Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Poligon za vježbanje hoda i ravnoteže

  1. #1
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno Poligon za vježbanje hoda i ravnoteže

    Drage kreativn(ij)e mame,

    jeste li po preporuci fizijatra i/ili radnog terapeuta za djecu doma radile poligon za vježbanje ravnoteže, od čega ste ga napravile, gdje ste nabavljale komade različitih (i kakvih sve) podloga?
    Dobili smo takav zadatak za našeg dvogodišnjaka, čini se da hodanje po različitim podlogama vani nije dovoljno, a doma nam je cijeli stan u parketu i pločicama, pa najljepše molim ideje.
    Osim toga, kako ste dijete motivirale na kretanje po "poligonu". Naš sinko ne voli ni vani hodati po neravnnim površinama, odmah traži ruku ili da ga nosimo.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa Vidi poruku
    Drage kreativn(ij)e mame,

    jeste li po preporuci fizijatra i/ili radnog terapeuta za djecu doma radile poligon za vježbanje ravnoteže, od čega ste ga napravile, gdje ste nabavljale komade različitih (i kakvih sve) podloga?
    Dobili smo takav zadatak za našeg dvogodišnjaka, čini se da hodanje po različitim podlogama vani nije dovoljno, a doma nam je cijeli stan u parketu i pločicama, pa najljepše molim ideje.
    Osim toga, kako ste dijete motivirale na kretanje po "poligonu". Naš sinko ne voli ni vani hodati po neravnnim površinama, odmah traži ruku ili da ga nosimo.
    Zaviri malo na forumsku burzu - mislim da sam vidjela da netko prodaje umjetnu plažu. To bi moglo biti odlično.

    Doma probaj s nečim jednostavnim - tepih krpara (onaj debeli) u Kiki ili sličnim mjestima košta par desetaka kuna. Što još? Rebrasti karton (može se elegantno ukloniti), okreneš tepih na krivu stranu koja je hrapava i slično...

    Ako imaš balkon, kad dođu topliji dani tamo stavi pješčanik.

    Kako motivirati dijete - jednostavno - ideš s njim.

    A sad odoh tražiti tko je prodavao umjetnu plažu.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Još ideja

    - nabaviti par kvadrata umjetne trave (ne znam u kojem formatu se prodaje, ali ima toga)
    - tepih krpara (doma napraviš - ja sam nedavno naheklala od debele vune podmetač jastuk za stolac, ali bilo bi dobro i za hodanje)
    - evo jednog tkanog otirača - to se može napraviti od starih čarapa, da bude kvrgavo:
    http://blog.dnevnik.hr/bubamarasarena/oznaka/tkanje

    Ako nisi od te vrste kreativaca, samo otiđi u Šumoopskrbu ili neku drugu trgovinu koja prodaje otirače: kupi tri ili četiri - jedan gumeni, jedan od kokosa, jedan od špage, jedan kombinirani i eto ti poligona na brzinu i za ne prevelike pare! Uzmi dijete za ruku pa krenite zajedno, pa tko će brže, pa hodajte četveronoške, pa pužite, pa opet hodajte... Dobru zabavu!

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mom djetetu je cijeli stan poligon, hoda po krevetu, kauču, rubu od kauča, fotelji, s fotelje na kauč, pa na stol, pa se spusti na stolicu, pa onda se penje gdjegod
    super joj je ravnoteža

    p.s. peterlin, brisala sam ti nedopušteni link

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ahaaaa.... jasno mi je. Sorry, smetnula sam s uma da je to nedopušteno.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    mom djetetu je cijeli stan poligon, hoda po krevetu, kauču, rubu od kauča, fotelji, s fotelje na kauč, pa na stol, pa se spusti na stolicu, pa onda se penje gdjegod
    super joj je ravnoteža

    p.s. peterlin, brisala sam ti nedopušteni link
    Eh, da, ali moj stariji koji je imao problema s ravnotežom bojao se takvih stvari ko zec... Mlađi - ni u ludilu. Taj se isto penjao svuda, a starijega smo morali poticati da skače po krevetu (to je bio dio terapije). Imam negdje snimku. Izrasla su mi djeca preko noći. Taj koji se bojao skakati po krevetu sad ima metar,osamdeset.

  7. #7
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Super ideje, Peterlin (a nedopušten link molim na pp )

    Moj se ne boji veranja, i on se penje na stolce pa na stol, pa i stoji na stolu, ali hod mu je klimav i nekako... "kvrgav". Kao da je friško (a ne prije godinu dana) prohodao.
    Prije mjesec i nešto je fizijatar rekao da bismo trebali poraditi na tome, na fizikalnim terapijama nije baš pristajao biti aktivan preko prepreka na poligonu, a sad nam je i na radnim terapijama sugerirano da doma napravimo poligon.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Peterlin, ideje sjajne ko i uvek!
    Inace od tebe se moze puno nauciti... Mi nismo iz ove price, moj sinak je spretan preko svake mere, njemu govor kasni - alu i na tu temu sam citala puno dobrih saveta od tebe... Malo sam OT, sorry..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Mi smo narucili preko e baya one ljestve,moze se hrpu vjezbi radit s njima Nas malac je ko spiderman,svugdje ga ima. Svugdje skace i svugdje se penje,stalno radi neke vjezbe. Upisali smo ga na judo,star je sad 3 i pol godine. Manja curica ga imitira i ona skace,opreznije i nije spiderman kao on
    On si sam stavi prepreke pa ih izbjegava po stanu,prelazi preko njih. Samo polako,prvo im pokazati sto mogu raditi bilo to vani,hodanje po necem neravnom ili po stanu preko najobicnijih prepreka(bacit jastuke i hodati po njima )... Onda polako s njima, pa neka oni probaju, a da smo mi pokraj njih dok se ohrabre i sami ne pocnu eksperimentirati. On stavi nase cipele po hodniku i onda ih zaobilazi Puštamo ga,ali nije nam svejedno svaki put kad on krene sa svojim egzibicijama

  10. #10
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Mom je livada najbolji poligon. Neravan teren, rupe, korenje od drveta, a prepuna cvetića, listića za skupljanje, bacanje... Nadam se samo da će nas krpelji zaobili,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •