Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 189

Tema: Dr. Hafner

  1. #51
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    ja sam u dilemi da li da napisem svoju pricu s poroda, mislim da mi stvari jos trebaju sjesti na mjesto, odnosno da ih trebam posloziti u glavi da bih mogla s odmakom i relativno objektivno napisati kako su stvari tekle...
    ajde elie bilo bi dobro.
    "odspavaj",kak se kaže pa podijeli s nama svoje iskustvo.

    meni je dr.h jako drag. moj porod je bio induciran i tada sam imala veliko povjerenje u njega.
    međutim danas se ponakad ipak pitam dal je moglo biti drugačije

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    elie, ja bih ti rekla da ne cekas dugo. napisi cim budes mogla sjesti.

    ja sam sa svojim pricama predugo cekala, i nikad ih nisam napisala. da jesam, mozda bih to bolje podnijela, ovako to jos uvijek nisam rascistila

    a ako vrijeme prodje nakon napisane price, pa ti nesto sjedne drukcije, ili vidis da se tvoj stav promijenio, nema veze, ili dodaj, ili dodaj u svojoj glavi, to je jedino bitno

  3. #53
    Trinny

    Početno

    Po meni je sve individualno i do trenutka kako im naletis i kako si sjednete.ja sam zadnjih mjesec dana provela na patologiji kod njih i moji dojmovi su.Matijevic prva dva pregleda jako simpatican,na trecem kaos,on jako nervozan i zuri se ja urlam od bola a on vristi na mene.Rezultiralo je tako da sam se na pola puta doma morala vratiti u bolnicu jer sam skuzila da krvarim,kasnije se ispostavilo da mi je na pregledu ispao sluzavi cep i tako sam ostala gore.Kod Hafnera sam bila na par pregleda i cinio mi se ok mada nije bas uvijek bio raspolozen za previse objasnjavanja.I za kraj Habek jer kod njega sam obozavala preglede jer je sve objasnjavao i bio uvijek dobro raspolozen i s malom dozom humora i velikom ljudskosti.Kako sam isla na inducirani trebala sam ici kod Matijevica koji je odma rekao carski pa sam poslije zicala Habeka jel mogu kod njega i da bi ja htjela probati vaginalno,pa smo razgovarali o prvom porodu,mjerili zdjelicu i neznam sta i pristao je ali pod uvjetom ako za vrijeme poroda on kaze carski bez pitanja idemo.Jos sam mu i napomenula da je prvi porod bilo problema sa izlazenjem posteljice i da su me jako izmucili s tim na sto mi je on rekao da ne brinem.Porod mi je bio ko filmski,muz mi je bio cijelo vrijeme,Habek mi je dao dva puta po flasicu Jane (sto sam mu neizmjerno zahvalna) mada sam se vec nakon prve u trudovima pomokrila po stolu,imala sam babicu (ne znam kako se zove,jedino da je starija i da bi ju svakom pozeljela) koja me je masirala i vodila kroz izgon tako da nisam ni rezana ni pukla ni nista.Nakon poroda ja i muz smo se pomazili s bebom koju su onda odnijeli i poceli me gnjeciti jer posteljice nije bilo...pozvala sam Habeka,uspavao me i naprevio kiretazu za sto sam mu opet beskrajno zahvalna jer je stvarno covjek od rijeci.Dva sata poslije poroda sam slavljenicki prosetala do aparata za kavu.I za kraj moram se zahvaliti dr.Stanojevicu na beskrajnoj podrsci i velikoj pomoci da bebu od prvog dana mogu dojiti u intenzivnoj i za pomoc da dobiva moje izdojeno mljeko preko noci.Eto toliko o mom iskustvu sa SD.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    81

    Početno

    Hafner mi je bio ok, njegovi pregledi su mi bili najmanje neugodni, malo smo se posvađali, odnosno nismo složili, jer je on htio indukciju( nakon prvog poroda koji je bio carski), na kraju smo se dogovorili da čekamo...nakon mog uspješnog VBAC-a došao me dva puta posjetiti u rodilištu, i da opet ostanem trudna svoju trudnoću bih vodila kod njega. Što se tiće Matijevića, smatram ga odličnim doktorom, ali između nas je vladala obostrana antipatija i prvi put( prije 6 god), i drugi put. Nije čovjek kriv, ali jednostavno mi nije :? , a stvarno ga smatram izvrsnim stručnjakom. I dojmio me se doktor Habek, vrlo pristupačan. I eto, uvijek bih ponovo izabrala SD i Hafnera. :D

  5. #55
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    čitajući ovih zadnjih par postova čovjek bi zaključio kako Hafner voli indukciju, moje iskustvo je ipak totalno drugačije
    nakon što sam 9 danna prenjela, Hafner me ostavio u bolnici i cijeli dan sam provela u predrađaoni i ništa, nakoliko me puta tokom dana pregledao i niti jednom rječju nije spomenuo indukciju (nisam imala onaj osjećaj tipa ko na traci iako sam tamo cijeli dan bespotrebno zauzimalla krevet) i još me navećer poslao u "normalnu"sobu da se odmorim i naspavam
    sutra je sve krenulo samo od sebe, na žalost njega nije bilo, bila je neka doktorica koja je gledala preko babičinih leđa, babica i ja smo odradile cijeli posao

  6. #56

    Početno

    Da li dr. Hafner radi i privatno ili je isključivo na SD?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    NOVI ZGB
    Postovi
    67

    Početno

    Ovako!!!


    Ležala sam na DUh 8 tjedana prije poroda! Beba prevelika za mene malu- dakle disproporcija, višak plodne vode i par godina prije operacija maternice. Kada sam prilikom jedne vizite pred dr. Hafnerom izjavila da bih radije na Carski rez (logično, zbog operacije na maternici - bojala sam se da mi ne pukne maternica, a i zbog viška plodne vode) - dragi dr. Hafner me pitao da kaj bi ja "Šalate i paradajza" Bio je toliko jako bezobrazan prema curama, a i prema meni, a iopće je poznata činjenica da je isti taj dotičan "uvaženi" dr. Hafner ljubazan isključivo zbog poznanstava ili ako si mu na platnoj listi. Prema tome! A o njegovoj stručnosti ili nestručnosti baš i ne znam puno moram priznati, ali i ovo mi je dovoljno da znam, da materijalist baš i ne može biti dovoljno dobra osoba za intiman doživljaj kao što je porod nove osobe koliko god stručan bio... Koda mu fali duše!

  8. #58
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    piky, zao mi je sto imas takva iskustva

    imalla sam potrebu reći da nisam platila ni kune, niti sam ga ikada prije vidjela a kamoli poznavala
    izmedju ostalog radio mi je a.c i posto nalazi nisu bili jednoznacni pristupio mi je kao najbolji prijatelj, suosjećajan i susretljiv, takoreći me je i MM za ruku vodao kroz bolnicu na razgovor sa genetičarem, objašnjavao kao d asam student i na svakom uzv bio jednostavno predivan, kada je njegova smjena završavala ja sam trebala ići u rađaonu, svojem je kolegi u par rečenica ispričao moj slučaj bolje nego što bi ja to samam i uz doviđenja mi rekao u dobrim ste rukama

  9. #59
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Ja sam u ponedjeljak naručena kod Hafnera... Naručila sam se sama jer sam čula da je jedan od boljih doktora... Moja trudnoča je rizična od samog početka...podjeljena maternica, prije toga jedan spontani...nekoliko krvarenja za vrijeme trudnoče, beba malo zaostaje u razvoju (ali svejedno dobro napreduje), također sam bila 5 dana na SD i dobila dexametazon (nadam se da sam dobro napisala ime lijeka) za razvoj bebinih pluća. Također, beba je okrenuta na zadak i moj ginić kaže da nema mjesta da se okrene, te na ću trudnoću vjerojatno tavršiti carskim rezom... Baš me zanima mišljenje Dr. Hafnera....nadam se samo da ću ga uhvatiti kad će imati dobar dan.

  10. #60
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno Re: ...

    Citiraj anna24 prvotno napisa
    Ja sam u ponedjeljak naručena kod Hafnera... Naručila sam se sama jer sam čula da je jedan od boljih doktora... Moja trudnoča je rizična od samog početka...podjeljena maternica, prije toga jedan spontani...nekoliko krvarenja za vrijeme trudnoče, beba malo zaostaje u razvoju (ali svejedno dobro napreduje), također sam bila 5 dana na SD i dobila dexametazon (nadam se da sam dobro napisala ime lijeka) za razvoj bebinih pluća. Također, beba je okrenuta na zadak i moj ginić kaže da nema mjesta da se okrene, te na ću trudnoću vjerojatno tavršiti carskim rezom... Baš me zanima mišljenje Dr. Hafnera....nadam se samo da ću ga uhvatiti kad će imati dobar dan.
    sretno anna24, ne sumnjam da ćeš se javiti sa dobrim dojmovima!

  11. #61
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Bila...i oduševljena :D

    Doktor je fantastičan!! Pravo

    Nježan kod pregleda, sve želi objasniti, i otvoren za sva pitanja koja trudnica može postaviti...
    Jednostavno me psihički opustio i zahvaljujući njemu, nisam više toliko zabrinuta oko trudnoće i poroda.

    Iako me moj doktor pomalo uplašio pričom da mi beba vjerojatno neće imati mjesta da se razvija i da će mi biri potreban carski rez...)
    Nakon što sam to ispričala Dr. Hafneru, rekao je da imam jako vidovitog doktora i da ga zamolim da mu veli dobitke na sportskoj prognozi...
    Također mi je rekao da se moja trudnoća treba pratiti iz tjedna u tjedan i da je sad prerano davati bilokakve prognoze. Ako bude potrebno napraviti carski zbog nekih nepovoljnih razloga, to ćemo i učiniti, ali do tad ne mogu biti mirna..

  12. #62
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    anna24 uopće nisam sumnjala...
    isto tako sam ga i ja svaki put doživjela...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    meni je spičio drip, iako sam ga ja molila da bi još malo čekala prirodne trudove (koji su već počeli), on je rekao da je ctg u principu uredan, ali obzirom da mi je vodenjak pukao prije 7 sati, a voda je bila doslovno ko žabokrećina (zelena i gusta), da je bolje da malo požurimo :/ spominjao je i opciju carskog reza, tak da sam se ja malo prepala... možda nisam dovoljno inzistirala. teško je u tom trenutku biti pametan.

    inače je bio korektan, ne mogu reći da je bio arogantan ili bezobrazan, ali ni nešto pretjerano ljubazan. skužila sam da voli biti u centru pažnje, ali to je "odlika" mnogih doktora :/

    mrzim onu situaciju: vizita, ja glavni, 5 potrčka me sluša i zapisuje....i onda oni međusobno komentiraju ko da mene uopće nema. sad ćemo ovo, onda ono, pa ako neće ići....HALOOOOO, ja sam tu, a da pitate mene ili mi se bar obratite?!?

  14. #64
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    mrzim onu situaciju: vizita, ja glavni, 5 potrčka me sluša i zapisuje....i onda oni međusobno komentiraju ko da mene uopće nema. sad ćemo ovo, onda ono, pa ako neće ići....HALOOOOO, ja sam tu, a da pitate mene ili mi se bar obratite?!?
    A kad im se obratiš, blijedo te gledaju: tko je ova i što hoće od nas?. Ja sam skupila hrabrosti i pitala jel sve ok, na što mi je dr. rekao da je i da što se njega tiće, ja mogu doma. Da nisam pitala ostale bi jedan dan duže u bolnicu.

  15. #65
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno ...

    Najgore je kad misle da su najpametnjiji, ali iskreno, mislim da se i doktori svega nagledaju i čuju možda i najgluplja pitanja... Nije ni njima ni jednostavno ni lako... Radila sam sa ljudima i stvarno ponekad treba biti flegma i diplomat...
    Ja zato sve rješavam sa smješkom i pitanjima koja su onako "naivna" i "nevina"...više kao dječja... I za sad uvijek pali :D :D

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Ja ne poznajem Hafnera kao arogantnog ili bezobraznog. Bas citam i cudim se ovim losim komentarima jer jedino sto mogu vezati uz njegovo ime je pazljiv, tolerantan, za dogovor, uvazava misljenje trudnice, strpljiv... moje iskustvo je potpuno pozitivno.

    Neki dan sam ga srela u Merkatoru sa djecom, pozdravili se, sjetio se mog slucaja :shock: popricao sa mojom B. rekao joj kako nas je sve namucila u radaoni

    Nisam bila na njegovoj platnoj listi (ako postoji) niti dosla po vezi, svega par puta na kontroli pred kraj trudnoce.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Mogu se samo priključiti svima koji znaju dr Hafnera kao divnog čovjeka i doktora. U mojoj trenutnoj situaciji samo mi takvi mogu dati nadu ali i zadržati onu realnost do koje može doči.
    Dr Hafner i dr Matijević su mi stvarno divni. Nadam se da ću uz njihovu pomoć uspjeti roditi Magdalenicu kao zdravo dijete!

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    DanijelaHorvat, zbilja si u najboljim mogucim rukama - iz osobnog iskustva znam da ce ovaj tandem (Hafner i Matijevic) dati sve od sebe

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Kako sam na patologiji provela gotovo 3 mj. imam puno,puno iskustva.

    Upoznala sam hrpu doktora,od gin 1,patologije.radaone...

    Moj prvi kontakt sa dr. Hafnerom nije bio bas pozitivan.Kako nije bilo

    mjesta na odjelu,a ja u njegovoj sobi zauzimam krevet nisam mu bas bila

    draga i na jednoj viziti ispred 10 doktora-ukljucujuci i mog inzistiro je da

    me puste kuci,na sto sam ja otvoreno pred svima rekla da ako smatraju

    i da su sigurni da sam ja za kucnu njegu idem-kao da je meni bilo

    tamo lijepo.Jos mi je dobacio neki zlobni komentar,na sto sam se oglusila.

    Nakon nekoliko provedenih tjedana skompali smo se i na kraju mi je

    puno pomogo,moj doktor na skijanju-on ga je mjenjao i inzistiro na

    infuziji-pre par do 35 tj. jer je dr.matijevic stalno se uplito u moj slucaj

    a nije bio moj doktor i silno htio da me skinu i da se ide na

    porod.Dr.Matijević radio mi je ultrazvuk od kojeg sam do drugog dana

    osjecala posljedice-katastrofa peklo me-uzas.A sto je najbolje radio mi je

    ultrazvuk samo da provjeri mog doktora dal je postavljena dijagnoza

    ispravna i tou 10 navecer kad je obavio vizite.Tu mi se jako zamjerio.Dok

    u toj situaciji Hafner bio potpuno

    drugaciji,pokazao je svoju ljudskost sto mi je s obzirom na dijagnozu bilo

    itekako vazno.Kao strucnjak mislim da je jako dobar i preporucila bi

    svakom da vodi trudnocu kod njega ili kod dr.Habeka koji je fantastičan

    dokor i fantastična osoba!!!!!


    Uh,toliko!!! :D

  20. #70
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno dr.Hafner

    Moje iskustvo je ovo....
    Dr.HAFNERU SAMO POHVALE.....
    ali je bio problem što sam ja na zadnje 4 kontrole terbala imati njega,ali niti na jednoj se nije pojavio,tako da su me 4 puta pregledala 4 različita doktora...Sada sam prešla kod dr.Alemke Sirovec...Do sada sve ok ....

  21. #71
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno Re: dr.Hafner

    Citiraj ruza prvotno napisa
    Moje iskustvo je ovo....
    Dr.HAFNERU SAMO POHVALE.....
    ali je bio problem što sam ja na zadnje 4 kontrole terbala imati njega,ali niti na jednoj se nije pojavio,tako da su me 4 puta pregledala 4 različita doktora...Sada sam prešla kod dr.Alemke Sirovec...Do sada sve ok ....
    bila si u trudničkoj ambulanti? naručena ponedjeljkom?

  22. #72
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ...

    Bila sam srijedom svaki put..

  23. #73
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno Re: ...

    Citiraj ruza prvotno napisa
    Bila sam srijedom svaki put..
    ne znam za srijedu, srijedom on drži uzv na ginekologiji 3
    a ponedjeljkom kat niže ima trudničku amb.

    čudno mi je zazvučalo da ga nije bilo baš 4 puta zaredom, meni je do sada svaki put bio kad sam se naručila, čak su me i jednom zvali doma da mi odgode uzv jer je bio odsutan, a nije ga bilo u srpnju jer je bio na godišnjem

  24. #74
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E i mene je porodio Dr. Hafner i to spinalno carski. Imam samo lijepe rijeći za njega, super je.
    Čak me i posjetio na intenzivnoj dva puta što sam skužila da drugi doktori baš nisu radili.
    Kad ču opet rađati obavezno idem kod njega stvarno je drag i ljubazan. :D

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    meni je prvu trudnoću vodi dr. Mišković (koji je stvarno prekrasan doktor) ali mi je carski u spinalnoj napravio Hafner. Iako sam bila preplašena jer sam očekivala Miškovića na porodu (bio je spriječen ali je došao reći da će mi carski napraviti dr.Hafner) Hafner me je umirio i stvarno sam bila zadovoljna i pristupom i razgovorom.

  26. #76
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    E i mene je porodio Dr. Hafner i to spinalno carski. Imam samo lijepe rijeći za njega, super je.
    Čak me i posjetio na intenzivnoj dva puta što sam skužila da drugi doktori baš nisu radili......... stvarno je drag i ljubazan. :D
    I meni je on napravio carski, imam za njega i njegov pristup samo pohvale.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Moj liječnik, a svi znam da su liječnici malo tašti, kaže za Hafnera da je on stručnjak u dijagnostici ono, bez pandana.
    I iz st me špedio kod njega na dodatni pregled. Tip je o.k. Skroz.
    Nemam primjedbu.

  28. #78
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    za dr.hafnera samo riječi hvale! ja sam kod njega primljena u 32.tjednu, sa očajnom dijagnozom bebe! tri tjedna sam lezala u bolnici, svaki dan me gledao i na licu mu se mogla vidjeti uzasna zabrinutost i oboje smo bili svjesni da je šansa da sve prođe dobro gotovo pa nikakva! kad je odlučio da će me poroditi, pola sata sam bila u ambulanti, do zadnjeg detalja sve obrazlozio i ne znam koliko puta ponovio da je moja odluka konačna i ako nešto ne želim neka slobodno kažem, jer moja je zadnja! :shock:
    nakon carskog koji je stvarno napravljen carski, nažalost bebica nije preživjela, ali ja vam to ne mogu opisati, meni je bilo grozno ali sam osjetila da sam bila spremna na to! a to mogu samo zahvaliti tom čovjeku! došao je dolje na ginekologiju 1, i pustio me dan ranije kući jer je rekao da bolnica nije mjesto gdje bi ja trebala biti u tom trenutku! zamolio me da za par dana dođem na kontrolu čisto da vidi rez. ponovno sam bila pola sata u ambulanti, otvoreno odgovorio na svoja moja pitanja, s takvim rječima utjehe da sam otišla kući, tako da se sada bez obzira na prvu trudnoću, ne bojim druge trudnoće, jer imam ogromno povjerenje u tog čovjeka!
    eto to je moj doživljaj dr.hafnera!
    malo se odužilo ali sam htjela sve opisati!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj Marek prvotno napisa
    Da li dr. Hafner radi i privatno ili je isključivo na SD?
    ima li kakvih novosti po tom pitanju ili ne?

    nema smisla da se ja pridružujem lovorikama, i ovako ih je dovoljno.
    na jednom od mojih zadnjih pregleda (prije godinu dana) spomenuo je kako uskoro otvara privatnu praksu, pa me zanima zna li tko što o tome?

  30. #80
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    Citiraj Marek prvotno napisa
    Da li dr. Hafner radi i privatno ili je isključivo na SD?
    ima li kakvih novosti po tom pitanju ili ne?

    nema smisla da se ja pridružujem lovorikama, i ovako ih je dovoljno.
    na jednom od mojih zadnjih pregleda (prije godinu dana) spomenuo je kako uskoro otvara privatnu praksu, pa me zanima zna li tko što o tome?
    Radi privatno u Poliklinici u Savskoj (mislim da se zove Supernova ili tako nekako). Ja sam bila tamo kod njega na UZV prije nekih 7 mjeseci.

  31. #81
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Auu, znači nema ga više na Sv Duhu? Šteta!
    I ja imam samo riječi hvale, porodio mi je bliziće, sve 5. :D

  32. #82
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Girica prvotno napisa
    Auu, znači nema ga više na Sv Duhu? Šteta!
    I ja imam samo riječi hvale, porodio mi je bliziće, sve 5. :D
    Jel to provjerena informacije ili...?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Bez brige, cure, dr. H. se vratio sa godišnjeg, bila sam kod njega na pregledu na Sv. Duhu u pon 1.09. i naručena za slijedeći ponedjeljak.
    I dalje ima ambulantu ponedjeljkom i dalje je na porodima iako je šef patologije.
    Nakon dva moja poroda na kojima je i on bio, imam samo riječi hvale.
    Nadam se da će i treći puta biti negdje blizu.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb-Vrapče
    Postovi
    99

    Početno

    Da, da...i dalje je na Sv.Duhu, radi privatno i u Poliklinici Supernova sa dr. Ujevićem (i starijim i mlađim)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    On je najbolji doktor na svijetu - da ga nema, trebalo bi ga izmisliti! Bio je samnom u svim mojim lošim trenucima kao velika podrška i stručnjak, i onda i u mom najljepšem trenutku, pri rođenju moje mezimice. Šaljemo mu svi puno pusa

  36. #86
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj marijana prvotno napisa
    Bez brige, cure, dr. H. se vratio sa godišnjeg, bila sam kod njega na pregledu na Sv. Duhu u pon 1.09. i naručena za slijedeći ponedjeljak.
    I dalje ima ambulantu ponedjeljkom i dalje je na porodima iako je šef patologije.
    Nakon dva moja poroda na kojima je i on bio, imam samo riječi hvale.
    Nadam se da će i treći puta biti negdje blizu.
    Moram priznati da si mi ovime uljepšala ovaj kišni dan.
    Baš sam se prepala da ga nema i reko tko će sda biti umjesto njega, grozno.
    On mi je stvarno super, super naprosto me oduševio.

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Podižem temu, curke jel dr. Hafner i dalje ima TA ponedjeljkom na Sv.Duhu, koliko ranije bi se trebalo naručiti. Hvala.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    11

    Početno

    Jos uvijek radi ponedjeljkom. Ceka se cca 3 tjedn aza pregled jer im je guzva (kao i uvijek)

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    joj mimi5 hvala ti puno, jel ovo dobra broj za narudžbe: 3712-247 ?

    ili trebam otići gore osobno?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    11

    Početno

    tel je 3712-196

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala Mimi5.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno različiti ukusi

    Evo nekoliko friških dojmova uz ovaj topic budući da sam nedavno, po treći puta, rodila na Sv.Duhu. Htjela sam zapravo upisati nešto na topic o toxoplasmi jer sam upala u ona dva promila trudnica koje dobiju akutnu toksoplazmozu u trudnoći i iznijeti par činjenica iz prve ruke, makar komu se javiti u takvoj, ajme Bože situaciji, u kojoj osoba koja nije mačkoljubac ostane preneražena pojavom životinjskog nametnika u tijelu, ali i zatečena činjenicom kako o tox. u trudnoći, osim onoga dostupnog i na webu, malo znaju i ginekolozi i infektolozi. Tražeći tu temu, a prvi put sam na nekom forumu, naišla sam i na ovu o dr. Hafneru pa osjećam moralnu dužnost pridružiti se onima koji za njega imaju riječi hvale, a i malo se čuditi onima koji misle da liječnici u našim bolnicama i s ovakvom organizacijom rada mogu biti sveci. Dr. Hafner se i u slučaju tox. (kao i u svemu drugome) pokazao izvanredno upućen, onoliko koliko se uopće može biti upućen u ono čiji ishod u konačnici ipak ovisi o Božjoj volji. Već na prvom razgovoru na odjelu Patologije trudnoće jako se dojmio i mog muža (muški se pametnjakovići dive jedan drugome, nisu ko babe), a meni je izvrsno legao baš taj njegov inteligentan, britki humor koji me spasio jer mi je ionako bilo dovoljno crnjaka zbog sulude dijagnoze. Kod mene je bio čak i malo preoprezan i „uvalio“ me u bolnicu, ali na tu je odluku utjecao niz okolnosti i ja bih na njegovom mjestu postupila isto. Dakle, što se tiče povjerenja u stručnost dr. Hafnera - uzela bih mu i otrov iz ruke (isto mislim i za dr. Matijevića i dr. Habeka). I stil komuniciranja mi je odličan. Doduše, dok sam tri tjedna bila na odjelu Patologije čula sam primjedbe nekih žena da „baš je taj Hafner drzak, na ego tripu“ i sl . To mi se činilo pretjeranim jer je jedina lagana nervoza koju sam primijetila kod njega bila na nekakvu spiku o „prirodnom“, konteksta se ni ne sjećam, ali sam sigurna da nisam izricala nikakve glazbene ni druge želje glede poroda, previše sam bila zaokupirana time tko će biti jači, ja ili toksoplazma. Zato mi i nije bilo jasno zbog čega meni govori kako „mi sve imamo romantičnu predodžbu o porodu“ kad sam daleko od veličanja prirode pod svaku cijenu. Priroda je divna i moćna, ali i vrlo okrutna, a sumnjam da bi ijedna od nas željela ikad više sebe i svoje dijete prepustiti prirodnoj (pozitivnoj) selekciji kojoj smo tisućljećima bili izloženi. Pa smrtnost rodilja i novorođenčadi smanjila se upravo zbog primjene „neprirodnih“ metoda, a to porodničari najbolje znaju! Tek sam sad, čitajući malo ove postove o dripu i željama na porodu shvatila otkud mu ta generalizacija. Ne kažem da žene koje ga ocjenjuju taštim nisu u pravu, ali meni se čini da je češće u pitanju osebujan smisao za humor koji može nekoga uvrijediti. To što ponekad u balansiranju ironije i sarkazma prevlada ova druga stilska figura - ne odgovara baš svima, osobito ne u emocijama nabijenoj situaciji kao što je porod. Za njih je možda bolji dr. Habek, i on je izvrstan liječnik, ali blažeg izričaja. Možda sam ja navikla na malo crnji humor- i za vlastitog bih muža rekla da je mekog srca, ali tu i tamo otrovnog jezika i rado bih mu nekad zbog „duhovitih“ spusteva opalila dvi iza ušiju, ali neću prijavu za obiteljsko nasilje pa se suzdržavam. Uglavnom, uvjerena sam da je dr. Hafner u 90 posto slučajeva drag, strpljiv i brižan i to maksimalno, a ne znam prorade li u onih deset posto živci ili taština, no ljudski je i jedno i drugo. To što bi čovjek nekad radije bio sa ženom i djecom nego na poslu, koliko god ga volio i dobro radio, pokazuje samo da je normalan. I još nešto. Pregledi su mi kod njega uvijek bili bezbolni i nimalo traumatični, a to mi je užasno bitno jer nemam više snage ni živaca za raznorazne rovokopače .Žao mi je da Hafner nema privatnu praksu, a onaj jedan dan u Supernovoj gdje prati trudnoće mi ništa ne znači jer sam ja svoju karijeru nesilice završila.
    Malo je glupo na forumu izigravati PR agenta nekog liječnika, kao ja sada, ali kako se na forumima očito iznose samo subjektivni dojmovi, iznijela sam i ja svoje, najviše zbog onog komentara o Hafnerovoj platnoj listi. Mislim da je kod takvih likova kao što je dr. H. u pitanju osobni ukus, kao i kod nekih jela koja su punog i snažnog okusa i mirisa, poput tripica ili bakalara. Ili ih jako voliš ili ih ne možeš smisliti. Ja, eto slučajno, volim i bakalar i tripice!

  43. #93
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    narucena sam na pregled kod dr.Hafnera u TA pa me zanima gdje je to tocno? Lezala sam na Patologiji - da li je to u onoj ordinaciji na pocetku hodnika patologije ili negdje drugdje?
    I koliko se otprilike ceka (da se znam pripremiti)?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Tikva prvotno napisa
    narucena sam na pregled kod dr.Hafnera u TA pa me zanima gdje je to tocno? Lezala sam na Patologiji - da li je to u onoj ordinaciji na pocetku hodnika patologije ili negdje drugdje?
    I koliko se otprilike ceka (da se znam pripremiti)?
    Trudnička ambulanta je dolje kat niže od Patologije. Hafner u TA radi ponedjeljkom, a na Patologiji ima ambulantu srijedom.U TA se čeka satima, naoružaj se vodom, pecivom i časopisima, na Patologiji za tu sobu na početku hodnika čeka se nešto kraće jer se dolazi otprilike u dogovoreno vrijeme.

  45. #95
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Hvala! Evo ja bila u TA i stvarno je koma to cekanje...zapravo zagusljivost i vrucina su kobni :shock: tako ti je to kad te privatnik razmazi
    Uglavnom, bila unutra ni 2 minute, samo mi je rekao da sam zatvorena i to je to! Uzv je trajao 2 sekunde i znam samo da je plodna voda ok, a ostalo nista, ni tezinu bebe ma nista! Kontrola opet za 2 tjedna i kod sestre sam se odmah narucila - dal mogu nazvat i to odjavit te se narucit u srijedu na patologiji (mozda ce tamo detaljnije pogledat!) ili se mora imati neki ''poseban razlog'' da se ide u srijedu? :?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Tikva prvotno napisa
    Hvala! Evo ja bila u TA i stvarno je koma to cekanje...zapravo zagusljivost i vrucina su kobni :shock: tako ti je to kad te privatnik razmazi
    Uglavnom, bila unutra ni 2 minute, samo mi je rekao da sam zatvorena i to je to! Uzv je trajao 2 sekunde i znam samo da je plodna voda ok, a ostalo nista, ni tezinu bebe ma nista! Kontrola opet za 2 tjedna i kod sestre sam se odmah narucila - dal mogu nazvat i to odjavit te se narucit u srijedu na patologiji (mozda ce tamo detaljnije pogledat!) ili se mora imati neki ''poseban razlog'' da se ide u srijedu? :?
    Da, mora biti poseban razlog da se ide na patologiju, a tebi je, kao i svima nama, dobro da ga nemaš i da te nitko ne mora detaljnije pregledavati. Gore idu žene na amniocentezu ili one kojima je iz bilo kojeg razloga ugrožena trudnoća, kao što samo ime kaže - tamo je patologija trudnoće, a tvoja je trudnoća očito u redu. E, da, tako ti je to kad se razmaziš u privatnoj ordinaciji, onda ti je ovo bezveze. A ja baš volim kad se s doktorima vidim što kraće!
    Mislim da se ne moraš brinuti da su ti nešto previdjeli. UZV se ni ne radi tu u istoj ambulanti već na istom katu, ali susjedna vrata. Tu se moraš posebno naručiti i onda će ti pogledati sve detaljno, težinu bebe i sve što treba, to baš traje dugo i može ti i muž biti unutra. Ovaj UZV u ambulanti na kojem si bila je samo brzinski, čisto radi potvrde da je sve OK.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    68

    Početno

    dr. Hafner - kako sam lezala na patologiji trudnoce dovoljno dugo (7-8 tjedana) uspjela sam sakupiti i dobra i losa iskustva u komunikaciji s njim. O strucnosti mislim da nema smisla trositi rijeci - jedan je od najstrucnijih. U vecini slucajeva je strpljiv, ugodan, vrlo OK na pregledu. Kod razlike u misljenju sve je OK, dok ne dodje do mijesanja u medicinski dio posla (obicno to bude zahtjev pacijentice - "ja bih na drip, carski, ....") - tu postaje cinican, neugodan, odbrusi bez problema. Mislim da zapravo ne zeli gubiti vrijeme u razgovorima za koje unaprijed zna kako ce zavrsiti - umjesto toga zavrsi po kratkom postupku. "Obrat" nastaje u trenutku kad on skuzi da mu se pacijent mijesa u posao. Sa strane pacijentice to i ne mora izgledati tako.
    Da je sujetan i da se voli istaknuti pred svojim sefovima - istina, ali rijetki su pravi doktori koji teze savrsenstvu a da nisu takvi. Zato zivio nam nas doktor H. - da je samo vise slicnih njemu! Onaj komu se ne svidja njegov stil i strucnost moze slobodno odabrati nekog drugog. Kao sto meni u jednom navratu rece dr. H. - "mozete vi slobodno odabrati i drugu bolnicu ukoliko smatrate da vas tu ne lijece profesionalno!" )

  48. #98
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa
    Da, mora biti poseban razlog da se ide na patologiju, a tebi je, kao i svima nama, dobro da ga nemaš i da te nitko ne mora detaljnije pregledavati. Gore idu žene na amniocentezu ili one kojima je iz bilo kojeg razloga ugrožena trudnoća, kao što samo ime kaže - tamo je patologija trudnoće, a tvoja je trudnoća očito u redu. E, da, tako ti je to kad se razmaziš u privatnoj ordinaciji, onda ti je ovo bezveze. A ja baš volim kad se s doktorima vidim što kraće!
    Mislim da se ne moraš brinuti da su ti nešto previdjeli. UZV se ni ne radi tu u istoj ambulanti već na istom katu, ali susjedna vrata. Tu se moraš posebno naručiti i onda će ti pogledati sve detaljno, težinu bebe i sve što treba, to baš traje dugo i može ti i muž biti unutra. Ovaj UZV u ambulanti na kojem si bila je samo brzinski, čisto radi potvrde da je sve OK.
    Joj nazalost, moja trudnoca ti je visokorizicna (cijelu sam prelezala, pokupila sve sto sam mogla, cak sam neko vrijeme lezala na sv.duhu na patologiji) al evo nas na kraju (jos 3 tjedna do 38.!!).
    Poanta je sto se nisam sama narucivala nego me moj privatni ginic narucio kod njega jer je najstrucniji i onda me zaista zacudilo to sto je sve tako brzo bilo gotovo - nije pogledao niti povijest bolesti, niti trudnicku knjizicu, nista!

    ono sto je sanja-m rekla takav sam dojam dobila o njemu ali ne moze se on ljutiti da mu se netko mijesa u posao kad niti ne pogleda sto je s trudnocom bilo do tada! Mislim ja nisam nista prigovorila jer se nisam ni snasla, prije sam bila vani :/
    Zaista vjerujem da je covjek strucan ali takoder mislim da u strucnost spada i pogledati sto se do njegovog pregleda dogadalo te onda dati svoje misljenje!

    Frendice koje su gore rodile su mi rekle da ti i mjere zdjelicu i promjer bebine glave da se vidi jel treba carski ili moze vaginalno? U kojem se to tjednu radi?

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    http://Kao sto meni u jednom navratu...fesionalno!" )

    Rekao bi čovjek da mu je ćaća sagradio Sveti Duh.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj sanja-m prvotno napisa
    Kod razlike u misljenju sve je OK, dok ne dodje do mijesanja u medicinski dio posla (obicno to bude zahtjev pacijentice - "ja bih na drip, carski, ....") - tu postaje cinican, neugodan, odbrusi bez problema. Mislim da zapravo ne zeli gubiti vrijeme u razgovorima za koje unaprijed zna kako ce zavrsiti - umjesto toga zavrsi po kratkom postupku. Kao sto meni u jednom navratu rece dr. H. - "mozete vi slobodno odabrati i drugu bolnicu ukoliko smatrate da vas tu ne lijece profesionalno!" )
    Priznajem, možda ja nisam normalna, možda sam obraz-opanak, ali mene takav pristup izaziva i zabavlja.
    Njemu sam došla zbog toksoplazme i baš se poklopilo da je UZV stalno pokazivao kako je beba dosta mala (općenito), a i puno manja nego što su mi bile bebe u ranijim trudnoćama pa je dr. Hafner zbog opravdanog opreza (ma više da zaštiti sebe nego mene) upisao u karton „hospitalizacija“ i kaže on meni –„OK, vidimo se sutra ovdje na odjelu, ponesite uputnicu za hospitalizaciju“. Ja malo u šoku, ali odlučna – „Nema šansi, sa mnom je sve u redu, s bebom je sve ok, neću ja ići ni ležati u bolnicu ni na silu rodit“! 8)

    E, čovjek je automatski pošizio, drži se kao cool, a vjerovat ne može :shock: pa počne prodiku - „Pa je l znate vi da mi ovdje imamo 3000 poroda godišnje, šta vi mislite kud bih ja stigao da sa svakom trudnicom pregovaram, mi zbog 20 posto kritičnih moramo biti na oprezu i kod oni 80 posto kod kojih će proći sve u redu,bla,bla...“.

    Meni je samo proletilo kroz glavu- znam ja sve to, ali te ne doživljavam, 8) sa mnom ćeš morati pregovarati jer nisam ni ja sebe kraj ceste našla.Nisam se uopće raspravljala s njim -čovjek ima svoje razloge, ja svoje, oboje imamo zdrav razum i to je bilo to. 8)
    Otišla sam u bolnicu tek dva tjedna poslije toga, kad sam ocijenila da je pogodno, a i to je bilo prerano. Vrlo sam dobro bila upućena u situaciju, a i znala sam da je lik inteligentan i ne bi mi bez pisane potvrde samo tako popustio da je postojala prava medicinska indikacija za hospitalizaciju.
    To što sam odbila hospitalizaciju pisalo mi je u svim papirima pa su me poslije njegovi kolege gledali ko nekakvu gerilu i iščuđavali se – zašto ste odbili?Hafneru ste odbili? Očito tamo mister H. nešto gazduje.
    Ja malo perverzno uživam u provociranju takvih živčenjaka, što mogu, osobito ako mi ne djeluju u svojoj biti maliciozni, a za njega baš mislim da je dobar,samo mu treba opaliti par čvrga kad se zaigra gazdovanja.
    A da sam smatrala da H. nešto griješi, otišla bih s tog njegovog posjeda na Sv. Duhu sigurno. Samo, uvijek i svugdje trebamo misliti na sebe i čini mi se da si ti, Tikva, u startu trebala dobiti uputnicu za pregled na patologiji i tamo se naručiti, nisam sigurna, ali ne može nitko znati bolje od tebe, trebaš napomenuti što ti je. Baš ću sutra napisati post o svom slučaju s toksoplazmom (napokon) gdje sam se uvjerila da se liječnicima ne smije slijepo vjerovati, oni su tu da pomognu, ali za ono što se nas tiče same se moramo izboriti. A što se tiče mjerenja zdjelice, rodila sam tri puta i nikad mi nitko nije mjerio širinu zdjelice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •