Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kontracepcija i dojenje

  1. #1
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno Kontracepcija i dojenje

    Kako dojenje nije 100% kontracepcija i žene cesto ovuliraju unatoč tome sto doje i nemaju menstruaciju, zanima me koju kontracepciju vi koristite i zasto?

    Ja sam dobila pilule (Lueva) od ginekologa koje idu uz dojenje, no jos ih nisam počela uzimati i nekako odgađam. Kondom mi se cini najsretnije rješenje, jer nema nikakvih hormona a i koliko se sexamo nije preskupa opcija.

  2. #2
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    apstinencija kao najsigurnija i najjeftinija opcija?

  3. #3
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    kondomi su logican izbor. ne svidja mi se ideja umjetnih hormona za vrijeme dojenja, pa makar oni sluzbeno i ne utjecali na samo dojenje..

  4. #4
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ja sam stavila Mirenu kad je treći napunio 9 mjeseci (iako sam ga dojila čak u tandemu sa starijom sestrom). Kondomi i apstinencija se prethodno nisu dokazali učinkovitima :D

  5. #5
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    A kakva su ti iskustva s mirenom? Jel boljelo umetanje? Može se stavit i ako još nemaš mengu?

  6. #6
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Iskustvo mi je da je radila - nisam ostala trudna, a nije baš da uopće nije bilo prilike, iako smo se često zezali da nam je, uz troje male djece, to bila slabo iskorištena investicija

    Kod mene su se često javljala sitna krvarenja (spotting), ali ginekologica mi je rekla da sam izuzetak, da se to inače jako rijetko događa.

    Jedino sad nakon što sam je izvadila često imam predmenstruacijske glavobolje i bolne menstruacije - to mi prije mirene nikad nije bio slučaj. Ne znam ima li to ikakve veze s nošenjem mirene, ali eto, spominjem.

    Umetanje je prošlo ok, ne sjećam se da me bolilo (bilo je prije 8 godina), ali moram reći da imam jako pažljivu ginekologicu.

    Može se staviti i prije nego se ponovo uspostave ciklusi.

  7. #7
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    milamaja, sad sam vidjela da ima čitav jedan topik posvećen mireni:
    http://forum.roda.hr/threads/2463-Mirena/page9

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •