Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 64 od 64

Tema: bolna upala grla, koliko traaje??

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ja došla opet da zakukam, noćas je počelo da me boli, ludački
    a dok gutam i uvo me bolelo
    popila sam ibuprofen i rešila čvrsto da ujutru idem kod dr
    ali sam jutros ipak rešila da mu dajem fore još, počela da pijem ehinaceu i propolis
    pa ćemo da vidimo sutra

  2. #52
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto ti je baš ovaj trn u oku?

    rješenje je leonisino, ne ići doktoru
    vidiš kako je ona lijepo ostala doma i nije pila zli protuživot
    da, tako ću i ja od sad pa nadalje!!! ona me i potakla! hvala leonisa

  3. #53
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    gle, mozda da sam otisla to bi rijesila, ne bi mi se 4 puta vracalo.
    ajde, nije bolilo od zadnjeg javljanja na ovu temu. samo da se opet ne zacopram

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Otvorila temu jer me sinoc malo uhvatio nos i pocelo me bolit grlo ali nakon propolisa i prospavane noci je proslo.sad me zanima jel to znaci da cu dobit neku prehladu ili sta? inace sam ovu zimu bila 4 puta prehladena tako da...a kad god otvorim nesto na internetu o upalama grla uvjek osjetim nesto tamo...

  5. #55
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    podizem....evo me vec 14ti dan kasljem ko tuberan,pocelo je sa jednodnevnom temperaturom 38°, onda sutradan jaka bol duboko u zdrijelu (nemam krajnike pa se lako spusti)...osjecala sam nakon par dana jako bolnog suhog kaslja da imam slajma (produktivni kasalj) ali preduboko za izbacit...evo me na 2goj bocici sirupa za iskasljavanje,polagano i izbacivam ali stvarno ovo predugo traje,ne sjecam se kad mi je ovoliko dugo...danas mi se cinilo da opet imam temp,bas sam bila nekako skuhana...isklesala sam trbušnjake od kaslja,u prsima me boli svaki put kad zakasljem a najgore je ujutro i navecer...

    ne kuzim,da li je produktivni kasalj kad ima slajma znak da je rijec o bakteriji ili ne? mislim se otic u dr,pretpostavljam da bi mi uvalio antibiotik...a oni mi redovno shebu crijevnu floru + nakaleme se gljivice pa se sve mislim da li ici ili cekati da ovo vise prodje...

  6. #56
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da bi najbolje bilo da napravis bris. Tako ces bit sigurna. Doba je viroza i prehlada...ja isto jedva gutam...pa mi jedan dan bude bolje, pa sutradan gore.




    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  7. #57
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    podizem....evo me vec 14ti dan kasljem ko tuberan,pocelo je sa jednodnevnom temperaturom 38°, onda sutradan jaka bol duboko u zdrijelu (nemam krajnike pa se lako spusti)...osjecala sam nakon par dana jako bolnog suhog kaslja da imam slajma (produktivni kasalj) ali preduboko za izbacit...evo me na 2goj bocici sirupa za iskasljavanje,polagano i izbacivam ali stvarno ovo predugo traje,ne sjecam se kad mi je ovoliko dugo...danas mi se cinilo da opet imam temp,bas sam bila nekako skuhana...isklesala sam trbušnjake od kaslja,u prsima me boli svaki put kad zakasljem a najgore je ujutro i navecer...

    ne kuzim,da li je produktivni kasalj kad ima slajma znak da je rijec o bakteriji ili ne? mislim se otic u dr,pretpostavljam da bi mi uvalio antibiotik...a oni mi redovno shebu crijevnu floru + nakaleme se gljivice pa se sve mislim da li ici ili cekati da ovo vise prodje...
    Citrofit kapi su jako dobre za opcenito podizanje imuniteta i ubijanje svega mogucega pa ako ne zelis atb.,probaj s njima.

  8. #58
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    eto mene na antibiotiku...dr kaže da se čuje šlajm na plućima + kad je čuo kako zvučim i koliko to već traje propiso je neki konjski antb...
    zanimljivo kako ne treba bris...

  9. #59
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    bris bi pokazao (bris ždrijela) imaš li streptokok u grlu ili ne
    neće pokazati imaš li bronhitis, upalu pluća ili možda upalu sinusa pa se sekret cijedi i tjera te na kašalj
    a ti uvijek možeš ne piti antibiotik ako misliš da ti nije potreban

  10. #60
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma nemam nista u sinusima,ne cijedi mi se sekret iz nosa nego je od starta u dusniku i donjim disnim putevima,zato mi to toliko traje jer mi je problem iskasljat slajm...
    dakle vjerojatno bronhitis,ali kako znati da li je virusni ili bakterijski? trebala mi se onda prije vaditi krv zar ne?

    pored antb mi je propisan i Pholcodin kojeg ne pijem jer u uputstvu lijepo pise da se ne koristi kod produktivnog kaslja a ja izbacivam (kad uspijem) "male zelene"...

  11. #61
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    evo mene opet u banani, na antb po 3ci put od ozujka....

    s obzirom da mi se bronhitis stalno vraca (zadnji put sam popila Flexid prije cca mjesec dana) napravila sam u medjuvremenu i alergijske testove iz krvi (na prasinu,pelud i dlaku macke jer ju imam doma) i negativni su...

    kad sam po 2gi put kasljala u lipnju radili su mi ultrazvuk sinusa,pluca,bris grla,nosa,analiza iskasljaja...nisu nista nasli...CRP je bio oko 49,pao bi nakon antb...u krvi se vidilo da sam alergicar pa sam zato sad napravila testiranje (inace sam alergicna na rakove i nikal pa je onda to u krvi ocito poviseno radi njih,no ja sam mislila da nije još nešto i respiratorno)

    nakon 10dn ludjackog kaslja (prvo nadrazujuceg,odma iz dusnika, pa potom produktivnog) popila sam Sumamed u 15h00 i nakon njega sam se pocela osjecat lose (dobro,nisam bila bajno ni jutros) ali temp raste od 17h00 i sad sam na 38,2°C....
    ne bi htjela jos opterecivat organizam i paracetamolima, valjda je OK izdrzat do 39°C?

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nećeš tijelo opteretiti paracetamolom. Tijelu će biti lakše. Smanjit će se bol i samim time, lakše ćeš se boriti protiv infekcije.
    No, ako ti želiš svome srcu da pumpa vruću krv, svome mozgu da pluta u vrućem likvoru...onda nemoj snižavati temperaturu. Time sebi činiš gore, ali ti to sebi smiješ činiti, ako smatraš da je to OK.

    Antibiotik si popila prije 6 sati. Nije on već uspio ubiti uzročnike i omogućio tijelu da ozdravi Ne ide to tako brzo. Za 24 sata možeš očekivati vidno poboljšanje, naravno uz puno čaja, odmaranja i snižavanja temperature.

  13. #63
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Dakle,pravilo za djecu nije kao za odrasle? Ne spustati temperaturu dok ne dodje do 38,5 (po nekima i do 39) jer je to pozitivan znak,da se tijelo bori sa infekcijom i da se ne treba pod must snizavati?

    Nisam sinoc nista uzela,spustilo se samo na 37,5 i nisam je imala ni jutros,puno sam se bolje osjecala,popila 2gu tabletu Sumameda u 15h00 i gle cuda - sad opet imam temp 38,2° C...ne nalazim povisenu temperaturu na cijeloj listi mogucih nuspojava, a stvarno ne znam jeli koincidencija da mi po drugi put skoci temperatura nakon sto ga popijem...

    Apropo neopterecivanja,ja sam mislila da se svi ljekovi filtriraju kroz jetru,zasigurno malo optereti i zeludac,pogotovo kad to nije jedini lijek koji se pije...pa onda se valjda bolje suzdrzati...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, danas je već 4.da jako bolne upale grla, boli me strašno, kad gutaam kao da me neko reže po grkljanu, boli me niže u grlu, tako da kad se zakašljem da mi dođe da se samoubijem! danas sam i promukla, nos skoro ništa, iako ima nešto malo sekreta, i ništa drugo!temepraturu nemam. juče ujutro sam bila kod dr, kaže da nema gnojnih čepova, čak nije, kaže, jako ni crveno, da ako me ne prođe za 6 dana da dođem po antibiotik, ali za sad, kaže, ne treba!
    ovo je strašno! DAkle, pretpostavljam da je nešto virusno, ali koliko traje i kako da si pomognerm?

    Mozete mi reci koliko Vam je trajalo?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •