Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Bosch ugradbene pecnice - iskustva?

  1. #1
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno Bosch ugradbene pecnice - iskustva?

    Planiramo (napokon) kupiti ugradbenu pecnicu, pa me zanima ima li tko iskustva s njihovima? Sudjerice ste nahvalile, ja sam isto kupila i za sada zadovoljna, ali o pecnicama nisam nasla nesto materijala.

    Konkretno, zabila sam si u glavu da bih ovu:
    http://www.salonatech.com/bosch-ugra...hba73b250.html

    jer mi se po karakteristikama cini ok a i izgledom se uklapa u nasu kuhinju, ni s druge strane puno je to novaca a ja uopce nemam iskustva s elektricnim pecnicama (imala sam uvijek ili na plin ili sam zivjela bez pecnice) i u stvari ne znam sto je od svih tih stvari bitno a sto nije.

    Jedino sto znam je da bi pirolizu, i to ova zadovoljava, i da se djeca po mogucnosti ne opeku ako dotaknu vrata dok se pece. Pa molim kritike, kontraprijedloge, itd

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja nemam tu, ali imam ovu
    tvoja izbor mi se cini boljom od moje jer ima pirolizu.
    ja sam sa svojom zadovoljna, jedino ti zna biti iritantan zvuk koji se cuje, ako se naslonis na displej, jer te upozorava da bi mogla nesto ukljuciti/iskljuciti. to moju sestru jako smeta.
    meni je zakljucavanje super funkcija, dok je ona mrzi, pa cesto naslanjanjem na displej ukljuci tajmer ili alarm.
    ali samom pecnicom kao takvom smo obje zadovoljne. koji tocno ona ima model ne znam.

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Imam je , neznam točno koji model (prije nekih 5g je bila oko 5.5 tis kn, pa je u tom rangu) , ali ima pirolizu, zaključavanje tipki i to staklo da se diejete ne može opeći.

    Zadovoljna sam, osim što mi je funkcija brzog zagrijavanja stalno štekala. No, uzeli smo pećnicu dok je bila neka akcija 5g garancije, pa su to već 3x popravljali. Sad radi. Osim toga, zadovoljna sam. Puno je bolje od prethodne (Zanussi).

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala na komentarima. Nema ih puno, izgleda da je to ipak malo skuplji sport
    A nista, citala sam i na onom drugom Forumu (hr) i pretezno ih isto hvale, tako da mislim da ce ipak biti ta

    ... jedino ... imam fridge LG, sudjericu Bosch, napu Faber, plocu Gorenje - nije li sad malo rizicno da imam jos jedan aparat od istog dobavljaca? (praznovjerna kad su u pitanju takve stvari, za sad smo imali srece pa si mislim... lol)

  5. #5
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    meni je uvijet za ugradbenu pećnicu bio da ima pirolizu. na kraju smo uzeli bekovu i prezadovoljna sam. ni 5 god. garancije nije za baciti. ove bez pirolize nisam ni gledala tako da mi je od početka izbor bio sužen.

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ima je moj bratić.
    Pekla sam u njoj nekoliko puta i jako sam zadovoljna.
    Lijepo i izgleda, a služi i svrsi.
    Ja bih je svakako kupila.

  7. #7
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    sad sam tek skužila da i ta boschova ima pirolizu i da si svjesna prednosti iste

    sve ostalo su nijanse.

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam tek skužila da i ta boschova ima pirolizu i da si svjesna prednosti iste

    sve ostalo su nijanse.
    Pa mene u stvari "muci" koliko su te nijanse stvarno nijanse. Ono - ima ne znam 6 nacina grijanja, 7, 8, 9... Svaki dodatni je + parsto kn pa ne znam cemu. Ova koju gledam ima 9 nacina a nema ono hidrobaking, koje navodno treba za kruh. Kako ja ne pecem kruh to mi nije neki faktor u zivotu - pizza program mi je s druge strane jako bitan, i ovdje pise da ga ima.
    No, kao sto sam pisala, ja u stvari nemam nikakvog iskustva s tim ugradbenim elektricnim, uvijek sam radila na nekim starim plinskim stednjacima s izbrisanim oznakama jacine stupnjeva i otprilike nagadjala koja je temperatura, onda stalno pazis kako "napreduje" jer ne znas u stvari koja je temperatura, uvijek se jace zapece naprijed nego odozada pa okreci protvan, ciscenje nocna mora - tj. svelo se na to da pecnicu palim par puta godisnje. Pa bi sad htjela neku od koje nemam "strah" dok je palim i da ima sve sto treba imati takva pecnica, kad vec dajem hrpu love radije dam i 1000kn vise samo da se kasnije iduch x godina ne lupam po glavi sto nisam uzela onu drugu skoro isto takvu samo sto je imala nesto sto ova nema a sto mi u stvari treba... samo velim, kako do sada skoro uopce nisam pekla ni ne znam sto mi sve treba, osim sto znam da najcesce radim pizzu i da hocu pirolizu za ciscenje jer sam lijena.

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo mali update. Kupili pecnicu (nije na kraju taj model, jedan drugi, ali isto Bosch s pirolizom) i za sada sam jako zadovoljna. Kad se upali svjetlo sve se izvrsno vidi (nema onog otvaranja i nagledavanja), kad u receptu pise 200 mogu staviti tocno na 200, meni za odabir nacina pecenja ili programa je intuitivan, jednostavno se podesava i na hrvatskom je. Ima timer pa ne moram stalno gledati na sat jer kad je gotova iskljuci se sama. Vrata su hladna i nemam paranoju da ce se klinci opeci.

    Kupili smo i one teleskopske vodilice sa stoperima na kraju, mrak stvar, tako je jednostavno staviti i izvaditi jelo, ili samo nesto podliti, okrenuti i sl.

    i super je da dolazi s kuharicom pa kad ne znam kako bi pekla neko jelo uzmem kuharicu, nadjem neko slicno jelo i vidim sto preporucaju od nacina pecenja. Ima i funkciju programa, npr stavis prijesno pile unutra i namjestis da bude gotovo za 3 sata i onda ona pocne peci kad vec treba poceti (bar u teoriji, nisam jos isprobala). Za sad je sve sto sam radila ispalo taman peceno, i pocela sam dosta cesto je koristiti, kolace pecemo skoro svaki dan, i vec se vidi na vagi

    E da, za "idiote" poput mene - pizza program je da ispeces smrznutu gotovu pizzu, ne onu svjezu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.03.2014. at 06:47

  10. #10
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    ajde šapni koju si kupila na kraju...

  11. #11
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Moja je ova:

    http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=search

    Pošto sam bila mlada, zelena i neiskusna kada sam je kupovala, nisam uzela neku s pirolizom i mogućnošću namještanja kada će se paliti/gasiti, ali što je tu je. Generalno gledajući, jako sam zadovoljna. Isprva mi je bila prejaka, ali s vremenom kao da je oslabila, sada peče baš onako kako treba. Funkcija brzog zagrijavanja radi besprijekorno, ventilator i teleskopske vodilice odlični.

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Vidim da svi hvalite pećnice s pirolizom a moja kolegica s posla ima neku pećnicu i to skuplju i kaže da kad je prvi put uključila pirolizu da je pećnica blokirala i nije ju mogla otvoriti i došao čovjek iz servisa i rekao joj da neka ne koristi pirolizu jer pirolizi treba cirkulacija zraka a u elementu toga nema i da će joj svaki puta pećnica zablokirati. Meni se to čini velika glupost jer je pećnica namijenjena tome da bude u elementu. Kakva su vaša iskustva. Mi isto razmišljamo o Bosch pećnici ali ne znam dali da izdvajam novce za pirolizu nakon ovoga što mi je rekla.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja moju isprobala jucer. Upalila, namjestila, kad je bila gotova i ugasio se znak lokota unutra je stvarno bio samo prah koji prebrises spuzvicom
    jedino sam malo zeznula sto nisam posve shvatila uputstva, pise da se prethodno operu vrata (sto jesam- kako su cijela staklena nije nikakav problem) i podrucje oko brtve - e tu sam zeznula, nisam shvatila da treba oprati i cca 2-3cm od ruba pecnice prema nutra, pa se tu malo zapeklo, ali sam oprala u par minuta. Iduci put cu jos i taj dio malo bolje obrisati, ostalo je doslovce bio pepeo koji samo prebrises.

    pecnica je inace stavljena u obicni kuhinjski ormaric, ispod ploce za kuhanje, a vruci zrak (malo zadimljen) izlazi na prednjoj strani kod vrata, nikakva dodatna ventilacija nije potrebna.

  14. #14
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da svi hvalite pećnice s pirolizom a moja kolegica s posla ima neku pećnicu i to skuplju i kaže da kad je prvi put uključila pirolizu da je pećnica blokirala i nije ju mogla otvoriti i došao čovjek iz servisa i rekao joj da neka ne koristi pirolizu jer pirolizi treba cirkulacija zraka a u elementu toga nema i da će joj svaki puta pećnica zablokirati. Meni se to čini velika glupost jer je pećnica namijenjena tome da bude u elementu. Kakva su vaša iskustva. Mi isto razmišljamo o Bosch pećnici ali ne znam dali da izdvajam novce za pirolizu nakon ovoga što mi je rekla.
    to što je pećnica "blokirala" je sasvim normalna stvar nakon pirolize. ja sam je baš preksinoć uključila i nakon što je završila treba neko vrijeme da se vrata odblokiraju jer unutra bude toliko visoka temperatura da se sva masnoća i prljavština pretvori u prah. i moja pećnica je ugradbena i nema nikakve prepreke da ta piroliza savršeno šljaka. nikad više ne bih kupila pećnicu bez te funkcije jer je održavanje toliko jednostavno da mi je muka kad se sjetim onih permetala i ostale kemije i drljanja od uru vremena da ta pećnica koliko toliko bude čista.

    i ovo s blokadom vrata uredno piše u uputstvima tako da ne znam kakav je to majstor koji to ne zna...
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 28.03.2014. at 18:50

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da pitam tu na temi pecnica - u cemu vi pecete pile? Do sad smo pekli dva puta u protvanu i oba puta je trebalo pirolizu nakon toga (koja radi predivno) i sve se zadimio u stanu, a to mi nije neka sreca. Pa smo zakljucili da trebamo peci u nekoj posudi. E sad, koliko sam vidjela opcije su mi:
    - vatrostalna posuda s vatrostalnim poklopcem
    - inox posuda s vatrostalnim poklopcem
    - inox posuda s neprijanjajucim dnim s vatrostalnim poklopcem
    - keramicka posuda s ??? poklopcem

    Ja sam inicijalno bila za vatrostalno-vatrostalni kombinaciju, mm bi keramiku, kolegica na poslu savjetuje neprijanjajuce dno, uglavnom - ne znam ni sama sto su prednosti, mane itd (s obzirom na manjak iskusva). Nekako mi se vatrostalna varijanta svidjala jer se sve vidi unutra, pa mi se vatrostalni poklopac cini kao obavezan (da ne moram otvarati i gledati). Sto vi mislite, sto je najbolje i zasto?

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Napomena: cijena nije faktor, ali cinjenica da imam mjesta samo za jednu takvu posudu je. Tako da bih neku koja je najsvestranija. I naravno, da se pere u sudjerici

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Niste mi bas pomogli s odabirom
    Uglavnom, kupili smo inox posudu i to definitivno nije bio dobar izbor.
    Sad trazim neku lijepu veliku vatrostalnu posudu s poklopcem, pa ako netko zna gdje ima?

  18. #18
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Uopće ne mogu zamisliti da pile pečem i u čem drugom osim u vatrostalnim posudama. Općenito, vatrostalne posude su moje najbolje prijateljice u kuhinji. Keramiku koristim samo za lazanje. Vatrostalnih posuda stvarno imaš svugdje kupiti, samo ne znam koja ti veličina treba?
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 12.04.2014. at 10:05

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće ne mogu zamisliti da pile pečem i u čem drugom osim u vatrostalnim posudama. Općenito, vatrostalne posude su moje najbolje prijateljice u kuhinji. Keramiku koristim samo za lazanje. Vatrostalnih posuda stvarno imaš svugdje kupiti, samo ne znam koja ti veličina treba?
    Pa neku u koju visinom stane omanje pile (1,5kg), da je dovoljne povrsine da mogu poredati komade mesa i povrce na "plice" (znaci minimalno kao oni dublji protvani za kolace, cca pola velikog pleha) i da je cetvrtasta jer ne volim ovalne i okrugle. Bila sam u intersparu i getrou i nisam vidjela nista takvog.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.04.2014. at 10:09

  20. #20
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    No, uzeli smo pećnicu dok je bila neka akcija 5g garancije, pa su to već 3x popravljali.
    i meni je ovo prevagnulo u kupovini,ta je akcija bila samo 3mj,mora da smo u isto vrijeme kupovali! u mene su svi kucanski aparati Bosch,kakvo praznovjerje?
    tu pirolizu nikad nisam ni ukljucila,cistim pecnicu odma nakon nekog prljavijeg pecenja i nije mi do sada trebala,izgleda mi solidno...
    a moram priznat da nisam ni pola mogucnosti koje ima isprovala tako sam slobodno mogla uzet neku prostiju...

    dosad sam 2x iz ugradbene mikrovalne koja je iznad pecnice prolila neku tekucinu pa je iscurilo izmedju 2 stakla pecnice i stoji mi tako halavo....moram uhvatit MMa da mi to rastavi da mogu ocistit...

    moja je s verzijom da se plehovi pricvrscuju na vrata, izgledalo je ko dobra inovacija ali u praksi tako-tako...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mali update. Kupili pecnicu (nije na kraju taj model, jedan drugi, ali isto Bosch s pirolizom) i za sada sam jako zadovoljna. Kad se upali svjetlo sve se izvrsno vidi (nema onog otvaranja i nagledavanja), kad u receptu pise 200 mogu staviti tocno na 200, meni za odabir nacina pecenja ili programa je intuitivan, jednostavno se podesava i na hrvatskom je. Ima timer pa ne moram stalno gledati na sat jer kad je gotova iskljuci se sama. Vrata su hladna i nemam paranoju da ce se klinci opeci.

    Kupili smo i one teleskopske vodilice sa stoperima na kraju, mrak stvar, tako je jednostavno staviti i izvaditi jelo, ili samo nesto podliti, okrenuti i sl.

    i super je da dolazi s kuharicom pa kad ne znam kako bi pekla neko jelo uzmem kuharicu, nadjem neko slicno jelo i vidim sto preporucaju od nacina pecenja. Ima i funkciju programa, npr stavis prijesno pile unutra i namjestis da bude gotovo za 3 sata i onda ona pocne peci kad vec treba poceti (bar u teoriji, nisam jos isprobala). Za sad je sve sto sam radila ispalo taman peceno, i pocela sam dosta cesto je koristiti, kolace pecemo skoro svaki dan, i vec se vidi na vagi

    E da, za "idiote" poput mene - pizza program je da ispeces smrznutu gotovu pizzu, ne onu svjezu.
    Možeš li mi reći o kojoj se pećnici točno radi jer mi se po opisu sviđa, a trenutno sam i ja u potrazi za savršenom.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ne znam gdje bih pitala pa ću ovdje. Kad se kupi nova ugradbena pećnica, treba li je neki majstor ugrađivati ili je to samo ono...uključiti utikač u utičnicu. Može li se stara pećnica lako izvaditi, samo je povučemo ili kako? Jesu li sve pećnice standardizirane veličine? Stara je Gorenje, novu bih Bosch.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.01.2019. at 10:44

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Nisu sve iste,vidite kolika je stara,važna je rupa u koju ide pa iste dimenzije tražite novu,stara se lako odmontira,ne treba nužno biti majstor ali treba netko ko bar malo zna oko struje

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Rupa je za one od 60cm. Dolaze li te pećnice s utikačem ili samo sa žicom?

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Rupa je za one od 60cm. Dolaze li te pećnice s utikačem ili samo sa žicom?
    Kako koja.

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Rupa je standardna. A za utikač pitaj u dućanu, ima pećnica i sa utikačem i sa golom žicom za direktni spoj. A što ti je u zidu?

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Nemam pojma, montirali su nam kuhinju prije 11 g.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Vidi uputstva za tu koju imaš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •