Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 400

Tema: Kiretaza

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala puno na odgovorima ,cure. Vidim da ima različitih odgovora, ali to vjerojatno ovisi i o tome kolika je bila trudnoća (4 tjedna, 6, 8 , 10 ili više)...

    I mislim (ne mora biti točno) da ovisi je li se radilo o kiretaži ili vakumskoj aspiraciji... ne znam koji je zahvat grublji za maternicu... zna li netko od vas?

    Znam da nekima doktori naglašavaju da moraju mirovati, a kako sad vidim nekima ne...
    pa me zanimaju vaše situacije da zaključimo logično kad se MORA mirovati, a kada ne...

    I usput da pitam... kako ste stajale sa krvnim ugrušcima par dana poslije... odnosno je li se kome od vas dogodilo do 5 dana poslije zahvata da nemate povišenu temperaturu, da nema mučnina ni povraćanja ni obilnih krvarenja, ali su izašla ukupno 2- 3 krvna ugruška... ne više. Je li to alarmantno ili ne?

  2. #252

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Cini mi se da je aspiracija nesto manje invazivna.
    Evo preporuka svjetske zdravstvene organizacije:
    http://www.who.int/reproductive-heal...m_P65_P68.html
    http://www.who.int/reproductive-heal...n_P61_P63.html

    Za obje metode kazu da se kod nekompliciranih slucajeva ide doma 1-2 sata iza zahvata i ne navode potrebu za mirovanjem.

    (inace imala sam 3 kiretaze, sve 3 missed ab. oko 9. tjedna, krvarenje je bilo samo prvih par dana (i to samo prvih par sati jace, a onda lagano, roskasto smeckasti iscjedci slabijeg intenziteta koji bi znali skoro posve stati pa malo pojacati jos jedno tjedan dana, bez vecih ugruska, bez temprature, bez mucnina ... jedino su mi antibiotici pri kraju doze znali vec smetati)

    Drzite se

  3. #253
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam prvi puta imala u 14 tj. i puno više sam krvarila nego sada u 7tj.. temp.i mučnine nisam niti jednom imala.oba puta sam drugi dan išla doma i antibiotike nikakve nisam dobila.

  4. #254
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ja sam tri puta išla doma 2 sata nakon kiretaže. Krvarenje je najduže trajalo prvi put (12.tj.). Zadnji put (8 tj.) sam imala lagano krvarenje tri dana pa onda ništa do osmog dana kad sam imala prilične bolove i opet sam krvarila par dana (nisam pila Ergotil). Antibiotik sam pila svaki put.

  5. #255
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    meni nitko ni prvi ni drugi put nije rekao strogo mirovanje :?
    rekli su da se pripazim 7-10 dana (i 14 ako vidim da je potrebno), ali s naglaskom na teže poslove.
    primjetila sam i zašto.... svaki put kada bih promislila 'dobro je, oporavila sam se, idem sad ovo ili ono', nakon svakog težeg umaranja većim kućanskim poslovima, krvarenje bi se znatno pojačalo. normalni poslovi doma su ok, ali umjereno s težim poslovima i nošenjem tereta. Ja sam nakon 10 dana došla na posao i ipak nism stigla raditi puno radno vrijeme još 2,3 ili 4 dana jer bi prokrvarila puno pa sam baš bila iscrpljena. Ipak, to je idividualno. Moja prijateljica je nakon kiretaže rintala čim je izašla (sama s 2-godišnjim djetetom) ali nije imala nikakavih problema srećom

  6. #256
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Nemojte se igrati s preporukama liječnika cure, ja sam poznavala jednu curu koja je imala spontani i nije poštivala uputu doktora, nastavila aktivno nakon toga, imala ugrušak, napadaj, i na kraju preminula.
    Ne želim nikoga plašiti, naravno da je moguće da bi bilo komplikacija i da je mirovala, ali nije se za igrati s takvim stvarima. Znam da sam se toga sjetila nakon svojeg misseda i da me je bilo strah prve dane nakon kiretaže.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    4

    Početno

    pa ovako, negdje sam na internetu čitala članak liječnika ( tko bi sad to više našao) da komplikacije nisu vezane uz to što osoba nije mirovala nakon kiretaže već se radi o tome je li zahvat napravljen u serilnim uvjetima te koliko je precizno i temeljito odrađen zahvat. I to se razlikuje u pojedinim slučajevima.
    Negdje sam također pročitala da je jedan liječnik - zbog prevelikog broja kiretaža koje je morao odrađivati počeo vježbati raditi lijevom rukom, jer mu se zglob deformirao na desnoj ...

    A ovo ,što se tiče nesretnog slučaja, može biti u tome da se ne prepoznaju simptomi sepse pa se ne ode hitno liječniku već se zanemari i ishod je tragičan...
    i mislim da je u tom slučaju najvažnije pažnju usmjeriti na temperaturu- kažu povišenu, što ispada iznad 37,8 stupnjeva.

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Na žalost, i ja vam se pridružujem na ovom topicu, mada nisam to niti u ludilu mislila prije mjesec dana kad sam ugledala plusić na testu. Iza mene je jedna predivna trudnoća i predivna kći od 3 g.
    Bebica se "primila" iz prve, plusić je bio tu i MM i ja smo s velikim iščekivanjem čekali 3 ročkas naše kćeri da joj objavimo sretnu vijest jer ona jako želi "jednu maju sekicu".
    Međutim, na prvom pregledu nisu bile baš sjajne vijesti, bradikardija i plod manji nego što je trebalo. Slijedi 7 dana mirovanja i utrići.
    Na slijedećem pregledu (8. tjedan) - zaostatak u razvoju još veći, i dalje bradikardija.
    Dogovaram pregled na SD, još jedna provjera, srčeko prestalo kucati u međuvremenu - missed ab. Odlazim prije točno tjedan dana na SD, apsiracija i tek malo kiretiranja. Iako pod stresom i u panici od svega što sam pročitala na forumu o bolovima, anestezijama i sl. sve prolazi puno bolje nego što sam očekivala.
    Dr i sestra se ponašaju ljudski, dobivam fortral u venu (od čega mi se odmah počinje vrtiti i imam gorak okus u ustima), te lokalnu anesteziju.
    Ništa od toga nije bilo poseno bolno. Sam postupak također nije posebno bolio. Nije dakako ugodno, bolovi su nešto tipa menstruacijskih grčeva (ja ih gotovo i nemam inače, tako da nije da imam posebno visok prag boli).

    Sve je bilo brzo gotovo, plod je bio mali (za cca 6tj). Cijelo vrijeme sam bila dakako prisebna i odgovarala na pojedina pitanja liječnika. Nakon toga sestra mi je pomogla da se obučem i prebacili su me na kolica, te odveli u prolaznu sobu s nekih 8 kreveta gdje leže žene koje dolaze na neke pretrage, kiretaže i sl.

    Ležala sam gotovo 2 sata i nakon toga išla kući. Do kraja dana sam još imala glavobolju i povremene vrtoglavice.
    Od tada još uvijek pomalo krvarim, mirovala sam (iako ne strogo, ali sma bila doma i ležuckala), pila sam 5 dana ergometrin i još pijem sinersul (iako su mi prepisali hiramicin koji tetraciklin koji se de facto ne bi trebao uzimati s ergometrinom - tako piše u uputstvu za ergometrin :? ).

    Psihički mi je bilo najgore 3 i 4 dan kad sam svako malo plakala i nisam mogla stati. Pomoglo mi je plakanje na muževom ramenu i nakon toga sam relativno ok. Od ergometrina sam još imala grčeve, pa me i to valjda činilo nervoznim i razdražljivom, a nekako me podsjećalo i na stezanje maternice za vrijeme dojenja nakon prvog poroda, pa me hvatala još veća tuga i nostalgija za izgubljenom bebom.
    Danas sam prvi dan u uredu, i ok sam. Čekam željno prvu i sve ostale m. i planiramo u veljači krenuti iznova. Doc je preporučio 4 ciklusa pauze.

    Eto, malo sam odužila, ali vjerujem da može biti korisno za neke forumašice koje to na žalost tek čeka. Moja preporuka, barem kad su u pitanju rane trudnoće i gdje doktor ne očekuje pretjerano puno kiretiranja jest lokalna anestezija umjesto opće, jer mislim da takav zahvat i bolovi za vrijeme istog nisu opravdani za rizike koje opća nosi (ja sam i inače u strahu od opće, iako je nisam nikada iskusila). Dakako, da me netko ne bi pogrešno shvatio, zaista ne ulazim u pitanje opravdanosti opće u slučaju kiretaže u kasnijoj trudnoći, kada je zahvat opsežniji.

  9. #259
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    hrčkić, žao mi je jako...
    čekat ćemo sad skupa jedno vrijeme i onda ćemo u nove pobjede!
    pusa i drži se

  10. #260
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    hrčkić draga
    žao mi je

  11. #261
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hrčkić, jako mi je žao. Drži se, i kako Ivana kaže, skoro češ pokušat opet, i onda će sve biti super

  12. #262
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Hrčkić, žao mi je što si se morala pridružiti našoj listi!
    Nadam se da ćemo se za koji mjesec sve preseliti na novu listu...onu s datumima termina!

  13. #263
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    hrčkić, i meni je žao

    nadam se da ćemo se uskoro svi veseliti

  14. #264
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno


  15. #265

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Bila sam u 13om tjednu. Primili su me oko 8 navečer a kiretirali sa općom anestezijom oko 23h. Rekli su mi da me neće pustiti doma usred noći nego da se odmorim i naspavam pa da idem ujutro. Pila sam antibiotik čini mi se 5 dana a ergometrin 3 dana. Prvi dan nakon kiretaže sam još nešto malo krvarila a skroz je prestalo nakon 4 dana. Nikakvih bolova, vrtoglavica i sl nisam imala osim grčeva u nogama od ergometrina. Kiretaža je napravljena u Vinogradskoj. Doktorica koja je razgovarala samnom i rekla mi sve što me zanimalo i dala mi sve informacije koje bi me mogle utješiti i sestra koja je bila nježna i pažljiva najviše su zaslužne da sam se i psihički dosta dobro oporavila. Zbog toga ću im biti uvijek zahvalna.

  16. #266

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    hvala cure i ja svima nama želim da što prije krenemo u nove pobjede i da se uskoro prebacimo na druge veselije podforume i topice, a da ovaj topic ima što manje posjetitelja
    zima, drago mi je da se dobro osjećaš, evo tako je i kod mene pa znam koliko znači kad se nakon početne depre vratiš u raspoloženje od prije.

  17. #267
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    i ja sam imala 3 spontanja.uspavalo me sva 3 puta u splitskoj bolnici,i sve poohvale sestrama i doktorima.nakon 30-tak min sam se probudila u nekoj drugoj sobi u svojoj spavaćici,i ostala sam tu još nekih 2-3 sata...i vratilo me u sobu.a moje psihičko stanje,ajem a nakon 3 spontana dobro sa i pametna više...............

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?

    glupo pitanje. ali baš me zanima.
    nakon koliko vremena bi umrla ? i jel bi umrla u jakim bolovima?

  19. #269
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Valerijana ne kužim baš pitanje. Al ima slučajeva (takav je bio i jedan moj) da plod ode sam i kiretaža nije potrebna jer se tijelo samo očisti. Al to je bila veoma rana trudnoća. Mislim ako ti doktori govore da je neophodna onda jest, jer maternicu treba očistiti da bi se skroz oporavila za eventualnu novu trudnoću, i vjerovatno iz mnogo drugoh razloga.

  20. #270
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?

    glupo pitanje. ali baš me zanima.
    nakon koliko vremena bi umrla ? i jel bi umrla u jakim bolovima?
    Mozda nista, a mozda bi i umrla zbog nekih komplikacija vezanih s zgrusavanjem krvi. Manja je mogucnost ako je trudnoca manja, pobacaj bio spontan a ne missed i zena da nema nikakve probleme s zgrusavanjem krvi (a to niko ne moze da zna jer postoje i slucajevi kad su zene naizgled sasvim zdrave ali npr imaju neku genetsku mutaciju vezanu za koagulaciju ili neku sitnu nepravilnost u faktorima koagulacije).

    Ja sam imala missed u 13. nedelji, morala sam na kiretazu.

  21. #271
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?

    glupo pitanje. ali baš me zanima.
    nakon koliko vremena bi umrla ? i jel bi umrla u jakim bolovima?

    Koliko god prvi dio pitanja je na mjestu (šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?) toliko god smatram da je zadnje pitanje neumjesno.

    Jer smrt je smrt.

    Ja sam imala spontani pobačaj u 9 tjednu trudnoće. Stjecajem okolnosti u to vrijeme boravila sam na jednom otoku bez bolnice, samo sa nekim (poluludim) doktroom opće prakse, 2 sata brodom do najbližeg mjesta na kopnu sa bolnicom.
    U trenutku kad je spontani krenuo, ja ga nisam prepoznala. Nakon višesatnih trudova i krvarenja sve se je smirilo. Ja nisam znala da se radi o spontanom. Sve se zbivalo u noći. Ujutro smo tražili doktroa koji je negdje bio po otoku, imao gumi defekt...i dok smo se skupili i pozvali policiju, skupili doktora, moje krvarenje je postalo prejako i ja sam se počela gubiti. Kad smo stigli u bolnicu i nakon što mi nije pružena pomoć (hitna kiretaža), rekli su mi da mi je život visio o niti.

    Odluku o kiretaži ipak je bolje prepustiti doktoru.

    I Valerijana, ako se pitaš da li je bolilo...bolilo je. Imala sam trudove, krvarila sam i gubila sam se. Trebaš još koji detalj?

  22. #272

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?

    glupo pitanje. ali baš me zanima.
    nakon koliko vremena bi umrla ? i jel bi umrla u jakim bolovima?

    Koliko god prvi dio pitanja je na mjestu (šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?) toliko god smatram da je zadnje pitanje neumjesno.

    Jer smrt je smrt.

    Ja sam imala spontani pobačaj u 9 tjednu trudnoće. Stjecajem okolnosti u to vrijeme boravila sam na jednom otoku bez bolnice, samo sa nekim (poluludim) doktroom opće prakse, 2 sata brodom do najbližeg mjesta na kopnu sa bolnicom.
    U trenutku kad je spontani krenuo, ja ga nisam prepoznala. Nakon višesatnih trudova i krvarenja sve se je smirilo. Ja nisam znala da se radi o spontanom. Sve se zbivalo u noći. Ujutro smo tražili doktroa koji je negdje bio po otoku, imao gumi defekt...i dok smo se skupili i pozvali policiju, skupili doktora, moje krvarenje je postalo prejako i ja sam se počela gubiti. Kad smo stigli u bolnicu i nakon što mi nije pružena pomoć (hitna kiretaža), rekli su mi da mi je život visio o niti.

    Odluku o kiretaži ipak je bolje prepustiti doktoru.

    I Valerijana, ako se pitaš da li je bolilo...bolilo je. Imala sam trudove, krvarila sam i gubila sam se. Trebaš još koji detalj?
    sory. tko te je što pitao?
    jesam li te tjerala da išta govoriš?
    ispada ko da te netko tjera i izvlači na silu od tebe da govoriš o svojim negativnim iskustvima. žao mi je zbog toga što ti se dogodilo, ali to nije razlog da misliš kako si jedina koja je to doživjela i da zbog toga imaš pravo svima skakati za vrat i automatski se osjećati osobno povrijeđenom čim netko spomene nešto na temu toga.
    ne zanimaju me tvoji detalji. iskreno. više ne. još ćeš reći da te silujem u mozak i psihički maltretiram.
    čim imaš takav pristup , ništa više me od tebe ne zanima.

    molim te. ne odgovaraj.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Valerijana ne kužim baš pitanje. Al ima slučajeva (takav je bio i jedan moj) da plod ode sam i kiretaža nije potrebna jer se tijelo samo očisti. Al to je bila veoma rana trudnoća. Mislim ako ti doktori govore da je neophodna onda jest, jer maternicu treba očistiti da bi se skroz oporavila za eventualnu novu trudnoću, i vjerovatno iz mnogo drugoh razloga.
    da. znam da obično u ranijim trudnoćama kiretaža nije potrebna i da se tijelo samo očisti.

    no, mene zanima... recimo u kasnijoj trudnoći da se dogodi spontani kad je kiretaža već "potrebna"

    što bi bilo kad bi žena odbila kiretažu.

    slijedi li nužno smrt te žene radi mogućih infekcija?
    ili se kiretaža radi tako da žena ne bi ostala neplodna?

  24. #274
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa

    sory. tko te je što pitao? ispada ko da te netko tjera i izvlači na silu od tebe da govoriš o svojim negativnim iskustvima. žao mi je zbog toga što ti se dogodilo, ali to nije razlog da misliš kako si jedina koja je to doživjela i da zbog toga imaš pravo svima skakati za vrat i automatski se osjećati osobno povrijeđenom čim netko spomene nešto na temu toga.
    ne zanimaju me tvoji detalji. iskreno. više ne. još ćeš reći da te silujem u mozak i psihički maltretiram.
    čim imaš takav pristup , ništa više me od tebe ne zanima.

    molim te. ne odgovaraj.
    O itekako ću ti odgovoriti. Pitala si i ja sam ti odgovorila. Gadljivo? Pa ne čitaj.

  25. #275
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    pa ja sam ti odgovorila da osim infekcija postoji mogucnost da se pojave problemi s koagulacijom koji isto mogu da budu veoma ozbiljni, pa cak i fatalni.

  26. #276
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    no, mene zanima...
    a zasto te to zanima?
    iz puke znatizelje, sa filozofskog stajalista, zato sto se tako tebi nesto moze dogoditi?
    ne kuzim tvoje pitanje.

    btw, ako te nesto zanima i postavis pitanje, onda dobijes i odgovor - svidjao ti se ili ne.
    uopce ne kuzim tvoj britki odgovor 'tko te je sto pitao?' Mammi San.
    ako pitas neku forumasicu, oslovi ju poimence, a ako postavis opcenito pitanje, ocekuj da ti bilo koja forumasica/forumas moze odgovoriti.

    meni kao moderatorici ovog pdf-a se uopce ne svidja tvoje hipoteticko pitanje jer cure na ovom topiku govore o stvarnim situacijama koje su im se desile i koje su za njih bile bolne, bilo fizicki ili psihicki, a tvoje pitanje je onako... ne znam kako bi ga okarakterizirala.

  27. #277
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ja bih ga okarakterizirala kao trolovsko

  28. #278
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    no, mene zanima...
    a zasto te to zanima?
    iz puke znatizelje, sa filozofskog stajalista, zato sto se tako tebi nesto moze dogoditi?
    ne kuzim tvoje pitanje.

    btw, ako te nesto zanima i postavis pitanje, onda dobijes i odgovor - svidjao ti se ili ne.
    uopce ne kuzim tvoj britki odgovor 'tko te je sto pitao?' Mammi San.
    ako pitas neku forumasicu, oslovi ju poimence, a ako postavis opcenito pitanje, ocekuj da ti bilo koja forumasica/forumas moze odgovoriti.

    meni kao moderatorici TJ ČLANICI ovog pdf-a se uopce ne svidja tvoje hipoteticko pitanje jer cure na ovom topiku govore o stvarnim situacijama koje su im se desile i koje su za njih bile bolne, bilo fizicki ili psihicki, a tvoje pitanje je onako... ne znam kako bi ga okarakterizirala.
    Moram potpisati. Ako te baš medicinski zanima progooglaj ili pitaj nekog doktora, al kad postaviš takvo pitanje na ovakvom forumu, moraš očekivati da če se javiti mnogo žena koje su prošle grozna iskustva i koje se mogu naći pogođene takvim pitanjima...meni se isto malo naježila kosa na glavi.
    I nije fer da napadaš cure koje ti odgovore na taj način, mi smo ovdje da podupiremo jedna drugu, pogotovo kad je kiretaža u pitanju. Debatirati i raspravljati možemo na nekim malo manje osjetljivim temama. Ova je ipak presveta za sve nas.

    I da, nažalost može se i umrijeti, i kiretaža nije tu samo kao "čiščenje" radi plodnosti, malo sam se i ja zagooglala. To je jedna od situacija u kojoj, koliko god volile alternativna rješenja, doktora ipak treba poslušati.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa

    sory. tko te je što pitao? ispada ko da te netko tjera i izvlači na silu od tebe da govoriš o svojim negativnim iskustvima. žao mi je zbog toga što ti se dogodilo, ali to nije razlog da misliš kako si jedina koja je to doživjela i da zbog toga imaš pravo svima skakati za vrat i automatski se osjećati osobno povrijeđenom čim netko spomene nešto na temu toga.
    ne zanimaju me tvoji detalji. iskreno. više ne. još ćeš reći da te silujem u mozak i psihički maltretiram.
    čim imaš takav pristup , ništa više me od tebe ne zanima.

    molim te. ne odgovaraj.
    O itekako ću ti odgovoriti. Pitala si i ja sam ti odgovorila. Gadljivo? Pa ne čitaj.
    sory. trebala bi se puno više potruditi da mi nešto prikažeš gadljivim.
    ako ti je samo to bila namjera - zgroziti me...onda nisi baš normalna.

    tvoj post je zvučao kao da sam se ja svojim upitom samo tebi obratila i samo tebe provocirala..i sad si ti jadna napadnuta... i kao ideš ti meni lijepo objasniti kako to sve izgleda s namjerom da me "zastrašiš" ili mi nešto zgadiš. niti si me zastrašila. niti si me zgadila jer kao što rekoh- potrebno je puno više od tvog agresivnog pristupa da mi se nešto zgadi jer svega sam se nagledala.

    ja sam postavila pitanje jer me je zanimalo koje su posljedice za ženu ukoliko ne izvrši kiretažu.
    i to je bilo sve.
    a to što si se ti osjetila automatski ugroženom i prozvanom da moraliziraš i opisuješ svoje ružno iskustvo... nije moj problem.
    rekla sam ti-žao mi je što ti se to dogodilo, ali to definitivno nije razlog da tako bijesno kopaš oči svima koji nešto priupitaju na račun ovoga.

    i ako mislite da mi je poanta bila provokacija..onda bi se vi trebale zapitati nad svojim izopačenim umovima i jeli vam potrebna stručna pomoć. jer i ja sam trudna i zadnje što mi pada na pamet jest Momze obrisala ruznu rijec trudne žene ili žene koje su to sve prošle s ovako ozbiljnim temama.
    pitala sam o kiretaži to što sam pitala jer me zanima radi nekih stvari, sad mi se više neda niti opravdavati radi čega, jer vidim da je na ovom forumu vama glavni cilj kako ispasti što veća žrtva i pritom popljuvati nekoga dobrano.

    oprostite. meni je to odvratno.

    pozdrav

  30. #280

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    no, mene zanima...
    a zasto te to zanima?
    iz puke znatizelje, sa filozofskog stajalista, zato sto se tako tebi nesto moze dogoditi?
    ne kuzim tvoje pitanje.

    btw, ako te nesto zanima i postavis pitanje, onda dobijes i odgovor - svidjao ti se ili ne.
    uopce ne kuzim tvoj britki odgovor 'tko te je sto pitao?' Mammi San.
    ako pitas neku forumasicu, oslovi ju poimence, a ako postavis opcenito pitanje, ocekuj da ti bilo koja forumasica/forumas moze odgovoriti.

    meni kao moderatorici TJ ČLANICI ovog pdf-a se uopce ne svidja tvoje hipoteticko pitanje jer cure na ovom topiku govore o stvarnim situacijama koje su im se desile i koje su za njih bile bolne, bilo fizicki ili psihicki, a tvoje pitanje je onako... ne znam kako bi ga okarakterizirala.
    Moram potpisati. Ako te baš medicinski zanima progooglaj ili pitaj nekog doktora, al kad postaviš takvo pitanje na ovakvom forumu, moraš očekivati da če se javiti mnogo žena koje su prošle grozna iskustva i koje se mogu naći pogođene takvim pitanjima...meni se isto malo naježila kosa na glavi.
    I nije fer da napadaš cure koje ti odgovore na taj način, mi smo ovdje da podupiremo jedna drugu, pogotovo kad je kiretaža u pitanju. Debatirati i raspravljati možemo na nekim malo manje osjetljivim temama. Ova je ipak presveta za sve nas.

    I da, nažalost može se i umrijeti, i kiretaža nije tu samo kao "čiščenje" radi plodnosti, malo sam se i ja zagooglala. To je jedna od situacija u kojoj, koliko god volile alternativna rješenja, doktora ipak treba poslušati.
    čuj. po deseti put napominjem da shvaćam o čemu je tema i da mi je jasno kroz šta su neke žene prošle.

    no, ako će one baš sve shvaćati kao napad i provokaciju....onda. brate mili..kud će ih to dovesti?
    kao da je meni sad u cilju ići nekome buditi ružne uspomene i Momze obrisala prostu rijec ga u mozak zato što je imao spontani pobačaj?

    mislim.sory... ali kako vam to uopće može pasti na pamet?

    ja se pitam otkud izvlačite to sve. i takve mi reakcije definitivno-nisu normalne.

    pričala sam s puno žena koje su imale spontani pobačaj-uživo, i niti jedna nije to shvatila onako kako ste vi shvatile niti se osjećala ugroženom od mojih pitanja,.

    jer to sam pitala kao žena ženu. a ne kao kao sadist koji se hrani tuđim patnjama kao što ste vi to sebi interpretirale.al kao što rekoh-to je vaš problem opet.

    ne znam jeli u pitanju činjenica da komuniciramo preko foruma... ili nešto drugo,, ali drage moje, vaš pristup je u krajnju ruku lagano patološki.

  31. #281
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno



    Valerijana, tvoj ton pisanja, tvoje prostačenje i izazivanje, pa i vrijeđanje su stvarno besprijekorni. I daju prekrasnu sliku o tebi.
    A to što misliš da ti ja bijesno skačem u oči...ne znam što bih ti rekla. Daj pročitaj svoje postove.
    Ovo je sve od što će od mene biti upućeno tebi (na ovoj temi).
    A za ostalo neka se javljaju moderatori na ovom forumu, pa i admini.

  32. #282
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Valerijana, skuliraj se malo.
    Obrisala sam dio u kojem prostacis, a sad te opominjem da se suzdrzis od vrijedjanja - forumska pravila su jasna po tom pitanju.

    Cestitam ti na trudnoci i nadam se da nikada neces proci kroz muke gubitka djeteta i kiretaze. Ako vec jesi, zao mi je.

  33. #283
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fakat si malo prenabrijana, i da išta kužiš ne bi se tako izražavala.

    Postoji kulturan način da se neke stvari reču i prodiskutiraju, a ako je neka cura bila povrjeđena tvojim postom to je njeno pravo, al ja nisam vidjela da te je Mamma San uvrijedila odgovorom, a ti sad sa svojima vrjeđaš sve nas.

    I wow, uživo si pričala s curama koje su imale spontane pa se nisu vrijeđale!!! Baš bi te vidjela jel bi meni sad u facu rekla da sam patologija i luđakinja jer mi smeta tvoj ton, a ja sam izgubila do sad 2 bebe, kao i velika večina cura s kojima ovdje sad ne-živo komuniciraš, pa nas ne doživljavaš baš skroz na skroz, vjerovatno zato i možeš imati taj stav.

    Imaj bar malo poštovanja pa ne tipkaj baljezgarije više, ima cura koje sada nažalost imaju razloga posjetiti ovaj topic, sigurna sam da im ova piskaranja ne trebaju...

  34. #284
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj ~Valerijana~ prvotno napisa
    šta bi se dogodilo da žena ima spontani pobačaj a ne ode na kiretažu?

    glupo pitanje. ali baš me zanima.
    nakon koliko vremena bi umrla ? i jel bi umrla u jakim bolovima?
    ajde čitaj malo samu sebe

  35. #285

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    valerijana (napisa):znam da obično u ranijim trudnoćama kiretaža nije potrebna i da se tijelo samo očisti.

    no, mene zanima... recimo u kasnijoj trudnoći da se dogodi spontani kad je kiretaža već "potrebna"

    što bi bilo kad bi žena odbila kiretažu.

    slijedi li nužno smrt te žene radi mogućih infekcija?
    ili se kiretaža radi tako da žena ne bi ostala neplodna?

    najprije da ti kažem,draga moja da sam najprije pala u šok kad sam pročitala nekoliko tvojih pitanja,majka jesam,ali,hvala Bogu do sada nisam imala problema u trudnoćama;za jednu mladu ženu poprilično si neinformirana,svaka imalo upućena žena zna,da spontani općenito predstavlja opasnost za ženu, prvenstveno što se tiče moguće infekcije,a tek zatim mogućeg utjecaja na plodnost;kiretažu ne možeš odbiti ili prihvatiti,ona nije izbor,nego obaveza,ako misliš preživjeti;kiretaža se ne radi iz razloga da žena ne ostane neplodna,nego da se izbaci plod koji se više ne razvija i koji bi kao takav mogao uzrokovati daljnje komplikacije;u kasnijoj T kad je plod veći,žene se ne kiretiraju,već,na žalost dobiju drip i u mukama rađaju mrtvu bebu;tvoje pitanje da li bi beba umirala u mukama,je apsurdno,jer ako je već konstatiran spontani,znači da je beba već umrla.
    Cure imaju pravo,tvoj način pisanja i izražavanja nije za ovaj forum,do sada nisam naišla ni na jedan takav post,kao da želiš nekoga isprovocirati i maltretirati;oprosti,ali nisu to osjećaji svojstveni ni mamama,ni trudnicama

  36. #286
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Valerijana procitala sam tvoje postove, (nakon editiranja) i osupnuta sam nacinom na koji se izrazavas! Mozda je takav nacin pisanja i izrazavanja uobicajen za internetske forume diljem lijepe nase, no na nasem forumu takav ton i nacin raspravljanja necemo tolerirati.

    Nazivanje forumasica da "nisu normalne" i mnogi drugi pridjevi i psovke- nedopustivo. Ili ces poceti bolje komunicirati, i postati svjesna da neka tvoja pitanja mogu biti interpretirana na nacin na koji ti nije bila namjera (zato i postoji onaj "preview" prije nego posaljes post, da vidis jel to stvarno to), ili ces biti poslana na hladjenje.

  37. #287
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nastojim izbjegavati ovu temu ,ali sam sokirana kako neki zbilja nemaju osnove kulture.Mislim da se takva ponasanja nebi trebala tolerirati!

    sorry, ali morala sam to reci!

  38. #288

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    56

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Valerijana procitala sam tvoje postove, (nakon editiranja) i osupnuta sam nacinom na koji se izrazavas! Mozda je takav nacin pisanja i izrazavanja uobicajen za internetske forume diljem lijepe nase, no na nasem forumu takav ton i nacin raspravljanja necemo tolerirati.

    Nazivanje forumasica da "nisu normalne" i mnogi drugi pridjevi i psovke- nedopustivo. Ili ces poceti bolje komunicirati, i postati svjesna da neka tvoja pitanja mogu biti interpretirana na nacin na koji ti nije bila namjera (zato i postoji onaj "preview" prije nego posaljes post, da vidis jel to stvarno to), ili ces biti poslana na hladjenje.
    da. niste normalne.
    to sam ustvrdila nakon višestruke komunikacije.

    a i mnogo ljudi s kojima sam pričala općenito čitavu RODU komentiraju ko leglo ojađenih babetina. očito su u pravu.

    ne. ne trebaš me poslati na hlađenje. sama odlazim.

    svoje komplekse i frustracije koje liječiš kroz status administratora kojim imaš priliku sebe dokazati izjavama tipa "Ići ćeš na hlađenje"..zbilja..liječi na neke učinkovitije načine..npr. pročitaj neku dobru knjigu ili prošeći parkom.

    pozdrav

  39. #289
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Stvarno mi je zao da nisi u stanju komunicirati na nivou visem od petogodisnjaka. Vrijedjanje drugih nikad nije bilo "in" na ovom forumu, niti ce biti.

    Drago mi je da si u stanju sama se ohladiti, da ne moram ja izigravati baba rogu



    Cure pls nastavite dalje na temu

  40. #290

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Inace ne volim da ucestvujem u ovakvim ˝odjednom sam zrtveno janje˝ temama, ali smatram da problem nije u ostalim clanicama, nego upravo u tebi. Mozda je u tvom zivotu ovakav nacin doznavanja informacija i uopce kulture izrazavanja sasvim normalan, ali ovdje se nalaze zene koje su pretrpjele velike da ne kazem psihicke gubitke samom kiretazom. to ih ne cini babetinama niti Rodu nekakvom sektom, ali tebe sa takvim nacinom izrazavanja cini itekako nepristojnom.

    Sto se same teme tice meni je milion puta kroz glavu proslo da ovdje postavim pitanje o kiretazi jer mi je to nocna mora i uzasno se plasim toga ali nisam nikad jer ne volim da evociram necije uspomene pa sam te podatke potrazila negdje drugo na internetu.

    Ja bih samo ostalim clanicama preporucila da ce nazalost ovakvih ljudi uvijek biti i da je najbolji nacin da im ne dopustimo da nas izivciraju i da takve osobe jednostavno IGNORISU. jer na kraju krajeva, niko ne zasluzuje da se vi uznemirite zbog nekoga ovako negativno nastrojenog.

    Pusa curama


  41. #291
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Fascinantno...

    Ako su "coolerice" koje poput tebe Valerijana, onda ja radije provodim vrijeme sa "babama" ovdje.

  42. #292
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    dobro cure, pustite sada Valerijanu neka ode - ocigledno je dosla sa 'misijom'.

    nemojte se vise obazirati na njene komentare. hvala.

    btw, zaboravila sa izraziti moje zaljenje hrckic zbog gubitka bebe.
    kao da je jucer bilo kada smo zajedno bile trudne i dijelile savjete oko prehrane, mucnina... a prosle su vec 3 godine.
    Hrckic, nadam se da necete dugo morati cekati. Ako se sjecas, i ja sam imala spontani, pa kiretazu prije ovog mog trogodisnjaka i sacekala sam samo 3 mjeseca i ponovo pokusala.
    Svim srcem i tebi, ali i ostalim curama, zelim plusic!

  43. #293

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    dobro cure, pustite sada Valerijanu neka ode - ocigledno je dosla sa 'misijom'.

    nemojte se vise obazirati na njene komentare. hvala.

    Svim srcem i tebi, ali i ostalim curama, zelim plusic!
    Potpisujem dva puta!!!

  44. #294
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Đizs, šta se ovdje događalo u zadnje vrijeme! :shock:
    Uvijek me zazebe pri srcu kad vidim da je tema ponovo na vrhu i mislim si, nije valjda opet netko došao na ovu tužnu listu
    Svima jedan veliki

  45. #295

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Đizs, šta se ovdje događalo u zadnje vrijeme! :shock:
    Uvijek me zazebe pri srcu kad vidim da je tema ponovo na vrhu i mislim si, nije valjda opet netko došao na ovu tužnu listu
    Srećom pa nije. Ali, na žalost, tema se usijala zbog ljudske gluposti, tj. prostote i nepristojnosti.
    E sad, neka padne!

  46. #296

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ovo je tema koju uvijek čitam. Nažalost ona postoji i ovdje cure daju podršku jedna drugoj. Ali ovo sada što sam čitala. E pa to je malo previše.

  47. #297
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Takvima se treba zabraniti pojavljivanje na forumu uopce :shock:

  48. #298
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    Kiretaza je uvijek teska tema

    Osobno sam prozivila "dobrovoljnu kiretazu" iliti kada dodjes k dr. na redoviti pregled a on ti "u facu" kaze da nesto sa djetetom nije u redu i nesto na latinskom promrlja od cega ti samo cujes "..deformacije..." i onda ti naprave prekid trudnoce
    to ce mi uvijek biti uzasno sjecanje, ali se tjesim da je bolje tako (od dva zla manje) nego da mi je (kao mojoj prijateljici prije par dana) dijete umrlo poslije poroda
    joj, jezim se

    btw M. jedno za tebe i nadam se da se drzis. Sutra je novi dan.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    help ! gastacijska ne sadrzi plod i moram na kiretazu.narucena sam na sv duh ali mi je sestra prilikom pitanja o anesteziji rekla da je lokalna dovoljna i ja sam se sva zbunjena pokupila.puno sam citala o svemu sad dok cekam dan d i prestrasnoooo se bojim izvodenja zahvata samo s lokalnom kakvih sam sve iskustava procitala
    da li ih mogu ipak traziti OPCU anesteziju?tek u iduci uto idem. ne zelim se ni zamislit na stolu samo pod lokalnom.
    i znate li da li se za lokalnu treba obaviti jos kakve dodatne pretrage?
    hvala

  50. #300

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    5

    Početno

    lapsus-da li za opcu trebaju dodatne pretrage ne za lokalnu .

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •