Pozdrav svima... moj sin je navršio nedavno dvije godine, i on još uvijek ništa ne priča, brblja nešto ma ma ba ba pa pa po svom ali nema pravih riječi.. ponekad viče pa paa kad ide u kupaonu, vjerojatno mu to nešto znači. Neurorizičan je i već sam puno tema ovdje otvarala na temu autizma i poremećaja iz spektra, moje sumnje su se pojavile sa 18 mj kad se dijete više nije odazivalo na ime i nije pokazivao ništa prstićem. On sada ima 24 mj, počeo je prije otprilike 4 mj pokazivati prstićem, koristi se gestama, maše pa pa, puno se više odaziva nego prije. krenuo je u vrtić, prilagodba ide dosta teško, većinom visi na meni prvih pola sata ali ipak kasnije ode među djecu i natjerava se s njima. Teta je primjetila da ima malo lošiji kontakt očima, ali kad se skompa s nekim onda to ide super. Voli jako pjesmice,brojalice, motoričke pjesmice kao kad si sretan, sve napravi kad treba pljesne rukama tapša koljena, prstićima pucketa i pritom ustima napravi kao cc cccc , a kad je hura onda ide iiiii. dakle tek sada je nešto počeo imitirati, radi jednom tjedno sa njime defektologica koja je rekla da radi sa puno djece koja imaju autizam ali da on njoj tu ne spada. posjetili smo suvag, sluh je u redu, po njima on samo kasni u govoru i razumjevanju, na vježbe se dugo čeka i on je još mali. na Goljaku jučer bili kod logopedice koja nije uspjela niš od njega dobiti jer je užasno prehlađen pa je plakao , mahnuo joj je samo bok, pa sam dalje ja ostala razgovarat s njom. njen zaključak je isti, kašnjenje ali za njega na Goljaku nema vježbi jer je premali, odite na ERF!! LJudi molim vas da mi se javite sa sličnim dijagnozama i da mi kažete jednu pametnu, kuda dalje ići, jer svugdje kažu da je premali, i ne mogu naći čovjeka a da ga debelo ne plaćam da radi s malim.... mi doma jako puno s njim radimo i napredak je očit ali eto govor nikak ne ide.... rana intervencija je bitna i dajemo sve od sebe a svugdje dobijemo odgovor da je premali da se radi sa njime?!! Očajna sam , vrtimo se okolo naokolo, molim Vas savjete da li da odemo i na taj ERF i rade li sa tako malima. Hvala

i slobodno nas utješite onime...progovorit će