Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 402

Tema: doktori iz vinogradske

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ma znam ali ja bas s tim imam losa iskustva. prosli put sam prvi put dosla u bolnicu kad sam rodila. a i moja ginekolgica me poslala upravo zato da malo izvidim situaciju prije poroda. glupo mi je krenuti na bolnicke preglede tek u 38 tjednu, kad sam prosli put vec rodila u 38. tjednu.
    ali u pravu ste, mislim da cu nastaviti voditi trudnocu kod ovog jednog privatnika koji mi je preko puta jer mi je to najmanje stresno, a za ostalo cu se vec nekako snaci.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Prvu trudnoću sam pred kraj vodila kod dr Košec i bila sam jako zadovoljna. Drugu kod Kune sam bila i nisam bila nešto posebno oduševljena. Bilo mi je žao što opet nisam išla kod Košecke. Najvažnije je da imate za vezu neku babicu ili sestru sa odjela. One ipak najviše mogu učiniti za rodilju jer su one ipak tu u blizini. Mene je babica drugi put porodila dok je jedna mlada liječnica samo gledala iz daleka što se događa. Sestre u dječjoj sobi su izvrsne, definitivno!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    43

    Početno

    pozdrav.
    danas sam bila na pregledu u trudnickoj kod dr.Košec i jako sam zadovoljna
    samim pristupom a i pregledom-žena ja stvarno njezna.
    sve pohvale

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    43

    Početno POZDRAV

    :D DOKTORI IZ VINOGRADSKE SU NAJBOLJI NEMA BOLJIH POGOTOVI ONI NA ODJELU GDJE JE RAĐAONA I PREDERAĐAONA.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    LuCy Lu svaka čast na tako velikom optimizmu... Evo da se onda i ja priključim....

    jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

    kako volim vidjeti ovaj optimizam, super...

    sitno brojim.... još OSAM dana do termina.... i upravo idem tim, kako ti kažeš, super doktorima....

    hvala ti, ovo je jedna pozitivna inekcija.....!!!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    trebam se javiti u Vinogradsku u četvrtak kod dr. Hermana - ima neko iskustva - pretpostavljam da preporuka za rani dolazak do 7 ujutro isto vrijedi za sve dane za trudničku ambulantu... idem 1. put tamo u 23. tjednu privatno vodim trudnoću i šalje me doc na dodatni pregled radi eventualne serklaže jer mi se skratio cerviks

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    41

    Početno

    Treba doći što ranije definitivno!
    Za dr. Hermana sam čula da je jako dobar.
    Sretno!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    hvala dumma

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    ja sam ih prošla sve u vinogradskoj
    i košec mi je bila najgora i bezobrazna pri porodu
    daleko najbolji od svih njih mi je Herman
    sve ti objasni i možeš mu uvijek pokucat na vrata

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    43

    Početno

    pa normalno da mu možes pokucati na vrata i pitati kad je on GLAVNI za odjel i sve ostalo.
    ali ja mogu reci da je stricek Herman SUPER, MRAK meni je bio samo u vizitama ali je bio stvarno O.K.-pitas kaj hoces sve ti kaze cak se i nasali s tobom.
    pusa

  11. #61
    stix

    Početno

    cure, da li netko zna da li je dr. Kuna još petkom u trudničkoj ambulanti? i do kada primaju knjižice? do 11?
    hvala.....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    stix, evo mi dvije zimnice sjede u ambulanti - danas je Kuna tamo, a iako mu je raspored petkom, nikad ne znaš hoće li zaista biti tamo. Nažalost, ne znam do kad primaju . Da nazoveš?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Drage cure, moram se ponovo javiti ovdje da vam prenesem moje iskustvo iz Vinogradske. Ja sam došla u rodilište večer uoči Badnjaka i u prijemu naletjela na specijalizante s kojima sam već u prvom trenutku bila prezadovoljna (dečki su mlađi od mene, sve su odradili profesionalno i s puno smisla za humor što je meni u tom času jako pasalo).
    Rado mislim na moj porod (OK, neću bajati da nije boljelo, al to je bol koju sam mogla izdržati, ništa spektakularno ili loše), nemam nikakvih trauma iako su mi kao trofej ostala 3 šava (i šivanje smo obavili uz smijeh, da, da - i to je moguće kad je ekipa dobra).
    Da mogu birati ponovo bih išla rađati kad je dežuran dr. Jandrić. Ako naletite na njega, budite sigurne da ste u dobrim rukama !

  14. #64
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj Leta prvotno napisa
    Da mogu birati ponovo bih išla rađati kad je dežuran dr. Jandrić. Ako naletite na njega, budite sigurne da ste u dobrim rukama !
    potpisujem u potpunosti
    I mene je porodio dr.Jandrić i stvarno sve najbolje mogu reci sto se tice njega

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Rency, jel i tebi pričao o vezenju?
    Meni je goblen tak dobro napravljen da sam već danas (rodila 23. 12) ko.... zmaj !

  16. #66
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Ma doktor je zakon,mene je sivao i cijelo vrijeme je pricao kako ce sav biti odlican,i stvarno je,kasnije je gledao i divio se

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Ista stvar !
    Zna mali šta radi
    Meni sve 5, iznenadila sam se kak to druge boli, a ja :D
    Baš mu fala što ima živaca (a i voli se kasnije diviti obavljenom poslu)

  18. #68
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Ima li itko iskustva sa dr.Galkowskim? Znam da dezura tamo, ali ne znam tocno gdje...

  19. #69
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mene porodio Dr Bolanča i imam sve pohvale....osim hrabrenja, cijelo vrijeme se zezao i pričao mi o svojoj trudnoj ženi ......posao obavio odlično

    iako sam na preglede išla ponedjeljkom kod dr Košec od 3 odlaska nijedanput nije ona bila,....

    za Galkowskiprvi put čujem...pitat ću mamu, možda ona zna štogod al ja se od svih njih ne sjećam takvog prezimena.

    Jandrić je super doktor...dolazio mi na svaku vizitu....

  20. #70
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    mene porodio Dr Bolanča i imam sve pohvale....osim hrabrenja, cijelo vrijeme se zezao i pričao mi o svojoj trudnoj ženi ......posao obavio odlično
    mislim da ste najveci dio posla ipak obavili ti i beba, a doktor je samo pripomogao

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Možete mi reći malo više o dr. Kuni?
    Može li se ikako s doktorima dogovoriti da te oni porode ili je to nemoguća misija?
    Zanima me je li koga dr. Kuna porodio i kakav je bio na porodu?

  22. #72
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj N31 prvotno napisa
    Možete mi reći malo više o dr. Kuni?
    Može li se ikako s doktorima dogovoriti da te oni porode ili je to nemoguća misija?
    Zanima me je li koga dr. Kuna porodio i kakav je bio na porodu?

    Meni je dr Kuna privatno vodio trudnoću, a pred kraj trudnoće me par puta naručio petkom u ambulantu u Vinogradskoj, slućajno ili ne on je prvih par sati bio prisutan, inducirao mi je porod koji je dugo trajao, morao je otići,ali sam na sreću dobila predivnog dr. Grbavca, sve pohvale za njega. To je bilo u 2007., nedugo sam tu negdje pročitala da dr. Kune više nema u trudničkoj ambulanti, inače je bio petkom. Najbolje provjeri.

  23. #73
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Evo i mene s pohvalama!

    Moja se beba konačno 26. 12. odlučila izaći van. Uzevši u obzir da sam na sam Božić stigla u rodilište tamo se blagdanski duh nerada nije osjetio. Primila me dr. Tomić, predala u ruke sestri kojoj na žalost ne znam ime. Bila sam u rađaoni cijelu noć i svi doktori, sestre i babice bili su i više nego ljubazni i obzirni.

    Izdvojila bih anesteziologinju koja mi je dala epiduralnu bezbolno i bez ikakvih posljedica kasnije, babicu Irinu, babicu Korneliju koja me je spasila, dr. Bolanču, a posebno dr. Grbavca i babicu Maricu koji su me porodili.
    S obzirom na to da sam rađala prvi puta svi navedeni ljudi pomogli su da mi to ne bude traumatično iskustvo i na tome sam im zahvalna.

    I na odjelu babinjača su sestre bile vrlo ljubazne, a posebno me oduševila pomoć oko dojenja.

  24. #74
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Haydi, od čestitam! Morala sam se javiti jer sam u tvom potpisu vidjela da je tvoj anđelak TOČNO 30 godina mlađi od mene!
    P.S. Znam jednu Haydi s jednog drugog foruma, možda si to ti?

  25. #75
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Da, upravo ta Haydi.
    Ja ti se šaltam iz foruma na forum, ovisno o trenutnoj situaciji. S obzirom na to da sam iducih godinu dana na pordiljnom ovo je forum na kojem ću pratiti aktualnosti i usavršavati se. Kasnije ću se ponovno morati prebaciti na onaj jer imam osjećaj da ću biti u veeeelikom zaostatku.

    Znam da san off topic. Sorry :/

  26. #76
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj (maša) prvotno napisa
    mene porodio Dr Bolanča i imam sve pohvale....osim hrabrenja, cijelo vrijeme se zezao i pričao mi o svojoj trudnoj ženi ......posao obavio odlično
    mislim da ste najveci dio posla ipak obavili ti i beba, a doktor je samo pripomogao
    pa jesmo al ipak mi je puno značilo prijateljsko lice i pristup doktora

  27. #77
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    netko je pitao za dr. Kunu, pa ne mogu a da ne prokomentiram... da slučajno tog čovjeka sretnem negdje na cesti majkemi bi ga fizički napala.
    prošle godine u 37 tj dolazim u trudničku ambulantu, sa trbuhom na koji su svi ostajali :shock: kad bi ga vidjeli. PLAKALA sam na pregledu koliko je taj besćutni i bezobzirni čovjek bio grub i kad sam ga MOLILA da me prestane pregledavati jer da me nesnosno boli i da mislim da nešto nije u redu rekao mi je da kaj je meni i da ako ovo boli kako ću roditi. Bol je bila naizdrživa, sve sam bježala po stolu. Kad je napokon to mučenje završilo i kad sam se digla krv je šiknula iz mene tako jako da mi je NAPUNILA CIPELU!!!
    tresla sam se od boli, plača i straha a on mrtav hladan mi rekao da nek idem ležat na odjel. kad sam izašla iz ambulante i kad je mm vidio u kakvu sam stanju, htio je on njega ići "pregledati". Ni jedan put kasnije nije došao vidjeti me, ispričati se ili nešto slično. srećom, sve je ipak dobro završilo. Ni jedan pregled prije ni kasnije me nije bolio, a nakon njega sam išla Hermanu .
    Grbavac je prisustvovao porodu i bio mi je ok.

  28. #78
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    nedavno je prijateljica imala vrlo neugodno iskustvo također s dr Kunom, prvenstveno što se tiče patronizirajućeg, bahatog, bešćutnog, potpuno neadekvatnog odnosa na liniji liječnik - pacijent.

    nagovaram je da skupi snage i da ga prijavi, trebale biste sve vi cure koje ste imale takva iskustva to učiniti, pomogle bi i drugima i olakšale si dušu...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    meni je iskustvo s dr. kunom jedno od najugodnijih iskustava u odnosu liječnik pacijent. više puta sam bila kod njega na uzv, bez ikakve veze (tempirala sam njegov dan), uvijek je bio beskrajno simpatičan i duhovit, a nikad od njega nisam otišla s nekakvom nedoumicom, preispitivanjem onog što je rekao ili potrebom da odem po drugo mišljenje (a vrlo sam zahtjevna kao pacijent i često tražim drugo, treće mišljenje)

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj bodycreator prvotno napisa
    ja sam ih prošla sve u vinogradskoj
    i košec mi je bila najgora i bezobrazna pri porodu
    daleko najbolji od svih njih mi je Herman
    sve ti objasni i možeš mu uvijek pokucat na vrata

    Potpisujem sve što si napisala.
    Kod dr. Košec sam bila privatno u Eljugi (inače sam išla kod dr. Eljuge koji je super, ali se potrefilo da ga nema...), dakle platila sam pregled. Žena je bila gruba, nestrpljiva. Da ne kažem bezobrazna. Pitala sam je zašto moram piti nekakve tablete (bijaše to početak moje treće trudnoće i prvi put da imam neki problem) i kako nastaje hematom (što mi je mrtvo hladno priopćila), a ona će na to nervozno tipkajući po kompjuteru: pa sad sam Vam rekla i zašuti. No kako se o mome zdravlju radi pitala sam još jednom onako s povišenim glasom. A ona mi na to odgovorila doslovno tri riječi. Suznih očiju sam napravila incidentnu situaciju, ali sam otvorenih vrata na izlazu iz ordinacije rekla da me čudi da radi gdje radi i što se mene tiče da me vidi zadnji put, jer joj za ovakvu neljubaznost ja ne mislim davati novce. Požalila sam se na idućem pregledu i doktoru Eljugi, a on će na to, ali ona je stručnjak... To ju ne opravdava da ne može pokazati malo suosjećanja. Znam da moj slučaj i nije neka dijagnoza. Ja nisam studirala medicinu i u onom trenutku je meni to bilo strašno. Ona se ponijela ko robot, totalno nehumano.


    Sad nešto pozitivno.
    Dr. Herman me porodio prvi put i nemam dovoljno mijesta za sve pohvale koje bi napisala. Porod je bio brz )makar se meni u boksu ništa ne čini brzo). On je dolazio par puta, na porodu se cijelo vrijeme šalio sa mnom i suprugom i stvarno mogu reći da mi je ostao i najljepšoj uspomeni. Skoro mi je termin za treći porod pa se nadam da ću na njega naletiti i ovj put. Znam, znam male du šanse, jer je sad ravnatelj ali ja se svejedno nadam

  31. #81
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    potpisujem za košec mene je pregledala ko mišicu dr. kuna i nisam mogla danima hodati,čak su me kosti bolile a krv je liptila (iako sam joj više puta spomenula da imam placentu previu i da me moja dr. pregledava zbog toga samo sa uzv nije me poslušala i išla je vaginalno,a ja glupača mislila da valjda zna šta radi).nakon tog incidenta,moja savršena trudnoća se pretvorila u horror sa sretnim završetku.s tim da ne znam kakve će psihičke posljedice to sve imati po moje dijete s obzirom na količinu lijekova koje sam unijela u sebe i šizenja koje sam prolazila.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam bila na jednom pregledu kod dr. kune i nakon toga odlucila da idem roditi negdje drugdje
    prosla sam dosta gonekologa u zivotu, ali njegov pregled je bio jedan od najgrubljih.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    [quote="timm"]Mislim da doktorica Košec radi i privato ali moraš imati dosta love za nju. :/

    ona mi je bila najgori dio kod mog poroda
    bezobrazna i bahata

    kuna je legenda

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    302

    Početno

    . Suznih očiju sam napravila incidentnu situaciju, ali sam otvorenih vrata na izlazu iz ordinacije rekla da me čudi da radi gdje radi i što se mene tiče da me vidi zadnji put, jer joj za ovakvu neljubaznost ja ne mislim davati novce. Požalila sam se na idućem pregledu i doktoru Eljugi, a on će na to, ali ona je stručnjak... To ju ne opravdava da ne može pokazati malo suosjećanja. Znam da moj slučaj i nije neka dijagnoza. Ja nisam studirala medicinu i u onom trenutku je meni to bilo strašno. Ona se ponijela ko robot, totalno nehumano.



  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno di je muž

    zanima me da li mi netko može pomoći. naime, razmišljam o induciranom porodu s epiduralnom jer sam veliki paničar da čekam doma trudove, no htjela bi da mm bude samnom cijelo vrijeme. kako čujem ne može biti samnom u predrađaoni a kad se dobije drip tam se leži kaj ne? e sada, ja ležim tamo sama a on je negdje vani i koliko se moram otvoriti dsa nas smjeste u box? da li njega pošalju doma pa ga zovem kada da dodje ili može čekati vani? hvala puno ak netko zna jer se kakko god bilo moram psihički pripremiti na to...

  36. #86
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    prvo iskreno ti preporucam cekaj doma da krene. po meni okolis poznat, sve ti je pri ruci, sve tovoje zelje su zapovjed ukucanima .
    ovaj savijet nisam ba stako olako dala. prvi porod mi jebio inducirani jer se BC dugo premisljao hoce nece, kad sam ga prenjela vec tjedan dana ipak sam pristala na idnukciju. u Vinogradskoj su me induciralai, ali to mozda i nije bila klasicna indukcija :/ , jer su mi probusili samo vodenjak. poslije je sve krenulo samo od sebe, dakle cari dripa nisam upoznala . MM je sjedio cijelo vrijeme kraj mene u boxu, naravno nakon buseenja vodenjaka.
    drugi poreod, balerina poranila 10 dana, znaci uhvacena sam doma, na prepad . puno je ugodnije bilo nego lezanje u boxu s MM-om. dakle probaj se opustiti, nemas razloga za paniku. ali naravno na tebi je da odlucis kako zelis.

  37. #87
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    fakat mi je neugodno zbog velikog broja tip felera, ali jednostavno nisam uvijek u mogucnosti prvo procitati pa poslati.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ma nema veze, događa se svima...hvala na info, možda mi se javi i neka cura koja je baš bila u predrađaoni a muž negdje drugdje...hvala ipak

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ja sam u prvom porodu bila satima sama u predrađaoni,a zatim u operacijskoj sali,dakle muža nisam ni vidjela

    moj savjet ti je,pošto si prvorotka,da što više vremena provedeš doma,jer će proći dosta vremena od pojave trudova do poroda, u prosjeku 12 sati

    ne znam koliko ti je udaljena bolnica,no možeš,ako ti je baš tolika frka,s mužem biti u blizini bolnice,sjesti na kavu,sunčati se na klupici...sve je bolje od beskonačnih sati u predrađaoni

    ne bih na tvom mjestu olako birala indukciju jer tijelo jasno šalje znak kad je spremno-zašto remetiti taj prirodan slijed?

  40. #90
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    kod mene je bilo ovak
    prenjela 13 dana i narucili me na inducirani(nikad vise nebi pristala na inducirani)krenuli u pola 7 ,propucali vodenjak, dobila drip i trudovi krenuli , muza su narucili u 8 ujutro da dode,do osam sam ja vec umirala u trudovima i jedva sam cekala da dode(odma su ga pustili u box),na svu srecu sve je dobro proslo sa bebom i samnom ali zbog tako jakih trudova od pola 7 do pola 12 nema sanse da bih vise isla na inducirani,ne znam kakav je porod bez dripa ali vjerujem da je laksi, ovi trudvi su bili :shock: ,
    ali napominjem da mi porod nije bilo nikakvo traumaticno iskustvo jedino velim taj drip mi se bas nije svidio,ti razmisli

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ne, ne, ja bez epiduralne nejdem ni na prirodni ni na induvcirani jer znam da drip boli ko vrag, a isto tako želim da ak to ne krene brzo oću na carski...znam, komplicirana sam., ali eto niti sam hrabnra niti želim vjeŽbat hrabrost u takvim trenucima, niti želim biti sama, dakle mm mora ić samnom. thx na savjetima ipak...

  42. #92
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    ne, ne, ja bez epiduralne nejdem ni na prirodni ni na induvcirani jer znam da drip boli ko vrag, a isto tako želim da ak to ne krene brzo oću na carski...znam, komplicirana sam., ali eto niti sam hrabnra niti želim vjeŽbat hrabrost u takvim trenucima, niti želim biti sama, dakle mm mora ić samnom. thx na savjetima ipak...
    Lijep plan ali s obzirom da planiras roditi u RH, ako tokom poroda ne bude ozbiljnih komplikacija carskom se nemoj nadati.
    Duzina trajanja poroda nije indikacija za carski, je ali tek nakon 20-ak sati trudova bez progresa :/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    gle, sredit ću, platit ću, prodat ću samo da to nekak sredim...ne bi voljela pod dripom čekat satima ili 20 kak ti veliš. znam da sam optimistična, no valjda se u doba korupcije sve da sredit

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Duzina trajanja poroda nije indikacija za carski, je ali tek nakon 20-ak sati trudova bez progresa :/
    Da,mene su poslali u salu nakon 16 sati muke.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    ja sam u prvom porodu bila satima sama u predrađaoni,a zatim u operacijskoj sali,dakle muža nisam ni vidjela

    moj savjet ti je,pošto si prvorotka,da što više vremena provedeš doma,jer će proći dosta vremena od pojave trudova do poroda, u prosjeku 12 sati

    ne znam koliko ti je udaljena bolnica,no možeš,ako ti je baš tolika frka,s mužem biti u blizini bolnice,sjesti na kavu,sunčati se na klupici...sve je bolje od beskonačnih sati u predrađaoni

    ne bih na tvom mjestu olako birala indukciju jer tijelo jasno šalje znak kad je spremno-zašto remetiti taj prirodan slijed?

    Moj prvi porod je sveukupno trajao pet sati...
    Dakle prvi trud u 16h,drugi u 17h tatim krenuli svakih 5 min.
    Krenuli u bolnicu i ja rodila u 20:45

    Tako da više nikom ne vjerujem u priču o prvom porodu i 12h u prosjeku

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Gago ti spadaš u one "napredne"

    Ja definitivno nisam jedna od njih,štoviše čini mi se da je moj cerviks zabetoniran...u drugom porodu je bilo "samo" 16 sati trudova,ali sam većinu odradila doma,u boksu samo 4 sata

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    gle, sredit ću, platit ću, prodat ću samo da to nekak sredim...ne bi voljela pod dripom čekat satima ili 20 kak ti veliš. znam da sam optimistična, no valjda se u doba korupcije sve da sredit
    Ako misliš dobiti epiduralnu, drip i sl, već si u boksu i prikopčana na ct. Dakle MM može biti cijelo vrijeme s tobom.

    Ja sam obadva puta rodila s dripom. Prvi porod od prvog truda 7 sati, drugi 2,5 sata. Dali su mi drip jer su trudovi bili jaki, ali nedovoljno česti??!?! Prvi tjedan dana poslije, a drugi dva tjedna prije termina. Dok bi ja stigla do bolnice već sam bila otvorena 6 tj. 7 prstiju. Dakle koliko sam ja i planirala drugi put tražiti epiduralnu jednostavno nije išlo kad sam već bila previše otvorena. (U drugom porodu sam u boksu provela svega 45 minuta i jednostavno nije uopće bila opcija epiduralna-nije bilo potrebe/vremena). Idem ja za mjesec dana i treći put, ali se nadam da će sve biti tako brzo kao i prva dva puta.

    Ovo ti pišem jer se ti prije svega moraš prihički pripremiti za SVE opcije. Najgore prođu one cure koje nisu psihički spremne. Ne znam kad ti je termin, ali sad se sprema sezona gripe i vrlo je vjerojatno da će zbog objektivnih razloga zabraniti prisustvo ikoga na porodu. Može se desiti da dođeš ko ja preotvorena za epiduralnu, ili neće biti anesteziologa ili će biti angažiran na operaciji i sl. Moraš se nadati najboljem, ali biti spremna i na najgore.
    Sve u svemu nije porod nešto što se ne da izdržati (ja se doduše nisam predugo mučila). Moja frendica me tješila s rečenicom Draga ne možeš nazad, ti to moraš odraditi i nitko drugi. Ne znam jel tebi to utješno, ali meni je bilo. Prođe to brzo trud, pauza,trud, pauza, trud, pauza.... A ti si misli da si sa svakim trudom sve bliže svome zlatu. Nadam se da sam pomogla :/

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    I još nešto. Prvi put me najviše ubijalo što sam negdje pročitala da prosječan porod prvorotke traje cca 12 sati. Kao što sam već gore napisala bio je 7 sati. Pred sam porod mene je ubijala pomisao kako izdržati još 5 sati ovako, a kad dođe doktor i kaže počinjemo.... S čim pitam ja?... Ostalo je povijest

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    čekaj domingo ne kužim :? , kak misliš ak uzmem epi i dri i već sam u boxu?
    ja to ne razumijem, npr. dodješ u bolnicu bez trudova, onda dobiješ drip pa epiduralnu i onda valjda čekaš da se otvaraš, ali da li to cijelo vrijeme ležiš u bboxu ili ne? i hvala ti na podrobnim informacijama

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    ja to ne razumijem, npr. dodješ u bolnicu bez trudova, onda dobiješ drip pa epiduralnu i onda valjda čekaš da se otvaraš, ali da li to cijelo vrijeme ležiš u bboxu ili ne?
    u vinogradskoj da, cekas svo vrijeme u boxu ako si na dripu, za epiduralnu ne znam jer je kad sam s BC-om bila u radjaoni nisu davali, a s balerinom mi nije ni trebala, jer sam dosla otvorena 10 cm. cim su me pogledali rekli su pa draga mama tiskajte . ono sto ti toplo preporucam je da probas ici na neki tecaj disanja, jer prodisati trud ispravno fakat pomaze. ali u vezi toga ne ne brini ako radis krivo, sestre ce ti pomoci i oko toga.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •