Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 387

Tema: Žene su muzare a bebe komad sitisnutog mesa????

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    E sada hebiga
    Nema veze, nadovezuje se .

  2. #102
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem sto zelis reci.

    ali dali mislis da je taj trend nastao samo zbog drustvenih okolnosti?
    Samostalne energicne zene biraju novu karijeru- brigu za obitelj ( kompenzacija za to sto ne mogu imati sve, pa biraju?)?
    ili se u odredenom broju zena dogodio pomak u svjesti pa im se vise nije svidalo da stavljaju djecu na sporedno mjesto ...
    pa djeca postaju prva na listi ...
    da li je to dugorocno nesto dobro?
    Ili nesto lose?
    generacije takve djece na nasem podrucju tek odrastaju, ne znamo kako ce stvari izgledati u drustvu kad odrastu...
    okolnosti kad smo mi bili djeca bile su drugacije...
    odgovoriti cu vise onako intuitivno, posto nisam to bas dubinski produmala..
    prvo, nisam uopce sigurna da se radi o nekom trendu. (ne znam na koji tocno trend mislis?) danas inace na srecu kooegzistira puno modela, pa si svatko moze naci mjesto pod suncem.
    sve statistike (zapadne zemlje europe) pokazuju porast zaposlenosti zena, dakle trend je upravo suprotan od modela hranitelja obitelji.
    (poneka istrazivanja stavova mlade generacije pokazuje porast tradicionalnih stvova, ali to uobicajno u kriznim vremenima)

    ovo sto sam napisala o knjizi o upperclass u NY-u nije trend, a ni fenomen, jer je naprosto postotak jako mali, a uz to mislim da to nije pitanje samo ili iskljucivo djece - to je pitanje udobnog zivota-
    sa podebljim milijunskim kontom, visokim socijalnim statusom i inim, zaista nije teska odluka da neces od 07- 22 sjediti uredu s pogledom na central park , nego ces vise uzivati u zivotu. a kad ti dojadi, mozes ponovo malo u zrvanj...pogotovo ako si zena, pa tvoj socijalni status nece patiti, nego ce zapravo sa uspjesnim bogatim muzem rasti.
    ako si muskarac, odluka je malcice teza, odnosno precizno receno, nije problem, ako kazes, povlacim se iz posla, osigurao sam i sebe i djecu i unuke. problem bi mogao biti da kao muskarac odlucis da jelte uzivas u zivotu, a tvoja zena ostane voditi nekakav investicijski fond. tad postoji velika vjerojatnost da ce te vecina promatrati kao papka, i potiho zboriti kako si je ONA mogla naci i boljega.
    pa shodno tome se jako malo muskaraca i odlucuje za tu verziju.

    sto se tice pitanja dobro ili lose, ne znam sto bih rekla.
    ja sam globalnog misljenja da djeca ne bi trebala biti ni na prvom, ni na sporednom mjestu. (volim ja knjigu p. leach - prvo djeca)
    ona naprosto trebaju skupa s nama biti na jednako najvaznijem mjestu.
    ne mislim da je smisao roditeljstva da su djeca prva, ili da su roditelji prvi, nego smo mi zajedno jedni drugima vazni.

    to je naravno moje osobno misljenje, jasno mi je da se ljudski zivoti vrte oko razlicitih centara. ali zelim reci da ne mislim da je garncija dobrog djetinstva i dobrog odgoja princip - djeca u centru.
    mislim da djeca zive u nasoj realnosti i da sa nama tu realnost trebaju dijeliti.
    naravno pitanje "kako" je stvar individualne odluke.
    i da naglasim tu se uopce ne radi o pitanju da li radis ili ne. neko voli kuhati pekmez, neko voli rjesavati matematicke zavrzlame, neko bira par sati rada tek da moze prezivjeti, netko hoce stvoriti produkt, djelo, firmu...sto vec. netko zeli spor, utaban zivot, drugi hoce oploviti svijet.

    radi se o necem sasvim drugom. naime o tome da li covjek kao roditelj, odnosno budimo relni da li zena kada postane majka mora metaforicki receno prestati rjesavati matematicke zavrzlame i poceti kuhati pekmez, kao garant uspjesnog roditeljstva. (ovo sada ne na razini ekonomske zadatosti, nega sad na razini uopce pitnja da li su osoba i roditelj isto, ili dva paralelna svemira)

    ja mislim da ne. i mislim da je roditelj prvo osoba, a onda roditelj i da u tom smislu treba imati i sebe i dijete na prvom / najvaznijem mjestu. kod cega je to naravno jedna dinamicki i stalno mijenjajuci konstrukt.
    e sad kako ce osoba taj konstrukt posloziti je stvar nje, partnera, djeteta, okolnosti....itd

    sto se tice zadnjeg pitanje o tome da cemo vidjeti kako ce te generacije ispasti, mislim da smo to vec vidjeli.
    ideal americke obitelji izmedu dva rata i poslije drugog svjetskog rata je bio upravo to:
    djeca prva na listi. hm nisam primjetila da je to bio neki benefit za djecu.

    a muskarci i zene su iz tog modela svojevoljno izasli. pa si mislim da su valjda znali zasto izlaze.

  3. #103
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i da se ispravim. to nije bila samo amerika. pa cijela zapadna europa je donedavno zivjela taj model.

  4. #104
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Seni potpisujem...Vidis dala si mi konacan izraz kaj se tice postavljanja djece, nisam tako napisala ali tako radim.Nisu na prvom mjestu u klasicnom smislu da ja sada rikavam od nakuhavanja i pranja, zanemarujem vlastiti zivot radi njih.Zajednistvo, to je pravi pojam.Kod nas su stvari malo drugacije poslozene, ako ja kuham, ne perem sude.Pere ga mali ili muz. Zelim da mi sin jednog dana bude samostalan a ne pizdek ovisan o zeni dal ce mu skuhati nesto, zelim da doprinosi svojoj obitelji zajednistvom a ne samo da se ocekuje od njega da donese pare.Svima nam tako odgovara.

    Ne vidim da se buni previse.Mala je druga prica od vecine djevojcica, igranje bebama i uloga majke njoj je nepoznanica, ne zato kaj sam ja tako zeljela nego jednostavno nikada nije trazila.Ali mi dosaduje u kuhinji, zeli pomoci, angazirana je.Kada se sprema, spremaju svi.Uciteljica mi kaze da je jako zahvalna.Oboje odlikasi s normalnim vrijednostima i razvijenom empatijom.

  5. #105
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sto se tice toga da se vecina stvari postavlja kao zensko pitanje, a ne kao drustveno...
    e, da, pravi napredak bi bio da bude drustveno.
    Da, to bi bio pravi napredak. Ja mislim da ipak idemo u tom smjeru, ali polagano to ide.

    seni, mislim da ovo s američkim alimentacijama nije vezano za višu klasu. Viša klasa valjda onda potpisuje predbračne ugovore da se zaštiti od takvog zakona.
    Pa to je jako čest motiv u američkim filmovima i serijama, neki muškarac koji crkava plaćajući alimentaciju bivšoj ženi, ili rospija koja prijeti da će mu uzet sav njegov novac. Nije mi to bilo jasno pa sam pitala brata i njegovu ženu koji su mi to potvrdili. Takav je jednostavno zakon, a finese stvarno ne znam. Onaj tekst je s ove stranice, zanimljivo je za pregledat, ako ništa, onda kao kuriozitet.
    Posljednje uređivanje od vertex : 20.03.2014. at 08:59

  6. #106
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to bi bio pravi napredak. Ja mislim da ipak idemo u tom smjeru, ali polagano to ide.

    seni, mislim da ovo s američkim alimentacijama nije vezano za višu klasu. Viša klasa valjda onda potpisuje predbračne ugovore da se zaštiti od takvog zakona.
    Pa to je jako čest motiv u američkim filmovima i serijama, neki muškarac koji crkava plaćajući alimentaciju bivšoj ženi, ili rospija koja prijeti da će mu uzet sav njegov novac. Nije mi to bilo jasno pa sam pitala brata i njegovu ženu koji su mi to potvrdili. Takav je jednostavno zakon, a finese stvarno ne znam. Onaj tekst je s ove stranice, zanimljivo je za pregledat, ako ništa, onda kao kuriozitet.

    koliko je meni poznato tako je u SAD, ali alimentaciju bivsi muz prestaje placati ako se zena ponovo uda.

    a da doprinesem temi, nikad nisam ni sanjala da ce mi djeca biti na prvom mjestu, no njihovim dolaskom moj mozak se promijenio, da li pod valom hormona ili neceg sto je usadjeno u mene, a da ja to nisam ni znala. postala sam njihova, iako ponekad nisam najsretnija tom svojom ulogom, ali jednostavno mi je obitelj postala bitna. no kako klinci rastu odvajamo se jedni od drugih.
    valjda ona pupcana vrpca se zapravo ne prekida u samom trenutku poroda, vec ostaje tu, nevidljiva, ali s godinama lagano nestaje.
    ono sto je problem da kod nas kad se jednom odlucis za ulogu majke, tesko se vracas natrag. ali to je vise radi naseg drustva, pogotovo u manjim sredinama. i vidjela sam zene koje su se posvetile svojim familijama, a na kraju su ostale same s djecom, a podupirale su muzevu karijeru u pozadini.

    i da sto mi je veci broj svjecica na torti i meni obitelj postaje sve vaznija, kao neko moje utociste.

  7. #107
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    vis ti to. trebale smo se u americi ozeniti.

  8. #108
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, super su mi ovi zadnji postovi. seni, jako si to lijepo obrazložila. kriszg i tvoji postovi su mi super.

    inače, što se mene osobno tiče, meni je rad - ajmo reć svetinja. tako sam odgojena, ono, tako ide život - osnovna škola, gimnazija, fakultet, posao. socijalno i zdravstveno. kakvi pekmezi
    super su i pekmezi i pletenje i djeca, al radit se mora. da mi muž ne znam kolko para ima, da kažem mami da ću se posvetiti djeci i raditi pekmeze, ja mislim da bi mi mozak ispila. bilo bi - djeci ćeš se posvetiti, ha? a ja se nisam vama posvetila, ha? a šta vama pod milim bogom fali, ha? ona je rano ostala bez muža, cijeli život radila, nije imala nekakvu visoku karijeru, al je bila priznati stručnjak u svom poslu. kad smo bile male, završila i postdiplomski.
    i takav stav imam i ja, nisam ko ove od sirius, koje razmišljaju suprotno od roditelja. mada i da jesam, što kaže seni, isto bi mi bilo jer s jednom plaćom ne bi mogli.
    sestra isto, ona je išla korak dalje i otvorila svoj arh studio, meni tu fali poduzetničkog duha, a znanja koja imam su dobra prilika za vlastiti biznis. al se ne usudim.
    uglavnom, eto, raditi, usavršavati se, stalno učiti - to se u mojoj familiji mora

    mislim da sam se udala i za sina od todorića, da bi mi neugodno bilo reći mami da napuštam posao. pa bila to plaća od 5000 kn no, još jednom napominjem, muž mi nije sin od todorića pa onda to spada u sferu šbbkbb :D
    ovo pišem, naravno, iz osobne perspektive, da se razumijemo. ne kao univerzalne istine i univerzalni recept, to je valjda jasno. al just in case.

  9. #109
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nikad nisam ni sanjala da ce mi djeca biti na prvom mjestu, no njihovim dolaskom moj mozak se promijenio, da li pod valom hormona ili neceg sto je usadjeno u mene, a da ja to nisam ni znala. postala sam njihova.
    Asociralo me ovo na tekst od nekidan:
    http://www.vecernji.hr/zvijezde/o-ra...u-djecu-926330
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 20.03.2014. at 10:31

  10. #110
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Cvijeta, svidja mi se nacin na koji razmisljas, ali da planiras dijete, a imas 4 dana godisnjeg, bi li ostavila taj posao?

  11. #111
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Dalm@, procitala sam ovaj clanak. Prestrasno kako se neki muskarci osjecaju ugrozeni pored vlastite djece. To me podsjetilo na frendicu koji je ljubomoran jer njegova zena doji i seksa se s njim samo dva puta tjedno od kad je rodila. Beba inace ima 3 mjeseca. I sad ona mora ici s njime tjedan dana na godisnji bez bebe kako b spasila brak. Fuj! Mislim da bi mu u njenom slucaju samo pokazala vrata. Makar se lako bahatiti kad se ne radi o tvom zivotu. Drago mi je da mi muz nije takav.

  12. #112
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, svidja mi se nacin na koji razmisljas, ali da planiras dijete, a imas 4 dana godisnjeg, bi li ostavila taj posao?
    ma nema šanse
    i, vjerojatno, odnosno sigurno - ne bih bila u pravu. i bila bih nesretna, a možda za bzvz. al šta ćeš, svatko svoj neki križ ima, meni je valjda toliko usađeno od djetinjstva taj rad da bih se patila i tražila drugi posao, al ne bih dala otkaz.

    neki dan mi priča jedna poznanica kako je dala otkaz u jednoj poznatom lancu odjeće, gdje je bila na visokoj poziciji, jer nije više mogla podnositi taj pritisak. žena je samohrana mama dvoje djece, ima ušteđevinu za godinu dana i dečka, ali ništa preozbiljno i ona je - dala otkaz. radi pritiska. meni je to s jedne strane super - a s druge skroz, kako bih rekla, nedostižno razmišljanje.

    sigurno tu puno upliva ima i priča s kojom sam odrasla - što bi moja mama da nije radila u situaciji u kojoj se našla? 32 godine, djeca od 4 i 9 godina i umro muž. ok, snašla bi se nekako, to sam sigurna, ali ipak nije isto raditi samo zato jer moraš zaraditi ili raditi posao koji voliš i za koji si se školovao.

    sad se znam s njom i posvađati, kad mi počne pilati za, ne znam, neku drugu frendicu, udana za sportaša, troje djece i doma je - kad me mama sa onim svojim pogledom pita - a šta ona radi? pa kako to ne radi? đizs. pa šta će oni kad on prestane igrati? a do sad je zaradio pet put više novaca nego mi da tri života radimo. ili kad još bedastije pita - a šta on nije završio niti jedan faks

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Cvijeta apsolutno razumijem tvoju mamu. Onda su to bila takva vremena , faks je znacio solidan posao bez godina provedenih na burzi. Stalni posao je bio normala , a kad dobijes takav ostajes na radnom mjestu do penzije.
    znao se red. I koliko godisnjeg imas, i kad, i da mozes na bolovanje...
    Jedino sto je to bio socijalizam, a sad je kapitalizam , i stvari su znacajno drugacije.
    Informatizacija i dostupnost informacija promjenila je masu toga u kratko vrijeme.
    Ne kazem da ona misli lose, nego samo to sto je njoj bila garancija za sigurnost, danas to vise -nije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2014. at 12:36

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eh, da, točno takva je i moja mama, to je valjda generacijski - njihove mame vjerojatno u dosta velikom broju slučajeva nisu radile, pa je našima strašno važno da se žena školuje i radi i ima "svoj novac".
    To je ultimativni dokaz ravnopravnosti.
    Moja dobra prijateljica je neko vrijeme bila "domaćica" - nakon rođenja drugog djeteta je dala otkaz i ostala dve-tri godine kod kuće. Ona je inače iz jako imućne obitelji, i vjerojatno uopće ne mora raditi, a posao je nakon tih par godina pauze našla bez ikakvih problema - ali moja mama je svaki puta kad bih ja spomenula prijateljicu sa zgražanjem pitala jel' ono ona još uvijek ne radi.

  15. #115
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mima , bas si me sjetila...
    zaista se ne sjecam da je bilo koja zena generacije moje majke bila samo domacica svojim izborom.
    ali zato nesto drugo upada u oci .
    zene su ranije radale i sa 50 godina su vec bile u mirovini.
    moja mama zbog zdravlja u mirovini je bila i prije 45 .
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2014. at 13:06

  16. #116
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imati socijalno je najbitnije na svijetu
    to je ta generacija. ja obozavam svoj posao, volim ici na njega, ali sam ipak se degradirala, jer ne bi mogla uz djecu sve. i nije mi zao i dalje uzivam u svom poslu, ali uzivam i u obitelji.
    i cvijeta ja ne bi mogla ne raditi, doma kao kucanica bi pojela prvo sebe a onda i cijelu familiju.

  17. #117
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    I ja sam odgojena da se raditi mora i da je rad vrijednost pa načeno razmiljašljam kao Cvijeta, Spajalica itd. Međutim, često maštam da ne radim pa da imam vremena raditi hrpu drugih stvari

    A što se tiče odricanja, u nekom trenutku sam se promišljeno odrekla jednog dijela karijere, tj. odričem se još uvijek jer uz česta putovanja ne bih mogla biti s djetetom onoliko koliko želim. Ponekad mi fali bivši život, ali ovo što sad imam je vrjednije i ljepše. Ali ne bih mogla biti kućanica, bila bih opasna po sebe i druge.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Međutim, često maštam da ne radim pa da imam vremena raditi hrpu drugih stvari
    Ja ne mogu ne raditi i biti kućanica.
    U zadnje vrijeme često maštam da dobijem na lotu i radim samo ono što želim, tj. dam otkaz i bavim se potpuno neisplativim radom, od kojeg ću počet mlatit brdo para za 15 godina kad postanem etablirani brand.
    I onda je svizac zamotao čokoladu...

  19. #119
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Vedrana je samo upozorila na neke cinjenice, a to je da pojedine majke odgajaju male tiranine kojima sve dozvole, i zajedno s njima teroriziraju ljude oko sebe. ujedno su izmucene i iscrpljene, hodaju u ofucanim trenirkama i masnim kosama, jer se od djeteta jednostavno nema vremena ni na wc. No, kaze se da su svi savrseni roditelji dok ne dobiju vlastitu djecu.
    A sto se dojenja u javnosti tice: nedavno je frendica izvadila dojku za stolom u restoranu i pocela dojiti. Nastao je samo muk.
    Ja bi bila inace zadnja osoba da nesto kazem na tu temu, tj protiv. No ipak je to gola dojka zene, i na kraju krajeva nehigijenski je dirati bradavicu neopranim rukama (sad govorim o dojenju na javnim mjestima). wtf?!

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Neoprane ruke u restoranu?
    ne kuzim? Vjerojatno je oprala ruke prije jela.
    Vlastitog.
    stvarno ne kuzim . Jeli ste za stolom , dijete ( pretpostavljam malo , a ne cetverogodisnjak) je takoder jeo.
    Ono... Jeli vi, jelo dijete ... Uopce ne vidim razlog da postpak bude cudan, jos manje sokantan.

  21. #121
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    No ipak je to gola dojka zene, i na kraju krajeva nehigijenski je dirati bradavicu neopranim rukama (sad govorim o dojenju na javnim mjestima). wtf?!
    ovo bi moglo postati zabavno

    nije mi samo jasno, tko je trebao oprati ruke? beba?

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ovo bi moglo postati zabavno

    nije mi samo jasno, tko je trebao oprati ruke? beba?
    Dobro da nije bradavicu trebala sterilizirati na licu mjesta prije obroka.
    to bi bilo fora.
    vec vidim da ova tema odlazi u kupus...
    a bas nam je fino krenulo...

  23. #123
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, dok ne ode u kupus, samo da kažem sirius da bi moju mamu valjda s metlom tjerali u penziju . da joj se nije lani pružila dobra prilika koju je iskoristila, s 63. godine.
    no, kad ju vidiš, punu energije, života, znanja i iskustva isto mi je nekako...neracionalno da živi na teret društva.

    a što se tiče dojenja u javnosti, prije djece bih vjerojatno potpisala i rudanicu i bugi vugi. to mi je bilo, onako, čudno. al sila boga ne pita, brzo mi je prestalo biti čudno

  24. #124
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    da, skuzila sam da je tema otisla u smjeru feminizma, al ja sma bila na tek na prvoj stranici!!

    sorry za skretanje nazad, no eto, definitivno se ruke trebaju prati prije dojenja. Zakaj je to cudno?

  25. #125
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ruke se trebaju prati i prije sjedanja za stol restorana ne samo onih koji doje , pa eto...

  26. #126
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Neoprane ruke u restoranu?
    ne kuzim? Vjerojatno je oprala ruke prije jela.
    Vlastitog.
    stvarno ne kuzim . Jeli ste za stolom , dijete ( pretpostavljam malo , a ne cetverogodisnjak) je takoder jeo.
    Ono... Jeli vi, jelo dijete ... Uopce ne vidim razlog da postpak bude cudan, jos manje sokantan.
    E sad ce te napast sve ove prave majke koje doje djecu do 4.-e ili do skole
    Sta onda ako dijete ima 4 godine, bitno je oprati ruke prije jela!!!!!

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa u principu i nije nužno oprati ruke prije dojenja
    šta, pa ne moraš ni dirati bradavicu, da bi ona došla bebi u usta.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 20.03.2014. at 15:54

  28. #128
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ruke se trebaju prati i prije sjedanja za stol restorana ne samo onih koji doje , pa eto...
    ma ne, ovo u restoranu za stolom je izazvalo muk svih nazocnih, ukljucujuci muza.

    a za pranje ruku, to mislim na dojenje na javnim mjestima, ulici, tramvaju..... pa izvor zaraze svuda oko nas!

  29. #129
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    ..... pa izvor zaraze svuda oko nas!
    ma koji izvori zaraze
    kako ćeš onda pustiti dijete da puže s 9 mjeseci, dezinficirati svakih pol sata podove?

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    da, skuzila sam da je tema otisla u smjeru feminizma, al ja sma bila na tek na prvoj stranici!!

    sorry za skretanje nazad, no eto, definitivno se ruke trebaju prati prije dojenja. Zakaj je to cudno?
    bugi, vidjet ćeš kad budeš imala dijete, ukoliko ga budeš dojila (u međuvremenu ti želim mirnu i ugodnu trudnoću ).
    Majka će oprati ruke po potrebi, ali ionako neće dirati bradavicu. Dijete je svoje prste ionako imalo u ustima, ako si mislila na dijete.
    A kad je gladno, odgađanje dojenja, trčanje u wc i pranje ruku može samo izazvati plač nakon kojeg se dijete možda neće tako skoro smiriti. Krasna zabava za sve u restoranu, pogotovo majku.

    Takav pogled na dojenje tjera žene da izaberu između mlijeka u prahu i zatvaranje u 4 zida. I to je prijetnja ravnopravnosti žena koje ipak žele roditi i dojiti - društvo sa svojim predrasudama, a ne samo dojenje.

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj boogie woogie prvotno napisa Vidi poruku
    E sad ce te napast sve ove prave majke koje doje djecu do 4.-e ili do skole
    Sta onda ako dijete ima 4 godine, bitno je oprati ruke prije jela!!!!!
    Nemam ti ja problem sa tim.
    mogu otvoreno reci da cetverogodisnjak ne treba dojiti uvijek kad mu padne na pamet .
    U restoranu moze uzeti batak u ( oprane) ruke.

  32. #132
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    jao, pa neces ga pustat po tramvaju da puze, ili po cesti.
    Nije nitko primijetio da su ulice prepune pseceg izmeta, na koji se uredno ugazi, pa kisa padne i sve fino razmoci.... to je barem ovdje kod mene tako. Ruke su najveci izvor zaraze, zar je to novo? No dobro, ovo je definitivno skretanje s teme!! Ajmo prestat o rukama, vidim da mnoge zene izlaze iz wc-a i ne peru ruke, u restoranima, tako da....je... ne moraju se ruke prati... al ono, ja ih upravo zbog toga perem nakon sto se rukujem s ljudima

  33. #133
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    PA stvarno ne treba o rukama, nisu navodno zmazane ruke te žene bile razlog za muk za stolom kad je krneula dojiti.

  34. #134
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ma da , vjerojatno je ljudima bilo cudno uopce vidjeti cin dojenja.
    jednako kao sto meni -nije.

  35. #135
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    cuj, bilo nas je desetak, musko-zenski, mladi svi, ajde nazovi "moderni ljudi". al ocito ne dovoljno moderni.
    sad tu upadam ko marsovac, jer pojma nemam o dojenju, no po meni laiku, je gola zenska dojka sexualni objekt, bez obzira sto je u tom trenutku ona ponudjena djetetu a ne meni ili mom muzu. No mozda je to moja slabost prema zenama muski su definitivno zinuli. Pa ok, nitko nista nije rekao, dakle prihvatili smo. Al ja cu ipak imat neku gazu sa sobom, pa ne zelim ni ja pokazivat svoju dojku i da se nekom frajeru dize dok ja dojim. To nije stvar tolerancije i modernih nazora, nego nekakvog ukusa i osjecaja sta se prilici ili ne prilici. I nemojte ovo uzimat osobno, svatko odlucuje kakav dojam zeli ostavit u drustvu i kako ce se ponasat. Ja se opet vracam na Vedranin text, koji je sarkastican i grub ali s jedne strane pun istine, koja se danas ne smije izreci javno jer se dozivljava kao "njene frustracije ili opravdanje za sebe sto je bila losa majka". (to sam nasla negdje u komentarima).

  36. #136
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    ovo je jedan od komentara koji mislim da vrijedi procitat:
    "Lola 05.03.2014. Reply
    Svaka cast na tekstu…jako ste me nasmijali. Pogodili ste srz problema. Roditelji zaboravljaju tko odgaja koga. Radim u djecjoj bolnici gdje su uz djecu i majke 24 sata prisutne…to je prestrasno…danas je svega 20% roditelja normalno i vodi svoju djecu u dobrom smjeru da budu empaticni, pristojni, uredni i postuju druge.
    Djeca od 5 godina idu spavati oko 23, 24…kad pitate roditelje zasto tako kasno, odgovor je jer dijete tako zeli.
    Dijete ima sve mlijecne zube pokvarene, jer ne zeli prati zube.
    Hoda u prljavoj robi (od hrane) jer je to omiljena roba i ne zeli se presvuci.
    Vristi na sav glas jer mama nesto neda.
    Udaraju svoje roditelje.
    Balavica od 10 g se dere na mamu jer majka iz nocne smjene dolazi biti uz nju cijeli dan pola sata kasnije nego sto je rekla da ce doci.
    Dijete od 4 g prijeti mami ako ga ne uzme kod sebe u krevet da ce se popisati u svoj krevet i to i napravi.
    Bezbroj primjera bih mogla napisati…
    Roditelji, tekst je na svom mjestu…ne odgajate djecu nego radite kretene i sociopate iz njih. Djeca su predebela jer se njima ne bavite nego im samo sopate u usta, bilo sisu, bocu, hamburgere, cole .
    Djeca su emotivno i socijalno osakacena jer im gurate najnovije mobitele, tablete, robu i sl.
    Bavite se svojom djecom, pitajte ih kakav im je bio dan u vrticu/skoli i nemojte stati na “dobar”.
    Dajte im zadatke po kuci, neka vam pomognu a ne da krme cijeli dan na kaucu.
    Odigrajte neku igru s njima svaki dan.
    I naucite reci NE.
    Bavite se svojom djecom"

  37. #137
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Uh, zao mi je sto takva osoba uopce radi na djecjem odjelu.
    a promatrati bolesno i hospitalizirano dijete , te vuci paralele o odgoju u takvoj situaciji ... Potpuno promaseno.
    nije tema , ali kada je moje dijete bilo hospitalizirano u inozemstvu bolnica se prilagodavala njegovom dnevnom ritmu ( koliko se to moglo zbog bolesti) i to je bila najnormalnija stvar na svijetu.
    ako zeli jesti samo cokoladu cijeli dan, nositi pelene sa cetri ili ne nositi sa dvije , tesko zaspati navecer...
    nikome to nije bilo cudno. Niti je radio dramu oko toga.
    Hospitalizacija je apsolutno neprirodna situacija , i izvoditi zakljucke na uplasenom, bolesnom dijetetu u boli je apsolutno promaseno.

  38. #138
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo, sad sam se prvi put iznervirala od kad je ovog topika.

    kakva rudanica, ja bih toj loli sad jednu trisku zalijepila najrađe.
    i poslala je iz dječje bolnice odmah na neki drugi odjel.
    ma di su ta djeca, ti kreteni i sociopati.
    taj strašan trend odgajanja idiota.
    velika stručnjakinja za odgoj. sram je može biti, da ju sram može biti.
    bezbroj primjera, jel, bi ona mogla napisati.
    13 godina, od kad sam rodila j, sam među djecom. svakakvom djecom.
    ne radim s njima, al neki pregled ipak imam.
    i djece i roditelja.
    i slabo mi je od ovakvih uočavanja trendova - djece sociopata i roditelja koji su previše zaposleni i o njima ne brinu. ko mantra se ponavljaju. iz godine u godinu, iz stoljeća u stoljeće, iz milenija u milenij, čak

    Naša je mladež srozana i neodgojena. Mladi ljudi više ne slušaju roditelje. Smak svijeta je blizu.
    - klinasto pismo od prije 4000.g.

    Današnja mladež voli luksuz, ima loše manire i prezire autoritet. Suprotstavljaju se roditeljima, prebacuju nogu preko noge i tiraniziraju učitelje.
    do iste spoznaje dolazi i sokrat, 2000 godina kasnije.

    evo sad i rudanica i lola, a taj smak svijeta nikako da stigne

    ajd, bar više nisam ljuta

  39. #139
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ulet sirius.
    bravo sirius!

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    A o goloj sisi kao seksualnom objektu... To shvacam, drustvo nam samo tako sise i servira.
    ok, dok nisi toliko izlozen dojecim sisama da sisu vise i ne primjecujes.
    Npr. kad gledam plemena u africi sa djecom na sisi i gole do pasa, to mi nije seksualno.
    ali kad gledam zapadnu zenu koja obucena doji bez da se sise vide vise nego na nekoj plazi usred sezone to je onda seksualno?

  41. #141
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Joj , cvijeta , gdje me nade sa ovim u djecjoj bolnici .
    100 rudanica me ne bi uzrujalo kao ova kolegica medicinarka sa djecjeg odjela.

  42. #142
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Evo ga , jos sam uzrujana ...
    dode mi da jedem ugljikohidrate u velikim kolicinama !
    Takve gluposti moze pisati samo netko tko nikad nije niti dana proveo uz vlastito bolesno dijete u bolnici !
    Strasno , strasno nesto.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2014. at 17:04

  43. #143
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    baš sam krenula pitati boogie kako to da je topless na plaži ok, a i dekolte u npr. restoranu, ali nahraniti dijete je neukusno i neprilično, al vidim da me sirius pretekla. vidjet ćeš, boogie, ako ćeš dojiti, da će ti sisa biti sve samo ne seksualni objekt.

  44. #144
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma nema šanse
    i, vjerojatno, odnosno sigurno - ne bih bila u pravu. i bila bih nesretna, a možda za bzvz. al šta ćeš, svatko svoj neki križ ima, meni je valjda toliko usađeno od djetinjstva taj rad da bih se patila i tražila drugi posao, al ne bih dala otkaz.


    A ja sam mislila da je moja radna etika, ono, top. Pa i ja sam odrasla u istoj sredini kao ti, dapače, otac me stalno zapitkuje kada ću opet raditi. Ali možda sam ipak malo slabija na djecu nego na posao i ne mogu zamisliti niti da se vratim na posao dok nisu napunili barem godinu dana niti da radim posao koji će mi oduzimati dragocjeno vrijeme s njima (npr., ljetovanje i sl.).

    @Boogie Woogie, dobro li me nasmija!

  45. #145
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    zivim u svetu u kom se moje drugarice (u vecini) "izvinjavaju" ako puste bebu da prespava s njima u krevetu... ja, eto, obozavam (nasu) verziju cosleeping-a... doje one koje zele da doje, mozda 50-50, samo 2 iza godinu dana. ne znam ni jednu koja je dala otkaz da brine o deci. i malo njih koje bi to zelele, kad bi mogle (ja ne bih). svi (muski i zenski) zelimo da radimo manje sati dnevno i nedeljno... kuvaju one koje nemaju izbora, tj zainteresovane mame i svekrve u blizini... vecina nas vodi decu mek, ali ne znam ni jednu da deca zive na brzoj hrani...


    cini mi se da rudenka pise o svetu iz jeftinih casopisa, a ne o stvarnom zivotu... a jadnica, tako se upire da bude ostra...


    i ne secam se da sam u zivotu videla vise od 3-4 zene koje doje u javnosti. i sebe. ali izgleda da sam totalno neatraktivna, u mene niko nije zurio, a ni umukao ili sklanjao pogled

    (moj posao: (trenutno) 7 dana nedeljno, po (bar) 8h... volim svoj posao. volela bih ga i vise, da ga radim manje! ali eto, ne mislim o otkazu... cisto da napisem ja, koja nisam u sbbkbb situaciji, nego cistoj realnosti!)

  46. #146
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    sirius i cvijeta, sigurno niste ni sumnjale, ali potpisujem vas sto puta.
    Baš mantra, koja se praznoglavo i maltene sladostrasno ponavlja i ponavlja. Valjda je užitak u otpuštanju frustracije dok zamišljaš kako bi dobro nabubetao takvo dijete i riješio problem jednom za svagda.

  47. #147
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Vertex, interesantno je ovo za Ameriku. Jedino ne znam da li se to prvenstveno odnosi na višu klasu u financijskom smislu.\
    U principu da. Kod 'obicnih smrtnika' se sve uglavnom svodi na diobu imovine (svadje oko predbracne i stecene u braku, itd.) i onda na bitke oko djece, tj. rasporeda vidjanja i tko zna cega. Djeca uglavnom ostaju s majkama, a ocevi placaju svastanesto. Neki 'postene' cifre, a neki, pardonmyfrench, popuse pa placaju astronomske premije jer ih snadje losija sudbina. Ovaj dio oko vidjanja djece i slicno je vrlo slozen i zaheban, zapravo, s obzirom da je Amerika velika i da ljudi puno sele. Pa ti vidi kad, recimo, zivis s dvoje djece u New Yorku, otac u San Franciscu, a djeca moraju cetiri vikenda i jedne praznike provesti tamo (dok ih, na primjer, otac uopce ne zeli vidjeti).

    Ok, to je karikirani primjer. Ali moja prijateljica, recimo, voda dijete avionom ili autom u Tennessee sest puta godisnje i onda spava kod prijateljica i prijatelja jer otac djeteta zapravo i ne zeli vidjeti dijete. No sto se mora, valjda, nije tesko.

  48. #148
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da zapravo pravo na alimentaciju ima zena koja ne radi u trenutku razvoda, a uspije dokazati da nije radila bas zbog tog muza, tako nesto. Nije to bas sve tako jednostavno, a ni crno... ni bijelo.

    A ja sam kakti jedna od ovih koja je sasvim slobodno odabrala ostaviti posao jer nisam htjela raditi dok mi 12-tjedno dijete cuci u vrticu. To sam imala srece da sam mogla ostati doma toliko dugo i jos biti placena skoro svo to vrijeme. Mislim, logicki, jest, rijec je stvarno o skroz slobodnoj odluci. Odlucila sam imati dijete, a onda i ne robovati sustavu tj. pokoravati se njegovim pravilima. I super mi je bilo s djetetom do odredjenog trenutka. Hocu reci, ne pase mi uloga kucanice, hebi ga.

    Sad kao radim nesto na pola radnog vremena, vise od kuce nego na poslu, a sve to samo zato da nemam rupetinu u zivotopisu. Gleda se na to, i to dosta.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 20.03.2014. at 20:39

  49. #149
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku


    A ja sam mislila da je moja radna etika, ono, top. Pa i ja sam odrasla u istoj sredini kao ti, dapače, otac me stalno zapitkuje kada ću opet raditi. Ali možda sam ipak malo slabija na djecu nego na posao i ne mogu zamisliti niti da se vratim na posao dok nisu napunili barem godinu dana niti da radim posao koji će mi oduzimati dragocjeno vrijeme s njima (npr., ljetovanje i sl.).
    ma krivo si me shvatila. čim si stavila ovog koji se belji i nije do radne etike. al nemam sad vremena objasniti

  50. #150
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    koja je poanta rasprave ovdje? da svi moramo misliti jednako? e pa kill me right now! ja kazem svoj dojam o dojenju na javnom mjestu gdje se majka ne pokrije, nego je njena gola dojka izlozena pogledima stranaca ili prijatelja ili rodjaka. Mislim, to je potpuno osobna stvar te majke. Ja se jednostavno ne bi dobro osjecala da je dio mog golog tijela izlozeno pogledima. Ne radi se o nekom puritanstvu, niti da ja se ja ne osjecam dobro u svojoj kozi. Jel dojite tako exponirane pred svojim ocem ili bratom? Naravno da je vidjeti majku koja doji nesto bozanstveno. Ali, ako dozvolite razlicito misljenje (a ocito ne)- meni nije ugodno vidjeti njenu dojku.
    A sto se tice plaze i toplessa? mozes isto tako dati za primjer swingersku plazu i cin kopulacije navesti kao divan i potpuno prirodan, sto on jeste, no svejedno ga radimo u svojoj privatnosti. bez obzira na postojanje swingerske plaze, ili su je ukinuli kod Rovinja cini mi se....

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •