Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Edukacije o posvojenju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno Edukacije o posvojenju

    http://www.adopta.hr/index.php/novos...zicije-djeteta

    ADOPTINA TEMATSKA PRIČAONICA

    ISKUSTVA POSVOJENJA IZ POZICIJE DJETETA (doc. dr.sc. Snježana Sekušak Galešev i gošća - posvojena odrasla osoba)

    KADA: ČETVRTAK 6.2.2014. OD 20:00-22:00 SATA

    GDJE: FAKULTET ELEKTORTEHINKE I RAČUNARSTVA, SIVA VIJEĆNICA KONGRESNOG CENTRA, Unska 3, 10000 Zagreb



    Kroz razgovor s posvojenom osobom imat ćemo priliku čuti kako izgleda posvojenje i specifični problemi koje ono donosi tijekom odrastanja s pozicije djeteta.

    U nastavku, kroz predavanje i razgovor s doc. dr. sc. Snježanom Sekušak Galešev doznat ćemo kako pružiti podršku posvojenoj djeci i njihovim specifičnim potrebama. Naime, posvojena djeca ulaskom u novu obitelj donose sva svoja dosadašnja životna iskustva te svoju genetsku osobitost, što je bitno različito od odrastanja u biološkoj obitelji. Takva osobna povijest pred posvojeno dijete, ali i novu obitelj, postavlja izazove koji su često djetetu preteški, pa se javljaju poteškoće u emocionalnom razvoju, doživljavanju i ponašanju koje zahtijevaju dodatnu psihološku podršku ali i savjetovanje i podršku roditelja. Kod djece s razvojnim poteškoćama simptomi se često ne prepoznaju jer se pripisuju poteškoćama u ponašanju zbog nepovoljnih uvjeta odrastanja, što onemogućuje pravovremeno djelovanje.

    vise na http://www.adopta.hr/index.php/novos...zicije-djeteta

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    ADOPTAONICA > Adoptina priprema za posvojenje je program edukacije i podrške budućim posvojiteljima prije zasnivanja posvojenja.

    Cilj programa je upoznati buduće posvojitelje i posvojiteljice sa svime što je u posvojenju bitno prije, za vrijeme i nakon samog posvojenja djeteta. Posvojenje je način zasnivanja obitelji koji u sebi sadrži mnoge specifičnosti i izazove, zbog čega je priprema za taj značajan događaj izuzeto važna. Ujedno, želimo pružiti podršku parovima i pojedincima koji su se odlučili na taj korak i pomoći im da budu pripremljeni na najbolji mogući način za dolazak djeteta u njihovu obitelj i upoznati sa svime što to sa sobom nosi

    vise na http://www.adopta.hr/index.php/aktiv...eme-posvajanja

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    čestitam na hvalevrijednoj temi i pomoći posvojiteljima
    ALI nažalost, opet je u Zagrebu
    molim da obratite pozornost na veliki broj obitelji iz osijeka (i okolnih gradova) koje su posvojile kao i vrlo velik broj potencijalnih posvojitelja iz osijeka! a naročito obzirom na broj stanovnika osijeka.
    pa mi je žao da se osijek zaobilazi.
    još jedanput, zahvaljujem na velikoj angažirnosti. lp

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    obecajemo, dolazimo u Osijek ove godine!!!! Da bis e to dogodilo, medjutim, treba nam pomoc u organiziranju radionica, predavanja, prostora, itd, itd

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    odlična vijest!
    ja sam već prije ponudila pomoć pa je nudim i ovaj put, ako bude trebalo

  6. #6
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Dobra vecer,

    Postoje li radionice u Istri? Da li bar povremeno ima kakva radionica u Istri?
    Hvala!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Za sada ne, iako planiramo nesto u Rijeci na jesen. Trenutno ADOPTAonicu, nas ciklus radionica za potencijalne posvojitelje, pohadjaju ljudi iz Zadra, Krka, okolica Varazdina. Zao nam je da moraju putovati ali u ovom trenutku nemamo mogucnsoti roganziriati ih u drugim regijima. Nadamo se skoroj promjeni situacije, te iako ne mozemo organizirati ADOPTAonice u svakom gradu ,zelimo barem u svakoj regiji.
    Pozdrav

  8. #8
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Super da se nešto takvo počelo organizirati

  9. #9
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Super! Bas mi je drago sto ce biti u Rijeci! To bi ipak bilo lakse.
    Kako funkcionirau radionice? Da je su organizirane tjedno odredeni broj sati, ili u " komadu" kao neke osnovne radionice koje se mogu nastaviti. Mislim da sam cula ili procitala da se radi o tjednoj varijanti, odredeni broj satova. Pitam to iz razloga sto ako se bar neka osnovna radionica- mozda zvuci bez veze, ali ne znam kako bi to nazvala moze pohadati npr tjedan, 10 dana voljela bih znati, jer bi mozda tako i planirali godisnji. Ukoliko radionice idu tjedno po par sati onda je varijanta Rijeka za sada najbolja za nas.
    Bilo kakve informacije su dobrodosle.
    Gledala sam raspored radionica na stranicama i vidim da su radionice u vecernjim satima, tjedno. Da li je to to?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Daga Farfallina,

    U Zagrebu ih organiziramo u kasnim poslijepodnevnim satima, jedan puta tjedno. Do sada su naše edukacije trajale 24 sata, međutim prema pravilnicima vezanim uz novi Obiteljski zakon, od sada traju 40 sati. Na lokacijama van Zagreba smo ih planirali organizirati petkom poslijepodne i subotom, u tri navrata. Pokušati ćemo se usmjeriti na područja u kojima takve edukacije nema, jer smo saznali da u većim sredinama, poput Osijeka, Rijeke takvu edukaciju sada pokreću Obiteljski centri.

    Javite nam da li ste se prijavili.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno Pricaonice u okviru TJEDNA POSVOJENJA

    ADOPTine Pričaoince su isto mjesto edukacije o posvojenju. Cesto nam posvojitelji i potencijalni posvojitelji pišu iz različitih dijelova Hrvatke i pitaju kada ce se nesto organizirati u njihovom gradu. Ne možemo stići svugdje, ali zato jedan puta godišnje organiziramo radioncie samo za posvojiteljsku zajednicu, u okviru Konferencije o posvojenju. Biramo subotu, kako bi svi mogli doputovati, ako je potrebno. Ove godine je to 21.11. i osim naših stručnjaka, imati ćemo priliku razgovarati s Pippom Donovan, stručnjakinjom iz Velike Britainije, o tome što je to terapeutsko roditeljstvo i zašto je važno na nas.
    Posljednje uređivanje od Adopta : 11.11.2014. at 07:14

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno adopta u OSIJKU

    Draga Martta,

    evo sitizemo u Osijek. ADOPTAonica, nasa strucna priprema za posvojenje, pocinje u petak 06.02. Imamo jos par mjesta. Prijave na http://www.adopta.hr/potencijalni-po...rucna-priprema, ali pozurite

    osim toga, u petak 06.03. projekcija filma Usvajanje odobreno, i pricaonica na temu identiteta posvojene djece.

    Nadam se da se vidimo!





    QUOTE=martta;2565794]čestitam na hvalevrijednoj temi i pomoći posvojiteljima
    ALI nažalost, opet je u Zagrebu
    molim da obratite pozornost na veliki broj obitelji iz osijeka (i okolnih gradova) koje su posvojile kao i vrlo velik broj potencijalnih posvojitelja iz osijeka! a naročito obzirom na broj stanovnika osijeka.
    pa mi je žao da se osijek zaobilazi.
    još jedanput, zahvaljujem na velikoj angažirnosti. lp[/QUOTE]

  13. #13
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Dobar dan,

    Stizete li u Rijeku ili Pulu ili nedje blize Istri?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Farfallina, za sada ne, na žalost. Nešto počienjemo dogovorati za kraj proljeća ili na jesen. Nadam se da se tada vidimo!

  15. #15
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Super!Sigurno se vidimo!

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    7

    Početno

    gospodo Farafallina, molim Vas ako mi se mozete javiti privatnom porukom, imala bih par pitanja nezano uz posvojenje.ako imate volje?hvala

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Dobar dan,
    Stizete li u Split
    ?

  18. #18
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Dobra vecer,
    Pokusala sam poslati pp ali kaze da ih ne mozete primati.
    Probajte Vi me i poslati pp, ako mogu sto pomoci, nema problema.

  19. #19
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Dobra vecer evaijan,
    Pokusala sam poslati pp ali kaze da ih ne mozete primati.
    Probajte Vi me i poslati pp, ako mogu sto pomoci, nema problema.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Pokusala sam i ja Vama poslati pp medutim isto ne mogu. U principu samo sam htjela s Vama komentirati postupak posvajanja (analizirati unutarnje nemire i komentirati), naime, kao sto rekoh-i mi smo u istoj fazi, sve sto citam da prolazite po tom pitanju isto je i nama...ako uspijemo s pp, a nadam se da hocemo, nadam se da se i cujemo.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evaijan mora napisati još koji post da bi joj se aktivirala opcija poruka.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    7

    Početno

    aha, ok nisam znala. hvala na odgovoru!

  23. #23
    Farfallina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    58

    Početno

    Super, da zaboravila sam kako ide.
    Hvala Cokolada!
    Evaijan cujemo se!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno


    Datum pristupanjaMay 2006Postovi58



    Dobro jutro,
    Stizete li u Split
    ?



  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Majja, bili smo u Splitu prošli vikend.


    Citiraj Majja prvotno napisa Vidi poruku

    Datum pristupanjaMay 2006Postovi58



    Dobro jutro,
    Stizete li u Split
    ?



  26. #26
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Postovane,

    da li ste razmisljale o audio snimanju radionica koje odrzavate i onda dati mogucnost skidanja ili bar slusanja online sa vasih web stranica (barem clanovima Adopte ako ne svima)?
    To bi puno znacilo nama koji nismo u mogucnosti dolaziti u Zg na radionice.

    LP iz Zadra

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    jesmo, upravo pisemo jedan projekt na tu temuAli hvala na prijedlogu i pisite nam uvijek s idejama kako pomoci da pdorska bude dostupna i da odgovara onome sto vam je potrebno

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Ide li tko na adoptinu 4. konferenciju o posvojenju 16.04.2016. u Zagrebu?

  29. #29
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Preporucam sudjelovanje na konferenciji, pogotovo ako su u programu radionice i predavanja. Mi smo bili na trecoj i stekli korisna iskustva u pripremi za posvojenje.

  30. #30
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    MM i ja idemo!

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    onda se vidimo

  32. #32
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Yes! :-d

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •