Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: Kako pomoci suprugu

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    i ja cijelo vrijeme imam osjećaj da njegova AGRESIVNA pasivnost ima veze sa mjegovom mamom?
    da, ana, zlostavljanje, maltretiranje ne mora biti samo fizičko...
    a ovo tvoje traje 7 godina....

    ana, pročitaj dobro svoje postove, jer tvoja podsvjest jako dobro zna gdje je problem
    sama si napisala da "i njegova mama" ima isto mišljenje (čekanje čuda) - a što ako je obratno, ako on ima "isto mišljenje kao i mama". možda mu mama puni glavu i sa nekim drugim stvarima a da ti nisi toga svjesna - pa je on Maminog mišljenja da vaš brak i nije neka vrijednost

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    ovo pišem jer razmišljam da možda, ustvari, trebaš se malo osvrnuti oko sebe, osluhnuti njegove što govore, jer očito mu je njihov stav jako bitan (a oni su suglasni da ne treba on ništa poduzimati)
    ???
    jer i meni se čini da je ovo glede roditeljstva i mpo priče sa tobom, samo vrh onoga što u njemu doista je.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    isto potpisujem Frcku, odlican post, i jos bi dodala da ponese u bolnicu laptop, tako moj, uvijek ga je frka prije postupka - sta ako ne mogu, sta ako ja upropastim cijeli IVF.... al onda s laptopom ipak bude lakse, i za koju minuticu sve je rijeseno
    Druga stvar, eto takva je tema pa ulazimo u sferu privatnosti u koju inace ne bi naravno, da li tvoj muz ana1950ima problem s ejakulacijom?

    Treca stvar, svima buducim i sadasnjim mama- ako imate musku djecu onda odgajate muskarca! to su sve mamice zapaprile..... pardon my French!
    Mislim da ima, je jos jedna od tabu tema,o tome se ne prica

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    17

    Početno

    Kad sam spomenula njegovu mamu htjela sam reci da je ona mirna,pobozna i stidljiva zena koja ceka cudo jer ne zna za drugo rijesenje. Podrzava me,ispituje jer ne zna,nije htjela potpisati u crkvi kad se potpisivalo protiv MPO.
    Mislim da se u njihovoj kuci nikad nije sex spomenuo,naprosto takav odgoj

  5. #105
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Ana, naslov tvog topica je Kako pomoći suprugu, ali mislim da bi prikladniji naslov bio Kako pomoći sebi. Uglavnom se slažem sa Zuskom, sirius…

    Ne idealiziraj ga, ovo što ti radi je pasivna agresija, kao što je već netko napisao. Ti toneš u depresiju. Pretpostavljam da živiš u malenoj sredini, gdje je patrijarhat na snazi. Tamo muško ne smije imati problema. Inače nije muško.

    Sjedni sama sa sobom i razmisli što zaista želiš. I onda to serviraj svom mužu najbolje što znaš. Mirnim tonom, vikanjem, deranjem, urlikanjem, pisanim putem. Ali nek te čuje.

    Inače ćeš izgubiti sebe.

    Lako je biti dobar u dobrome. Treba biti dobar u lošem.

    Mislim da si olakšavaš idealizacijama, opravdavaš ga. Ostavlja te na cjedilu tamo gdje je najbolnije. Sad je to pitanje roditeljstva, što će biti slijedeće?!

    Tvoj muž ugrožava vašu budućnost. Inertan je. Ide linijom manjeg otpora. Nada se čudu. Ma nemoj.

    Trgni se, postavi i riješi to. Ako te tako olako pušta, nemaš zašto ni ostati. Jer ćeš nestati shrvana tugom i boli.

    Ovaj moj post je grub, ali na glasan način za tvoju dobrobit. Tvoj muž je grub, ali na tihi način, sumnjam da je to na ičiju dobrobit.

    Pouzdaj se u sebe, osluhni se. Zagrmi kad treba. Ako te zaista voli, sačuvat će te kraj sebe. Mora osjetiti tvoju snagu i odlučnost. A ne čekati čudo s neba.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 28.02.2014. at 18:39

  6. #106
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    joj Ano, "mislim da ima"- ti to moras znati, ne mozes biti "mislim da"…. znam da ti je tesko, tesko je s tabuima i konzervativnim tradicionalnim drustvima…. ja to ne poznam, zivim u jednom od tolerantnijih drustava i nikako te ne osudjujem, razumijem i postujem razlike. No, vi imate problem intimnosti, i to vam je prece za rjesavat od IVF-a.
    Morat cete najprije razbiti sex tabu, to ne znaci da i dalje nece postivate svoje obicaje i tradicionalno ponsanje, ali u spavacoj sobi sretnog bracnog para, ma koliko religiozan ili ne, tome jednostavno nema mjesta.
    Znas kako se kaze- ako zelis da se ishod promijeni, moras promijenit nesto u postupku, prema tome vas ceka jedan dobar shift u vezi. Nemaj straha, samo ce vam biti bolje! Po svakom pitanju! SRETNO!!!

  7. #107
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Slažem se s bw, znaš! Nema se tu što misliti! Nema lakog načina za rješavanje takvih stvari, nažalost. Bitno je da se pokrenete, oboje! Ti si se već pokrenula, samim pokretanjem ove teme. Nadam se da bude i on. Sretno i od mene!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    79

    Početno

    Draga Ana u tri dana podigla si mnoga zanimanja za svoje pitanje i dobila si mnogo odgovora.Moje pitanje tebi je što ćeš sada učiniti kada si saznala što drugi misle o tvojoj situaciji.
    Ono što ti je napisala Optimist ja u cijelosti potpisujem,ali mislim da je to ipak nedovoljno da se stvari u tvom braku pokrenu na bolje.
    Budući sam neutralni promatrač meni je lakše vidjeti situaciju nego nekome tko je u samom problemu.
    Moje mišljenje je dakle osim već onog što je rekla Optimist ,da ti moraš poraditi na sebi.Pri tom mislim otprilike ovo:ako si nezaposlena potrudi se intezivno da nađeš posao,pronađi također i nove aktivnosti u kojima čes uživati a po mogućnost neka to budu aktivnosti u kojima ćeš svakodnevno upoznati nove ljude.
    Planiraj si odmor putovanje na koje češ otići sa svojim mužem ali ako on ne bude htio otiđi i sama ili sa svojom prijateljicom u svakom slučaju otiđi na odmor.Čovjek mora biti zadovoljan prvenstveno sam sa sobom da bi drugome bio interesantan.Ako ti to nisi ,a čini se da ipak nisi,tvoj brak se nažalost bliži svome kraju a ti to sasvim sigurno ne želiš.
    Zato draga Ana promisli prvo što možeš učiniti da pomogneš sebi.

  9. #109
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Boogie Woogie, dokle god roditelji (ne samo majke) budu odgajale "muškarce" i "žene", a ne samosvjesne, empatične i odgovorne OSOBE, imat ćemo situacije kakve imamo, a to je da je dio odraslih muškaraca (pa i žena, iako u manjem broju) potpuno nesamostalan u odnosu na roditelje ili partnere, neodgovoran prema sebi i drugima, i nezreo u uspostavljanju iskrenih i kvalitetnih odnosa sa suprotnim spolom. A žene odgojene da podilaze muškarcu, da prelaze preko vlastitih potreba i osjećaja u ime veze ili braka jer se jedino tako mogu realizirati, ili u ime muškarca kojeg treba usrećiti, samo su druga medalja iste priče.
    To dijelom u džep ide i mojih roditeljima u odnosu na brata, da ne bi bilo....
    Zuska- ma to ja I mislim, odgajati muskarca a ne njonju, a meni muskarac I zena znace upravo to sto si napisala.... ja dajem toj rijeci znacenje kvalitete covjeka muskog spola, a ne neku macho konotaciju, apsolutno ne. Meni su "macho frajeri" najobicniji pozeri I primitivci. Al muskarac je nesto drugo, npr. Clark Gable (gone with the wind) al nema takvih puno, oko sebe uglavnom vidim razmazene mamine sinove I neke njonjavce I klimavce koji se skrivaju iza zene, grubosti, alhokola..... mozda gresim, al ja sam takvog dojma. no ovo je def skretanje s teme. Mozda je I to jedan od uzroka neplodnosti, demaskulinizacija muskaraca.

  10. #110
    tulipan83 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Ana, jesi ga uspjela pokrenuti?? Ja bi ga registrirala na forum ovdje pa da ga mi "obradimo". Malo šale. Naš prvi s-gram loš, drugi još gori, kod mene sve ok, mm prihvatio savršeno, čak bi mogao biti i savjetnik.

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Ana, baš sam mislila ovih dana na tebe
    srela sam starog prijatelja, supruga i on nisu imali djece, problem je on imao, nije htio na potpomognutu, .. a supruga je prihvatila da je tako kako je i možda kao i ti "čekala čudo".
    e sad, ŠOK za mene je bio kada mi je rekao da su se RAZVELI jer je on našao drugu!!!?? mlađu.

    a tebe sam se sjetila iz razloga što je njegova (sada, bivša) supruga savršeno zdrava, plodna BILA... a sada je 45 godina..
    on je nju ostavio, a ona je sebe ostavila bez djeteta zbog njega...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •