Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 402

Tema: doktori iz vinogradske

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    U Vinogradskoj si u boxu, ne znam za druge bolnice. Drip ti je nešto kao flaša od infuzije koja ti pomalo kapa i stiže u krvotok. To ti traje... oni reguliraju kapanje. Za to vrijeme promatraju bebino kucanje srca na ct-u (nekakav gumeni remen ti svežu oko trbuha). To ti je pojednostavljeno objašnjenje. Sve u svemu ležiš spojena na CT, pa tvoj dragi može biti s tobom.
    Epi nisam primila, ali... epi ti daje anesteziolog, koji ti uvuče cijevčicu između kralježaka... tada je još bitnije da promatraju tebe i bebu jer se pri davanju epiduralne zna jako smanjiti tlak pa je još bitnije da si pod nadzorom. Anesteziolog bi ti cijelo vrijeme morao biti tu negdje oko tebe.
    Dakle u obadva slučaja nema ništa od šetanja i predrađaonice.

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Snaha moje kolegice rodila je prije 20 dana u Vinogradskoj.
    Trudove je imala gotovo 24 sata,ali ih je odradila doma.TJ.počeli su oko 4 ujutro ,oko 8 su postali ujednačeni(na 5 min),krenuli su se spremati u bolnicu i onda su trudovi stali.
    Odlučila je ostati još kod kuće.Spavala je ,jela,tuširala se...
    Trudovi su se vračali i prestajali tokom dana.Drugi dan u 1 sat u noći je pukao vodenjak te su krenuli u rodilište.U 3 sata ujutro već je bila rodila,bez dripa i epi,potpuno prirodno,veliku zdravu curicu.
    To im je prvo dijete i ima 24 godine i od (izračunatog termina ) je prošlo punih deset dana.
    Zato ne treba žuriti u rodilište,ako se rodilja osjeća dobro.

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Zato ne treba žuriti u rodilište,ako se rodilja osjeća dobro.
    x u potpunosti

  4. #104
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Eto ja se nebi složila s time da se ne treba žuriti u rodilište :/ . Pokušat ću ukratko zašto:

    Lanin termin je bio 20.03., imala sam urednu trudnoću, bez ikakvih komplikacija, lijekova, mirovanja i sl.
    20.02. znači u 35. tjednu, navečer u 19,30 , bez ikakvih bolova ili znakova upozorenja pukao mi je vodenjak. Doma sam bila još oko sat i pol, dok sam pokupila stvari, otuširala se, pričekali šogora da dođe po Luciju, ... uglavnom došli smo oko 21,00 u Vinogradsku. Trudova malo, svakih 15-tak minuta po mali štrecaj. Kad me je doktorica na prijemnom poslala u kabinu da se skinem primjetila sam da mi dole "nešto" izlazi :shock: . Pozvala sam je i kad je vidjela kaj je to (pupkovina je krenula prije glavice) digla je uzbunu i oko mene se strčala cijela bolnica. Napravili su mi hitan carski jer je postojala opasnost da glavica pritisne pupkovinu i da beba ostane bez kisika. Sreća je bila da su imali pripremljenu salu i ekipu za carski za drugu rodilju i sreća je bila da smo tako brzo došli u bolnicu. Rekao mi je doc da smo došli 15 minuta kasnije da bi loše bilo. Nije bilo objašnjivog razloga zašto je pupkovina krenula prije glavice, kao to se dešava jako jako rijetko.
    Ne bi nikoga plašila ali znam da ja ne bi čekala ni odugovlačila odlazak u rodilište.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ma mislim da bi svatko u 35 tjednu trudnoće odmah krenuo u rodilište...samo pucanje vodenjaka 5 tjedana prije termina naznaka je da nešto nije u redu...

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gle ,i meni je pukao vodenjak 4 tj. prije termina i naravno da sam išla odmah u bolnicu.
    Druga je stvar ako si u terminu,sa trudovima(koji nisu pravilni )i vodenjakom koji nije pukao.Mislim,i onda možeš žuriti u bolnicu,ali možeš očekivati i više intervencija.
    I,naravno jedan važan faktor,a to je unutarnji glas koji ti govori da li je sve u redu.

  7. #107
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Ma slažem se ja s vama, samo nikako ne bi olako dijelila savjete da se ne treba žuriti u bolnicu.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    2

    Početno

    bila sam u dr. kune u vinogradskoj na uvz i žali bože potrošenog dana- babu mi je toliko traljavo izmjerio da mi je moja ginekologica rekla da bi ipak bilo bolje da skoknem kod nekog privatnika da bebonju on još pogleda- tak da ona ima pravi uvid u bebino stanje! nije da ima ikakvih indikacija da je nešto loše, ali ...eto dr. kuna ocjena čista 0- neznam kak da ga procjenim na temelju tih par minutica koliko mu je trebalo da me pogleda

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    meni je herman vodio trudnocu-odlican i covjek i ginic i doktor,ali nemogu rec nista protiv vinogradske,svi su super i meni je bilo tamo ok s obzirom da sam cuvala trudnocu tamo i rodila.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Elizabet potpisujem. Herman je čista petica.

  11. #111
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ni meni dr. Kuna nije ostao u dobrom sjećanju. Bahat i grub. Dr. Košec mi je ok, kontrolirala sam treću trudnoću kod nje u Eljugi i uvijek je bila ljubazna. Dr. Herman je, po mojem mišljenju, najbolji doktor u rodilištu po pitanju odnosa doktor-rodilja. Ljubazan, drag, brižan, poštuje pacijentice. I svi oni mladi doktori i doktorice su odlični.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ma mladi specijalizanti su za svaku pohvalu.pogotovo jer te hrabre na porodu,masiraju,tjese,stvarno vole taj posao

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    jel neka od vas kojim slučajem zna aktualni raspored doktora u trudničkoj ambulanti u Vinogradskoj po danima? Naime, htjela bih roditi tamo (inače spadam u Petrovu) i uskoro ću se vjerojatno morati uputiti obaviti zadnjih par pregleda tamo, pa da znam koji dan da pikiram.

    Naravno, ako imate kakve preporuke kod kojeg doktora je ok obaviti tih zadnjih par pregleda, samo plasirajte...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Prošli tjedan u srijedu sam bila na pregledu i bio je dr. Tučkar. Mislim da je dr. Herman četvrtkom, a za ostale ne znam.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ponedjeljak je kosec.a tuckar i herman su ti super stvarno.odi kod njih

  16. #116
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Ja sam vodila trudnoću kod privatnika, ali sam na preglede zadnjih mj dana išla kod doktorice Košec i mogu reći da je super doktorica. K njoj me poslala moja doktorica koja radi u rađaoni u Vinogradskoj, a pratila mi je trudnoću uz mog privatnog ginekologa.
    Dr Košec ima ponedjeljkom trudničku ambulantu. Čeka se dosta jer prvo ujutro odradi vizitu, a tek iza 9h dođe i počne primati pacijentice. Sestra prije toga uzima urin i izvaže.
    i ja sm cijelu trudnoću vodila kod privatnika i na njegovu preporuku došla na zadnjih par (3-4) pregleda dr. Košec. Mislim da sam preglede plaćala nešto više od 50 kn ko što je netko napisao i to još prije 3 godine, tako da sad može biti jedino više, a nije mi radila ništa više od običnog trud. pregleda - urin, tlak, težina, pregled.
    Čekala sam svaki put čitavu vječnost (čitaj: bar 2 sata, ali navodno sam prerano došla jer je ona ranije uvijek po nekim sastancima, tako da zapravo treba doći što kasnije), a unutra sam bila 5 minuta. S obzirom da vidim koliko su je ovdje nahvalili može biti samo još veća gužva kod nje :/
    Ja moram priznati da nisam bila nešto preoduševljena njezinim pristupom pogotovo kad mi je rekla da nisam trebala dobiti više od 8 kg kroz čitavu trudnoću :shock: :shock: :shock: - po kojim to tablicama, takvu još nisam vidjela (ja došla s +16 zadnjih par tjedana i ona i sestra su zaključile kako sam dobila za dvije trudnoće i da se "njihove trudnice" - ma što god to značilo, nikad toliko ne udebljaju).
    Naravno, kad sam došla rodit nije je bilo ni blizu jer valjda porađa doktor, odnosno babica u smjeni. Porađao me dr. Bolanča i za njega imam sve moguće pohvale, on stvarno ima ljudski i jednostavan pristup. Jedino naravno baš me zadesila babica koja mi je odmah nalegla na trbuh i još me optužila da glumim da me to boli (nakon 17 sati trudova btw.), al nemam pojma kak se zove....Marija? možda, nemam pojma.
    Inače, navodno po pitanju stručnosti - najbolji doktori su upravo iz vinogradske i tamo namjeravam i drugi put roditi (iako nemaju rooming in, ali ako se traži, nose djecu i izvan predviđenog podoja - navodno).

  17. #117
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ali ako se traži, nose djecu i izvan predviđenog podoja - navodno).
    Nose, samo se treba dogovoriti s pedijatricom i ona to upiše u bebin karton tak da dječje sestre nemaju kaj prigovarati.

  18. #118
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ali ako se traži, nose djecu i izvan predviđenog podoja - navodno).
    Nose, samo se treba dogovoriti s pedijatricom i ona to upiše u bebin karton tak da dječje sestre nemaju kaj prigovarati.
    dragocjena informacija!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    28

    Početno

    Sve pohvale za Vinogradsku, doktore, sestre, specijalizante... ma sve! Bilo mi je super! Zahvaljujući prvenstveno epiduralnoj
    I drugi put idem tamo!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    147

    Početno

    drage cure koje ste rodile u Vinogradskoj, zanima me jel' ikoja od vas pokušala po dolasku u rodilište plasirati doktorima tzv. plan poroda i kako je to prošlo?

    po komentarima ovdje zaključujem da je tamo uglavnom mlađa ekipa doktora i babica pa me zanima kako reagiraju na ovakve 'revolucionarne' poteze...

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    I mene to zanima.
    A zanima me jos nesto, vidim uglavnom pohvale na racun dr i babica, al ne vidim bas zbog kojeg konkretnog razloga su oni vama "super". Bila sam tamo rodila jednom i spremam se i drugi put, a dojam koji su na mene ostavli je takodjer pozitivan. Ali... je li dovoljno da su prema nama nasmjeseni i ljubazni?
    Cini mi se da te tako navedu da im vjerujes i tad ti mogu radit kaj zele (molim ispravite me ako nije tako u vasem slucaju). Ja sam prvi put bila jako protiv dripa, ali protest mi nije pomogao. Ne samo da sam ga dobila nego je tome predhodio hvalospjev na njegov racun. Uz osmjeh i malo humora. Tak da se poslije nisam lose osjecala. O dolantinu da i ne pricam. Fuj! Sad kad hodam gore na zadnje kontrole pred drugi porod, opet slusam kako je drip super, i sva sreca da smo ga izmislili!!!???? A sad je tu i epiduralna! Sve jasno uz osmjeh i simpaticnost.
    Jedino kaj sam uspjela izbjec na prvom porodu je rezanje zahvaljujuci predivnoj babici koja se oko toga jako potrudila (al nije bila raspolozena za neku komunikaciju). Od cura koje su rezane (nije vezano nuzno uz vinogradsku) slusam kak je ekipa bila stvarno super, al da su je morali rezat iz tih i tih razloga. Meni ti razlozi nisu opravdani, njima jesu.
    Ima li to smisla kaj sam sve nadrobila?

  22. #122
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    RinaS koliko sam ja cula i vidjela u zadnje vrijeme (zadnji puta sam tamo bila prije 2 godine) sve manje i manje cura bilo je rezano.
    Ekipa se stvarno trudi da ne rezu ako nije neophodno.
    A sto se dripa tice nemam dovoljno iskustva, tj. nisam previse pitala, znam samo da od svih cura s kojima sam bila u kontaktu za vrijeme svog boravka tamo, 80% nije rezan

  23. #123
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    prema onome sto cujem o vinogradskoj, tamo prakticiraju tzv. aktivno vodjenje poroda. sto ukljucuje cesto induciranje , obavezno prokidanje vodenjaka, rutinski drip i dolantin... jedino za epiziotomiju sve cesce cujem da je ima manje nego ranije.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    felix, tocno to mi je i dr pricao kad sam bila na pregledu jer sam rekla da bi ovaj put ipak probala izbjeci drip. On se tome cudio.

  25. #125
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Cure, stvarno se ne trebate složiti samnom, ali ja mrzim kad se netko petlja u područje u kojem sam ja stručnjak. Tako se ni ja babici i doktoru nisam petljala u njihov posao. Ako je babica smatrala da treba rezati - dala sam da reže. Mislim da nije rezala bez krajnje potrebe. Dobila sam i drip sa svrhom da se porod ubrza.
    Ne sviđa mi se kad žene previše pametuju. Ipak imam povjerenja u doktore i smatram da znaju puno više od mene.

  26. #126
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Ne sviđa mi se kad žene previše pametuju.
    Misliš li da bi nam trebalo ukinuti i pravo glasa?

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Cure, stvarno se ne trebate složiti samnom, ali ja mrzim kad se netko petlja u područje u kojem sam ja stručnjak. Tako se ni ja babici i doktoru nisam petljala u njihov posao. Ako je babica smatrala da treba rezati - dala sam da reže. Mislim da nije rezala bez krajnje potrebe. Dobila sam i drip sa svrhom da se porod ubrza.
    Ne sviđa mi se kad žene previše pametuju. Ipak imam povjerenja u doktore i smatram da znaju puno više od mene.
    Dobro za tebe.

    Ne znam koji posao obavljaš,ali (koliko mi se čini )ako netko odlučuje o nečemu jako osobnom(kao što je moje tijelo ,a u konačnici i moje zdravlje,te zdravlje mog dijeteta) to me se itekako tiče.
    Posebno ako za neke zahvate nema opravdane medicinske koristi i praksa tog zahvata(pogotovo rutinska kao u većini rodilišta) u civiliziranom svijetu je napuštena.
    Dakle,posao jest njihov,ali tijelo je moje.

  28. #128
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Nisam završila medicinu da mogu argumentirano govoriti koji zahvati su medicinski utemeljeni i potrebni a koji nisu. Dakako da moramo odlučivati o svom tijelu i zdravlju djeteta, ali ne treba ići u ekstreme.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Nisam završila medicinu da mogu argumentirano govoriti koji zahvati su medicinski utemeljeni i potrebni a koji nisu. Dakako da moramo odlučivati o svom tijelu i zdravlju djeteta, ali ne treba ići u ekstreme.
    Ali se možeš naravno informirati i argumentirano tražiti da se poštuju tvoje želje...velika većina žena može prirodno roditi,ali to,avaj,dugo traje.Pa ne tražiš da asistiraš kod operacije...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Ni ja ne volim da mi se petljaju u posao, ali na zalost moje struke, u nju se petljaju svi, i pozvani i nepozvani.
    Tako da najmanje sto za sebe mogu napraviti u pogledu poroda (kojemu u vecini slucajeva nije mjesto u bolnici) je informirati se i pripremiti fizicki i psihicki.
    Mislim da tu nitko ne ide u ekstreme ako zeli da ga se ne reze, npr.

  31. #131
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Pa nitko tebe ne tjera na porod u bolnicu!
    Znam nekoliko slučajeva kada su doktori forsirali prirodni porod i dijete je ostalo bez kisika. Nastala su velika ostećenja. To nema veze s ženinom informiranošću!

  32. #132
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Pa nitko tebe ne tjera na porod u bolnicu!
    A što bi ti predložila ženama koje smatraju da aktivno vođenje poroda koje se primjenjuje u rodilištima nije nešto što bi one željele?
    Ti znaš za neke druge mogućnosti predviđene hrvatskim slovom zakona?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Znam nekoliko slučajeva kada su doktori forsirali prirodni porod i dijete je ostalo bez kisika. Nastala su velika ostećenja. To nema veze s ženinom informiranošću!
    Znači da su liječnici pogrešno procijenili?Vidi vraga,i oni rade greške...

    Šalu na stranu.Za svaki primjer može se naći slučaj da je nešto krenulo krivo...pa i jedan je momak ni kriv ni dužan pri rutinskoj operaciji slijepog crijeva ostao bez noge.Rizik uvijek postoji.

    No i uvažavanje pacijenta i poštivanje njegovih želja bi također trebalo uvijek biti prisutno.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Haydi prvotno napisa
    Pa nitko tebe ne tjera na porod u bolnicu!
    Znam nekoliko slučajeva kada su doktori forsirali prirodni porod i dijete je ostalo bez kisika. Nastala su velika ostećenja. To nema veze s ženinom informiranošću!
    O Boze dragi, samo sam rekla kakav bi porod voljela. Ako ne bu islo, ne bu islo.

  35. #135
    Haydi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    Nemoj me krivo shvatiti, ja ti od srca želim porod kakav si sama želiš i da sve prođe brzo i bez problema (bez epi, dripa i sl.). Samo sam iznjela svoje mišljenje

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Prijateljica mi je prekjučer rodila u vinogradskoj, imala je brzi porod bez dripa i sl., jako malo je rezana. Inače, to joj je prvo dijete. Odmah je uspostavila dojenje i jučer su ju pustili doma....

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Jel ona sama na nečemu inzistirala ili je to sve bila procjena dr-a i babica?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj RinaS prvotno napisa
    Jel ona sama na nečemu inzistirala ili je to sve bila procjena dr-a i babica?
    Procjena dr-a i babica. Nije mi rekla da je na nečem inzistirala, ali je rekla da je porod bio jako dobar i sama nije mogla vjerovati da su ju drugi dan otpustili kući.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Bravooooo

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    rodila u vinogradskoj prije malo manje od 2 tjedna, pa imam svježe info, rezali me nisu zahvaljujući babici (iako sam nedugo potom završila na kiretaži), drip sumi dali ali ja sam fakat imala peh i nisam se otvarala i bila sma tamo cijeli dan, više nisam mogla. Za mišljanje o dripu me nisu pitali ali i ja mislim da znaju kaj rade pa se nisam bunila ni u ludilu jer sam htjela da sve bude čim prije gotovo, no ja sam odmah rekla da hoću epiduralnu pa nakon 2 sata nesnosnih bolova s dripom stiglo je sunce u obliku prekrasne anesteziloginje dr. Bilić i epiduralne....
    pošivali me i slušali, dobro imala sam neku štelu no ipak...no pojedine sestre na babinjačama...katastrofa....dojenje i podrška pri istom čista nula pa sam završila s mastititisom...higijenski uvjeti kojih sam se jako bojala ugodno su me iznenandili, novi wc je odista čist inikada me nije dočekalo "iznenađenje", jedino kaj je u sobama nesnosno vruće!!!!
    eto...pohvale dr. bolanči koji je bio uz mene, sestrama...a grrrr za krivce kaj me nisu dobro očistili...

  41. #141
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj RinaS prvotno napisa
    Jel ona sama na nečemu inzistirala ili je to sve bila procjena dr-a i babica?
    ja sam inzistirala na tome da me ne rezu i nisu, a ostalo mi nisu stigli ni predloziti, jer ja balerina odlucila sto brze van. cak i onaj papir za potpisivanje su mi svako malo nudili ali ja sam odbijala potpisati sve dok glavicanije bila vani. tad kad mi je babica rekla da sad ne tiskam da ne bi pukla, sam rekla e sad mogu potpisati 8)

  42. #142
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    da i ja malo uletim.
    Naime trudnocu vodim kod privatnika, super je, normalan covjek koji se zna i nasaliti i saslusati i imati strpljenja odgovoriti na mojih 150 pitanja koja uvijek imam.istina da preglede placam 300-400kn ali isplati se. No kak sam sad u 24.tj.rekli su mi da odem na par pregleda u bolnicu di zelim roditi i kak je nekoliko lijecnika u obitelji, savjetovali su mi Vinogradsku i to bas dr.Kosec. Vidim da su ovdje podijeljena misljenja kaj se nje tice. Jel ona i porađa? Jel rano da sad u 24-tom tjednu idem tamo na pregled, da jos idem k dr.Radoncicu koji me prati jos i prije trudnoce il je bolje cim prije otici u Vinogradsku? Vidim da ste manje vise sve onde isle nakon 30tog tjedna pa me bas zanima...

    hvala unaprijed!!!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    mici, ne moraš još ići u bolnicu, dovoljan je jedan ili dva pregleda, tek toliko da vidiš kak to tamo izgleda, inače ne moraš ni to. ja npr. nisam uopće išla u bolnicu, do 30. tjedna sam išla kod svog privatnog ginića kod kojeg idem godinama a nakon toga privatno kod dr.košec u eljugu jer sma htjela roditi u vinogradskoj i htjela sam da mi ona ako može bude na porodu. što se tiče nje, ona je jako draga, smirena i kažu vrhunski stručnjak, u bolnici sam vidjela da joj kolege iskazuju ogroman respekt i cijene njeno mišljenje. ukoliko je dežurna, doći će na porod iako je tim mladih liječnika tamo fakat super.eto, ak te još kaj zanima pitaj

  44. #144
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    oki. thnx na informaciji. samo ne znam jel uopce onda potrebno da idem i placam 400kn u eljugi il bolje otici k njoj tam u vinogradsku u pon...?koja je u tome razlika?
    meni su je isto svi nahvalili a vidim da par cura nije bas zadovoljno njenim radom.al dobro, vidjet cu...
    ak smislim jos kaj, pitat cu te...

    pozz

  45. #145
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo mene opet.
    bila sam ovaj tjedan u vinogradskoj ali me nije primila dr.košec jer je morala nekud hitno ici nego neki drugi doktor koji je bio katastrofa. odamh sam isla i na UZ. tip nije htio ni pogledati nalaze koje sam donjela sa sobom od prije od privatnika, pitao me samo kad je bila zadnja menstruacija i koju vrst kontracepcije sam prije upotrebljavala, ja rekla yasmin tablete, on me pitao pa kako sam uspjela ostati trudna odmah nakon kaj sam pila tablete. mislim stvarno. I onda mi je poceo drzati prodike da to moze imat utjecaj na bebu, da kud sam ja mislila, on ne moze nista meni garantirati.. kao da bebac super izgleda na UZ i da se njemu cini sve ok al da to nist ne mora znaciti al to je sad vec 25.tj.pa tak i tak ne mogu na abortus. Ja sam samo rekla da to nikad i nije bila opcija. Sve sto je jos sestri rekao je bilo da je posteljica s prednje strane (kaj god da to znacilo) i rekao mi da mogu ici. Ja onako stanem da obrisem trbuh a on pozove slijedecu pacijenticu i doslovno me izgura van i kaze da se vani obrisem. Ne moram vam ni opisivat kako sam se osjecala. Mislim, on meni bez razloga govori takve stvari!! Isla sam na sve pretrage prije i sve je bilo ok. Moj doktor mi je rekao da cak curama koje ne mogu ostati trudne preporucuju da 2-3 mj piju kontracepcijske jer se navodno nakon njih u dosta slucajeva prije zatrudni (ako je zena zdrava, naravno)... Sva sreca da mm nije isao sa mnom jer mislim da bi pricekao negdje na parkiralistu tog doktora. Nisam mogla suzdrzat da se ne raspacem... Nisam sigurna dal cu vise ikad doci u Vinogradsku. Mislim da cu k dr. Kosec privat dalje ici pa ovdje da dodem samo roditi...

    Jako sam tuzna ovih par dana... Nadam se da moj mali Jakov to ne osjeca...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Imala si nesreću da si nabasala na Ivičevića,nije ti to mjerilo.
    Drugi su stvarno OK,posebno ekipa u rađaonici.

  47. #147
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ne znam tocno kako se zove. u onoj sam ljutnji negdje zametnula onaj povijest bolesti gdje je njegov pecat. mozda cak i jest taj... toliko sam imena doktora cula u onih sat i pol u cekaonici kad sam cekala da dodem na red... :?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    mici, fakat bed, ne znam nisam naišla na nekog takvog, kak izgleda taj doktor ? sve u svemu, pridružujem se da je ekipa u rađaoni skroz ok, dr. koja daje epiduralne fenomenalna, babica plava, debeljuškasta starija jako dobra ako na nju nabasaš. žao mi je kaj ti je to tako završilo, ja sam ostala trudna nakon 6 mjeseci što sam prestala piti kon. tablete koje sam uzimala 8 godina, s tim da mi je moj gin rekao da uopće ne trebam raditi pauzu tak da ne razumijem zakaj ti je ovaj to rekao...anyway, probaj se sjetiti kako se zove, baš me zanima jer su oko mene profiliralibrojni doktori obzirom da sam u boxu bila cijeli dan...sve se smjene izredale...

  49. #149
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Vidiš ja sam isto plakala poslije svakog pregleda u vinogradskoj, iako sam došla k dr. Košec (i to ne jedanput nego svaki put poslije pregleda - btw 3x). Ja sam isto vodila T kod privatnika i poslao me k njoj na preporuku, ali koliko god da mi je netko hvali, ja sam svaki put bila na rubu plača.
    Prvo zato jer sam svaki put čekala 2 sata, kad god sam i u kojem stanju došla. onda zato jer pregled nakon ta dva sata traje 30 sekundi, a onda i zato jer me je zajedno sa sestrom svaki put napala radi +16 kg ( :? ) tvrdeći da mi je dovoljno bilo samo 8 i da sam dobila previše za divje trudnoće.

    Nemam ništa protiv nje, čak mi je i simpatična (unatoč gore navedenom), a i vjerujem da je stručnjak, ali nekako je to potpuno drugačiji odnos od onog na koji navikneš kod privatnika kad ga platiš 300-400 kn i već te to u startu dotuče jer za svoju trudnoću i dijete želiš samo najbolje zato i ideš privatniku.

    Da ne govorim da s obzirom da mi se u tako visokoj trudnoći (od 36.-40. tjedna) nije hodalo još i k soc gin po uputnice, svaki sam taj pregled u bolnici i platila (ovisno o tome što je sve bilo na repertoaru). Nekako ovaj put ako sve bude u redu i pod kontrolom, u bolnicu na pregled namjeravam ići što je manje puta moguće, pa makar i svom privatnom giniću plaćala svaki tjedan pregled 450 kn.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Oroslavje
    Postovi
    47

    Početno

    ja sam hodala kod doktorice Košec. meni je bila fenomenalna. uvjek smirena, nasmijana . odgovarala na sva moja pitanja. jedino je stvarno problem kaj se dugo čeka. ona me je i primila kad sam došla u rodilište, ali me nije porodila ona već jedna prekrasna mlada doktorica, doktorica Batas. za nju imam samo riječi pohvale. šteta da i ona nema ambulantu.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •