Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: koji bicikl za desetogodišnjaka visokog 150cm?

  1. #1
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno koji bicikl za desetogodišnjaka visokog 150cm?

    dečki su mi "nezgodne" visine za kupnju bicikla, a stare smo sasvim prerasli.
    trgovci nas nagovaraju na bic sa 26 colnim kotačima jer im je 24 cola već na knap, a meni se nekako ti s 26colnim kotačima čine ogromnima uz njih. bojim se da neće moći baš dobro vladati takvim biciklom-posebno na neravnom terenu.
    ako imate djecu te visine, koju veličinu bicikla voze?
    ima li koje dijete visine 150 cm da vozi bicikl za odrasle?
    pomozite

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    važno je da nogama mogu do poda. postoje i 26'' bicikli s nižom ramom. i ja gledam bicikle i imam isti problem. imamo doma 26'' klasični ženski bicikl, ali joj je preogroman. ovaj s nižom ramom je odličan, ali mi se ne da plaćati 2000kn za nešto što će prerasti brzo.

  3. #3
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    ma da, imaju 26" s manjom ramom, ali mi se još uvijek ti kotači čine preogromni. teško je vladati biciklom ako su kotači preveliki bez obzira što mogu nogama do poda.
    a navodno bi im takav s nižom ramom i 26" kotačima trebao biti dobar nekih 5 godina...ne znam, nije to malo novca. a opet, kupiti preveliki bicikl da im duže traje mi je opet nekako bzv.
    razmišljam da bi možda bilo dobro uzeti neki rabljeni bicikl s kotačima od 24 cola, pa sljedeće godine ovaj s kotačima od 26.

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    taman smo se vratili doma s biciklom 26'' lotača i xs ramom (15''). mališa je oko 142cm visok i nije mu prevelik. rama je dobra i lijepo mu leži.
    uglavnom, probao je u dućanu i manji (24'' kotači) i odlučio se za ovaj. a i prodavač nas je nagovarao na ovaj veći. veli da je bolji i isplativiji (cijene su gotovo bile isto paprene)
    Posljednje uređivanje od magriz : 14.03.2014. at 23:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •