Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 138

Tema: Ploča za kuhanje?! Koja?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    moja staklokeramika je pukla na pola,onako kao led kada pocne pucat,nije se odvojila,nema lufta u pukotini.
    To sto je pukla,sama sam kriva,bila sam ljuta i čistila sam je,stavila sam arfa na nju,uzela spuzvicu i nastolila se na nju svom snagom i ribala,onako muski s dvije ruke,i ona kvrcnula po cijeloj duzini.
    Kuham na njoj i dalje,znam da nije bas pametno.


    Prijateljici se odlomio malo vrh,velicine nokta kada joj je teska padela pala na taj ruh.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ova koja je pukla je na struju

  3. #53
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ja imam taj stil i stanu 2 velike i jedna manja. Imam 3+1. A ako je sila stanu i velike....malo se naguravaju ali moze. Pitanje je kuhas li cesto sa 3-4 padele-velike? Mi puno kuhamo i nama je dobra.

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.electrolux.hr/Products/Ku...8De/EGT6343LOK

    odluka je pala!!! ova! šta mislite?
    Vau! Kako je dobra. Pravo otkriće. Neka su već promijenili raspored

  5. #55
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo ti odi s 4 zdjrle u dućan da isprobaš da li stanu i priča li el.lux istinu
    morat ću! uzmem lijepo kofer, stavim posuđe koje upotrijebljavam u njega, uputim se u prodavaonicu i kažem prodavačima: "Mjesta malo!!" Sva bitna!!
    Joj joj...

    Beti3, stvarno misliš ili se sprdaš?
    U ponedjeljak idem u Emezetu pa ću ju vidjet uživo!!

  6. #56
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pa u emezeti se poslužis sa 4 njihova lonca i odmah znaš...

    Ja planiram uzeti onu bijelu staklo keramičku ploču iz njihove serije simplicity... No običnu, indukcijska je 3.000 kn skuplja, a i nisam sigurna jel bim i bila išta bolja i koliko bih morala pazit da mi suđe paše....
    Ako tko ima iskustva s takvom pločom rado primam sve sugestije...

  7. #57
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u emezeti se poslužis sa 4 njihova lonca i odmah znaš...

    Ja planiram uzeti onu bijelu staklo keramičku ploču iz njihove serije simplicity... No običnu, indukcijska je 3.000 kn skuplja, a i nisam sigurna jel bim i bila išta bolja i koliko bih morala pazit da mi suđe paše....
    Ako tko ima iskustva s takvom pločom rado primam sve sugestije...
    Najjeftinja ta indukcijska je 3.800 tako da teško da je 3.000kn skuplja od obične
    http://www.tehnopolis.hr/product.asp...ty&code=700890

    Ja je imam cca godinu dana i jako sam zadovoljna. I naravno da je bolja od obične staklokeramičke (kuhala sam i na takvoj) - zagrije sve puno brže, regulacije temperature je odmah (dok kod staklokeramičke treba vremena da se ohladi ring), troši manje struje. Što se posuda za kuhanje tiče, kad sam kupovala bila je akcija da dobiješ i 3 rajngle s njom, uz to smo još kupili par posuda (ima ih već jako povoljnih u superkonzumu, pevcu i sl - ne moraš kupovati wmf i sl. da skuhas rucak) i super nam je. Ocistis u par seknudi nakon kuhanja u dva-tri poteza i to je to. Racun za struju je ostao isti iako smo prije kuhali na pliln

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku

    Beti3, stvarno misliš ili se sprdaš?
    Ozbiljno. Meni se stvarno sviđaju nove stvari. Zašto bi bilo uvijek isto, ako nije praktično?
    Kako uvijek kuham u puno padela, kupila sam dva puta po dvije ploče sa par cm razmaka između, baš zato da mi stanu velike padele.

    Ovakvu sa X rasporedom nisam do sada vidjela, niti znala da ima. Zato mi i je otkriće.

  9. #59
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ozbiljno. Meni se stvarno sviđaju nove stvari. Zašto bi bilo uvijek isto, ako nije praktično?
    Kako uvijek kuham u puno padela, kupila sam dva puta po dvije ploče sa par cm razmaka između, baš zato da mi stanu velike padele.

    Ovakvu sa X rasporedom nisam do sada vidjela, niti znala da ima. Zato mi i je otkriće.
    drago mi je da ti se sviđa, odma je i meni bolja!

  10. #60
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    imala sam godinama gorenje staklokeramičku, 2 plina i 2 struje i nije bila loša za održavati. sad imam indukciju i više ništa drugo ne želim u kuhinju. al to nije tema

  11. #61
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kaj stvarno indukcija ne trosi puno struje? i kuha isto kao plin?

    Ja sam navikla kuhati na plin, ali indukcijske ploce su mi puno ljepse.

  12. #62
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja bi rekla da ne trosi. Super je sto kad ugasis plocu, ne moras micati tecu jer topline vise nema. A kad stavis kuhati vodu, provrije stvarno brzo.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  13. #63
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj stvarno indukcija ne trosi puno struje? i kuha isto kao plin?

    Ja sam navikla kuhati na plin, ali indukcijske ploce su mi puno ljepse.
    nisam išla detaljno proučavati, ali račun za struju nam se nije povisio nakon što smo prešli na indukciju. s tim da mi ovdje nemamo plinovod pa bi se često događalo da usred kuhanja nestane plina i onda se prpaj s nabavkom plinske boce koja je u zadnjih par godina dosta poskupila.

    ne bih nabrajala i ostale prednosti jer nije tema topica, ali su višestruke.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 15.02.2014. at 20:42

  14. #64
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Bodulica, ako nije problem, daj reci koje su još prednosti... Pa ionako raspravljamo o pločama za kuhanje, a ovo je samo jedan segment takve teme... Mislim da nitko neće zamjeriti... Fala!

  15. #65
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ja si isto želim indukcijsku, ali izgleda da će suđe presuditi što ju ipak neću uzeti. imam fissler posuđe, relativno novo i u odličnom stanju pa mi je žao. ajd još i malo po malo kupovati novo za indukciju, al što bi s ovim koje je zaista super? inače čujem da indukcija troši manje struje od obične, ne znam je li istina

  16. #66
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Bodulica, ako nije problem, daj reci koje su još prednosti... Pa ionako raspravljamo o pločama za kuhanje, a ovo je samo jedan segment takve teme... Mislim da nitko neće zamjeriti... Fala!
    Pa evo...indukcija grije samo dno posude tako da nema bespotrebnog rasipanja energije. Ako se makne posuda s ploče automatski se prekida i dotok struje. Znači, ako i zaboraviš ugasiti ploču, dovoljno je što nema posude na njoj i ona ne grije. Ako što i kapne sa strane nema sljepljivanja ni zagorijevanja pa je i čišćenje krajnje jednostavno. Stanje vrenja se postiže puno brže nego na običnoj struji, a pogotovo ako ploča ima power boost funkciju. Moja ima na sva 4 ringa i koristim je kad žurim da ubrzam vrijeme zakuhavanja. Smanjivanje temperature je trenutno. Znači, ne treba čekati da se ploča postepeno hladi već to ide automatski. Ako dođe do jačeg kipljenja ploča se jednostavno sama isključuje. Zagrijan je samo onaj dio koji je ispod dna lonca. Na ostali dio ploče možeš doslovno odložiti papir, plastičnu posudu ili bilo što zapaljivo i neće se ništa dogoditi.

    Kod posuđa treba imati na umu da je za indukciju prikladno svo ono posuđe za čije se dno hvata magnet. Kad sam ja kupovala indukcijsku ploču samo mi jedna posuda i jedna tava nisu odgovarale te sam ih proslijedila svekrvi. Svo ostalo suđe sam nastavila normalno koristiti tako da i nisam imala nekog velikog troška. I što nije manje važno, cijene indukcijskih ploča i nisu tako visoke ko unazad par godina. moja je bila malo više od 3 000 kuna, a ništa jeftinije nisu bile ni ove obične staklokeramičke.

    Eto, to je otprilike to. Ako se sjetim još čega lako ću ja nadodati

  17. #67
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    sad sam tek vidjela da ti želiš bijelu ploču. to ti znatno smanjuje izbor pa je bojim se zato i cijena osjetno veća. moja je crna pa mi je i izbor bio veći, a i cijene su niže. ovo je moja http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...ENJE-IT612ASC/

    sad vidim da imaju i bijelu koja i nije toliko skuplja od ove moje http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/ugradbene-ploce/GORENJE-IT612SY
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 16.02.2014. at 02:03

  18. #68
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bodulica, odlicno si sazela sve najbitnije.
    Ja cu samo zakljuciti da je indukcija ujedno i najsigurniji nacin kuhanja.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  19. #69
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Bodulica, odlicno si sazela sve najbitnije.
    Ja cu samo zakljuciti da je indukcija ujedno i najsigurniji nacin kuhanja.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Zašto? Zbog tog samo- isključivanja ploče?

  20. #70
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Izmedju ostalog. I zbog opekotina traljavih kuhara. I mogucnost zapaljenja je minimalna.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  21. #71

  22. #72
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Samo cekam da izmisle neku pecnicu s kojom se necu moci sprzit

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  23. #73
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim da je većina fissler posudja i za indukciju. pogledaj znakove na dnu posude. ja imam par fissler lonaca na indukciji.
    A u ikei ima stvarno izrazito povoljnog suđa koje ide na indukciju, tako da nije problem dokupit koji lonac ako treba

  24. #74
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja imam neke prastare koji idu na indukciju. Nemaju znak, al hvataju magnet

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  25. #75
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    e, a jel vi znate može li ispod ploče za kuhanje, plinske, odmah bit ugrađena pećnica?' dakle, odmah ispod?

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A zašto bi ugradbenu pećnicu stavljala nisko, da se moraš saginjati? Inače, zašto ne bi moglo. Valjda postoje ormarići za to.
    No, stvarno razmisli. Ako imaš mjesta, pećnica u visini ruku i očiju sačuvat će ti u budućnosti leđa.

  27. #77
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    e, a jel vi znate može li ispod ploče za kuhanje, plinske, odmah bit ugrađena pećnica?' dakle, odmah ispod?
    zašto ne bi moglo, koji bi razlog bio da ne može
    to i jest originalna namjera, ali danas većina ljudi, ako je u mogućnosti, stavlja povišeno

    jest lakše, jest praktičnije, ali je u malim kuhinjama često neizvedivo

    ne znam koliko koristiš pećnicu
    ja imam povišenu, npr, ali je koristim jednom u tri tjedna
    tako da mi zbog nje leđa ne bi stradala i da je nisko

    ti si domaćica u svojoj kuhinji, moraš znati što su ti prioriteti

    najbolje ti je naći dobroga stolara, oni imaju sjajnih ideja
    ja sam dosad napravila stotinjak kuhinja, pa se opet uvijek s njima posavjetujem

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja imam staklokeramiku samsung koja je koječemu odolijevala, ali ju je muž prije mjesec dana ipak uspješno razbio. pala mu je boca ulja na rub i sad je pukla po pola, onako nparavila se crta. zvala servis, oni rekli da nema bojazni i dalje i da se nema što bitnije dogoditi jer ona ima i zaštiitu ispod toga, da pripazim malo da ne curi neka voda unutra. ugl, zadovoljna sam i stim

  29. #79
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cure koje imate indukciju jeste uspjele negdje nabaviti dzezvu za kavu?

  30. #80
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    lesnina, 150kn,

  31. #81
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Naravno. Meni radi ona koju sam vec imala, obicna starinska. Kad budes kupovala ponesi sa sobom magnet, ako hvata-valjat ce za indukciju.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Ja sam kupila u Plodinama, a ima ih i u Kauflandu (od neke firme iz Srbije mislim da je "Metalac"), od "Emo" Celje isto idu na idukciju i njih ima u Plodinama, cijena je bila oko 100 kn.

  33. #83
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je većina fissler posudja i za indukciju. pogledaj znakove na dnu posude. ja imam par fissler lonaca na indukciji.
    A u ikei ima stvarno izrazito povoljnog suđa koje ide na indukciju, tako da nije problem dokupit koji lonac ako treba
    kupila sam Fisslerov wok, i ima znak da ne smije na indukcijsku plocu (i ostale tave isto). lonci mogu.

    ali zasto sam na ovom topicu - jer nisam sigurna imam li indukcijsku plocu ili staklokeramicku
    ako nije isti cas hladna kad se makne lonac - onda nije indukcijska, jel tako?

  34. #84
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kupila sam Fisslerov wok, i ima znak da ne smije na indukcijsku plocu (i ostale tave isto). lonci mogu.

    ali zasto sam na ovom topicu - jer nisam sigurna imam li indukcijsku plocu ili staklokeramicku
    ako nije isti cas hladna kad se makne lonac - onda nije indukcijska, jel tako?
    Ako je onako crvena kada je upaljena onda je staklokeramička ili halogena.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 17.08.2015. at 21:30

  35. #85
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja bih rekla da nije da ne smije na indukcijsku nego da nije za indukcijsku tj jednostavno ne radi na takvoj ploci.
    Pa bih onda stavila wok na upaljenu plocu i provjerila jel mi je ploca indukcijska ili ne

  36. #86
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je onako crvena kada je upaljena onda je staklokeramička ili halogena.
    nakon jos malo guglanja, zakljucila sam da je staklokeramicka

  37. #87
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    molim iskustva i preporuke za indukcijsku plocu
    dvoumili smo se izmedju plina i indukcije, al odluka je ipak pala na indukciju
    samo, raspon cijena je velik, a ja ne kuzim zasto...u cemu je kvaka?
    na sto treba paziti?

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e da, ima li tko i indukcijsku tavu za palacinke?
    to nam je vrlo bitno

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Tava za palačinke ima
    Postoji cijela Tefalova linija za indukciju, čini mi se nešto skuplja
    Naša indukcijska od prošle godine je Bekova, zadovoljni smo
    Čini mi se da budu skuplje ako je jedan ring staklokeramički- s ovom pameću uzela bih tu i svo suđe (posebno tave, pretis lonac) bi mi ostali

  40. #90
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala
    Ikea ima povoljne lonce i tave, mucila me samo ova za palacinke
    dio zeptera mogu koristiti, i obicne dzezvice za kavu (isto jako bitno)
    uzet cemo sve indukcijske, ne volim kuhati na obicnu struju

    ima jos tko kakav savjet/preporuku?
    koja marka, raspored ringova?

  41. #91
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ovisi kakve su vam navike kuhanja.

    Ako kuhaš ajvar, pekmeze i sl u većim loncima i rajnglama, onda spojna funkcija (da 2 ploče funkcioniraju kao jedna) nije loša (ali nije neophodna).

    Ja imam 2 velika ringa, jedan srednji i jedan mali. Rijetko kuham na sva 4 istovremeno.
    A kod indukcije velika ploča prepoznaje veličinu lonca/tave/đezve pa može funkcionirati kao mala, ali ne i obrnuto.

    Ono što mi je jako zgodno je neki P mode koji je najjači i jako brzo zagrijava (super kod prženja i pohanja).

    A za posuđe koje nam vrijedi, a nije za indukciju, ima kupiti adaptera za indukciju koji izgledaju kao plosnata tava i stavljaju se na induk. ploču pa na njih "neprilagođeno" posuđe. Ja sam svoj kupila na Amazon.uk.

    Moja je Ikeina ali ne bih ju preporučila. Svađam se s njom na dnevnoj bazi i jedva čekam da rikne da kupim Miele. Miele rules.

  42. #92
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo uzeli gorenje simplicity bijelu, standardni raspored ringova. Imam je 3.5g nikakvih problema. Jos je bio neki promo pa smo dobili set od tri gorenje rajngle s poklopcima, koristim ih najnormalnije. Zadovoljna sam.

    S tavom za palacinke sam se namucila, isprobala par njih, na kraju smo u lesnini kupili neku opako skupu ali sam napokon zadovoljna kako radi. One crne non-stick rajngle smo na kraju kupovali neke skuplje, ikea me po tom pitanju razocarala, imam jednu rajglicu za umake, sva se ogulika izvana (iznutra je ok)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.07.2016. at 21:09

  43. #93
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala cure!

    maco, ne kuham ajvar i pekmez, tu se jos izvlacim na bake, lol
    ali kuhamo puuuuno
    i bitno mi je da je ploca dobra
    da, Miele rules, slazem se, samo je duplo skuplji
    a vec sam zapikirala neke druge preskupe stvari
    iako, pogledat cu jos sto nude
    recimo, s njihovom sudjericom pricam i tepam joj toliko je dobra

    sillyme, te bijele se ne ostete? na boju mislim
    i na koje ikeine posude si mislila?
    ja sam gledala one iz serije 365+ i cinile su mi se ok

    jos pitanjce, je li bolje da ima inox rub ili da je bez njega?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ginger, mi imamo aeg-ovu indukcijsku i totalno smo zadovoljni.

  45. #95
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dakle ova rajnglica se ogulula izvana. Guljenje je pocelo nakon samo par pranja u sudjerici
    http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00232788/

    Inoks posude se ne mogu guliti pa si tu sigurna, ali neka od onih sacastih dna pustaju nesto crno nakon pranja. Imam jednu skupu rajnglicu s tim simptomom, marke Beghoff. S druge strane imam neku rjnglicu iz pevca nepoznate marke i smijesne cijene, nikakvih problema. Kao ni s nekim posudama iz konzuma koje su se pokazale kvalitetne a jeftine (npr rostilj tava). Jednostavno kako naletis. Isto i ona robna marka xxxlesnine (ne mogu se sjetiti imena)

    Mi smo na kraju tave i wokove i sl kupili Ballarini, neku high-end liniju, malo skuplje ali sam jako zadovoljna. Obicne inox rajngle za kuhanje juha tjestenina i sl imam gorenje. Tava za palavinke je Kelomat, ta nam je mislim cetvrta ali sam napokon zadovoljna. Malo sam izbirljiva po pitanju non-stick posudja

    Sto se tice bijele boje ploce ja sam jako zadovoljna, imala sam nekad crnu u jednom iznajmljenom stanu i ova se puno lakse cisti a i slaze mi se s polar white radnom plocom i bijelim staklom na zidu. Boja se nema sto izguliti, to je boja stakla. O inox rubu ne znam nista osim da mi se ne svidja pa takve nisam ni gledala

    Sto se brzine kuhanja tice i moja ima P mode ali ga ne koristim, znam samo kad kuham ponekad na plin da se iznenadim kooooliko treba da se ugrije voda ili ulje za pecenje. Indukcija je po tome neusporedivo jaca.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.07.2016. at 07:15

  46. #96
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala puno!
    da, vidla sam i te posude i lijepe su, al ako se gule, ostajem na inoxu
    ovo crno nakon pranja nisam vidjela
    tava za palacinke mi je jako bitna pa ak velis da je ova super, odmah cu nju uzeti
    a bijela ploca - ja sam mislila da je to neki sloj boje i da se moze skinuti
    to jos nisam odlucila hoce li biti crna ili bijela
    jer, u tom slucaju bi i pecnica trebala biti bijela, a sve je to puno skuplje...
    plus, radna ploha nece biti skroz bijela pa moram jos vidjeti sto bolje pase
    u svakom slucaju, hvala na puno korisnih infirmacija
    ako se tko jos cega sjeti -pucajte
    imam jos vremena pa stignem razmisljati

  47. #97
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Im li itko (plinsku) emajliranu ploču za kuhanje?
    zanima me kakav je taj emajl za održavanje?

    evo npr ovo:
    https://hr.gorenje.com/proizvodi/ure...0000000737665#

    ili ovo:
    https://www.bijela-tehnika.com/smeg-...m_content=pp_1

  48. #98
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nemam emajliranu, ali imam Smeg. Zaobisla bih tu marku u sirokom luku. Ako je primjer ilustracije radi, zanemari opasku

  49. #99
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam emajliranu, ali imam Smeg. Zaobisla bih tu marku u sirokom luku. Ako je primjer ilustracije radi, zanemari opasku
    sad mi sve reci!
    šta ne valja sa Smegom?

    inače, paše mi da ne valja, jer cijena

  50. #100
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Imamo stednjak s 5 ringova (80 cm) i plinskom pecnicom. Ne radi niti jedan kres za paljenje, odnosno baca iskru, ali se ne pali plin. Obicnom spuzvicom i detergentom sam zauvijek obrisala sve oznake. Crko tajmer i sat. U pecnici svake 3-4 godine crkne osigurac za plin (najcesce za Bozic) pa ga treba mijenjati. Za to vrijeme je pecnica neupotrebljiva, osim cviljavog grila. Gril se ne okrece, ali zato cvili da osjetim spokoj svaki put kad ga ugasim. Raspored ringova je takav da kad stavim veliki lonac u sredinu, na okolne ringove mogu samo dzezve za kavu. Sigurno sam jos nesto zaboravila...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •