Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 387

Tema: Žene su muzare a bebe komad sitisnutog mesa????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Krapina
    Postovi
    19

    Početno Žene su muzare a bebe komad sitisnutog mesa????

    Nisam sigurna je li ovo dobro mjesto za početi temu, ukoliko nije, neka netko premjesti. Uglavnom, danas sam naišla na ovaj članak i mislim da je apsolutno nevjerojatan i čitajući njega i brojne komentare ispod istoga, potpuno mi je jasno zašto sve manje žena doji, smatra dojenje nečim odvratnim itd. Do sada sam smatrala autoricu teksta educiranom ženom, možda mi je nešto promaknulo...nemam pojma, ali ovaj članak mi je prestrašan čak i ako izuzmemo pretjerivanje i isto pripišemo autoričinom stilu pisanja... Ne znam, ovakvi stavovi sa toliko gađenja i podrške prema istima su meni osobno odvratni http://www.rudan.info/muzare/

  2. #2
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Tuzno i nevjerovatno koliko zena moze zeni biti najveci neprijatelj... Ne zauzimam strane jer sam majka koja nije dojila i je dojila pa shvacam majke koje jesu i nisu dojile. Nedavno sam citala vrlo ruzne postove i osude na dr portalu o zenama nedojiljama upravo od majki koje doje... Mislim da je pogresno raditi podjelu na ove dve grupe. Vise je rijec o tome kakav si covijek bez obzira na ne-dojenje. Naisla sam i na jaaako puno predrasuda na obje strane. Jedno je sigurno. Absolutno nitko mi ne moze reci da nisam povezana sa prvim djetetom jer nije dojen jer je on moje sve i dr gluposti po studijama( ne znam cijim i gdje radjeno tj na kojoj djeci) da bi treba biti debel, bolezljiv, manje inteligentan, emocionalno zakinut i sl..... A za curicu koja je dojena da je razmazena i neodgojena koja ne vidi dalje od cike i majke.. MA DAJ MOLIM TE!!!

  3. #3
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Vise bi se trebalo usmjeriti na nasilje u obiteljima posebno djeci jer ona to dozivljavaju i ka dojena i ne dojena... Vise znaci kako i koliko kvalitetnog vremena roditelji posvecuju djeci, sta djeca mogu uciti i nauciti od roditelja. Radimo li sa njima na samopouzdanju i samostalnosti, poticemo li ih na ucenje kroz igruKako i koliko kvaliteno hranimo djecu po pitanje dohrane.... Pruzamo li im dovoljno razumne bezuvjetne ljubavi ali isto tako za njihovo dobro postaviti bariere sta se smije i moze i to bez upotrebe sibe... Kakvi smo mi prvo ka osobe ka ljudi???

  4. #4
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Voljela bih vidjeti tko bi se usudio da svrsta mene ka majku i moju djecu i obitelj u neke steteotipe, tablice, ocekivanja kada ti isti ljudi ne poznaju ni mene ni moju obitelj. Prvo dijete na rodjeno hitanim carskim zbog usiljenog neprirodnog induciranog poroda i nedojen zbog pravila KBCa (prijatelj djece)neonatologije di je dijete moglo biti dojeno samo 3 puta dnevno i naviklo na bocu u ostala hranjnja u 24 sata koja su bila tocno svaka 3 sata. Maleni bi bio gladan svake dve ure i drzali ga gladnog u neizdrzivom vrisku do tocno 3. ure di je on vec umoran od placa i gladi zaspa i nije htio sisati. Pa razrezali vrh boce skaricama da ga nahrane .. Pa ga dobijes na grudi uspavanog i sitog a na sam pogled prsi vriska i gura se od mene do te mjere da bi dobiva konvulzije..... I to ti sve prizna sestra sa odjela... I zato bi ja po tablicama trebala svoje dijete voljeti manje.. Iako na adu uvijek bio sicusan, nikad bolestan u ovih 16 mj( curio mu nosic par dana jednom)a o ljubavi i privrzenosti i njegovoj inteligenciji da ne pricam ... curica je rodjena normalnim porodom i dojena, je malo jaca na kilazi ali je to ok. Imala vise raznih viroza i upala uha u ovih par mj.. Nije razmazena ni neodgojena ...ima tek 3mj... Jednako ih volim, jednako vodim brigu o njima, jednako cu ih zdravo hraniti, jednako cu im pruziti svoju bezuvjetno ljubav ali isto tako postaviti granice.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nisam imala pojma da je Rudanica ovoliko prošvikala....

  6. #6
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Daleko od toga da nisam savrsena i da ka covijek radim greske ali se trudim napraviti 100% u svemu sta je u mojoj mogucnosti. I zato ne zelim osudjivati druge drage zene majke i svrstavati ih u tablice, statistike, opceprihvatljive obrasce... Jako me rastuzuju ovakve stvari i cini mi se da se svodi na to koja grupa zena ce kome dokazati da su bolji roditelji.. Nitko ne pita kakvi smo ka ljudi???

  7. #7
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Iskreno sam razocarana u drustvo koje toliko gura dojenje da bi pri pogledu na majku koja hrani svoje djete na javnom mjesto tesko osudjivalo ka nesto neprirodno i bolesno..!! Kako moze biti gadljivo vidjeti majku da drzi dijete u narucju prislonjeno na prsi???? Dok je sve vise opscene zenske golotinje u medijima i internetu i to je ok?!

  8. #8
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Da bi ista babetina u parku djelila pamet kako sam nemajka jer dijete hranim na bocu( izdojeno moje mlijeko kod sina) da bi za drugu zenu komentirala ma kako ju nije sram pokazivat cice u parku i dojiti gdje ima druge male djece...

  9. #9
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Najlakse je cini se biti roditelj tudjoj djeci i nalaziti mane u drugih majki. Kao i Rudanica u svom tekstu svatko je savrsen roditelj za sebe i svoju djecu i misli da zna najvise i najbolje.

  10. #10
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    A ovaj silan dug moj post odgovor na grozne komentare i prepirke zena i majki na tekst Rudanice... Stvarno kakvi smo mi to ljudi a ponajvise zene i majke?!?!?!

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    zna se da Rudanica ima osebujni stil kojem je osnova pretjerivanje
    unatoč stilu ovdje je falila ceo fudbal
    ali čudi me da se netko registrira na forum samo da bi linkao taj članak

  12. #12
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I voljela bih vidjeti tko bi se usudio da mi ista kaze a jos manje zabrani da svoje dijete drzim u narucju ili na prsi i nahranim po potrebi????!!! A sta vise citam ovakve i slicne tekstove sve sam manje razocarana i tuzna i sve vise bijesna..

  13. #13
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I nije vise pitanje sarkazma i preuvelucanja i tko zna cega u bilo kojim tekstovima na obje strane vec cista zloca nezadovoljnih isfrustriranih zena... Pa oplali jedna po drugoj da se radujemo tudjoj nevolji.. Prestrasno!!

  14. #14
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Di su nestali susjecanje, podrska, razumjevanje...pomaganje zene zeni ka majci, sestri, prijateljici... Zar u ovom svijetu punom pizdarija jos jedna drugoj vise otezavamo i najvise osudjujemo... Zato i je moj rvi porod prosa kako je prosa. Jer sam medicinskom osoblju bila samo jos jedna muzara koja ce istisnut komad usranog i kmecavog mesa...

  15. #15
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Jer nazalost tekst Rudanice nije samo njeno osobno misljenje vec i vecinski stav drustva .... Da li je moguce uz ovakvo misljenje promijeniti nase drustvo i omoguciti zeni da rodi i doji svoje djetesce sa duznim postovanjem????

  16. #16
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Zar je biti majkom postalo toliko gadljivo, neprirodno,bolesno, necasno i bezvrijedno, omalozavano??? Zar je biti dobrom majkom i voljeti uvjetovano da li si ili nisi dojila svoje djetesce????

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Daj prestani pretjerivati.
    Ako ti se ne bendisuje autorica ne čitaj!

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i sroči misli u jedan post

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zena citala komentare ispod teksta pa se nervirala u vise postova.

    i potpisujem alex.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    zna se da Rudanica ima osebujni stil kojem je osnova pretjerivanje
    unatoč stilu ovdje je falila ceo fudbal
    ali čudi me da se netko registrira na forum samo da bi linkao taj članak
    Tak je.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Meni je totalno bezveze otvarati topic i nadugačko i naširoko raspravljati o tako bezveznom blogu Rudanice.
    Ne zaslužuje ni jedan dodatan milimetar internet prostora.
    Moj odabir je bio - ignore. Jer ne zaslužuje ništa više od toga

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Pa naravno!

    MIslim da je naše vrijeme dovoljno dragocjeno da bi ga rasipali na internetsko smeće.

  23. #23
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sad razumijem zasto su neke zene zakonom zastitile dojenje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ma meni ovo smjesno. Apsolutno se ne osjecam pogodjenom

  25. #25
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ipsravak *zemlje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ma meni ovo smjesno. Apsolutno se ne osjecam pogodjenom
    bogme ni ja.
    ne znam zašto bi se ja trebala osjećati pogođeno nekakvim tekstom koji je napisao meni netko nepoznat.
    i ne razumijem čemu ova tema.
    da se sad kolektivno zgražamo nad tekstom?

  27. #27
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je totalno bezveze otvarati topic i nadugačko i naširoko raspravljati o tako bezveznom blogu Rudanice.
    Ne zaslužuje ni jedan dodatan milimetar internet prostora.
    Moj odabir je bio - ignore. Jer ne zaslužuje ništa više od toga
    x

  28. #28
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ma meni ovo smjesno. Apsolutno se ne osjecam pogodjenom
    X!
    Ne kužim zašto se orcha toliko uzrujala. Ja s guštom "vadim sisu" u svakoj prilici ovih mjeseci i uopće mi ne smeta što će me Rudanica ili tko god nazvati muzarom.

  29. #29
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I ja sa gustom dojim svoje dijete ali mi idu na k******* vise komentari okoline i drustva i nazalost internet je posta stvarnost i sadasnjost. Niste shvatile.. Nije problem u Rudanici vec u zadrtom drustvu u kojem zivimo i sta x ljudi misli isto ka i ona i sta je najtuznije mahom zene. I sve dok mi smo flegma prema tome nista se nece promijeniti! Pa se pitamo zasto sve vise zena ne doji...

  30. #30
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    I pisem u vise postova jer pisem sa mobitela sa limitiranim tekstom

  31. #31
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ako vam je tako već gušt groziti se, ima ovaj tekst i nastavak.

  32. #32
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    I sve dok mi smo flegma prema tome nista se nece promijeniti! Pa se pitamo zasto sve vise zena ne doji...
    Za mene je suprotno. Sve mi je postalo puno lakše kad sam izbacila iz glave potrebu da uopće odgovaram na bilo kakve komentare. Ne samo vezano uz dojenje već općenito uz brigu oko novorođenčeta.
    Mislim konkretno na rl situacije, što se tiče forumskih rasprava ventilana je normalna stvar, ali se i meni čini da se previše uzbuđuješ.

  33. #33
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    I sve dok mi smo flegma prema tome nista se nece promijeniti!
    Pa, kad neko nema pametnija posla nego da se nervira što vidi ženu kako doji, neka mu/joj nek se nervira. To mu dođe ko prirodna selekcija.

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Feminizam do danas nije konsolidirao stav oko dojenja. Ima podjednako feministica koje mrze obitelj i muškarce, a podržavaju dojenje, kao i onih što jednako mrze obitelj, muškarce i dojenje. Sad znamo gdje je Rudan.

  35. #35
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno


  36. #36
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hm...Davor, feminizam=mrziti obitelj, M,...?
    Malo si falio sa terminom. Nisu to feministice. To su mrziteljice.

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...Davor, feminizam=mrziti obitelj, M,...?
    Malo si falio sa terminom. Nisu to feministice. To su mrziteljice.
    x

    i to neke uglavnom nepostojeće.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.03.2014. at 09:03

  38. #38
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja uopće ne znam zašto bi dojenje bilo predmet rasprave u feminizmu kada je to toliko jednostavna, normalna i prirodna stvar koja nema veze sa ženskim pravima, emancipacijom i slično. Ili ga barem ja tako doživljavam.

  39. #39
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ajme Davore a trećih nema, jelda?

  40. #40
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uopće ne znam zašto bi dojenje bilo predmet rasprave u feminizmu kada je to toliko jednostavna, normalna i prirodna stvar koja nema veze sa ženskim pravima, emancipacijom i slično. Ili ga barem ja tako doživljavam.
    pa, čak mi se čini da bi se dalo o ovome raspravljati. naročito u kontekstu propagiranja produženog i duuuugog dojenja.
    eventualno ne na ovom forumu

  41. #41
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Koliko znam, to JE tema rasprave u feminizmu, odnosno postoje struje u feminizmu koje smatraju da je trenutno popularna propaganda dojenja na zahtjev, pa produženog, pa hrana nek bude organska i svježe spremljena itd. vratila žene u kuću i svela ih na ulogu majke, jer to je dosta posla, i podrazumijeva da (bar jedno vrijeme) žena sebe potpuno podredi potrebama djeteta.

  42. #42
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja osobno zastupam struju koja tvrdi da je u redu da žena sama odluči o tome

  43. #43
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Davore a trećih nema, jelda?
    pa naravno da nema

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i ja, tj svatko pronalazi neko svoje mjesto na tom kontinuumu koliko se dajem djetetu, a koliko se čuvam

    samo hoću reći da je Davor u pravu da nisu jednoglasne, ne samo oko toga nego oko praktički bilo čega, nisu feministice borg

  45. #45
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    naravno da nisu jednoglasne, ali da redom mrze muškarce/majčinstvo/dojenje je stvarno bezvezna izjava

  46. #46
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ja osobno zastupam struju koja tvrdi da je u redu da žena sama odluči o tome
    naravno, ali isto tako moramo shvatiti da bez obzira na individualne odluke postoje društveni trendovi koji oblikuju naše ponašanje i odluke jerbo ne živimo u vakuumu.


    ja ću bit kontra pa reć da je meni tekst čist' ok, da malo pogledamo stvari iz nekog drugog rakursa, zašto ne

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku

    ja ću bit kontra pa reć da je meni tekst čist' ok, da malo pogledamo stvari iz nekog drugog rakursa, zašto ne
    da se pridružim kontri .
    mene tekst uopće nije zgrozio (možda zato jer imam i jedno odraslo dijete).
    stil je stvarno brutalan (kao i svi tekstovi autorice), ali ne shvaćam ga niti doslovno niti osobno.

  48. #48
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni tekst nije ok jer ne volim inače te crno-bijele varijante i poopćavanja, a ne volim ni ove mrgude kojima sve ide na živce, a tako rudanicu zamišljam, narogušenu i namrgođenu u tom bircu.

    e sad, moram priznati da sam sklonija shvatiti ovu struju feminizma koju spominje tangerina, nego onu koja tvrdi da je vrhunac feminizma dojenje i odabir načina rađanja.
    to, ipak moram priznati da suštinski ne kontam.
    možda opet moje predrasude, al ona ina (ne naša ina nego ina may garkin il kako već) za mene nije feministica pa bog.

  49. #49
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Slazem se sa jenn oko drustvenih trendova koji nas neminovno oblikuju- i sigurno nisu isprazne price mrziteljica obitelji da se trend osluskujuceg attacment roditeljstva vrlo cesto svodi na osluskujuce attachment majcinstvo- i da, to je jedan alat patrijarhata kojim se zena i dalje drzi podalje od pozicija moci. No tekst Vedrane Rudan je toliko pun projekcija, agresije, frustracije, ljutnje da ga ja naprosto ne mogu dozivjeti ozbiljno. Naprosto je jedan bezvezni, vulgarni, agresivni ispad.

  50. #50
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    a vjerojatno agresijom pokušava riješiti svoje osobne demone i frustracije u vezi vlastitog roditeljstva, tako mi se bar čini

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •