Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 400

Tema: Kiretaza

  1. #351

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Koje ste tablete uzimali kad vas je bolilo i nakon koliko dana ste išle raditi?

  2. #352
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj petra1980 prvotno napisa
    Koje ste tablete uzimali kad vas je bolilo i nakon koliko dana ste išle raditi?
    Nakon prve dvije nisam uzimala ništa za bolove (ergometrin i antibiotici samo), a nakon zadnje sam morala jer je bilo dosta gadno, uzimala sam Knavon, no nije osobito pomogao.
    Išla sam raditi nakon tjedan dana (u ponedjeljak kiretaža, idući ponedjeljak na poslu), ali sam se normalno kretala već 3., 4. dan.
    Što se kontrole tiče, sva tri puta sam bila u Petrovoj i došla na kontrolu nakon 6 tjedana (tj. iza idućega ciklusa) i nije bio UZV, nego samo pregled vaginalni. Sad mi je 30. dan od kiretaže i mislim da ću sutra dobiti M. Već sam obavila UZV, prije tjedan dana (dakle 20 dana nakon kiretaže) i bio je o.k.
    Preporučila bih ti da odeš na kontrolu nakon prvoga ciklusa, dakle mjesec, mjesec i po dana (da budeš mirna, mislim da je ipak puno čekati 3, 4 mjeseca, ne zato što ne bi kiretaža bila dobro obavljena, nego i radi drugih stvari, tj. predostrožnosti radi).
    Drž' se!

  3. #353

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala!

    Problem je što bi se 4 dana nakon kiretaže trebala vratiti na posa... Ne mogu više uzeti... Nije nešto fizički naporan samo se bojim grčeva, bolova pa se zato raspitujem za tbl... Samo da sve ovo završi!

  4. #354
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj petra1980 prvotno napisa
    Hvala!

    Problem je što bi se 4 dana nakon kiretaže trebala vratiti na posa... Ne mogu više uzeti... Nije nešto fizički naporan samo se bojim grčeva, bolova pa se zato raspitujem za tbl... Samo da sve ovo završi!
    Mene nije ništa boljelo, nisam popila ni jednu tabletu. A nisam ni mirovala jer mi je mali tad imao 13 mjeseci i nije me puštao na miru ni sekunde. Par dana mi je bilo dosta za fizički oporavak.

  5. #355
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    petra, niti ja nisam imala nikakvih bolova, barem ne što se tiče kiretaže, pa možda niti ti nećeš imati ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    a što se tiče ljekova protiv bolova - meni rekoše bilo koje tablete protiv bolova koje si (možda) i prije koristila

    da bude sve ok

  6. #356
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj petra1980 prvotno napisa
    Hvala!

    Problem je što bi se 4 dana nakon kiretaže trebala vratiti na posa... Ne mogu više uzeti... Nije nešto fizički naporan samo se bojim grčeva, bolova pa se zato raspitujem za tbl... Samo da sve ovo završi!
    Ako posao nije fizički naporan, možeš se vratiti bez straha, a što se bolova tiče, ne moraš ih imati, mnoge cure nemaju (a nisam ni ja prvi put, sad ih imam zbog operacije koju imam iza sebe i ožiljaka na crijevima).
    Sretno!

  7. #357

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno ponoviti kiretažu

    Nisam se javila od pregleda u četvrtak koji mi je ulio još malo nade, ali me i ostavio u neizvjesnosti još do ponedjeljka. Pa doktor mi je rekao da mu sad to na UVZ izgleda bolje, neka još dan pijem ergometrin i u pon. vadim beta HCG pa ako vrijednost bude ispod 5 neću morat ponovno na kiretažu. Sad se još nadam....i mislim si da ako to tak bude možda to znači da mi nije ostala posteljica već tko zna što se to vidi na UVZ ( zgrušana krv ili ???)

    Pozdrav i držite mi fige!

  8. #358
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    aknarb4, držim palčeve da se samo očisti (što god to doktor vidio na UZV) i da beta padne ispod 5.

  9. #359

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Beta nije pala ispod 5 već je 35.7 pa sam bila uvjerena kako će me poslati na ponovnu kiretažu, no kaže moj ginić da je i to nisko pa nek ja ponovim slijedeći ponedjeljak vađenje bete, ak bude ispod 5 da mu se ne moram ni javiti, al što će sa mnom ak ne bude? :?

  10. #360
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislim da će pasti dotada, ne znam zaista, nisam nikada vadila betu nakon kiretaže (a nakon druge svoje kiretaže na UZV sam otišla tek nakon 4 mjeseca, blo mi je zlo od doktora).
    Sretno!

  11. #361

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj aknarb4 prvotno napisa
    Beta nije pala ispod 5 već je 35.7 pa sam bila uvjerena kako će me poslati na ponovnu kiretažu, no kaže moj ginić da je i to nisko pa nek ja ponovim slijedeći ponedjeljak vađenje bete, ak bude ispod 5 da mu se ne moram ni javiti, al što će sa mnom ak ne bude? :?
    Ne javljaš se? Što je bilo?

    Ja još nisam bila na kiretaži, očistila sam se prirodno, na UZV-u se ništa ne vidi! Dao mi je ergometrin da pijem, ali bete nije? Moram mu javljati koliko krvarim, ako bude puno šalje me na kir., ne kužim? Pa moram krvariti...
    Kad ću biti 100% sigurna da je sve ovo iza mene?

  12. #362

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    isprika za nejavljanje.....

    Ne znam kad ćeš biti 100% sigurna.
    U ponedjeljak sam vadila betu pa mi je sada 25,5, a trebala je kao past ispod 5 pa sam ponovno bila u strahu da će me poslat ponovno na kiretažu, no nije jer kaže da su to male vrijednosti i da je taj hormon još u krvi, a sada trebam čekat mengu pa ponovno vadit betu. Ak ni tad ne bude pala onda ne znam što će to značit. No, umirio me jer sam sad skoro 100% sigurna da me neće slat ponovno na kiretažu.
    Nadam se da sam izbjegla ponovnom zahvatu,a to što je vidio na UVZ i čega se bojao da je zaostalo, eventualno, valjda više nema.

    pozdrav

  13. #363
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Prije 6 dana mi je rađena dijagnostička laparo- uredna i histero u okviru koje je rađena kiretaža ( zbog polipa i inih priraslica ). Krvarila sam samo prvi dan, nakon toga sukrvičast iscjedak, koji se nakon 4 d. malo pojača, bio je u količini jačeg bijelog pranja. Nemam nikakvih bolova, koji put lagano stezanje maternice, na antibiotiku i laktoginu sam. Interesuju me Vasa iskustva sa količinom krvarenja i kada ste se usudili keksati. Dr. je samo rekao da u ostvarenje T možemo već nakon prve M. Kontrola za mjesec.
    Buni me sukrvičast iscjedak koji se pojačao, kada sam očekivala da prestane.

  14. #364
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Malo podižem temu..
    Zanima me nakon koliko vremena poslije kiretaže je dozvoljeno kupanje u moru, bazenu...??
    Imala sam kiretažu prije 2 tjedna, a za 10-ak dana idemo na more.. Tamo bih trebala dobiti sljedeću M.. Inače to rješavam tamponima, ali sad ne znam da li smijem.. Da li se može nešto dogoditi?

  15. #365
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Da sam na tvom mjestu pricekala bih da dodje M i da prodje i bar tu prvu ne bih tutkala tampone, ali dobro ja sam uvijek protiv tampona, pogotovo po ljeti.
    Uzivaj na moru!
    e.... Da..... Osobno imala sam jako lose iskustvo s bazenima, pogotovo u tim periodima poslje kiretaza. Valjda zbog klora ionako iziritirana bila sam jako sklona gljivicama i bakterijama.

  16. #366
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bubimitka, ako ti je krvarenje skroz stalo možeš se kupati tri tjedna nakon kiretaže. No, to da li će ti menstruacija doći nakon četiri tjedna nije sigurno, može i zakasniti, treba se tijelo prilagoditi bezhormonskom stanju.
    Ako malo više paziš na higijenu kod stavljanja tampona, ne bi trebalo biti problema.

  17. #367
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hvala cure, ma imala sam zbog ovoga svega zbrku s godisnjim koji mi je sad pomaknut 2 tjedna unaprijed pa nisam racunala s ovime..
    Ni ja nisam ljubitelj tamPona, ali na moru su visa sila.. Trebali smo ici taman nekako nakon prve M zato sad nisam sigurna kako se ponasati...
    Valjda bude sve ok...

  18. #368

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    2

    Početno

    imala sam kiretazu prije 4 dana,odtada stalno krvarim ali mislim da je to zato jer bas i ne mirujem...malo se krvarenje smanji pa poveca i tak zadnjih 4 dana..no,danas sam primjetila i ugruške kojih sad vise nema jer sam konačno legla..dosad nisam mogla lezati jer se selimo u novu kucu,a i ja se osjecam dobro jedino me muči to krvarenje osobito ti ugrusci koji su bili...sad vidim dok lezim da se i krvarenje smirilo..da, dal sve zene moraju dobiti antibiotike posle kiretaze?jer ja nisam dobila nikakve lijekove za doma...??

  19. #369

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje please help!!!
    Prije dva dana imala sam kiretažu u 16.tjednu pod općom, za doma nisam dobila nikakve lijekove, ali sam se čula sa privatnicom koje mi je rekla doksiciklin i probiotik. No, evo danas osječam užasnu težinu u grudima, kao poslije poroda i bojim se da ne dobijem mastitis ili ne počne dolaziti mlijeko. Kakva su vaša iskustva?????

  20. #370

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    bila sam 2 x na kiretaži i svaki put sam dobila antibiotik i ergometrin za stezanje maternice.... prvi put u 8 tjednu a drugi put u 14.tom. u 14.tom mi nije curilo mlijeko.... tak da nemam nekog iskustva...ali znam kako vam je i suosjećam, i mogu vam reći da nakon svega imam 2 predivna mala sinčića....samo hrabro dalje cure

  21. #371

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Sad me toliko i ne mogući ni ergometrin, ni antibiotik koliko užasno bolne grudi. a koliko dugo si čekala do pokušaja nove trudnoće?

  22. #372

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Ni ja nisam ništa dobila, ali sam se čula sa privatnicom koji mi je rekla da ipak uzmem antibiotik.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure svaki put sam između trudnoća imala 6 mj pauze. dok ja vidim pitanje... jojoojooooj prođe 5 dana :D

  24. #374
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    nažalost, pridružujem se ovdje s jednim pitanjem

    Missed ab. u 8+5, 27.08. napravljena kiretaža u vinogradskoj. pijem antibiotik i ergometrin.

    Cijelo vrijeme imam blago krvarenje i poprilične bolove i blagu temperaturu, no noćas sam zakurila na 38,3 uz zimnicu i treskavicu.
    Meni je inače bazalna temp. niska, oko 35.5 pa kad imam ovakvu temperaturu osjećam se strašno

    Zvala sam jutros svog ginekologa koji je rekao da to nije situacija za zabrinuti se i da se javim ako se simptomi pogoršaju.

    Dajte me malo utješite da je OK imati ovakvu temperaturu i da će sve biti super

  25. #375

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Majuška daj nazovi bolnicu pa pitaj jel normalno imati ovakvu temperaturu.
    meni su radili kiretažu u petrovoj i rekli da u slučaju povišene temperature, jakih bolova ili obilnijeg krvarenja odmah dođem nazad.

  26. #376
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    nažalost, pridružujem se ovdje s jednim pitanjem

    Missed ab. u 8+5, 27.08. napravljena kiretaža u vinogradskoj. pijem antibiotik i ergometrin.

    Cijelo vrijeme imam blago krvarenje i poprilične bolove i blagu temperaturu, no noćas sam zakurila na 38,3 uz zimnicu i treskavicu.
    Meni je inače bazalna temp. niska, oko 35.5 pa kad imam ovakvu temperaturu osjećam se strašno

    Zvala sam jutros svog ginekologa koji je rekao da to nije situacija za zabrinuti se i da se javim ako se simptomi pogoršaju.

    Dajte me malo utješite da je OK imati ovakvu temperaturu i da će sve biti super
    majuška,nadam se da si bolje,da je temp pala.jer 38.3 i nije tak mala,čudi me da te gin nije poslal na daljnju obradu.kao i ayan,i meni je dr koji je radio kiretažu rekao da se odmah javim natrag ako bude bolova,jačeg krvarenja i temp iznad 38.

  27. #377

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    pozz drage ženice...i ja sam kiretažu obavila u splitskom rodilištu pod općom anestezijom i svakom bi ju preporučila(opću anesteziju)....ništa nisam osjetila i ništa me nije bolilo osim duše...nakon 3 sata od zahvata sam išla kući i odmarala..taj dan me malo bolilo više bilo nelagodno ostalih dana ništa...samo mi je bilo čudno što apsolutno ništa nisam krvarila...neznam jel ijedna od vas ima tako iskustvo...to me nekako zabrinulo,iako je dr rekla da je to ok jer je kiretaža obavljena vakumskom aspiracijom

  28. #378

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    dal je nekome u nalazu pisalo, uterus uvećan za gestaciju??? malo me to brine

  29. #379
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Masa,
    I ja sam ti zadnji put isla na vakumsku kiretazu i vrlo malo sam krvarila, skoro nista. Normalno je da ne prokrvaris odmah nakon takve kiretaze.
    Meni je receno da je moguce da jace prokrvarim nakon par dana i to jace pa se nemoj brinuti ako se to desi.
    Sto se tice uterusa, meni nije to pisalo, meni je valjda bio normalno uvecan.
    Koji si tjedan bila kad je bila kiretaza?? Plod je samo odumro??

  30. #380

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    12tjedana kad sam saznala da srceko ne kuca...a kiretaza mi je obavljena 6 dana nakon toga

  31. #381
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Javi phd kad dodje !

  32. #382

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Javi phd kad dodje !
    Budem...i ja ga jedva cekam iako neznam ocu sto saznati...ako je koja imala tako iskustvo plx neka napise

  33. #383

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Stiga je nalaz phd..dr ga je gledao i kaze da je sve u redu..da nema razloga..jednostavno priroda je jedini odgovor

  34. #384
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    Meni je phd kod kiretaze u 12. tt pokazao samo da je bila trudnoca. Tesko da phd ista drugo moze pokazati, a sto bi bilo pouzdan razlog kojeg mi sve trazimo.
    Masa25, [emoji173] i hug saljem...

  35. #385
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Masa,
    Tako se ni meni nije nista otkrilo.
    Jedino se moze iz phd ustanoviti molarna TT, nista drugo.
    Sretno u iducoj T !

  36. #386

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala vam puno
    Posljednje uređivanje od maša25 : 09.03.2017. at 02:01

  37. #387
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Moram na kiretažu u Vinogradsku koja je procedura imam uputnicu za pregled i kiretažu. Što trebam ponijeti, koliko traje postupak i sve uz to? Hvala

  38. #388
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    mašnica šta se desilo?

  39. #389
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Danas pregled i srčeko ne kuca...beba spava...strašno ...:'(

  40. #390
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    žao mi je draga

  41. #391

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Draga mašnica... zao mi je sto ti se to dogodilo... mene ceka isto to ovaj petak...
    Znam da ti je sigurno uzasno tesko, i meni je... ali ti si prakticki jedina na koju sam naisla da je obavljala kiretazu u vinogradskoj u skorije vrijeme... jel bi mi dala neki savjet? Opisala kako je izgledalo? Sto da nosim, koliko ostajem itd.. Uzasno me strah...
    Hvala ti puno unaprijed i cuvaj se... saljem ti puno pozitive...

  42. #392
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Oprosti..nisam vidjela tvoj post...nadam se da si dobro i da je sve u redu prošlo. Evo napisat' ću ukratko kako to izgleda u Vinogradskoj. Čekala sam 2 i pol sata u čekaonici, zaprimili su nas 2 žene u sobicu gdje smo se presvukle u spavaćice, morale smo staviti uložak da bude spreman. Ispunjavali smo 5,6 papira o svojim podacima, zdravstvenom stanju, pristanak na opću ili lokalnu anesteziju...Nakon toga primili me u ordinaciju, ležaj kao kod ginića, tu sam skinula gaćice, stavili su mi braunilu, uštrcali anesteziju, dakle venski i za par minuta sam zaspala (uzela sam opću anesteziju, kod mene niti jedna druga nije dolazila u obzir). Probudila sam se u onoj sobi nakon cca 20min. Malo sam osjećala vrtoglavicu i pospanost. Nakon toga leži se 20 minuta i sestra dolazi i ispituje kako se osjećamo i jesmo li dobro. Ništa me nije bolilo, ništa nisam osjetila ni čula.

    Drugi dan je lagano počelo krvarenje i bolovi, preporuča se mirovanje nekoliko dana. Nema odnosa mjesec dana radi infekcija, a pokušaj opet na bebu preporučaju nakon 3 mjeseca iako znam da ima žena koje ne čekaj upuno, krenu u akciju nakon 1. menge. E da i rekli su mi da će iduća menga doći u većoj količini nego inače i da od kiretaže može proći i više dana 30,40

  43. #393

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Drage cure, pišem tu na ovaj topic jer želim da svi koje čeka ta šugava kiretaža znaju da imaju drugu opciju, onu koja ne uključuje mehaničko otvaranje cervixa i struganje po maternici. Ja sam imala trudnoću koja se nije razvijala. Bila sam devet tjedana trudna a plod je bio za šest pa sam naručena na kiretažu u vinogradsku prošli petak, ali ja sam veliki istraživač i potražila sam drugi oblik čišćenja. Kad sam saznala da s mojom bebom nesto nije ok danima sam hodala oko bez smisla... sano sam plakala i plakala... naravno da nitko ne misli da se to moze dogoditi bas njemu ali eto.. nasa mala tockica je bila na odlasku... kad sam se sabrala pitala sam svoju gin, i preporučila mi je privatnu polikliniku kod kojih se ciscenje od zadrzanog pobacaja moze napraviti. Otišla sam tamo sa krvnom slikom i grupom i predraga dr. mi je potvrdila da sam kandidat za tablete koje se stavljaju u rodnicu i koje će otpuštanjem hormona izazvati trudove. Upozorila me da 10 posto slučajeva opet završi na kiretaži, da dosta boli ali da je za mene bolja opcija nego klasična kiretaža. Znam da ima puno pobornika kiretaže i molim da me takve ne napadaju jer sam se u dosta razgovora vec srela s osudama zbog mog izbora, makar i sama ne razumijem zašto, ali ok, pošto se očekuju trudovi i krvarenje dva dana otprilike pretpostavljam da ppstupak nije za one koji imaju malu djecu kraj kojih nece moci ovo obaviti same bez pomoci trece osobe ili da im netko pricuva tu djecu. Ok da nastavim... bolovi jesu jaki, ali ketonal pomaže...
    Tablete mi je "ugradila" u rodnicu u petak ujutro, odmah sam sjetila pritisak kao na samom početku menstruacije i za par sati su počeli trudovi. Osjećala sam stezanje i bolove u pravilni razmacima i svaki bi put poslije toga na wcu izbacila velike komade kao kod..hm..pa dostaa jače menge... u poliklinici su me uputili sto da ocekujem i znala sam da ti komadi nisu zaista ono sto cekam da izađe... prespavala sam noc na petak uz pomoc ketonala i ujutro oko 9 izbacila gestacijsku vrecicu. Osjetila sam nagon da tiskam, i u par stiska je sve bilo gotovo. Jest da je bolno, ali nema posljedica kao kod kiretaze , nema na silu otvaranja i nema opasnosti od probijanja maternice ili istanjenog emdometrija, preuranjenog otvaranja kod sljedece trudnoce i sl... trudovi jesu umjetno izazvani, ali je opet tijelo ucinilo sve samo i nista na silu, a naposlijetku je i znalo sto se dogodilo, te se rep. organi brze pokrenu ponovno jer su prosli cijeli proces, a kiretaza ga u tome zatekne.. odjednom odljustena maternica i nema ploda nikako nije prirodno... u tom danu i pol bolova, cak ni toliko, kajala sam se sto sam izabrala tu opciju i mislila sam zasto uvijek izmisljam...ali kad je proslo osjecala sam se odlicno. Pomirila sam se sa time da moje bebe nema i tim procesom sam se nekako oprostila od nje na humaniji nacin... kada je sve bilo gotovo tiho sam plakala neko vrijeme, moje je tijelo napravilo veliku stvar i sada cu se za sljedecu trudnocu bolje pripremiti...
    Isprike svima ako sam previse zivopisno opisala postupaka ali zaista zelim dati informaciju onima koje zanima.. i nek svi koji to prolaze znaju da nisu same...
    Saljem svima puno pozitive i drzite se !!

  44. #394
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    To su i meni ponudili, ali nakon što mi je rekao moj ginekolog da se to radi ilegalno i da tko će odgovarati ako prokrvarim jako doma i srušim se, ja sam odustala. Imala sam opću anesteziju ništa nisam vidjela, čula niti osjetila. Drugi dan sam imala kao mengu trajalo je 4,5 dana. Bol je bila lagana, dva dana sam ležala i laganiji pokreti. Nakon toga sve normalno.

  45. #395

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Dobar dan,nova sam ovdje jer zelim neke probleme podijeliti s vama drage žene.Imam dvoje dijece iz prvog braka ali sam se udala ponovo.Ja i moj sadasnji suprug pokusavamo dobiti dijete vec 2 godine.Prosle godine u 9 mjesecu sam imala biokemisku trudnocu .Krenuli smo pinovo i u 2 mjesecu sam zavrsila na kiretazi zbog prestanka rada srca u 6 tjednu,i bio je missed ab.Nakon tolike boli i oporavka odlucili smo ponovo s nadom da ce biti sve o.k ovog puta.Ostala sam opet trudna i sa strahom se nadala da se ovog puta nece desiti isto ali opet u 6 tjednu je srce stalo.I sutra opet moram na kiretažu

  46. #396
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    drž' se. Žao mi je....nije to lako sve znam. Prošla sam jednom nakon 2 uredne trudnoće.

  47. #397
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Viki, jako mi je zao zbog vasih gubitaka

    Imamo vrlo slicnu pricu i moja ti je topla preporuka da napravis sva dostupna genetska testiranja. Traje malo duze (ako ides preko bolnice kao ja - 4 do 5 mjeseci, sa svim pregledima i zakljuccima kod geneticara), ali je moguce da dobijete kakav takav odgovor za ono sto vam se dogadja.

    Zelim ti mnogo srece <3

  48. #398
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Takodjer, Viki, uz geneticara i prije eventualnih terapija (ako zbog odbacivanja ploda ponude "spustanje" imuniteta), zatrazi i misljenje imunologa. Ako budes zeljela mogu ti ovdje ili preko pp poslati cijelu listu gen.pretraga koje smo muz i ja prosli.

    Jos jednom, sretno.
    Posljednje uređivanje od marla-s : 07.07.2018. at 21:20

  49. #399
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    marla-s molim te popis na pp

  50. #400

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Jel ima jos uvijek aktivnih na ovu temu :/

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •