju vaginalno ako je prva beba na glavu, za drugu nema veze kako je okrenuta

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Mame pratim Vas već jakoooo dugo... Kraljice ste i čestitke svima od srca !!!!
    Dajete mi snagu za dalje iz dana u dan, ja sam tek a početku 14tt.... Uživajte u svojim malim/ velikim anđelima ... Nepricjenjivo... ❤️❤️❤️❤️

  30. #80
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Tara 03 nek si ti nama pristupila.
    Dobrodošla!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima... vidim da je tema već neko vrijeme prilično pusta, ali možda bude sreće pa se netko javi Uglavnom, čekam blizance i trenutno sam 28+4. Vodim trudnoću privatno, a porod planiram na Sv. Duhu (iako tamo još nisam bila na pregledu). Zanima me kakva su iskustva poroda blizanaca - što vaginalno, što na CR u smislu prvog podoja, zlatnog sata i svih tih elemenata? Dosta se informiram i stvarno bi voljela da to možemo ostvariti, ali se pitam kakve su nam uopće šanse s blizancima? Znam da situacija često nije bajna ni za jedno dijete, a kamoli za blizance... imamo li ikakve šanse podružiti se odmah nakon poroda? Sv. Duh navodno daje kontakt koža na kožu ocu nakon CR ako majka već ne može pa ne znam ima li itko s tim iskustva? Ili da se jednostavno pripremimo na to da ćemo u najboljem slučaju bebače vidjeti tek nekoliko sati (ako ne i duže) nakon poroda/CR?

    Hvala unaprijed na svim iskustvima

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •