Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 90

Tema: Venecija - maskenbal

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Venecija - maskenbal

    Cure, dečki, da li je itko bio za vrijeme maskenbala, s klincima naravno?! Razmišljam da odemo ovaj vikend, autom, prespavamo jednu noć u hostelu. Isplati li se ili ne zbog gužve? Čitala sam da je najveća gužva zadnji vikend, ovaj vikend počinje....pa, nisam ni sama sigurna da li ići ili ne??!

    I Što se još isplati vidjeti putem ili tamo, prvenstveno da je klincima fora?!

    Uglavnom, pliz tips&tricks za prvi puta u Veneciji - smještaj, prijevoz, klopa...

    P.S. Nisam nikad bila u Veneciji...

    HVALA!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, dečki, da li je itko bio za vrijeme maskenbala, s klincima naravno?! Razmišljam da odemo ovaj vikend, autom, prespavamo jednu noć u hostelu. Isplati li se ili ne zbog gužve? Čitala sam da je najveća gužva zadnji vikend, ovaj vikend počinje....pa, nisam ni sama sigurna da li ići ili ne??!

    I Što se još isplati vidjeti putem ili tamo, prvenstveno da je klincima fora?!

    Uglavnom, pliz tips&tricks za prvi puta u Veneciji - smještaj, prijevoz, klopa...

    P.S. Nisam nikad bila u Veneciji...

    HVALA!!
    Mi smo išli busom pred n-godina na otvorenje, organizirano preko agencije sa spavanjem malo izvan Venecije u jednom turističkom mjestu uz more (Lido di Jesolo). Nije nam se dalo voziti. Mala je tada imala 6 godina i uživala je. Gužva je velika, dijete sam stalno držala za ruku (strah od talijanske mafije, prodaje djece, gubitka u gužvi... ). Na samom mjestu zbivanja su ti maskirani ljudi s kojima se možeš fotkati, maloj je jedna teta oslikala lice pa se nije dala umiti ni prije spavanja, hranili smo golubove (davno je bilo, znam da se zrnje prodavalo po 1 euro vrećica-uzmi nekaj sa sobom od doma jer je klincima to fora-ma što mi mislili o boleštinama koje golubovi prenose). Vozili smo se u gondoli, šetali, gledali maske (mater je pogledala i izloge, ali kupovati se nije isplatilo), kupili suvenire, pogledali Duždevu palaču... Mislim da se stajalo i u nekom shoping-centru na povratku, ali to je bilo prije 10 godina pa me nemoj držati za riječ). Uglavnom, razmislite i o agenciji jer kad uračunaš put na kraju se isplati, a nemate brige oko parkiranja jer se dovezete vaporettom u Veneciju.

  3. #3
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    mim, hvala ti! ma da, razmišljala sam i o agenciji, ali 480kn je za jednu osobu. nas ima 4. to je cca 2000kn. ovako nas put autom ispada 1000kn + 350kn hostel. dakle, dosta jeftinijie, a kompotnije mi je vlastitim autom. cjelodnevni parking je navodno cca 18eura...

  4. #4
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, dečki, da li je itko bio za vrijeme maskenbala, s klincima naravno?! Razmišljam da odemo ovaj vikend, autom, prespavamo jednu noć u hostelu. Isplati li se ili ne zbog gužve? Čitala sam da je najveća gužva zadnji vikend, ovaj vikend počinje....pa, nisam ni sama sigurna da li ići ili ne??!

    I Što se još isplati vidjeti putem ili tamo, prvenstveno da je klincima fora?!

    Uglavnom, pliz tips&tricks za prvi puta u Veneciji - smještaj, prijevoz, klopa...

    P.S. Nisam nikad bila u Veneciji...

    HVALA!!
    Prvo: u Venetu jako, jako, JAKO pada kisa, Venecija je pod vodom, s obzirom na to da karneval traje do kraja 1. tjedna u ozujku probaj izabrati kakav meteoroloski bolji vikend.

    Isplati ti se otici vlakom (ili ako ti to nije opcija, organiziranim prijevozom), parking je na Tronchetto, pa onda moras busom i vaporettom.
    Vlakom dodjes na Venezia-S. Lucia i vec si gotovo u centru, karneval je vec pomalo svuda oko tebe.
    Mi obicno idemo bas kad je najveca guzva, kad bude volo dell'angelo, itd., ali ako zelis izbjeci guzvu, odi prije toga.

    Smjestaj mozes bilo gdje u centru.
    Klopa je dobra posvuda, sto si blize trgu sv. Marka to je skuplja.

    IMHO najbolja je opcija vlak - pa neki B&B blizu s. Lucia - komotna si, pjeske mozes posvuda, vidjet ces puno vise nego da nocis van grada.

    Sto razgledati, a da je klincima zanimljivo, hm... pogled s Campanile di s. Marco, voznja gondolom (i vaporettom je isto OK, ali gondola je gondola );
    Palazzo Ducale ima zanimljiv itinerer (osim palace ide se i u zatvore i na most Ponte dei sospiri)
    Museo della storia naturale u Fondaco dei Turchi sa dinosaurom velikim preko 7 m, itd.
    ako bi ih zanimalo kako se rade predmeti od stakla, onda vaporettom mozete na Murano, Burano je fora sa fasadama u zivim bojama, itd. (i obvezno probajte kekse bussaioli), itd.

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sad sam na tv vidjela reklamu za veneciju - crno jaje. nisam ništa zapamtila, osim venecije, pa samo info, vidi malo što je.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Elly, i ostale koje ste upućene: našli smo neki smeštaj u Mestre, za poslednji vikend u februaru. Smestaj ima svoj parking. Moze li se odatle busom, vozom do centra? Kako to ide. Dajte mi neke detalje za potpuno neupucene pliz

  8. #8
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    prošle godine bili smo filip i ja s kumom i njenom velikom curom od 12g na jednodnevnom izletu (kreneš po noći, vratiš se po noći).
    bilo nam je očajno jer je cijeli dan jako padala kiša, ništa nije pomoglo, ni kabanica, ni kišobran, ni čizme. na kraju nije bilo prijevoza (ne mogu se sjetiti kako se zovu oni brodići) za nas jer je agencija pogriješila,čekali smo mokri i smrznuti oko 2h, jedna od putnica se onesvjestila od zime i muke, pravi užas.
    sin je odlučio da više nikad u životu ne ide u veneciju, i neko vrijeme se hvalio da može sve preživjeti nakon toga. ja sam se dovezla doma u skroz mokrim trapericama (bilo mi se neugodno skroz skinuti), grudnjaku, bosa i omotana u kabanicu jer sam sve suho (čak sam i kupila dodatnu odjeću) dala filipu (dio suhog se smočio u ruksaku)
    samo vam hoću predložiti da ponesete rezervu robu i nepromočivu torbu, te rezevnu hranu.

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Veneciji sam bila nebrojeno mnogo puta, neko vrijeme i boravila.

    Obožavam Veneciju, ali

    Nikako nemojte u prvi posjet ići u vrijeme karnevala. Pogotovo ne s djecom. Vjerujte mi, preveliki je to stres. To su deseci tisuća ljudi, parkinga, naravno, nema. Naći vaporetto bez par sati čekanja, nemoguće. Prolaziti uskim uličicama i preko, još užih, mostova u toj gužvi, klaustrofobično.

    Lijepo je, ne mogu reći da nije, svašta se vidi na Trgu i po svuda. Ali, dijete morate držate "zavezano" za sebe. To je neopisiva gužva. Ponavljam, neopisiva. Jedan karneval sa osmogodišnjakom, ostao mi je kao teški horor u sjećanju. Agencija nije imala gdje parkirati autobus i stali su na kraj parkirališta na kojem je bilo tisuće autobusa. Panika koja je mene i maloga lovila tražeći taj bus od 8 do 11 navečer....Dobro je prošlo. nismo ni bili zadnji koji smo našli bus, ali...već je tata htio sjesti u auto i po nas krenuti, a bio je doma sa bebom...neću više ni pisati.

    Venecija je divna, posjetite je u proljeće ili ranu jesen. Uvijek će biti gužva, ali podnošljiva. Ili doći ljeti u 6-7 ujutro, tada je prekrasna

    Uglavnom smo boravili u Mestrima. Autobus i vlak voze svaki čas. Možete i ostati u Trstu, te vlakom koji vozi 2 sata ići u Veneciju. Kolodvor je usred Venecije.

    Na Trgu Sv.Marka je sve jako skupo. Svaka ulica dalje, sve je jeftinija. O količini vremena ovisi što ćete vidjeti. I, naravno. o količini novca. No, Venecija se može razgledati i sa malo novaca, toliko je toga izvana čemu se može diviti. Slobodno lutajte uličicama, na svakom raskršću piše kuda treba skrenuti. Zanimljivo je ići vidjeti i dijelove gdje nije gužva. Arsenal, tržnicu gdje Venecijani kupuju...

    Venecija, predivna, preporučujem ju svakako. Samo ne za vrijeme karnevala, ustvari ne vikendom u vrijeme Karnevala

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    eto, i ja bih preporučila - Veneciju svakako posjetiti u proljeće, predivna je i zaista je šteta doživjeti je prvi put u toj gužvi, vjerojatno će malo toga biti moguće i vidjeti.

  11. #11
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    eto, i ja bih preporučila - Veneciju svakako posjetiti u proljeće, predivna je i zaista je šteta doživjeti je prvi put u toj gužvi, vjerojatno će malo toga biti moguće i vidjeti.
    Potisujem.
    Preeeevelika gužva je sada i ružno vrijeme.
    Ja sam bila bez djeteta, bila sam puno mlađa, nije padala kiša ali mi je gužva dosta pokvarila ugođaj, to su horde ljudi, teško je naći mjesto za sjesti, pojesti, sve se čeka jaaako dugo, pa ako nemaš dobre živce posjet Veneciji može ostati i u ne baš lijepom sjećanju.

    Preporučam posjet, ali sa djetetom kada nije maskembal i kada je koliko toliko ljepše vrijeme.

  12. #12
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Smestaj ima svoj parking. Moze li se odatle busom, vozom do centra? Kako to ide. Dajte mi neke detalje za potpuno neupucene pliz
    Vlak, Mestre - Venezia-Santa Lucia. I u centru si.

    Karneval je svakako dozivljaj (E. je bila prvi puta na venecijanskom karnevalu sa nepune 3,5 godine, i kaze da se puno toga bas iz te posjeta sjeca).
    IMHO ne bih ga propustila.

    Ali nemojte ocekivati da cete uspjeti puno toga posjetiti i razgledati, guzve su zaista velike.
    Ono sto cete dozivjeti je karneval. A dozivjeti ga bas tamo, kada je sam grad pozornica kostimima, plesovima.... prekrasno iskustvo.

    Za razgled Venecije kako spada, posjete muzejima bez dugog cekanja u redu, svakako preporucujem neko drugo doba godine, npr. svibanj.
    Nikako ne preporucujem srpanj i kolovoz, jer su velike sparine i prepuno je turista (turista ima uvijek, ali tada ih ima zaista puno).

  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Obožavam Veneciju, ali

    Nikako nemojte u prvi posjet ići u vrijeme karnevala. Pogotovo ne s djecom. Vjerujte mi, preveliki je to stres. To su deseci tisuća ljudi, parkinga, naravno, nema. Naći vaporetto bez par sati čekanja, nemoguće. Prolaziti uskim uličicama i preko, još užih, mostova u toj gužvi, klaustrofobično.

    Venecija, predivna, preporučujem ju svakako. Samo ne za vrijeme karnevala, ustvari ne vikendom u vrijeme Karnevala
    Ma kao da sam ja pisala.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mi i nemamo ambicije da razgledamo grad po gužvi, već bismo došli isključivo zbog karnevala. Zašto? Mala ima skoro 7 godina, a već sigurno dve godine je opsednuta onim venecijanskim maskama, suvenirima. Odvela bih je da doživi karneval, sad, pre nego što krene u školi (nama je to ipak malo dalji put i duže izbivanje)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    krene u školi
    pismena sam majke mi

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ajd kad me krenulo da nižem još jedno pitanje:
    kada bismo se odlučili da odemo radnim danom u doba karnevala da li bismo nešto videli? Ili je dešavanje isključivo vikendom?

  17. #17
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Karneval zaista traje (preko) mjesec dana i ljude u kostimima zaista mozes vidjeti svaki dan, ali vise dogadjanja cete vidjeti vikendom - npr. vodena povorka na Canal Grande (corteo acqueo), il Volo dell'angelo, itd.

  18. #18
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam bila prije dosta godine u Veneciji na karnevalu i sve cega se sjecam je samo guzva. Nesto malo smo uspjeli pogledati znamenitosti, ali uglavnom smo isli kamo nas je rijeka ljudi vodila, bilo je skoro nemoguce hodati kuda si ti htio.

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja obožavam veneciju, al obožavam i gužvu kad je karneval
    ako ne volite gužve, onda izbjegnite svakako karneval.
    al to je poseban doživljaj.
    jednom smo skoro na jednoj nozi stajali u vlaku od mestra do venecije
    svaka uličica neki koncert, neka bina, ljudi iz cijelog svijeta...
    ma, doživljaj.

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Potpis na Beti.
    Neko vrijem sam svako malo bila u Mestrama kod frendice.. gotovo svaki put išla u Veneciju... divna je rano ujutro i nakon što padne mrak kad odu turisti.
    Karneval, bila sam samo jednom... mi je bio užasan stres u centralnom dijelu, ne moš mrdnuti od ljudi... a opet mi je bio šarmantan u ulicama koje su vodile prema centru.

    Pa sad... tko može podnijeti biti u masi, biti će mu dobro... meni je to užasno stresno.

    vissnja, imaš i bus iz Mestri, više linija.

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čitam ja ovo što sam napisala...i sve to stoji. Ali, ja bih opet u Veneciju na Karneval. Ali sama. I u drugom prozoru otvaram ponude izleta , da odem kao kofer, neka me voze i brinu.
    Što je život bez malo avanture. Tu i tamo. Pa makar to bio dan u očajnoj gužvi Venecije. I gužva tamo ima čari ( naročito ako ne moraš cijelo vrijeme paziti na dijete).
    Vidimo se uz kanal Grande...

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma ne smetaju ni meni uobičajene gužve inače, ali ovo za vrijeme karnevala je fakat previše, to je takva gužva da ti maltene ne biraš kamo ćeš ići nego sav stisnut rijekom ljudi budeš guran u smjeru u kojem se rijeka već kreće
    zapravo, uopće ne mogu zamisliti da odem s djecom za vrijeme karnevala. odnosno, vikendom za vrijeme karnevala. pretpostavljam da je preko tjedna ipak manja gužva.

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jedina prihvatljiva opcija za voditi dijete je nositi ga na ramenima.
    Ali.. Ja ne bi ni to. Prevelika je to masa. Nikad ne znaš kad se može oteti kontroli.. A nemaš kud... Možda sam paranoicna, ali ali tak nekak sam se osjećala u toj masi. A da je u okolnim ulicama bilo šarmantno i lijepo je...

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jedina prihvatljiva opcija za voditi dijete je nositi ga na ramenima.
    Ali.. Ja ne bi ni to. Prevelika je to masa. Nikad ne znaš kad se može oteti kontroli.. A nemaš kud... Možda sam paranoicna, ali ali tak nekak sam se osjećala u toj masi. A da je u okolnim ulicama bilo šarmantno i lijepo je...
    X

    Razlozi za protiv:
    - hladno
    - vrlo često mokro, ne samo kišno nego i poplavljeno
    - GUŽVE - to je i meni fuj i zastrašujuće (a bila sam samo jednom baš na maskenbalu)
    - maloj djeci to zna biti isto strašno, daklem klinci predškolske dobi - nikako, a oni veći tek kad sami požele

    Alternativa: lokalni maskenbali tipa Samobor ili onaj lijepi riječki su sasvim dobra zamjena. U Veneciju treba ići u travnju i svibnju, dok više nije hladno i kišno, a još ne smrdi kao ljeti.

  25. #25
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    mislim da će maskenbal u veneciji pričekati do R odraste malo! ići ćemo u rijeku
    hvala na savjetima i lijepim iskustvima! svakako ćemo veneciju posjetiti na proljeće!

  26. #26
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Sažem se s Beti i Mojcom.
    Meni je Venecija čarobna, ništa joj nije slično. No, sva ta čarolija se izgubi u karnevalu i ostaje jedino nesnosna gužva.
    AKo idete na karneval, vlakom je najpraktičnije, inače autom i onda parking na Tronchettu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    nisam htjela, objektivnosti radi, predložiti Rijeku, ali mislim da ste jako dobru odluku donjeli. nadam se da ćete se dobro provesti.

  28. #28
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a koliko je karta vlakom o venecije i koliko sati traje?

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A na Riječkom karnevalu smo obavezno. I učesnici, a ne samo gledatelji

    Inače vlak ide iz Trsta do Venecije. Vozi 1 sat i 50 minuta. Oko 20 eura je povratna karta, doduše nisam bila od lani, pa je možda i poskupilo.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja ne bi računala na parking na Tronchettu za vrijeme karnevala.

  31. #31
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja ću biti partibrejker jer sam valjda jedina ovdje koju Venecija nije oduševila. mislim lijepa je i ima svoje draži, ali me ništa ne vuče da se opet vratim. čak nisam bila u doba maskenbala nego pred kraj ljeta. također je bilo puno turista.

    al ja ne volim ni maskenbale tako da sam totalno off topic

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    nekoliko puta sam bila u Veneciji na maskembalu, solo s frendovima. I ne bih djecu vodila na te jednodnevne izlete - očajna je gužva, a zimi zna biti hladno.

    S djecom smo dva puta posjetili Veneciju. Onak usput, kada smo išli u gardaland i kada smo se vraćali sa skijanja. prvi put su bili relativno mali, pa smo se do Trga Sv Marka i anazad vozili vaporetom. Tafda ih se Venecija nešto nije dojmila. Drugi put smo išli ciljano u Duždevu palaču. Tada su već bili veći pa smo odšetali do Sv marka i sama Duždeva palača je bila imresivna. iako je bio siječanj, vrijeme nas je poslužilo i nije bilo hladno. no nazas smo ipak ušli u vaporeto (iako smo to mogli i preskočiti, s obzirom da su se već vozili) - linija po grand kanalu je zgodna, ali ta vožnja traje i traje jer staje svako malo - i dosta košta.

    Svakako je bolje ići u proljeće/jesen i to u vlastitom aranžmanu. ove fore s busom meni nisu za djecu. iako moj junior uskoro ide baš busom na taj jednodnevni izlet ali to je vezano uz muzičku omladinu (to se sada tako ne zove)

  33. #33
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Potpisujem Beti i Mojcu.

    Volim i gužve i velika događanja ali bez djece...... Eto, nama možda dođu prijatelji iz Zg u Ri na dječju povorku 22.02. Ima se šta vidjeti, djeca oduševljena, a nije velika gužva.

  34. #34
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A tek opatijska Balinjerada, to je doživljaj

  35. #35
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, koliko cca košta put autom od zg do venecije, uključujući sve (cestarine, benzin) i trajanje?
    i gdje je najjeftiniji parking u blizini zračne luke?

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    i gdje je najjeftiniji parking u blizini zračne luke?
    ovo prvo ne znam, a ovo drugo, puno jeftiniji nego na aerodromu.
    www.marcopolo2002.com

  37. #37
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cvijeta73, hvala, ali ništa ne razumijem :D

    morat ću u neku translator prebaciti

  38. #38
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a dobro, dosta ti je karta
    na aerodromu je jedan dan preko 15 EUr čini mi se, a ovdje je jedan dan 5 EUR. i još te barba prebaci na aerodrom i dođe po tebe
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 02.04.2014. at 16:16

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    naša cestarina, slovenska je 15 eura za tjedan dana, a talijanska do Venecije mislim u jednom smjeru isto oko 10 ili 15 eura, ne mogu se sjetiti, ali vjerojatno ima na netu i još benzin

  40. #40
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, malo dižem temu. razmišljam da odemo za uskrs u veneciju. malo sam istraživala, ali nisam ništa pametnija. gdje je najbolje ostaviti auto da možemo brzo stići do grada??!!! I ako se rezervira neki smještaj na otoku, kako im je riješen transfer do samog grada?? jer u gradu su cijene paprene!
    isplati li se uopće ići za uskrs tamo ili će biti prevelika gužva??

    koliko traje vožnja iz zga?

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    imaš garaža koliko ti srce želi. Zaboravila sam cijene.

    a možeš uzeti smještaj negdje izvan grada ili nekom okolnom mjestu pa vlakom ići do Venecije. Trebaš vidjeti kaj vam je jeftinije i kaj vas više zanima.

    Mi smo prvi izlet u Veneciju iskombinirali s Gardalandom. Na putu do Gardalanda smo stali u Veneciji sami taj dio je mali, osim ak nećeš obilaziti otoke po laguni). Onda smo dva dana proveli na Lago di Garda - jedan dan Gardaland, drugi slatka mjestašca u okolici. I na povratku smo svratili do Verone.
    Isto je bio Uskrs, i dosta davno, ali nam je vrijeme bilo prekrasno (cca 20 C)

    Zagreb -Venecija je autoput cijelim putem - pogledaj koliko ima kilometara i lako izračunaš koliko vam treba - ovisno o tome koliko brzo vozite po autocesti.

    Vidim da su ti djeca relativno mala - nemam pojma kaj bi njih zanimalo u Veneciji. Mi obično putovanja planiramo po tome kaj bi djecu zanimalo, inače se može pretvoriti u naporno putovanje. To ne znači da sebe skroz izuzmemo, ali ipak malo više treba obratiti pažnju na njihove interese

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    cure, malo dižem temu. razmišljam da odemo za uskrs u veneciju. malo sam istraživala, ali nisam ništa pametnija. gdje je najbolje ostaviti auto da možemo brzo stići do grada??!!! I ako se rezervira neki smještaj na otoku, kako im je riješen transfer do samog grada?? jer u gradu su cijene paprene!
    isplati li se uopće ići za uskrs tamo ili će biti prevelika gužva??

    koliko traje vožnja iz zga?
    Otok je grad. Jeftinije je ostaviti auto u Mestrima, na kopnu, u hotelskoj garaži, a za odlazak u Veneziu koristiti vlak ili bus.
    Pokušavam se sjetiti ime hotela u kojima smo bili, ali samo znam da je u Mestrima, uz kanal, Via Forte Marghera. Mislim San Carlo. Ima besplatno parkiralište, a blizu je i bus i vlak.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.02.2017. at 14:59

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Znam koliko je vožnja od Rijeke, jutros sam bila ali samo na aerodromu, i odmah nazad. Oko 3 i pol sata treba. Uključujući gužve i radove. No, još je bila noć kad smo išli, tada je puno manja gužva. Usred dana treba dodati malo vremena.
    Nešto vremena se izgubi i na granici. Ponekad provjeravaju dokumente, a već dugo je kolona kamiona, tako da poslije Pasjaka jedan dio treba voziti po lijevoj strani uz 4 žmigavca. Kamioni ostave svako toliko malo mjesta da se možeš maknuti ako netko naiđe.

    Za taj dio Slovenije nije potrebna vinjeta, nema autoceste. Samo, pazi da kroz svako mjesto voziš točno 50kn/sat, uvijek je negdje policija i jako su strogi.

    Autocesta od Trsta do Venezie je 11,50 eura.

    Ako trebate još neke info, tu sam. Taj mi je put poznat u detalje

  44. #44
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hvala cure puno! ma zapravo bi negdje da nam (meni) guzica vidi puta. Gardalan nam je predaleko. To ćemo kćer i ja same ići busom jedan vikend. Ovo sam mislila da bude obiteljski izlet...šetnja po učlicama, kanalima. ništa specijalno.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    hvala cure puno! ma zapravo bi negdje da nam (meni) guzica vidi puta. Gardalan nam je predaleko. To ćemo kćer i ja same ići busom jedan vikend. Ovo sam mislila da bude obiteljski izlet...šetnja po učlicama, kanalima. ništa specijalno.
    kak misliš predaleko? Pa nije ti puno dalje od Venecije - autocesta ti je skroz

  46. #46
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam koliko je vožnja od Rijeke, jutros sam bila ali samo na aerodromu, i odmah nazad. Oko 3 i pol sata treba. Uključujući gužve i radove. No, još je bila noć kad smo išli, tada je puno manja gužva. Usred dana treba dodati malo vremena.
    Nešto vremena se izgubi i na granici. Ponekad provjeravaju dokumente, a već dugo je kolona kamiona, tako da poslije Pasjaka jedan dio treba voziti po lijevoj strani uz 4 žmigavca. Kamioni ostave svako toliko malo mjesta da se možeš maknuti ako netko naiđe.

    Za taj dio Slovenije nije potrebna vinjeta, nema autoceste. Samo, pazi da kroz svako mjesto voziš točno 50kn/sat, uvijek je negdje policija i jako su strogi.

    Autocesta od Trsta do Venezie je 11,50 eura.

    Ako trebate još neke info, tu sam. Taj mi je put poznat u detalje
    Beti, kudri je pitala koliko treba od Zagreba. A od Zagreba je skroz autocesta i nemas nikakvih kamiona. I može ići preko Gorizie . I nema radova.
    Ja sam relativno nedavno isto bila- ne do Venecije, neg Verone, ali isti je put.,

    Ponekad ipak treba pročitati i pitanje, prije odgovora, mislim

  47. #47
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Sve 5, shvatila sam ja Beti. Uostalom znam koliko treba do Rijeke autom (iz Zga). Hvala cure.

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Gle, iz Zagreba u Veneciju ne ideš preko Rijeke. Ideš prek Ljubljane. Imaš autocestu cijelim putem, a i dalje.
    I da, autocesta kroz Sloveniju se plaća

  49. #49
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    aha hihi, ok. hvala!

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, iz Zagreba u Veneciju ne ideš preko Rijeke. Ideš prek Ljubljane. Imaš autocestu cijelim putem, a i dalje.
    I da, autocesta kroz Sloveniju se plaća
    Ma, koje Ljubljane!! Duplo dulje i skuplje. Bez autoceste je samo 40 km, besplatne slovenske ceste. Sve drugo je sutoput, ili ti nikad nisi bila do Rijeke? Autoput je dve do Slovenije

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •