Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 189

Tema: Dr. Hafner

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Meni se Hafner zamjerio jer me 5 min. prije trećeg carskog pitao jel hoću sterilizaciju?J.... kao da idem vadit zub... :shock:

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    bajadera, vjerujem da i sama znas da je maksimalan broj carskih rezova koji se mogu izvesti tri i onda ljecnici automatski pitaju da li zena zeli sterilizaciju. Ne vidim nista lose u pitanju, bitan je ton ....

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa
    bajadera, vjerujem da i sama znas da je maksimalan broj carskih rezova koji se mogu izvesti tri i onda ljecnici automatski pitaju da li zena zeli sterilizaciju. Ne vidim nista lose u pitanju, bitan je ton ....
    Pa ček nisam glupa, al 5 minuta prije carskog, a ne na pregledima?!

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    ne znam koja je inace praksa, kada sam bila u predradjaoni na sv. duhu bila je ista prica. zena je isla na treci carski, prije nego sto su dosli po nju su ju pitali da li zeli da naprave sterilizaciju. zena je odgovorila da nece, ginekolozi su upozorili na moguce posljedice i to je bilo to ...

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    ja to ne kužim, pa valjda trebaš nešto potpisati i o tome razgovarati doma?!ok je pitati al prije, brate!

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    A možda je čovjek samo htio podsjetiti da je sad taj trenutak (dakako, uz prethodni dogovor doma).

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    pa naravno da sam znala da pitaju,a li mi ovo jednostavno nije u redu tako iz neba pa u rebra, nakon 10-tak pregleda prije...

    I nikad se ne bi sterilizirala,koliko god bilo opasno po mene, ipak je to organ bez kojeg bi tijelo i život funkcionirali drugačije

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    pa naravno da sam znala da pitaju,a li mi ovo jednostavno nije u redu tako iz neba pa u rebra, nakon 10-tak pregleda prije...

    I nikad se ne bi sterilizirala,koliko god bilo opasno po mene, ipak je to organ bez kojeg bi tijelo i život funkcionirali drugačije
    Imam primjer iz obitelji kad je osoba rekla DA u takvoj situaciji, jer bi novom trudnoćom ugrozila svoje zdravlje, možda i život. To je odluka za koju mnogi imaju razloga, pogotovo ako imaju djecu koja ih trebaju zdrave i u snazi. No, da ne odem jako offt. - da sam se našla u situaciji, takvu bih informaciju smatrala dobrodošlom, jer se čin (podvezivanje jajovoda - niš se ne reže) može usput obaviti upravo u tom trenutku... Možda sam u krivu, ali to je moje mišljenje.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Ok, slažem se,al ja sam vjernik. Pazim da se ne dogodi po četvrti put a ostalo je u Božjim rukama!Makr potajno priželjkujem i četvrto, alnek prođe malo vremena...

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    bajadera, totalno si u pravu. 5 minuta prije carskog nije vrijeme za postavljanje takvog pitanja.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    bajadera, totalno si u pravu. 5 minuta prije carskog nije vrijeme za postavljanje takvog pitanja.
    Hvala! I žao mi je jer kad sam trebala na prvu kontrolu slomio je nogu na skijanju pa ga nisam ni vidjela....inače bi mu rekla

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    meni je samo bad sto imam termin u kolovozu pa sada kada su naravno godišnji (razumljivo apsolutno) svaki tjedan mi netko drugi gleda uzv bebe... a inače mi sve vodi dr. Hafner....nadam se da se neću trebati porađati prije nego se on vrati........uh uh uh

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa
    meni je samo bad sto imam termin u kolovozu pa sada kada su naravno godišnji (razumljivo apsolutno) svaki tjedan mi netko drugi gleda uzv bebe... a inače mi sve vodi dr. Hafner....nadam se da se neću trebati porađati prije nego se on vrati........uh uh uh
    ,a

    stellita, ti jako dobro znaš što je stručnost (ostala si mi u sjećanju s nekih drugih topica) i znaš da to imaš u Hafneru pa shvaćam tvoju bojazan ako ga neće biti.
    Ja sam na svom porodu bila duboko nesretna i zabrinuta samo kad je on to popodne morao otići u privatnu kliniku na posao, a bio mi je cijelo jutro prisutan, sve do popodne, na prvom dijelu poroda.
    Moja se bojazan pokazala opravdanom. Puno bi mi značilo samo da je bio u zgradi, ne mora kraj mene, da ga se moglo pozvati, ali nije.
    Želim ti samo, ako ne bude Hafnera, da bude netko drugi od njegovih kolega iz starije službe i da ti sve prođe OK.
    Sretno, najsretnije tebi i bebicama!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    naručila sam se kod dr. Hafnera 21.9.

    po postovima vidim da je čovjek ok

    Nadam se da će i meni biti super

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa
    naručila sam se kod dr. Hafnera 21.9.

    po postovima vidim da je čovjek ok

    Nadam se da će i meni biti super
    ima li tko što za reći o njemu

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Jako miran, staložen, škrt na riječima, ali ulijeva povjerenje, super doktor!Sluša mjuzu pri porodu, a kad svoje obavi zahvali svima i ode!

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Jako miran, staložen, škrt na riječima, ali ulijeva povjerenje, super doktor!Sluša mjuzu pri porodu, a kad svoje obavi zahvali svima i ode!
    cooler :D

    ne trba mi neka ulizica, samo da je normalan....

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Bila sam nekoliko puta kod njega na pregledu u privanoj poliklinici. Išla sam zbog izuzetno dobrih priča o njemu kao dijagnostičaru. a ujedno nije ni paničar, baš cooler. Jedino što sam doživjela i malo arogantniji pristup kad se nisam slagala s njim u vezi nekih stvari u zdravstu. Ono - različita mišljenja jedino. Al inače mi je bio stvarno super.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Nao Noa prvotno napisa
    Bila sam nekoliko puta kod njega na pregledu u privanoj poliklinici. Išla sam zbog izuzetno dobrih priča o njemu kao dijagnostičaru. a ujedno nije ni paničar, baš cooler. Jedino što sam doživjela i malo arogantniji pristup kad se nisam slagala s njim u vezi nekih stvari u zdravstu. Ono - različita mišljenja jedino. Al inače mi je bio stvarno super.
    ovo me sve ohrabljuje....:D

    ako se smije znati gdje ste se azišli u mišljenju

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Pa, redom:
    1. Zašto davati drip za ubrzavanje poroda u većini slučajeva? (ne naravno kad postoji medicinska opravdanost) i s tim povezano: zašto doktori ne nađu minutu da objasne zašto sam dobila drip?
    2. shvaćam da su gužve u rodilištima, ali to ne bi smjelo utjecati na tijek poroda. Nismo krave na pokretnoj traci. PO njmu je to vrijeđanje doktora i struke.
    3.i takve stvari općenite, ono o čemu pišemo i čitamo po forumima.

    Ne očekujem da kraljevski tretman niti ništa takvo, nego ono, ljudsko dostojanstvo koje se prema mom mišljenju izgubi čim uđem u neku bolničku ustanovu (čast izuzecima!)

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Bio je na porodu bliskoj prijateljici - i bila je prezadovoljna, prebacit će se kod njega i u drugim ginekološkim pregledima.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    uh....morat ću šutiti

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Bok cure,
    uskoro bi trebala roditi na SD i kako nebi htjela ici na inducirani porod samo da me porodi moj doktor koji mi vodi trudnocu, zanima me dali postoji praksa da ti tvoj doktor dodje na porod ukoliko nije njegova smjena ili bi mislili da nisam normalna kad bi ga to pitala?!

  24. #124
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    Koliko ja znam, ako nije inducirani ne prisustvuje dr koji ti je vodio trudnocu, osim ako je bas u smjeni.
    Tako je meni bilo oba puta, nije me smetalo jer su i druga dva dr-a bila za svaku pohvalu.

    Mozes ga pitati nesto tipa, kakva je procedura kod vas i sl..sigurno nece misliti da si glupa.

  25. #125
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Meni se Hafner zamjerio jer me 5 min. prije trećeg carskog pitao jel hoću sterilizaciju?J.... kao da idem vadit zub... :shock:
    Od frendice sam ubrala info da se navodno moze ici 4 puta. Po nekim novim standardima. No ne znam koji je njen izvor.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ana eto nije mi bio H na porodu ali je cijela ekipa a bilo ih je preko desetak bila izvrsno uhodana......od dr. Dukića preko dr.Bekavac i dr. Ujevića te sestara Goge i Biljane...svaka im čast na stručnosti i brzini.....[/b]

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Lucija_zg- ma sve si mislim da se i ja prepustim pa kome dopadnem u ruke, naravo ukoliko sa trudnocom i dalje bude sve u najboljem redu.
    vjerojatno je to i njima tlaka.

    po svemu sudeci cijela ekipa je ok, barem se nadam da ce tako biti kada i ja dodjem

  28. #128
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Znači još uvijek je dr. Hafner na SD
    Odlično nešto se neko vrjeme pričalo da je otišao u privatnike i već sam se pobojala.
    On mi je obavio prvi porod carski spinalno i sve je odlično prošlo i bila sam jako zadovoljna.
    Tako da sam mislila ponovo kod njega.
    Od kad bi trebala ići kod njega na preglede u bolnicu da me on porodi.
    Zadnji put sam došla u 33 tjednu ali preko neke gospođe koja inaće radi rađaoni ali sad je u penziji, pa ne znam kak sad to sve funkcionira

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa
    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...
    A jel inače spadaš na SD? Čujem da se sad ne može ako tam ne pripadaš

  31. #131

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Citiraj freya7 prvotno napisa
    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...
    A jel inače spadaš na SD? Čujem da se sad ne može ako tam ne pripadaš
    spadam

  32. #132
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Citiraj freya7 prvotno napisa
    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...
    A jel inače spadaš na SD? Čujem da se sad ne može ako tam ne pripadaš
    Mene isto ovo zanima.
    trenutno sam 25tjedan trudna i prvu trudnoću sam završila na sv. Duhu.
    Odnosno od 33 tjedna sam tamo išla na preglede kod DR. Haftnera ali tada sam išla po preporuci i bez beda su me primili.
    Rodila sam spinalno ko Dr. Haftnera na preporuku moje oftamologice i bilo je sve ok.
    E sad bi također htjela na SV. Duh i to baš kod Hafnera ali ne znam kakva je procedura.
    Prepostavljam da se moram naručiti?
    E sad da li će me primiti ako ne spadam kod njih?
    I kada bi trebala krenuti kod njih na preglede?
    Jer ima veze kaj sam već

  33. #133
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Za dr. Hafnera mogu reći samo riječi hvale, fenomenalan kao stručnjak i pristupačan kao osoba.Vodila sam kod njega trudnoću i prezadovoljna sam.

  34. #134
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Citiraj freya7 prvotno napisa
    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...
    A jel inače spadaš na SD? Čujem da se sad ne može ako tam ne pripadaš
    Mene isto ovo zanima.
    trenutno sam 25tjedan trudna i prvu trudnoću sam završila na sv. Duhu.
    Odnosno od 33 tjedna sam tamo išla na preglede kod DR. Haftnera ali tada sam išla po preporuci i bez beda su me primili.
    Rodila sam spinalno ko Dr. Haftnera na preporuku moje oftamologice i bilo je sve ok.
    E sad bi također htjela na SV. Duh i to baš kod Hafnera ali ne znam kakva je procedura.
    Prepostavljam da se moram naručiti?
    E sad da li će me primiti ako ne spadam kod njih?
    I kada bi trebala krenuti kod njih na preglede?
    Jer ima veze kaj sam već

    dr.Hafner ima trudničku ambulantu pon. na sv. duhu, a srijedom uzv, ne bi trebalo biti problema , a radi i privatno u poliklinici Supernova u Savskoj ulici.

  35. #135
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa
    Citiraj domy prvotno napisa
    Citiraj bajadera prvotno napisa
    Citiraj freya7 prvotno napisa
    dr.Hafner je mrak :D :D
    danas sam bila kod njega.....svaka mu čast, šposvetio mi se maximalno...uopće nisam imala osjećaj da sam kao na traci...što su mi svi govorili za trudničke ambulante u bolnicama...
    A jel inače spadaš na SD? Čujem da se sad ne može ako tam ne pripadaš
    Mene isto ovo zanima.
    trenutno sam 25tjedan trudna i prvu trudnoću sam završila na sv. Duhu.
    Odnosno od 33 tjedna sam tamo išla na preglede kod DR. Haftnera ali tada sam išla po preporuci i bez beda su me primili.
    Rodila sam spinalno ko Dr. Haftnera na preporuku moje oftamologice i bilo je sve ok.
    E sad bi također htjela na SV. Duh i to baš kod Hafnera ali ne znam kakva je procedura.
    Prepostavljam da se moram naručiti?
    E sad da li će me primiti ako ne spadam kod njih?
    I kada bi trebala krenuti kod njih na preglede?
    Jer ima veze kaj sam već

    dr.Hafner ima trudničku ambulantu pon. na sv. duhu, a srijedom uzv, ne bi trebalo biti problema , a radi i privatno u poliklinici Supernova u Savskoj ulici.
    Ok znaći samo se naručim i to je to.
    reci jel znaš možda broj telefona na koji bi trebala nazvati da se naručim?

    Samo ne kužim ovo ponedeljkom pregled a srijedom ultrazvuk, pa ja bi htjela na ultrazvuk.
    A kja radi na pregledu?
    Sad sam 25 tjedana kad bi trebala doći u kojem tjednu da me prime, i još napomena ja ne spadam tamo jel to bed.

  36. #136
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    A kja radi na pregledu?
    Ponedjeljkom popodne ima samo preglede bez UZV-a, te očitava CTG-e. UZV je preko puta ambulante za preglede i za njega se posebno naručuje i treba posebna uputnica. I ja potpisujem za Hafnera da je izvrstan, mene je odmah hospitalizirao dva tjedna prije poroda što se pokazalo izvrsnim i za mene i za bebu.
    A da li će te primiti na SD ne znam, mene su odmah pitali gdje stanujem i tek onda upisali kao pacijenta. Možda je drugačije ako obaviš prethodno privatnu kontrolu kod njega...

  37. #137
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Jel zna netko broj telefona na koji mogu nazvati da se naručim kod Dr. Hafnera?

  38. #138
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Jel zna netko broj telefona na koji mogu nazvati da se naručim kod Dr. Hafnera?
    Mislim da je jedan od ova dva broja za uzv na sv. duhu kod njega srijedom , gore na patologiji trudnoće, tamo on radi uzv, evo brojevi 3712223 ili 3712196, probaj na jedan od ta dva.

  39. #139
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa
    Citiraj domy prvotno napisa
    Jel zna netko broj telefona na koji mogu nazvati da se naručim kod Dr. Hafnera?
    Mislim da je jedan od ova dva broja za uzv na sv. duhu kod njega srijedom , gore na patologiji trudnoće, tamo on radi uzv, evo brojevi 3712223 ili 3712196, probaj na jedan od ta dva.
    Hvala puno kovrčava

  40. #140
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ponedjeljkom popodne ima samo preglede bez UZV-a, te očitava CTG-e. UZV je preko puta ambulante za preglede i za njega se posebno naručuje i treba posebna uputnica.
    Ja sam u 39. tjednu bila kod dr. Hafnera u TA jer je moj doktor bio na godišnjem i nije mi radio pregled već samo UZV.

  41. #141
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    nena - jabuka bas si mi simpaticna, citala sam na prosloj str ono tvoje iskustvo

    a bajaderi sam samo htjela reci nije bas galantno niti je trenutak da te tako pitaju za sterilizaciju, ali valjda kuzis zasto su pitali...

    inace pridruzujem se komplimentima dr.hafyja i veseli me sto je krenuo i u privatne vode.

    a sad jedno pitanje generalno o SD: koji kvartovi tamo spadaju, tj. koga ne stjeraju pri narudžbi u TA i što ako mi uputnica dolazi iz doma zdravlja koje ne spada u njihovo područje?

  42. #142
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    nena - jabuka bas si mi simpaticna, citala sam na prosloj str ono tvoje iskustvo

    a bajaderi sam samo htjela reci nije bas galantno niti je trenutak da te tako pitaju za sterilizaciju, ali valjda kuzis zasto su pitali...

    inace pridruzujem se komplimentima dr.hafyja i veseli me sto je krenuo i u privatne vode.

    a sad jedno pitanje generalno o SD: koji kvartovi tamo spadaju, tj. koga ne stjeraju pri narudžbi u TA i što ako mi uputnica dolazi iz doma zdravlja koje ne spada u njihovo područje?

    Uglavnom spada zapadni dio grada, rudeš, malešnica ,špansko i sl, ali ne vjerujem da su radikalni što se tiče vraćanja trudnica, ipak imaš pravo odabrati gdje želiš roditi i nitko ti ne može to uskratiti, bolnica po izboru, i ne bi te smjeli vratiti, pokaži im zube ako pokušaju.
    .

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Nisam baš detaljno prešla topic, ali ne mogu vjerovati da je dr Hafner toliko hvaljen... Prvo dijete rodila sam na SD prije 4 godine, kad je Hafner bio dežuran, a ja nisam imala pojma tko je kakav u idealističkoj predodži da su valjda svi o.k.; i bio je ljubazan, ali na moje totalno pravilne trudove i brzo otvaranje, nakon što sam tamo provela ukupno 30 min, rekao je ODLIČNO, a zatim "Sad ćete dobiti drip i začas ste gotovi", i naravno nisam se stigla ni snaći kad mi je drip već kapao, bez ikakve potrebe. Ja sam drugi put BJEŽALA OD NJEGA. Osim toga, kasnije je mojoj poznanici, koja ga je isto kao većina ovdje, željela na porodu, naplatio dogovor da će joj biti na porodu. Koliko god da bio stručan, to mi je !

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    nena - jabuka bas si mi simpaticna, citala sam na prosloj str ono tvoje iskustvo

    a bajaderi sam samo htjela reci nije bas galantno niti je trenutak da te tako pitaju za sterilizaciju, ali valjda kuzis zasto su pitali...
    Hvala puščica, prvi put vidim tvoj nick i baš sam se nasmijala, podsjetio me je na dane djetinjstva, džiza, otkad nisam čula za lukavu puščicu , već bih bila i zaboravila.

    Nisam se prije osvrtala na ovo pitanje o sterilizaciji tijekom 3. carskog, ali u tomu ne vidim ama baš ništa čudno, štoviše, mislim da je to dio standardne procedure, da je to zadnje provjeravajuće pitanje, ono - sad se još možete predomisliti u zadnji čas, ali naravno da ste o tomu puno, puno ranije dobro razmislli i odlučili. S medicinske strane, njima je to očito logično da se netko ne upušta nakon trećeg carskog u rizik iduće trudnoće i poroda, a naše vjerske stavove i odluke smo mi već davno prije dolaska na stol za carski trebali pretumbati u glavi i razriješiti.
    Njihovo je pitanje upućeno čisto radi provjere, ne da tada krene moralna rasprava.

    Za plaćanje posebnog dogovora glede dolaska na porod, hm, to naravno, nije ni legalno ni moralno, kao, uostalom, ni to da nam majstori rade popravke po kućama u fušu, ni da babice dolaze iz inozemstva, ali je nekakva praksa.

    Ja nisam tražila nikakav poseban dogovor za porod, a da jesam, obraz mi ne bi dozvolio da to ne platim jer bih zamislila nas, na stotine trudnice, koje bi htjele baš tog svog određenog liječnika na porodu (svejedno kojeg)

    i da on uopće nema privatni život niti treba dolaziti kući ikad jer mi rađamo u bilo koje doba dana i noći, a htjele bismo (iz sasvim ljudskih i shvatljivih razloga) da tamo bude netko u koga imamo povjerenja.


    Naravno da je to apsolutno neizvedivo, i naravno da oni tek rijetko na to pristaju, i da im veću ulogu u tomu igra privatno poznanstvo nego novac, a kad već pristanu, meni je normalno da im se plati.

    Već sam rekla na jednom topicu da se svi sindikati bune kad se radnicima ne plati prekovremeni rad, i mismo povrijeđeni ako se
    nama ne plati,
    a sad bi liječnik trebao altruistički i volonterski trčati od kuće,
    od svoje djece i besplatno, izvan radnog vremena, porađati žene :/ .

    Načelno se osvrćem na tu praksu, ja osobno nisam ni pokušavala bilo što dogovarati, baš zato što imam eto takav stav kakav imam.

  45. #145
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa
    Citiraj lukava puščica prvotno napisa
    nena - jabuka bas si mi simpaticna, citala sam na prosloj str ono tvoje iskustvo

    a bajaderi sam samo htjela reci nije bas galantno niti je trenutak da te tako pitaju za sterilizaciju, ali valjda kuzis zasto su pitali...
    Hvala puščica, prvi put vidim tvoj nick i baš sam se nasmijala, podsjetio me je na dane djetinjstva, džiza, otkad nisam čula za lukavu puščicu , već bih bila i zaboravila.

    Nisam se prije osvrtala na ovo pitanje o sterilizaciji tijekom 3. carskog, ali u tomu ne vidim ama baš ništa čudno, štoviše, mislim da je to dio standardne procedure, da je to zadnje provjeravajuće pitanje, ono - sad se još možete predomisliti u zadnji čas, ali naravno da ste o tomu puno, puno ranije dobro razmislli i odlučili. S medicinske strane, njima je to očito logično da se netko ne upušta nakon trećeg carskog u rizik iduće trudnoće i poroda, a naše vjerske stavove i odluke smo mi već davno prije dolaska na stol za carski trebali pretumbati u glavi i razriješiti.
    Njihovo je pitanje upućeno čisto radi provjere, ne da tada krene moralna rasprava.

    Za plaćanje posebnog dogovora glede dolaska na porod, hm, to naravno, nije ni legalno ni moralno, kao, uostalom, ni to da nam majstori rade popravke po kućama u fušu, ni da babice dolaze iz inozemstva, ali je nekakva praksa.

    Ja nisam tražila nikakav poseban dogovor za porod, a da jesam, obraz mi ne bi dozvolio da to ne platim jer bih zamislila nas, na stotine trudnice, koje bi htjele baš tog svog određenog liječnika na porodu (svejedno kojeg)

    i da on uopće nema privatni život niti treba dolaziti kući ikad jer mi rađamo u bilo koje doba dana i noći, a htjele bismo (iz sasvim ljudskih i shvatljivih razloga) da tamo bude netko u koga imamo povjerenja.


    Naravno da je to apsolutno neizvedivo, i naravno da oni tek rijetko na to pristaju, i da im veću ulogu u tomu igra privatno poznanstvo nego novac, a kad već pristanu, meni je normalno da im se plati.

    Već sam rekla na jednom topicu da se svi sindikati bune kad se radnicima ne plati prekovremeni rad, i mismo povrijeđeni ako se
    nama ne plati,
    a sad bi liječnik trebao altruistički i volonterski trčati od kuće,
    od svoje djece i besplatno, izvan radnog vremena, porađati žene :/ .

    Načelno se osvrćem na tu praksu, ja osobno nisam ni pokušavala bilo što dogovarati, baš zato što imam eto takav stav kakav imam.


    Potpisujem, odličan odgovor na tzv. plaćanje prisustvu poroda. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, i smatra da je u pravu i da treba biti onako kako si zamisli, a uistinu se treba zapitati što je s liječnicima, oni nama onda svakao trebaju biti dostupni 24 sata, bez mogućnosti privatnog života, e pa nemre to samo tako................!
    P.S. Hafner-stručan i fenomenalan liječnik!

  46. #146
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    I ja sam bila kod dr.Hafnera prije par godina.Nisu bile bas neke lijepe okolnosti za mene,ali njemu samo pohvale.Pristup profesionalan a ujedno i emocionalan,onako kako zamisljam da bi doktor trebao biti. Cista petica

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem, odličan odgovor na tzv. plaćanje prisustvu poroda. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, i smatra da je u pravu i da treba biti onako kako si zamisli, a uistinu se treba zapitati što je s liječnicima, oni nama onda svakao trebaju biti dostupni 24 sata, bez mogućnosti privatnog života, e pa nemre to samo tako................!
    P.S. Hafner-stručan i fenomenalan liječnik!
    Nikad nisam ni pomislila, a kamoli napisala da dr moraju nama uvijek biti 24 sata dostupni i to besplatno... Hafner je u slučaju koji sam spomenula na kraju bio odsutan, a ipak je uzeo novce - javio je "zamjeni" da bude posebno ljubazna. Dakle, radi se o tome da određeni doktori naplaćuju ljudski tretman, a ne svoj prekovremeni rad. Ja razumijem vašu logiku, ali htjela sam zapravo reći da si ga ja ne bih posebno željela - ni besplatno, a kamoli naplatno, jer ne favorizira prirodan porod (ako se nije promijenio). Moj prvi porod bi sigurno bio ljepši da on nije naišao, u to sam sigurna.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj bajadera prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se Hafner zamjerio jer me 5 min. prije trećeg carskog pitao jel hoću sterilizaciju?J.... kao da idem vadit zub... :shock:
    Meni se u ovome ne sviđa neosoban pristup. Znam mladu ženu koja je na Sv. Duhu na carski rodila šestero djece (zdrave i lijepe), sve uz podršku svog ginekologa. Radi se o tome da joj je nakon svakog poroda maternica više nego super zacijelila.

  49. #149
    chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    61

    Početno

    ovako ....mene zanima ovo.....ako sam njegova privatna pacijentica..može li mi radi toga biti na porodu.

  50. #150
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj chora prvotno napisa Vidi poruku
    ovako ....mene zanima ovo.....ako sam njegova privatna pacijentica..može li mi radi toga biti na porodu.
    Pa ovisi kako se dogovoriš s njim, pretpostavljam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •