Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Dojenje s hepatitisom, herpes zosterom i vodenim kozicma-kakve su preporuke?

  1. #1
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno Dojenje s hepatitisom, herpes zosterom i vodenim kozicma-kakve su preporuke?

    Dojenje može biti izazov u nekim situacijama. Ponekad čujemo kako već pri povišenoj tjelesnoj temperaturi zdravstveni djelatnici preporučaju majkama prestanak dojenja.

    Kakve su preporuke ako majka boluje od hepatitisa, herpes zostera ili vodenih kozica?

    Što su vama rekli, kakvu su vam podršku dali?

    Podijelite svoje iskustvo s nama bez obzira na to jeste li dojili ili ne. Možete to učini mailom na adresu dojenje@roda.hr

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ovo je jako zanimljiva tema i poprilicno edukativna. I ja bih voljela znati moze li se u takvim slucajevima dojiti, makar mislim da bi sa vodenim kozicama sigurno dojila, ali, da se radi o hepatitisu (bilo kojem osim A) i herpesu, ne znam sto je ispravno.
    pinocchio, moze li se uopce dojiti u slucaju tih bolesti?

  3. #3
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Pa, vodene kozice i herpes zoster su izazvani istim varičela-zoster virusom, koliko znam nisu prepreka za dojenje, čak je i dobro da beba dobije At od majke. Varičela je i onako infektivna i pre izbijanja ospe zar ne? Jedino da je herpes baš zahvatio predeo bradavice, mislim da bi bilo pametno privremeno ne dojiti na toj strani, jer mi se čini da bi bilo jako bolno, plus mogućnost bakterijske superinfekcije.
    Iskreno ja bih za hepatitis B i C rekla ne.
    Baš me zanima, da li je bilo nekih promena u preporukama?

  4. #4
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    dojenje je moguće u svim ovim slučajevima. potrebne su određene mjere opreza u nekim situacijama za neke od ovih bolesti, ali nijedna od ovih bolesti nije sama po sebi kontraindikacija za dojenje.

  5. #5
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    pinocchio, da li se smije dojiti pri bilo kojem tipu hepatitisa?

  6. #6
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    I mene to zanima.
    Sad kad malo razmislim, bebe majki koje imaju HBV dobiju vakcinu i serum po rođenju, pa su pokrivene, ali C?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    4

    Početno

    ja sam otkrila u trudnoci da imam hepatitis b. sad vec imam bebu od 8 mj i cijelo vrijeme je dojim, naravno odluka nije bila jednostavna,ali me je doktorica ubijedila da mogu bez problema da dodjim. moji nalazi su ok, viremija je iznimno niska ,tako da sam odlucila dojiti. beba je dobila imunoglobulin i cijepila se.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj IvanaR prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, vodene kozice i herpes zoster su izazvani istim varičela-zoster virusom, koliko znam nisu prepreka za dojenje, čak je i dobro da beba dobije At od majke. Varičela je i onako infektivna i pre izbijanja ospe zar ne? Jedino da je herpes baš zahvatio predeo bradavice, mislim da bi bilo pametno privremeno ne dojiti na toj strani, jer mi se čini da bi bilo jako bolno, plus mogućnost bakterijske superinfekcije.
    Iskreno ja bih za hepatitis B i C rekla ne.
    Baš me zanima, da li je bilo nekih promena u preporukama?
    ako imate pozitivan hepatitis C ( RNA pozitivan, ne samo da ste pozitivni na antitijela ), vec u rodilistu ce vam dati tablete za prestanak dojenja.

    ipak., majka ih moze i odbiti. treba paziti da nema krasta ili otvorenih ranica na bradavicama i to je sve., ali se dojiti ipak moze, ukoliko mama to odluci.
    veci je problem sto uz hepatitis C, majka i inace pati od umora, tijelo je samo po sebi umorno i bolesno, pa dojenje u tom slucaju mozda ipak nije dobra ideja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •