Mateaaa, nemaš razloga za zabrinutost. Ovo je vjerojatnije kod dječaka, ali ima i kod djevojčica slično. Moj je tek oko 18 mjeseci počeo govoriti ponešto, a onda je naglo buknuo i vokabular mu je puno jači od vršnjaka, a i složenost rečenica je prilična. Čisto za orijentaciju npr. "Mama, ne mogu ti uopće opisati kako ja uživam voziti se u onom autu.". Jedino što još uvijek ne govori čisto R i L, a zna se i prilično spetljat kad smisli nešto "pametno" što nam svakako mora objasniti. Sad je 3,5 prošao. Zna nešto zamijeniti - neki dan je zamijenio naselje i nasilje Već barem pola godine integrira slova u riječi i može kraće rečenice čitati, ali mu se sad ne da kao kad je shvatio da može pa mu je bilo fora pa je sve čitao po cesti što piše.

Nama je pedijatrica rekla da prebrzo shvatimo što hoće pa da zato još ne govori, ali ja mislim da mu se malo sporije razvija taj govorni aparat koji nekad ne može pratiti njegovu misao (razgovarala sam ja i s logopedom kad je imao 2 godine, to sam od nje shvatila). Zato je kasnije i počeo.