Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Tko bi od nas donirao j.s.? Tko bi donirao spermu?

  1. #101
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Pozdrav Ramzes lijepo od tebe sto zelis pomoci. Bas me zanima kako to da si se odlucio za to? Nasi muskarci se inace bas i ne usude

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav Ramzes lijepo od tebe sto zelis pomoci. Bas me zanima kako to da si se odlucio za to? Nasi muskarci se inace bas i ne usude
    Ne vidim razlog zasto se ne usuditi. Ok svatko ima svoje razloge i treba ih postovati. Kod mene je situacija ta da sam vise van HR nego u HR. Veze uglavnom puknu zbog odsustva. Izabrao sam posao koji jesam i prihvatio posljedice. A da nekome velim , cuj daj se strpi jos 10ak godina a do tada se snalazi sama sa djecom jer ja i nisam u blizini, mislim da znas koji bi odgovor dobio. A usosit žensku da zatrudni pa ono kako bude bude , nisam taj tip. Tako da na ovaj nacin mogu nekome pomoci. Samo sto eto vidim da niti kad nesto zelis dobrovoljno i nije bas lako ostvarivo. Pa eto trazim info i ovdje sta i kako. Hvala na svakom odgovoru koji dobijem i sorry ako gnjavim koga ovim svojim "problemom" nedostatka informacija.

  3. #103
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ramzes 2,
    jesi li se informirao u KBC Zagreb? Klinika za ženske bolesti i porode u sklopu KBC Zagreb trebala bi biti središte neke buduće kriobanke spolnih stanica doniranih za heterolognu oplodnju.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ramzes 2,
    jesi li se informirao u KBC Zagreb? Klinika za ženske bolesti i porode u sklopu KBC Zagreb trebala bi biti središte neke buduće kriobanke spolnih stanica doniranih za heterolognu oplodnju.
    Vidis u Hr nisam kontaktirao niti jednu kliniku. Zadnjih nekoliko mjeseci citam postove, članke i forume i svugdje nailazim na informacije kako je u Hr trenutno nemoguce uopce donirati spermu a još manje ako nisam u braku ili imam djecu. Zadnji puta kada sam bio kroz Bozic i NG doma vrijeme mi je proletjelo u trenu. Uglavnom za nekoliko tjedana sam opet u Hr pa cu se direktno zaletjeti u KBC ZG i još do koje klinike pa da iz prve ruke cujem informacije o donorstvu. Hvala na info Inesz.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ramzes 2,
    jesi li se informirao u KBC Zagreb? Klinika za ženske bolesti i porode u sklopu KBC Zagreb trebala bi biti središte neke buduće kriobanke spolnih stanica doniranih za heterolognu oplodnju.
    Poslao im mail sa upitom nakon što si mi dala prijedlog i još čekam povratnu info .....

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Ramzes 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Poslao im mail sa upitom nakon što si mi dala prijedlog i još čekam povratnu info .....
    Javi nam što su ti odgovorili, iako već vidim kako će reći da za sada ne prikupljaju materijal za donaciju, već samo čuvaju materijal parova zbog ovog ili onog razloga... ali sretno i drago mi je vidjeti da ima onih koji bi donirali i time pomogli drugima.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Javit ću se u KBC oko Uskrsa kad budem doma pa da vidim šta i kako. Javio sam se mailom na jednu pa drugi adresu pa na kraju dobio telefon na koji mogu saznati. Kada ih kontaktiram i dobijem neke konkretne info natipkat ću ovdje.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Hello .... evo i mene konačno u HR. Zvao upravo u Petrovu gdje su me usmjerili ali naravno da ništa od donacije u Hr. Rekoh da sam spreman pod bilo kojim uvjetom donirati sjeme ali osoba s druge strane mi je rekla da sjeme koje pohranjuju u banku je od pacijenata koji dolaze sa uputnicom i to u slučaju ako je u pitanju bolest ili bilo koji scenarij gdje postoji mogucnost da osoba ostane neplodna zbog xy razloga. I naravno uzmu sjeme od muškarca ukoliko par ne može prirodnim putem začeti bebu.
    Nadao sam se da će biti pozitivnog odgovora ali eto divni naš Hrvatistan i zakoni.

  9. #109
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Ramzes 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadao sam se da će biti pozitivnog odgovora ali eto divni naš Hrvatistan i zakoni.
    Čisto da te podsjeti zašto si otišao u inozemstvo. Pa onda lijepo tamo i doniraš.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Čisto da te podsjeti zašto si otišao u inozemstvo. Pa onda lijepo tamo i doniraš.
    Obično nisam u zemljama gdje se može donirati. Gana recimo. Evo sad ću biti 4-5 dana u Nizozemskoj ali vremenski ne stignem do klinike i odraditi sve pretrage i donirati sjeme. Mkd je jedna od najkonkretnijih opcija a i preporuku sam dobio za tamo.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Lokacija
    HR
    Postovi
    8

    Početno

    Za info ostalima ..... niti u Makedoniji se ne može donirat sjeme. Preusmjerili su me na Cryos a pošto nisam rezident znači da i Cryos otpada. Ukoliko netko ima 100% provjerenu info za donaciju , čekam info. Hvala.

  12. #112
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Pozdrav svima, dizem temu nakon previše vremena i malo izmijenjenu..

    Naime, zanima me je li u RH dopuštena donacija embrija od ljudi koji su prošli postupke i imaju "višak" koji ne planiraju koristit? Ima li uopće takvih embrija?

    Radi se o tome da smo počeli u tom smjeru razmišljati i istrazivati, po Facebooku postoje 10tine grupa s tim temama, čak se ljudi privatno povezuju (znam da je to kod nas zabranjeno), pa me zbilja zanima funkcionara li donacija embrija koje parovi više ne planiraju koristiti, kod nas...
    Hvala

  13. #113
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ERA, dozvoljena je donacija zametaka u HR.
    https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_86_1962.html


    Darivatelji zametaka

    Članak 18.

    Darivatelji zametka jesu bračni, odnosno izvanbračni drugovi koji su odustali od vlastitog korištenja zametka nastalog za njihovu prokreaciju te su oboje istodobno dali ovjereni pristanak da se njihov zametak koristi za prokreaciju drugih bračnih, odnosno izvanbračnih drugova ili ženi iz članka 10. stavka 4. ovoga Zakona sukladno odredbama ovoga Zakona.


    Mislim da ima slučajeva da su dani pristanci za donaciju embrija. Najbolje da ti i TM odete na konzultacije u Petrovu, preporučam prof. Pavičić-Baldani ili prof. Vrčić.

  14. #114
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Inesz, kao i uvijek konkretna i s pravim informacijama.
    Hvala ti do neba ❤️.

  15. #115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ines, da li postoji nacionalna evidencija doniranih zametaka?
    Jer smrznutih ima i po državnim bolnicama i po privatnim klinikama. Što kad par koji se privatno liječio želi da se zameci doniraju, a smrnuti su kod privatnika?

  16. #116
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vrci, mislim da ne postoji središnja evidencija. Trebalo bi pitati NPMPO i inzistirati na jasnom i nedvosmislenom odgovoru u skladu sa zakonom.
    Pa, u Hr je na desetke zamrznutih zametaka - do kad ih misle čuvati? Ako postoje zainteresirani parovi primatelji donacija zametaka i oni koji bi svoje preostale zametke darovali - jedino ispravno je osigurati poštivanje važećeg zakona i obavljati takve donacije zametaka. A kad će to u HR - ne zna se.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 07.01.2021. at 17:21

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    Cijenjena, znači da bih ja npr. mogla bilo u kojoj klinici koja radi IVF s doniranim jajnim stanicama istu napraviti s nekom doniranom jajnom stanicom AKO BI MI ŽENA KOJA JE DONIRA PRISTALA DATI SVOJ IDENTITET?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    11

    Početno

    Molim vas, može li jajna stanica mlađe žene? Meni je dosta godina, netko bi me spasio ako bi mi donirao pod uvjetom koji određuje zakon.

  19. #119
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U Hrvatskoj su donacije dozvoljene pod uvjetom anonimnosti i zabranjeno bilo kakvo dogovaranje o donaciji između davatelja i primatelja doniranih muških i ženskih spolnih stanica za IVF. Zabranjeno je i oglašavati doniranje spolnih stanica i trgovanje spolnim stanicama za IVF. Tako je i u većini drugih zemalja.

    Zrdem, koliko imaš godina? Ako ideš u inozemstvo radi donacije embrija, moraš biti svjesna da mnoge zemlje imaju regulativu o gornjoj dobnoj granici za žene primateljice doniranih jajnih stanica ili embrija. U Češkoj je to 45 -46 godina.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ako banke donorskog materiala u HR nema, a koliko sam skužila te banke ne postoje, onda je pomalo iluzorno razpravljati tko bi donirao stanice, jer zakon to ne dozvoljava.

    Zato idu sve pacijentice u inostranstvu da bi dobile priliku ostvariti trudnoću. Iako naravno nije ni meni jasno što se dogodi sa onim embrijima koji su višak, po koje se parovi ne vrate. Možda se unište posle nekog perioda ili?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •