Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 548

Tema: Inducirani porod/pobacaj

  1. #151
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva1602 mislit cemo na tebe sutra. samo hrabro

  2. #152
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    draga naša Iva u sigurnim si rukama! dr. Hafner je od čovjeka!
    budi nam hrabra,sve će biti brzo gotovo i brzo si kući svojim najdražima!
    poslije daj svom tijelu i duši da se oporave i onda hrabro po svoju bebicu, a mi sve ovdje ćemo te podržavati svih 9 mjeseci!

    twin, draga pitanja će uvijek biti! ali jednostavno treba sitsnuti zube i odgovoriti na njih. mene još danas neki ljudi pitaju, a kako vaše starije dijete ja na to samo kažem, nešto ste pobrkali ja imam samo jedno dijete! ti si hrabra i jaka žena i znam da ćeš brzo opet biti trudna!
    držite nam se cure, hrabrice naše! u mislima smo s vama!

    Iva, sutra ćemo misliti na tebe, i šaljem večeras jednu molitvu našim anđelima da široke ruke dočekaju tvog malog anđelka...

  3. #153

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    hvala svima na podršci...

    imam par tehničkih pitanja za one koje su prošle kiretažu u 12.tj:

    1.koliko ste krvarile nakon zahvata pa do odlaska doma, moram li nosit više od 5,6 uložaka sa sobom?
    2.je li vam bilo zlo nakon zahvata,zbog anestezije?
    3.za one koje su bile na sv.duhu, jeste li morale ostat preko noći ili ste išle doma isti dan?
    4.moram li nosit sa sobom nešto tipa sok,voda... ili ću dobit nešto za popit poslije zahvata?

    hvala vam još jednom cure na savjetima,zbilja ste divne i žao mi je što sam mnoge od vas podsjetila na vaša bolna istovjetna iskustva

  4. #154
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala svima na podršci...

    imam par tehničkih pitanja za one koje su prošle kiretažu u 12.tj:

    1.koliko ste krvarile nakon zahvata pa do odlaska doma, moram li nosit više od 5,6 uložaka sa sobom?
    2.je li vam bilo zlo nakon zahvata,zbog anestezije?
    3.za one koje su bile na sv.duhu, jeste li morale ostat preko noći ili ste išle doma isti dan?
    4.moram li nosit sa sobom nešto tipa sok,voda... ili ću dobit nešto za popit poslije zahvata?

    hvala vam još jednom cure na savjetima,zbilja ste divne i žao mi je što sam mnoge od vas podsjetila na vaša bolna istovjetna iskustva
    1. Minimalno, dva uloška mi je bilo dovoljno.
    2. Probudila se odmah nakon dolaska u sobu, nikakva mučnina ili sl.
    3.Bila sam u Vinogradskoj, išla sam kući 1 sat nakon zahvata.
    4.Ja sam nosila svoje piće (ako ostaješ preko noći ponesi i hranu).

  5. #155
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala svima na podršci...

    imam par tehničkih pitanja za one koje su prošle kiretažu u 12.tj:

    1.koliko ste krvarile nakon zahvata pa do odlaska doma, moram li nosit više od 5,6 uložaka sa sobom?
    2.je li vam bilo zlo nakon zahvata,zbog anestezije?
    3.za one koje su bile na sv.duhu, jeste li morale ostat preko noći ili ste išle doma isti dan?
    4.moram li nosit sa sobom nešto tipa sok,voda... ili ću dobit nešto za popit poslije zahvata?

    hvala vam još jednom cure na savjetima,zbilja ste divne i žao mi je što sam mnoge od vas podsjetila na vaša bolna istovjetna iskustva
    ja sam kiretaze radila u splitu ( jer zivim u st), i nakon zahvat sam krvarila (sva tri puta) po nekih 10-tak dana. nije bilo nesto bas obilno,mozda samo prvi dan,al je curikalo jos nekih 10-tak dana.ja bih ponila paket ulozaka, al se stvarno sad ne sjecam koliko sam ih tocno potrosila.
    i meni je svaki put, nakon svakog budenja bilo ajme i kuku,povracala bi po nekoliko puta, s tim da dan prije kiretaze nebi nista jela niti pila, ali nije mi bilo neke koristi od toga.
    i kod nas u st se nakon svake kiretaze ostaje jos jedan dan u bolnici, prije samog otpustanje su me pregledali na uz, izmjerili tlak i temperaturu. i u koliko je sve to ok ( a bilo mi je ) pustili bi me doma. bar je takva bila "politika" bolnice dok sam ja to sve prolazila.
    i svaki put bi sa sobom ponila vode i neke keksice.

  6. #156
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    iva1602 žao mi je draga što moraš proći kroz sve to..skupi snage i imaj vjere da će sve biti u redu
    ja sam u 10 tjednu morala na pobačaj, isto fetalni hydrops ..dan prije dogovorenog termina u bolnici bebi je stalo kucati srce, baš tad sam se i oprostila s mojim drugim anđelom, prvi put sam morala proći porod, pa mi se kiretaža nakon svega prije učinila ništa strašnim, jednostavno sam prošla kroz to i pomirila se sa svim, i brzo se jako oporavila, i sve je prošlo u redu, doktor je bio dobar i nisam imala nikakve mučnine ni krvarenja, baš ništa...nakon sat vremena sam išla doma, ponesi samo ručnik,piđamu i uloške,ništa drugo ti neće trebati...
    nadam se da ćeš biti dobro ida ćeš se brzo oporaviti

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    držim se...puno sam smirenija sad kad znam da će sve proći pod anestezijom... a s anđelekom sam se ionako već oprostila
    I meni su najgora pitanja okoline, ako ikad budem trudna opet nitko neće znati dok ne budem imala trbuh do zuba
    Twin piješ li ti Ergometrin? Grozne su mi te tablete,prošli put sam ih isto pila nakon kiretaže i strašno me sve od njih boljelo....grrrrr
    Ne, ne pijem ergometrin. U Petrovoj ga ne daju, pijem samo antibiotik. Zvala sam svog doktora u Polikliniku Vili koji kaže da je to i njegova praksa, ako je sve dobro očišćeno nema potrebe za ergometrinom.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj visnja08 prvotno napisa Vidi poruku
    iva1602 žao mi je draga što moraš proći kroz sve to..skupi snage i imaj vjere da će sve biti u redu
    ja sam u 10 tjednu morala na pobačaj, isto fetalni hydrops ..dan prije dogovorenog termina u bolnici bebi je stalo kucati srce, baš tad sam se i oprostila s mojim drugim anđelom, prvi put sam morala proći porod, pa mi se kiretaža nakon svega prije učinila ništa strašnim, jednostavno sam prošla kroz to i pomirila se sa svim, i brzo se jako oporavila, i sve je prošlo u redu, doktor je bio dobar i nisam imala nikakve mučnine ni krvarenja, baš ništa...nakon sat vremena sam išla doma, ponesi samo ručnik,piđamu i uloške,ništa drugo ti neće trebati...
    nadam se da ćeš biti dobro ida ćeš se brzo oporaviti
    znači hidrops se može vidjeti i tako rano? mene moj gin nije pregledao od 7.-12.tjedna i zamjeram mu to jako,valjda je mislio da trudnoća neće biti komplicirana... ja sam sigurna da bi se hidrops vidio već i tad. i sva ova agonija bi bila već iza mene....
    višnja u kojoj si ti bolnici bila? si dobila opću anesteziju?

  9. #159
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    znači hidrops se može vidjeti i tako rano? mene moj gin nije pregledao od 7.-12.tjedna i zamjeram mu to jako,valjda je mislio da trudnoća neće biti komplicirana... ja sam sigurna da bi se hidrops vidio već i tad. i sva ova agonija bi bila već iza mene....
    višnja u kojoj si ti bolnici bila? si dobila opću anesteziju?
    Hidrops se vidi kad se razvije. Nekad može u ranijoj trudnoći, a nekad tek u podmakloj. To ne znaći da bi se on vidio kod tebe sa sedam (ili 9 ili 10 tj.), pa organogeneza traje do 12 tj., treba vremena da sustavi prorade, a ako ne rade dobro tada se tek počinje razvijati...
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.01.2011. at 20:16

  10. #160
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    kiretaža je bila u 11 tj., krvarenje je bilo minimalno, čak mislim da sam više krvarila kad sam došla kući, ali možda dan-dva, no dosadno mrljanje se nastavilo danima, sveukupno 15 dana, što se tiče anestezije (primila opću) bilo mi je kao malo muka kao neka mamurnost, ali ništa strašno.
    ne znam za sv. duh, ja sam ostala još jednu noć, bez ikakvih pregleda drugog dana, dali su mi samo injekciju antibiotika i Rh imunoglobulina - jer sam negativna.
    iva1602 drž se, mislim sutra na tebe

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Meni od anestezije nije bilo ništa, probudila sam se još u sali i odmah bila ok. Nisam htjela ostati u bolnici iako me prof. Vrčić mislio otpustiti sutradan. Ali nisam mogla podnijeti misao na noć u bolnici gdje me sve podsjećalo na moj gubitak. Treba ti samo par uložaka, spavaćica, vode. Meni je muž već u 13h donio nešto za jesti jer sam umirala od gladi.

    Drži se, čuvaj se!!

  12. #162
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Imate pravo, kod mene je uz hydrops bio i nerazvijeni mokracni sustav pa je bebac zato nakupljao plodnu vodu u sebi i zato je meni ginic spominjao tih 16 tj. Bas sam danas procitala phd nalaz i otpusno pismo. Nisam vec godinama, niti sam sve te detalje zeljela pamtit

    Iva sretno sutra! Ako te narucio odmah ujutro mislim da ces popodne vec ici doma. Jasno, ako se nebudes dobro osjecala, ako ti se bude jako vrtilo, obavezno im reci pa nek te ostave preko noci.
    Mislit cu na tebe! Drzi se!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure poslali su me doma, ostavila sam im sve papire jer danas nemaju valjda mjesta, sutra ujutro u 8 moram doći...

  14. #164
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    iva žao mi što moraš čekati i mučiti se još jedan dan... drži se...sutra je sve gotovo...

  15. #165
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Iva ne brini, proći će sve u redu
    Bila sam u Petrovoj, pod općom anestezijom..već u 9 tjednu su doktori vidili da nešto nije u redu, nisu odmah bili sigurni za hydrops, i onda za tjedan dana su i potvrdili, sjećam se da su spominjali da pričekam do 12 tjedna, ali eto..bebica nije preživila

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    zna i netko da li se na Sv.Duhu ostaje u bolnici nakon kiretaže ili se ide isti dan doma?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Drži se!! Odmah si uzmi ili pošalji nekog kod dr obiteljske medicine po analgetike (ketonal, ibuprofen) jer ti ništa u ljekarnama ne smiju izdati bez recepta. Ja sam farmaceut, jedva sam to dobila kod poznatih magistri. I doznake za bolovanje ne piši pod šifrom komplikacije u trudnoći, meni su za 3 dana uzeli 1200 kn. Znam da o tome ne misliš ali kad dođeš k sebi čisto da si spremna na sve. Neka ti dr otvori kao reakcija na akutni stres pa ipak do 42 dana ideš na teret firme. Meni čini ogromnu razliku.

  18. #168
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ivadraga budi jaka, žao mi je za sve i da nam se brzo oporaviš.ja sam pila ergometrin nakon 20 dana kad su se krvarenja pojačala, to se pije samo u slučaju da ti krvarenje jača a ne slabi kad bi trebalo.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Drži se!! Odmah si uzmi ili pošalji nekog kod dr obiteljske medicine po analgetike (ketonal, ibuprofen) jer ti ništa u ljekarnama ne smiju izdati bez recepta. Ja sam farmaceut, jedva sam to dobila kod poznatih magistri. I doznake za bolovanje ne piši pod šifrom komplikacije u trudnoći, meni su za 3 dana uzeli 1200 kn. Znam da o tome ne misliš ali kad dođeš k sebi čisto da si spremna na sve. Neka ti dr otvori kao reakcija na akutni stres pa ipak do 42 dana ideš na teret firme. Meni čini ogromnu razliku.

    ja ti nisam ni otvarala bolovanje jer radim u firmi kod mame i tate... taman sam mislila otvarat komplikacije i onda se ovo sve izdogađalo pa nisam otvarala niš.

    zašto si pila analgetike, imala si bolove? još nisam ni otišla u bolnicu a već jedva čekam da se vratim doma...

  20. #170
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    zna i netko da li se na Sv.Duhu ostaje u bolnici nakon kiretaže ili se ide isti dan doma?
    Pa u pravilu se ide doma, ja sam nakon kiretaze ostataka posteljice isla doma nakon 2 sata. Nakon kiretaze zbog spontanog su me htjeli zadrzat jer mi je tlak bio visok a ja inace imam nizak. Tako da je sve to relativno. Ako se budes dobro osjecala poslje pitaj ih da ides doma.
    Drzi se!

  21. #171

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u pravilu se ide doma, ja sam nakon kiretaze ostataka posteljice isla doma nakon 2 sata. Nakon kiretaze zbog spontanog su me htjeli zadrzat jer mi je tlak bio visok a ja inace imam nizak. Tako da je sve to relativno. Ako se budes dobro osjecala poslje pitaj ih da ides doma.
    Drzi se!
    prošla sam ja ve jednom kiretažu ali u 8.tj jer sam imala blihted ovum,nije bilo ploda i nisam se ni upola osjećala ovako loše psihički kao sada. tad sam išla nakon 2 sata doma....ali u Merkuru. Sad me nekako više strah svega, jer ipak je tu beba od 5,6 cm,strah me komplikacija,bolova, ma svega... uz sve to imam osjećaj kao da zanemarujem sinčića jer ga stalno šaltam sim-tam, bakama na spavanje kad idem po bolnicama jako rano, pa onda u vrtić, a nemam ni volje za igranje.... jedva čekam da sve to prođe i da počnemo funkcionirat opet kao normalna obitelj...

  22. #172
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma znam da te strah, to je potpuno razumljivo. Potrazi snagu za dalje u svom sincicu, gledaj ga kako se smije, kako te bezgranicno voli i treba. Uz to ces ojacati sigurno a i moci ces njemu pokazati koliko ti je vazan.
    Ovo ce proci, jasno da ces biti i tuzna i ljuta ali prezivjet ces ti to! Osjecam da si jaka!
    Mislit cu na tebe sutra!

  23. #173

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam da te strah, to je potpuno razumljivo. Potrazi snagu za dalje u svom sincicu, gledaj ga kako se smije, kako te bezgranicno voli i treba. Uz to ces ojacati sigurno a i moci ces njemu pokazati koliko ti je vazan.
    Ovo ce proci, jasno da ces biti i tuzna i ljuta ali prezivjet ces ti to! Osjecam da si jaka!
    Mislit cu na tebe sutra!
    Sven je plav i plavook kao i moj Filip... i imaju slične bebaste face ))))))))))

  24. #174
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Sven je plav i plavook kao i moj Filip... i imaju slične bebaste face ))))))))))

    Nakon zadnjeg spontanog, cim sam sisla sa stola, nakon kiretaze, samo sam zeljela ici doma Svenu i cvrsto ga zagrliti. Zelja je bila toliko jaka da sam cak potpisala da odlazim doma na vlastitu odgovornost jer su me oni, na prevaru, sto je bilo ruzno od njih, htjeli zadrzat preko noci. Meni su rekli da idem doma za 2 sata a sogorici, koja me vani cekala da me odveze doma, rekli su neka ide doma jer cu ostati
    No skrenula sam s teme.
    Cim sam dosla doma upravo to sam i napravila, zagrlila ga jaaaako, upijala sam svu njegovu energiju, kao pijavica i tako smo cvrsto zagrljeni zaspali. I stvarno mi je ujutro bilo puno bolje. On kao da je osjetio da ga sad trebam, nije me ni pitao zasto placem. Ma ti klinci su apaurin za svaki trenutak.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    KOKSY rade li nakon kiretaže uzv da provjere jel sve dobro očišćeno,prije nego idešš doma?

  26. #176
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    KOKSY rade li nakon kiretaže uzv da provjere jel sve dobro očišćeno,prije nego idešš doma?
    Mislim da to ne rade nigdje. Onim preko trbuha se ne vidi baš dobro, a vaginalnim ne smiju zbog infekcije zbog toga što je cerviks još otvoren nakon zahvata.

  27. #177
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    KOKSY rade li nakon kiretaže uzv da provjere jel sve dobro očišćeno,prije nego idešš doma?
    Ne, nazalost, to ce vrijeme pokazati. Vjerovatno ce te naruciti na kontrolu za 2 tj. Ako ne otidi ti sama svom ginicu.
    Jer je kod mene, nakon prve bebe, bio slucaj da je ostalo posteljice ali ja nisam imala nikakve simptome, ni bolove, ni temp i jako krvarenje, otkrilo se to bas na toj kontroli.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto si pila analgetike, imala si bolove? još nisam ni otišla u bolnicu a već jedva čekam da se vratim doma...
    Da, bolovi su počeli u nedjelju (kiretaža bila u srijedu) i imala sam ih i danas, dosta jake. Ako si ikad imala menstrualne bolove to su takvi. Kontrakcije maternice. I još ispadaju komadi zgrušane krvi. U strahu sam zvala svoje giniće ali to je sve ok.

  29. #179
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    meni su nakon svake kiretaze radili uz preko trbuha, i nakon neka 3 tjedna sam isla na kontrolu kod svog ginekologa.

  30. #180
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj bambus99 prvotno napisa Vidi poruku
    meni su nakon svake kiretaze radili uz preko trbuha, i nakon neka 3 tjedna sam isla na kontrolu kod svog ginekologa.
    A mozda je to onda do bolnice. Ja sam oba puta bila na SD.

  31. #181
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Iva cijeli dan mislim na tebe! Kako si? Javi nam se...

  32. #182
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    iva kako si? jel sve ok prošlo? drago mi je da je kiretaža još moguća.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Iva, nadam se da je sve prošlo u najboljem mogućem redu i da se dobro osjećaš
    (ja sam nakon indukcije prenoćila, slijedeće jutro su me pogledali na uzv i uočili da moraju napraviti rekiretažu, pa su me opet vratili na odjel;tada se činilo prestrašno još jednom to proći, ali iz ove perspektive mi je draže nego da sam došla na kontrolu za dva-tri tjedna i da sam onda trebala na rekiretažu; ja sam bila skoro 16tt, ne znam kakva su iskustva cura sa manjim tt)
    twin moji su bolovi jačali kako su dani odmicali, svi kažu da je to zbog ergometrina, najbolje od svega mi je pomagao Baralgin

  34. #184

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure evo me! kao prvo hvala što ste mislile na mene.... sve je gotovo i ja sam doma još od jučer navečer... ujutro sam došla u 8 na patologiju trudnoće jer su gore bili moji papiri i čekala još do 9 jer sam morala obavit neki razgovor s doktoricom....ja si mislim kaj je sad to, a kad ono pitali su me želim li dati krv u svrhu nekih istraživanja... pristala sam. onda su me poslali dolje na hitnu ginekološku, tamo se obavljaju pobačaji i bila sam u sobici s još tri žene... njima su sve radili pod lokalnom anestezijom,bile su malo trudne al ja sam se onda usrala od straha i rekla sam sestrama da im ne padne na pamet niti da me pipnu bez opće anestezije. Poslušale su me i u trenu okupile ekipu anesteziologa i doktora, bilo ih je 6 oko mene,uspavali su me i sve je prošlo dobro, probudila sam se bez ikakvih bolova,mučnina i vrtoglavica ali sam dosta krvarila odmah nakon zahvata.... danas se krvarenje smanjilo i gotovo prestalo,zbilja krvarim manje nego imam mengu,samo me malo nešto pecka unutra. Pustili su me kad sam odležala 2 sata,u 6 sam stigla doma. danas se trudim mirovati koliko mogu kraj malog. Dobila sam Klavocin 7 dana i Ergometrin 3 dana i za desetak dana kontrola na Sv.Duhu a tad bi trebao doći i phd nalaz i kariogram ploda... mislim da ću ići i kod genetičara na razgovor. Na Sv.Duhu su zbilja svi doktori i sestre preljubazni, cijela bolnica odlično surađuje i nikome ništa nije teško...svi se međusobno čuju telefonski i svaki je upućen u određeni slučaj,to mi se jako dopalo...sestrice u toj hitnoj ginekološkoj di se rade pobačaji rade po 12 sati ali su toliko drage i ljubazne da ne povjeruješ...na odlasku sam im rekla da se nadam da se vidimo u nekoj boljoj prigodi a one su rekle: naravno, u rađaoni . Stvarno se dobro osjećam i pomirila sam se da je to tak moralo biti i bolje da je bilo sad nego da su me u zajčevoj držali do 20.tjedna... to je etika jedne bolnice? Nemam komentara a i gore na Sd su se čudili....

    eto cure dobro sam, i hvala vam puno na savjetima i ohrabrenjima... nadam se da će biti što manje ovakvih slučajeva i bolesnih bebica....

  35. #185
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    draga iva, nek je to sad sve iza tebe. lipo odmaraj doma uz svog malog decka, i pusti tijelu i dusi da se oporave. drago mi da su doktori i sestre "normalni" i ljubazni!

  36. #186
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Iva eto sve je prošlo dobro hvala Bogu, sad se lipo odmaraj i s vremenom ćeš se opet vratiti na staro i trudnoća će za čas doći

  37. #187
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Drago mi je da je sve dobro proslo s obzirom na sve. Sad samo odmaraj!
    Jos sam ti htjela samo reci da se ne nadas da ce phd biti gotov za 10 dana, ja sam svaki put cekala mjesec dana iako su i meni rekli 10. Kad budes isla gore, i ako nebude gotov, pitaj za br. telefona pa samo nazoves da pitas jel gotovo, mene su sad zadnji put dosta nasetali dok se nisam i ja sjetila da ih jednostavno nazovem.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da je sve dobro proslo s obzirom na sve. Sad samo odmaraj!
    Jos sam ti htjela samo reci da se ne nadas da ce phd biti gotov za 10 dana, ja sam svaki put cekala mjesec dana iako su i meni rekli 10. Kad budes isla gore, i ako nebude gotov, pitaj za br. telefona pa samo nazoves da pitas jel gotovo, mene su sad zadnji put dosta nasetali dok se nisam i ja sjetila da ih jednostavno nazovem.
    imam na sd-u prijateljicu koja radi u laboratoriju,ali onom običnom koji radi krvne slike.... i ona mi je rekla da se obično mj dana čekaju nalazi s citologije, bude mi ona provjerila kad budu gotovi

    e sad... meni su rekli na odjelu da dođem za desetak dana u bolnicu kod nekog ginekologa (kod kojeg želim) na kontrolu, a na otpusnom pismu mi piše kontrola nakon prve menge i sa nalazima phd-a i kariograma???? koksy kad si ti išla na kontrolu i kod koga?

    ja uopće ne krvarim više... mrvicu samo... jel to normalno?

  39. #189
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Normalno je, ni ja nisam dugo krvarila.
    Ja sam isla kod Hafnera, on me osobno narucio kod sebe. Al to je bilo najvise zbog toga sto je prijatelj s privatnim ginicem kod kojeg sam vodila tu prvu trudnocu i koji je otkrio malformacije, pa je on odmah nazvao dr. H i ja sam odmah otisla k njemu pa je on vodio brigu o meni po pitanju svega.
    Gle, to sta pise nije bitno, ti dodi barem na uzv, ako nalazi nisu gotovi reci im i tocka. Mislim da i oni znaju koliko se ustvari ceka za te nalaze...
    Jesi dobila otpusno pismo?

  40. #190

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno je, ni ja nisam dugo krvarila.
    Ja sam isla kod Hafnera, on me osobno narucio kod sebe. Al to je bilo najvise zbog toga sto je prijatelj s privatnim ginicem kod kojeg sam vodila tu prvu trudnocu i koji je otkrio malformacije, pa je on odmah nazvao dr. H i ja sam odmah otisla k njemu pa je on vodio brigu o meni po pitanju svega.
    Gle, to sta pise nije bitno, ti dodi barem na uzv, ako nalazi nisu gotovi reci im i tocka. Mislim da i oni znaju koliko se ustvari ceka za te nalaze...
    Jesi dobila otpusno pismo?
    dobila sam otpusno pismo. I ja sam se mislila naručit kod dr.Hafnera jer mi je on zapravo i vodio cijelu proceduru oko pobačaja s tim da nemam s njim nikakvu vezu, nosio je moju dijagnozu na etičko povjerenstvo i svi su znali da idem preko njega, čovjek je zbilja divan. da nije bilo njega ja bi se vjerojatno još povlačila po bolnici po raznim pretragama. Moram se telefonski naručit pa dobijem termin ili kako? i uputnicu od svog ginića?

    a što kad dođu nalazi s citogenetike, kud idem s njima, genetičaru na razgovor ili giniću? tu su me malo zbunili...

    a kod kojeg si ginića vodila trudnoću, tog privatnog,daj mi napiši u privat.poruci ak nećeš ovak.... za sljedeću trudnoću od prvog dana želim stručnjake oko sebe jer doslovno mislim da ću umirat od straha ali zbilja bih željela još jedno dijete. da moj filip nebude sam....

  41. #191
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa iskreno, ja sam odustala od tog privatnika, bio je stvarno super dok nije imao brdo pacijentica, a onda je prosirio posao, sad jos ima i kliniku za IVF, zaraduje puno, jos je i cijene digao...tako da, zadnji put kad sam bila kod njega pitala sam se za sta sam dala 400 kn...Sad sve radi onako ko na traci, osjecam da uopce vise nije onako strpljiv, prije mi je doslovno crtao na komad papira jajnike, maternicu...sve detaljno da shvatim tocno o cemu prica. Ali sad je daleko od toga. Cak vise nije ni ljubazan... Nedavno je u Samobor dosla odlicna socijalna ginekologica i prezadovoljna sam s njom.

    Ja sam s nalazima isla kod svog ginekologa, barem ovaj zadnji put, za prosli nisam sigurna. Kod geneticarke sam isla u Vinogradsku, tako me Hafner uputio. Iskreno, ja nisam vidjela poantu toga...to je bio samo razgovor, ona je na komad papira napisala sazetak onog sto je bilo, otpusnog pisma i phd nalaza. Ustvari ni ne znam sta bi drugo trebala posto je kromosomski kod nas bilo sve ok.

  42. #192
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    E da, zaboravila sam dodat, nista neces vidjeti na phd nalazu, nece se tamo otkriti uzrok, tako da se tome ne nadas, oni samo napisu da su obradili plod te i te velicine, da su vidljive te i te malformacije i to je to, obicna obdukcija.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    kod nas se sigurno radi o kromosomskoj grešci, tako mi je većina gore i rekla... mene samo brine je li to nasljedno i može li mi se opet dogoditi, to bih zbilja voljela da mi netko objasni. a što se tog genetičara na rebru tiče i ja sam čula da je to samo razgovor iz kojeg se baš ne može puno toga saznati.

    mojoj bebi ne rade samo phd nego i kariogram, možda saznam nešto više i detaljnije....

    čega sam se jučer sve nagledala...prestrašno... što spontanih pobačaja, što namjernih... ja sam bila najdulje trudna valjda sam zato i jedina dobila opću anest.

  44. #194
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ne moras mi nista pricat, ja sam danima lezala na patologiji, sa zenama koje cuvaju trudnocu, koje mjesecima ne smiju nikud osim do wc-a, bilo je tu i tuznih prica ali sjecam se i jedne zene koja je dobila trudove a bile smo same u sobi, skupa ih prodisavale i nakraju je rodila na moj rodendan predivnu curicu
    A sjecam se i glavne sestre koja je usla u sobu u kojoj smo bile nas 4, ove 3 su sve cuvale trudnocu, bile su rizicne, i ona je donjela Prenatal, podjelila njima, mene pogledala i rekla "vama to ne treba!" Cak se i nasmijala Ja sam tad vec 2 dana imala trudove i doslo mi je da joj pljunem u lice.
    Skrenula sam s teme...

    Ako rade kariogram onda otidi geneticaru. Iako su i meni rekli da je vjerovatno kromosomski pa nije bilo...

  45. #195

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    znam da je i tim ženskicama na patologiji teško jer moraju ležat, ali ja osobno bih ležala u bolnici svih 9 mj ako treba samo da mi se više ne ponovi ova tragedija. Čovjek ne zna ništa dok ne okusi na vlastitoj koži, i svima se čini da su njihovi problemi veliki,najveći, sve dok te ovak nekaj ne slomi

    kako je izgledala ta glavna sestra na patologiji? užas ((((((( ja zbilja ne mogu reći, prema meni su svi bili jako obzirni i svi su mi govorili da znaju da mi je ovo najteže razdoblje u životu.

    a što je kod tebe koksy točno bilo.... ti si znala da je beba bolesna? isto kao i kod mene? u kojem tjednu si pobacila?

  46. #196
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ali ja osobno bih ležala u bolnici svih 9 mj ako treba samo da mi se više ne ponovi ova tragedija. Čovjek ne zna ništa dok ne okusi na vlastitoj koži, i svima se čini da su njihovi problemi veliki,najveći, sve dok te ovak nekaj ne slomi
    da to sam i ja rekla, ležala bih svih 9.mj .ako će mi to donijeti pozitivan ishod. ali opet ništa nije kako mi zamislimo.
    Iva drži nam se, sad se odmori, budi sa svojim sinčićem i bit će bolje.

  47. #197
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam otpusno pismo. I ja sam se mislila naručit kod dr.Hafnera jer mi je on zapravo i vodio cijelu proceduru oko pobačaja s tim da nemam s njim nikakvu vezu, nosio je moju dijagnozu na etičko povjerenstvo i svi su znali da idem preko njega, čovjek je zbilja divan. da nije bilo njega ja bi se vjerojatno još povlačila po bolnici po raznim pretragama. Moram se telefonski naručit pa dobijem termin ili kako? i uputnicu od svog ginića?

    a što kad dođu nalazi s citogenetike, kud idem s njima, genetičaru na razgovor ili giniću? tu su me malo zbunili...

    a kod kojeg si ginića vodila trudnoću, tog privatnog,daj mi napiši u privat.poruci ak nećeš ovak.... za sljedeću trudnoću od prvog dana želim stručnjake oko sebe jer doslovno mislim da ću umirat od straha ali zbilja bih željela još jedno dijete. da moj filip nebude sam....

    super da je sve dobro prošlo, samo naprijed u nove pobjede,
    Koliko se ja sjećam Hafner pon ima ambulantu, sri je na patologiji-uzv, a utorkom privatno u Poliklinici Supernova u Savskoj, sretno! kod njega sam vodila obje trudnoće

  48. #198
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva nemoj se odmah bojati da se radi o kromosomskoj grsci. a i ako slucajno ti ili tm budete nosioci nekog gena, ima za sve rjesenja. mm je isto nosioc gena , i nama su rekli da cemo tesko (ali moguce ) dobiti bebu, i eno sad, moj mis spava kraj svog tate. i jos za ne falit, Ivan upoce nema taj kromosom.. a kao rekli su nam dace ga imati 100% kao da je to najsljedno bla-bla-.bla... ko zna sta nam vec nisu napricali. uglavnom,po doktorima ja nikad ne bi iznila trudnocu do kraja. al eto, ja jesam. zato, draga samo hrabro. lipo odradite sve moguce pretrage, da znas sta i kako .

  49. #199
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Iva, draga znam da je sad u glavi kaos i da tražiš odgovore na pitanje zašto, kako, što dalje? ne bi htjela da ovaj moj post te rastuži ali ponekad odgovore na pitanja ne dobijemo, koliko god tražili! nažalost ni doktori ne znaju uvijek sve. ja sam nekako iz svog iskustva naučila (a vjerujem i puno cura ovdje) da jedino u koga se mogu pouzdati sam ja sama!
    evo ukratko, ja sam isto bila na Sv.Duhu sa prvom bebicom. kod nas se hydrops pojavio oko 30.tj. u 35.tj sam carskim rezom rodila curicu koja je umrla 9h poslije poroda. kad sam odlazila rekli su mi da je taj oblik hydropsa jako rijedak i da šansa da se ponovi je nikakva. sve će drugi puta biti super! kad sam ostala drugi puta trudna, slali su me kod svih najboljih stručnjaka, radili sve što je bilo moguće i svejedno se opet pojavio u 25.tj. nakon toga mi je svaki doktor rekao da ne zna što se događa kod mene i da više ni ne pokušavam imati djece (dok nisam srela jednog predivnog doktora koji je jedini vjerovao). međutim ipak smo se odlučili na treću bebicu, za koju su mi na Petrovoj otvoreno rekli da je moja trudnoća kao novčić koji smo bacili pa sad čekamo kako će pasti. niti jedna pretraga nije napravljena, niti jedan nisam mirovala, dapače putovala sam, šetala se svaki dan sa svojim pesekom, i evo moja najslađa curica spava u krevetu sa svojim tatom, vesela, nasmijana, savršena!

    poanta ove moje duge priče je, treba vjerovati u sebe! biti pozitivna, i pomiriti se s činjenicom da koji puta ni sva čuda današnje tehnologije ne mogu nam pomoći!

    ja sam sigurna da ćeš ti vrlo brzo opet vidjeti plusić na testu, i da će prekrasno i u miru proći svih 9 mjeseci!

    drži nam se!

  50. #200

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure evo da se malo javim... psihički sam bolje nego sam očekivala da ću biti, danas me ulovila neka energija i po cijeli dan čistim... muž me špota da pretjerujem i nek si legnem, al jednostavno ne mogu... po glavi mi se vrti samo neka akcija, kad će proljeće da mogu sa sinčićem vani kopat po cvijeću,igrati se,urediti terasu... baš sam pukla danas... o bebici jednostavno ne razmišljam, i stvarno kažem da je bolje da je sad tako završilo jer vidim da se mnogima hidrops javio i u 25. i 30.tjednu, to je zbilja tragedija još veća od moje kad znaš da ćeš roditi bebu koja neće preživjeti a proći ćeš sve porođajne muke...

    ove godine želim odmarati i o trudnoći neću razmišljati, imam 27 god i jedno dijete, nikud mi se ne žuri, nek se tijelo i duša oporave... iako, vidim da se mnogima hidrops ponovio i iskreno umirem od straha da se opet ne ponovi i meni tako nešto.

    i opet kažem, svaka čast dr.Hafneru koji se prema meni odnosio ko da smo ne znam kakav rod i zalagao se u bolnici za mene a zapravo sam mu nitko i ništa i vidio me svega jednom u životu. Svi doktori bi trebali biti ovakvi.

Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •