Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Mravi u stanu-upomoć

  1. #101
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi stavljamo "kućice" protiv žohara, kupujemo u Konzumu, super tjeraju mrave ... Prvo dan-dva ulaze u njih ko ludi i onda netragom nestanu

  2. #102
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    I to ti je zapravo jedino zaistač rješenje. Zahvaljujući dobroj kemičarki s foruma dočepao sam se borne kiseline (koja je sada komplicirana za nabaviti, haš-haš, teorija urote, itd. ... uglavnom nema teorecke da ti to daju u apoteci) i napravio mamce kombinirajući ju s medom. Mravci to lijepo odnesu u mravinjak i cijela kolonija lijepo krepa. Potom nema mravaca.

    Jedini problemčić je da svaka sorta mravaca ne šljivi baš svaki mamac. Kupovni mamci za mrave su na bazi kikiriki putra (ili tako nešto) i ovi naši mravci to ne šljive. Med ... oui s'il vous plait. Ako tvoji mravci vole mamac za žohare - to je to. Ne moraš tražiti dobru kemičarku po forumu.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    nisam mogla otkriti od kuda dolaze pa sam na sve čoškiće i one prijelaze parket, pločice stavila neopitrod. ima ga u apoteci za kupit. otišli na godišnji 10 dana i kad smo se vratili nigdje niti jednog mrava. inače, neopitroid nije opasan za ljude i kućne ljubimce pa i da nismo ne bi bila šteta

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Podižem.

    Ova žuta gamad mi se svako proljeće i ranu jesen pojavljuje u stanu, mislm da je to povezano sa toplanom jer svaki put kad ovi nešto lupkaju po cijevima i rade po sistemu (pune ga, prazne ga) mravci počnu izlaziti iz ventilacije. Najradije bih zvala neku sanitarnu službu, no kako živimo u zgradi s poremećenim međuljudskim odnosima, nikako nije moguće naći dogovor da se to sredi.

    Ne želim ni razmišljati koliko smo se svi skupa potrovali s raidom u spreju, kućicama, neopitroidom, domestosom - you name it. Sve sam probala osim ovog Faracida. Pa me interesira, da li ga je itko iz Zgb u zadnje vrijeme nabavljao i koja mu je cijena?

  5. #105
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Došli su kod nas. Pokušat ću s lavandom, ako ne upali Biokillom, a posljednje rješenje će biti kućica.
    Nego, imam problem taj što volim mrave. Žao mi je i kada jednog ubijem. Obično ih selim na papir i otpušem.

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Možeš i dalje otpuhivati ali ne i ako ih imaš koloniju ili dve.i pazi kud pušeš

  7. #107
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Došli su kod nas. Pokušat ću s lavandom, ako ne upali Biokillom, a posljednje rješenje će biti kućica.
    Nego, imam problem taj što volim mrave. Žao mi je i kada jednog ubijem. Obično ih selim na papir i otpušem.
    ja sam ih se riješila cimetom. običan cimet u prahu posipam tamo gdje se pojave - i više ih nema.
    seljenjem na papir ih nećeš maknuti.

  8. #108
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Alo sorci, long time...
    Samo kratka notica... iskustvo je pokazalo da biokill gubi svojstva na suncu. Ako ga se našprica na podlogu koja je u sjeni, ubija tjednima, ali ako je na suncu pufff.

  9. #109
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Alo sorci, long time...
    pozdrav i tebi od (davno) otpuštene , sada penzićke...

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Tak mlada a već penzička,bojim se da to neću doživeti

  11. #111
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mladi penzići dugo požive
    Eno imao sam kolegu u firmi i strpljivo je čekao punu penziju i par mjeseci potom...

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Je znam i ja par njih

  13. #113
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tak mlada a već penzička,bojim se da to neću doživeti
    draga moja - za 4 dana će biti 60
    aj zamisli to... u glavi 25, a noge ne slušaju...

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Mislila sam da si mlajša,ali sretno sjetim te se

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Meni su se uselili mravi u tegl sa hojom. Morat ću to presaditi. Razumijem što im se sviđa, to je stara biljka i često cvate, pa ih valjda privlači slatki miris cvjetoav, aliii ne sviđaju mi se podstanari. Probat ću prvo s cimetom.

  16. #116
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    10 godina nisam vidjela u stanu jednog mrava i sad ih ima stotine, već mjesecima. Mali žuti. Probala sam s onim kućicama i ništa. Kupila sam u Mulleru neko bio sredstvo i super ih potamani, ali onda opet krenu. Ne mogu otkriti od kud dolaze. Ima ih u kupaoni, u kuhinji na 3-4 mjesta i u spavaćoj sobi pored kante za prljavi veš. Ne daj bože da negdje padne neka mrvica nečega kao neki dan pored kante za smeće ispod sudopera u kuhinji...našla sam ih stotinu.
    Svako malo čistim ladice s hranom, sve pošpricam i nakon par dana opet krenu.
    Inače u u zgradu 2 puta godišnje dođe dezinsekcija i nakon zadnje negdje u 9.mj su krenuli. Susjedi se isto žale. Mi nismo nikada radili dezinsekciju jer nismo imali mrave, a i ne znam kako bi ju radili zbog psa.
    Ima li tko kakav savjet. Izludit će me.

  17. #117
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imali smo mi u zgradi, nisu bili žuti, obični crni vulgaris i isto sam se mjesecima natezala s tim, s kućicama i sl.

    Zovi predstavnika stanara zgrade neka zove tu ekipu baš ciljano za mrave i neka idu po svim stanovima gdje ih ima. Oni su mi tada rekli da je koncentracija tog otrova u tim kućicama ne znam koliko (stotina/tisuća) puta manja od onoga čime su oni pošpricali. Uglavnom, pošpricaju stan - podove iznutra i terase izvana i nama se nisu vratili. Rekla je žena da ponekad moraju doći 2-3 puta, ali kod nas su špricali samo jednom. Rekla žena: “mravi su pametni, oni se neće vraćati gdje im ne odgovara” .

    Platili smo to iz pričuve, 100 kn po stanu. Čini mi se da bi bilo 350 da smo privatno zvali, no to nema puno smisla ako ih ima i kod susjeda.

    Ja sam namjerno namrvila kekse po podu prije njihovog dolaska da vide otkud sve dolaze i tamo jače pošpricaju .
    Imali smo tada bebu, malo sam brinula. Ali su bili par sati kod bake pa se proluftalo dobro prije nego su klinci došli doma.
    Bilo me malo frka za igranje na podu i igračke, ali nekako smo to shendlali. Jer su rekli da ne operemo podove baš odmah vodom i degergetnom nego ostavimo par dana.

    Ne mogu se sjetiti više ničeg bitnog .
    Osim da sam pročitala da se žutih možda teže riješiti nego crnih, ali možda sam i krivo zapamtila .

  18. #118
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hm, sad sam ponovo pročitala za psa... hm... onda ne znam. Možda da nazoveš sama prvo tu firmu i pitaš.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 12.02.2021. at 07:09

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    10 godina nisam vidjela u stanu jednog mrava i sad ih ima stotine, već mjesecima. Mali žuti. Probala sam s onim kućicama i ništa. Kupila sam u Mulleru neko bio sredstvo i super ih potamani, ali onda opet krenu. Ne mogu otkriti od kud dolaze. Ima ih u kupaoni, u kuhinji na 3-4 mjesta i u spavaćoj sobi pored kante za prljavi veš. Ne daj bože da negdje padne neka mrvica nečega kao neki dan pored kante za smeće ispod sudopera u kuhinji...našla sam ih stotinu.
    Svako malo čistim ladice s hranom, sve pošpricam i nakon par dana opet krenu.
    Inače u u zgradu 2 puta godišnje dođe dezinsekcija i nakon zadnje negdje u 9.mj su krenuli. Susjedi se isto žale. Mi nismo nikada radili dezinsekciju jer nismo imali mrave, a i ne znam kako bi ju radili zbog psa.
    Ima li tko kakav savjet. Izludit će me.
    U zgradi u N. Zagrebu gdje sam stanovala do udaje imali smo faraonske mrave. To je bila velika zgrada i puno ljudi je imalo kućne ljubimce - pse, mačke, ptice...

    Dolazila je jedna firma suzbijati mrave i žohare. Oni su imali specijalizirano sredstvo na bazi buhača koje je trovalo beštije, a nije smetalo kućnim ljubimcima. Ne mogu se sjetiti kako su se zvali - nije Ekostandard, a možda i je - ne sjećam se, to je bilo prije dvadesetak godina.

    Dok ti ne dođu, našla sam ovo na internetu - sredstvo protiv mrava na bazi buhača: https://www.ramda.hr/hr/POLJOPRIVRED...V-MRAVA-750ml/
    Pročitaj detalje, ali mislim da je to ok za kućne ljubimce. I njih se tretira buhačem (zato se ta biljka tako i zove) protiv nametnika. Vjerojatno se nudi i od drugih proizvođača. Moja svekrva koristi Biokill (isto stanuje u neboderu u N.Zagrebu).

    Probaj pitati predstavnika stanara s kojom firmom zgrada ima ugovor za dezinsekciju i deratizaciju, pa njih direktno pitaj što se nudi. Sigurno ljudi imaju i biološka sredstva. Možeš ti špricati sa suhim zlatom, ali ako je mravinjak negdje uz dimnjak ili uz cijevi od centralnog, nećeš puno napraviti ako se ne očisti cijela zgrada. Sretno!

  20. #120
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala na savjetu!
    Ovo sredstvo iz Mullera je na bazi buhača i super ih potamani.. Nema ih par dana i opet krenu.
    Budem se raspitala. Riješila bih ih ja davno da mi nije psa.

  21. #121
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ti mali žuti mravi su neki novitet po kuhinjama. Ja sam shvatila da idu uz rubove i vole masno. Npr ostane mi u polici masno od kikiriki maslaca i odmah se okupljaju oko toga. Sve u svemu, ja poludila i kupila biokil. Naspricala sam sva mjesta po kojima se kreću i da pokucam nema ih..
    Posljednje uređivanje od Apsu : 12.02.2021. at 14:45

  22. #122
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Pa ne znam koliko su novitet. Mi smo imali invaziju u stanu kad sam imala 10-11 godina. Kruh smo drzali u vrecici i vjesilo na kuku u spajzi jer su ga na svim mogucim mjestima pronalazili. Vracali su se i nakon deratizacije. Nakon par godina kad smo mijenjali prozore smo nasli gnijezdo ispod prozorske daske i od tih nema.

  23. #123
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ok, onda ih kod mene nije bilo, prvi put ove godine sam ih vidjela.

    Inače svako proljeće u otprilike isto vrijeme u kuhinju mi dođu oni pravi mravi, smeđi. Njih ne diram jer smo navikli, skoro pa ih i čekamo :D . Oni par dana skupljaju mrvice po podu i nose ih svake godine u isti kut kuhinje, kad završe s poslom za par dana odu.

  24. #124
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam odrasla s tim malim zutim.
    S vremenom oguglas.

  25. #125
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam odrasla s tim malim zutim.
    S vremenom oguglas.
    Oguglala bih ja da svako malo ne moram baciti kruh ili neku hranu. Kruh nam stoji u vrećici u kutiji od tupperware-a i svejedno nađu put i prolaz.

  26. #126
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ocat sigurno ne pomaže, provjereno.
    Ja imam Raid pjenu i sprej. Mi ih imamo svako toliko. Ispod nas nitko ne živi, vjerojatno je carstvo svega. Gnijezda rade u mraku. Često u papirima. Meni su u jednom rječniku napravili gnijezdo, pa u nekoj radnoj bilježnici od malog, pa u jednoj kutiji lijekova u ladici s lijekovima... Uglavnom, mjesta gdje se gnijezde nisu ona gdje imaju hranu, nego hranu donose. U gnijezdima budu i matice.
    Najviše vole suhomesnate proizvode, bademe, suho voće.

    Zadnje su se zavukli negdje u novi novcati frižider. Ne vjerujem da je došao s njima, jer smo MM i ja mijenjali smjer otvaranja vrata pa smo ga izokretali, baš smo se namučili, velik je. Ne u ovaj dio s hranom, nego negdje oko motora. Nismo ga izvlačili. Ja sam našpricala s pjenom (ona ima onu usku cjevčicu, lako se cilja), gdje god da sam rupu pronašla. I opet su izlazili. I onda sam špricnula sa sprejem navečer, višekratno, između frižidera i zida. Mora se višekratno, jer ako je gnijezdo, dok se svi izlegu prođe vremena. Trenutno je OK situacija. Na kruh nam ne idu. Ali sam ja dosta prilaza pošpricala s pjenom. Svako toliko u špajzi pošpricam u kutove polica.

    Dezinsekcija nas nije spasila. Ne znam je li itko pustio ljude u stan ispod našeg. Ne poznamo vlasnike.
    Dakle s pjenom ciljano prepreke špricam, a sa sprejem kad nemam pojma što. I to kad nas nema par sati u toj prostoriji.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.02.2021. at 11:54

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    https://www.sadrzaj.net/2021/05/kako...ar-koraka.html Rijesite se mravi s namirnicama pri ruci.

  29. #129
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Nini 2012 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.sadrzaj.net/2021/05/kako...ar-koraka.html Rijesite se mravi s namirnicama pri ruci.
    I onda je svizac zamotao čokoladu
    Doduše, mogu zamisliti nekog mahnitog OKPovca, mladog umirovljenika ili par bez djece, što stalno čiste i peru da rješavaju mrave sapunom. Ocat i limun ne rade, provjereno.
    Ja nakon onog frižiderskog opisa u veljači nisam imala mrave doma.
    A imam i mrvice po kuhinji jer mi se ne da stalno trčat s metlom. Metem predsoblje dvaput dnevno.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

    Početno

    https://www.sadrzaj.net/2021/05/kako...ar-koraka.html Par metoda da uspjesnu rbu protiv mrava.

  31. #131
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo zvali, tj. zgrada je zvala dezinsekciju prije par mjeseci. Nama su stavili gel na par mjesta i kuc kuc više ih nema.

  32. #132
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Nini 2012 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.sadrzaj.net/2021/05/kako...ar-koraka.html Par metoda da uspjesnu rbu protiv mrava.
    Ne kužim je l to automat šalje dvaput link na beskoristan članak ili stvarno netko vjeruje da se mrave octom istjeruje.

  33. #133
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Neke okruglaste ko male krugove - ko paste za cipele, mislim da sam u DM-u kupila svojedobno. Imala sam situation s mravima toliku da bi gazili preko mene dok bih vježbala na podu, nikako ih se riješit. Međik. To se zove "Esca Formiche / Klopka za mrave / Past za mrave od Johnson-a Italy Srl, distribucija Orbico. Aktivna tvar spinosad 0.015%, whatever that is. Izgleda ko okrugla bijela kutijica paste za cipele. Za 2 dana - mravlja žurka - gone.

  34. #134
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Neke okruglaste ko male krugove - ko paste za cipele, mislim da sam u DM-u kupila svojedobno. Imala sam situation s mravima toliku da bi gazili preko mene dok bih vježbala na podu, nikako ih se riješit. Međik. To se zove "Esca Formiche / Klopka za mrave / Past za mrave od Johnson-a Italy Srl, distribucija Orbico. Aktivna tvar spinosad 0.015%, whatever that is. Izgleda ko okrugla bijela kutijica paste za cipele. Za 2 dana - mravlja žurka - gone.
    Mi smo toga nakupovali u nekoliko navrata i nije pomoglo.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Mravi na balkonu?

  36. #136
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo pred par dana imali mrave u kuhinji. Sve smo dobro pospricali raidom, ostavili par sati, iduci dan sam sve oprala i za sad (kuc-kuc) ih nema nazad. Doduse, sad i usisavamo vise od 1x tjedno

  37. #137

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Imali smo ih par meseci u kući u prizemlju, navodno dodju svake godine. Nije pomagao ni otrov, ni cimet, ništa osim vojničke discipline da je kuhinja uvek uredna i čista - da ničeg nema na pultu. I nestali su na sreću.

    Sada su došli leteći mravi koji lete po dnevnoj, ali OK, ne sekiram se više

  38. #138
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jučer dam Lazaru da pojede šljivu. Nosao je, grizao, mislila sam da je i pojeo.. Kakva greška!

    Jutros sam vidjela da je on lijepo tu šljivu pospremio u autić. Mravi hrrrrrrpa po cijelom stanu. Masakr izvodim cijelo jutro. Špricam Biokill, Raid, ne mogu ih se riješiti. Vjerojatno je dio problema i u tome što odmah brišem sve da djeca ne poližu. Ne znam na što uopće idu, nikakve hrane osim te nesretne šljive nije bilo. Samo ih nalazim posvuda u nekim skupinama, čak i u kupatilu.

    Sad sam sve sa octom našpricala, našla na netu, pojma nemam hoće djelovati. Ovo što je Ina pisala gore u dm-u nismo našli.

    Jel postoji neko sredstvo koje je malo sigurnije za djecu da mogu našpricati i duže ostaviti? I koje bi mi pomoglo da ih se riješim odmah, a ne za par dana? Ili da jednostavno sve polijem Biokillom i da se maknemo iz stana na sat, dva?

    Ježim se samo kad ih vidim, taman pomislim da ih nema više, eto neki novi dolaze.

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Bas sam ti to htjela reci: pospricaj nekom kemijom i bjezte van na par sati, jedini isssue je sto su sad vrucine.
    Mozete do bake ili tako nesto.

    U Zg je pakleno vruce, ne znam jel tako i kod vas u Bg.

  40. #140
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma je, i ovdje je pakleno. Ali tako smo i napravili, pobjegli smo. Vidjela sam maloprije dva, opet našpricala. Nadam se da su gotovi do jutra

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Mi smo ih se riješili bez špricanja, ni sama nisam vjerovala, ali za dan i pol niti jednog nije bilo - isto tzv. klopka za mrave, male bijele okrugle kutijice - Raid. Bila sam skeptična, ali eto, stvarno je djelovalo. I nisu se vratili, već dva mjeseca.

  42. #142
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su se uselili mravi u tegl sa hojom. Morat ću to presaditi. Razumijem što im se sviđa, to je stara biljka i često cvate, pa ih valjda privlači slatki miris cvjetoav, aliii ne sviđaju mi se podstanari. Probat ću prvo s cimetom.
    Ja sam otkrila da imam mrave u tegli s kavom
    mislim, biljkom kava, u zemlji su i šeću po biljci
    mislim da to nisu oni isti koji mi napadaju kuhinju, tamo su drugi, ali nisam ni za ovima luda
    problem je što je kava, kako sam čitala, osjetljiva na čačkanje po korijenju, i nije mi baš dobra opcija da skroz promijenim zemlju
    i sad, kako da se riješim mrava, a da ne naštetim biljci? sol očito nije opcija

  43. #143
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    aha, mogla bih tu klopku stavit na zemlju onda, to ne bi trebalo biljci naškodit

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi ovo stavljamo po kuci kad krenu navale mrava: https://m.media-amazon.com/images/I/..._AC_SX679_.jpg

    Dok su djeca bila manja, jedini izazov je bio pronalazak mjesta gdje ih djeca nece naci pa utrpati u usta. Obicno sam ih stavljala tipa iza noge ormarica (straznje, kod zida), na okvir prozora koji bi im bio iznad glave, itd. Obicno mravi nestanu kroz dan, dva (a pogotovo ako uz pronalazak mrava ide i pronalaz uzroka, tipa tvoje sljive, Riri).

  45. #145
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma izludila me ta šljiva!

    Srećom riješeno je, nema mravi više.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •