Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: Rad na pola radnog vremena s 3. djetetom

  1. #1
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno Rad na pola radnog vremena s 3. djetetom

    zanima me: 1) je li točno da majka 3. djeteta može početi raditi nakon 6 mjeseci djetetovog života na pola radnog vremena sve do njegove navršene 3. godine?
    2) koliku "polovicu" plaća HZZO, od koje cifre pola?
    3) kaj znači ovaj stavak članka 15. Zakona o rodiljnim i roditeljskim naknadama:
    "(4) Zaposleni ili samozaposleni roditelj može pravo na roditeljski dopust iz članka 14. stavka 2. ovoga Zakona koristiti i kao pravo na rad s polovicom punoga radnog vremena u
    dvostrukom trajanju neiskorištenoga roditeljskog dopusta." ? ako sam ja npr. 6 mjeseci na rodiljnom, do 30 mjeseci mi ostaje 24 neiskorištena mjeseca pa puta 2?? se misli na to?

    hvala unaprijed

  2. #2
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    1.mislim da da
    2. 1660 kn dobijas....pola od osnovice koja je 3200 i nesto
    3. Da.mozes biti duplo .ja sam bila doma 18 mj i dobila rjesenje na pola radnog vremena za još 36 mj (zapravo za par dana manje zbog onog njihovog racunjanja od 180 dana umjesto 6 mj)

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  3. #3
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hvala ti na odgovoru

  4. #4
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    znači, ako sam dobro shvatila, pola love dobijem od poslodavca plus 1660 od HZZO-a?

  5. #5
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Da.i ja sam ocekivala pola od toga ali promijenio se zakon i dobijes 1660

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  6. #6
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Bdw dobijes cak vise od pola place zbog poreza koji placas manje i dobijes cijeli prijevoz ako ga imas.meni to ispada skoro 500 kn vise nego pola

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako kreneš raditi na pola radnog vremena kad ti dijete napuni 6 mjeseci, onda mozes tako raditi još 5 godina. Jer imaš pravo na još 2,5 godina roditeljskog dopusta.

  8. #8
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    o, super ak je 5 godina. ja sam si sad izračunala da onih 24 mjeseca koja mi ostanu pa puta 2, a to su 4 godine.

    ček malo, mona, ne kužim te (meni fakat nekad treba crtat ). mojim kolegicama koje su na pola radnog vremena škola daje samo pola prijevoza, ako dolaze npr. 2 dana u školu. a ako dolaze 3 dana u školu, onda su se nekako dogovorili da im obračunaju po danima koje dolaze. u svakom slučaju, ne dobiju cijeli prijevoz.
    znači, ako mi škola daje pola plaće i ako od HZZOa dobijem onih 1660kn (pretpostavljam da HZZO plaća do 20. u mjesecu), ukupno mi je to puno više od samih 1660 koje bih dobivala 3 godine da sam full na roditeljskom, ali mi je manje od moje prosvjetarske plaće koja i nije baš neka prevelika, no nekako bismo preživjeli. znači, ne dobijem od HZZOa pola od tih 1660 već točno 1660? uglavnom, dobila bih cca 1500 kn manju plaću nego da radim na puno radno vrijeme, po mojem izračunu. osim ako nekaj krivo ne računam .

  9. #9
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    Bdw dobijes cak vise od pola place zbog poreza koji placas manje
    to misliš jednog dana kod povrata poreza ili?

  10. #10
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    to misliš jednog dana kod povrata poreza ili?
    Ne.nemam uplacenog poreza uopce.
    Ok vecina ima dogovoren netto pa je pola place stvarno pola.
    Ali ja imam ugovor na bruto.i sada s djecom kao olaksicom i s mojim osobnim odbitkom porez uopce ne placam jer su mi prihodi manji od olaksice.
    I ta razlika mi se skupi.
    Evo za primjer (izmisljam iznose ne da mi se sada tocno racunati)
    kod punog rv bi na placu od cca 8000 kn imala npr 4000 neoporezivo a na ostatak bi platila porez.i onda ne bi dobila 8000 nego 7000 isplaceno.pa bi pola dobila 3500.a sada kada mi odmah od brutta isplacuju pola na tih 4000 nemam poreza pa dobijem sve.




    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    o, super ak je 5 godina. ja sam si sad izračunala da onih 24 mjeseca koja mi ostanu pa puta 2, a to su 4 godine.

    ček malo, mona, ne kužim te (meni fakat nekad treba crtat ). mojim kolegicama koje su na pola radnog vremena škola daje samo pola prijevoza, ako dolaze npr. 2 dana u školu. a ako dolaze 3 dana u školu, onda su se nekako dogovorili da im obračunaju po danima koje dolaze. u svakom slučaju, ne dobiju cijeli prijevoz.
    znači, ako mi škola daje pola plaće i ako od HZZOa dobijem onih 1660kn (pretpostavljam da HZZO plaća do 20. u mjesecu), ukupno mi je to puno više od samih 1660 koje bih dobivala 3 godine da sam full na roditeljskom, ali mi je manje od moje prosvjetarske plaće koja i nije baš neka prevelika, no nekako bismo preživjeli. znači, ne dobijem od HZZOa pola od tih 1660 već točno 1660? uglavnom, dobila bih cca 1500 kn manju plaću nego da radim na puno radno vrijeme, po mojem izračunu. osim ako nekaj krivo ne računam .
    Ja radim 4 sata dnevno a ne dva ili tri dana po vise sati.tako da dobijem cijeli prijevoz.znaci radim broj dana kao i oni na punom ali manji broj sati.

    Od HZZO-a sigurno dobijes 1660 .uplata bude oko 18-tog

    Uracunaj si u svoju racunicu da ces imati i dodatne olaksice (ako si u zagrebu.za ostale gradove ne znam)
    Npr za vrtic i prehranu u skoli ti se gledaju prihodi za iznos racuna.
    Ja kada si sve zbrojim.popusti na vrtic i skolu,dd na koji sada imamo pravo a nismo imali s mojom punom placom ispadne mi mala razlika u prihodima.zanemariva.

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od mona : 14.02.2014. at 06:41

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    61

    Početno

    imam dva pitanja za one koji pouzdano znaju:
    1. nije li se ulaskom u eu smanjio dopust sa 3 godine na 2 i pol?
    2. mogu li čekati djetetovih godinu dana, a onda ostatak porodiljnog ići na pola radnog vremena?
    hvala!

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    1. nije
    2. možeš

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    61

    Početno

    http://roda.hr/article/read/novi-zak...ma-od-1-7-2013

    ovdje drukčije piše za moje prvo pitanje...

    još jedno pitanje...
    za prosjek primanja za četvrto dijete, uzima se taj dio od hzzo-a, plus sva primanja od poslodavca (uključujući i prijevoz) ili ne?

    hvala još jednom!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    61

    Početno

    http://roda.hr/article/read/novi-zak...ma-od-1-7-2013

    ovdje drukčije piše za moje prvo pitanje...

    još jedno pitanje...
    za prosjek primanja za četvrto dijete, uzima se taj dio od hzzo-a, plus sva primanja od poslodavca (uključujući i prijevoz) ili ne?

    hvala još jednom!

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, preimenovali su ga. Prvih 6 mjeseci se zove rodiljni dopust, a ostalo je roditeljski dopust. Ukupno 36 mjeseci za blizance i svako treće i sljedeće dijete.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    61

    Početno

    a što se uzima za prosjek primanja!?

  17. #17
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mislim da se uzima prosjek zadnjih 3 ili 6 mjeseci u firmi. za komplikacije, odnosno za porodiljni se uzima prosjek zadnjih 6 mjeseci u firmi.

    mona, je i moje neke kolegice, ako im slože da npr. dolaze svaki dan na 2 školska sata onda dobiju cijeli prijevoz, tj. za cijeli mejsec, ali onda su se dosjetili jadu zadnjih godina pa im slože da rade 2 dana po 5 školskih sati cca i da bi im dali pola prijevoza. mislim, kako god da mi slože, svejedno mi je, bitno je da dobijem prijevoz za te dane koje bih odlazila na posao, da ne moram iz svog džepa caltat.

    znači, npr. ako je meni neto oko 6000 kn, onda bi od poslodavca dobila cca 3000 plus tih 1660 od HZZOa. dakle, mjesečno bih dobivala cca 4660, a ne 6000. oke, sad si mi dala ideju za tim dječjim doplatkom jer bi po tome i mi onda imali pravo na njega, pa bi se tu nabralo možda još 600kn max što bi bilo cca 5200, a to je ipak bolje nego samo dobivati 1660 3 godine od HZZOa.

  18. #18
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Djeciji doplatak bi ti bio veci.dobijes iznos po djetetu+500 kn pronatalitetnog dodatka.

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  19. #19
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Kaj je to pronatalitarni dodatak? Mislim da mi toga nemamo. Ja sam u V. Gorici...

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nema to veze s gradom, to je cenzuirni dječji doplatak, ak imaš pravo na takvi dd, onda imaš pravo i na +500kn.

    i da čestitam.

  21. #21
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hvala, Jelena .
    da, da, malo sam proguglala, ujutro sam ovo tipkala s moba pa sam kasnije vidjela o čemu se radi. nisam znala i za taj dio. hvala cure .

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače kad će doć trenutak ( a za sad je to jako još rano) možeš izvesti da radiš 6 sati i+stanku za dojenje do godinu starosti deteta.

  23. #23
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    to sam probala izvesti s C., ali su me odkantale na finjaka uz raznorazna obećanja koja kasnije nisu uopće ispunile...ne želim se opet dovesti u takvu situaciju.ovo će mi se više "isplatiti" radi čuvanja tog 3. djeteta, budući da će opet nagrabusiti moji starci, ako će biti pri snazi još.
    Posljednje uređivanje od Franny : 15.02.2014. at 13:05

  24. #24
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    još me nekaj zanima:
    1)kad radiš npr. tako na pola radnog vremena, tebi i dalje ide puni staž, jel tako? ono, kao i kad si na porodiljnom pa ti normalno ide staž. ne dobivaš sad npr. pola staža ako si n npr. 5 godina na pola radnog vremena. to nije kao da si zbija na pola radnog vremena, jel tako?

    2) može li meni poslodavac (škola, ministarstvo) uskratiti rad na pola radnog vremena? tj. znam da može, ali smiju li to učiniti ili ja ipak imam neku prednost i neko pravo?

    tnx*

  25. #25
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Ide ti puni staz
    Ali mislim da su uplate u treci stup manje
    A poslodavac ti ne moze uskratiti rad na pola radnog vremena.ako ti ne daju suglasnost to ti samo odgada pocetak rada na pola radnog vremena na 30 dana
    Npr ti bi radila na pola od 1.4. Ako predajes zahtjev bez suglasnosti poslodavca dobijes odobreno od 30.4 i to je to

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  26. #26
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    a ako mi ni nakon 30 dana npr. ne daju suglasnost?
    mislim, ne kažem da mi neće dati, ali jaaako su me zeznule za stanku za dojenje, obećale mi sve i svašta od nove školske godine ako odustanem od stanke, a onda banana. tak da im nikaj ne vjerujem više. imaju li npr, neke osnove mi ne odobrit rad na pola r.v kad će me i tako neka osoba mijenjati, pa bi ona nastavila raditi tu moju drugu polovicu vremena, nije da bi morali full nekog novog zaposlit i full za stalno...???
    Posljednje uređivanje od Franny : 21.02.2014. at 00:05

  27. #27
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Ma ne.nije tako.rad na 4 sata je tvoje pravo i njihovo ne davanje suglasnosti ti samo pomice pocetak koristenja tog prava za 30 dana.
    Znaci oni ne daju suglasnost,ti predas papire bez nje na HZZO i postom tebi i njima dode rjesenje da ti ides na pola radnog vremene od odredenog datuma.kasnijeg nego sto si trazila.nista onda poslodavac nema s tim.ne moze te poslodavac sprijeciti da koristis to pravo.tako da ja i ne znam nikog kome poslodavac nije potpisao taj obrazac kada od tog nista ni nemaju.


    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  28. #28
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    evo ti članak zakona na tu temu
    s tim da su meni na hzzo-u rekli ako izjavu ne doneseš oni naprave kako sam ti napisala gore,pomaknu korištenje za tih 30 dana i to je to


    Članak 47.
    (1) Zaposleni roditelj, koji u tijeku korištenja prava iz ovoga Zakona namjerava mijenjati način korištenja tog prava, obvezan je najmanje 30 dana prije nastanka te promjene ili prije ponovnog uspostavljanja neiskorištenoga pripadajućeg prava, pisano obavijestiti svog poslodavca o toj namjeri.
    (2) Na pisanu obavijest iz stavka 1. ovoga članka poslodavac je dužan izdati pisanu izjavu o svojoj suglasnosti o iskazanoj namjeri zaposlenog roditelja, s mogućnošću neprihvaćanja te namjere za razdoblje od najviše 30 dana pod uvjetima utvrđenim propisima o radu.Članak 48.
    Zaposleni roditelj, kojem se o pravu iz ovoga Zakona odlučuje iz razloga propisanog člankom 47. stavkom 1. ovoga Zakona, dužan je nadležnoj ustrojbenoj jedinici Zavoda uz zahtjev za rješavanje o pripadajućem pravu priložiti i pisanu izjavu poslodavca iz članka 47. stavka 2. ovoga Zakona.


    cijeli zakon ti je tu

  29. #29
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joj, predobro. hvala ti .
    a kaj tih 30 dana dok čekam rješenje, kakvu naknadu ću dobivati??

  30. #30
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    pa ja sam bila na punom roditeljskom do rješenja pa sam dobivala 1660 ( bila sam doma 18 mj )
    ja bi na tvom mjestu isprintala zakon pa išla u firmu na pregovore.i njima je bolje da se dogovorite o početku korištenja prava,nemaju ništa od toga da ti kompliciraju život
    i još nešto ,meni je rješenje stiglo cca dva tjedna nakon što sam već počela raditi na 4 sata
    teta u HZZO-u mi je na moj zahtjev izdala potvrdu da je odobreno krištenje pa sam to bila dostavila u firmu da imaju dok rješenje ne stigne

  31. #31
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    tnx, mona

  32. #32
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Nema na cemu
    I nadam se da ce te se dogovoriti na obostrano zadovoljstvo
    Ne moram ti ni govoriti koliko obiteljski zivot profitira od toga da si vise doma ...uzivancija ziva

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  33. #33
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    pa je. a meni je i bitno to da moji roditelji ne moraju baš puno dana u tjednu u jednom trenutku imati 3je djece na brizi ako bi se potrefilo da i MM i ja radimo (radimo u smjenama) jer će M. na jesen u školu pa dok sam ja na poslu (iako ću tražiti da bude moj turnus) trebat će ga u nekom trenutku pobrat iz škole, pa drugu curku odvest i dovest iz vrtića i hendalti 3. bebicu,a to njima baš neće biti lako ako će biti svaki dan...
    nadam se i ja pozitivnom ishodu s poslodavcem, samo nek s ovom trudnoćom do kraja bude sve u redu jer je daaalekoo meni još o svemu tome razmišljati, ali volim biti pripremljena...

  34. #34
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    pa je. a meni je i bitno to da moji roditelji ne moraju baš puno dana u tjednu u jednom trenutku imati 3je djece na brizi ako bi se potrefilo da i MM i ja radimo (radimo u smjenama) jer će M. na jesen u školu pa dok sam ja na poslu (iako ću tražiti da bude moj turnus) trebat će ga u nekom trenutku pobrat iz škole, pa drugu curku odvest i dovest iz vrtića i hendalti 3. bebicu,a to njima baš neće biti lako ako će biti svaki dan...
    nadam se i ja pozitivnom ishodu s poslodavcem, samo nek s ovom trudnoćom do kraja bude sve u redu jer je daaalekoo meni još o svemu tome razmišljati, ali volim biti pripremljena...

    ja ću samo čestitati Franny na T!!!!!!!!! prekrasno!

  35. #35
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    falaaa, sunčekoooo .

    mona, a kaj je s godišnjim kad si na pola? to je, pretpostavljam isto sve normalno kao i kad si na puno r.v.

  36. #36
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ne kuzim dio u kojem pisete da cete dobitipola place plus 1663 kn porodiljnog, za se i porodiljnog u ovom slucaju isto ne dobiva samo pola, tj. 800 i nesto kn??

  37. #37
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    falaaa, sunčekoooo .

    mona, a kaj je s godišnjim kad si na pola? to je, pretpostavljam isto sve normalno kao i kad si na puno r.v.
    Da cijeli godisnji.ali je placen isto pola place i 1660 od hzzo-a






    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim dio u kojem pisete da cete dobitipola place plus 1663 kn porodiljnog, za se i porodiljnog u ovom slucaju isto ne dobiva samo pola, tj. 800 i nesto kn??
    Ne.minimalno je pola osnovice a to je 1660 i nesto kn
    Da nema logike ali od HZZOa dobijes isto novaca ako si doma cijelo vrijeme ili radis pola rv
    I vise ih kostamo jer nam placaju duplo duze vremena isti iznos ali tako je trenutno. Valjda dok neko ne skuzi previd i promjeni zakon


    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da ali ako je planiran godišnji možeš prekinuti rad na pola, pa ići na cijeli godišnj, pa ponovo na polovićno radno vrijeme.


    winerica kaj nisi i ti bila jedno vrijeme na polovičnom? i da jel si sve iskoristila za od prve curke?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.02.2014. at 18:49

  39. #39
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nisam bila Jelena, nije mi se isplatilo, ostala su mu dva mjeseca za koje ne vjerujem da cu ih iskoristiti uspjeti zbog financija i situacije na poslu. Eh, da, meni su na hzzo onda rekli da mi bi isplatilipola od 1663kn porodiljnog, a firma pola place...

  40. #40
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    da ali ako je planiran godišnji možeš prekinuti rad na pola, pa ići na cijeli godišnj, pa ponovo na polovićno radno vrijeme.
    to bi, pretpostavljam, trebala javiti i poslodavcu i HZZOu jedno mjesec dana unaprijed? pa prije povratka na pol radnog vremena, opet im javiti da nastavljam?

  41. #41
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Da.i promjena ne moze biti kraca od 30 dana.ako si mjesec dana na godišnjem onda to prolazi.nazalost ja ne mogu toliko dobiti preko ljeta u komadu

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam bila Jelena, nije mi se isplatilo, ostala su mu dva mjeseca za koje ne vjerujem da cu ih iskoristiti uspjeti zbog financija i situacije na poslu. Eh, da, meni su na hzzo onda rekli da mi bi isplatilipola od 1663kn porodiljnog, a firma pola place...
    je to je bilo tad kad si pitala, sad skoro godinu dana pravila su takva kakva jesu, radi toga treba friško pitati kad nešto nekome treba.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    to bi, pretpostavljam, trebala javiti i poslodavcu i HZZOu jedno mjesec dana unaprijed? pa prije povratka na pol radnog vremena, opet im javiti da nastavljam?
    kod predaje papira da otiđeš na cijeli godišnji trebaš imati suglasnost od poslodavca, i istu suglasnost( drugi papir9 za povratak natrag treba na vrijeme dostaviti U Hzzo. Može se u jednoj šetnji možeš obadvije stvari srediti ako želiš.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mona prvotno napisa Vidi poruku
    Da.i promjena ne moze biti kraca od 30 dana.ako si mjesec dana na godišnjem onda to prolazi.nazalost ja ne mogu toliko dobiti preko ljeta u komadu

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk
    može bit promjena manja od 30 dana, ali mora na računu porodiljnog ostati u komadau najmanje još 30 dana. Inače dobro pogledajte rješenja, napose kod polovičnog radnog vremena u svezi datuma i slično, tete ponekad znaju ne ispravljati u kompjuteru pa ispada dosta manje nego kaj imate pravo. Recimo meni je izračunala i u običnom prekidu manje, ali ću to tražiti kad će mi trebati.

  45. #45
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mah, ja imam ukupno 30 dana godišnjeg, ali u cijeloj godini. samo što ga mi u školi ne koristimo cijeloga odjednom već na 2 puta: tijekom ljetnih i tijekom zimskih praznika. preko ljeta imam max 26 dana.
    hvala cure .

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    radi se o kalendarskim danima, a ne o radnim danima, važno je da u godini ( kalendarskoj) nemaš više od dva prekida svoga prava
    s time da se prelazak s porodiljnog na 4-satni ne smatra prekidom

  47. #47
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    joj pa da, hrkljuš! totalno sam to zaboravila, da se gledaju radni dani. meni to ispadne oko 5 tjedana, tih 26 dana . tnx .

  48. #48
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mona, evo ja zvala danas HZZO i rekla mi žena da mi poslodavac može ne dati dozvolu za rad na pola rv, ako nema tko preuzeti moje poslove,a li nek ja radije nazovem njihovu pravnicu uKlovićevu idući tjedan jer je do srijede nema ...samo, nekak mi ta spika ne drži vodu jer postoji osoba koja bi me mijenjala dok sam na porodiljnom 6 mj. pa si mislim da bi mogla nastaviti ona pola, ja pola. jedino ako su dopriosi dupli poslodavcu, onda ih kužim...

  49. #49
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    mona, evo ja zvala danas HZZO i rekla mi žena da mi poslodavac može ne dati dozvolu za rad na pola rv, ako nema tko preuzeti moje poslove,a li nek ja radije nazovem njihovu pravnicu uKlovićevu idući tjedan jer je do srijede nema ...samo, nekak mi ta spika ne drži vodu jer postoji osoba koja bi me mijenjala dok sam na porodiljnom 6 mj. pa si mislim da bi mogla nastaviti ona pola, ja pola. jedino ako su dopriosi dupli poslodavcu, onda ih kužim...

    krivo su ti rekli
    evo kopiram iz zakona

    Članak 47.
    (1) Zaposleni roditelj, koji u tijeku korištenja prava iz ovoga Zakona namjerava mijenjati način korištenja tog prava, obvezan je najmanje 30 dana prije nastanka te promjene ili prije ponovnog uspostavljanja neiskorištenoga pripadajućeg prava, pisano obavijestiti svog poslodavca o toj namjeri.
    (2) Na pisanu obavijest iz stavka 1. ovoga članka poslodavac je dužan izdati pisanu izjavu o svojoj suglasnosti o iskazanoj namjeri zaposlenog roditelja, s mogućnošću neprihvaćanja te namjere za razdoblje od najviše 30 dana pod uvjetima utvrđenim propisima o radu.
    Članak 48.
    Zaposleni roditelj, kojem se o pravu iz ovoga Zakona odlučuje iz razloga propisanog člankom 47. stavkom 1. ovoga Zakona, dužan je nadležnoj ustrojbenoj jedinici Zavoda uz zahtjev za rješavanje o pripadajućem pravu priložiti i pisanu izjavu poslodavca iz članka 47. stavka 2. ovoga Zakona.


    kao što tu i piše može odbiti ali na maksimalno 30 dana i pod uvjetima utvrđenim propisima o radu ( koji su to ne da mi se sada proučavati,pretpostavljam da tu ulazi ta stavka o organizaciji posla ali za ovu temu je to nebitno jer na koji god da se članak pravilnika poziva to je i tako na max 30 dana )

    korištenje roditeljskog dopusta je tvoje pravo i poslodavac ti to ne može osporiti
    a ti ga koristiš unutar zakonskih regulativa
    kada bi poslodavac imao mogućnost da ti ospori korištenje roditeljskog dopusta onda ne bi žene mogle ostati doma ni godinu dana

    i nisu mu dupli doprinosi,plača doprinose na pola plaće tebi i na pola plaće zamjeni

    inače uvijek naletiš na neku tetu u HZZO-u koja nema pojma,meni je svaka pričala drugo,tada sam i proučila ove pravilnike pa se pozivala na njih

  50. #50
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    i još nešto,ja bi ponovo nazvala tu tetu i molila da mi pročita gdje ta informacija koju ti je dala piše

    inače zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama je tu a zakon o radu ovdje

    našla sam i ovo

    Zaposleni roditelj, korisnik prava iz članka 7. stavka 2. podstavka 3., 4. i 5. ovoga Zakona, za vrijeme korištenja prava na rodiljni dopust iz članka 12. ovoga Zakona ili prava na roditeljski dopust iz članka 14. stavka 2. ovoga Zakona ili prava na rad s polovicom punog radnog vremena iz članka 15. ovoga Zakona ili za vrijeme korištenja dopusta za slučaj smrti djeteta iz članka 17. ovoga Zakona ima pravo na novčanu naknadu u visini od 50% proračunske osnovice.

    proračunska osnovica je 3326,00 kn

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •