Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: noćni obroci

  1. #1
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno noćni obroci

    Danas smo bili na sistematskom i doktorica nam je rekla da bi trebali ukinut noćana hranjena jer maleni ima 2 mj i 7 kg ,dovoljno je velik i da mu nije potrebno noću jest svaka 3 sata,pa jel imate kakav savjet kako to postić?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U toj dobi ?
    Nikako.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne smiju se tako malome djetetu ukidati obroci, osim ako on tako ne traži.

    budi li se on svaka tri sata ili ga ti budiš?

  4. #4
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    E svasta...Pa ima tek 2 mjeseca! Vidjet ces kako bude veci da ce imati sve manji mjesecni prirast (najvise dobivaju ovako maleni). A pogotovo kad krene puzati i hodati. Nemoj ukidati podoje, nije svaki podoj hranjenje nego i mazenje. Evo moj je 10,5mj pa se bar 2 puta probudi a cesto i vise. I ne ocekujem da ce to skoro prestati...

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo bili na sistematskom i doktorica nam je rekla da bi trebali ukinut noćana hranjena jer maleni ima 2 mj i 7 kg ,dovoljno je velik i da mu nije potrebno noću jest svaka 3 sata,pa jel imate kakav savjet kako to postić?
    Da li dojiš ili ga hraniš na bocu?

    Ako je dojena beba, nema nikakve šanse, nikakve potrebe i nikakvog razloga da se ukidaju noćni podoji. I ne mogu zamisliti da bi to pedijatrica rekla za dojeno dijete.

    Ako ga hraniš na bočicu, onda je to druga stvar. Tada ti na kutiji hrane piše koliko obroka i koliku količinu beba mora popiti u 24 sata. Ako to popije od 6 ujutro, pa do negdje 22 sata, tada ne moraš davati mlijeko noću. Ako uspiješ u tome.
    Mislim da nikad nisam čula za bebu od 2 mjeseca koja može izdržati duže od 6 sati bez jela. No, možda ih i ima.

  6. #6
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Aha, nisam pazljivo pratila post, mislila sam da je negdje pisalo da je dojena beba

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nikad nisam čula za bebu od 2 mjeseca koja može izdržati duže od 6 sati bez jela. No, možda ih i ima.
    Kako nisi?
    Ja svoju i dan danas budim da jede po noci.


    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  8. #8
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nikad nisam čula za bebu od 2 mjeseca koja može izdržati duže od 6 sati bez jela. No, možda ih i ima.
    Ima,ima...moji su bili takvi.bas oko dva mjeseca su poceli spavati po noci 6 sati ,sa tri su skroz ukinuli nocno dojenje.spavali su po 7 sati u komadu,ranojutarnje cicanje oko 6 pa jos spavanje do 8.dobro su dobijali na kilazi pa sam uzivala u spavanju s njima bez brige

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    S2000, tvoja je izvan uobičajenog (iako mislim da bi ti voljela da nije takva), mrvica medena, glavno da se deblja, to redovno pratim

    Moji nisu bili takvi da bi mogli noću bez cice. Tek kad smo cici rekli pa-pa, spavali su po 10 sati bez hrane, no tada smo već i prvi rođendan imali iza nas. I s kim god pričam kažu da hrane noću. I obično su dva obrasca noćnog hranjenja u prvoj godini. Kasno večernje, oko ponoć-jedan pa ranojutarnje, oko 6-7. Ili spavanje od 22 do nekih 4, papanje, pa spavanje do 8-9. Šest sati mogu odspavati. Većina beba može. Trebali bi, jer je onda život tolikooo lakši.

    Naravno, u dobrim noćima, i kod dobrih spavača. One koji se bude x puta noću se ne može uklopiti u "razuman" raspored. Iako, razuman raspored prvih 6 mjeseci je popriličan SF. Za većinu nas.

  10. #10
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Kako postići?

    Nikako.
    Ako je beba spavalica sama će ga izbaciti.

    Mada meni ovo buđenje svako tri sata ne zvuči loše, pa ne bi puno čeprkala da ne bude gore.
    Moji su uglavnom lošije spavali od 4 mj do godine nego u prva tri mjeseca.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    izbacit će noćna hranjenja kad to njemu bude odgovaralo...

    joj ti pedijatri starog kova...a šta bi trebala radit kad se noću probudi i plače, a ima samo 2 mjeseca? uvalit lijepo cicu u usta i bok, ako je boca u pitanju samo pazi da je razmak min 3 sata.

    ima velikih beba, ima malih beba...sve su one različite... s koliko je rođen?

  12. #12
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Doktorica smatra da je velik za svoju dob i da mu ne treba po noći svaka 3 sata jest on je i rođen velik sa 4600, sa mjesec dana ima je 5600 a sad ravno 7 kg!hranim ga na bočicu izdajam se tako da po danu jede moje mlijeko a po noći ta 3 obroka ( oko 23:30,2:30 i oko 5:30-6) je ad mlijeko jer nemam dovoljno jer on uvijek pojede 125 ml a nekad i 150. nekad po danu kad traži još ili ako hoće nakon 2 sata jest dam mu kamilicu da ga umirim al to traje 10-tak min mali traži konkretno i sam se budi netreba mi budilica točan je u minutu!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ma sve ti je to dobro...1400 grama je dobio u mjesec dana...

    ako je ikako moguće pokušaj polako ukidati taj AD i mjenjati ga s dojenjem jer je očito da mu ne treba za glad već više voli sisati zbog utjehe i bliskosti...no to svakako ne znači da trebaš u potpunosti ukinuti noćna hranjenja-dapače bebač od 2 mjeseca je svakako premali za ukidanje noćnih obroka (moje mišljenje)

    savjetnice ti mogu dati najbolje savjete kako to učiniti, pa zovni sos

  14. #14
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    željkice a zašto se izdajaš?

  15. #15
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    jarčica piše da je njeno dijete hranjeno isključivo na bocu pa se ne budi zbog utjehe i bliskosti

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica smatra da je velik za svoju dob i da mu ne treba po noći svaka 3 sata jest on je i rođen velik sa 4600, sa mjesec dana ima je 5600 a sad ravno 7 kg!hranim ga na bočicu izdajam se tako da po danu jede moje mlijeko a po noći ta 3 obroka ( oko 23:30,2:30 i oko 5:30-6) je ad mlijeko jer nemam dovoljno jer on uvijek pojede 125 ml a nekad i 150. nekad po danu kad traži još ili ako hoće nakon 2 sata jest dam mu kamilicu da ga umirim al to traje 10-tak min mali traži konkretno i sam se budi netreba mi budilica točan je u minutu!
    željkice, svašta si ti nama ovdje napisala...

    dakle, doktorica bi da smanjiš obroke jer previše dobiva
    ako previše dobiva, ne treba mu dohrana i pretpostavljam da je tvoje mlijeko dovoljno

    koji su to pokazatelji da si pomislila kako tvoje mlijeko nije dovoljno?
    zašto misliš da nije?

    koji je razlog da daješ kamilicu?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda da u noći probaš staviti ga na cicu?

  18. #18
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    pa nije to tako strašno - on je u dva mjeseca dobio isto koliko i moj... samo što je rođen veći... to su gluposti - on fino slijedi svoju krivulju i ne kužim zašto bi djetetu uskratila hranu... bezveze...
    ionako će sad počet dobivat manje...
    možda je žena mislila da ukineš AD po noći? da ga prebaciš samo na dojenje?
    ovo mi nema smisla...

  19. #19
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I moj je sa dva mjeseca imao točno 7 kg i 50 grama. Jeo je non stop i to baš jeo, nikad se nije mazio na cici. Sad, s tri godine, imamo problema s jedenjem i da nije toliko natukao kao beba imali bi problema i s kilama..a nemamo, baš zato..tak da pusti ga da doji koliko hoće, nikad ne znaš kak će kasnije biti

  20. #20
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    željkice, svašta si ti nama ovdje napisala...

    dakle, doktorica bi da smanjiš obroke jer previše dobiva
    ako previše dobiva, ne treba mu dohrana i pretpostavljam da je tvoje mlijeko dovoljno

    koji su to pokazatelji da si pomislila kako tvoje mlijeko nije dovoljno?
    zašto misliš da nije?

    koji je razlog da daješ kamilicu?
    Ubacujem mu ad mlijeko jer nemam dovoljno svoga svaki obrok pojede 125 ml a nekad traži još,ne mislim da moje mlijeko nije dovoljno nego ga nemam za njegove potrebe jer zna jest i nakon dva sata.
    a izdajam se zato šta nam je dojenje trajalo po 2 sata,stavim ga na sebe jede 20 min i zaspe ko top spustim ga u krevetića i nakon 10 min plače i tako po cijeli dan, i tad u 10 dana nije dobio ništa na kilaži i stolica mu je bila zelena pa mi je patronažna savjetovala da mu ubacim malo ad i tako sam se krenula izdajat.
    Mislim da mu neću ukidat noćne obroke jer niti znam kako niti mi to ima smisla evo noćas je u ponoć ipo pojeo 100 ml al je zato u 3 i 30 pojeo 140 da nadoknadi i kako da mu nedam jest kad je gladan!?

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ubacujem mu ad mlijeko jer nemam dovoljno svoga svaki obrok pojede 125 ml a nekad traži još,ne mislim da moje mlijeko nije dovoljno nego ga nemam za njegove potrebe jer zna jest i nakon dva sata.
    a izdajam se zato šta nam je dojenje trajalo po 2 sata,stavim ga na sebe jede 20 min i zaspe ko top spustim ga u krevetića i nakon 10 min plače i tako po cijeli dan, i tad u 10 dana nije dobio ništa na kilaži i stolica mu je bila zelena pa mi je patronažna savjetovala da mu ubacim malo ad i tako sam se krenula izdajat.
    Mislim da mu neću ukidat noćne obroke jer niti znam kako niti mi to ima smisla evo noćas je u ponoć ipo pojeo 100 ml al je zato u 3 i 30 pojeo 140 da nadoknadi i kako da mu nedam jest kad je gladan!?
    opet moram pitati: zašto misliš da nemaš dovoljno za njegove potrebe?
    zbog zelene stolice?
    i djeca koja dobivaju po 2000 g mjesečno, vrlo često imaju zelenu stolicu.
    stolica može biti zelena zbog majčine prehrane, zbog zadržavanja u crijevima (oksidacija), zbog puno prednjega plijeka...
    to što je tražio jesti svakih 10 minuta... to je najnormalnije.
    dijete je puno mjeseci živjelo u tvome tijelu i normalno je da mu to nedostaje, sad kad je izašao
    traži tvoju blizinu, a dojenje i mlijeko mu stvaraju ugodu.

    bi li ti izbacila ad, pa da probamo?

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a da mu ne bi ništa nedostajalo samo na tvome mlijeku, pokazatelj je 7 kg kod djeteta od 7 kg.
    moji su toliko imali sa 10/11 mjeseci

  23. #23
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    nema više zelenu stolicu imao je kad je bio gladan, nemam toliko mlijeka koliko on može pojest ne proizvedem toliko.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    željkice, proizvodnja se temelji isključivo na omjeru ponude i potražnje; što više jede, to se više stvara.
    pa čak i ako se tebi čini da nemaš dovoljno.
    ja neću navaljivati, ali s obzirom na prirast, ja sam 99% sigurna da kod vas ima realnih šansi da se vratite na isključivo dojenje.
    odluke je na tebi.


    i, nisi mi odgovorila, zašto daješ kamilicu?
    to je isto patronažna savjetovala?

  25. #25
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    mogu probat tad je bio jako lijen pa neznam baš da ni sad neće bit , a kamilicu sam mu davala čisto da malo pije ili ako nakon 2 sata tražioi jest da ga zavaram.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    jarčica piše da je njeno dijete hranjeno isključivo na bocu pa se ne budi zbog utjehe i bliskosti
    ispričavam se na off, ali moram razbit ovu zabludu za sve one koji budu imali sličan problem pa budu čitali ovaj topic

    sve bebe trebaju utjehu i bliskost koju prvih par mjeseci (a i dosta kasnije) dobivaju isključivo sisanjem-sad jel to sisanje sise, bočice, dude ili prsta-to je nebitno za ovu činjenicu

    zato se i preporučuje da razmak kod AD bude 3-4 sata

    željkica-izbaci kamilicu-nosaj ga, skačkaj na pilates lopti...doji ga, proizvodi bijele šumove (napa, fen)
    Posljednje uređivanje od jarčica : 16.02.2014. at 12:15

  27. #27
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    željkice, vi ste nažalost još jedan primjer gdje je patronažna krivim savjetima zeznula isključivo dojenje. tako bi bilo i kod nas da se tijekom trudnoće nisam načitala tema o dojenju na forumu i portalu i prostudirala Mliječnu stazu. patronažna nam je davala skroz krive savjete - da je potrebna nadohrana, da ne smije biti na cici svakih pola sata itd.
    to što beba visi na tebi 0-24 u početku je sasvim normalno i nije pokazatelj nedovoljne proizvodnje. neke od nas nažalost imaju slabiju produkciju u početku i pošteno se namučimo da bi je povećale, ali sve se to da srediti bez AD i cijeli se sustav ponude i potražnje vrlo brzo uravnoteži ako se bebi dopusti da cica kad ona to traži (pa makar i svakih 10 min).
    kamilica, voda i bilo koja druga tekućina bebi mogu samo škoditi jer neutraliziraju pozitivne učinke majčinog mlijeka na crijevnu floru. nema potrebe da mu išta daješ do 6 mjeseci kad se započinje s dohranom.
    savjetujem ti da nazoveš SOS i konzultiraš se sa savjetnicama za dojenje - dobro ti Apricot kaže da imate finu šansu vratiti se na isključivo dojenje. baš mi je žao što vas je patronažna krivo usmjerila - očito je da bebač i više nego dovoljno dobiva i da ste mogli dojiti bez većih problema.

  28. #28
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Kao sto apri kaze, na tebi je odluka hocete li se prebaciti na iskljucivo dojenje ili ne. Ako se odlucis, javi se ovdje da se dogovoris sa savjetnicama kako.

    Ovo pisem i zbog drugih mama koje citaju tvoju temu

    Ti, ni ja, ni itko ne mozemo tocno znati koliko mlijeka proizvodimo. Izdojena kolicina nije pravi pokazatelj jer dijete drugacijim nacinom sisanja, ali i osjecajima koje u nama pobudjuje, jednostavno izvuce vise.

    Vidim da te muci sto bi maleni nakon 2 sata opet jeo. To je normalno, mnogi traze i cesce. Majcino mlijeko je probavljivije od AD-a i djeca prije ogladne. Mozda se tako piroda pobrinula da dovoljno cesto dodirujemo dijete jer je dodir potreba, kao i hrana. Tako da je moguce da to sto ti se budio nakon 10 min spavanja u kreveticu, ne znaci da je bio gladan, nego mu je nedostajao tvoj dodir, miris.Nemoj se bojati nositi ga, dozvoliti mu da spava pokraj tebe, na tebi u nekoj nosiljc, npr

    Davanjem kamilice zavaravas svih, dijete kojem se zeludac napuni tekucinom od koje nema koristi, i svoje tijelo koje ne proizvodi mlijeka koliko djetetu treba. Jer, proizvodi se koliko se trosi

    Dakle, odluka je na tebi. Dok odlucujes, preporucam tekstove s portala http://www.roda.hr/article/category/zapocnite-ispravno.

  29. #29
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    željkice, vi ste nažalost još jedan primjer gdje je patronažna krivim savjetima zeznula isključivo dojenje.
    Potpis, tako je i nama patronažna savjetovala AD zbog zelene stolice kad je imao pet tjedana (jer je navodno gladan ), a dijete isključivo na prsima prvi mjesec dobilo 1400 grama. Isto savjetujem SOS telefon.

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda se tako piroda pobrinula da dovoljno cesto dodirujemo dijete jer je dodir potreba, kao i hrana.
    ovo si prekrasno napisala

  31. #31
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    [QUOTE=jarčica;2573828]ispričavam se na off, ali moram razbit ovu zabludu za sve one koji budu imali sličan problem pa budu čitali ovaj topic

    sve bebe trebaju utjehu i bliskost koju prvih par mjeseci (a i dosta kasnije) dobivaju isključivo sisanjem-sad jel to sisanje sise, bočice, dude ili prsta-to je nebitno za ovu činjenicu

    Znaš šta zbunjuje malo ovo jer kako jedna duda ili boca mogu djetetu pružiti bliskost pogotvo ako mama pritom ne drži još dijete na sebi nego mu gurne dudu u usta i okrene se na drugu stranu, to mi nije nikako isto kao sisanje sise...za utjehu može poslužiti ali za razvoj bliskosti baš se i ne bih složila, sisa je tu ipak nezamjenjiva
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 16.02.2014. at 13:02

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Postoji potreba za sisanjem i potreba za bliskosti.
    kad dijete doji zadovoljava obje u isti trenutak, kad dobije bocicu u narucju takoder,
    ako dobije dudu -varalicu i lezi kraj majke takoder zadovoljava potrebu.
    samo je pitanje da li uz te potrebe jos gladno ili zedno.
    ako doji , samim stavljanjem na dojku dobiva zadovoljenje svih potreba. Ako ne doji , majka mora pogadati koje su potrebe u pitanju , i tako reagirati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    [QUOTE=Mali Mimi;2573840]
    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    ispričavam se na off, ali moram razbit ovu zabludu za sve one koji budu imali sličan problem pa budu čitali ovaj topic

    sve bebe trebaju utjehu i bliskost koju prvih par mjeseci (a i dosta kasnije) dobivaju isključivo sisanjem-sad jel to sisanje sise, bočice, dude ili prsta-to je nebitno za ovu činjenicu

    Znaš šta zbunjuje malo ovo jer kako jedna duda ili boca mogu djetetu pružiti bliskost pogotvo ako mama pritom ne drži još dijete na sebi nego mu gurne dudu u usta i okrene se na drugu stranu, to mi nije nikako isto kao sisanje sise...za utjehu može poslužiti ali za razvoj bliskosti baš se i ne bih složila, sisa je tu ipak nezamjenjiva
    e pa ja ne znam koja to majka uvali dudu u usta djetetu i okrene se (ako je to dijete prije toga plakalo). isto tako ne znam kako je uopće fizički moguće djetetu od 2 mjeseca dati jesti na bočicu bez dodira. ja samo želim demantirati tvoju izjavu kojom si rekla da mali od željkice jede na bočicu i da je zbog toga automatski nemoguće da se budi po noći zbog potrebe samo za sisanjem i bliskošću.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    i dojena i nedojena djeca trebaju dodir i bliskost.

    prednost dojenja (u tješilačkom smislu) je u tome što je majčino mlijeko uvijek sastavom prilagođeno trenutnoj potrebi djeteta za razliku od bočice i AD

  35. #35
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Željkice, mojem djetetu su jos u rodilistu sestre dale nadimak "neukrotivi" . Toliko cesto je cicao da je bio poznat haha. Ja nisam 3 dana i noci nakon poroda spavala, stalno sam ga imala na cici. Kad sam dosla doma, ista stvar s time da su mi cice postale mekane a on nervozan. Patronazna mi je savjetovala ad ( ne znam koja im je to fora ) ali ja sam vjerovala u mokre pelene i savrsenost majke prirode u svom tijelu. Na kraju je moje " gladno dijete" dobilo u mjesec dana vise od kilu i pol, samo na mom mlijeku cice mi nikad nisu tvrde, nisu ni puno narasle i ne mogu izdojiti vise od 30ml, a maleni je sretan, zadovoljan i debeo!

    Molim te vjeruj u sebe i napravi najbolju mogucu stvar za svoje dijete daj mu neka cica koljo hoce i navuce si mlijeka

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    i dojena i nedojena djeca trebaju dodir i bliskost.

    prednost dojenja (u tješilačkom smislu) je u tome što je majčino mlijeko uvijek sastavom prilagođeno trenutnoj potrebi djeteta za razliku od bočice i AD
    pa naravo da i jedna i druga djeca trebaju dodir i bliskost a po ovom što tvrdiš razlika u boci i dojenju je samo u nutitivnom smislu? Oprosti ali meni to i dalje ne stoji ili ove sve što čitam tu po Rodi jednostavno nije istina npr. da je dojenja puno više samo od hrane i da se razvija posebna veza između majke i djeteta

  37. #37
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica smatra da je velik za svoju dob i da mu ne treba po noći svaka 3 sata jest on je i rođen velik sa 4600, sa mjesec dana ima je 5600 a sad ravno 7 kg!hranim ga na bočicu izdajam se tako da po danu jede moje mlijeko a po noći ta 3 obroka ( oko 23:30,2:30 i oko 5:30-6) je ad mlijeko jer nemam dovoljno jer on uvijek pojede 125 ml a nekad i 150. nekad po danu kad traži još ili ako hoće nakon 2 sata jest dam mu kamilicu da ga umirim al to traje 10-tak min mali traži konkretno i sam se budi netreba mi budilica točan je u minutu!
    Željkice,moja cura je isto rođena velika 4450g i s 2,5mj je imala 7100g pa mi dok. nije rekla da ukinem noćna hranjenja nego da se prebacim na isključivo dojenje ( ali polako) Na početku je hranjena kao i tvoj s tim da smo mi sad na isljučivom dojenju i ona ima potrebu papati svaka 3 sata po noći, a ja za čudo imam mlijeka na izvoz po noći. Probaj mu umjesto AD ponuditi svoju dojku da si makar malo posisa, ako možeš naravno, ne treba njima po noći puno mlijeka. Za čas će ti se povećati proizvodnja i za noćna hranjenja. Kod nas je išlo ovako: prvi mjesec i pol je dobila 1700g s kombiniranom prehranom, drugi mjesec 1000g s 90% mog mlijeka, a sad ću tek vidjeti. S tim da se mi nismo baš držali uputa proizvođača (količinski), posebno ne kad se dobro najede mlijeka, uvijek smo joj ponudili manje AD i ispostavilo se da joj je sasvim dovoljno.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    pa naravo da i jedna i druga djeca trebaju dodir i bliskost a po ovom što tvrdiš razlika u boci i dojenju je samo u nutitivnom smislu? Oprosti ali meni to i dalje ne stoji ili ove sve što čitam tu po Rodi jednostavno nije istina npr. da je dojenja puno više samo od hrane i da se razvija posebna veza između majke i djeteta
    MM draga ajde malo bolje pročitaj što sam napisala i to ne samo ja već i moderatorice. Hoćeš reći da su sve majke koje se izdajaju loše i da su im djeca uskraćena za nježnost i brigu?

  39. #39
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    ne proizvedem toliko.
    Željkica, nemoj misliti ako su ti grudi manje ili vise nisu onako nabrekle kao na pocetku da nemas mlijeka. Meni je nekad tako sve mlohavo i ispuhano a mali si bome navuce mlijeka koliko zeli. A mene da pitas rekla bi da su prazne

  40. #40
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    MM draga ajde malo bolje pročitaj što sam napisala i to ne samo ja već i moderatorice. Hoćeš reći da su sve majke koje se izdajaju loše i da su im djeca uskraćena za nježnost i brigu?
    Ne, to nisam ni rekla ali se ne mora automatski uz hranjenje na bocu pružati i nježnost i briga znam puno majki koje daju recimo djetetu bocu tako što ga legnu u kinderbet i ne drže ga ne sebi ni blizu sebe isto tako i kad mu daju dudu varalicu, što ne znači da te iste majke ne pružaju djetetu bliskost na neke druge načine i u nekim drugim trenucima ali prilikom hranjenja ne bih baš rekla. Ne govorim da na taj način rade svi ali ima ih vjerovala ili ne

  41. #41
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ajde, nećemo o tome sada razglabati

    majke se dijele na one koje pružaju djeci najviše što mogu i one koje to ne čine
    neovisno o načinu hranjenja

  42. #42
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Sto se tice produkcije: izdajanje nije nikakav pokazatelj... Ja u 2 godine dojenja nisam nikad uspjela izdojiti vise od 20 ml iz obje dojeke zajedno. Maleni je rodjem s 4 kg i za 36 dana dobio 2,1 kg iskljucivo na mom mlijeku. Prva dva-tri mjeseca je dojio svakih 20-tak min po danu cini mi se, po noci je znao sastaviti i 3-4 sata. Zbog toga sto je spavao po desetak min i stalno trazio da doji svi su govorili da je glada... Ne znam zasto uvijek zakljucak da je beba gladna...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    željkice, djelomično sam bila u tvojim cipelama.
    dojenje je na početku bilo non-stop, jede sat-dva, nakon 10 min plače. sa stolicom nije bilo problema, jer sam ga ja već 5.dan njegova života dana šusnula na AD, isto tako za nadopunu, jer je toliko plakao da sam mislila da je gladan. borila sam se sa dojenjem (krivi prihvat, bole bradavice, imala sam krasne kraste, mali pije krvavo mlijeko itd) pa nakon cca mjesec dana demotivirano ukinula skroz dojenje. mali je tad jeo moje izdojeno mlijeko i AD.

    na početku je bilo omjer AD:izdojeno 70:30, smanjivala sam postupno AD kako sam povećavala količinu izdojenog.
    ako nemaš dovoljno izdojenog (a želiš imati), češće i duže izdajaj. morat ćeš biti malo "nemilosrdna" prema cicama da se poveća produkcija. kako izdajaš, možda da promijeniš tehniku? sa 2ipo mjeseca mali je pio isključivo moje izdojeno mlijeko. ne možeš vjerovati,ali pred jutro bih izdojila skoro 3 dcl mlijeka!

    sa 3ipo mj sam ga uspjela vratiti na dojenje. bilo je naporno, ali uspjeli smo. ključno je bilo da je on ipak ojačao pa je kraće i efikasnije cicao (ali znalo je i tad trajati po pola sata). i ja sam si nabavila knjige pa dok je on cicao, ja sam uživala u beletristici. (to kažem jer je ključno biti smirena i opuštena).
    hoću reći, sve dok imaš svog mlijeka, ništa te ne košta s vremena na vrijeme probati, možda upali!

    znači, MOŽEŠ SVE ŠTO HOĆEŠ!


    neovisno o cijeloj priči, dok je moj mali pio AD, on je isto htio nekad i svako sat vremena. pa bih ja majmunirala - sad 100ml, sad 10, sad 20 itd.
    isto me to mučilo, jer je on pio i više i češće nego što po tablici odgovara njegovoj dobi (mislim da je sa mj. dana pio kao da ima 2) pa sam kontaktirala proizvođača direktno u njemačku.
    odgovor - tablica je prosjek, nekim bebama treba više, nekima manje, što isto ovisi o početnoj kilaži. drugo, po njima se one PRE formule mogu koristiti i češće od 3 sata razmaka, tj. onoliko često koliko beba traži, slično podojima.
    ovo sve navodim sa zadrškom, samo prenosim ono što su meni rekli, pod pretpostavkom da su stručni i imaju dostatna znanja o svojim proizvodima.naravno da ne vrijedi za sve proizvode i u svim uvjetima, ali probaj i ti svoje proizvođače kontaktirati.

    isto, razmisli o povratku na dojenje. na kraju, uz pomoć savjetnice Busy Bee i malo dojilja iz moje okoline, u roku manjem od 30 dana dobila sam pravog Siska, i njegova ljubavna priča sa mojim cicama traje evo preko godine dana, bez izglednog kraja haha.
    meni je to bio preporod - ne nosiš bočice, spremnike, izdajalice, sterilizatore i sva ostala čuda koja pomažu izdajanje i hranjenje AD-om.

  44. #44
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    MOj je stvarno bio gladan jer je imao zelenu stolicu i u 10 dana nije dobio ništa na kilaži zato smo ubacili AD,jučer sam ga stavili na prsa namučili smo se oboje!

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zelena stolica nije pokazatelj gladi (moj sin je imao kivi zelene stolice i dobivao 1850 g mjesečni, isključivo na mome mlijeku)

    ali, ok
    ti vidiš dijete i pretpostavljam da znaš procijeniti

    samo nemoj davati kamilicu
    ako si davala, uopće nije čudno da nije dobivao na težini
    kamilica zauzme volumen želuca i onda ne stane hrana koja ima kalorijsku vrijednost
    a i sama kažeš da si kamilicom produžavala vrijeme između obroka
    to nije dobro

  46. #46
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    kamilicu sam mu davala prije par dana al kako ste mi tu savjetovale da ne dajem izbacila sam je. a zelenu stolicu i nedobivanje na težini imao je kad smo došli kući iz rodilišta kad je bio samo na mom mlijeku tad je bio gladan kad smo mu uveli bočicu i 1-2 obroka ad počeo je dobivat na kilaži.

  47. #47
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    željkice, ima nas puno kojima bebe u startu nisu dobivale na kilaži, ali smo dobile prave savjete i dojenje je na kraju bilo uspješno. tu te zeznula patronažna s krivim uputama.
    a, kao i što vidiš, ima ih i kojima su bebe imale zelenu stolicu i dobile po 2 kg u mjesec dana.

    ako želiš pokušati vratiti se na isključivo dojenje, nazovi SOS.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Moj je gubio na pocetku na kilazi,dobio je prvih mjesec dana 600 g..vecina mi je savjetovala AD,ali sam bila uporna i samo sam ga i iskljucivo dojila..
    Vrijedi se potruditi oko dojenja itekako!

  49. #49
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    da javim da je zadnje tri noći moj bebač sam izbacio jedan obrok,jede oko 20 sati navečer i onda tek oko 1-2 prvu noč kad se to dogodilo šok sam doživila baš me pripa kad sam čula mljackanje odnosno da jede ruke mislila sam da je oko 23 sata kad ono 2 ujutro!eto kad ja nisam htjela poslušat dr on je sam a tko zna možda je to samo bilo slučajno,vidjet ćemo noćas.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i kaj je tad dobil?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •