Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: Obvezno dojenje po zakonu u UAE

  1. #1
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Obvezno dojenje po zakonu u UAE

    Breastfeeding Is Now Required By Law In The United Arab Emirates

    http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_4689740.html



    Šta napravi propaganda dojenje, uskoro će žene koje ne doje žive kamenovati.

    Mislim da ovo dobro pokazuje da propaganda dojenja nema mjeru - mislim da bi se naša rodilišta poput SD također zalagala za ovakav zakon.

  2. #2
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    je, baš kod nas postoji opasnost od toga

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    je, baš kod nas postoji opasnost od toga

    Pa, meni se čini da bi neki likovi na forumu odmah glasali za takav zakon.

    Inače, nismo baš mislili da nam se može desiti i Markićka, pa evo....

  4. #4
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Breastfeeding Is Now Required By Law In The United Arab Emirates


    http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_4689740.html



    Šta napravi propaganda dojenje, uskoro će žene koje ne doje žive kamenovati.

    Mislim da ovo dobro pokazuje da propaganda dojenja nema mjeru - mislim da bi se naša rodilišta poput SD također zalagala za ovakav zakon.
    ovo nema veze s propagandom dojenja. niti ikakvim pravima, bas naprotiv.

  5. #5
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Da, sigurno,

    hrvatski zagovaratelji dojenja su poznati po ignoriranju prava žena.

    Ok, možemo raspravljat o zakonima u emiratima, ali stavljat to u hrvatski kontekst se može samo u lošim namjerama.

  6. #6
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Zamolit ću da se držite teme, a tema nije dojenje u Hrvatskoj :D

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    Zamolit ću da se držite teme, a tema nije dojenje u Hrvatskoj :D

    To je isto kao da kažeš da se nema šta raspravljati o porodu kod kuće u Nizozemskoj, jer se nas tiću samo uvjeti u hrvatskoj.

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zar se ta obaveza ne temelji na interpretaciji kurana? nema veze s promocijom dojenja, LLL, WHO...

    "A member of the Social Affairs committee, Salem Al Ameri, called breastfeeding until two years of age a "right" as stated in the Quran."


    "
    Those aruging in favor of the law claim that breastfeeding is a duty every mother should perform as it benefits both herself and her child. Supporters of this new law are also claiming the Quran aligns with their beliefs on breastmilk feeding as a right."

    Posljednje uređivanje od leonisa : 31.01.2014. at 15:20

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Breastfeeding Is Now Required By Law In The United Arab Emirates


    http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_4689740.html



    Šta napravi propaganda dojenje, uskoro će žene koje ne doje žive kamenovati.

    Mislim da ovo dobro pokazuje da propaganda dojenja nema mjeru - mislim da bi se naša rodilišta poput SD također zalagala za ovakav zakon.
    Tema bi bila znimljiva (i teška, naravno) da nije komentara koji se svodi na još jedno u nizu češanja di svrbi.

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a fakat deaedi kako si to dvoje uspjela povezati...
    pa u UAR je ženama zabranjeno i voziti, ne?

    no, ne kažem, tema o propagandi dojenja na SD ili općenito u HR, isto bi mogla biti zanimljiva. nije zanemariva činjenica da baš radi dojenja ti prvi dani s djetetom mnogima ostaju u sjećanju kao traumatični i ne zaboravljaju se lako. doduše, možda zanimljiva novim forumašima, mi stari smo ju već sto put pretresli

    no, da budem u temi, nisu li UAR ujedno i država s najvećim postotkom žena u parlamentu? il sam nešto pobrkala.

  11. #11
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Evo još malo: http://www.vecernji.hr/zanimljivosti...odojiti-145152
    Ovo je staro. I ne, nema nikakve veze sa promocijom dojenja nego sa šerijatom.

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    no, da budem u temi, nisu li UAR ujedno i država s najvećim postotkom žena u parlamentu? il sam nešto pobrkala.
    nisu, negdje su kao i RH, sa nekih 20tak posto

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ovaj zakon nema apsolutno nikakve veze s promocijom dojenja.

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj zakon nema apsolutno nikakve veze s promocijom dojenja.
    Točno, više ima veze s nametanjem "kućnih" obaveza ženama

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    bar ce proizvodaci adaptiranog tamo manje profitirati

  16. #16
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    bar ce proizvodaci adaptiranog tamo manje profitirati
    Ma, ne plašim se ja za njih, crno tržište, cena raste, nema poreza i carine...

    Što se samog zakona tiče, mogu samo reći da dobro koje se čini u strahu, nije dobro.

  17. #17
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Meni je ovaj zakon odlican! Znam da cu sada biti popljuvana, ali, ne vidim nista lose u tome. Osim toga, zene, koje iz zdravstvenih razloga ne mogu dojiti ce dobiti dojilju. Smatram da je jako sebicno djete uskratiti za majcino mlijeko ako majka moze dojiti.

  18. #18
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Yummy mummy, ti si jako mlada, jel' da? Malo previše idealistički gledaš na taj zakon.
    Sve što je nametnuto na taj način, stvara otpor. Trebalo bi tamo žene educirati o dobrobitima dojenja, ne im ga zakonom nametnuti.

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovaj zakon odlican! Znam da cu sada biti popljuvana, ali, ne vidim nista lose u tome. Osim toga, zene, koje iz zdravstvenih razloga ne mogu dojiti ce dobiti dojilju. Smatram da je jako sebicno djete uskratiti za majcino mlijeko ako majka moze dojiti.
    Drago mi je da ovaj post potvrdjuje da sam imala pravo.

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy mummy, ti si jako mlada, jel' da? Malo previše idealistički gledaš na taj zakon.
    Sve što je nametnuto na taj način, stvara otpor. Trebalo bi tamo žene educirati o dobrobitima dojenja, ne im ga zakonom nametnuti.
    da, isto kao i kod nas za cijepljenje

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Meni je drago da ti znaš iskorisiti svaku priliku.

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kak moze jedan post potvrditi da si imala pravo? pa uvijek ima i onih koji su npr za zabranu abortusa, to nije nis cudno.

  23. #23
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Deaedi, taj post ne potvrđuje baš ništa osim toga da, uz tebe, postoji još ljudi čiji stavovi potpadaju pod neku od krajnosti (a niti jedna od njih ne valja).

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    kak moze jedan post potvrditi da si imala pravo? pa uvijek ima i onih koji su npr za zabranu abortusa, to nije nis cudno.
    x

    deaedi, stvarno ti se čini da usporedba stoji? koja je argumentacija za tu tvrdnju? osim jednog posta?

    ili, ako obrnemo, misliš da je promocija dojenja nepotrebna? i nema smisla?

  25. #25
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    deaedi bi se svađala. tema je bizarna. osobito poveznica rode, sv.duha i zakona u UAE.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno



    bilježim si temu.


    teško mi je uoblićiti misli u konstruktivan post pa ću pričekatu razvoj teme

  27. #27
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    deaedi bi se svađala. tema je bizarna. osobito poveznica rode, sv.duha i zakona u UAE.

    Mene je ovaj zakon jako podsjetio na stavove bolničkog osoblja koje sam 2x doživjela u bolnici. I slažem se da je bizarno, zar nije, da toliko na SD tupe oko dojenje (a to zovu promocijom), da imaš osjećaj kao da si npr. u UAE i da će samo doletit neki kamen. To je MOJ dojam. I ostalih žena koje su bile sa mnom u sobi, ali sad govorim samo u svoje ime.

  28. #28
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam kakve veze moje godine imaju s ovom temom. Ukoliko imaju, slobodno objasni
    Ne mislim da gledam idealisticki, nego realno, u zemlji gdje je dojenje za zene koje mogu dojiti, obavezno, dojenacke formule su sgurno isto tako zabranjene, dojilje su omogucene da pomognu zenama koje iz odredjenih razloga ne mogu dojiti, a sto se tice dobrobiti dojenja i odredjenog educiranja, to mi je isto kao da kazes da ljude treba educirati o stetnosti pusenja. Svi sve manje vise znaju-malo tko izabire ono sto je ok. Znam masu mama koje su odlucile ne dojiti kako im se sise ne bi objesile, ili da dokazu ravnopravnost izmedju spolova, jer, ako muskarac i zena nahrane bebu, onda su dokazali da su jednaki. Na znam kako su ravnopravno podijelili trudnocu i porod,no dobro, necu se time opterecivati. Te iste tvrde da su lijecnici glupi i da su formule jednako dobre. Kad ih cujem, dodje mi da ih nalupam posteno.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy mummy, ti si jako mlada, jel' da? Malo previše idealistički gledaš na taj zakon.
    Sve što je nametnuto na taj način, stvara otpor. Trebalo bi tamo žene educirati o dobrobitima dojenja, ne im ga zakonom nametnuti.

  29. #29
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakve veze moje godine imaju s ovom temom. Ukoliko imaju, slobodno objasni
    Shvatit ćeš kad odrasteš

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je ovaj zakon jako podsjetio na stavove bolničkog osoblja koje sam 2x doživjela u bolnici. I slažem se da je bizarno, zar nije, da toliko na SD tupe oko dojenje (a to zovu promocijom), da imaš osjećaj kao da si npr. u UAE i da će samo doletit neki kamen. To je MOJ dojam. I ostalih žena koje su bile sa mnom u sobi, ali sad govorim samo u svoje ime.
    sad ja sam bila na Svetom duhu malo više puta nek ti, i sjećam se da je svaka žena koja je htjela mogla dobiti ad ili glukozu, svako dete koje si htio mogao si maknuti od sebe da se odmoriš,nisam iskoristil,ali neki jesu i ne zavidim.

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Shvatit ćeš kad odrasteš
    angie, ovo ti je... onak... bezveze

  32. #32
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a fakat deaedi kako si to dvoje uspjela povezati...
    pa u UAR je ženama zabranjeno i voziti, ne?


    no, da budem u temi, nisu li UAR ujedno i država s najvećim postotkom žena u parlamentu? il sam nešto pobrkala.
    Bez da ulazim u raspravu, koja očito vrluda kojekuda, da razjasnimo da ne treba UAE poistovjećivati sa Saudijskom Arabijom. To je tamo gdje je Dubai, a ne tamo gdje je Kabul. Dakle, žene voze u UAE. Dapače, mogu biti i ministrice.

    Jedino što ja iz ovoga mogu zaključiti je da niti jedna krajnost nije dobra. :D

    I nema veze ni s čime, osim možda s razbijanjem predrasuda, da spomenem da mi je kratkotrajni boravak u Emiratima ostao u posebno dobrom sjećanju baš kad je riječ o odnosu prema ženama.

  33. #33
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Apri, možda jest, ali izgubila sam volju raspravljati s ljudima koji razmišljaju u ekstremima... Ja sam veliki pobornik dojenja, ali nametnuti ga zakonom, halooo? To mi je u rangu vijesti news bara. Pa sve ne mogu vjerovati da ima ljudi koji to podupiru. To mogu opravdati samo mladošću i neiskustvom... Toliko od mene na ovoj temi.

  34. #34
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    yummy mummy- o čemu ti pričas? žene imaju pravo ne dojii svoju djecu. pa i iz razloga što ne žele da im se sise objese. kao što ti imaš pravo dojiti svoju.
    no i dalje ne vidim poveznicu sa Hrvatskom. unatoč subjektivnom dojmu deaedi.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Apri, možda jest, ali izgubila sam volju raspravljati s ljudima koji razmišljaju u ekstremima... Ja sam veliki pobornik dojenja, ali nametnuti ga zakonom, halooo? To mi je u rangu vijesti news bara. Pa sve ne mogu vjerovati da ima ljudi koji to podupiru. To mogu opravdati samo mladošću i neiskustvom... Toliko od mene na ovoj temi.
    ne moraš ti raspravljati
    i možeš imati mišljenje kakvo god

    ali nemoj se posprdno odnositi prema nečijim godinama, iskustvima...

    jer bih ja onda mogla 90% foruma nazivati - balavurdijom

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    znam da je UAR gdje je dubai, a ne afganistan , al mi negdje, očito krivo, ostalo da ni u UAR ženama nije dozvoljena vožnja i da su nedavno dobile pravo glasa.



    Kad ih cujem, dodje mi da ih nalupam posteno
    eto, yummy se ni s prekršajnim nalogom ne bi zadovoljila, nego odmah 20 udaraca bičem, najmanje. stroža nego šerijatski zakon

  37. #37
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je UAR gdje je dubai, a ne afganistan , al mi negdje, očito krivo, ostalo da ni u UAR ženama nije dozvoljena vožnja i da su nedavno dobile pravo glasa.
    Je, i ja sam bila brzopleta pa pobrkala lončiće :D

    Ali me svejedno zbunjuješ,. UAR nije isto što i UAE (koliko ja znam), a članak je o UAE. Možda odatle i informacija o nedopuštanju vožnje ženama.

    Ali sasvim je svejedno. Ionako se raspravlja o tome jesu li na SD spremni kamentovati za nedojenje ili ne, a ne o UAE ili UAR.

    Odoh sama, ionako sam izvan teme. Ne morate me špotati.

  38. #38
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja znam za pricu da su u vinogradskoj bili vrlo neljubazni prema zeni koja je rekla da nece dojiti, za*ebavali su je na razne nacine. ali nije stvar u 'agresivnoj' promociji dojenja nego mi se cini, posto je osoblje vjerojatno vrlo nevoljko pristalo na promjene koje dolaze s titulom 'rodiliste-prijatelj djece', jer im to donosi znatno vise posla nego do tada, da je tu stvar u nekom 'evo vam ga sad, sto ste trazile to ste i dobile' ili 'roda je kriva za sve' stavu, u kojem se usput potpuno isto tretiraju zene koje su rodile na carski i kojima realno treba puno veca pomoc i zene koje su rodile vaginalno. znaci klasika--nedostatak osnovnog ljudskog suosjecanja i pristojnosti, nista cudno za nase bolnice (s naglaskom na rodilista, nehumanost je u najvecoj mjeri upravo u rodilistima).

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a jesam ga zaprtljala
    ujedinjeni arapski emirati.
    UAE, a ne UAR (to više nit ne postoji).
    pusti freja, mi smo u temi, a ne ovi koji o SD raspravljaju, a možda nešto uz put i naučim

  40. #40
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a jesam ga zaprtljala
    ujedinjeni arapski emirati.
    UAE, a ne UAR (to više nit ne postoji).
    pusti freja, mi smo u temi, a ne ovi koji o SD raspravljaju, a možda nešto uz put i naučim

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja posto je osoblje vjerojatno vrlo nevoljko pristalo na promjene koje dolaze s titulom 'rodiliste-prijatelj djece', jer im to donosi znatno vise posla nego do tada, da je tu stvar u nekom 'evo vam ga sad, sto ste trazile to ste i dobile' ili 'roda je kriva za sve' stavu, u kojem se usput potpuno isto tretiraju zene koje su rodile na carski i kojima realno treba puno veca pomoc i zene koje su rodile vaginalno. znaci klasika--nedostatak osnovnog ljudskog suosjecanja i pristojnosti, nista cudno za nase bolnice (s naglaskom na rodilista, nehumanost je u najvecoj mjeri upravo u rodilistima).

    Kako puno više posla - djeca su 23h sa majkama koje ih doje i presvlače. Imaju posla s djecom 1h dnevno. Nisam uspjela skužiti šta rade ostatak vremena, kad god sam ja prolazila pokraj njihove sobe, gledale su TV.

  42. #42
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da je ovaj tvoj komentar zapravo jako bezobrazan i nezreo.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Shvatit ćeš kad odrasteš

  43. #43
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Znam da imaju. Isto tako zene imaju pravo pusiti i piti u trudnoci. Imaju pravo pusiti pored novorodenceta i male djece. To im je pravo koje im i zakon dozvoljava. Pitanje je samo radi cega zene imaju veca prava pd njihovih beba?

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    yummy mummy- o čemu ti pričas? žene imaju pravo ne dojii svoju djecu. pa i iz razloga što ne žele da im se sise objese. kao što ti imaš pravo dojiti svoju.
    no i dalje ne vidim poveznicu sa Hrvatskom. unatoč subjektivnom dojmu deaedi.

  44. #44
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da ne treba sad vaditi rijeci iz konteksta kako bi se pobjedilo u raspravi. Nemam nista protiv dobrih argumenata, naprotv, uzivam u dobrim raspravama, ali mislim da svi znamo sto u nasem hrvatskom jezku znaci fraza: dodje mi da ih nalupam.
    Definitivno nema zicega zajednickog sa bicevanjem. Ukoliko doista ne znas znacenje te fraze, slobodno mi javi, pa cu ti objasnit, kako ubuduce ne bi bilo nikakve zabune.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je UAR gdje je dubai, a ne afganistan , al mi negdje, očito krivo, ostalo da ni u UAR ženama nije dozvoljena vožnja i da su nedavno dobile pravo glasa.





    eto, yummy se ni s prekršajnim nalogom ne bi zadovoljila, nego odmah 20 udaraca bičem, najmanje. stroža nego šerijatski zakon

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da imaju. Isto tako zene imaju pravo pusiti i piti u trudnoci. Imaju pravo pusiti pored novorodenceta i male djece. To im je pravo koje im i zakon dozvoljava. Pitanje je samo radi cega zene imaju veca prava pd njihovih beba?
    Zato sto pritisak i represija nije nacin na koji se promice javno zdavstvo u koliko toliko demokatskim zemljama?
    Nego mozda informiranje i edukacija?

  46. #46
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Yummy, aj se i ti malo skuliraj...

    Tema je odlična, nema smisla da je kvarimo

  47. #47
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sirius, apsolutno se slazem da ljudi trebaju biti educirani o tome koliko je dojenje bitno za bebe i koje su opasnosti od dojenackih formula za bebino zdravlje, pa nekad cak i zivot, s time da ne mislim na zemlje treceg svijeta.
    Ipak, meni se nekako cini da ljudi jesu educirani, ali, da nisu motivirani, kako sa strane zdravstvenih radnika, tako i sa strane prehrambene industrije. Mnoge bolnice dijele dojenacke formule besplatno. Osobno sam dozivjela da mi je lijecnica opce prakse rekla da sam smijesna sto dojim svoju 3 mjesecnu kcer (napominjem da je bila lijepo razvijena beba), a da me drugi lijecnik pitao jesam li luda sto sam dojila godinu i pol. Mislim da ovaj zakon ne pritisce toliko majke (od kojih vjerujem da velika vecina zeli dojiti) koliko pritisce zdravstvene djelatnike da im pomognu u tome da donesu ispravnu odluku za njihove bebe.
    Eto, to je neko moje misljenje.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto pritisak i represija nije nacin na koji se promice javno zdavstvo u koliko toliko demokatskim zemljama?
    Nego mozda informiranje i edukacija?

  48. #48
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, aj se i ti malo skuliraj...

    Tema je odlična, nema smisla da je kvarimo
    Apricot, na sto tocno mislis?

  49. #49
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dosta s raspravom ad hominem
    i ona tebi da si dijete i ti njoj da ne zna što znači "nalupati"
    gubljenje vremena i živaca

  50. #50
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ovaj zakon ne pritisce toliko majke (od kojih vjerujem da velika vecina zeli dojiti) koliko pritisce zdravstvene djelatnike .

    pa zakon ne kriminalizira zdravstvene djelatnike, nego majke. koje muž može prijaviti ako ne doje.
    dakle, ipak se ne slažeš s ovakvom varijantom zakona.

    a mene živo zanima provedba ovog zakona u UAE.
    i sve varijante koje mi padaju na pamet su mi živa komedija.
    kako neko reče, sisopolicija, koja provjerava jel žena ne doji radi obješenih cica ili radi nekog drugog razloga. i muž koji ju prijavljuje, umjesto da lijepo odriješi ionako debelu kesu, i plati nove cice nakon dojenja.

    joj, ja nikako da uočim potencijal teme, i u kojem smjeru bi se trebala razvijati, a da postane odlična

    daj malo smjernica apri, usmjeri raspravu

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •