Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Dodatni materijali za rad s djecom od 1. do 4. razreda

  1. #1
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno Dodatni materijali za rad s djecom od 1. do 4. razreda

    Drage moje,
    molim vas da napravimo popis korisnih dodatnih materijala za našu djecu u vidu dodatnih zbirki zadataka, vježbenica, dječjih časopisa, internetskih stranica, CDova ili DVDova.

    Evo mojih ideja za početak koje su mom djetetu u prvom razredu dobro došle.

    - CD Čituljica 1,2,3 od artmedije, za učenje i vježbanje čitanja; kupljeno u Školskoj knjizi
    - Matematika prije matematike 1 i 2, matematika za najmlađe; izdanje Silabus, dobiveno na poklon
    - http://www.zlatnadjeca.com/2011/01/n...vi-razred.html

    Hvala svima unaprijed na doprinosu

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    - http://www.razredna-nastava.net/

    - CD Čista petica; nedavno sam ga kupila i mislim da sam bacila novce

    - http://www.zbornica.com/
    Posljednje uređivanje od Mima : 04.02.2014. at 12:07

  3. #3
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    http://www.artrea.com.hr/onlineskola.html

    ja odavde printam (uglavnom) matematiku

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    CD čista petica (Artmedia Varaždin http://www.artrea.com.hr/cd_petica.html) nama se pokazao debelo najboljim informatičkim edukacijskim materijalom za rad s malom djecom (početnim čitačima). Za više razrede to nije više tak super jer je teže prilagoditi gradivo za e-provjeer, ali za prvašiće - neusporedivo bolji od učilice.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.02.2014. at 12:32

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo još jednog zgodnog linka gdje sam znala nalaziti korisne materijale: http://www.cool-school.net/

  6. #6
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Za ljubitelje matematike, zadaci s natjecanja Klokan (klikne se na godinu, pa se tamo mogu naći zadaci s rješenjima):

    http://www.matematika.hr/index.php/klokan/

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sva sreća da će novi klokan bit sredinom ožujka, pa je vrijeme da se malo i provježba

  8. #8
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Dodatno sam uočila u Školskoj knjizi:
    - Cvrčkova vježbenica za hrvatski, matematiku i prirodu (svaki pokriva gradivo od 1. do 4. razreda)
    - časopis Smib

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    www.razredna-nastava.net je daleko najbolji i najraznolikiji izvor listića za vježbu.
    Kod matematike još volim kupiti zbirku zadataka drugog izdavača pa dati za dodatno vježbanje, ali ni zbirke nisu više ono što su nekad bile - sad i njima smanjuju broj stranica da se kao olakša šk.torba. Niti sve zbirke nisu iste - neke imaju jako malo zadataka po lekciji, dok npr. Alfa ima odlične zbirke (Markovac, čini mi se), "starinske" s puno različitih zadataka, a bez dodatnih likova iz crtića i ilustracija - "odvlačitelja" pažnje.

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    cvrčak mi ima jako šablonske zadatke.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    cvrčak mi ima jako šablonske zadatke.
    Cvrčak se ni meni ne sviđa, nudili su ga kod nas u školi u 1. i 2. razredu, pa je A. užicao da mu kupimo, ali na kraju te vježbalice (matematika, priroda) nije ni pogledao.
    Ali Cvrčkova vježbalica za engleski mi dobro dođe. Jer inače ne znam odakle bismo ponavljali engleski, a ponavljati ga treba jer brzo zaboravi riječi. Ja ne znam točno kakav je plan i program, što su učili, a što nisu, pa mi Cvrčak dobro dođe jer se neke lekcije točno preklapaju s udžbenikom, i fino naprave nadopunu.

    Za hrvatski čak ni ne treba vježbenica, samo roditelj treba imati bujnu maštu. Npr. kad je trebalo ponavljati veliko i malo slovo, krv sam mu popila sa Svetim Petrom u Šumi i Svetim Martinom pod Okićem

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Staro Petrovo Selo

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Cvrčkove vježbalice - matematika je bila sasvim ok (to smo koristili za ponavljanje gradiva tijekom praznika, da klinci ne zaborave) a ostalo - više manje... Priroda je još ok, ali hrvatski ni mene nije oduševio. Engleski nisam vidjela - mojima je njemački prvi jezik i uvijek smo se patili gdje naći dodatne materijale, a onda sam odustala - dovoljno je riješiti radnu bilježnicu do kraja, sve što nisu trebali u školi. To smo zvali "popunjavanje rupa".

    Inače, ja sam se često i prečesto znala nasaditi s pretjeranom količinom dodatnih materijala (iznimka je matematika, ali tu stvarno ima dovoljno zadataka na netu). Prestala sam s tim i sad se fokusiram samo na punjenje rupa - dovoljno je.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Cvrčkove vježbalice - matematika je bila sasvim ok (to smo koristili za ponavljanje gradiva tijekom praznika, da klinci ne zaborave) a ostalo - više manje... Priroda je još ok, ali hrvatski ni mene nije oduševio. Engleski nisam vidjela - mojima je njemački prvi jezik i uvijek smo se patili gdje naći dodatne materijale, a onda sam odustala - dovoljno je riješiti radnu bilježnicu do kraja, sve što nisu trebali u školi. To smo zvali "popunjavanje rupa".

    Inače, ja sam se često i prečesto znala nasaditi s pretjeranom količinom dodatnih materijala (iznimka je matematika, ali tu stvarno ima dovoljno zadataka na netu). Prestala sam s tim i sad se fokusiram samo na punjenje rupa - dovoljno je.
    Potpisujem!!!

    Moja preporuka je http://www.antonija-horvatek.from.hr..._i_pisanje.htm

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Cvrčkova vježbalica za engleski mi dobro dođe. Jer inače ne znam odakle bismo ponavljali engleski, a ponavljati ga treba jer brzo zaboravi riječi. Ja ne znam točno kakav je plan i program, što su učili, a što nisu, pa mi Cvrčak dobro dođe jer se neke lekcije točno preklapaju s udžbenikom, i fino naprave nadopunu.

    Tanja_b
    , s kojim udžbenikom iz engleskog se preklapa Cvrčkova vježbenica iz engleskog i, znaš li možda, ima li je za 1. razred?

    Mi u školi koristimo udžbenik 'Building blocks'.
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 05.02.2014. at 09:47

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku

    Tanja_b
    , s kojim udžbenikom iz engleskog se preklapa Cvrčkova vježbenica iz engleskog i, znaš li možda, ima li je za 1. razred?

    Mi u školi koristimo udžbenik 'Building blocks'.
    Eh sad, rekla sam "neke lekcije"
    Ne znam ni ja s kojim se točno udžbenikom preklapa, moj sin koristi "Dip in", i vidim da se neke lekcije doslovno preklapaju, a nekih uopće nema, ali kombiniramo nekako. Bolje išta nego ništa.
    Mislim da ima i za 1. razred, pogledaj na njihovom webu. Ja je nikad nisam vidjela u knjižarama, nego sam naručila od njih direktno i platila pouzećem.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eh sad, rekla sam "neke lekcije"
    Ne znam ni ja s kojim se točno udžbenikom preklapa, moj sin koristi "Dip in", i vidim da se neke lekcije doslovno preklapaju, a nekih uopće nema, ali kombiniramo nekako. Bolje išta nego ništa.
    Mislim da ima i za 1. razred, pogledaj na njihovom webu. Ja je nikad nisam vidjela u knjižarama, nego sam naručila od njih direktno i platila pouzećem.


    OK, bum pogledala. Hvala!

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku

    Tanja_b
    , s kojim udžbenikom iz engleskog se preklapa Cvrčkova vježbenica iz engleskog i, znaš li možda, ima li je za 1. razred?

    Mi u školi koristimo udžbenik 'Building blocks'.
    Pa možda je bolje da se NE preklapa s udžbenikom. Udžbenik imaš i radnu bilježnicu i cd uz njega. Treba ti nešto drugo - da vidiš da li dijete razumije malo šire od onoga što piše u udžbeniku. Moji su u početnim godinama učenja imali s tim dosta problema (zna lekciju, ali napamet, to nije pravo razumijevanje - a kad mu podvališ neki drugi jednostavni tekst na stranom jeziku, puno se teže snalazi). Ali mislim da je to normalan tijek učenja stranih jezika dok nisi u tom jezičnom okruženju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa možda je bolje da se NE preklapa s udžbenikom. Udžbenik imaš i radnu bilježnicu i cd uz njega. Treba ti nešto drugo - da vidiš da li dijete razumije malo šire od onoga što piše u udžbeniku. Moji su u početnim godinama učenja imali s tim dosta problema (zna lekciju, ali napamet, to nije pravo razumijevanje - a kad mu podvališ neki drugi jednostavni tekst na stranom jeziku, puno se teže snalazi). Ali mislim da je to normalan tijek učenja stranih jezika dok nisi u tom jezičnom okruženju.
    Hm, i da i ne, pogotovo u nižim razredima.
    Ja za svojeg znam da nema pretjerano afiniteta za engleski pa mu zasad ne želim proširivati gradivo. Ova vježbenica, o kojoj sam govorila, nema toliko tekstova, nego baš vježbi - napiši, nadopuni, opiši (u 1-2 rečenice), onako, zadaci za ponavljanje gradiva koje bi inače možda prebrzo isparilo.
    Pretpostavljam, kad krene naglo širenje vokabulara u višim razredima, da će onda imati više smisla davati mu i druge tekstove na engleskom i tražiti od njega da se u njima snalazi.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    I da se nadovežem na temu: za matematiku, nama su se odličnima pokazala Elementova izdanja (Zabavna matematika 1-4 - zadaci kroz igru, dosta enigmatskog pristupa). Obično ih kupujemo na Interliberu, gdje Element ima svoj štand (u knjižarama njihovih izdanja baš i nema, iako, viđala sam ih u Profilu).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    hvala na preporukama. mene zanimaju malo drugačiji zadaci iz matematike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •