Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 548

Tema: Inducirani porod/pobacaj

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure mislim da sam na dobrom mjestu...

    trudna sam 12 tjedana i danas mi je ustanovljeno da je beba jako jako bolesna.... ima hydrops fetalis, i uz to još jako velik nuhalni nabor, i doktor mi preporučuje pobačaj jer to dijete neće moći još dugo živjeti ((( slomljena sam skroz, ali me zanima što me čeka u bolnici.. kako izgleda pobačaj s 12 tj i radi li se pod općom anestezijom....

    baš sam u komi, stalno plačem i ne mogu spavati, sva sreća da imam doma sinčiča od 2 i pol god koji mi malo olakšava.... bez njega bi valjda pukla skroz...

  2. #102
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Draga Iva, jako mi je žao...
    Ja sam imala iskustvo induciranog poroda u 25. tjednu i ne bih nikome poželjela slično iskustvo...
    Mislim da će se kod tebe raditi o potpunoj anesteziji i kiretaži, te ostajanju 1-2 dana u bolnici ovisno o tvom cjelokupnom stanju. Ne znam kako je u Zg, ali u Rijeci si smještena na katu sa sličnim slučajevima, ili sama, tako da ti oporavak nije dodatno otežan...
    Mislim da nakon možeš očekivati krvarenje koje oni broje kao prvi dan nove menstruacije (ispričavam se ako griješim, prenosim iskustva druge djevojke...), ali sa nešto duljim trajanjem. Bolovi su individualni, kao kada krvariš u ciklusu, pa malo intenzivnije. Cijeli postupak traje oko 20-ak minuta...
    Ne znam jesam li ti imalo pomogla, ali svakako se nadam da će sve proći brzo i bez komplikacija. Drži se i pokušaj razmišljati o mališanu koji te čeka kući... Ali i tuguj, plači, razgovaraj... ili piši...

  3. #103
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    draga Iva jako mi je žao
    moje bebice su isto imale hydrops fetalis, ali ja sam kao i mala laia imala inducirani porod u 27. tj.
    vjerojatno će se javiti cure koje su imale pobačaj u 12.tj. pa će znati reći kako i što dalje.
    ja ću ti samo reći da crpiš snagu iz svog malog zlata kojeg imaš kod kuće. mislim da to jako puno pomogne kad moraš proživjeti tako nešto!
    i kad god osjetiš potrebu piši nam! lakše je kad znaš da ima ljudi koji razumiju svaki osjećaj!
    drži nam se! u mislima smo s tobom!

  4. #104
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ivadraga, jako mi je žao.nažalost ne znam ništa o tako ranom pobačaju, ali cure će se već javiti.Drži se, imaš svog malenog sinčića koji te puno treba.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    I ja sam danas (11+5) saznala da je prije 3 tjedna bebi prestalo kucati srce. U šoku sam. Nikakve simptome da nešto nije u redu nisam imala. Sutra idem na kiretažu u općoj anesteziji i odmah idem kući. Imam moju plavooku princezu koja me spašava prevelike tuge. Jutros kad sam došla kući od liječnika, pitala me:" Mama, hoću li dobiti brata ili seku?". Trebala sam joj nekako objasniti da neće sad dobiti brata ili seku ali nije prihvatila. Nadam se da ću nakon napravljenih nalaza brzo čekati novu bebu. Tješim se da nešto nije bilo ok i da je bolje ovako rano nego kasnije. Ja sam imama prije 4 tjedna groznu virozu pa je moguće da se i beba tada razboljela. Sad više nije ni bitno.

  6. #106
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    iva1602 jako mi je zao
    Srecom, koliko god to sad glupo zvuci, mislim da ti neces morati roditi nego ces proci samo kiretazu. Vjeruj mi, to je fizicki puno lakse za podnjeti... Ima nas tu dosta koje smo "pobacile" u 25. tj i kasnije i to je stvarno nesto uzasno.
    Kao sto su ti cure vec napisale, pretpostavljam da ces u bonici biti dan-dva, obavezno trazi opcu anesteziju posto ima doktora koji, iz nekog razloga, pokusavaju kiretazu raditi samo s lokalnom a to je vrlo bolno. Nazalost, i to znam iz iskustva.
    Krvarenja ce biti, to je normalno,
    Kasnije smo tu mi da ti pruzimo svu mogucu podrsku da krenes dalje...

    twin ustvari ti mogu reci samo isto sto i Ivi, tesko je, znam, ali tu smo da podjelimo svoju bol.
    Drzite se cure

  7. #107

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure... danas sam obišla 2 bolnice u zg.... prvo merkur,kažu da je uzv jako loš i da beba nije dobro ali da ne mogu pobaciti dok ne obavim pretragu biopsije korionskih resica... zakon je takav.... to radim u ponedjeljak na sv.duhu al s obzirom da se nalaz čeka desetak dana ja ću biti već 15 tj trudna i morat ću na indukciju.... cure tako me strašno strah....

    pomozite mi kako izgleda indukcija u takvom slučaju, obavila bi na sv.duhu jer su gore zbilja svi ljubazni...al tako me strah boli i mučenja.... (((((

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    iva1602 ja sam bila trudna 12 tjedana kad je bebi ustanovljen NN od 6mm i hydrops, poslali su me na biopsiju korionskih resica da ustanove da li se radi o kromosomskoj grešci, taj sam nalaz čekala 3 tjedna i pokazao je aberaciju i translokaciju na 2 kromosoma; uglavnom radilo se o katastrofalnoj dijagnozi sa postotkom smrtnosti preko 95% u prvim danima života ako uopće i dođe do rođenja živog djeteta ( nakon što sam telefonski dobila nalaz morali smo MM i ja vaditi krv da se dokaže da nije nasljedna greška, što mi je i rekla biologica da je nemoguće da bude kod takvih translokacija i kad već imamo dvoje zdrave djece, ali jednostavno ne možeš dobiti pismeni nalaz bez toga); već dok sam čekala nalaz zadnji tjedan sam osjećala lagane kontrakcije i kad sam došla na pobačaj već sam bila otvorena, tako da bih vjerovatno spontano pobacila za par tjedana; ja jednostavno nisam mogla čekati spontani sa 15+ nekoliko dana jer sam bila psihički na rubu izdržljivosti, jednostavno nositi bebu a znati da će prije ili kasnije umrijeti mi je bilo nepodnošljivo; moj liječnik mi je objasnio postupak unaprijed : do 12.-og tt možeš pobaciti bez pristanka liječničke komisije, a nakon toga moraš imati nalaz i pristanak; meni su ujutro dali drip intravenozno i to je teklo nekih 3-4 sata, od njega žene često povraćaju ili dobiju proljev, ja sam samo 1x povratila, nije bilo bolno, samo lagane kontrakcije; ne dobiješ opću anesteziju već nekakav koktel lijekova koji te čim počne teći potpuno uspava, tako da ja zaista nisam osjećala nikakvu bol, za 1/2 sata se probudiš i slijedeće jutro možeš doma, nakon što te pogledaju na uzv jer u tako kasnim trudnoćama može doći do zaostatka posteljice, tkiva ili nečeg drugog što se i meni dogodilo pa sam morala na rekiretažu 2.dan, ali mi se to čini bolja solucija, nego da se to otkrije nakon mjesec dana, pa bolje to napomeni svom liječniku; moj je liječnik predložio i da uzorak tkiva pošaljemo na analizu da potvrdimo dijagnozu, što smo i napravili, i dijagnoza je potvrđena; sad mi se čini kao da sam napisala tuđu priču, ali tada je bilo nepodnošljivo za izdržati, iako imam dvoje djece, i ostavilo je trajne posljedice na mojoj duši;
    želim ti da sve prođe što brže i bezbolnije

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mandy hvala ti na informacijama, imam isti slučaj kao i ti - hydrops i još veći NN od 6 mm....

    u kojoj si bolnici bila? ja sam gotovo sigurna da beba nije zdrava ali eto po zakonu mi nedaju pobačaj dok ne vide nalaze biop.kor.resica.... grozno je živjeti sa spoznajom da nosim teško bolesno dijete koje samo što ne umre...

    znači tebe su baš inducirali, rodila si to dijete ili su ga oni nekako izvukli? pitanje zvuči grozno i oprosti što ti otvaram stare rane... moj ginić je puno pogriješio što me od 7 do 12.tj trudnoće nijje pregledao na uzv, možda sam mogla na vrijeme sve riješiti.... bojim se te indukcije, svi mi kažu da je to porod i da boli.... strašno se bojim

    inače imam sina od skoro 3 god i on mi je sad jedina svjetla točka, zbog njega moram biti prisebna a tako je teško...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    drip sam primala u sobi, a u sali anesteziju i pod anestezijom su mi radili kiretažu, odnosno su nekim instrumentom izvukli bebu van; mene stvarno ništa nije bolilo, bila sam uspavana i mislim da je to slučaj sa svim ženama koje su prije rodile i idu na pobačaj na ovaj način;moja kolegica je imala inducirani u 20.-om tt, jer su tek na amniocentezi koju je radila u 16.tt otkrili kromosomsku grešku i morala je roditi klasično, primila je drip i morala tiskati, ali su joj isto dali nešto za smirenje tako da je bila u polusvjesnom stanju; njoj je to bila prva trudnoća i kaže da je grozno bolilo, ali to je ipak porod, mislim da će tebi raditi isto kao i meni
    - potrudi se što prije napraviti biopsiju da što prije dobiješ nalaz; ja sam išla na sv.Duh na biopsiju i stvarno su svi bili divni i ginekolog i biologica i sve mi u detalje objašnjavali ; ako već nisi, odmah pribavi uputnicu i nazovi ujutro za termin
    - tvoj ginić i nije pogriješio jer se NN gleda baš u 12.-om tt, ja sam bila u 10.-tt zbog hematoma i nije bilo nikakvih naznaka tolikog NN , a i da je ne znam da li bih samo na osnovu NN odlučila pobaciti; na žalost sve te malformacije su teško vidljive barem do 25.tt; kad sam išla po nalaz biopsije ginekolog koji radi na patologiji trudnoće i svaki dan se susreće s takvim stvarima kazao mi je da osim NN i hydropsa na prvi pogled ne bi vidio ništa, tek detaljnom analizom otkrije da crijeva i protoci nisu u redu , što je karakteristično za kromosomske greške; kako će to tek primjetiti neki ginekolozi koji su manje iskusni?
    moje cure su starije i teško su prihvatile gubitak bebe jer smo joj se beskrajno radovali i godinama planirali, da nije bilo njih skroz bih potonula, ovako sam se morala držati i ne pokazivati koliko mi je bilo grozno, zato se MM napatio jer sam samo s njim i ovdje na rodi mogla otvoreno pričati o svemu i plakati do besvijesti...
    drži se i potraži pomoć TM ili sestre ili mame, bit će ti teško i moraš se na nekog osloniti

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Genetičarka dr.Stipoljev sa sv.Duha me u ponedjeljak ujutro naručila na biopsiju.... rekla mi je da će nalaz biti desetak dana nakon toga... Ginekologa gore nemam,ali pretpostavljam da ću i njega naći gore u ponedjeljak jer on valjda radi biopsiju sa genetičarkom. začudila me ljubaznost svih gore i nadam se da ću naći i takvog ginekologa.... išla sam u merkur prvo i tamo me pregledavalo 5 doktora, neljubaznih i šutljivih, imala sam osjećaj kao da sam im pokusni kunić....

  12. #112
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    iva, twinžao mi je cure što to proživljavate.Ženi je teško u svakom trenutku izgubiti dijete bio to početak ili kraj kao kod nekih od nas. Ja sam išla poslije svega u Sv.Duh na razgovor sa jednim dr, dr.Matijević i oduševljena sam njegovim pristupom.
    Znam da što vam god napišemo neće vas utješiti ali samo se vi nama javljajte i pišite!Mislim na vas!

  13. #113
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    iva, twin
    držite se cure, tu smo za vas!

    iva, ja sam prvo dijete rodila na Sv.Duhu, stvarno su bili svi divni prema meni! kad su mi došli reći da nam je curica umrla, sestre su bile sve toliko osjećajne i drage, i sve su učinile da mi boravak tih par dana poslije poroda olakšaju. stvarno im se od srca zahvaljujem na svemu.
    dr. Matijević je odličan i dr. Hafner, a dr. Stipoljev je stvarno bila divna prema nama, vidjelo se da im je stalo da otkriju što se događa. kod nas je bio problem što nitko nije znao zašto, kako, zbog čega!!

    misliti ću na vas cure, u mojim ste molitvama!

  14. #114
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    drage cure jako mi je žao
    meni su radili kiretažu u 11 tjednu, i to pod općom anestezijom, moja prijateljica je isto tako prošla u 13 tj., ne znam od kada rade inducirani porod, a nadam se da ćete to izbijeći

  15. #115
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    cure u Os sve ide pod lokalnom. mislim na kiretažu.
    Kad sam pitala za opću rekli su mi da to ne rade...osim sa debelom vezom.
    Nisam htjela komplicirati i pustila ih da naprave kak i drugima.
    Bili su ok.
    Bolilo je, ali goraje bila psihička bol. Bila sam trudna punih 11 tjedana.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam danas bila na kiretaži u općoj anesteziji i kao što vidite već sam kod kuće, nisam htjela ostati u bolnici do sutra. Bilo mi je ok, malo me bolilo dok sam još bila u sali pa sam tražila analgetik. Dobila sam antibiotik jer su mi počeli rasti leukociti (beba se počela raspadati). Jučer sam isplakala gotovo sve suze, oprostila sam se sa svojim anđelom i nadam se da će brzo doći vrijeme za novu bebu. Najteže je bilo objasniti mojoj curici da sad neće dobiti brata ili seku. Rekla sam joj da je beba postala anđeo koji nas čuva na nebu. Ona je rekla: "Znači neću biti seka?". Morala sam biti jaka a razdiralo se sve u meni. Tješim se da sam baš ja mama malog anđela kojeg nikada neću zaboraviti.

  17. #117
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    iva dr Stipoljev je stvarno divna, uz nju, ako mozes, preporucam dr. Hafnera, on je meni sve vodio, nazalost, kod mene to nije islo bas lako, 73 sata trudova, dripa ne znam ni sama koliko, gel, mehanicno otvaranje...ma uzas! Ali ja sam ipak bila trudna 5 mjeseci i u tome je velika razlika izmedu mene i tebe. Moj savjet ti je da to sve pozuris sto vise mozes bas zato da izbjegnes mogucnost da moras roditi.
    Iskreno se nadam da ces proci ovako kao Mandy, (makar to sad bas bezveze zvuci al znas sto hocu rec)
    Sto se tice same pretrage biopsije korionskih resica, pripremi se da nije najugodnija, ne boli, ali malo ces morat potrpit taj nelagodan osjecaj. Voljela bi da su meni to rekli prije, ja sam bila uvjerena da necu ni osjetit.
    Drz se, prebrodit ces to a mi cemo ti pomoci koliko mozemo.

    twin zao mi je....
    Bas me slomilo kad si napisala kako ti je bilo tesko objasniti curici ali bez brige, klinci su puno zilaviji nego sto mislimo, slobodno crpi snagu za dalje iz nje, mene je moj Sven spasio nakon gubitka druge bebe, on i njegov osmjeh za koji vrijedi zivjeti i najgori zivot. Grli ju, ljubi ju i objasni da ce sigurno biti seka kad za to dode vrijeme

  18. #118
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa Vidi poruku
    cure u Os sve ide pod lokalnom. mislim na kiretažu.
    Kad sam pitala za opću rekli su mi da to ne rade...osim sa debelom vezom.
    Nisam htjela komplicirati i pustila ih da naprave kak i drugima.
    Bili su ok.
    Bolilo je, ali goraje bila psihička bol. Bila sam trudna punih 11 tjedana.
    Meni je ovo grozno! U Zg, koliko ja znam, trebas samo pitati, prvi put, kad sam rodila Tina, ostalo je posteljice i kiretirali su me pod opcom na njihovo inzistiranje, o lokalnoj nije ni bilo govora.
    Drugi put sam imala spontani sa 7 tj. pobacila sam na hitnoj, pitala za opcu, rekli da moze al da onda moram ostat preko noci, to nisam htjela jer me Sven doma cekao pa sam potrpjela pod lokalnom. S tim da me pocela kiretirat prije nego je anestezija primila
    Al meni je bilo bitno da sve zavrsi sto prije i da odem.
    Bas mi je zao da to pravilo o opcoj ne vrijedi u svim bolnicama...potpuno nehumano!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ah cure hvala vam svima na podršci i lijepim riječima.... danas sam se probudila i shvatila da to nije bio san i da mi se ovo zbilja događa i stašno mi je...razmišljam otići doktoru po neke tablete za smirenje jer još 2 tjedna očekivaanja nalaza i odobravanja etičkog povjerenstva za pobačaj će me dotući, molim Boga da bebici stane srčeko i da u ponedjeljak ne moram obavljat niš već samo pobačaj.... grozno razmišljam al to bi bila najbolja opcija jer znam da je beba jako teško bolesna, čak i dr Stipoljev je na temelju nalaza uzv-a jučer rekla da je sve to jako loše. ali da je nažalost procedura takva..... a ja ću izludit još 10 dana....

    gotovo sam sigurna da mi slijedi indukcija a ne kiretaža,ne znam kako ću to preživjet, 15.tjedan je puno kasno za kiretažu....((((((

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    strašno me ljute naši zakoni, balavica dođe i do 12.tjedna napravi pobačaj kako želi, a ja koja imam debele medicinske indikacije još moram radit hrpu pretraga... grozno mi je sve to....

    nitko u toj priči ne misli na ženu kao čovjeka, što ako mi beba umre i dok ja načekavam nalaze ne znam da je umrla i u najgorem slučaju dobim sepsu ili slično? to me strašno muči.....

  21. #121
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    twindraga drži se i budi uz svoju malenu.Znam iz iskustva da one izvlače iz tuge.
    Ivada, nažalost puno je toga u našem zdravstvenom sustavu nelogično.Ja sam imala drugu rizičnu situaciju i isto puno toga je bezveze. Pokušaj se izboriti nekako da ti barem nalazi stignu prije.
    Držite mi se cure!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    iva draga plačem s tobom kad čitam tvoje postove Drži se draga!!!!

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    [QUOTE=iva1602;1778831]strašno me ljute naši zakoni, balavica dođe i do 12.tjedna napravi pobačaj kako želi, a ja koja imam debele medicinske indikacije još moram radit hrpu pretraga... grozno mi je sve to....

    nitko u toj priči ne misli na ženu kao čovjeka, što ako mi beba umre i dok ja načekavam nalaze ne znam da je umrla i u najgorem slučaju dobim sepsu ili slično? to me strašno muči.....[/QUOTE]

    Iva , ne brini ti nisi u opasnosti ako bebi stane srce. Stvarno nisi, jedino je teško za izdržati tu neizvjesnost.

  24. #124
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    ivaa slažem se sa sirius...

    ukoliko dođe do smrti bebe tvoje tijelo će reagirati tako da ćeš dobiti trudove ili u najgorem scenariju će ti pozlilti...ali nisi odmah u opasnosti...

    mojoj curici je u 27 tt stalo srčeko, ali me nisu odmah porađali jer su se nadali spasiti dečka (bili su blizanci)...
    u 30 tt je moje tijelo samo reklo da je dosta i dobila sam trudove...nažalost maleni je preživio samo 30 sati...

    i točno znam kako se osjećaš...ja kad sam saznala da bebe nisu dobro samo sam htjela da ih izvade iz mene...znam da to ružno zvuči, ali eto takva razmišljanja su normalna...


    ukoliko ćeš se osjećati nesigurno traži od doca da te svaka dva dana šalje raditi CRP, on je najbolji pokazatelj dešava li se nešto u organizmu...
    to su meni radili u bolnici kad su vidjeli da malena više nije živa
    Posljednje uređivanje od Boxica : 30.12.2010. at 14:57

  25. #125

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ivaa slažem se sa sirius...

    ukoliko dođe do smrti bebe tvoje tijelo će reagirati tako da ćeš dobiti trudove ili u najgorem scenariju će ti pozlilti...ali nisi odmah u opasnosti...

    mojoj curici je u 27 tt stalo srčeko, ali me nisu odmah porađali jer su se nadali spasiti dečka (bili su blizanci)...
    u 30 tt je moje tijelo samo reklo da je dosta i dobila sam trudove...nažalost maleni je preživio samo 30 sati...

    i točno znam kako se osjećaš...ja kad sam saznala da bebe nisu dobro samo sam htjela da ih izvade iz mene...znam da to ružno zvuči, ali eto takva razmišljanja su normalna...


    ukoliko ćeš se osjećati nesigurno traži od doca da te svaka dva dana šalje raditi CRP, on je najbolji pokazatelj dešava li se nešto u organizmu...
    to su meni radili u bolnici kad su vidjeli da malena više nije živa
    točno tako se osjećam... želim da to dijete izvade iz mene... znam da prestrašno zvuči ali je tako... nadam se samo da ću imati dobrog ginekologa gore na Sv.Duhu koji će me uputiti na najbolji način što i kako dalje... na uzv se sve anomalije vide, to dijete ne može preživjeti,ali eto moram raditi još biopsiju . VRIJEME me ubija.... i čekanje... uostalom ja nisam sigurna da će to dijete u takvom stanju preživjet pretragu u ponedjeljak jer čitam da su rizici od pobačaja kod zdrave djece jako veliki čak viši od amniocenteze a kamoli kod bolesnog djeteta.... glava mi je puna i ne znam šta da više mislim.... živčana sam

  26. #126
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ivaa

    ukoliko ćeš se osjećati nesigurno traži od doca da te svaka dva dana šalje raditi CRP, on je najbolji pokazatelj dešava li se nešto u organizmu...
    to su meni radili u bolnici kad su vidjeli da malena više nije živa
    Zapravo puno bolje (ako dođe do prestanka rada srca kod bebe ) tražiti da ti rade svakih par dana fibrinogen. On je pokazatelj upale , ali i poremećaja zgrušavanja. Ono što postoji kao nekakva opasnost nije infekcija nego DIK sindrom (poremećaj zgušavanja krvi koji ) koji se javlja u jako malom broju slučajeva, ali tek nakon četri i više tjedana nakon prestanka rada srca ako ne nastupi spontani u međuvremenu.

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    točno tako se osjećam... želim da to dijete izvade iz mene... znam da prestrašno zvuči ali je tako... nadam se samo da ću imati dobrog ginekologa gore na Sv.Duhu koji će me uputiti na najbolji način što i kako dalje... na uzv se sve anomalije vide, to dijete ne može preživjeti,ali eto moram raditi još biopsiju . VRIJEME me ubija.... i čekanje... uostalom ja nisam sigurna da će to dijete u takvom stanju preživjet pretragu u ponedjeljak jer čitam da su rizici od pobačaja kod zdrave djece jako veliki čak viši od amniocenteze a kamoli kod bolesnog djeteta.... glava mi je puna i ne znam šta da više mislim.... živčana sam
    Iva, takva ramišljanja su normalana, i sam postupak čekanja je mučan.
    Ali ta beba nije tvoj neprijatelj, ona te ne ugrožava. Normalno je da si razočarana i očajna i tužna...,život je takav , događa se.
    Uvijek se nadamo da mi nećemo biti statistika, ali nekad ne bude tako.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.12.2010. at 15:20

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    drzi se, draga nasa iva
    jako mi je zao

  29. #129
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    iva draga sve je to normalno! znam da ti je sada teško i da samo želiš da sve bude gotovo što prije, ali probaj skupiti u sebi snage i oprostiti se od svoje bebice! koliko god ti to sada bilo teško vjeruj mi da će ti poslije biti lakše!

    ja sam s drugom bebicom išla na indukciju, i došla sam u bolnicu u petak ujutro a navečer sam već bila spremna za porod! porod mi je išao jako brzo i za čas je sve bilo gotovo! međutim to je sve jako individualno!

    drži nam se draga, u mojim si mislima i molitvama!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    točno tako se osjećam... želim da to dijete izvade iz mene... znam da prestrašno zvuči ali je tako...
    točno ovako sam se i ja osjećala i bilo mi je grozno što to želim, što nisam tako hrabra da čekam spontani, što nisam hrabra da probam iznijeti trudnoću dok god izdrži, što moram pobaciti toliko željeno dijete... i dok sam dobivala drip mazila sam trbuh i molila bebu da mi oprosti što to mora biti ovako sve su to normalni osjećaji koje moraš proći u ovim trenucima i nemoj se osjećati krivom zbog toga, kad prođe vrijeme sve će sjesti na svoje mjesto; ja sam tek tada postala svjesna što to znači izgubiti bebu, prije sam mislila događa se drugima,to je plod, prirodna selekcija, bolje da završi što prije, međutim kad se nađeš u istoj situaciji priča je potpuno drugačija: ta mala točkica, taj plod ima svoje ime od trenutka kad ugledaš plus na testu, to je tvoje dijete za koje već zamišljaš kako će izgledati, na koga će sličiti i kako će se ponašati, bol je neizdrživa
    - meni su bili dr Stipoljev i dr Hafner ( mislim da samo on i još jedan na sv.Duhu rade biopsiju) i stvarno su bili divni, puni razumijevanja i strpljenja; na žalost do sada ne znam nego za jedan slučaj gdje NN iznad 3 mm nije bio pokazatelj neke kromosomske greške, s druge strane NN od 1,1 mm kod bebe moje kolegice nije ukazivao ni na što i nikome nije bilo ni na kraj pameti do amniocenteze da nešto nije u redu...
    - indukcija je drip + gel za otvaranje cervixa, a može završiti ili kiretažom ili porodom, ovisno o tt ( mislim da do 20tt ide kiretaža, a nakon toga porod; iskreno, ta bol je bila ništavna u odnosu na psihičku bol koju moraš podnositi skoro 4 tjedna nakon saznanja da nosiš teško bolesno dijete)
    probaj skupiti snagu, tješi se uz svoga sina, mislim na tebe, javi se ako ti bilo što treba
    twin moje cure su nakon svega prestale pitati hoćemo li imati još jednu bebu i u potpunosti izbjegavaju tu temu

  31. #131

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mandy ja ne znam kaj bi bez tebe.... dala si mi jako puno informacija, nažalost iz vlastite kože i iskustva ali hvala ti na tome...svi hvale dr Hafnera iskreno voljela bih njemu doć u ruke da me uputi nakon svega što i kako dalje.

    najteže je to što još uvijek imam mučnine, maloprije sam povraćala...toliko muke za ništa dobiveno.... a tako valjda mora biti.

  32. #132
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ivanemoj se bojati da će ti odmah nešto biti.Ja sam u četv primlj u bolnicu kao za normalan porod u pet(još nitko nije znao da srce ne kuca, a imala sam kontrakc) , kad su primj odmah sam išla na porod, relativno brzo obzirom na cijeli šok.Odmah su mi gledali što je s grušavanjem krvi jer nisu znali koliko je prošlo od kad srce ne kuca, i nije ništa bilo.Oni obično daju nekakv antibiotik. Ja sam imala izgleda kontrak , kad je Mariji prestalo kucati srce tako da tijelo samo reagira.
    Držim ti palčeve draga!
    DRAGE MOJE, SVIMA VAMA ŽELIM SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI I PUN O LIJEPIH TRENUTAKA BEZ SUZA!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure zna je li koja od vas plaćala pretragu CVS i kariogram ploda na Sv.Duhu? Nemam dopunsko...

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    cure zna je li koja od vas plaćala pretragu CVS i kariogram ploda na Sv.Duhu? Nemam dopunsko...
    Mislim da je sve vezano uz trudnoću i porod oslobođeno plaćanja participacije.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    cvs se u državnim bolnicama ne plaća ( ja sam čak zbog brzine mislila ići kod Podobnika i sve platiti, ali je na kraju ispalo da sam prije dobila red na Sv.Duhu nego privatno, gdje je onda cijena bila oko 7.000 kn)

  36. #136
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne placa se nista sigurno. ja nisam platila ni kune. Sve ti to pokriva osnovno zdravstveno.

  37. #137
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    mandy ja ne znam kaj bi bez tebe.... dala si mi jako puno informacija, nažalost iz vlastite kože i iskustva ali hvala ti na tome...svi hvale dr Hafnera iskreno voljela bih njemu doć u ruke da me uputi nakon svega što i kako dalje.

    najteže je to što još uvijek imam mučnine, maloprije sam povraćala...toliko muke za ništa dobiveno.... a tako valjda mora biti.
    hafner je definitivno po meni the best, stručan, pedantan, i vrlo dobar dijagnostičar, sve će objasniti, obrazložiti, savjetovati........Traži razgovor kod njega, kad ima ambulantu ili privatno kod njega odi poslije svega. Drži se..................

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    cure... danas sam obišla 2 bolnice u zg.... prvo merkur,kažu da je uzv jako loš i da beba nije dobro ali da ne mogu pobaciti dok ne obavim pretragu biopsije korionskih resica... zakon je takav.... to radim u ponedjeljak na sv.duhu al s obzirom da se nalaz čeka desetak dana ja ću biti već 15 tj trudna i morat ću na indukciju.... cure tako me strašno strah....

    pomozite mi kako izgleda indukcija u takvom slučaju, obavila bi na sv.duhu jer su gore zbilja svi ljubazni...al tako me strah boli i mučenja.... (((((
    Ne znam zašto produžuju mučenje bez raazloga. meni je prije godinu i pol u 12 tt dijagnosticirana cista abdomena bebe i to jaaaako velika. Nitko nije tražio CVS, dapače odgovarali su me od toga. Navodno nema smisla da rade taj nalaz kad je već jasno da dijete nema šanse za život. Dva tjedna sam se ja premišljala šta napraviti i kad sam napokon odlučila izašli su mi maksimalno u susret. Dvokrevetna soba daleko od trudnica, gel za otvaranje da mi ne oštete grlić maternice i pobačaj u općoj anesteziji. kariotipizacija je napravljena zajedno s PHD nalazom. i to sve u bolnici Sveti Duh. I da etičko povjerenstvo je odobrilo prekid trudnoće bez CVS-a. Tako da mi nije jasno od kad je ta nova procedura.....

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    twin kako si ti ?
    iva mislim na tebe i držim ti palčeve da sutra prođe što brže i bezbolnije

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Morin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zašto produžuju mučenje bez raazloga. meni je prije godinu i pol u 12 tt dijagnosticirana cista abdomena bebe i to jaaaako velika. Nitko nije tražio CVS, dapače odgovarali su me od toga. Navodno nema smisla da rade taj nalaz kad je već jasno da dijete nema šanse za život. Dva tjedna sam se ja premišljala šta napraviti i kad sam napokon odlučila izašli su mi maksimalno u susret. Dvokrevetna soba daleko od trudnica, gel za otvaranje da mi ne oštete grlić maternice i pobačaj u općoj anesteziji. kariotipizacija je napravljena zajedno s PHD nalazom. i to sve u bolnici Sveti Duh. I da etičko povjerenstvo je odobrilo prekid trudnoće bez CVS-a. Tako da mi nije jasno od kad je ta nova procedura.....
    draga moja možda je stvar u bolnicama, ne znam... tako su me poslali iz Zajčeve na Sv.Duh,možda ima značenja to što me u zajčevoj pregledavao šef ginekologije i striktno mi rekao da on zbog zakonskih propisa meni ne može raditi pobačaj dok ne vidi o kakvim se bolestima radi mada je na uzv jasno vidljivo da to dijete nema šanse za život. Možda mi sutra na Sv.Duhu kažu nešto pametnije jer gore sam pričala samo s genetičarkom,ne i sa ginekologom... sutra je na zahvatu i gin koji radi uzv,možda mi on kaže neko pametnije i brže rješenje...jer ja sam definitivno odlučila da ću pobaciti nema smisla da mučim to nerođeno dijete kojem je samo pitanje vremena kad će srčeko stati kucat

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mandy HVALA TI.....izdržat ću fizičku bol,ali ovu psihičku je nemoguće potisnuti... popijem Normabel, sat vremena je lakše a onda opet sve ispočetka...

    da me bar sutra riješe skroz te muke...

  42. #142
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Morin, prije 5 god. kad sam ja bila gore, bez CVS-a i odobrenja eticke komisije nakon sto dodu nalazi CVS-a, nista se nije moglo napraviti. A ja sam isto bila u frci s vremenom jer se to moralo napraviti najkasnije do 24. tj, kasnije oni ne smiju, a ja sam tad, kad sam prvi put dosla u bolnicu, samo po potvrdu dijagnoze, bila 22 tj. To je bilo 1.3. Na svoj rodendan 6.3. sam radila biopsiju, 13.3. sam dosla roditi, 14.3. ujutro su poceli s gelom, 17.3 sam rodila. Tocno 24. tj. Mozda ti nisi morala prolaziti cijelu tu proceduru zbog takve dijagnoze, mislim, ne znam nista o tome, ali mozda to nije nista kromosomski nego bas anomalija u razvoju. Kod mene nije bio samo hydrops, bio je i Potter sindrom. Ma ima toga dosta napisano na PHD nalazu i otpusnom pismu.
    Ono sto meni nije jasno kod tebe Iva je kako su dijagnosticirali hydrops u 12. tj. Koliko ja znam, tj. koliko je meni ginic objasnio, hydrops se vidi nakon 16. tj kad beba pocne gutati plodnu vodu i onda ju u slucaju hydropsa ne izbacuje van nego svu tekucinu zadrzava u sebi. Tako je bilo kod moje bebe. Ja sam na pregledu prije dijagnoze bila 18. tj. trudna, bila sam kod privatnika koji je stvarno detaljan i jedino sto se tad vidjelo je prosireni mokracni kanali, ali on je rekao da se beba vjerovatno jos nije popiskila. Tek s 22 tj. se vidjelo da svu tekucinu zadrzava u sebi i da zbog su zbog toga otkazali bubrezi.
    E sad, mozda grijesim, mozda je kod moje bebe bila bitna stavka da se mokracni putevi uopce nisu razvili, ali nisu se razvili, koliko sam ja shvatila, upravo zbog hydropsa.
    Ma ne znam, bas me iznenadilo kad si rekla da si 12. tj a beba ima hydrops.
    Posljednje uređivanje od koksy : 02.01.2011. at 22:19

  43. #143
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva1602 citam svaki dan tvoje postove i nisam imala nista pametno za napisati... samo se nadam da ce ti sve proci sta bezbolnije... a sta se tice psihicke strane tu sve za tebe da te hrabrimo iz dana u dan..

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    kako su dijagnosticirali hydrops u 12. tj.
    hydrops je nakupljanje tekućine,edem, a može se pojaviti na različitim mjestima i biti uzrokovan sa milijun bolesti kako djeteta tako i majke; mojoj bebi je Hafner to vidio isto sa 12tt, radilo se o hydropsu colli (vrata) uz veliki NN, možda da nije bilo NN nitko ne bi obratio pažnju na vrat, kao što nisu ni mojoj kolegici čija beba je imala NN 1,1, a tek sa 16 tt kod amniocenteze su vidili nakupinu tekućine u glavi i vratu umjesto normalne strukture mozga
    iva

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure evo me... stigla sa Sv.Duha. Bila sam kod doktora Hafnera koji me prvo detaljno pogledao na uzv.... mojoj bebi je hydrops oko cijelog tijela što i ja koja nisam medicin.struke dobro vidim... beba je sva oko sebe u nekom balonu... tu je još i cistični higrom na vratu i oko glave... ja sam odmah rekla doktoru da sam svjesna da ta beba ne može dugo živjeti i da sam odlučila a on mi je odgovorio da vidi da sam se informirala puno i da nema potrebe da me muče i da rade cvs kad se iz uzv-a sve dobro vidi. Zvao je dr.Stipoljev, sutra moji nalazi od uzv-a idu na etičko povjerenstvo, rekao mi je da ujutro dođem natašte u pola 9 i izgleda da će mi raditi kiretažu. Rekao je nikakav gel ni drip,to je još mali plod i dobit ćete opću anesteziju. Toliko me ohrabrila ta bolnica zaista ju nemogu uspoređivat sa zajčevom, svi doktori i sestre pristupačni,nasmijani,ljubazni to još u nijednoj bolnici kod nas nisam doživjela. Dr.Hafner vrlo ljubazan, predstavio se i rukovao prije svega što mi je jako lijepo od njega, bio je jako stručan i pedantan.Svaka riječ pohvale.

    Sutra ćemo vidjeti šta bude al ja mislim da će mi odobrit kiretažu uz ovu uzv dijagnozu.Ja samo jedva čekam da sve ovo završi,da je ova agonija iza mene. Nema smisla da se to djetešce toliko muči. Budem li ikad opet trudna, od prvog dana mislim hodat na Sv.Duh na preglede. Tamo bar imam sve pretrage na jednom mjestu.
    Na neki način zahvaljujem Bogu što se ovo sve otkrilo na vrijeme... vidim da su se mnoge žene s mojom dijagnozom patile do 20 i nekog tjedna trudnoće....strašno ((

    hvala vam svima na podršci,javim vam se sutra ili prekosutra da čujete što sam obavila...

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    iva, drago mi je da si u teškoj situaciji našla na razumjevanje i želju da ti se pomogne.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.01.2011. at 11:55

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa Vidi poruku
    twin kako si ti ?
    Danas sam već psihički puno bolje. Hvala ti na tome što misliš i pitaš za mene! Inače imam menstrualne grčeve i malo krvarim ali i to će brzo proći. Jedva čekam menstruaciju i da obavim sve briseve i uzv pa po novu srećicu. Za koju nećemo reći nikome dugo, dugo vremena. Jer su mi trenutno najgora pitanja kako trbuh od ljudi koji još ne znaju.

    Iva drži se, sve će biti super! Oprosti se sa anđelom, reci mu da vas čuva i pusti neka ode gdje treba. Naoružaj se vitaminima, pokušaj nabaciti smješak i biti ćeš bolje. A kad bude pravo vrijeme svratit će nova beba koja treba veselu i smirenu mamu (koliko se to sad teško čini..., znam). Hrabro!!

  48. #148

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam već psihički puno bolje. Hvala ti na tome što misliš i pitaš za mene! Inače imam menstrualne grčeve i malo krvarim ali i to će brzo proći. Jedva čekam menstruaciju i da obavim sve briseve i uzv pa po novu srećicu. Za koju nećemo reći nikome dugo, dugo vremena. Jer su mi trenutno najgora pitanja kako trbuh od ljudi koji još ne znaju.

    Iva drži se, sve će biti super! Oprosti se sa anđelom, reci mu da vas čuva i pusti neka ode gdje treba. Naoružaj se vitaminima, pokušaj nabaciti smješak i biti ćeš bolje. A kad bude pravo vrijeme svratit će nova beba koja treba veselu i smirenu mamu (koliko se to sad teško čini..., znam). Hrabro!!
    držim se...puno sam smirenija sad kad znam da će sve proći pod anestezijom... a s anđelekom sam se ionako već oprostila
    I meni su najgora pitanja okoline, ako ikad budem trudna opet nitko neće znati dok ne budem imala trbuh do zuba
    Twin piješ li ti Ergometrin? Grozne su mi te tablete,prošli put sam ih isto pila nakon kiretaže i strašno me sve od njih boljelo....grrrrr

  49. #149
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    iva, twinčitam sve što pišete i tu sam za vas. Drago mi je iva što si naišla na dobrog dr. Vidim da je Sv.Duh skoroz dobra bolnica. ja sam se dogov sa dr na sv.Duhu da cijelu slijedeću trudnoću jednog dana vodim kod njih.Ležim kod njih i nemam veze sa Splitom.
    Vjerujem da ćete vas dvije to izgurati i biti dobro.
    Šaljem vam veliki

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    iva drago mi je što je sve završilo na najbolji mogući način u cijeloj situaciji, ne znam samo da li će ti slati uzorak na analizu, mislim da to ne bi bilo loše, da ipak znaš o čemu se radilo, a kad se sve slegne ti i tm napravite analizu krvi za svaki slučaj ( ionako mislim da se nakon takve patološke trudnoće to i mora napraviti prije slijedeće trudnoće);
    šaljem ti veliki topli zagrljaj i drago mi je što si naišla na potporu, razumijevanje i stručnost, to su zaista velike stvari kad se nađeš u bezizlaznoj situaciji
    svi ti držimo palčeve za sutra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •