Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 83 od 83

Tema: Sušilica na balkonu

  1. #51
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zatvoren je do cca 1m visine.

    Hvala za odgovor. Ako cemo ici u pricu novog uredjaja, sad ipak vise naginjemo kupiti 2u1, bez obzira kaj smo novu vesmasinu kupili prije 2g. To nam ispada najjeftinija opcija.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  2. #52
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja stvarno ne bi preporučila taj 2u1 uređaj. koga god znam da su to imali nitko nije bio zadovoljan. :/

  3. #53
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Jelka, mislim i najsigurnija ako nemas mjesta u stanu za susilicu. Sad su ti aparati 2 u 1 druga prica nego prije. Sve napreduje pa i to.

  4. #54
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelka ako ti treba povremeno onda je to OK rjesenje. Ali ako planiras susiti robu cesto, onda nemoj kupovati. Na kraju ces se razocarati. Pricam iz vlastitog iskustva. Rucnici se suse jako jako dugo. Kako je bubanj mali roba se dosta guzva. Pa ces je morati peglati. Razmisli, ali nisam sigurna da ces se usreciti s tim rjesenjem.

  5. #55
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uz malo truda svaka sušilica se dade nasaditi na svaku perilicu s prednjim punjenjem i meni ta kombinacija radi najbolje. Uz malo truda i potrage takva kombinacija je i najjeftinija.

  6. #56
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala za odgovor. Ako cemo ici u pricu novog uredjaja, sad ipak vise naginjemo kupiti 2u1, bez obzira kaj smo novu vesmasinu kupili prije 2g. To nam ispada najjeftinija opcija.
    Khm, ali uzmi u obzir da će ti se češće kvariti mašina
    Bar je tako meni, dok je nisam stavila ad acta.

  7. #57
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Khm, ali uzmi u obzir da će ti se češće kvariti mašina
    Bar je tako meni, dok je nisam stavila ad acta.

    ja imam 2u1 Ariston, kupljeno 2007, obavljen samo jedan popravak prošle godine i to samo zato jer mi stoji pored kade pa su klinci uspjeli zaliti elektroniku za vrijeme kupanja

    s obzirom da mi je 2u1 također nemam niti smrada iz vešmašine (kako se to zna osjetiti zbog gljivica) jer sušilica sve ubije!

  8. #58
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Mi isto imamo 2u1 Končar Ardo, nismo sami birali vec dobili na poklon i moram priznati, baš sam zadovoljna. Sama nisam mislila da nam treba susilica ali ovako je super ispalo. Imamo ju, sad vec 10 godina, bez popravaka. Kuc-kuc.
    Primarno mi služi za pranje a sušim najčešće bijeli veš, nazalost samo polovicu i to izadje super mekano i samo slozim u ormar.
    susim u njoj i jastuk od perja nakon pranja.

  9. #59
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    na kojoj temp susite pernate jakne ak ih perete??? Jastuke pernate nemam al mislim da je to isti program.... Ibili?

  10. #60
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka ako ti treba povremeno onda je to OK rjesenje. Ali ako planiras susiti robu cesto, onda nemoj kupovati. Na kraju ces se razocarati. Pricam iz vlastitog iskustva. Rucnici se suse jako jako dugo. Kako je bubanj mali roba se dosta guzva. Pa ces je morati peglati. Razmisli, ali nisam sigurna da ces se usreciti s tim rjesenjem.
    slažem se s dijelom oko ručnika. ja imam kombiniranu jer nam 2 nikako ne stanu, a mrzim 500 štendera po kući.
    U svakom slučaju, ovo što spajka kaže je istina. moja ima 2 jačine sušenja. Na toj jačoj sušim plahte i ručnike. Cijeli ciklus sušenja na jače do kraja da se sprema u ormar traje 3 sata i 50 minuta. Ručnici izađu predivni mekani pahuljasti. Samo ih složim. Plahte budu prožvakane, ali meni to nije važno. Ja ih samo složim u ormar bez peglanja.
    ali ja je imam već 2 godine i skužila sam koje količine podnosi da osuši bez gužvanja.
    A sušim skoro svaku mašinu koju operem.

  11. #61
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj ljubilica prvotno napisa Vidi poruku
    na kojoj temp susite pernate jakne ak ih perete??? Jastuke pernate nemam al mislim da je to isti program.... Ibili?
    Pernate jastuke sušim na drugom programu od moguća 3.
    Prvi je za bijeli veš, pranje na visokim temperaturama, drugi je za šareno,programa pranja na temp. 40-60 a zadnji, treći je za osjetljivo tipa svile,vune...

    Obično jastuk sušim skoro 2,5-3 sata i još ga po ljetu, kada to i radim, sunčam na balkonu...mada vele da perje nije dobo držati na suncu...

  12. #62
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja bih sušilicu ali ju talođer jedino mogu staviti na balkon koji je pristojne veličine. Ima li kakvih novijih iskustava s tim. MM je dosta spretan pa može izraditi i kakvu kutijuu koju bi ju stavili da bude zaštićena. Balkon je otvoren i bude i na udaru kiše i snijega.

  13. #63
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih sušilicu ali ju talođer jedino mogu staviti na balkon koji je pristojne veličine. Ima li kakvih novijih iskustava s tim. MM je dosta spretan pa može izraditi i kakvu kutijuu koju bi ju stavili da bude zaštićena. Balkon je otvoren i bude i na udaru kiše i snijega.
    Mi imamo. Ventilacijsku (odzracnu)
    Divna je i obozavam ju. Niti jedna kondenzacijska nije tako dobra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #64
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo. Ventilacijsku (odzracnu)
    Divna je i obozavam ju. Niti jedna kondenzacijska nije tako dobra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na balkonu?

  15. #65
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ventilacijaska obavezno, jer kad dodje hladnije vrijeme voda u kondenzacijskim se zna smrznuti.
    mislim da je trebate zasititi od kise, a mislim da vise nema mehanickih na trzistu. ne znam kako se ove s elektronikom ponasaju. moja vec godinama stoji unutra, al staru koja nam je bila na balkonu (iz 2006) jos uvijek radi i jos uvijek stoji vani kod prijatelja.

  16. #66
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zbam da nije tema ali kombinirana nije opcija? Ja sam s mojom jako zadovoljna a nismo morali izvoditi kemije. Od prljavog do suhog vesa joj treba ca 3,5h i nista ne prebacujem...

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zbam da nije tema ali kombinirana nije opcija? Ja sam s mojom jako zadovoljna a nismo morali izvoditi kemije. Od prljavog do suhog vesa joj treba ca 3,5h i nista ne prebacujem...
    Ovako je i kod mene. Nemam mjesta za ventilacijsku sušilicu, pa imam kondenzacijsku. Dobra je. Rijetko koristim program za sušenje do kraja (škrta baba), ali i djelomično prosušivanje znatno pomogne, da se veš na rešetki za sušenje brže osuši, pogotovo sad kad je vani prehladno i prevlažno, a unutra još ne radi grijanje.

  18. #68
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zbam da nije tema ali kombinirana nije opcija? Ja sam s mojom jako zadovoljna a nismo morali izvoditi kemije. Od prljavog do suhog vesa joj treba ca 3,5h i nista ne prebacujem...
    Ma perilica mi je stara 5g i odlična mi je tako da ju ne bih mijenjala. Kad smo preuređivali stan toliko sam se naslušala ne 2 u 1 da sam odustala. Jedino da čekam da ova rikne.
    Sušilica na perilicu isto nije opcija jer je kupaonica ekstremno mala.. osjećala bih se ko u bunkeru.

  19. #69
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih sušilicu ali ju talođer jedino mogu staviti na balkon koji je pristojne veličine. Ima li kakvih novijih iskustava s tim. MM je dosta spretan pa može izraditi i kakvu kutijuu koju bi ju stavili da bude zaštićena. Balkon je otvoren i bude i na udaru kiše i snijega.
    Tak je kod mene.
    Pokrila sam ju starom dekom koju maknem kad radi.
    Vani je već 5-6 godina i niš joj nije.
    Zanala je pokusnut ili snijeg napadat na nju pa ja to pometem i ok bude.
    Jedino kad je temperatura niža od -5 onda neće sušit, a to je ionako rijetko.
    Ja sam prezadovoljna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #70
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja je ventilacijska Gorenje.
    Najjeftinija koja je bila tada za kupiti.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #71
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Na balkonu?
    Da


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #72
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I naša je bila jeftina. Candy.
    Mislim da su općenito jeftinije od kond.
    A sušenje veša (brzina, miris, gužvanje) su neusporedivi.
    Jedino je C kategorija
    I ruzna je tak na balkonu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #73
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    I naša je bila jeftina. Candy.
    Mislim da su općenito jeftinije od kond.
    A sušenje veša (brzina, miris, gužvanje) su neusporedivi.
    Jedino je C kategorija
    I ruzna je tak na balkonu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Je, ali ja sušim i perem po jeftinijoj struji i isplati mi se.
    Navečer stavim prat i ujutro kad ustanem u 5 stavim sušit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam dugo imala ventilacijsku, desetak godina ali moram priznati da mi je kondenzacijska sa dizalicom topline milija. Moja je stajala unutar kuće a crijevo fleksibilno je išlo vani i stalno se u pregibu istog nakupljala voda, mucice i sve skupa mi je ovo finije i čišće.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #75
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam držala vani ventilacijsku (ono sa cijevi) i to je ok. sada imam novu,kondenzacijsku, s toplinskom pumpom i nju se nesmije držati na niskim temp jer je u njoj voda koja može zalediti i unistiti sušilicu. ako vam na balkonu ne ledi onda može.
    mislim da kondenzacijske ne proizvode više, barem je ja nisam pronaška kad smo kupovali prije pola godine.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nama su sa više strana rekli da 2u1 ne uzimamo. U dućanu nam je čovjek objasnio zašto. Jer te 2u1 vuku užasno puno struje i jedno sušenje te ispadne poprilično skupo, ne sjećam se više točne cifre, al znam da sam se neugodno iznenadila.
    Uz to, obično pere tipa 7 kg, može ali osušit samo 5 kg, pa il uvijek stavljaš manje veša prat il dio opet moraš objesiti.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 03.10.2019. at 08:47

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su sa više strana rekli da 2u1 ne uzimamo. U dućanu nam je čovjek objasnio zašto. Jer te 2u1 vuku užasno puno struje i jedno sušenje te ispadne poprilično skupo, ne sjećam se više točne cifre, al znam da sam se neugodno iznenadila.
    Uz to, obično pere tipa 7 kg, može ali osušit samo 5 kg, pa il uvijek stavljaš manje veša prat il dio opet moraš objesiti.
    Iz iskustva (imam 2 u 1 godinama, za drugo nemamo mjesta) - ovo je lako rješivo. Osušiš pola, a pola čeka u lavoru. Ja ne sušim do kraja nego samo na kratkom programu, ali to puno pomogne da se veš ne zgužva i da se znatno brže osuši na sušilu ili štriku.

  28. #78
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni se čini da je bilo kakva sušilica pa i 2 u 1 bolja od nikakve. Sad mi je žao kad smo preuređivali stan što sam poslušala da ju nikako ne uzmem.
    Muka mi je zimi osušiti robu, ako sušim na balkonu treba i 3 dana i onda fino navuče zagrebački smog.
    Uglavnom onda zimi sušim u dnevnom boravku a to sigurno nije zdrava opcija.

  29. #79
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imam neku 8/6 kg, pazim da ne stavim više od 5kg suhe odjeće (da nije prenatrpan bubanj) i sve se bez problema osuši. Što se tiče potrošnje struje, s obzirom da ima programiranje uvijek je namjestim da je gotova oko 6-7 ujutro tj sve odradi po jeftinijoj struji, i odmah izvadim veš dok je vruć i lijepo složim. Nakon što smo je nabavili i počeli sušiti veš nismo primjetili nikakvo povećanje troška struje. U stvari potrošnja nam je pala, valjda zato što smo istovremeno zamijenili 10+ godina star frižider novim
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.10.2019. at 10:53

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam neku 8/6 kg, pazim da ne stavim više od 5kg suhe odjeće (da nije prenatrpan bubanj) i sve se bez problema osuši. Što se tiče potrošnje struje, s obzirom da ima programiranje uvijek je namjestim da je gotova oko 6-7 ujutro tj sve odradi po jeftinijoj struji, i odmah izvadim veš dok je vruć i lijepo složim. Nakon što smo je nabavili i počeli sušiti veš nismo primjetili nikakvo povećanje troška struje.
    Ovako i kod nas. Imamo kombiniranu perilicu/sušilicu (9/6 kg), program za sušenje uključujem samo noću, rata za struju nam je ostala ista, čak se i malo smanjila.

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako i kod nas. Imamo kombiniranu perilicu/sušilicu (9/6 kg), program za sušenje uključujem samo noću, rata za struju nam je ostala ista, čak se i malo smanjila.
    Naravno, jer inače tu razliku struje potroši pegla, a ovako sušilica to odradi, možda i za kraće vrijeme, pa samo treba složiti.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo. Ventilacijsku (odzracnu)
    Divna je i obozavam ju. Niti jedna kondenzacijska nije tako dobra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pozdrav! Dižem temu iz pepela
    Pitanje za vas i sve koji imaju ventilacijske sušilice na balkonu... Koliko su vam susilice odmaknute od zida? Mislim na ono rupu za fleksibilno crijevo koje se može spojiti na ventilacijski otvor kada je takva sušilica u zatvorenom, no na balkonu nema potrebe spajati.
    I drugo... Da li vam je balkon uparen?

    Imamo malu loggiju i maze MM bit ce kao parna kuplje
    Hvala

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    12

    Početno

    Ja je ne bih na balkon stavljala, nekako mi je to rizično... svašta oni kažu da može pa kad ti ode, kupuj novo. Šta je sigurno, sigurno je! Bolje unutra negdje, ako ikako može

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •