Eto ja se nebi složila s time da se ne treba žuriti u rodilište :/ . Pokušat ću ukratko zašto:

Lanin termin je bio 20.03., imala sam urednu trudnoću, bez ikakvih komplikacija, lijekova, mirovanja i sl.
20.02. znači u 35. tjednu, navečer u 19,30 , bez ikakvih bolova ili znakova upozorenja pukao mi je vodenjak. Doma sam bila još oko sat i pol, dok sam pokupila stvari, otuširala se, pričekali šogora da dođe po Luciju, ... uglavnom došli smo oko 21,00 u Vinogradsku. Trudova malo, svakih 15-tak minuta po mali štrecaj. Kad me je doktorica na prijemnom poslala u kabinu da se skinem primjetila sam da mi dole "nešto" izlazi :shock: . Pozvala sam je i kad je vidjela kaj je to (pupkovina je krenula prije glavice) digla je uzbunu i oko mene se strčala cijela bolnica. Napravili su mi hitan carski jer je postojala opasnost da glavica pritisne pupkovinu i da beba ostane bez kisika. Sreća je bila da su imali pripremljenu salu i ekipu za carski za drugu rodilju i sreća je bila da smo tako brzo došli u bolnicu. Rekao mi je doc da smo došli 15 minuta kasnije da bi loše bilo. Nije bilo objašnjivog razloga zašto je pupkovina krenula prije glavice, kao to se dešava jako jako rijetko.
Ne bi nikoga plašila ali znam da ja ne bi čekala ni odugovlačila odlazak u rodilište.